STADSNIEUW Sc Nog goed afgeloopen. Uit Egmond aan Zee. Uit Bergen. West Frlesche Waterleiding. Het Stedeljjk Museum, Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. aan te honden. Met leedwezen werd nl. geconstateerd, dat het ledental steeds terugloopend is. Toch is men van oordeel, dat deelname in dit onderlinge fonds goedkooper is, dan verzekering bij deze of gene maatschappij, aangezien slechts weinig wordt uitgekeerd aan administratie en bodeloon. Het resultaat van het debat over dit punt is, dat aan het bestuur wordt opgedragen een bevattelijke circulaire samen te stellen en op ruime schaal te verspreiden. Einde September of begin October zal dan opnieuw een vergadering worden uitgeschreven, waartoe ook belangstellenden zullen worden uitge- noodigd. Tot zoolang zal dan de voorzitter blijven fungeeren als secretaris-penningmeester, terwijl dan zal worden voorgesteld ook het bodeschap met ge noemde functie te vereenigen. In die vergadering zal dan tevens de verkiezing van bestuursleden plaats hebben. Na rondvraag sluit de voorzitter de vergadering, hopende, dat de propaganda, welke voor het fonds zal worden gemaakt, goede resultaten zal mogen opleveren. Drankellende. Door de politie is te Bennebroek wegens openbare dronkenschap bekeurd de 79-jarige Weduwe v. d. Berg Zoetemelk. Dat zij veel gebruik maakt van de jeneverfïesch is een aigemeene bekendheid, 't Vorige jaar is zij reeds eenmaal te water geloopen en met moeite door de buren gered geworden, waarbij de fleseh toen ook wel een groote rol gespeeld zal hebben. Terwijl men bij zekeren B te Haarlemmermeer bruiloft vierde, zou een der gasten, zooals dat meer gebeurt, een paar schoten lossen. Bij dit schieten werd een meisje, dat vlak bij stond, in den rechter arm getroöen. Gelukkig werd dit lichaamsdeel niet ernstig verwond, doordat slechts een klein deel van het schroot hierin terecht kwam. Het had slechter kunnen afloopen. Vele menschen schijnen maarniet te willen begrijpen, dat geweren geen speelgoed zijn. jAan den noodrem getrokken. De avondsneltrein van Utrecht naar het noorden is gisteren tusschen Amersfoort en Nijkerk plotseling blijven staan, wijl een vrouw aan den noodrem had getrokken. Hierdoor, door het opmaken' van proces verbaal. als anderszins ging bijna een half uur ver loren, welke vertraging behouden bleefjtot Groningen en Leeuwarden. Waarom van den rem gebruik werd gemaakt kon niet met zekerheid werden medegedeeld, de lezingen verschilden nog al, zoo gaf iemand, die den rit mee maakte, als reden op, dat een boerin den noodrem getrokken had, wijl haar kind plotseling ziek was geworden. Verdachte zuurtjes De burgemeesret te Dinteloord heeft in snoepwin kels vijftig doosjes met de bekende zuurtjes in beslag genomen en vernietigd. Een 100-tal doosjes waren reeds verkocht. In drie huisgezinnen zijn kinderen, die er van gebruikt hadden, ongesteld geworden. Zij kregen krampen in den buik met diarrhee en brakin gen. Aangaande de vergiftiging der kinderen te Bot terdam verneemt het Handelsblad, dat de bewuste doosjes, voorzien van het merk „Victoria poetscrême •n gevuld met zuurtjes, werkelijk door de firma^ J. v. Loon, suikerwerkfabrikant te 's-Hertogenbosch, in den handel worden gebracht. Zij deelde den correspondent mede, dat alleen doosjes gebruikt werden, welke nim mer met poets-crême waren gevuld en door den fabri kant van dit artikel voor de verpakking werden afge keurd. De 's-Hertb. öt. verneemt nog, dat door den of ficier van justitie te Rotterdam telegrafisch aan den officier van justitie te 's-Hertogenbosch is verzocht •en onderzoek te willen