De -- Amerikaansche Schrijfmachine f 190 f 195 fioyai Typewriter Co., New-York. N.V. Herms. Coster Zn., I Overeenkomstig de conclusie der commissie wordt besloten. 8. Verhooging jaarwedde Directeur Burgeravondschool, Avondschool voor handwerkslieden en Handelsavondschool 10. Uitkeering ziekengeld. 11. Verordening co mi-sietoezicht Ha dels- dagacliool. Begrooting dienst 1910. De voorzitter deelt den Raad mede dat de begrooting van, de inkomsten en uitgaven dienst 1910 sluit met een totaal van 628.619.915 aan inkomsten en eveneens aan uitgaven, zoodat het saldo nihil is. Op deze begrooting komt voor een post van 3749.62B voor onvoorziene uitgaven. De begrooting is bij den drukker en zal weldra den raadsleden bereiken. Spre ker kan mededeelen dat nagenoeg alle voorgestelde publieke werken in de begrooting zijn opgenomen en dat de Hoofdelijke Omslag is verhoogd van 80.000 tot 85.000, hetgeen evenwel geen yerhooging van het percentage tengevolge heeft, Maat e/eleu tegen het cholera-gevaar. Het spreekt van zelf, zoo gaat spreker voort, dat B. en W. stappen hebben gedaan om te komen tot het nemen van zooveel mogelijk voorzorgsmaatregelen in verband met het cholera-gevaar. Zij hebben vergaderd met de gezondheidscommissie en met dr. Wicherink, die zich bereid verklaard heeft, eventueele patiënten te behandelen. Ook hebben zij het gevoelen van het bestuur van het stedelijk ziekenhuis ingewonnen over het opnemen van eventueele patiënten. Watervoorziening aan den Omval. Rondvraag. Hensbroek (Aug). Oterieek (Aug.) Helloo. (Aug.) Harenkarspel (Aug.) ii Bin inntnrnT™™"*- le Klasse populaire met s t o f k a p m. kap eu plank. U spaart circa f 100.en hebt beter typewerk, dat vlugger gereed is, op uw kantoor dan tot nu toe. Geen andere machine is zóó eenvoudig en zóó gemakkelijk. Agenten voor Alkmaar en O. Voordam C 9, Alkmaar. Telef. lnterc. No. 3. UagF" Vraagt besshrgving. Druk N.V. v/h. Herms. Coeter Zn., Alkmaar. den heer Dr. J. G. Rutgers verleend eervol ontslag komen voor: 1. Dr. L. M. Klinkenberg, leeraar in de wiskunde aan de R. H. B. School met 5-jarigen eilrsus te 's-Gra- venhage. 2. W. A. Schroder, doctorandus in de wis- en na tuurkunde, leeraar aan de R. H. B. School te Meppol. 3. E. Lindeboom, doctorandus in de wig- en natuur kunde te Amsterdam. 1A Benoemd wordt dr. L. M. Klinkenberg met 10 stemmen. De heer Schroder verkrijgt 3 stemmen, terwijl 3 stemt: en in blanco zijn uitgebracht^ 5 Benoeming ran tijdelijke leeraren en van een rast leeraar aan het Gymnasium. Voorgedragen voor een benoeming worden: Met ingang van 1 September a.g. tot leeraar aan het Gymnasium in bet Eransch, den heer O. K. O. Herckenrath, thans tijdelijk leeraar aan bovenstaande inrichting; en voor den cursus 1909—1910, tot leeraren, resp. in het Hoogduitsch en het Hebreeuwsch. de heeren L. Leijdesdorff en P. J. Glasz, beiden ook than» tij delijk leeraar aan genoemde inrichting. Benoemd worden de voorgedragenen. 6. Benoeming van het onderwijzend personeel aan den Handelsavondcursus voor handels- en kantoorbedienden. Bij schrijven van 9 Augustus No. 399 zijn door de commissie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs de volgende aanbevelingen ingezonden voor de tijdelijke benoeming en herbenoeming van het onder wijzend personeel aan den Handelsavondcursus voor handels- en kantoorbedienden in deze gemeente, welke aanbevelingen zijn opgemaakt in .overleg met den Directeur Voor boekhouden, handelsrecht en handelsaard- rijkskundeJ. H. Elfring, te Alkmaar. Voor Nederlandsche taal en correspondentieK. Tinholt, onderwijzer aan de Burgerschool te Alkmaar. Voor schrijvenK. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren. Voor Hoogduitsche taal en correspondentie: J. IN. Kroone, onderwijzer aan de Burgerschool te Alkmaar. Voor Engelsche taal en correspondentieMej. A. W. Boeles, onderwijzeres aan de Meisjesschool te Alkmaar en de heer C. J. Reiziger, hoofd van de 4ds gemeente school. Benoemd de voorgedragenen en voor hetEngeisch m#j. Boeles. De Voorzitter stelt aan de orde 12. Commissie van toezicht op de Handelsdagschoo! Volgens art. 2 der verordening voor de Handelsdag- school (Gemeenteblad No. 309) berust het beheer de zer school bij het college en wordt het toezicht medo uitgeoefend door neee door B. en W. te benoemen com missie van drie leden. De navolgende aanbevelingen zijn door B. en W. opgemaakt 1. W. M. II. Pels, 2. J. H. Jacobse. 1. P. A. de Lange, 2. V. 8. Ohmstede. 1. A. F. Thomsen, 2. J. F. Lubbe. Bij de eerste stemming verkrijgen de heer Pels 15, de heer de Lange 6, de heer Thomsen 16, de heer Lubbe 3, de heer van Buijsen 6 stemmen, zoodat de heeren Pels en Thomsen gekozen zijn Bij de tweede vrije stemming krijgt de heer van Buijsen 9, de Lange 5 en Lubbe 2 stemmen, zoodat de heer Van Buijsen gekozen is. 7. Rapport betreffende het onderzoek der gemeente-rekening over 1908. De Commissie, belast met het onderzoek der ge meente-rekening over 1908 bericht dat. zij deze reke ning met den daarbij gevoegden specifieken staat heeft nagegaan en met de overgelegde bescheiden heeft vergeleken. Met genoegen heeft de Commissie opgemerkt, dat de rekening, aanvangende met een saldo van 29367.435, sluit met het gunstige cijfer van 35151.15, te meer waar voor onvoorziene uitgaven als sluitpost op de primitieve begrooting slechts 3453.83 werd uitgetrokken. Hoewel het groote eindcijfer voor een deel is te danken aan een overschot op het hoofdstuk van bui tengewone ontvangsten en uitgaven, is eveneens zoo wel de loop der gewone ontvangsten als die der gewo ne uitgaven bevredigend geweest. Een nadere be schouwing toch van de uitkomst der rekening wijst aan, dat het saldo is ontstaan als volgt: le door geraamd overschot op de 3e suppel. begroo ting 3900, 2e door hoogere ontvangst boven de ra ming bij primit. en 3e supplet. begrooting 8482.61r', 3e door lagere uitgaaf dan de raming bij primit. en 3e suppl. begrooting 12240.695, 4e door lagere uit gaaf dan de raming op de buitengew. uitgaven 10527.84, totaal 35151.15. Bij deze vergelijking is huiten rekening gelaten de onder No. 45 in ontvang en onder Nrs. 159 en 160 in uitgaaf geraamde 12266.voor rente en aflossing op de slachthuisleening, welke post door de latere sluiting dier leening is vervallen. Voor rente van tijdelijk opgenomen geld ten behoe ve. van het slachthuis van 1 April tot 1 Nov. 1908 is van deze instelling ontvangen 4216.55, waartegen over ongeveer gelijk bedrag voor rente in uitgaaf voor komt. Met hoofdstuk IV, waarop deze ontvangst is geboekt, hebben de 3 afdeelingen van hoofdstuk III (opcenten op 's Rijks belastingen, directe belastingen en diverse heffingen) het meest bijgedragen tot de verhoogde ontvangsten. De opbrengst der gemeentereiniging bleef pl. m. 2260.beneden de raming, terwijl de uitgaaf op dit gemeentebedrijf pl. m. 1600.0 de primitieve raming- te boven ging. Van de uitgaven waren die op hoofdstuk III (onder