STADSNIEUWS. De Landbouwtentoonstelling. Kwartjesvinders. Waterleiding. De Trapplaten van Tilburg Bond van Gemengde Zangve eenlglngen. Vlot gekomen Door den bliksem gedood. Uit Oude NIedorp. Ongeluk. Poging tot diefstal. Verdronken. De diefstal op het Oudekerksplein Hetr beruchte Helke. Kinderverlamming. Verdacht. De Haagsche ooievaar. Uit Oude NIedorp. HJst van bekroningen WOLVEE. morgen, dat beklaagde een koe zat te melken. Toen hij getuige zag, ging deze weg, nadat hij van de melk gedronken had. Getuige waarschuwde den zoon van den eigenaar. Jacob Cornelia Beemsterboer te Dorregeest, gem. Uitgeest, kwam den 9den Augustus 's morgens vijf uur beklaagde tegen, die een emmer droeg, waarin melk was. Hij zag beklaagde den emmer weggooien en hard wegloopen. Hendrik Kersens te Akersloot ging den 9den Au gustus 's morgens vroeg de koeien van zijn vader mel ken. Toen hij bij de koeien kwam, ontmoette hij Bloedjes, die hem vertelde, dat er al iemand bij de koeien was geweest. Getuige zag beklaagde loopen en ging hem achterna, waarop beklaagde het op een loo pen zette en den emmer leeggooide. Petrus Kersens, boer en winkelier te Akersloot, verklaart eigenaar der koeien te zijn. Hij had geen vergunning gegeven aan beklaagde om de koeien te melken. Beklaagde bekend het hem ten laste gelegde. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Mishandeling. Johannes K. te Schagen had zich in den nacht van 22 op 23 Augustus schuldig gemaakt aan mishande ling. Hij trok Johan Dikkeboom, die op een rijwiel reed, daar af en sloeg hem, omdat hij vroeger wel eens ruzie met hem had gehad. Dikkeboom te Dirkshorn als getuige gehoord ver klaart dien avond door Schagen te hebben gereden, waar hij beklaagde ontmoette, die hem vast greep, van zijn fiets trok en hem een bloedende verwonding toe bracht. Dirk Keuris, metselaar te Schagen was in gezel schap van beklaagde, toen zij Dikkeboom tegenkwa men. Hij zag, dat K. Dikkeboom van de fiets trok en deze tegen een haag viel. De laatste dagen trachten de heeren kwartjesvin ders hun slag te slaan in de avondtreinen Amsterdam Haarlem. Door het handig optreden van een jongmqpsch werd Maandagavond een poging, die zij deden, om eenige andere jongelui te plunderen verijdeld, en hadden ze zelf een verlies van 15 te noteeren. Door 135 inwoners en badgasten van Zandvoort is aan den Baad dezer Gemeente een request gezonden, waarbij wordt aangedrongen het daarheen te leiden, dat Zandvoort zoo spoedig mogelijk in het bezit komt van een goede waterleiding. Aangaande de paters Trappisten te Tilburg kan thans gemeld worden dat de ex-abt zijne onderwerping- heeft geteekend. De paters zullen onder een nieuw bestuur eerstdaags de abdij wederom betrekken. De financiëele zaken zullen geheel tot tevredenheid der crediteuren gere geld worden. De algemeene vergadering van den „Bond van Ge mengde Zangvereenigingen in N.-H." zal gehouden worden op Zondag 26 September a.s., in café „Suisse" te Zaandam. Het schip, dat sedert Vrijdag te Leeuwen vastzat, is gisteren vlot gekomen. De belemmering in de vaart is daardoor opgeheven. T-. j.,. Te Gendringen is gisternamiddag het 12-jarig De officier eischte wegens deze mishandeling 20 meisje, B. M, door den bliksem gedood. boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. GEMENGD NIEUWS. 1 -^aar wiJ vernemen worden er te Niedorper Verlaat Drievoudige moord te Koekangerveld. ook P0gin8en aangewend, om aldaar straatverlichting- Naar aan de Ass. Ct. uit de Wijk gemeld wordt. !i te verkriigen- Een voorloopige commissie van 3 per zijn thans door den buurman van den vermoorden Bakker, n.l. Fernim, verklaringen afgelegd, waarvan het verhaal door hem is geteekend. Volgens F. dan is de moord te stellen op half negen des avonds, op het tijdstip dat F. van zijn werk te Echten komende, het huis van Bakker passeerde. Hij hoorde het ge kerm in huis, daarna ter zijde en achter de woning. Hij hoorde toen dat