STADSNIEUWS. Uit Purmerend. Uil: Llmmen- Uit Schagen. Uit Rustenburg Eijng gestikt. Verkeerd begrepen. Een aardige vondst. Door bijen aangevallen. Een drama. Rectificatie. Benoemd. Tramongeluk. Een horloge gerold. Benoemd. Uit Heer-Hugowaard Telegrafisch Weerbericht jaar oud, van"beroep [[artist. Hij verklaarde dat een hem onbekende man twee schoten op hem gelost heeft. Als oorzaak kon hij geen andere reden vinden, dan dat hij den vorigen avond belet had dat de dader voorbijgangers lastig viel. Wielrijders waren door hem, die den aanslag beging, van den fiets ge worpen. Het signalement van den [misdadiger is bekend en een politie-agent van Watergraafsmeer is naar Abcoude vertrokken om den autoriteiten te Abcoude de noodige aanwijzingen te verstrekken bij de arres tatie. In de gisteravond gehouden Raadsvergadering^ deel de de voorzitter mede, dat tot tijdelijk onderwijzeres aan school 1 is benoemd mej. M. A. Hommers te Vo- lendam. Aan den heer Steevens, leeraar aan de stadsteeken- school werd overeenkomstig diens verzoek eervol ont slag verleend. Het voorstel van commissarissen der stadsteeken- school om over te gaan tot benoeming van een direc teur aan die school werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Besloten werd een stoombrandspuit aan te schaffen. De Gemeente-rekening, dienst 1908, wordt op ad vies der commissie van onderzoek vastgesteld in ont vang op 174884.595, in uitgaaf op 169577.65, ma kende een saldo van 5306.945. De rekening der gasfabriek beliep: ontvang 82227.33, uitgaaf 77797.195, saldo 4430.13; die van het Burgerlijk Armbestuur: ontvang 8915.88, uitgaaf 9364.825, nadeelig saldo 448.945 en die van het Gast- en Proveniershuisontvang 10232.46, uit gaaf 9577.33, saldo 655.13. De Gemeente-begrooting dienst 1910 in ontvang en uitgaaf beloopende 163012.58, aangeboden door het Dagelijkseh Bestuur wordt gesteld in handen der com missie. Besloten wordt aan te koopen voor den reinigings dienst een terrein van den Purmersteenweg behooren- de aan J. de Boer voor 5600. Op voorstel van B. en W. wordt goedgevonden met de Rijks-Postspaarbank eene geldleening aan te gaan groot 39000, voor het uitvoeren van dempings- en rioleeringswerken, ophooging van bouwterrein, ver- «trating knaal, straat en singel, aankoop van terrein voor den reinigingsdienst, en aanschaffing van een ■toombrandspuit. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van eenige gemeente-arbeiders en veldwachters om de cokes van de gasfabriek voor hen tegen lagere prijs beschikbaar te stellen. Tot lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt benoemd de heer Th. O. J. M. Smit. Bij de rondvraag brengt de heer Drost ter sprake de onlangs weder opgerakelde kwestie welk fanfare corps het echte Stedelijke Muziekcorps is. De Raad ging hierop niet in. Op den 26en Augustus j. 1. werden bij enkele can- didaatstelling tot leden van den Gemeenteraad be noemd: in de vacature A. de Groot, aftreding 1911, de heer Corn. Pepping, en in de vacature C. Breedveld, aftreding 1913 de heer P. Kuijs. Den 27sten Augustus vergaderde in het N. H. Kof fiehuis alhier het Schager Nutsdepartement, onder leiding van den voorzitter, Ds. Herman. Aanwezig 8 leden. Secretaris de heer C. W. Dee- nik. De heer J. A. van Ketel had een verzoek ingezonden om de levering van drukwerk. Werd aan het bestuur overgelaten ter beslissing. De rekening van den penningmeester, den heer G. v. d. Wal, wees een ontvangst aan van 152.30, een uitgaaf van 100.50, batig saldo 51.80. „Zoo is het goed" zeide Charpet