STADSNIEUWS. BUITENLAND. VRAAG en AANBOD. Uit Schermerhorn. Uit Heerhngowaard. Uit Akersloot. Uit Oude Niedorp, Bloembollenbeurs. Toch kermir. Een koffie-sproeiwsgen. Ondoordacht. Benoemd. Kegelen Een boek over Nederland. Hoofdcursus. -i Cadettenschool. Gemengde Mededeelingen. Laatste Berichten. Uitslag Veiling. G. Struisveeren Op de Eloralia-tentoonstelling te Schermerhorn, die met een druk bezoek werd vereerd zijn de volgen de prijzen toegekend: le prijs voor het mooiste stel planten J. Kuilma ce 2e prijs Jb. de Bakker, 3e prijs Jb. Helder. Prijs voor Geraniums B. Akkerman, Anjer Borsjes, Bol begonia W. Brom, Begonia luminosa U. le prijs voor inzending ter opluistering Joh. Krul, 2e prijs P. Klomp, 3e prijs C. Dubbeld. Voor uit zaad gekweekte planten door swhoolkinde ren: le prijs voor verzameling K. Alles, 2e prijs Smit, 3e prijs A. Kluit. Prijs voor Tagetus Patula A. Kus, Aster A. Bus, Collopsus Bicolai A. Rus, ^al'^erl^ Anjer T. Kos, Viola Tricola G. Vlug. Reseda Odoratu P. Visser. Hes namiddags werd voor de kinderen van ae laag ste klas een feestje gegeven. De heer Govers, voor zitter der vereeniging hield met zijn tooverlantaain en zijn gramaphone de kleinen aardig bezig, die zich hiermede terdege vermaakten. 's Avonds werden in een gezellige bijeenkomst de be haalde prijzen aan de winners uitgereikt. Voor rekening der Afd. Heer-Hugowaard van den Boerenbond zal achter de R. C. kerk een flink gebouw verrijzen. Behalve een bergplaats voor de landbouw werktuigen der vereeniging, zal het gebouw voor het geven van uitvoeringen enz. een zaal bevatten voor 250 a 300 personen. Gisterenavond, circa ÏO1/- uur, brak een brand uit in een arbeiderswoning in de Zuidschermeer onder de ze Gemeente, bewoond door den werkman S. Bakker en gezin. In zeer korten tijd was het huis en inboedel verbrand. Verzekering dekt de schade. Op Dinsdag, den derden en laatsten kermisdag te Zijdewind, werd eene ringrijderij op fietsen gehouden. 28 personen namen aan den wedstrijd deel. De le prijs, 5.werd gewonnen door den heer D. Droog te Ha renkarspel; de 2e prijs, 3.50, door J. Wijnker te Zij de wind; de 3e prijs, 2.door B. Lampe te Zijde wind; de 4e prijs, 1.50, door Jb. Droog te Harenkar spel en de 5e prijs, 1.door P. Bruin te Zijdewind. Op de gisteren gehouden veiling van droge bloem bollen waren aangevoerd ongeveer 50.000 bollen en 60 H. L. Besteed werden o. a. de volgende prijzen La Reine 65 a 80 c, Prins van Oostenrijk 1.40, Chryselore 65 c., Gele Prins 65 a 85 c., Rose Grisdelin 80 c., Grand due 1.10, La Candeur 1.Couleur ponceau 1.50, Scarlet due 1.Oramoisi brillant 1.20, Artus 90 c., Murillo 1.45, Tricolor Victori 1.10, alles per 100 stuks. La Reine 2.70 k 5.—, Chryselore 1.70 h f 2.50, Gele Prins 1.85 1.90, Rose Grisdelin 12. Grand due 10.La Candeur 4.75, Rozamundi Huikman 1.65 k 3.25, La Précieuse 2.40, Cramoi- si brillant 9.Artus 7.a 9.75, Due de Parma 8.—, Witte Valk 14.—, Gele Crocus 10.—, Pro serpine 32.Thomas Moore 4.a 8.75, Witte Zwaan 6.75, Gele roos 2.20, alles per 1/2 H. L. Op een dorp onder den rook van Amsterdam, is het in de eerste week van September kermis. Hu evenwel de cholera heerschte, werd de vraag geopperd of het raadzaam was de kermis te doen doorgaan. De Wet houders wendden zich met de vraag tot den Burge meester om een Raadsvergadering te beleggen en de ze zaak te bespreken. In dien tijd informeert de Burgemeester bij de Ge zondheidscommissie en deze adviseert: Laat de kermis maaT gehouden worden. De Raad echter besliste anders en stemde de ker