BIN N E N L A N D. Uit Broek op Langendijk. Cholera. GEMENGD NIEUWS» Nieuw aangekomen vreemdelingen te Bergen. PENSION „DE HAEMSTEDE." Mevr. Sandberg tot Essonburg van Hoorn, 1 pers. Fam. Kroon van Hoorn, 5 pers. Fam. de Block van Amsterdam, 4 pers. Fam. Dr. Jen t ink van Leiden, 2 pers. Freule Berckmans de Weert van den Haag, 2 pers. Mej. Vlierboom van Rotterdam, 1 pers. Fam. Dr. F. van Gheel Gildemeester van den Haag, 5 pers. Mej. Berends van den Haag, 1 pers. PENSION „KENNEMEROORD." Fam. Gulik van Haarlem, 2 pers. De heer Heeris van Amsterdam, 1 pers. Mej. van Rooijen van Utrecht 1 pers. VILLA „IRENA." Mej. J. H. van Wely van den Haag, 1 pers. Fam. .T. L. Zegers van Heemstede, 2 pers. LUNCHROOM. Mej. Smolt van Utrecht, 1 pers. Mej. van dei- Leeuwva nder Looi van Utrecht, 1 pers. PENSION „HOLLAND." Fam. J. Oele Hz. van Goes, 3 pers. Fam. A. An- soul van den Haag, 3 pers. Mevr. van Asperen v. d. Velde van Amsterdam, 2 pers. PENSION ,,'t WITTE HUIS." Fam. II. J. Dibbits van Utrecht, 2 pers. Fam. M. A. de Jong van Rotterdam, 4 pers. Fam. O. F. Nie- meier van Koog a. d. Zaan, 2 pers. PENSION „ORANJE-HOTEL." De heer Schultze van Amsterdam, 1 pers. Familie M oer ten s van Zutphen, 2 pers. PENSION „OUDBURG." Fam. de Jager van Rotterdam. 5 pers. Fam. Schut te van Amsterdam, 6 pers. PENSION „DUINZICHT." Fam. W. J. Heideman van Amsterdam, 5 pers. Mej. van den Arend van Rotterdam, 1 pers. Mej. Steil van Rotterdam, 1 pers. Fam. Conlander van Rotterdam, 3 pers. Fam. A. J. Walsum van Rotterdam, 4 pers. Fam. van Walsum van Wijk bij Duurstede, 2 pers. PENSION „SANS SOTJCI." Meg. H. Braunsehweigger van Braunschweig, 1 pers. Mej. de Bruin van Amsterdam 1 pers. HUIZE „HANOA." Jongej. van der Schalk van Rotterdam, 1 pers. Jon- gej. A. TL v. d. Meulen van den Haag, 1 pers. Jongh. TT. Luyard van Deventer, 1 pers. Jongli. J. Ilempe- nius van Amsterdam, 1 pers. Jongh. H. van Santen van Amsterdam, 1 pers. Jongh. T. en P. Waller van Amsterdam, 2 pers. Mej. J. Kat van Naarden, 1 pers. BIJ PARTICULIER. Dames Konijn van Amsterdam, 3 pers. BAD-HOTEL „NASSAU-BERGEN." Bergen aan Zee. Mej. W. IT. Drucker van den Haag, 1 pers. Mej. W. H. Post van Amsterdam, 1 pers. Proffr. L. ILerterich van Manheim, 1 pers. Jkvr. A. M. Elout van Soeter- woude van den Haag, 1 pers. Mej. J. van der Merseh van den Haag, 1 pers. Fam. Reimeringer van den Haag, 2 pers. Mevr. R. Boosman van Koog a. d. Zaan, 1 pers. Fam. Raaff van Amsterdam, 2 pers. PENSION „WILHELMINA." Earn. Prof. Hondius van Amsterdam, 5 pers. Mej. M. Asmasgen van Zeist, 1 pers. Mej. M. Shleboun van Zeist, 1 pers. Uit Egmond aan Zee. Een lange pauze leidde gisteravond' een korte raads zitting in. De volledige raad had voor de zitting niet veel praats.. Maar tijdens den raad des te meer. De heeren Van Hall en De Groot waren nieuwgekozen, legden de eeden af en namen zitting. Zonder meer ging de voorzitter over tot de orde van den dag. De notulen die zeer goed worden geredigeerd werden als altijd bijna onverstaanbaar gelezen. Dan is aan de orde de wethouders-benoeming, waar om meer publiek dan gewoonlijk op de tribune aanwe zig was. De heer Van Hall veiöönigde drie stemmen op zich, de heer Gul één, blanco drie, zoodat de eerste is gekozen. Hij zeide deze benoeming door een gedeelte van den raad te appreeieeren, maar gebruik te zullen maken van den bedenktijd bij de wet gegund „want 't is voor mij een moeilijke taak met U zitting te nemen, M. d. V.", meende hij er aan toe te moeten voegen. Mej. Verhoeven, benoemd tot hoofd der voorberei dende school bedankt voor dit vertrouwen. Bij opname bleek in de kas der gasfabriek te zijn: op 1 Juli 829.41, op 1 Augustus 428.82. T. Groen verzocht in een adres, daar