en nam een einde- looze teug. „He, waar is vriend Dormenios 2" De Armeniër kwam naar boven. „Nu, ouwe jongen, dat hebben we goed gedaan hé,?" lachte Charpet. Thans bemerkte ik dat Charpets voeten in sierlijke, met goud gestikte pantoffeltjes staken. „Hoe kom je aan deze zeldzame voetbekleeding vroeg ik hem. „Eé dat is nog een gedeelte van mijn maskarade van vanmorgen." „Maskerade?" riep ik en als een bliksemstraal viel mij een gedachte in. „Charpet, het meisje, dat Pa- penision volgde, dat was jij toch niet?" „Niet?" lachte thans de Franschman uit volle borst, „en wie dan anders? Ik ben den vorigen nacht door de opstandelingen heen naar Kandanos geslopen, maakte afspraak met Dormenios en Aigya en ge zult het moeten toestemmen, mijne heeren ik heb mijn rol voortreffelijk gespeeld. Zooals ik overigens heel juist vooruitgezien had, liet Papenision mij niet in den kring zijner landlieden, maar reed alleen met mij in zuidwestelijke richting. Ik zou natuurlijk op de vlucht. Papenision had echter een scherp oog op mij. Eindelijk kwam een gunstig oogenblik. Tegen 3 uur des namiddags vroeg ik een poosje rust. Wij ste gen van onze paarden af en gingen liggen. Vijftig passen verwijderd kwam een bron uit de rotsen te voorschijn. Ik vroeg Papenision om water en hij ging. Ik sprong thans op en het volgend oogenblik had ik den zadelriem van zijn paard met mijn zakmes doorge sneden. Bliksemsnel ontdeed ik mij toen van sluier, rok en jacket, die mij op de vlucht zouden hinderen en sprong op den rug van mijn paard. Juist op tijd, want reeds kwam de galante Papenision met het wa ter. 11ahaDe oogen van den verliefden knaap, toen hij zijn mooie bruid in een Fransch zeecadet veran derd zag. Ik gaf mijn paard de sporen. Hui lend van woede vloog Papenision op zijn paard af, hief zich in den stijgbeugel, rats, gleed het zadel er af, en mijn naar liefde dorstende vrijer rolde in het gras. Ik echter reed er van door als de wind. Weldra zag ik vervolgers achter mij stellig had Papenision zijn lieden op mij afgestuurd. Maar het geluk was met mij me voila, daar ben ik Emil en ik stonden intusschen als op heete kolen. „Maar Aigya!" riepen wij thans bijna gelijktijdig. „Waar is hij?" „Komt," zeide toen de Armeniër en ging ons voor naar een er naast gelegen vertrek. Een uitroep van verbazing ontsnapte onze lippen, want midden in de kamer stonden de beide dikke begeleidsters van den ouden bediende, en een der twee was er juist aan toe, de andere van haar kleeren en verscheidene, hieronder bevestigde kussens te ontdoen en haar de lompe gele schoenen van de voeten te trekken. En als een schit terende vlinder uit het rupsen omhulsel, kwam thans een heerlijke meisjesgestalte te voorschijn. "Aigya," juichte Emil en snelde met uitgespreide armen op zijn herwonnen geliefde toe. Den volgenden morgen werden de Kandanoten en de troepen afdeelingen ingescheept, waarop de vloot den terugtocht naar Kanea aanvaardde. Aaigya was intusschen met Emil op reis naar Ko- rinthe, waar zij vervolgens in huwelijk verbonden werden. De heeren v. d. Bergh en .0. Visser werden aange wezen de bescheiden na te zien. Alle departementale instellingen zullen worden in stand gehouden. Over de zangschool, die zeer weinig leerlingen telt, zal met den onderwijzer, den heer Tates, worden ge sproken. Verschillende subsidiën werden aan de in stellingen toegekend. Aan het hoofdbestuur werd uit de ontvaugstenlijst een viertal sprekers opgegeven, waarvan een voor het hoofdbestuur eene spreekbeurt zal komen vervullen. De heer Th. Roep