mis af. Wat doet nu dtj Burgemeester? Hij laat de kermis toch doorgaan, altijd zoo, dat de kramen, draaimolens enz. op particulier terrein komen te staan; geeft ver lof tot volksspelen enz. enz. Alles in strijd met het besluit van den Raad. Als nouveauté is gisteren, tijdens de manoeuvres van het 6e reg. infanterie in de omstreken van Breda, aan eiken man koude koffie verstrekt, ter voorkoming van gebruik van onzuiver en wellicht besmet drink water. Op practische wijze is deze koude koffie, voor pl.m. 2000 man bestemd, naar het vechtterrein ver voerd, n.l. in.... een Bredaschen sproeiwagen, waar aan een tapkraan was aangebracht! De sproeiwagen heeft uitstekend aan zijn doel beantwoord. kunstvertimelingen, bouw- en beeldhouwkunst, muziek, teoneel, kunstnijverheid, het boek. Een volgende af- deelicg z*ï gewjjd zgn aan mededeelmgen en gege vens omtrent voortbrenging en ruil van goederen en de verkeersmiddelenhier is dus aan de orde een beschrijving van land-, tuin- en boachbouw en veeteelt, van nijverheiddelfstoffen in Nederlandkoloniale voortbrengster, zee- en rivier descherg, handel, scheep vaart en koopvaard^, muntwezen, kredietwezen, spoer- en tramwegen, posterier, telegrafie en telefonie. De laatste sfdeeling bespreekt den economische» toestand der bevolking, onre wetgeving op sociaal en econo misch gsbied, vakbeweging, «Operatie, versekenngc- wezsr, spaarwezen, armwezen, terwgl ten slode ge geven* tot beoordeling van de volkswelvaart worden bnaengebracfet. a Ten einde da zeksrk*id t© bexitten dat fees hier ge- teekend beeld van ons land indardasd een juist beeld zal zin, zal er naar werden gestreefd de verschillende onderwerpen, die hierboven zin genoemd, te doen be handelen door de meest bevoegde schrijver» op elk afzonderlik gebied. De omvang van deze bespreking zal in het geheel ongeveer 50 vel ruk» bekopen. Het liet in de bedoeling der uiiverers een zes* ruime op lage van dit botk te bezorgen en voor een ruime ver spreiding daarvan in verschillende talen maatregelen te treffen. De tekst zal worden verlucht door talrgke afbeeldingen ter verduidelijk» g van het in de ver schillende hoofdstukken medegedeelde. Aan bovenstaande mededieliegen kan neg worden toegevoegd, dat het algemeen Nederlandsch Verbond reeds krachtens een verklaring van het groepsbestuur voor Nederland sin instemming met dit plan heeft te kennen gegeven en aan de uitvo-ring zgn zedelg- ken eteun heeft toegezegd, ter wil de uitgevers ook n andere zgder- op medewerking en steun hopen. Naast het boekdeel, w&spvsü de inhoud hierboven werd weergegeven, SJtl tweeüe Qeeï verschijnen, waarvan de redactie »an andere schrgrera i* toever trouwd in dit deel zullen een plaats vit den besehfg- vingen en afbeeldingen van allerlei ondernemingen op het gebied van land-, tuin-, boachbouw en veeteelt, nijverheid, handel, scheepvaart, koopvaardij, koloniale voortbrengselenzee- en riviervisicherij mgnwes- n enr. Bevkt dus hst eerste deel meer algemeens be schouwingen omtrent de bovengenoemde takken van handel en bedrijf, het tweede zaï de aandacht vestigen op de belangrijkste afzonderlijke ondernemingen, welke in die verschillende takken worden gevonden. Door de bezorging van beide boekdeelen hopen ds uitgevers een duidelijk ea juist beeld te geven en hiiïgke waar? deering te bevorderen van h»t vele, dat door de in ons land werkende krachten op allerlei arbeidsveld wordt tot stand gebracht en nagestreefd. In dien zin noemen zij de uitvoering van hun voornemen een zaak van nationaal belang. Door de