houd gebouwen, wegen, straten, plantsoenen enz.) ruim 6000.lager dan de daarvoor hij de primitie ve en 3e snpplet. begrooting geraamde bedragen. De kosten voor de oudheidkamer, bij 3e supplet. be grooting toegestaan, werden uit de gewone uitgaven bestreden. Van de geraamde 50000.voor kasleening werd slechts voor de helft gebruik gemaakt. Onder de buitengewone ontvangsten komt voor de tijdelijke geldleening ad 61600.waartoe werd be sloten in Uwe vergadering d.d. 22 Juni 1909 en voorts het netto-bedrag der slachthuisleening ad 246250. met welk bedrag zijn afgelost de tijdelijke leeningen 16800.dienst 1905, 14000.dienst 1906 en 197000.- dienst 1907, terwijl van het resteerend be drag ad 18450.werd uitbetaald ten behoeve van het slachthuis een bedrag van 7138.086. Van dezen post is alzoo nog beschikbaar 11311.915, welk bedrag is begrepen onder het batig saldo der re kening ad 35151.15. Uit bovengenoemde 11311.916 moet worden terugbe taald aan de gemeente 7500.wegens rente van voorgeschoten geld aan het slachthuis tijdens den bouw tot 1 April 1908, en over dit deel van het saldo werd reeds beschikt door raming van dit cijfer op de begrooting van 1909. liet overige bedrag ad 3811.915 dient gereserveerd te blijven voor nog uit te betalen posten ten dienste van het slachthuis. Bij een enkelen uitgaafpost werd in de Commissie de wenschelijkheid besproken, dat, zoo zulks niet ten nadeele van de Gemeente uitkomt, zooveel mogelijk ingezetenen der gemeente met leverantiën zullen wor den belast. Het onderzoek der rekening leverde geene bezwaren I op, zoodat de commissie de eer heeft voor te stellen de- j ze' overeenkomstig het daarop voorkomende formulier I voorloopig vast te stellen: in ontvang tot een bedrag I vair 798643.42, in uitgaaf tot een bedrag van 763492.27, met een voordeelig saldo van 35151.15. Overeenkomstig een schrijven van de Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, stellen B, en W. den Raad voor te besluiten: a. de jaarwedde van den Directeur van de Burger avondschool, de Avondschool voor handwerkslieden en de Handelsavondschool, met ingang van den cur- su» 19091910 m©t 850 t« varhoog©» »u t# bapftlon op 1450; b. Burgemeester en Wethouder» uit t» noodigen t« zijner tijd de noodige voorstellen te doen tot vinding der sub a. bedoelde gelden. Afschrift van dit besluit a. te zonden aan Z. li. den Minister van Binnenlandsche Zaken, ter fine van goedkeuring ©n aan den heer Inspecteur van hst Mid delbaar onderwijs tot informatie. De Voorzitter zegt dat deze voordracht wel geen bezwaar zal ondervinden, daar de werkzaam heden van den verdienstelijken directeur, den heer van der Heij, in den laatsten tijd aanzienlijk toe genomen zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig de conclusie^ der voordracht besloten. 9. Cursus voor F.'öbel- en Slojdonderwljs. In de raadsvergadering van 22 Juni 1.1. werd in handen van Burg. en Weth. om bericht en raad ge steld een adres van het bestuur van de Algemeene Bewaarschool, waarin het zeide dat het bij genoeg zame deelneming wenseht over te gaan tot het, aan de Algemeene bewaarschool in de Doelenstraat alhier, verbinden van eene klasse voor voorbereidend lager onderwijs (z. g. Fröbel- en Slojdonderwijs) voor kin deren van meergegoede ingezetenen, te geven iederen werkdag, des morgens van 912 uur en dat het be leefd verzocht zoo mogelijk een lokaal in de gemeente kosteloos in gebruik af te staan, waarin voorbedoeld onderwijs kan