instellen en dat dit onderzoek is opgedragen aan den waarnemenden commissaris van politie, den heer Wierts van Coehoom. Het „Utr. Dagbl." schrijft: Eergistermorgen vernamen wij nader, dat de U- trechtsche recherche zakken vol van deze doosjes heeft opgespoord bij kleine winkeliers, wier hoofdbe- •taan is den verkoop van snoepgoed, liefst gekleurd. Het bleek dat dit gevaarlijke goed in groote hoeveel heden in voorraad was. De politie zal de rommel in handen stellen van scheikundigen voor nader onder zoek. De doosjes zijn oorspronkelijk afkomstig van «en fabrikant in schoensmeer te 's-Hertogenbosch; de ze fabrikant ging failliet en bleef met een groot aan tal doosjes zitten. Die doosjes zijn toen opgekocht door een fabrikant van snoepgoed, die de schoen smeer er uit deed en er vijf zuurtjes in verpakte. Gis terenmorgen hebben we één dier doosjes gezien; de poets-crême zat nog dik in de naden van het doosje en was er met den vinger gemakkelijk uit te strijken. De zuurtjes zaten op het restant schoensmeer geplakt en waren niet uit het doosje te nemen zonder de poets-crême aan te raken. De snoepgoedfabrikant, die voor een bagatel de blikken doosjes in den Bosch had opgekocht, had het niet noodig geoordeeld ze met zorg te doen reinigen; de poets-crême werd er met den Franschen slag uit gedaan, of er langs de kanten nog bleef zitten deed er niet toe, de 6 zuurtjes gingen er in en voor 1 cent per doosje werden ze in den han del gebracht. Blijkbaar vonden ze gretig aftrek 1 Het doosje dat wij zagen, was te vies en te vettig om het op te nemen; de zuurtjes waren door de warmte aan het smelten gegaan en hadden zich reeds ten deele met de schoensmeer vermengd. Dat onsmakelijk goed je is door kinderen opgegeten, in de waan dat de een of andere strooperigheid de zuurtjes nog lekkerder maakte. Die strooperigheid was poets-crême. Het scheikundig onderzoek zal thans aan het licht moeten brengen in hoeverre de „zuurtjes ft la poets- erême" gevaarlijke bestanddeelen inhouden. Maar schadelijk of niet, vies blijft het toch in de hoogste mate. Te Breda zijn een paar duizend groene poets- goed-doosjes in beslag genomen, eveneens bestemd om met suikergoed en drops gevuld verkocht te wor den. Gelukkig hebben zich in deze gemeente nog geen vergiftigingsgevallen voorgedaan, alhoewel er reeds 3000 doosjes verkocht zijn. Een kolossaal gezelschap, een Apostolische gemeen te Amsterdam, w. o. de Zangvereeniging, arriveerde hier gisteren 280 mannen en vrouwen, sterk, via Alkmaar per extra boot en daarna tram, om in een onafzienbare stoet bijna onze geheele Voorstraat te vullen. Hoewel zoo'n getalletje menschen bijna met •en sprinkhanenplaag kan worden vergeleken, is het dat toch voor ons dorp niet geweest. Een dood enkel dubbeltje is natuurlijk wel in de toonbanklade ver dwaald, maar de heeren Jb. Halff en G. S. Groene- woud, die de hongerige schare in den middag voed den en laafden, hebben van de drukte het hunne ge had. In de „zaal van Halff" werd het diner geleverd door de „Lunch"en prima. De soep, in de reuzen- ketels der Prins Hendrik-Stichting gekookt, vormde een merkwaardig transport, de moppen vleesch, de groentenvoorraad, de mudden aardappelen het was een geweldige stapel. Doch dat alles verdween in de zeelucht-magen van het gezelschap.binnen het half uur. Zoo maakte hïer eendracht macht. Op verscheidene plaatsen in 't dorp werden er schoone liederen gezongen. Zoo voor 't Kurhaus, op 't plein, aan 't strand en voor de Prins Hendrik-Stichting, waar de ouden voor 't hek met aandacht stonden te luisteren. En daar werd goed gezongen. Te half zeven vertrok