uitgevers is de samenstelling van het plan, de aanwijzing der medewerkers en het toezicht op de redactie van het eerste deel opgedragen aan Jhr. Mr. II. Smissaert, secretaris der Vereeniging van Neder- landsche Werkgevers en lid der redactie van Onze Eeuw, terwijl de heer J. E. van der Wielen, journalist te 's-Gravenhage, de redactie van het tweede deel op zich zal nemen. De 16-jarige zoon van den heer D. te Oldeboorn, had, buiten huis, een bus gedeeltelijk met carbid ge vuld en deze geplaatst in een bus met een weinig ma chineolie er in. Ondoordacht wierp hij een branden den lucifer in de bus en met een geweldigen knal, die huizen ver gehoord werd, vloog de bus hoog in de lucht. De rechterhand van den knaap werd erg gehavend en hij kreeg ernstige brandwonden in het gezicht. Overleden: 15 Sept. Nicolaas, z. v. Johannot Zwerver en Clasina Oly, 7 maanden. INGEZONDEN STUKKEN. Benoemd tot onderwijzer aan de R. K. school alhier W. de Vries, te Pannerden. jongens- Bij de gisteren geëindigde kegelwedstrijden, uitge schreven door den Amsterdamsche Kegelbond, behaal de o. a. prijzen: In den korpswedstrijd: 7e pr. Z. E. K. Z., Alkmaar, 232 p.; 15e pr. Koekkoek, Alkmaar, 201 p.; 27e pr. Rand of Zand, Alkmaar, 172 p. In den wedstrijd: Personeel en kampioenschap van Nederland: 9e W. Duynmeyer, Alkmaar, 61 p.; lSe G. J. de Rover, Alkmaar, 57 p. Naar wij vernemen z*I in het voorjaar 1910 bij A. W. Svt.off's Uitgerert-Maatzehappg te Leiden een boek •ver Nederland in de twintigste eeuw verichgnen, dat bestemd is te doen zien wat ons land thans op allerlei gebied betsekent. In een voorloopig prospectus be- toogen de uitgevers aldus de noodzakelijkheid en het nationaal belang der verschijning van zulk een werk, ook met het oog op de belang §ke tentoonstellingen in 1910 te Brussel en te Buenos Aires. „Het is san overbekend feit, dat door vreemdelingen niet zelden over ons land minder juist wordt geoor deeld. Over wat ons land beteekent, over de plaats, die ons volk inneemt te midden der andere volkeren, over onzen Staat en onze Maatschappij, onzo kunsten en wetensskappon, onze bronnen van volkswelvaart, onze economisch- en sociale verhoudingen en toestanden, omtrent dat alles heerschten in den vreemde dikwijls onjuiste begrippen, Dat daardoor aan ons land groote schade wordt toegebracht, omdat de vreemdeling door cgn gebrekkige kennis van al ket bovenstaande dit alles gewoonljjk niet te hocg doch te laag schat, ook dit is overbekend. Het eenige middel om hierin ver betering te brengen en de schade voor ons land in de toekomst op te keffen, is hierin gelegen, dat de vreemde ling in staat gesteld wordt zich op gemakkelijke en aanseheuwelgke wgze een juist denkbeeld te vormen van ketgeen ons land op allerlei gebied vermag en verricht. Daartoe te geraken is het doel waarmede de uitgave zal worden ondernomen van een lijvig boek deel, waarin het beeld van Nederland in den aanvang der twintigste eeuw zal worden geschetst. „Bg de samenstelling van het boek zal dus de lei dende gedschte deze sjjn in een zoo kort bestek als ket belang van de stof gedoogt een in zgn beknopt heid volledig en juist beeld te geven van het Neder land dsr twintigste eeuw op allerlei terrein. Daartoe zal in dit boek een eerste afdeeliug gewjjd zgn aan Land, Volk en Staathierin zal gesproken worden over ons land en ons volk, ons land uit geschiedkun dig oogpunt, de verbreiding van taal en stam buiten onze grenzen, ons staatsbestuur, koloniën, waterstaat, openbare werken, onderwijs en godsdienst. In een tweede