hij we gens een ongeluk geen yisscherman meer kan zijn, een tentplaats ten verkoop van alcoholische dranken aan het strand te mogen plaatsen en te worden ont heven van een deel der huur, 10 hem opgelegd. De Voorzitter deelt mede, dat dit adres een gevolg is van den wenk die het Dag. Bestuur Groen gaf, daar het ook de 10 te hoog oordeelde, doch slechts de door den Ra'ad ingestelde verordening had op te vol gen. De heer Zwaan is voor gedeeltelijke restitutio, vindt 2.50 genoeg. Va eenige discussie wordt dit vastgesteld. Besloten wordt om de onbewoonbare woningen te kenmerken door het plaatsen van een bord. Aldus gevraagd, heeft hetHoofd der school, de heer W. la Roy, advies uitgebracht over de al- of niet toevoeging van het leervak der gymnastiek tot de schooL Deze is er blijkens schrijven vóór, op voorwaarde dat lo. een stofvrij lokaal worde aangewezen, waar voor met eenige verbouwing het „oude raadhuis" ge schikt is; 2o. dat stokken, matrassen, plank en sping- lijnen worden aangeschaft; 3o. dat het onderwijs wor de gegeven aan de helft der leerlingen, daar enkele onderwijzers niet in bezit zijn van akte J. Besloten wordt aan, Ged. Staten een jaar uitstel van de verplichting te vragen. Een overschrijving zal worden gedaan van de over schrijding der begrooting op „wissel" groot 25 op post voor „onvoorziene uitgaven." De commissie voor de rekening 1908 brengt nog niet rapport uit, daar nog eukele inlichtingen ge- wenscht worden. Enkele reclames op den aanslag der H. O. worden hierna vastgesteld. Hierna sluiting. Uit Ursent. Ten 2 ure vergaderde de Raad dezer Gemeente in voltallige vergadering onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Laan. Na opening der vergadering werden de nieuw-geko- zen leden, de heeren Koppes, Hille en Schouten, geïn stalleerd, waarna zij werden gelukgewenscht. Daarna werden door den secretaris, den heer Hille, de notulen der vorige vergadering gelezen. De heer Schouten maakte de opmerking dat de be grooting 1910 niet met algemeene stemmen was goed gekeurd, maar met één stem tegen; dit wenschte hij in de notulen opgenomen te zien, waarna ze werden goedgekeurd. Tot wethouder werd met 6 stemmen en 1 stem blan co wederom benoemd de heer O. Koppes. Daarna kwam de vaststelling der begrooting aan de orde, die in ontvang en uitgaaf werd vastgesteld op een bedrag van 10302.76. De verhooging' der salarissen van burgemeester,, secretaris eu ontvanger kwam in behandeling. Daar de heer Houtkooper in de vorige vergadering afwezig was, werd het adres van den bond van gemeente-amb tenaren, der afdeeling Noord-Holland, nogmaals voor gelezen. De heer Houtkooper meent dat de salarissen voor een plaats als deze hoog genoeg genoemd mogen worden. De heer Hille meent dat de bewering in de vorige vergadering gedaan, als zou het salaris van den burgemeester van de gemeente Warmenhuizen 800 bedragen onjuist is, daar dit maar 600 be draagt. De voorzitter deólt mede dat de verhooging 1 Januari 1910 in werking treedt. Met algemeene stemmen besloot de Raad het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aan de orde komt de benoeming van vier armvoog den waarvan er drie periodiek aftreden en één door vertrek uit de gemeente vervangen moet worden. Als zoodanig werden gekozen de periodiek aftreden de heeren O. Keizer, P. Koppes en A. Hille, terwijl in de plaats van het vertrekkende lid, den heer J. de Groot, de heer C. Blom met algemeene stemmen werd gekozen. Omtrent het armbestuur vraagt de heer Schouten het woord en stelt de vraag of het volgens de Wet ge oorloofd is, dat in deze corporatie vader en zoon zit ting hebben. De voorzitter zegt dit niet te weten. De secretaris daarna gevraagd, merkt op dat