iemand zeide, „Sst, daar is volk,' waarop een ander antwoordde, „dat moet Fernim we zen." Die stemmen aan F. wel bekend, zouden zijn van K. en B. Bakker, de zoons van den vermoorde Onmiddellijk na den moord hebben de daders zich ver wijderd. Zij moeten dan later zijn teruggekeerd, de woning te doorzoeken. sonen is reeds benoemd. Gistermorgen was een 15-jarig meisje in dienst bij de^ gebroeders W. te Holten te dicht bij de kneedma chine gekomen. Zij werd door een riem gegrepen, raakte er door bekneld, werd verpletterd en was onmid dellijk dood. In den winkel van den heer M. Tritschler, winkelier in horloges, op het Bokin te Amsterdam, vervoegde zich Dinsdagavond een jongmensch, dat gouden da meshorloges te zien vroeg. De winkelier legde er driemaal telkens zes voor hem neer, en toen nog twee. Het jongemensch dat al herhaaldelijk geheimzinnige teekenen naar buiten had gegeven, en ook al op zeer verdachte wijze met de jas die op zijn knieën lag, had gescharreld, stond op een gegeven oogenblik met één der horloges in zijn hand dit te bekijken; en de winke lier die hem voortdurend goed in 't oog hield, telde er op de toonbank nog maar achttien. Dus één was er weg. Toen hij echter des jongelings hoed, die een heel eind verder op de toonbank lag, oplichtte, kwam daar onder het vermiste exemplaar te voorschijn. De bezoeker bleek door deze ontdekking in de war gebracht. Met eenige haast verzocht hij één der hor loges later in den avond te laten bezorgen met quitan- tie. Het adres dat hij opgaf (Prinsengracht 23a) bleek evenwel niet te bestaan. De f 2000 uit een aungeteekenden brief Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen B. baron v. H. v. B., bij vonnis van de rechtbank te Utrecht d.d. 24 Mei j.l. veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf (geëischt was 6 maanden) wegens op lichting, strafbaar gesteld bij art. 326 Strafrecht. Kortelijk zij herinnerd, dat de zaak betrof het doen brengen, op 18 Januari j.l., van een aangeteekenden brief met aangegeven waarde van 2000 (in twee bankbiljetten) ten postkantore te Utrecht, geadres seerd aan mr. Bink te 's-Gravenhage, welke brief bij aankomst aldaar alleen het velletje papier, niet de bankbiljetten inhield, terwijl bij nadere beschouwing- bleek dat de enveloppe aan de onderzijde een weer dichtgeplakte coupure vertoonde. Het Hof van oordeel, dat het onderzoek niet volle dig is geweest, gelastte, dat alsnog een tiental perso nen als getuigen zullen worden gehoord, onder wie mr. P. Bink en mr. Schepel, en dat mitsdien het onder zoek zal worden hervat ter terechtzitting van 13 Octo ber a. s., des voormiddags te 101/., uur. Dinsdagnamiddag is het 272-jarig kind van den heer J. Louwe aan de Stolpen (gem. Zijpe) te water geraakt en verdronken. Den 25sten Augustus j. 1. werd een sigarenwinke lier op het Oudekerksplein te Amsterdam het slacht dier van een brutaal boevenstukje. Eenige opgeschoten jongens ontroofden hem n. 1. een kistje, hetwelk een vrij belangrijke geldswaarde bevatte, n.l. ongeveer zestig gulden aan specie, drie honderd gulden aan bankbiljetten, een schuldbrief van vqftig gulden en een aantal effecten. De politie is er thans in geslaagd, de dieven, vijf jongens van 19 a 20 jaar, en een zesde, die als heler aan het misdrijf heeft meegewerkt, in te rekenen en achter slot en grendel te zetten. De verschillende leden der bende hadden reeds heel wat op hun boekje staan. Twee er van hebben o. a. in 1907 den bekenden, brutalen diefstal in de drukke rij van de firma Arnold de Vita gepleegd, waar toenmaals in betrekking waren. zo Men meldt uit Oudenboseh: Dinsdagnacht is op de Kruisstraat onder de Hoe ven, het paard gestolen van J. K„ en een rijtuig van L van E. Men verdenkt Heikesmannen, maar geen enkel spoor omtrent_ den diefstal heeft men, dat wij zen kan, vanwaar zij gekomen zijn. Bij het kindje van den heer A. V. te Nederhemert, op het eiland, is een geval van kinderverlamming