gaf zich op voor den cursus in spelleiding. Woensdag, 1 September, zal alhier Koninginnedag worden gevierd. De feesten worden geopend door een gecostumeerden optocht. De stoet, geopend door een aantal ruiters, wordt opgeluisterd door muziek. Ver volgens hebben er volksspelen plaats. Ringrijden voor jonge paren met paard en kar, prijsknippen voor da mes en tot slot hemden-race voor heeren. Om vier uur is er prijsuitdeeling en des avonds is er groot feest in de versierde zaal van den heer Jan Kok. Toen gistermorgen het personeel van de boterfa- briek van den heer v. d. Griendt, aan den Spaarn- dammerweg de fabriek wilde binnengaan, bleek het, dat deze nog gesloten was. Dit wekte groote verwon dering bij den werkman G. v. d. Veldt, welke spoedig het hek overklom en zich door openbreking den toe gang tot de fabriek verschafte. De fabriek wordt 's nachts door zekeren F. Coole bewaakt en deze had zijn zoon bij zich. Ze waren als naar gewoonte naar bed gegaan, maar zijn door gas bedwelmd geworden. Toen Van der Veldt hen vond, riep deze spoedig geneeskundige hulp in. Beiden wer den gelukkig nog tot bewustzijn teruggebracht. Was Van der Veldt niet spoedig tot de inklimming overgegaan, dan zouden er ongetwijfeld twee men- .schenlevens te betreuren zijn geweest. Een juffrouw uit het Spork te Dinxperloo onder vond een dezer avonden het volgende: Haar rijwiel berijdende ging het licht uit, waarom zij door den nachtwaker werd aangehouden. De nachtwaker had zijn waakhond bij zich en deze meenende dat er onge mak was, viel op de juffrouw aan, waardoor de klee ren van de dame werden gescheurd. De dame heeft nu ter plaatse een klacht ingediend. Bij het afbreken van een perceel aan de Groenmarkt te Zutfen is tusschen twee dikke muren door een opperman een ouderwetsch zilveren horloge gevonden. Vermoedelijk is het bij den bouw verloren geraakt. Te Stedum werd een paard, dat aan den slootkant liep te grazen en daarbij in de onmiddellijke nabijheid van een nest wilde bijen kwam, door deze aangevallen en zoo gestoken, dat hij redding in de sloot zocht. Met veel moeite werd het weer op het droge gebracht. Er heeft zich dezer dagen een treurig drama voor gedaan. Een bejaarde dame was te Scheveningen ge logeerd met een zoon, een schijnbaar gezond krachtig man van even 30 jaren. De zoon ging naar de uit nemende overdekte zweminrichting aan de Mauritska- de en vertoonde na het verlaten van het bassin, een in 't oog vallend hoog-roode kleur, zoodat de zwem meester hem in 't oog hield. Toen hij wat lang in zijn kleedkamer bleef, ging de oplettende wachter zien wat er gaande was en hij vond den heer op den grond in bewusteloozen toestand. Hij werd naar zijn hotel gebracht en is sedert sprakeloos of althans, wan neer hij een paar woorden heeft gezegd, weigert de tong en blijkbaar ook de geest te vervolgen, 't Is een zeer vreemd geval, ook voor de geraadpleegde genees- heeren en specialiteiten. De moeder werd, bij 't ver nemen van het ongeval, door een beroerte getroffen en stierf na eenige oogenblikken In ons bericht gisteren over de toestanden in Cal- lantsoog stond abusievelijk „rijkswerf." Dit moet zijn: „rijkswerk." Ontploffingen De kleermaker S. te Enschedé had het zoover ge bracht, dat zijn naaimachine werd gedreven door een miniatuur-stoommachinetje. 't Ging aardig, 't machinetje snorde, de naaimachine snorde en de man dacht erover, boven zijn reke ningen te laten drukken „machinale" kleermakerij. De stoomketel, misschien een oude cacaobus of iets dergelijks, voldeed echter niet aan de veilig heidswet. 't Was gistermiddag, dat de stoomketel het opgat en uit elkaar sprong. S. bekwam hierdoor ernstige brandwonden in het aangezicht, welke door dr. Maas werden verbonden. De stoommachine zal nu wel afgeschaft worden. In de fabriek der firma A. Pessers aan 't Goirke is de groote stoommachine plotseling onder hevig geraas gesprongen. De ki al was zoo hevig, dat huur lieden angstig uit hunne woningen naar buiten snelden Een kleine 100 werklieden verliezen daardoor eeni- gen tijd hun werk. Zeldzaam. In een dorpje, waar slechts zelden zomergasten neerstrijken, bezoekt een oude dame des Zondags het kerkje. Zij is doof en maakt gebruik var een geluidshoorn. Het toestel is echter nieuw voor de overige kerkgangers. Deze steken, vóór de preek aanvangt, de koppen tezaam en overleggen ouderling. Na korte beraad slaging gaat een der ouderlingen naar de oude dame, en zegt „Eén toet met je trompet en je staat op straat Uitslaande brand Kort na half één werd gisternacht brand ontdekt in de loodsen van den Bouwersbond „Maatschappij van Bouwhandwerkers" aan den Middenweg te Am sterdam. Deze maatschappij heeft daar aan den hoek van het Zaagmolenpad twee loodsen, die dienst doen als timmerfabriek en kantoorgebouw. In deze loodsen, waar des avonds tot zes uur en niet later, wordt gewerkt, was uit onbekende oorzaak brand ontstaan. Hoelang daar het vuur gewoed heeft, is niet te zeg gen, eerst toen de vlammen uitsloegen, omstreeks den gemelden tijd, werd de brandweer gewaarschuwd. De politie had op de ronde van ongeveer 12 uur nog niets bemerkt. Voor den brand op dit gevaarlijke terrein werd met groote macht uitgerukt. Een auto-stoomspuit met paarden zou dit schier niet mogelijk zijn ge weet t, omdat op dezen smallen weg niet gekeerd kan worden, werd geplaatst op den Achterweg. Van daar en van de voorzijde werd, onder leiding van den hoofdbrandmeester Nieuwenhuys het vuur met alle beschikbare krachten aangetast. Van de loodsen was echter niets meer te reddenze stonden reeds in lichte laaie. Alleen konden de belendende per- ceelen, waarvoor nogal gevaar bestond, worden be houden. Beide loodsen brandden geheel uit. Aangezien daarin ook verschillende machines waren Opgesteld, is de schade vrij groot. Spinneweb op een wonde. De 18-jarige B., landbouwer onder Hoogerheyden, had het ongeluk zijn hand te verwonden. Zooals dat meermalen voorkomt, liet men ook nu weer den jongen spinneweb op zijne wond leggen, met het gevolg, dat deze kort daarna opzwol. De dokter werd gehaald en deze constateerde bloedvergiftiging. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Dierenbeulen Het volgend staaltje van ergerlijke dierenmishan deling wordt aan „De Geld.medegedeeld. Eenige dagen geleden hadden enkele soldaten van de Koloniale Reserve de aardigheid, den trekl ond van een scharenslijper binnen hun kazernegebouw aan het Valkhof te lokkenzij namen het arme beest, dat zeker dacht eenige lekkere hapjes te krijgen, naar de hoogste verdieping van het gebouw en duw den den hond een der kamers op. Eenmaal zoover, werd een wreed plan met het beest ten uitvoer ge bracht. De dierenmishandelaars rchoven bet raam open en joegen het angstige dier door het open venster, op aanzienlijke hoogte gelegen, naar buiten. Het in het nauw gebrachte dier waagde den hoogen sprong, doch moest het met den dood bckoopen. Afgrijselijk gewond, de pooten waren door het lichaam gedrongen, smakte het ongelukkige dier op den keiharden grond. De wreede dierenbeulen werden gearresteerd en 14 dagen achter slot n grendel gezet. Tevens werden zij veroordeeld om den eigenaar van den hond eer schadergoeding van veertig gulden te betalen. Twee kinderen kwijtgeraakt Te Oldezaal is uit Rotterdam telegrafisch bericht ontvangen, dat een landveihuizersfairiilie bij aan komst in laatstgenoemde plaats twee kinderen van 11 en 9 jaar onderweg was kwijtgeraakt. Bij het aan boord gaan miste de moeder haar verlies. Omkooperij. De gemeenteraad te Sas van Gent heeft met 4 tegen 3 stemmen besloten, den heer E. Buijsse niet als lid van den gemeenteraad toe te laten, omdat deze zich aan omkooperij zou hebben schuldig ge maakt. Oudheden. Te Santpoort zijn op het Terras, een deel van de voormalige, beroemde buitenplaats Velserhooft. oude flesschen opgegraven van ongewonen en fraaien vorm. Deskundigen meenen, dat de flesschen in de zeven tiende eeuw zijn gemaakt, in ieder geval na hetjaar 1600. Een der flesschen is aan het stedelijk museum te Haarlem ten geschenke gegeven. Cholera te Rotterdam. Van de zich in het voormalige Amhuis op den Schiedamschen dijk in observatie bevindende per- ronen zijn reeds eenige ontslagen; bij de overige heeft zich niets bijzonders voorgedaan. Bij Kon. besluit zijn, voor het tijdvak van 1 Sept. tot en met 31 Aug. 1910, tot leeraar aan de Rijks- Hoogere Burgerschool te Alkmaar, benoemdD. Postma, P. H. Maschhaupt, mr. D. Sluis, allen tijde lijk leeraar aan die school. De Kermis. Nederlandsche Tooneelvereeniging. Het Kind, tooneelspel in 3 bedrijven door Jacqueline Reyneke van Stuwe. Een goed gevoeld en welgebouwd stuk, dat aangenaam aandoet, en van het begin tot het einde boeit. Alfred van Wijck en zijn vrouw leven naast elkaar. Hij is veel buitenshuis, zij heeft een „bon ami." Eén dochter hebben ze, een meisje van twaalf jaar, dat op de kostschool te Génève is en hare vacanties altijd moet doorbrengen bij haar grootmoeder, omdat men haar den toestand in het ouderlijk huis wil verbergen. Zij seint echter op een goeden dag dat ze reeds onderweg is. Na ontvangst van het telegram, en een daarop gevolgd onderhoud met den derde, stelt Josephine haar echtgenoot voor te gaan scheiden. Zóó kan het leven niet; langer voort duren, voor hun zelf niet en voor hun kind niet. Zij moet natuurlijk het meisje hebben hem schijnt hieraan toch niets gelegen te zijn. Maar nu barst hij los, herinnert aan de eerste gelukkige huwelijksjaren, aan de komst van het meisje, aan die van het jongetje, zes jaar later. De vrouw is geheel in de kinderen op gegaan en heeft haar man verwaarloosd. En dat bleef ze doen, toen het jongetje op tweejarigen leeftijd stierf. Zij ging geheel op in haar eigen smart, bekom merde zich niet om hem. Buitenshuis is hij troost gaan zoeken, bij zijn vroegere vrienden, met wie hij, als vóór zijn trouwen, zwaar leefde. Alles heeft zijn vrouw hem ontnomen, nu wil ze niet alleen hem ver laten en zoo gauw mogelijk met een ander trouwen, doch ook het meisje behouden. Dit laatste kan hij niet toestaan: in der minne van elkaar gaan vindt hij goed, doch het mieisje moet kiezen. Den volgenden dag komt Marianne. Papa wil haar niet met mama van den trein halen dat zou maar aanstellerij zijn en het kind zou dit al te spoedig be merken. Terwijl mevrouw naar het station is, gaat papa met het dienstpersoneel voor een vriendelijke ontvangst zorgen: er wordt nog gauw de lievelings taart van Marianne besteld, het vroeger altijd ge bruikte „wellekom" wordt weer uit de kast gehaald, guirlandes worden aangebracht en de groote stoel wordt versierd. Als de kleine komt is ze verrukt en daardoor ver dwijnt haar droefenis over de afwezigheid van haar vader aan het station. Spoedig gaat men aan de lunch; 't gesprek wordt echter alleen gevoerdviaMari- anne papa en mama zeggen geen woord tegen el kaar, wel trachten ze zich beiden aangenaam te maken bij het kind. Het meisje vindt het heerlijk thuis, bab belt over het kostschoolleven en vertelt van haar arme vriendin Lize, wier ouders gaan scheiden. Dat vindt Marianne iets verschrikkelijksde ouders doen dat al leen maar om zich zelf en denken niet om de kinderen, die verdeeld worden alsof het couponnetjes waren, de meisjes voor haar, de jongens voor hem. En dan die arme meisjes, als haar moeder eens gaat hertrouwen. Marianne zou nimmer den 'tweeden man van haar moeder kunnen uitstaan, zij zou hem kunnen slaan. Trouwens ze kan zich niet voorstellen dat men- schen, die getrouwd zijn, ooit van elkaar gaan. Zij zijn gelukkig geweest en ze kunnen elkander weer ge lukkig maken, maar dan moeten ze willen, allebei wer kelijk willen De.bon ami „oom Max" zou komen om het meisje voor te bereiden. Maar moeder wil dit opzeggen, komt echter te laat. Oom Max komt. Marianne is weggekropen achter een haardscherm komt heimelijk te voorschijn en drukt hem de handen voor de oogen. „Finie" roept hij uit. Dat is een eerste aanrakingspunt. Een tweede wordt gevonden als oom Max zegt dat hij verliefd is op een getrouwde vrouw, die een kindje heeft. Onbe wust leest het kind den man op een geduchte wijze de les en ze wil daarmee voortgaan als haar moeder komt en haar gauw onderbreekt met een „Oom Max heeft er al van afgezien, hoor kindje." Den volgenden ochtend is het meisje vreeselijk treurig. Ze heeft haar moeder 's avonds zien huilen en haar vader hoorde ze om vier uur waggelend thuis komen. Den ouden huisknecht tracht ze uit te hoo- ren, maar dit mislukt evenzeer als zijn poging, om haar om den tuin te lelden. De knecht weet haar er toe te krijgen in een stoel bij de kachel nog wat rust te nemen. Intusschen komen vader en moeder binnen, zijn verre van vriendelijk tegen elkaar en voeren een min-aangenaam gesprek, dat het kind natuurlijk mee- aanhoort. Als Marianne te voorschijn treedt trachten ze nog den waren toestand te verbergen, maar de kin- deroogen hebben scherp gekeken en de kinderooren goed gehoord. Het kind heeft alles begrepen. Het kind zeg't, dat ze dit alles vermoed had, dat ze daarom onverwacht is gekomen, dat ze het vreeselijk vindt, zóó haar vermoeden bewaarheid te zien. Als ze huilend is weggegaan vraagt Josephine haar man, of ze een nieuw leven zullen beginnen. Hij vraagt of ze 'net nog wel kunnen, maar zij is vol moed, imroors beiden hebben ze zooveel goed te maken jegens het kind. En als het kind terugkeert ziet ze, dat haar ouders elkaar omhelzen en met bl ij k 1 a teren de stem uit ze daarover haar vreugde, 7,oo ongeveer is de hoofdinhoud van het stuk, dat zich moeielijk laat vertellen, omdat de schrijfster door tal van kleine, niet op te sommen trekjes het gegeven en de uitwerking daarvan zeer aannemelijk maakt Pakkend is al dadelijk het klare exposé in hef eerste bedrijf en voortdurend blijft de aandacht gespannen, Het stuk werd uitmuntend gespeeld. De heer en mjevrouw Temooy Apèl waren buitengewoon goed. Beider rollen passen geheel voor hun aanleg en in beider spel lag warmte en innigheid. En wat maakte mej. S. van Dijk wat van haar meis- jesrol! Wie zóó deze rol kan spelen, kan ook méér! De heer Bron was minder gelukkig. Zijn spel en zijn uiterlijk hadden iets ruws, iets ongearcheveerds, ter wijl hij zich bij het spreken heeft te hoeden voor een eentonigen, hinderlijken cadans. Hij heeft hier in de kermis wel eens beter werk gegeven, dan gisteravond? Aangenaam was het, dat de drie bedrijven vlug ach terelkaar gespeeld werden. Als nastukje ging „Vrede thuis," dat hartelijk deed lachen, maar dat wij bij andere bezetting door hetzelf de gezelschap wel eens beter hebben zien spelen. Beneden had de tent beter bezet moeten zijn, j Morgenavond wordt „de Opgaande zon" gegeven, het „spel-uit-den-middenstaud" in 3 bedrijven door Herm. Heyermans, De heer T.apidoth zegt in de Haagsche Nieuwe Cou rant naar aanleiding van dit stuk, dat slechts zeer weinigen (vermaarde buitenlandsche meesters meege rekend) zoo groote meesters in het vak zijn als Heyer mans, Van Nouhuys in het Vaderland, dat dit stuk van het echtste en mee van het beste Heyermans is. Dat de vertooning uitstekend is behoeven we niet meer te zeggen. Stoel en Spree. Stamp, stampvol was gisteravond de Harmoniezaal en Klaasje Zevenster behaalde ook nu weer een uit bundig succes. De directie heeft voor morgenavond ook weer een successtuk van voorheen, n. 1. Teun de Nachtwacht, voor den dag gehaald en ongetwijfeld zal ook nu weer een talrijk publiek daarvan komen genie ten. In „D i 1 i g e n t i a" was het gisteravond ook weer vol. Vanavond en morgenavond worden er nieuwe nummers gegeven. Hedenmorgen had de conducteur Wentink het onge luk te Bergen tusschen de buffers van de tram te ko men. Zijn arm werd vreeselijk gekneusd. Met den trein werd hij naar hier vervoerd en vervolgens naar het St. Elizabethsgesticht gebracht. Dat men niet te voorzichtig met zijn sieraden kan zijn, als men naar de kermis gaat, blijkt alweer uit het feit, dat een dame gisteren haar gouden horloge met ketting in de drukte kwijt raakte. Vermoed wordt, dat liet gerold is. Vanwege de politie loopt thans ter waarschuwing voor het publiek een man door de stad met het opschrift: Past op de zakkenrollers. Benoemd De heer K. van 't Veer, eigenaar van het gebouw „de Voorwaarts" is benoemd tot rentmeester van „Walden," landgoed van den heer van Eeden. fAlkm. Bad- en Zweminrichting. w?ek van 20 Aug. tot en met 27 Aug. zijn genomen door heeren 344, door dimes 5 en door on- vermogenden 68, totsal 417 baden. Hoogste te»per* tuur 66. Mfj. A. J. van Woerkum alhier is bsnoemd tot tij delijk onderwijzeres te de Rijp, BURQERLiJKESTAND. Ondertrouwd: Cornells Bussen alhier en Petronella Stet te Heiloo. Overleden: 21 Aug. Maartje Termaat, wed. van Baart Jongert, oud 80 jaar, overl. te Rotterdam. Geboren: 28 Aug. Michaël Lourentius, z. v. Pe trus Hendricus Smiers en .Cornelia Verver. 26 Aug. Johannes, z. v. Pieter Dubbeld en Wijntje van Zalinge. LAATSTE POST. Ondanks het hooge water kon, dank zij de bemoeiin gen van den ingenieur Koolhaas, die was overgeko men, om de werkzaamheden aan het stoomgemaal te leiden, het werkvolk vanmiddag om 12 uur vrijaf ge geven worden, daar het water toen reeds geheel uit den polder weggenomen was. naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meterologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.4 te Scilly. De laagste stand van den barometer 748.0 t« - Sey- disfjord. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 20 Aug.) Zwakke veranderlijke wind, meest lichtbowolkt, droog weer, warmer. HOOG WATER. EGMOND AAN ZEE: 's nachts kwart voor drie; 's middags kwart over drie. BERGEN AAN ZEE: 's nachts drie uur; 's mid dags half vier.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2