het een lastige vraag is, maar dat hij, als de heer Schou ten er op staat, dit in de armenwet wel even wil na zien. Het blijkt, dat er voor een dergelijk geval in deze naar de gemeente-Verordening wordt verwezen, en daar die niet bestaat, werd aangenomen dat het ge oorloofd is. De voorzitter zegt, dat als de heeren er bezwaar tegen hebben te zullen bedanken. Het bleek dat dit geenszins de bedoeling was, maar de heeren wilden geen besluit nemen dat in strijd was met de wet. Een schrijven was ontvangen inhoudende dankbetui ging aan den raad voor den geldelijken steun ontvan gen voor het onthalen der jeugd met de Koninginne- feesten; voor kennisgeving aangenomen. Zoo ook de dankbetuiging van den dokter voor het aanbrengen der jaloezieën aan zijne woning. In rondvraag spreekt de heer Hille naar aanleiding van de eerstdaags te wachten werkzaamheden aan den Noorddijk de wenschelijkheid uit van het benoemen van een vasten gemeente-opzichter. De heer Houtkoo per betuigt zijn instemming hiermede opdat het voor komen worde, dat de uitvoering van gemeente-werk niet meer zooveel onaangenaamheden oplevert als nu weer met de dokterswoning het geval is geweest. De heer Schouten deelt die meening geheel en is van meening dat de architect zich voor dergelijke han delingen niet had moeten leenen. De voorzitter roeent dat de raad de zaak beter had moeten beoordeelen en wil in de volgende vergadering hierover een voorstel doen. De raad maakte met al gemeene stemmen in beginsel uitdat er eten gemeen te-opzichter benoemd zal worden. Op de vraag van den heer Houtkooper of er een contract met de gemeente en den polder voor het on derhoud van den Noorddijkweg bestond, antwoordde de burgemeester dit niet met zekerheid te weten, maar er een onderzoek naar in te zullen stellen. De heer Schouten vraagt aan den secretaris of hij wel zeker wist dat het salaris vroeger door meester Kooger als eerste ambtenaar van den burgerlijken stand genoten 62 bedroeg. De secretaris verklaarde dit zeker te weten. De heer Schouten meende te weten dat dit maar 27.50 bedroeg en zou daarom de desbetreffende reke ning wel eens willen zien. De secretaris zeide, dat dit er een moet zijn van 25 jaar terug die niet voor de hand was en deze dus in een volgende zitting te zullen toonen. De heef Schouten vraagt, hoe of het nu moet gaan met het beplanten van den dokterstuin en meent dat de aanleg der paden, uitgevoerd door Hille, geen be sluit van den Raad is» De voorzitter deelt mede, dat er een teekening door een tuinman in Alkmaar is gemaakt, dat het werk volgens die teekening zal geschieden en wijst er op dat de Raad besloten had om den tuin zoo te beplanten als de dokter het wenschte. Den heer Schouten wilde de teekening wel eens zien en ook de kosten weten. De voorzitter" deelt mede, dat de kosten van het door den tuinman uitgevoerde plan 144 bedroeg, terwijl het bedrag voor de werkzaamheden van den hr. Hille nog niet bekend was, dat er in den herfst een aanvang g-emaakt zal worden met het beplanten van den tuin daar dit niet eerder kon geschieden. De heer Houtkooper gaf te kennen dat het wenschelijk was de kosten vast te stellen, welke wenschelijkheid door den Raad werd gedeeld. De burgemeester meende te moeten mededeelen dat het bij- den aanhoudenden regen gebleken was dat de bak der dokterswoning niet lek was. Dat de toevoer van water echter zoo gering was dat er ondanks het vele water nog maar een paar voet in de bak stond, dat gebleken was dat de toevoer onvoldoende moet worden genoemd en dat dé kelder nagezien moest worden, daar er zich daar veel water in bevond. De heer Houtkooper weies er op dat er d'an met den drogen zomer in het geheel geen water was. De heer