afdeeling zullen behandeld worden wetenschap pen en kunsten hierin vindt men mededeelingen over de wetenschappen en de geestelijke stroomingen ten onsent, taal en letteren, schilder-, ets- en graveerkunst, De directeur van den Hoofdcursus te Alkmaar ont vangt telkens brieven of briefkaarten van dames en heeren, die den hoofdcursus wenschen te volgen, doch nadere inlichtingen verlangen. In verband hiermede verzoekt hij ons te willen mededeelen, dat elke week zeven uur les gegeven wordt, n. 1. twee uur Neder landsch, anderhalf uur Rekenen, anderhalf uur Teeke nen, een uur Opvoedkunde en een uur Physica. Het cursusgeld bedraagt 81/2 per kwartaal, d. i. ongeveer tien cent per les. De lessen zullen vermoedelijk in het laatst van September aanvangen en des Zaterdags van 2 tot 7 uur en eiken Donderdagavond van 5 tot 7 uur gegeven worden. Mijnheer de Redacteur Gaarne zagen wij voor onderstaand stukje een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. Tot ons leedwezen moeten wij constateeren, dat de Timmerlieden-vereeniging zich verplicht gevoelde een motie te moeten stellen tegenover ons artikel in „De Raadgever," genaamd „Vakbeweging en Geheelont houding." Waarom toch is onze vraag zijt gij tegen dit stuk. Het behelst niets anders dan raadgevingen, ten gunste van uwen eigen te voeren klassenstrijd. Dat wij dit hebben geschreven, vindt zijn reden nog te meer hierin, dat voor ons vast staat, daar toch ook gij met den Boottocht naar Amsterdam zijt geweest en u zelf hebt kunnen overtuigen, dat er onder de bootgasten waren, die zich schuldig maakten aan overmatig gebruik van alcoholhoudende dranken. Thans zullen wij uwe drie gestelde vragen beant woorden, om niet door n als lasteraars bestempeld te worden. Als antwoord op ket eerste punt dit: lo. Wij voeren als geheelonthouders absoluut geen klassenstrijd. Wel voeren wij den strijd om de men- schen op te heffen uit het moeras der drinkgewoon ten, evenzoo als gij strijdt voor betere levensvoorwaar den; daarom noemen wij juist dit voor ons noodzake lijk onderwerp: „Vakbeweging en Geheelonthouding." 2o. Vreemder schijnt ons deze vraag. Die is reeds meermalen uitgesproken in voorgaande vergaderin gen, gehouden door de Timmerlieden zelf, omdat de patroon, toen ter tijd tweede voorzitter der A. P. V. in "de bouwvakken, deze uitlating heeft gedaan tegen een bestuurslid der Timmerlieden-Vereeniging. Verdere inlichtingen willen wij u gaarne verstrek ken omtrent deze zaak. 3o. En nu ten slotte. Wij dachten niet, dat gij zoo naïef waart. Immers, gij komt te kort om in uw onderhoud te yoorzien en toch bezit gij telkenmale het zwak, u wederom over te geven aan die ellendige drinkgewoonten. Vindt gij deze uitspraak te hard? Het is niet an ders. Zorgt in den vervolge, dat wij ze niet meer be hoeven te schrijyen. Voor u,georganiseerde Timmerlieden, spijt het ons, dat ook gij dit nog moet aantrekken. Verder geschrijf achten wij overbodig, maar gaarne willen wij te uwer vergadering komen om ons artikel te verdedigen. Het Dagelijksch Bestuur der Ned. Ver. t. Afsch. van Alcoholhoudende Dranken, afd. Alkmaar. De cadetten zijn gisteren van verlof teruggekeerd a de lessen nemen morgen een aanvang. Agenda WOENSDAG: Gymn.-TM. Halter" aspiranten afd. 31/ï uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongene-afd. Ill 63/4 en jongene-afd. II 7 uur. Gymn.-ver. „Turnluet," oefeningsavond, 9Va uur. G«m. Koor, „Zanglust," 71/, uur. Kerkconcert 8 Oetober-viering, repetitie, 8 unr, Di li gentia. Fluit- en kleppermarsch, repetitie veor joagen», uur, Diligentia. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. Repetitie „Nieuw Leven," 8 uur, Unie. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Alkm. Strijkorkest, 81/a uur. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landatr. Mannen-zangvereeniging „Orpheua," repetitie, 8 uur, café Central. Gymn.-vereen. „Kracht en Vlugheid". Alg. rep*É». 7 uur, Harmonie. ZATERDAG: Mannenkoor „De Vereenigde Zangere," repetitie, 's avonds 71/s uur, Harmonie. Gymn. ver. „Kracht en Vlugheid," «lamee-afdeeling, 78 uur, Diligentia. Gymn. Ver. Turn lust, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd. 81/a uur, hoofdafd. Fluit- en kleppermarsch, repetitie voor jongen», l1/, uur, Diligentia. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 13 Sept. Maartje, d. v. J an Over- eem en Aafje van der Meer. 14 Sept. Trijntje, d. v. Klaas Netel en Trijntje Ploeger. In Spanje hebben hoofdredacteurs van Madrid- sche bladen overwogen wat zij kunne» doen tegen de censuur, welke men op de Spaansche pers drukt en waarvan de hoofdredacteur van de Correspondencia nu het slachtoffer is geworden. Volgens een bericht willen verscheiden kranten als protest voorloopig dé uitgave staken; volgens een ander willen 17 kranten gelijktijdig een eensluidend protest opnemen. In T u r k ij e is men begonnen met het verleenen van ontslag aan de overbodige beambten aan de ver schillende ministeries. Het aantal dezer beambten bedraagt eenige duizenden. In een paar ministeries waren er bij de zeshonderd. Het heet dat het aantal ontevredenen sterk toeneemt door dien maatregel. Ge lijk wij reeds hebben gemeld, zal men van de zijde der regeering trachten zooveel mogelijk de geschikte be ambten aan nieuwe betrekkingen te helpen, maar dit zal allicht eenigen tijd duren en er zullen er zeker velen afvallen, die niet bruikbaar zijn en dus het aan tal ontevredenen blijven vormen. In Amerika is Zaterdag Harriman's stoffelijk overschot op het kerjthof te Arden ter ruste gelegd. De spoorwegkoning ligt daar in een graf, dat in de rots is uitgehouwen. Tal van financiers en spoorweg magnaten zijn Harriman de laatste eer komen bewij- n. Men weet hoezeer het Ilarrimans' levensharts tocht is geweest, macht te verkrijgen over het onaf zienbare net van ijzeren wegen, waarover machtige lo comotieven in razende vaart zware treinen voortslee penkreunend voortdonderende zware lichamen, in alle richtingen voorwaartssnellende, overal dag en nacht door in de onmetelijke republiek getuigenis afleggend van Harriman's bevel: „daar zij beweging." Maar ziet, Zaterdagmiddag, zegt de N. R. Ct., is in de Vereenigde Staten iets ontroerends gebeurd Een werker men zegt dat Harriman zich in den meest letterlijken zin des woords heeft doodgewerkt, als vóór hem eén H. H. Rogers en een Jay Gould was tot rust gedwongen. Een machtige wil was uitge schakeld. De spoorwegwereld in de V. St. had haren Meester verloren; het graf ontving Harrimans lijk. En toen gebeurde het, dat op eens door heel de uit gestrektheid van wat Harriman's spoorweg-rijk ge weest was, door één grootsche manifestatie hulde werd gebracht aan den gestorven leider en bezieler van dat rijk. Van de kusten van den Stillen Oceaan tot die van den Atlantischen Oceaan, van de Groote Meren tot de Golf van Mexico zijn daar op alle Harriman- lijnen op eenzelfde oogenblik het oogenblik dat de kist in de groeve daalde alle treinen tot stilstand gebracht. Even hebben al die duizenden locomotieven die tienduizenden wagens, stilgestaan. Er werd een