gegeven worden. Burg. en Weth. hebben gemeend met het uitbren gen van hun advies te moeten wachten totdat zeker heid zou zijn verkregen of een dergelijke cursus le vensvatbaarheid zou blijken te bezitten. Daarvoor toch bestond eenige vrees, in verband met de ervaring ten aanzien van het hierbedoelde voorbereidend onderwijs in deze gemeente opgedaan. De pogingen, die thans door het bestuur der Alge meene Bewaarschool zijn aangewend, zijn dan ook niet geslaagd. Immers, onder dagteekening van 16 Juli 1.1. is hij den Raad ingekomen een schrijven, waarin het be stuur mededeelt, dat „hare pogingen tot het oprich ten van een cursus voor voorbereidend lager onder wijs met geen gunstigen uitslag zijn bekroond. Voor loopig toch hebben zich slechts een 20-tal leerlingen daarvoor aangemeld. Met een schoolgeld van 25 per leerling, zou dit slechts eene ontvangst van 500 beloopen, terwijl de uitgaven minstens 1000 per jaar zullen bedragen. Ofschoon de commissie meent te mogen verwachten dat dit getal zich wel zal uit breiden, kan zij toch dit finantieele risico niet aan vaarden zonder gevaar te loopen in finantieele moeie- lijkheden te geraken. Zij zal tot haar leedwezen dus moeten afzien van het gekoesterde voornemen om het voorbereidend lager onderwijs op eenen vasten grond slag geregeld te krijgen voor kinderen van meerge goede ingezetenen. Mocht echter de Raad genoegzame belangstelling voor dit onderwijs koesteren om zich daarvoor eenige geldelijke opoffering' te getroosten, dan is de com missie bereid om tegen eene hoogere subsidie van vijf honderd gulden dan haar op dit oogenblik verleend wordt, benevens beschikking over een lokaal als in bovengenoemd adres verzocht werd, zich met het ge ven van dit onderwijs te belasten." Nu het tot stand komen van den cursus dus in de eerste plaats afhankelijk wordt gesteld van het verke nen van een subsidie uit de gemeentekas, groot 500, komt het B. en W. voor dat, waar van de behoefte aan dit onderwijs niet in voldoende mate blijkt, er voor de gemeente ter wille van slechts weinige ouders, die bo vendien tot de meer gegoede ingezetenen behooren, geene aanleiding bestaat het gevraagde, geenszins onbelangrijke financiëele offer te verkenen. Mocht ook de Raad dit gevoelen zijn toegedaan, dan kan het verzoek tot het kosteloos in gebruik afstaan van eene localiteit als van zelf buiten overweging blijven. B. en W. stellen daarom den Raad voor aan het be stuur der Algemeene Bewaarschool, als beschikking op zijne adressen d.d. 22 Juni en 16 Juli 1.1. te berich ten, dat er voor deze Vergadering geene termen be staan tot het verkenen van een subsidie van 500, teneinde op deze wijze de oprichting van een cursus voor voorbereidend onderwijs aan kinderen van meer gegoede ingezetenen waar bij die ingezetenen zelf voor dit onderwijs geene voldoende belangstelling be staat mogelijk te maken. Alsvoren. De werkman bij den dienst der gemeente-reiniging, O. Rodenburg, is ernstig ongesteld, in verband waar mede hem, ingevolge de 1ste alinea van art. 18 der Verordening, regelende de rechtspositie van de werk lieden in dienst dezer gemeente (Gemeenteblad No. 200) eerlang gedurende achttien weken ziekengeld zal zijn uitbetaald. Thans kan, ingevolge de 2de alinea van genoemd artikel, aan den genoemden werkman geen ziekengeld meer worden uitgekeerd dan met goedkeuring van den Raad. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor hen te machtigen aan C. Rodenburg bovengenoemd alsnog gedurende drie maanden ziekengeld te doen uitbetalen. Alsvoren. B. en W. stellen den raad voor vast te stellen een verordening op de samenstelling en inrichting der commissie van toezicht op de Handelsdagschool te Alkmaar. De verordening luidt: Art. 1. De commissie bestaat uit drie leden, door den Gemeenteraad te benoemen, waarvan er jaarlijks op 31 December één aftreedt. De benoeming geschiedt, op aanbeveling van een dubbeltal voor iedere te vervullen opene plaats, door Burgemeester en Wethouders op te maken. Art. 2 De leden regelen bij loting onderling den rang van aftreding en geven van den uitslag onmid dellijk kennis aan Burgemeester en Wethouders. Zij kiezen jaarlijks uit hun midden een voorzitter en een secretaris. Art. 3. Die ter vervulling eener opengevallen plaats tot lid der commissie gekozen is, treedt af op het tijdstip, waarop dege.en in wiens plaats hij is gekozen, moest aftreden. Periodiek aftredende leden zijn dadelijk weder verkiesbaar. Art. 4- Onverminderd zoodanige nadere regeling van den werkkring der commissie, als in overeenstem ming met de wet, naar plaatselijke behoeften en om standigheden in het belang der gemeente zal behoo ren, is de commissie bevoegd aan Burgemeester en Wethouders die voorstellen te doen, welke zij ter bevordering van het onderwijs dienstig acht, alsmede verplicht om te dienen van raad en voorlichting om trent alle stukken, haar te dien einde door den Raad of door Burgemeester en Wethouders toegezonden. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt de verordening vastgesteld. Verschillende maatregelen zijn reeds genomen of zullen genomen worden. Zoo wordt in de eerste plaats gezorgd voor een streng toezicht op schepen, die van elders komen en wordt aan de schipper kosteloos zui ver drinkwater verstrekt, terwijl voor behoorlijke ont smetting, zoo noodig, zorg wordt gedragen. De ton nen worden aan de gemeentereiniging regelmatig ont smet en met zuiver water gespoeld. Aan den stads- apotheker is last gegeven te zorgen het noodige mate riaal in voorraad te hebben voor het onderzoek van faeses. In verband met de maatregelen is het evenwel noodwendig den Raad te verzoeken het college van B. en W. een crediet toe te staan van 2500 voor het aanschaffen van een verplaatsbare barak. Dit is een dringende eisch en mocht er later een vaste barak ko men, dan is deze verplaatsbare toch onmisbaar. Spreker stelt den raad voor B. en W. te machtigen, een verplaatsbare, een z. g. n. Doeckersche barak, met 2 zieken-afdeelingen, elk van 6 bedden, een wachtka mertje, een keukentje, etc. te bestellen. Voorloopig is dezerzijds alles gedaan wat mogelijk was en men behoeft dus niet met onrust de toekomst tegemoet te gaan. Zoodra de barak is aangekomen, zal ze geplaatst worden op het afgesneden kanaalvak. De heer de Groot wenseht te weten of zulk een barak spoedig geleverd kan worden, of ze in voor raad zijn. De voorzitter hoopt dat dit, althans in Duitschland, het geval zal zijn en dat de barak hier over een week zal zijn. Mocht dit onverhoopt noodig blijken, dan zullen patiënten in de barak van het zie kenhuis worden opgenomen. De heer Uiten bosch wenseht in verband met deze mededeeling, waarvoor hij B. en W. dankbaar is, gaarne te vernemen hoe het staat met de watervoor ziening aan den Omval. Het komt hem voor, dat, waar het kanaalwater daar vaak gebruikt wordt, al is het niet om te drinken doch voor andere doeleinden, het gevaar voor