Schouten noemde het een bewijs van on bekwaamheid van den architect, daar deze toch diende te weten, dat een dokter zoo goed als een gewoon mensch water noodig heeft, tenzij hij zich vergist had en de kelder voor bak had bestemd. De burgemeester wees er op dat er gedacht wordt dat het water in den kelder uit de ringsloot komt. De heer Schouten noemde alles een raadsel evenals het feit dat er 20.000 steenen voor de dokterswoning te veel waren, zonder dat er eenige wijziging in het bestek was gebracht geworden. Daarna werd de Raad onder dankzegging door den voorzitter gesloten. Uit St Pancras. Gisteren vergaderde de raad dezer gemeente: Voorzitterde burgemeester de heer F. Smit. Aanwezigalle leden. Bij loting werd voor eventueele stemmingen, als eerste stemuitbrenger aangewezen de heer P. Bakker. Na opening door den voorzitter, werd overgegaan tot het beëedigen van de nieuw-gekozen raadsleden, de heeren Jn. Wagenaar en P. Bakker, waarna alge meene felicitatie volgde. Als punt 2 van de agenda was aan de orde het benoemen van een wethouder, waarbij de heer J. Schuit 4 stemmen en de heeren Jb. Ruijs, J. Wage naar en A. Nobel ieder 1 stem verkregen. Alzoo gekozen de heer Jn. Schuit. Door den voor zitter gevraagd of hij deze benoeming aannam, wenschte de heer Schuit gebruik te maken van zijn recht om de al of niet-aanneming tweemaal vier-en- twintig uur in zijn beraad te houden. Bij de ingekomen stukken kwam ten ee.ste voor, een schrijven van de gezondheidscommissie, waaraan was toegevoegd een breedvoerig rapport van een onderzoek voor aanleg van een waterleiding door West-Friesland, waarin dan onderscheidene gemeenten konden worden opgenomen. Evenals aan andere gemeenten werd ook aan St. Pancras het verzoek gericht, om voorloopig aan par ticuliere ondernemers geen concessie te verleenen voor het aanleggen van een waterleiding. Omdat St. Pancras nog wel vooreerst niet in aanmerking zal komen voor den aanleg van een waterleiding, werd goedgevonden dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hierna kwam in behandeling een verzoekschrift van den Bond van onderwijzers, en wel een aanbe veling voor de uitbreiding van het herhalingsonder- wijs. Hieraan was toegevoegd een toelichting, waarin op het veie nut werd gewezen als het herhalings- onderwijs niet enkel in de wintermaanden werd ge geven, maar een heel jaar door kon worden gevolgd. Vele kinderen, w lke met April de school verlaten, zijn met November al weer zooveel van de opgedane kunde vergeten. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat B. en W. dit punt lang en breed hadden besproken en dat ten slotte bij meerderheid door ben was uitgemaakt om aan den Raad voor te stellen, zooveel mogelijk aan bet verzoekschrift tegemoet te komen. In de bespreking bleek al spoedig dat enkele raads leden het biermede niet eens waren, de wethouder Duif maakte kenbaar dat hij ook al in bet dage- lijkscb bestuur het hierover niet met den voorzitter eens was en bet nut er niet van inzag. Ook het nieuw gekozen lid, de beer Bakker dacht dat de uitbreiding van bet herhalingsonderwijs niet veel nut zou kunnen afwerpen, ook de heeren Schuit en Wagenaar lieten zich in dezen geest uit. Door bet lid Nobel werd bepleit hierop wel in te gaan en de kinderen in de zomermaanden van dit onderwijs te kunnen profiteeren, ze zouden dan met het in de lagere school geleerde niet ten achter ge raken en bet onderwijs kon dan in enkele opvolgende cursussen in de richting geleid worden naar hun practiscb tuinbouwvak. Veel nuttige boekwerkjes waren voor dit doel reeds onder bet bereik van het hoofd der school, daar deze al reeds in de bibliotheek van volksonderwijs aanwezig waren, dus zou