man begraven. Enkele minuten hebben de donkere kolossen daar stil gestaan, als waren het evenzoovele bezielde we zens, die in roerlooze houding, staarden naar een tref fend schouwspel, een machtig gebeuren. Enkele minu ten. Toen zijn van al de wachtende locomotieven de handels omgegooid, op hetzelfde moment. En lang zaam en moeizaam eerst, dan krachtig, fier en onweer staanbaar zijn weer de treinen gegaan over de rails „Er zij beweging." Harriman is dood; de treinen in zijn rijk daveren voort. de dure wijnrestaurants zou de fooi 10 pet. moeten be dragen op een vertering van ten hoogste 100 mark, en 8 pet. daarboven. De patroons willen er niets van we ten, bang dat de verplichte fooien de menschen zullen afschrikken. Peary over Gook. In een interview met een correspondent van de Associated Press te Battle Harbour zeide Peary: „Ik ben de eenige man, die ooit de Pool bereikte. Ik ben gereed het te bewijzen. Ik kan thans niet spreken over de bijzonderheden, deze zullen later verschijnen. Cook heeft verklaard, dat hij niet de Pool bereikte. Ik heb het tastbaar bewijs tot ondersteuning van die verklaring. De geheele geschiedenis zal waarsohijnlijk bekend worden binnen zes maanden. Het sou voor mij niet politiek zijn, nu volkomen in debat te treden. Ik zou daardoor mededeelingen verspreiden, waarvan door anderen gebruik zou kunnen worden gemaakt. Ik ben van plan te wachten tot Cook een verklaring doet verschijnen. Dan maak ik mijn mededeeling be kend, waarna de wetenschappelijke lichamen uitspraak kunnen doen. Dan zal er niets overblijven van Cooka verklaring." Dronken kozak. In St.-Petersburg heeft een dronken kozak een poortwachter met zijn sabel gedood, een 3-jarig jon getje van top tot teen doormidden gehouwen, een ar restant het hoofd afgeslagen, een waschvrouw ernstig gewond en een wachter het hoofd gespleten. Toen kon men den man boeien. Pogingen van woedende men schen om den kerel te dooden mislukten, De zwarte hand. Te Utica, New-York, heeft de politie op een kerk hof buiten de stad drie kinderen gevonden, hehooren- de tot een Italiaansche familie, Percopia genaamd, Twee van de kinderen waren dood. Het andere, een klein meisje, was slechts gekwetst. Men hoopt het nog te redden. Die kinderen waren Zaterdagavond ont voerd door twee mannen, wélke daarna revolverschoten op hen losten. Men schrijft de misdaad toe aan de Zwarte Hand. Onder de Italiaansche bevolking aldaar 15.000 zielen heerscht groote opwinding. Fooien. De Berlijnsche kellners wenschen niet langer van de goedgeefschheid van de klanten af te hangen, maar trachten hun doel, naar een aantal hunner in een bij eenkomst hebben besloten, langs anderen weg te be reiken. Zij eischen daarin, dat het geven van een fooi verplicht wordt gesteld en het bedrag er van vast zal staan, n.l. 12 pet. van de vertering zoo die niet meer dan 3 mark bedraagt, en 10 pet. daarboven. In DE GESTOLEN EFFECTEN. AMSTERDAM, 15 September. Men deelt ons me de dat 80.000 aan effecten, hehoorende tot de 200.000 geldswaardige papieren door de firma Kik kert te Vlaardingen vermist, hier ter stede zijn terug- geyonden. £toor toedoen van den directeur eener Am sterdamsche bankinstelling kwam de politie op het spoor der effecten en kon reeds gistermiddag bij .een viertal effectenfirma's alhier 80.000 aan effecten in beslag nemen. Deze effecten waren via Den Haag ip het bezit dier firma's gekomen. GEEN INBRAAK, ENSCHEDE, 15 September, Bij terugkomst gis teravond van de familie N. II. ter Kuile bleek, dat het als vermist opgegeven