besmetting' daar nog al groot is. De voorzitter antwoordt dat het onderzoek heeft opgeleverd, dat daar evenmin als gas duinwater wordt verlangd. Er zal echter wel gelegenheid wor den gegeven, dat ieder daar voorshands gratis duin water kan krijgen. In de eerstvolgende vergadering' van B. en W. zal dit punt ter sprake komen. De heer G o v e r s juicht dit toe, maar zou nog liever B. en W. zien opgedragen, dat aan den Omval, even verder dan zijn huis, een standpijp werd ge plaatst. Hij betreurt het, dat duinwater daar niet gewenscht wordt, hetgeen toe te schrijven is aan de omstandigheid, dat de huizen bijna allen in één hand zijn en de bewoners zich de uitgaven niet wil len of kunnen getroosten. Daar zijn echter heel slechte regenbakken en slechte goten, waarop in ieder geval nauwlettend toegezien dient te worden. De Voorzitter zegt, dat het met de standpijp wel eens net kan gaan als met de mooie lantaarn, die tijdens de kermis er werd vernield. Men zal echter een waterwagen daarheen kunnen zenden. De heer Govers is voor een standpijp, des noods in een gebouwtje welke op gezette uren, 's avonds en 's morgens, open is. De Voorzitter merkt op, dat dit in strijd is met de concessie. Morgen of overmorgen zullen er verschillende pu blicaties verschijnen, waarin voorzorgsmaatregelen worden opgenoemd. Of dit veel zal helpen, moet de tijd leeren. Vanochtend heett spreker nog prui men zoo van .- en groentekar zien eten en als men daar iets van zegt, wordt men uitgelachen. Het publiek moet het nut van zulke maatregelen leeren begrijpen. De onderwijzers kunnen echter de jeugd op de scholen waarschuwen. De heer Wanna vraagt of er in deze vergadering- geen nieuwe leden voor raadscommissies moeten worden benoemd, in verband met de periodieke af tredingen. Spreker meent dat hij de vergadering van de commissie voor de financiën niet zal kunnen bij wonen. De voorz itter wijst er op dat de usantie steeds is geweest, dat de herbenoeming eerst in het volgende jaar geschiedt en dat de als raadslid herkozen leden zoo lang zitting blijven houden. Alleen wanneer een raadslid niet herkozen wordt, wordt er een -nieuw commissielid benoemd, indien dat raadslid zitting in een commissie had. De heer Glinderman: och, mijnheer de Voor zitter, zoo'n commissie heett toch geen dwingende macht. Hierna wordt de vergadering gesloten. BURGERLIJKE STARD. Geboren: Gsertruida Alius, d. v. P. Dignum en A. M. C, de Wit. Dieuwertje, d. v. S. P. Molenaar en G. Komen. Arssn, d. v. Jen Loos en C. Klaver. Nicalaes, z. v. C. Appelman en G. Breg, Overleden: Arie van Lagen, gek. met A. Tim merman, 67 jaar. Jan Appelman, z. v. P. Appelman en A. Groot, 10 mnd. Zuld-Schurwoude (Augustus). Geboren: Maria Adrians, d. van P. Bruin en T. Kruijer. Elisabeth Mavis, d. van H. Leering en G. v. Ophera. Elisabeth Bart je, d. van A. B. Jitnsec »n IJ. de Vries. Maris Msgdalena, d. van G. J. KUinbekman en P. W* ster bos. Overleden: Johannes Bood, 3 mnd. Getrouwd: J. J, Siezen te Alkmaar, onlangs te Amsterdam en H. Jonker, alhier. Geboren: Florits, z. v. F. de Waard en A. Zuurbier. Jacob, z. v. P. Bruijns en A. Kaptegu. Aaitje, d. v. D de Wit en G. Rsos. Overleden: Pietertje, d. v. J. Pet eu wgien A. Willig, 2 jaar. Flora van der Bgl, 23 jaar. Jacob Schipper, 72 jaar en 10 maanden, weduwnaar van Trgntje Zuurbier Getrouwd: Sens Sleutel, te Barsingerhorn, l&it- stelgk alhier, en Hendric* van Steeg, alkier. Jo- hanaes Slagter, te Bloemendaal, ea Wiihelmina Hen- drica Keesman, alhier Johannes Antonius Maria van Rosmalen, te Amsterdam, en Guurtje da Boer, alhier, laatstelijk te Amsterdam. Nicolas* Jacobus Hoebe, alfeiar, laatstelijk te Egmondbinnen, en Matglja KMkmsn, mede alhier, laatstelijk te Amsterdam. Jacob Elias Adriaan Hermanua van Beek. te Helder, en Jannetje Fortuijn, alhier, laatstelijk te He'der. Ondertrouwd: Cornelia Bussen, te Alkmaar, en Peuondla Stet, alhier. Petrus Kabel, te Eg mondbinnen, en Trijntje Stet, alhier. Geboren: H.ndrikus Willibrordus, g. van Ge- rsïdus Wilhelmus Oudhoff en Cornelia Petronella Kaandorp. Wilhelmus Johanues Msria, z. van Lambertua de Ruyter en Maria Anna Elburg. Henaanus Cornells, a. van Petrus Grosten en Jacobs, Meijer, Margtje CUthsrin», d. van Dirk do Jong en Maria Leegwater. Aaltje, d. v*n IJzbrand Brie/jss en Adrians Vorduin, Limmen. (Aug,) Ondertrouwd: Cornelis Bloedjea, te Uitgeest, en Masrtje van de Kamer, alhier. Geboren: Andreas, s. van Cornelis Schol en Matie Admiraal. Maria, d. van Pieter Winder en Neehje Wokke. Cornelis Ma-ia, z, van Simon Ad miraal en Aafje Kuij*. Martinu*, s. van Andries Dekker en Hendrica Citk&rina de Boer. Elisabeth Gertrudis, d. van Wulbert Krom en Cornelia Mors, Overleden: Jacob* Margaretha Nuijecs, 0 m. Petrus VaikeritJg2 j. Johannes van der Eng, 9 j. Levenloos aangegeven z. van Cornelis Hugens an Camelia Wieriny, Obdam (Augustus). Getrouwd: Wilhelmus Antonius Johannes de Pater en Maria Theresis Konig. Johannes Swak- man en Aafje Jonker, Theodorua Jozef Vleugelen Agatha Vlaming. Geboren: Wiihelmina, d, van Gerrit Bot en Anna Catbarina Bijvoet. Anna, d. van Simon van Duin en Wiihelmina Bakker. Anna Maria, d. van Jaco bus de Wijs en Margtj* Appel. Aft» Margaretha Maria, d. van Petrus Hendricus Hdbrand en Catharina Boon. Petrï s, z. van Jan Jong en Wiihelmina Tromp. Overleden: Nicola»# Petrus, z. van Johannes Immink en Aaltje Jonker, één maand. Akersloot (Augustus). Overleden: Gerbrand Bakker, 38 j., gehuwd met Aaltje Bgvoet. Oudkarspel (Augustus) Geboren: Dirk Jan, z. van Guurtje de Vries. Joannes, z. van Johannes Spanjü&rt en Maria Cornelia Ngman. Anna Petronell*, d. van Johannes Span- jaart en Maria Cornelia Nijman. Neeltje, d. van Jan Frederiks en Anna Wag. Elisabeth, d. van Klaas Kos en Lijsbeth Boekestein. Neeltje, d. van Jau Vlug en Grietje Koppen. Pieter, z. v?n Broer Zee man en Anna de Vet. Gehuwd: Gerrit Oudhuis en Anna Dofiter. IJsbrand Slot ea Jaosje Greeuw. Overleden: Neeltje, d. van Nicol&aa Schot en Geertje de Jager, 3 j. Pieter de Boer, eehtgen. van Geertje de Moor, 27 j. Jan Smit, weduwn, van Cuurtje Sas, 74 j. Oatharina Divora, d. van Ger- brand Bruin en Maart ja Vlugt, 12 weken. Gehuwd: Beirs de Bakker en Cornelia Gelder. Johannes Dikkeboom te Harenkarspel, onlangs te Ha%rl>m en Dient ja Blokker te Htrenkarspel, onlangs te Schsgen. Geboren: Catha ius, d. v. Adam Bruin en Neel'je Danenberg. Johannes Cornelis, z. v. Pieter Borst en Naatje Ligthsrt. Anna, d. v. Aris Zijdewind en Trijntje Elswgk. Pieter, z. v. Pieter van der Stoop en Anijs Roosendaal. Maattje, d. v. Jan Kant en Hiltje Huisman. Corndis Johannes, z. v. Adrianus Saeekts en Alida Jaspers. Jansje, d. v. Gerrit Wester en Asgje Groothuizen. Petror.ella, d. v. Jacob Bikker en Maria Rietveld, Cornelis, z. v. Ramfcertus Pronk en Neeltje Bommer. Overleden: Cornelia Kramer, 5 jaren. Klaas van Duin, 66 jsar, ongehuwd. Royal Standard,

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6