volgens den heer Nobel voor de kinderen een doorgaand herhalings-onderwijs, voor hun later praktisch leven veel nut kunnen afwerpen, en al was nu de gedachte van enkele leden dat er in den zomer niet veel ge bruik van zou worden gemaakt, dit was niet het standpunt waarop de Raad zich moest plaatsen. Het akkerwerk in den zomer was ook geen reden om het achterwege te laten, heel wat nuttiger zou het zijn, het bezoeken een enkelen avond van de her halingsschool, als in ploegjes hier en daar op de buurt. Door den voorzitter werd ook nog bepleit het nut van het grondig leeren van handwerken voor de meisjes. Na veel discussie werd dit punt in stemming ge bracht, waarbij voor de uitbreiding van het herha lingsonderwijs werd gestemd door de heeren Nobel, Ruijs en Kalis, terwijl de heeren Bakker, Schuit, Wagenaar en Duif tegen stemden. Hierna kwam aan de beurt de vaststelling der ge meenterekening over het jaar 1908. Door den heer Nobel werd namens de leden van den raad, welke in commissie de rekening hadden nagezien, gerapporteerd dat alles in de juiste orde was bevonden, waarbij namens de commissie werd toegevoegd, de dank aan B. en W. voor hun accuraat gehouden beheer. De voorzitter bracht hierop wederkeerig den dank namens B. en W. aan de commissie over. De rekening sloot met eene ontvangst groot f 6181,06i/2, waartegen een uitgaaf groot f 5900,81, alzoo een batig saldo van f280,25i/2. Door den voorzitter werd aangeboden de gemeente- begrooting, waarvoor de geheele raad als commissie van onderzoek werd benoemd. Wegens eene verhoogde vergoeding van het Rijk voor het onderwijssalaris, werd het aanvangsalaris van het hoofd der school met algemeen goedvinden gebracht van f 900 op f 950. Bij de beha; deling van een adres van den bond van gemeenteambtenaren, werd door den raad met algemeen goedvinden besloten, de salarissen van den secretaris en gemeente-ontvanger ieder met f 50 te verhoogen en alzoo respectievelijk te brengen van f 350 op f 400 en van f 100 op f 150. Nu kwam aan deorde de vaststelling der huur voor de begraafplaats. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente als eigenaar van den grond der begraafplaats, meende dat de huursom van f 5 per jaar, welke al een groote reeks van jaren had bestaan, zeer noodig eens herziening- behoefde en had dan ook voorgesteld, dat de huur in het vervolg zou worden bepaald op f 25 per jaar. De raad was van oordeel, dat dit voorstel niets meer dan billijk was, reden waarom met algemeene stemmen werd aangenomen, de huur van de begraaf plaats vast te stellen op f 25. In verband met een nieuwe bespreking van de herstelling van het schoolplein, kwam mede aan de orde de missive van Ged. Staten, waarbij kenbaar werd gemaakt dat niet meer dan bij hooge uitzon dering vrijstelling zal verleend worden voor vak j, vrije en ordeoefeningen bij het lager onderwijs. Hoewel er in den raad nog al enkele gadachten werden geopperd, om nog weer een poging te wagen om hier aan te ontkomen, door toelichtingen van den voorzitter werd kenbaar gemaakt dat de wet nu op dit punt wel zal moeten worden uitgevoerd. Heel wat werd er over gediscussieerd om de kos ten voor de gemeente zoo min mogelijk bezwarend te maken. Daar kinderen in de gemeente Koedijk woonachtig, de lagere school te St. Pancras bezoeken, werd algemeen billijk gevonden dat Koedijk voor wiens kinderen ook deze kosten weer gedeeltelijk moesten worden gemaakt, hier aan mede zou bij dragen. Een besluit werd algemeen goedgevonden, dat een verzoek aan den Raad der gemeente Koedijk zal worden gericht, om een derde leerkracht te betalen. Na antwoord van Koedijk zal opnieuw vak j. en in verband daarmede, herziening schoolplein terh.tnd worden genomen. Daar de gelegenheid voor den burgemeester om in de gemeente te wonen, nog steeds niet aanwezig is, werd goedgevonden dat aan Ged. Staten werd be richt, dat de Raad er zich mede kon vereenigen dat de burgemeester weer voor een jaar in Alkmaar zou blijven wonen. Er werd door den Raad besloten dat voor Jb, Groot, die altijd nog maar in zijn primitieve woning woning huisvesting heelt, in overleg met het Rijk op een stuk grond, van de gemeente eene nieuwe woning zal worden gebouwd. De kosten worden ge heel door het Rijk betaald en tegen een vastgestelde rente van 417/10o °/o wordt de gemeente in 50 jaren eigenaar van de woning, ^terwijl, wanneer de rente door de huur niet kan worden gedekt, ook hieraan nog door het Rijk de helft wordt bijgedragen. B. en W. kregen de opdracht om hierover met den Rijksinspecteur in overleg te treden. Bij de rondvraag werd toezegging gedaan om zoo spoedig mogelijk de brandspuit te beproeven. Naar de bestrating zal een onderzoek worden ingesteld en voor een volgende vergadering werd aan den heer Nobel toegezegd, opnieuw behandeling vak J, politie verordening en behandeling vergunningen in de gemeente. Hierna sluiting door den voorzitter. In d>i gister gehouden Raadszitting wvrd ais ge woonlijk de vergadering geopend door den voorzitter, burgemeester Slot, met gebed, daarna de heeren A. Glas (aftr.) en C. de Doos (nieuwgekozen) ala raads leden beësdigd en geïnstalleerd. De begrooting over 1910 werd vastgesteld iet een bedrag van ontvangst en uitgaaf ad f 14.659.90. De bond van N. O. had een adres ingezonden om schoolartsen aan ts stellen. Voer kennisgeving aange nomen. Dezelfde Bond wenscht meer aansluiting tusschen 't gegeten onderwijs en het herhalingsonderwijs, dit ging ook in de kennisgavirgï-doofpot. Ingekomen wsa een adres van tóen N.-H, Bond vsn gemeenteambtenaren, om da s-ilsri tsen dar ambtenaren onzer gemeente te verbeterenvoor kennisgeving aan genomen. Nog werd een adres voorgelezen van dsn heer J. Seh»gen om verhooging van ivn salaris ais bekeerder van hst Hulp-Tel»graaf- en Telefoonkantoor. Ornaat het adres wat laat was ingekomen, werd het aange houden tot eene volgende vergadering. Nog werd de wenachelgkheid door den Rzad erkend tot bouw van een nieuw raadhuis, en een onder wij zers woning voor h t Hoofd der oponb. school. Hierna sluiting. Uit Schagen. Gisteren vergaderde alhier or der voorzitterschap van den burgemeester de voltallige rs&ö der gemeente. Geïnstalleerd werden de herkozen raadsleden, de heeren Buis, Vader en Smit, die na het;rfl eggen der vereischte eodsn werden uitgenocdigd plaats te nemen. Tot wet houders werden herbenoemd de hoeren Buis en Vader met 7 van da 8 stemmen. Bij elke stemming verd 1 biljet bhvaco uitgebracht. Ingekomen was goedkeuring van G»d. Staten betreffende wijziging onderwijzers- salarisverordoning en wijziging schoolcommissie-ver ordening, Ook kennisgeving van den heer J. B. Keet, dat deze sijae benoeming tot lid der schoolcommissie aannam, terwijl mevr. Grafhorst berichtte dit niet te kunnen «toen en dankbetuiging van de heeren Deenik, Korff en Koning voor hunne sa?aris?erhooging. Op hat eiad der vergadering werden de notulen gelezen, die nver&ndord werden goedgekeurd, waarna de ver ged *riB?, ds rondvraag niets, opleverende, werd gesloten. Voer de handels-winteravondschool alhier hebben zich 26 leerlingen opgegeven. Hsden,den 7deu, werd de aangifte gesloten. Onder wijzers aan die schooi zijn de heeren Prins te Alkmaar. C. W. Deenik, A. Ksrflf en Th. Roap te Schsg-ra. Uit Sijbecarspel. Te Sfjbeearspel zijn opnieuw tot wethouders benoemd de heeren J. Bakker Cs. en J. M. H. Huijgens, de in Juni afgetreden, doch herkozen raadsleden. Te Aartswoud en Sijbekarspel worden door de land- bouwonderwijzers Van Ree en S. Hvekstra op ver zoek van de voreeniging „Hollands Noorderkwartier" cursussen gegeven in het landbouwboekhouden ten dienste van belanghebbenden, die den leeftijd van 20 jaren bereikt bereikt hebben. Te Abbekerk heeft „Floralia" eene tentoonstelling gehouden, die in alle opzichten keurig geslaagd mag heeten. Uit Noordscharwoude. Bg de heden gehouden raadsvergadering werd het nieuw-gekezen raadslid, de heer J. Heeman At., be- eedigd en geïnstalleerd, daarna gelu> go wenschtook de heeren P. de Geus Az. en A. Bakker namen we derom zitting, waarmede rij ook door den Voorzitter werden gefeliciteerd. Tot Wethouder werd met 6 stemmen benoemd de heer C. Slotemaker, de heer A. Bakker Pz. verkreeg één stem de benoeming werd aangenomen. Bij de daarop gevolgde rondvraag bracht de Voor zitter onder de aandacht der vergadering dat te Zuid- scharwoude een cursus in het handelskoekhouden is opgericht onder leiding van den heer P. Barkhout en deelde mede dat de Vereeniging een kleine bijdrage uit de Gemeentekas had gevraagd. Met algemeene stemmen werd besloten f 75 subsidie te vorleenen. De vergaderidg werd daarna gesloten. Een zwendelaar. Eaniga maanden geleden werd aan de Stationstraat te Maastricht een kunsthandel gedreven door een Ita liaan, zich noemende Bonny, die tevens een schilderijen- expositia op de bovenlokalen zijner woning gratis voor de bezoekers openstelde. Thans echter ia dit heer spoorloos verdwenen, mat achterlating zijner schilderijen. Hit schijnt echter, dat hij tevens een aan'al schulden heeft r.ektergei&ten, daar hij door de rechtbank in staat van faillissement werd verklaard. Ontvreemd. Tijdens het vervoer per Hollandsehe spoor van Ro- sondaal naar Rotterdam zijn van M. Vergouwen, goud smid en grossier in goud - en zilverwerken te Rotterdam, ontvreemd een pakje inhoudende een ruw gouden ket ting', bestaande uit kleine fijne schakeltjes, lang 46 meter en 71 cM. ter waarde van 770 francs, benevens een zilveren parelketting, bestaande uit kleine zilveren kogeltjes, lang 37 meter 60 cM., ter waarde van 80 francs. In verband met het gevaar van besmetting van cholera door het drinken of gebruiken van kanaal water, zgn te Maastricht bij Brlgische grens nabij het dorpje Petit Lanaye van overheidswege duizend liter petroleum in het kanaal Luik—Maastricht gestort, teneinde het den schippers onmogelijk te maken water ts gebruiken of te drinken uit de vaart. Door het schutten komt natuurlijk de petroleum van zelf mest noordwaarts sn dus door de hoofdzluis te Maastricht de Zuid Willemsvaart in. Op verschillende plaatsen in de omgaving, doch vooral te Maastricht zijn gelegenheden te over waar de schippers gratis goed water kunnen bekomen. Boa tweede verdacht geval deel zich gistermorgen bij een bewoner aan de Heiligen te Dordrecht voor. De toestand van het knaapjv dat in het O. L. Vrouwen Gasthuis te Amsterdam wordt verpleegd als verdacht van cholera is goed. Aan hst abattoir te Amsterdam werd gistermiddag plotseling iemand van het personeel onwel. Hij werd per wsgen van den gezondheidsdienst in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht en in de barakken opgenomen. Te Hagestein (Z.-H.) hseft zich gisteravond een vermoedelijk gevsl van cholera voorgedaan bij eene vrouw van een landbouwer. Brandstichting Maandagavond is gevankelijk te Winschoten bin nengebracht, de wijnhandelaar Niebuhr van Nieuwe- Pekela, verdacht van de onlangs vermelde brandstich ting in twee boerderijen te Zuidwending. De verdachte was eerst niet te vinden, doch werd ten slotte uit een koop bieten gehaald.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2