voorgekomen. ('sH. Ot.) Dinsdag vervoegd# zich bjj dan rijwielhersteller Jan 64n te Monnikendam een persoon die een rgwiel voor f 4 te koop aanbood, voorgevende te zjjn een knecht van den heer Banning te Edsm. J. kocht de fiats doch achtervolgde den verkoeper di e, dit xiende het op een loopen xette. De or eenige' burgers werd hjj gegrepen en voor den burgemeester gebracht. Op hem werden een aantal zilveren sieraden gevonden. Hij weigert zijn naam en de herkomst der voor werpen op te geven. Op het dak van de Bidderzaal waren gisteren de werklieden van de Rijksgebouwen bezig een ooievaars nest te plaatsen. Daartoe werd midden op het dak een ijzeren rad bevestigd, waarop het nest, bestaande uit een ronde mand van ongeveer 2 M. middellijn, dat met bekalkte takken is gevoerd, werd nedergezet In vroegere jaren stond op het gebouw ook een ooievaarsnest, dat evenwel later verwijderd werd en ook na de verbouwing niet meer werd aangebracht, De Haagsche ooievaar heeft nu een deftig logies (Bes.bode). Vijf van de acht sollicitanten voor hoofd der school te Zijdewind, zijn opgeroepen om op Woensdag 2£ September a.s. een proefles te geven, in een der school lokalen ta Zijdewind. Het is toch merkwaardig, dat nu ineens het weer omgeslagen is en de landbouwtentoonstelling beide da gen door het mooiste weer wordt begunstigd, dat men zich maar kan wenschen! Een avond zooals die van gisteren hebben we niet dikwijls gehad dit jaar. Het was bepaald 'n zomersche avond en aangenaam buiten te wezen. Het Hof leek dan ook tijdens het avondconcert niet een deel van een Noord-Hollandsche stad, waar het kil en guur is, maar veeleer een marktplein van een jolig Belgisch stedeke, waar een flinke muziektempel staat, die als or een muziekkorps speelt met illumineerglaasjes sier lijk en vroolijk wordt verlicht, waar de omwonende caféhouders de stoelen buiten zetten, in breede rijen over het voetpad tot op het plein, en waar de men- schen rustigjes, bij hun potteke bier zitten luisteren, terwijl anderen staande genieten, zonder te veel rond te schuifelen, en weer anderen voor de hoog opgescho ven ramen van verlichte bovenverdiepingen plaats hebben genomen. Het was er werkelijk ècht-vredig en genoegelijk. Tegen het middernachtelijk uur kwam er een zuide lijke feeststemming en werden er rondedansen om den muziektempel uitgevoerd In de keurig nette zaal van Diligentia had een voorstelling plaats van een bioscoop, terwijl ter af wisseling zich af en toe een strijkje liet hooren. De bioscope gaf, voorzoover wij konden nagaan, hier nog nimmer vertoonde beelden, die zeer in den smaak vielen natuurlijk vooral de komische, die dikwerf een daverend gelach deden opgaan. De leden van het bestuur der afdeeling en der feestcommissie bevonden zich onder de bezoekers. Hedenavond wordt er weer een voorstelling gegeven die om half tien aanvangt. De Kaasmarkt bood heden een geheel anderen aanblik dan gisteren. Spoedig nadat de buitenlandsche veeartsen, ten ge tale van dertien, onder leiding van den heer M. J. Hengeveld G. Jzn., districts-veearts voor Noord-Hol land en onzen vroegeren stadgenoot den heer J. J. Wester, leeraar aan de Bijksveeartsenijschool te- Utrecht, dit deel der tentoonstelling hadden bezocht, verminderde gisteren de groote drukte en de drukke beweging, langzamerhand verdwenen de stieren en koeien en schotten en toen werden met rappe handen de stellages weggenomen. De stadsreinigers hebben daarna het plein schoongemaakt op de hun eigen wij ze, welke men niet genoeg kan roemen. Vannacht is er na het concert op het Hof, de gepavoiseerde mu ziektempel verrezen met een vlugheid, waarover heden heel wat gesproken is, en welke een bewijs te meer is bij de vele, dat alles prachtig klopt en uitstekend is geregeld. Vroeg in den morgen werden in een afge zette ruimte de kazen opgesteld, de fabriekskazen en de op-de-boerderij-gemaakte kazen. Om half tien klonken de eerste