tafelzilver door haar op eene andere plaats was geborgen dan waar het gewoonlijk werd gelegd, waar het ook werd teruggevonden. Voor zoover kan worden nagegaan is niets ontvreemd en is het niet onwaarschijnlijk dat geen inbraak heeft plaats gehad, doch de dienstboden vergaten gisteren avond het open gevonden keukenraam en de voordeur te sluiten. DE MOORD TE KOERANGE. ASSEN, 15 September. De verdachte B. die in verband met den moord aangehouden was, is thans op vrije voeten gesteld. In bod zijn gebracht de peroeelen van Mejuffrouw de weduwe A. Bakker geb. Hoeben, op 15 Sept. 1909, ten overstaan van Notaris M. Gouverne, te weten Het land te Heilo bij Alkmaar. B. 62 groot 2,6420 H. A. op 6.150.O. Bakker Pz. 58 groot 1,3020 H. A. op 2.797.50 M. Butter. 54 groot 2.1080 H. A. op 4.100.S. Gaus. 53 a groot 1.4440 H. A. op 2.825.— Gaus. 90.334/5 groot 9.8355 H. A. op 11.730.— N. S. Nelis. De tuingrond te Alkmaar a. d. Zandersloot. E 1687a pl. m. aren op 1155.K. v. Maarleveld. b. pl. m. 331/2 aren op 1140.N. Dekker, c. pl. m. 23 aren op 925.Dk. Dirkmaat. Huizen te Alkmaar. E 1306 Nieuwpoortslaan 15.45 A. 1700.H. B. D. Stöwe. A. 898 Laat I.14 A. 2650.— P. Groot. De combinatiën en afslag zal plaats hebben op Woensdag 22 September 1909 ten 10 ure in het Gul den Vlies aan de Koorstraat alhier. VOOR VRIJDAGMIDDAG 4 UUR MOETEN DE VRAAG- EN AANBODADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET NUMMER VAN ZATERDAG, WORDEN BEZORGD. M&RK7iBRICHTBR. AMSTEi DAM, 14 Sept. Kipsieren f 4 30 «.-. BROEK OP LANGËDIJK, 14 Sept. Aardappelen Graafjes f 1.55 a 0.—, rende f 1 55 a 0.siuiaen f 0 a f 0.—, idem kleine f 0.— a f 0.—per l/a H.L., Wertelsn f 1.95 a 2.90 per 100 bei, Bloemkool le ■oort f 6,a 8 75, 2e f 1,90 a 2 50, Roodekool f 3. a 4.60, gele id. 4.— a 5.—, witte id. f 4.50 a 6.50, zilvernien f 0 40 a 0.80, nep (kleine uien) f 2.— a 2.50, uien f 1.20 a 145, slaboonen f 0.58 a 0.—. Rammenas f 0 a 0.— per 1000 «tuks, bieten f Reuzen bloemkool f 7.a 8 .50 Afalagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omitreker, 14 Si-pt. He Jen werd verhandeld Slaboonen f 1.20 a 1.55 per xak van 15 K G. Sngboonen f 0.95 a 1.50 per 10 0. Peren f 1.a 1 85 per mand. Appelen f 1.20 a 1.80 per Bieten f 0.70 a 0,95 per 10C0. 0mand augurken f 0.a 0. Bloemkool t 4 10 a 8.80. Augurken f 0.65 a 1.60. Handel vlug. HOORN, 14 Sept. Op de afslagmarkt werd heden beateed voor: Groote muizen f 0.70 a f 0,80, blauwe f 1.— a 1.10, appelen f 0.70 2.80, peeren f 1.— a 4.60 p. 1lt H L., aalbessen 0 a 0 p. p., slaboonen 4 a 5 ct. p. 100 st., sngboonen f 0.ft 0.uien f 0.— a 0.—. Stfttion NOORD-SCHARWOUBE, 14 Sept. Aange voerd zak aardappelen, -—0 baal zilveruien. Groote muizen f 0 80 af 0.90, drielingen f 0.40 a f 0.60, kleine f o,a 0.—, Eigenheimers f 0.— a f 0.per 35 K.G., zilveruien f 1.— a 2.10 drielingen f 0.40 a 0,90, uien f 1.20 a f 1.60 per 50 K.G., rcode kool f 3,— 4.—, gt le idem f 3.— a f 4 50, gele nep f 2.— a 2.40. BOVENKARSPEL, 14 Sept. Heden werd besteed voorAardappelen blauwe f 1.80 ft 2.ronde f 0. ft 0.muizen f 1 50 a f 1.60, kit ine f 0,60 a 0,70, per H.L., aanvoer 0sak. Wortelen f 0.k f 0.per 100 bos. Bloemkool le seort f 4.60 a f7. 24e soort idem f 2.50 a f 3 50 per 100 stuks. Roodekool f 2,50 a 4.—, witte kooi f 3.50 a 4.25, Gele f 8.25 a 4 uien f 0.70 a 0.90, slaboonen f 1.a 1.50, meikcollen f 0.— a 0. 8CHAG1N, 15 Sept. Aangeveerd 30 stapels. Kleine kaas f 30.—, hoogste f 27.60. Middelbare kaas 0. Hoogste prgs f Handel vlug.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2