de menigte achter de zwaar zuchtende locomotief der extra-tram aan onder echt vroolijk leven. Da Vereenigingtn „Floralia" en „Huisvlijt" onder sfdeelingen van de vereeniging Volksbond tegen drank misbruik hielden gisteren in het gebouw der Open bare Lagere School een tentoonstelling. De vereeniging „Floralia" had in het begin van Mei 450 «takjes van verschillende potplanten uitge reikt tegen vier voor een dubbeltje aan ieder inge zetene der gemeente Bergen die er naar vroeg. Het doel hiermee was de animo voor de verzorging van Flora's kinderen aan te wakkeren, de kennis daarvan door persoonlijk opgedane ondervinding te vermeerderen. Zij is in dit streven vólkernen geslaagd de ten toongestelde bloemen bewees dit ieder persoon had maar 4 stekjes ter verzorging gekregen en zeer zelden zag men een ledige plaats doordat het plantje was gestorven. Het was een beslist zeer moeilijke taak in deze veel gelijksoortige planten een oordeel te vellen over ket meer of minder fraaie en sterke. De navolgende prijzen bestaande in door de ver eeniging aangekochte bloemen en planten werden toe gekend Col lens: 1ste pr. N. J. Punt, 2e Mej. T. Briefjes Tuijn, 8e A. v. d. Plaat, 4e Bertha Keppei. Geranium: 1ste pr. Tenna Rensink, 2e Mevr. Veldhuis v. d. Velde, 3e Wed. Prins, 4e Johan van Wijk. Fuchsia: 1ste pr. Joh. van Wijk, 2e J. Beeldman, 8e W. Rensink, 4e Ernst Rensink. Marganet: 1ste pr. Joh. van Wijk, 2e W. Ren sink, 3e Mej. M. Beeldmsn, 4e Tenna Rensink. Groepen van 4 planten. Ie pr. W. Bensink2e Ernst Bensink8e Wed. Prins. Eerv. verm. Femma Bensink. Ook de vereeniging „Huisvlijt" had zeer veel succes van haar bekend streven. Zeer aardige voorwerpen waren er door jongens zoowel als door meisjes inge zonden. De handwerken van de meüjes en het hout snijwerk van de jongens waren zeer goed vertegen woordigd. Het aardige filig<<ainwerk van Betsy van Dijk van Alkmaar, tijdelijk te Bergen, trok ieders aandacht. Jammer was het dat veor deze tentoonstelling geen prijzen werden toegekend. De tentoonstelling die in den namiddag druk werd bezocht mag in alle opzichten volkomen geslaagd heeten en zal een spoorslag zijn voor de afdeeling Volksbond om haar volgende jaren te herhalen. Uit Helloo. De vereeniging „Heiloo Vooruit" zal lij gelegenheid der muziekuitvoering op 81 dezer de tent met de naaste omgeving (een gedeelte der Midden- en Kerkelaan) doen illumineeren en noodigt het publiek uit dit goede voorbeeld te volgen, althans door het uitsteken van vlaggen het dorp een feestelijk aanzien te verschaffen. Door hare bemiddeling besloot de Directie der tram AlkmaarHaarlem dien dag des avonds KB/2 uur e9n txtra-tram van kier naar Alkmaar te doen rijden. Uit Koedijk. Met ingang van 16 September eerstkomende is al hier tot brievengaarder benoemd de heer A. Hart Jbz., timmerman. De heer K. Mol, die het kantoor zoolang tg lelijk beheerde, zal dan weer zijn dienat als post bode hervatten. Die kwam er well Een lezer schrijft aan de N. Gron. Ct.: „Duitsche badgasten in haast tot „dienstdoend" politie-agent „Sagen Sie, Herr Schtltzmann, bitte die snelaten weg ztlm Eisenbahn?" Politie bukt zich voorover met de hand voor 't oor I De vraag wordt herhaald: ztlm Eisenbahn „O! U bedoelt de Ijsbaan?recht de Viseh- markt af, de brug over, dan links«enig armge zwaai maakte alles duidelijk. 11 De gezondheidscommissies, gezeteld: te Hoorn, Enk- huizen en Schagen, hebben onderzocht of een centrale watervoorziening mogelijk zou zijn. Ze wendden zich daartoe tot den heer J. van Hasselt, oud-directeur van de waterleiding en oud-directeur van publieke werken te Amsterdam en het adviesbureau van de Sociaal-Technische Vereeniging van Demokratische Ingenieurs en Architecten te 's-Gravenhage. Heden zijn de door deze deskundigen uitgebrachte adviezen toegezonden aan de gemeentebesturen res- sorteerende onder de 3 Gezondheids-commissies, aan Ged. Staten en aan den Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Verwezenlijking van dit denkbeeld wordt mogelijk geacht en de Gezondheids-commissies geven in ver band hiermede in overweging voorloopig geen conces sies voor waterleidingen te verleenen. Oeen prinselijk bezoek. Toen onlangs werd gemeld, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden de Septembertentoonstel- ling van de afdeeling Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zou bezoeken, hebben wij gezegd, dat dit bericht voorbarig was. Thans blijkt, hoe zeer dit het geval is geweest. Immers heden kreeg het bestuur der afdeeling bericht van den adjudant en secretaris van den Prins dat Z. K. H. tot zijn leedwezen niet in de gelegenheid zal zijn een bezoek te brengen aan de tentoonstelling. Z. K. H. had echter den secretaris opgedragen, het bestuur toe te zenden een groote zilveren me daille, bestemd om te dienen als prijs bij de ten toonstelling. Deze zilveren medaille heeft een middellijn van zes en een halve centimeter en draagt op de voor zijde de beeltenis van den Prins in de uniform vau Schout bij nacht, waar omheen de woorden: Hendrik Prins d. Ned. Hertog v. Meckl.'s. De Kermis. Nederlandsche Tooneelvereeniging. Wie gisteren zijn avond in de schouwburgtent nabij de Groote Kerk sleet, heeft het voorrecht gehad eens hartelijk te kunnen lachen. Dat is inderdaad een zeer groot voorrecht. Men mag op het stuk van Curt Kraatz afgeven zooveel men wil, men mag het schande vinden, dat menschen-met-talent hun tijd en hun gaven met zulke „prullen" verbeuzelen tenslotte moet men, als men eerlijk is, erkennen, dat men een allergenoegelijksten avond heeft gehad en zich uitstekend heeft geamuseerd. Zeker, het stuk van Curt Kraatz w&s oen prul, was een bloemlezing van Fiiegende-Blatter-moppen, gèf slechts de prototypen van het vroqlijke Duitsche plankenland: in heren gestoken"officieren, een room soes-etend kind-kadet, een Jochem-Pezelige oppasser, een „stramme", hongerige en dorstige wachtmeester, een malootige excellenz, een schuins-marcheerende papa, een „steenrijke" Amerikaan, een exotische juffrouw, een komische Alte, een Gretchen-figuuren dan de Duitsche trouw en de Duitsche huiselijkheid en de Duitsche vereering van de uniform zelfs die andere Wilhelm II, Teddy Roosevelt, moet dienst om aan die verheerlijking, van alles wat Duitschis, mee te doen. Zoo door en door Duitsch en Duitsch en nog eens Duitsch is het geheele stuk, dat men het den vertaler maar niet eens meer kwalijk neemt, dat hij voortdurend laat spreken van „bruid", waar de „Braut" eigenlijk nog niet eens verloofde is. Maar het is „moppig", het geett een opeen stapeling van kluchtige situaties, het houdt bijna voortdurend aangenaam bezig, biedt telkens nieuwe, soms onverwachte, dwaasheden. Navertellen kan men zoo'n stuk niet en daarom zij slechts geconstateerd, dat in tegenstelling met de meeste made-in-Ger- many-kluchten het eerste bedrijf het matst is, dat het tweede pittiger en smakelijker is en dat het derde bedrijf niet zakt maar op de zelfde hoogte blijft Het stuk schijnt als geschreven voor de Nederland sche Tooneelvereeniging. Zij heeft leden als de heeren Post en Bron wien de uniform voortreffe lijk staat en die voldoende „schneidig" zijn zij heeft in mevr. Post een uitstekende bizarre, exotische vrouw, die een