opwekkende tonen van den nieuwen Landbouwmarsch en weldra nam het aantal hoorders en hoorderessen toe. De jury voor kaas ving daarna haar werk aan, dat met bijzonder groote belangstelling werd gadegeslagen. Men kon aan het publiek merken, dat hier een bijzondere prijs bij uitnemendheid zou worden toegewezen: de groote zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik der Ne derlanden We zagen een mededinger zich over de touwen rekken, toen de jury zijn stapel keurde. Het was, alsof de man uit elk gebaar, elke beweging van een jurylid het judicium wilde opmaken, en alle mo gelijke moeite deed hij om een enkel woordje op te vangen uit den mond van een jury-lid, anders een gewone kaaskooper of een gewone landbouwer, thans een man van buitengewoon gewicht. Een groot deel der omstanders mat de kans op een eersten of eereprijs af naar den tijd, dien de jury aan een bepaalden stapel besteedde. Nu, het kan niet ge zegd worden, dat de jury lichtvaardig te werk ging nauwkeurig werden alle eigenschappen van de kaas nagegaan en het gebeurde dikwijls, dat een stapel al weer was toegedekt om hem te beschermen tegen de zon als de jury nog eens weer het doek liet oplichten om nog even iets te onderzoeken. En intusschen blies het stedelijk muziekkorps voort durend pittige marschen en populaire deuntjes. Het was al over twaalven toen de jury met haar uit spraak gereed was. Aan de kaasfabriek te Oudorp was de medaille van den Prins toegekend. Toen deze uit slag medegedeeld was, werd de ijverige voorzitter van het bestuur van alle kanten geluk gewenscht met het succes door de fabriek in zijne gemeente behaald. De touwen werden daarna losgemaakt, zoodat een ieder de kaas nauwkeurig kon bekijken. En nauwe lijks was dit geschied of men hoorde en zag reeds, dat er over de bekroonde kaas gehandeld werd. Of de handelaars er ook vlug bij waren In café Central werden de prijzen uitgereikt. De voorzitter, met deze taak belast, sprak daarbij onge veer: Mijne heeren, was het mij gisteren een aangena me taak de prijzen uit te reiken, niet mindeT is het mij dit heden. Ik feliciteer de verschillende winners met het door hen behaalde succes. Kort zal ik in mijn spreken zijn, doch kan niet ver zwijgen in 't hijzonder geluk te wenschen aan den Di recteur en de kaasmakers der kaasfabriek Oudorp, die de eer heeft de medaille van Z. K. H. Prins Hendrik te verkrijgen. Hiermede ga ik over tot de uitreiking der prijzen. Daverend applaus! De kaas van de fabriek Oudorp werd voor 35 ver- middelde prijs was pl. m. 30. Er werden verkocht en gewogen 13 stapels, wegende 3344 K.G. KAAS. Fabrieksknas, Edammer, wegende pl. m. 2 K.G., minstens 200 stuks. Kaqsfabriek N.-Holland IV, Oudorp, Med. Prins Hendrik. A. de Graaf, Anna Paulowna, Eerste prijs. Kaasfabriek de Horn, Aven- horn, Tweede prijs. Edammer kaas, op de boerderij gemaakt, wegende pl. m. 2 K.G., minstens 98 stuks. Joh. v. d. Oord, Ou desluis gem. Zijpe. Eerste prijs. C. Kager, Schoor! Tweede prijs. Commissiekaas, als voren, wegende pl.m. 4 K.G minstens 40 stuks. D. Wit Cz„ Berkhout, Eerste prijs, C. Scheringa, Grootschermer, Tweede prijs, D. Sehroo der, Hensbroek, Eervolle vermelding. Middelbare kaas, als voren, wegende pl. m. 6 K.G. 40 stuks. O. Kager, Schoorl, Eerste prijs. BOTEB. Boerenboter, minstens 12 kop. J. Rolff, Stompeto- ren, Eerste prijs. G. Stapel, Stompetoren, Tweede prijs. In de Waag werd de nieuwe rubriek, boter, gevonden. Er was nog weinig ingezonden, maar het was ook de eerste keer Het volgende jaar zal het aantal deelnemers zeker wel grooter zijn. Veel bezoek trok deze expositie niet ftiaar zij was ook niet zoo gemakkelijk te vinden. Er waren vier inzendingen boerenboter van minstens 12 kop. Menschen, die het weten kunnen, zeiden dat de inzendingen aan hooge eischen beantwoordden. Op den Dijk was ook thans weer het wolvee geplaatst. Het aantal inzendingen leek ons niet zoo groot als verleden jaar, maar de kwaliteit van het wolvee werd ten zeerste geprezen. Fokschapen waren er niet veel, fokrammen (wensleydale, lincoln, gekruist Texelsch) evenwel des te meer, waaronder prachtige exemplaren, evenals on der de volbloed-rammen. Mooie collecties fijne vette schapen van den heer Glijnis uit Stompetoren waren er ingezonden, terwijl de overhouders van den heer W de Geus Czn. uit Ursem zeer de aandacht trokken. Als een bijzonderheid was ter opluistering ingezon den een zwart blesschaap, dat dienst doet als trekdier en aan den heer P. Blom behoort. Op het Hof werd het pluimgedierte ten toon gesteld. Ondanks de jaarlijksche tentoonstelling van „Aves" bestaat er voor dit deel der landbouwtentoonstelling altijd nog heel wat animo. Er zijn tamelijk veel inzendingen, vooral in Leghorns, Minorca's en Wyandotten, er zijn ook heel wat konijnen, die allen tentoongesteld1 wor den in de ijzeren kooien van Aves, aan welke vereeni- ging de regeling van deze rubrieken is opgedragen. Men vindt hier altijd verbazend veel belangstellenden, vooral Jong-Alkmaar is flink vertegenwoordigd en spreekt over brandneuzen en black and tan alsof het op school daarin onderwijs 'kreeg, ja met meer aplomb nog! In de Korenbeurs is het buitengewoon druk. Hier komen nu heden voor af d_e bezoekers van buiten. Toen wij nog even een kijkje gingen nemen, bleek het ons dat aardige inzen dingen aardappelsoorten, verpakkings materiaal, groenten, fruit en bloem van den heer Jac. G. van Garderen alhier, die gisteren bij ons bezoek nog naam loos waren in het verslag onvermeld gebleven. Het concours hippique. Wat was het een drukte en beweging van middag bij het café Bregman, het typische hoekje, dat als het ware bij de stad geplakt schijnt, maar eigenlijk thuis hoort in een welvarend dorp. De leden van de feestcommissie werkten zich in het zweet en wisten tenslotte haast geen raad meer. Zij moesten zorgen dat iedere deelnemer aan concours hippique, ringrijden en sleuteltrekken be hoorlijk van een nummer voorzien werd en dat was bij de enorme deelname bijna niet- te doen. Zelden zagen we zoo'n vroolijk en kleurrijk beweeg door elkaar als daarbij de Friesche brug. Paarden trip pelden van ongeduld, karretjes rolden af en aan. Er was geen oog op te houden. En alles blikkerde en schitterde, glom en glansde in den warmen zonne schijn. De gezichten van de deelnemers en van de eelneemsters niet het minstwaren hoogrood van spanning en agitatie, maar dit stond de jongedames heusch niet slecht! Eindelijk over éénen vertrok de stoet, het stedelijk muziekkorps voorop, daarna in landauers leden van bestuur en feestcommissie en de jury. Onmogelijk bleek het de deelnemers in volgorde te doen plaatsne men en daarom liet men ze maar in den stoet plaats nemen zooals dit het best uitkwam. Wat 'n lange optocht was het, die zich slingerde door een deel onzer straten en overal veel bekijks vond. Buitengewoon talrijk was het aantal buitenmenschen en er viel bij de oudere dames voor liefhebbers van historische costuums heel wat te genieten. Wat mooie kanten kappen over de zwaar gouden oorijzers, wat een keur van bootjes, pootjes, boekjes of hoe die sie raden meer mogen heeten, wat een paarlen- en kora- lenpracbt werd er heden te Alkmaar tentoongesteld. Het was of de dorpen in de omgevingen waren leegge stroomd, of alles zich heden op Alkmaar had uitge stort. Men moet de volte in de café's aanschouwd hebben om te kunnen gelooven hoe druk het daar wel was. Trouwens waar men kwam, overal was het druk en overal was het gezellig. Terwjl de stoet door de straten trok, pakte zich da menigte rondom den Bergerhout samen. Precies te kwart voor twee kwamen de meer dan zestig deelne mers hier aanl De lijst was aldus: P. Schilder, Burgerbrug; O. Vlam, Warmenhuizen; J. Plevier, Heer-HugowaardJ. de Groot, Koedijk; P. Eocker, Beemster; W. Zevenhuizen, Sehoorldam "S. Laan, Ursem; Jn. Met, Heer-Hugowaard; K. Duif, St. Pancras; O. W. