H. Göddeke, Doet nii uw Wintervoorraad op. STADSNIEUWS. Mijn automobiel vik. BESTELDIENST POT Vraag en Aanbod E ADYERTINTIEN. J. LUTTEROT, Snaarmanslaan Alkmaar. a f iyüii 611 f 1,50 per H.L. Schapenfokkerij. Motte. Td ko®P=. MEISJES-RIJWIEL, zeer geschikt voor eerstbeginnenden, Prgs f 10 Te zienVarne- broek 34. JTjen BURGERHEERENHUIS tekoopge v r a t gd. A. 15. KRAANBUURT (GROENMARKT) A 15. Goud- en Zilversmid, Horlogemaker. Eigen werkplaats. Oudste firma. het beste adres voor VERKOOP en RUILEN, het GOED en ZILVER berekend tegen den koers van den dag. Repareeren, vergulden, verzilveren en graveeren. Mijne Zomerprijzen zijn voor prima Belgische Anthraciet (geen Duitsche), bij afname van minstens 5 H.L. De Vereeniging tot Verbetering van de Schapen fokkerij in Noord-Holland hield gistermiddag in café „Central" een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer 0. Nobel, Rijks landbouw- leeraar te Schag'en, opende deze bijeenkomst, waarbij hij in herinnering bracht de besluiten in verband met de oprichting in de vorige vergadering genomen. In 't bijzonder heette hij welkom de heeren schapenfok kers van Texel en besloot met de hoop dat de beraad slagingen mochten leiden tot de meest gunstige re geling der bepalingen van de jeugdige doch zeer be langrijke vereeniging. De notulen der vorige vergadering werden daarna onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd: dat was ingekomen een schrij ven van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Brussel, waarbij zij de Vereeniging allen mogelijken steun toezegde in betrekking tot den uitvoer van schapen naar België en verzocht als begunstiger of lid der Kamer toe te treden. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen; dat verschillende personen zich als lid van de ver eeniging opgegeven hadden, terwijl ook tijdens de vergadering verschillende personen zich als lid opga ven of lieten opgeven; dat iemand te Zoetermeer vroeg of de provincie Zuid-Holland zich niet bij de Vereeniging zou kun nen aansluiten. Nadat de voorzitter had gezegd dat het bestuur had gemeend dat daarop niet moest wor den ingegaan, daar de werkkring thans al uitgebreid genoeg wordt, werd in dien zin besloten. Tot leden van het bestuur werden gekozen de hee ren" B. J. Keizer te Texel, P. Schenk te Oudesluis, Jb.Zuurbier te Beemster, H. de Graaf te Anna Pau- lowna, A. Zijp te Beemster, D. Govers te Alkmaar, P. Stapel te Hoogcarspel, Jb. Avis te Midwoud, K. Reijne te Krommenie, van welke heeren tot voorzit ter werd benoemd de heer Avis van Midwoud. Verder werd besloten het concept-ontwerp betref fende de controle, het merken en de boekhouding aan te nemen, zooals door het voorloopig bestuur aange boden. De heer Jos. Keijzer meende dat in art. 1 van het ontwerp moeten worden ingelascht de woorden „of oen gedeelte" achter „zijne schapenfokkerij." Deze bemerking werd onder applaus opgenomen. Na eenige toelichtingen van den voorzitter werd de benoeming van een secretaris-penningmeester aan het bestuur opgedragen. De koninklijke goedkeuring op de statuten zal wor den aangevraagd. De voorzitter zeide dat de Vereeniging „Hollands Noorderkwartier" dit jaar een subsidie van 200 had toegezegd, waarvan reeds een bedrag was besteed. De contributie van 2.50, door het voorloopig be stuur genoemd, werd aangenomen. De heer N. Visser gaf in overweging' het bestuur vrij mandaat te geven in zake de controle, ook in ver band met de finantieele regeling. De heer Avis meende dat het nog niet noodig was de Koninklijke goedkeuring aan te vragen, daar er bij het begin der praktische ondervinding steeds wijzi gingen in de statuten noodig blijken. De voorzitter adviseerde het zooeven genomen be sluit te handhaven, waarmede de vergadering zich vereenigde. Bij de rondvraag zeide de heer P. Schenk te Wie- ringerwaard in verband met den inhoud der statuten in overweging te geven den heer C. Nobel te Schagen tot adviseerend lid te benoemen. De voorzitter merkte op dat dit een benoeming be treft die bij gesloten briefjes moet plaats hebben. Het daverend applaus met het voorstel van den heer Schenk had een benoeming bij acclamatie ten ge volge, die onder dankzegging werd aangenomen. De heer J. Blauboer vroeg of er een minimum was vastgesteld van het aantal dieren dat van één eige naar onder controle kan worden gesteld. De voorzitter meent dat het bepalen van dat mini mum beter aan het bestuur kan worden overgelaten. De heer J. Koster te Bobeldijk meende dat 't wen- sclielijk was dat een of twee bestuursleden tegenwoor- Mijn ideaal, mijn levenswensch was vervuld: Ik had een automobiel. Van al mijne wenschen was deze de grootste geweest en zonder bedenkingen had ik alle kleinere aan de vervulling ervan opgeof ferd. De reis naar Spanje, de beide Perzische tapij ten, die ik in hunne étalages reeds zoo vaak had be wonderd, zelfs de bontmantel, zonder welke ik vroe ger niet aan den komenden winter had durven denken. Maar dat alles moest natuurlijk achterwege blijven voor de auto. Een echtgenoot noemt zoo ietsverstandig. Maar daarvoor was de auto dan ook waarlijk prachtig. Sneeuwwit gelakt met blauw leeren zittingen en be kleeding. Alleen ging het instappen wat moeilijk. Ik geloof, dat slechts een zeer goed acrobaat dat zohder mioeite ving kon doen. Ik ben geen goed acrobaat, zelfs geen matig acrobaat en mijn man evenmin. VToodat ik dan ook daarvoor de noodige behendigheid had verkregen waren een paar weken vervlogen en te gelijk daarmee drie van mijn mooiste costumes. Maar des te grooter was dan ook onze trotsch, toen we er goed en wel in zaten en onder de zekere leiding van een chauffeur, die een tuffende vriend ons tijdelijk had afgestaan, door de straten suisden, 't Was he- melsch. Een schaduwzijde was wel, dat onze auto niet overdekt was. De aanbrenging van een dak met glas, enz. zou ongeveer veertien dagen duren en zoo lang konden we ons onmogelijk van onze kar scheiden. Wé dachten er echter niet lang over en in het gure herfst weder reden we den g'anschen dag door in onzen open wagen. De wind woei ons om de ooren, de koude regen kletterde ons in het gezicht en doorweekte ons door en door. Weer bewees het zwakke geslacht sterker te zijn dan de mannen. Ik hield dapper stand tegen over de kuren van het weer, maar mijn man vatte een zoodanige koude, dat de dokter, die complicaties vreesde, hem dringend voorschreef onmiddellijk de warme lucht in het Zuiden zoeken. Zoo ging hij toch naar Spanje. Vooraf echter wilden we een nieuwen chauffeur zoeken, opdat ik me dn mijn onbestorven- weduwschap met autorijden kon troosten. Op onze ad vertentie kwamen honderden aanbiedingen. Onze keus viel na lang zoeken op een klein vlug zwart man netje, dat Oustaaf heette. Zijn getuigschriften waren zoo schitterend als getuigschriften maar kunnen zijn. Ieder die eens het geluk had getroffen Gustaaf als chauffeur te bezitten, scheen slechts met liet groot ste verdriet van hem te zijn gescheiden. Niemand had verzuimd den vertrekkende chauffeur de beste wen schen mede te geven. Zelfs had een autorijdende dominéé hem den wensch meegegeven, dat God de wegen van Gustaaf steeds zoo zorgvuldig zou bewaken als Gustaaf het den auto van den man Gods had gedaan. Mijn man kon dus gerust vertrekken; mijn auto en ik waren in de beste handen. Het duurde evenwel nog een paar dagen vóór het dak op de automobiel was gebouwd en ik kon rijden. Gustaaf zat in de keu ken ta luieren. Hij kneep het kamermeisje in de wan- dig zijn bij het werk van den controleur. Op voorstel van den voorzitter werd besloten dit idee in een bestuursvergadering te behandelen, welk voorstel na toelichting van den voorzitter werd aan genomen. De heer N. Visser te Berkhout bracht een woord van dank aan den voorzitter en aan de overige leden van het voorloopig bestuur voor het genomen initia tief en de daaraan verbonden bemoeiingen. De voorzitter bedankte daarvoor, terwijl hij verder zijn dank bracht aan ieder die tot de totstandkoming medewerkte. Hij hoopte dat de schapenfokkerij door de Veree niging in een meer goeden toestand zal komen, waar toe een vermeerdering van leden veel zal bijdragen. Men verzoekt ons plaatsing van de volgende snelie De afdeeling Alkmaar van den Alg. Naderlandschen Timossrliedenbond, in vergadering bgeen op Zaterdag 4 September 1909 in het gebouw „Voorwaart*", pro testeert ten sterkste tegen het stuk in den Raadgever, getiteld: „vakbeweging en geheel-onthouding". Ten eerste omdat daarin wordt onfkead den klassen- slrcic!, welken wjj ta voeren hebben, n.i. den strijd tus- Mhon fe^pitea! en arbeid- Immers dksria wordt ge sproken toolang rij nog een giss bier drinkt, zoolang is 1c. iisve-hooging neg niet van urgent en aard, ten tweede dat aea patroon aan een bestuurslid van de sfd. van dea Timmerliedenbond, die hem vroeg, waarom is u zoo tsgen d® 2 cents ioo&grerkeoging, die wij vragen, aou hebben geantwoordzoo lang gij neg geld hebt voor de kroeg, zoolang is uw vraag nog niet van urgent., n aard, ten derde dat wjj onse vrouw en kin deren uitzuigen, door een groot percentage van ons weekgeld af te nemen om ons ééns in de week te benevelen aan alcoholhoudende dranken, zoolang deze feiten niet met bewijzen wordea gestaafd, is het voor ons cnaannemslijk het te geiooven en dasruit zou voortvloeien ek-se logica, dat als er geen alcoholhou dende dranken mier werden gebruikt, de bestaande voirwarrde goed zouden xgn. Lettende dus &p den werkelijker, strijd, welken wij hebben te voeren, keu ren wü dergelijk geschrijf ten sterkste af, als agnd in het éérst» en het twééde punt onjuist en onwaar en in het derde punt niets meer als lage Issier en gaat over tot de orde van den dag. Deze m»tie is mot algemeene stemmea aangenomen. Abattoir. In de maand Augustus had het volgende aantal slachtingen plaats: 54 paarden, 94 koeien, 0 os, 0 vaars, 11 pinken, 58 vette kalveren, 1 graskalf, 194 nuchtere kalveren, 0 nuchtere kalveren voor export, 37 schapen, 0 bok, 379 varkens, o varken* voor export, totaal 828 stuks. Uit nood werden geslacht of waren gestorven0 paard, 0 koeien, 0 vette kalveren, 0 vaatzen, 0 nuch tere kalveren, 1 scharp, 0 lammeren en -1 varken, totaal 2 stuks, Ingevoerd werd—0 K.G. paardenvleesch, 132l/2 K.G. rundvleesch, 23l/2 K.G. vetkalfsvleesch, 0 K.G schapenvleesck en 266 K.G. varkensvleeseh, totaal 412 K.G. en 860 K.G. rundvet. Geheel werden afgekeurd: 0 paard, 0 koeien, 0 vaarzen, 0 vette kalveren, 0 schapen, 4 varkens, 0 nuchter kalf, totaal 4 stuks, van paarden: 51 longhelften, 2 levers, van koeien0 tong, 50 longhelften, 1 hart, 9 levers, 2 milten, 2 stel darmen, 1 pen», 1 nier, 1 buikspeek- geïklier, 3 partgen ingewanden, 2 uierhelften 4 K.G. vleesch en 115l/a K.G. vet. van vaarzen1 middenr.f, van vette kalveren: 2 tongen, 0 longhelften, 0 h*rt, 0 levers, 0 milten, 0 magen, 0 stel darmen, 0 nieren, 0 K.G. vet, 3 zwessrikken, 1 poet. van nuchtere kalveren0 kop, 0 toDgen, 0 stel lon gen, 2 longkelten, 0 milt, 0 stel darmen, nieren. 0 partij borst- en buikingewanden, 0 K,G. vleesch. van schapen18 longhelften, 0 levers, 0 milt, 0 stel darmen, 1 slokdarm, 1 partij borst- en buik ingewanden. van varkens466 longhelften, 5 harten, 11 levers, 3 milten, 18 stel darmen, 0 nier, 16 buikspeekselklieren, 3 pertrjen ingewanden, 1 pxrtij borst- en buikinge wand-n en 33 K G. vet. gen en schold op de keukenmeid, omdat hij zich ver gist had in de idéé dat deze hem de lekkere beetjes zou toestoppen. Eindelijk evenwel was de auto klaar. Een prachtige herfstdag, die ik voor een groote tocht dacht te ge bruiken. Precies om één uur zou Gustaaf me komen halen. Maar het werd half twee en noch Gustaaf noch de auto waren te bespeuren. Tegen twee uur kwam Gustaaf heel bescheiden te voet. Hij liet me niet eens tijd hem iets te vragen. „Dat komt van je grootmoedigheid", zei hij melancholiek. Mevrouw weet natuurlijk, dat ik lid ben van de die renbescherming. Niet? Dat verwondert me toch. Maar enfin ik ben het; en juist toen ik de garage uit rijd komt uit de Veerstraat een klein hondje aanloo- pen. Een lief diertje. Ik weet zeker dat u het een mooi hondje had gevonden. En dat beestje loopt recht op de auto aan. 't Scheelde een haar of ik was er overheen geweest. Afschuwelijk. Maar Goddank zoo erg is het niet geworden. Ik kon nog precies met het wiel tegen den trottoirband komen en het hondje was gered. Alleen is door de schok de vooras gebro ken. Maar in vijf dagen is dat weer klaar en 't kost hoogstens een goeie, honderd gulden. Overigens kunt u gerust zijn; mij mankeert niets en het hondje even min. Dat doet u zeker pleizier." Ik was gevoelloos genoeg me daarover niet te ver heugen. Ik verwenschte veeleer dat mormel, waar door ili niet kon rijden. Weer luierde Gustaaf in de keuken. Ik kan niet zeggen dat hij me in den loop der tijden meer beviel. Steeds vond ik hem ergens waar hij niets te maken had en vooral vaak in de nabijheid van mijn schrijf bureau, waarin ik mijn geld bewaarde. En in zijn oogen had hij een blik, die me niet aanstond. Maar ook deze beproeving ging voorbij. Alleen duurde het geen 5 maar 10 dagen voordat ik mijn wagen terug kreeg, maar toen ik hem weer zag was ik al weer ge troost. Dit keer was het geen zonnig herfstweer maar een afschuwelijke regendag. Dat hinderde me echter niets. Vergenoegd kroop ik in mijn wagen, beval Gustaaf veel voorzichtigheid aan en voort ging het. Sierlijk vloog de auto den hoek om van de DuikeT straat. Ik genoot. Op het breede asphalt reed slechts één vrachtwagen. Maar Gustaaf stuurde er juist op aan. Ik had nog slechts tijd om'te gillen, dan een vreeselijk gekraak, de automobiel zwenkte en alle ven sters werden gesplinterd. Toen ik weer bij kennis kwam zat ik nog steeds met glassplinters overdekt in de auto. Een groote menigte stond me aan te gapen en een heer leidde den wankelenden Gustaaf voor zichtig weg. „Uw chauffeur heeft een arm gebroken", riep hij me nog toe, „ik zal hem naar mijn kliniek meenemen" on toen waren ze verdwenen. Ik zat volkomen verslagen in de kar, niet in staat te denken en rondom me de straatjeugd, die me al lerlei raadgevingen gaf en me met betuigingen van medelijden lastig viel. „Och, och, juffrouw, de wagen is kapot; aan de ma chine is niks te zien, maar die zal ook wel kapot zijn." WtDTJTXJ va fivSFSri Goedkooi naar Vrijmaken buitenl Van 1 5 regels 25 Cents, bg vooruitbetaling. ff -k' S I M O N, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen. Schoorsteen mantels enz. (^RAANZAKEEN. Bij LEO PALEARI en Co.- rcans, Alkmaar, te koop eene partij prima meuwe blauwstreep Mudzakken, teg«n f 34l/2 de 100, zoalang de voorraad strekt. Grorfe sorteeringen HEN NEP en MANILLA-TOUW voor lage prijsen. X40 c.M tegen lage prijzen. Te bevragen bij T. WOL ZAK, smederij van brandkasten enz,, Laat *185, Oude grackt D 68 A'tiige solide BRANDKASTEN te koop. Afmetin gen90X60X4 e.M., 85X56X42 c.M., 80X55 A snbieding TEER. Ter opruiming «enige vaten BRUINE TEER k f 12.25 per ton contant, zoo lang de voorraad strektbp LEO PALEARI en Co., Voerdam, Alkmaar. J3LUIMVEE-APOTHEEK, Metiosstr. 3, Hoenderpark Af0 Krasikop" levert voor alle kippenziekten GENEESMIDDELENslaeok POULARDES BRAAD- KUIKENS. OCHTENDVOER k f 0.45 de 5. f 0.80 de 10 pond, ens. Prijs f £000 k f 2500. Br. fr. iett. K 122, bar. van dit blad. J?TALAG.E Kaperen ROEDE met zgstuk, RINGEN en twee STEUNEN (compleet), sear billijk over te nemen. Adres Huigbrouwerctraat D 5. (p e fe u u r gevraagd voor twee dames een BO VENHUIS met of zender vrije opgang Br. onder iett, B 122, bureau van dit blad. £JOLLIE (Schoticke Herdershond), flink ontwikkelde reu, bijna 4 mnd, prachtig, vlug dierïju, stipt kamer- zindelijk, biijgk te ks«p bij JOH. WIJDEMAN, Schoanmagssijn, Magdalenenstraat 15 (Schapensteeg). Te zien en te koop een eikenhouten GLAZEN KAST, nieuw gemvakt. LsugestrA&t B 79 (Meubelmag&zgn). Apruiming v&n geschilderde MEUBELENKAS- w TEN, TAFELS en SPIEGELS. Fmdsen'.(Meubelmagszgn) O 59. Ter overname aangeboden een goed onderhouden FOTOGRAFIETOESTEL, 13 x 18. met statief en verdere benoodigdfeedeD, scherpe lana. Te bevragen Centra»!-Apotheek, Mient 9, Alkmaar. y oorbanden, eene groote collectie KACHELS in ails soorten en grootte, bg Jb. v. d, HOEK, smid, Achterstraat. TJij DAVID DE GROOT ia de Hofstraat vindt men een groeien voorraad in gebruikte KACHELS en FORNUIZEN tegea billijks prijzen. Te ito op gekrukte HEEREN- en DAMESRIJWIE- A LEN. Goedkoope BUITEN- en BINNENBANDEN en verders srg wielonderdeelen bij J. KUIJT, Oude gracht D 59. „Juffrouw", zei een oude vrouw, „weet u ook wat het voor een man is die uw Chauffeur heeft meegeno men. God weet, waar ze de arme jongen heenbren gen. Ze zullen hem zijn arm al wel afgenomen heb ben. Dat doen die dokters maar dadelijk." „U hebt hem toch zeker verzekerd?" vroeg een ander. „Anders moet u al zijn leven voor hem zorgen. Heeft ie ook nog ouders. Die zal u ook wel moeten onderhouden. Ja, ja, dat komt van automobielrijden." Een klein mannetje met een portefeuille onder den arm vond eindelijk het verlossende woord: „Juffrouw wil ik even voor u telefoneeren?" „Och ja, als 't u belieft", zuchtte ik uit het diepste van mijn hart en gaf hem het nummer van een onzer automobielvrienden met het verzoek mij uit mijn on vrijwillige gevangenschap te verlossen. Eindelijk verscheen onze vriend. De machine was niet erg be schadigd, zoodat we in een slakkengang de garage konden bereiken. Met de carosserie was het evenwel erger gesteld. De geheele rechterzijde was verbrijzeld en de reparatie zou weken duren. Bijna vertwijfeld trok ik aan de bel van mijn huis. Met een bleek en bedroefd gezicht opent het kamermeisje de deur en ze gilt van schrik als ze mij herkende. De keukenmeid vliegt naar voren, slaat de handen ineen en giert: „Och mevrouw, bent u dan niet dood?" „Dood? Maar hoe kom je daarbij?" „Nou, van de kliniek hebben ze getelefoneerd, dat u met de auto was verongelukt en dat Gustaaf in het ziekenhuis ligt", zoo zegt het meisje een beetje belee- digd. „En toen hebben wij natuurlijk gevraagd of mevrouw er ook was, maar toen zeiden ze, dat ze van niets wisten. Toen moesten wij toch wel aannemen, dat mevrouw op de plaats was doodgebleven. We wil den juist een mooie krans bestellen, viooltjes en witte rozen, dat zou het beste staan." Ik zei, dat ik zeer verplicht was door hunne vrien delijke bedoelingen, maar dat ik hun vriendelijk ver zocht het daarvoor geschikte tijdstip geduldig af te wachten. Hierna hield ik het voor mijn plicht de ouders van Gustaaf van het ongeluk op de hoogte te stellen. Daar Gustaaf me steeds van de teedere liefde van zijn va der had gesproken, van zijn vader, die zoo trotsch was op de automobielbekwaamheden van zijn zoon, wilde ik den armen man zoo voorzichtig mogelijk het voor gevallene meedeelen en schreef hem daarom voorloo pig des avonds even bij mij te komen. Tot dien dag had ik den vader van Gustaaf nooit gezien. Tegen den avond kwam hij binnen. Geen ge brekkige grijsaard, zooals Gustaaf hem had afgetee- kend, maar een flinke vijftiger. Toch wilde ik voor zichtig te werk gaan. „Ga zitten meneer Jansen", zeide ik vriendelijk, schoof hem een gemakkelijke stoel toe en deed een greep naar een paar opwekkende middelen, die ik voor het geval van bewusteloosheid, voor de hand had gezet. „Ik moet u tot mijn grooten spijt vertellen, dat het nu zoo niet zoo goed gaat, als we het allen wel wenschen. De vader trok een verdrietig gezicht. „Heeft de VERHUISD v»n HEUL No. 3 u a a r PAARDEN MARKT (koek Molenbuurt) No, 1 Wed. P. SJOERS. Ar,a hetzelfde adros kunnen eenige LEER LINGEN geplaatst worden. VERSTELNAAISTER, nog eenige dagen in ce week disponib 1 hebbende, z*g deze gaarne bezet. Br. onder Utter H 122, bureau van dit b!«d. TkUITSCHE LES aangeboden door gediplom, Oaderw. Billijke conditiën. Br. onder letter Z 120, buretu van dit bl&d. 1WEDELEZER gevraagd voer- het „Nieuws van den D&g." Adres M ent 27. Te koop een degeSgke UITTREKTAFEL, 100- 110 Cm. met twes bladen, elk 47 c.M, Adres bu reau van dit blad. VER8TELN A AISTER, ook bekend met Costuums, biedt beleefd hare dieneten aan, eenige dagen per week, Brieven onder letter C 122, bur. van dit blad. T^r biedt zich aan tegen 1 October een net M EISJE voor ag en nacht, v. g. g. v., lesftgu 21 jaar. Brieven onder letter D 122, bureau van dit blad. Te koop een p-rtij jarige KIPPEN met HOK en 1 BROEDMACHINES. Adres te bevragen bureau dezer courant. Groote sorte ring, bekende goedkoops prijzen, teven» GOUDEN OORIJZERS voor oud JUWEELEN BROCHES GOUDEN KRUI8KETTINGEN GOU OEN HEERENKETTINGEN GOUDEN HORLOGES RINGEN met JUWEEL ZILVEREN HEEREN en 1 «5 DAMES HORLOGES ZILVEREN LEPELS en VORKEN ZILVER SCHEPWERK bengel zich weer bedronken?" „O neen, meneer Jansen", sprak ik, „hij heeft een ongeluk gehad. Hij is van de auto gevallen en heeft" „Zijn nek gebroken", viel vader Jansen me met vol hoop in de rede, „dat zou een zegen zijn." „Om Gods wil", Stamelde ik, „hoe kan. u dat zeg gen. Neen hij heeft een arm gebroken en dat zal in zes weken wel weer hersteld zijn. Ik was zelf al in het ziekenhuis om me te overtuigen, dat hem niets ontbreekt." „Onkruid vergaat niet", morde de oude. „Het wa re het beste als de jongen maar in de gevangenis zat. Wat een verdriet en schande heeft die schurk ons al bezorgd. Ik begrijp niet hoe iemand zoo dom is hem in dienst tenemen." „Maar hij had toch de beste getuigschriften van de wereld." „Dat kan wel zijn", knikte de teedere vader gemoe delijk, „maar dan heeft hij ze zelf geschreven. En dat kan hij. Hij heeft ook al tweemaal wegens valsch- heid in geschrifte gezeten. Maar ik zal u eens wat zeggen. Hij heeft me verteld dat uw man niet thuis was. Er was dus niemand om u te beschermen. Wees u nu maar blij, dat u hem op zoo'n g*emakkelijke ma nier kwijt bent. Wie weet wat er nog gebeurd was." Toen ging hij heen en ik bleef verslagen zitten. Maar mijn auto liet ik herstellen en ik nam een nieuwen chauffeur aan. Drie van zijn vroegere pa troons garandeerden me 's mans betrouwbaarheid en zijn uitstekend karakter. Misschien heb ik echter daarnaar te veel en naar zijn bekwaamheden te wei nig geïnformeerd. Slechts eens heeft hij me gereden. Het was naar een diner. Om 11 uur zou hij me terughalen. Om 1 uur was hij er nog niet. Niets goeds vermoedend nam ik ten slotte een rijtuig en reed zoo naar huis. Voor de deur stond Frits. „Frits", zeidie ik met half ver stikte stem, „wat is er gebeurd? Zeg het me maar gauw, is het heel erg?" „Och neen, mevrouw, het had nog veel erger kun nen zijn. We zijn alleen maar achter op een rijtuig gereden. De auto is naar de maan. Niet huilen, me vrouw, het was niet eens een best merk. We koopen een Adlerwagen, die loopt veel beter. En den koetsier van het rijtuig moest ik ons adres, geven, Want hij wil dat wij hem een nieuwe geven, En daar zullen we moeilijk buiten kunnen. Maar ik heb dat meer bij de hand gehad, ik zal er wel voor zorgen. Goed, dat er geen mensch in zat en dat alles zeer goed is afge- loopen." f Den volgenden morgen keerde mijn man terug. Hij vond zijn vrouw hoogst zenuwachtig, de auto vernield en rekeningen om van te duizelen zoo hoog. Hij is een lieve mannie en zei niet veel. Hij heeft alles blauw blauw gelaten en lachend betaald. Maar ik krijg geen nieuwe auto. En in een huurauto wil hij niet.. Wanneer iemand het woord „auto" gebruikt, krijgt hij een vreemde blik in zijn lieve oogen. Ik ge loof, dat die blik ook zal komen als hij deze geschie denis leest.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6