even goede Amerikaansche dollarprin ses als een Spaansche danseres is en haar fraaie cos tumes prachtig draagt zij heeft in de beide manne lijke Mari's, de heeren Temooy Apèl en Yan War- meloo, leden die geknipt zijn voor de komische rollen in het werk van Kraatz, v. Moser, Blumenthal en Ka- dellburg en dergelijke fabrikanten. Al de genoemde dames en heeren zijn oude en goede -bekenden. Dat is nog niet het geval met den heer van Praag, maar hij is op den goeden weg om het te worden. Zijn „Amerikaan" was uitmuntend ten terecht werd hij op het open doek toegejuicht. Aan applaus heeft het ook overigens de Tooneelver eeniging niet ontbroken. Een opvoering als die van gisteravond laat dan ook maar één leemte zien, die trouwens gemakkelijk aan te vullen is. Een paar timmerknechts meeT en het publiek is in alle opzichten tevreden. In de Harmonie was gisteravond weer de dochter van Oude Jaap present en zij heeft het publiek weer aangenaam bezig gehouden. Uit het telkens herhaald daverend applaus bleek ook nu weer hoezeer dit echt-Holland- sche stuk met echt-Hollandsche typen, zooals het echtpaar Spree geeft, in den smaak van het uitgaand publiek valt. In Diligentia was het weer vol. Solser en Hesse hadden bijzonder sncces, doch ook de andere nummers verwierven luiden bijval. Het paardenspel was heel goed bezet. Het publiek toonde zich weder om zeer tevreden. Het is geen wonder, immers dit is nu eens een echt circus, dat op de kermis thuis hoort. In Regters Hypodroom is paardrijden mogelijk voor niet-ruiters en er wordt dan ook een druk gebruik van gemaakt, vooral door jonge dames. Het is soms vermakelijk te zien, welke pogingen er worden aangewend om een pluim uit een grooten aan een touwhangenden ronden bal te trekkenwien het gelukt heeft recht op een vrijen rit en dat is heel wat waard! In het Palace-theater krijgt men een merkwaardige dressuur van hondjes te aanschouwen. Ook het nummer door den directeur met zijn kleine bergpaardjes uitgevoerd is interessant. De handschadviwkunstenasr geeft allerlei personen en beesten met handigheid weer. Ook de Chineesche goochelaar toont zich bijzonder handig. The Canadian Tobogan. The Canadian Tobogan is er eene van flinke hoogte. Hoewel deze Tobogan hooger is, men glijdt er prettig en komt op een groote matras terecht, om weer vlug ter been te sgn. Het is een eigenaardig genot, boven gekomen, zijn blikken naar beneden te richten, of over dag een groot deel der stad te overzien. De luchtschommel. De luchtschommel is veelal in volle werking en het moet gezegd worden er wordt ook daar gestreefd om door vlugge bediening en nette behandeling een druk te krjjgen. Velen valt het op dat deze inrichting hier veel beter geplaatst is, nu se niet meer op de Niouwesloct staat. Alles met elkander vormt de Paardenmarkt een goed geheel. Op de Nieuwesloot trekt het pracht pal eis yan Banner met het fraaie beeldhouwwerk en beschilderd doek en zijn honder den gloeilampjes en v <el spiegelglas vooral 's avonds bijzonder de aandacht. Daar binnen heerscht dan groote vroolgkheid, jong sn oud amuseert zich er, door te draaien of te kijken. Overigens lijkt deze in richting met zijn 60 P. K,-machine een buitenkansje voor den kolenleverancier De nougatkraam van onsen stadgenoot Lauwers trekt de aandacht. De nougat moet van prima kwali- liteit, de verpakking keurig zijn. Liefhebbers van poffertjes en wafelen kunnen terecht in J. Dekker's etablissement, waarin, voor prima kwa liteit der waar wordt ingestaan. Jammer voor den ondernemer, dat zijn plaats zoo klein is, zeodat hij zijn zaak kies maar op halve grootte kon bouwen. Ais de nering nu ook maar niet op halve groette komt I Langs een monster-ijswagen, koek- en nougatkramen, hak en schiettenten, de weegschaal van Boogh en de electriseermaehine van Coppians, die op geen goed ge stoffeerde kermis mag ontbreken, komt men in een tent waar men voor een dubbeltje kans heeft een fleseh te winnen. Gelukkig is zij gevuld met suikerwerk. Behendigheids-spelers zgn voorts de messentent en de platentent, waar men zoo waar een fiets kan winnen mocht zij hier gewonnen woeden, dan hopen we dit te vermelden. Madame le Normand voorspelt nog altijd de toe komst in den regel op zeer optimistische wijze. Men kan er lang voorstaan, zonder dat men er men schen ziet binnengaan, terwijl toch de kaarten druk gehanteerd worden men houdt er n.l. een achter deurtje open. Het gerucht wil, dat dit bij het waar zeggen ook het geval is, doek dat hebben we niet kunnen «ontroleeren. In la Bsrnums Show" werkt een singhaleezen troep, vijf mannen en één vrouw. De laatste daust een eigenaardigen Ceylonschera dans, begeleid door de monstone muziek der inlandsche instrumenten. Ook de mannend&nsen, o. a. den hartstochtelijken oor logsdans, en een ringdansen, terwijl er ook goed ge jongleerd wordt. In de Hollandsche menagerie vindt men vreemde dieren, e. a. wolven, die door mn brandende kachel springen, maar ook een aardig rekenpaardjs Norma en een arend, die hnet geschoten sgn te Koedijk. In het welingerichte theaterSaint Michel wordt de voorstelling geopend door het optreden van miss Cor nelia, die geloof, hoop en liefde voorstelt, evenals de vier jaargetijden, werkelijk heel verdienstelijk. Een equlibrist geeft er zeer verdienstelijk werk, maar het mooiste nummer is wel de serpentine-danseres, die de bezoekers in verwondering bracht. Vermakelijk is de ketel van Pluto, waarin verschillende menschen, die zich voor beter uitgeven dan ze zijn, bun welver diend loon ontvangen. Over Hommerson's bioscope spraken we reeds. Op de Laat trekt een lange rij van koek-, speelgoed- en nougat- kramen, nak en palingstalletjes de aandacht, velen hebben gasverlichting. Bij de draaimolen gekomen, kan men de stralende kindergezichtjes bewonderen. Voorbij de Huigbrouwersstraat is de schouwburg tent van Wijlacker opgebouwd. Hier wordt echter een Woensdagavond voor het eerst gespeeld. Op de Steenenbrug vindt men als altijd Hoefnagels Etablissement. Hier over veel te zeggen is overbodig. Deze zaak is hier te over bekendconsumptie heerlijk, muziek goed, bediening net, inrichting fijn, men weet er alles van. Een oude bekende is ook ook de poffertjeskraam van Zilver. Het moet wel verbazen dat een zooveel kleinere inrichting zich vlak tegenover een zooveel grootere heeft kunnen staande houden. De eenige oplossing hiervoor moet dan ook wel de levering van goede waar zijn, die ook vlug aan huis bezorgd wordt. Zoo zijn wij dan de kermis rond geweest. Rest ons nog te vermelden voor hen, die er van houden een paling mee naar huis te nemen en dat zijn er velendat zij J. Smit Sr. kunnen vinden bij de Waag, bij den stoommolen en in de Achterstraat, Habich bij de Waag, Zonderhuis in de Langestraat, Portegijs op de Nieuwesloot en J. Smit Jr. op de Laat naast het woonhuis van Dr. Conijn. Een nieuw atelier. In de Langestraat, waar weleer bureaux van de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij waren geves tigd, heeft de heer G. O. Kooijker thans een fotogra fisch atelier ingericht. Het is een eerste klasse in richting, zooals er nog niet veel in den lande worden aangetroffen. Reeds de deftige wachtkamer getuigt van smaak en de daar hangende en neergelegde spe cimen van de kunst des heeren Kooijker noodigen tot kijken uit. Zoo is eh behalve een kool- en een gomdruk een aardige album met kleine fotografi sche reproducties van schilderijen, welke voor het meerendeel in het bezit zijn van Groningsch© particu lieren. De groote reproducties, die men er aantreft, zijn niet in den handel, maar tegen matigen prijs ver krijgbaar. Het rustige atelier maakt den indruk van „up to date" te zijn. Er is een zeer mooi toestel en een zeer mooi licht. Dat laatste wordt verkregen doordat het van één kant binnenvalt, terwijl het door reeksen gor dijnen getemperd en verhelderd kan worden. Hierdoor kan men zijn portret krijgen zooals men het wil heb ben, gemaakt volgens de oude bekende methode, of volgens de nieuwe, waarbij vooral gestreefd wordt naar het gewone kamerlicht, zoodat men den persoon op het portret ziet, zooals hij zich in het dagelijksch leven voordoet. Trouwens de heer Kooijker, die in verschillende inrichtingen in Hamburg, Dresden, den Haag en el ders, practische ervaring heeft opgedaan, werkt niet alleen volgens het systeem-Eggeweiler, maar houdt gaarne rekening met de wénschen zijner bezoekers. Prijs geweigerd. Bij de Zondag op de Alkmaarder meer gehouden zeilwedstrijden, uitgeschreven door de Zaanlandsche zeilvereenigingwerd in de afdeeling kielbooten, sloepen, enz. met middenzwaard den tweeden prijs toegekend door den heer W. M. iH. Pels met „Spraij". De jury nam aan, dat de „Spray", die het eerst aan kwam, een boei had aangeraakt en disqualificeerde haar, voordat de heer Pels in de gelegenheid gesteld werd getuigen te doen hooren, die hadden gezien, dat de boei goed gepasseerd was door de „Spray". In verband hiermede weigerde de heer Pels den hem toegekenden tweeden prijs. Een fiets gestolen. Hedenmiddag is van den heer de Lange in de „Harmonie" een fiets, die hij even voor zijn woning had laten staan, gestolen. De politie stelt een onder zoek in. Het Stedelijk Museum is voortaan geopend eiken werkdag van 9 tot 121/2 en v»n U/2 tot 4 uur. De toegang tot museum en gemeente-archief is uitsluitend door het poortje in de Schoutestraat. RECHTZAKEN. Uitspraken van heden. Cornells V., gedetineerd, erf-vredebreuk, 8 maanden gevangenisstraf. Jan S., gedetineerd, bedelarij, 8 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing in ees rijkswerkinrichting. Cornelis D. te Spierdijk, mishandeling, 1 week ge vangenisstraf. Dirk H. W. te Leiden, beleediging, f 16 boete of 15 dagen hechtenis. Salomon G. te Alkmaar, beleediging, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Marijtjje S. te Andjjk, meineed, 2 maanden ge vangenisstraf. Jacob van W. te Bergen, dronkenschap, appelsaak, 3 dagen hechtenis, 1 jaar plaatsing in een rijkswerk inrichting. Roelof de B. te Schermerhorn, beleediging, vrijge sproken. Simon A. te Alkmaar, mishandeling, 14 dagen ge vangenisstraf. Foeke Abraham K. te Enkhuissn, beleediging, f16 boete of 15 dagen hechtenis. Lantarens opl Automobilisten en wielrijders, wilt gij geen kans op een bekeuring hebben, steekt dan dese week uw lantarens op 24 Augustus om 7 uur 86. 25 7 33. 26 7 81. 27 7 29. 28 7 27. 29 7 25. 30 7 22. Badhuis „Het witte Kruis" In de week van 16 tot 21 Augustus zijn in hst badhuis van het „Witte Kruis" genomen82 kuipbaden, 98 regsnbaden le klas en 186 regenbaden 2e klas, te samen 866 baden. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting 20 Augustus 1909. P. V., Noordscharwoude, overtreding kieswet, f 2 boete of 1 dag hecht. G. BAlkmaar, overtreding vischwet, f 2 boete of 1 dag hecht.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2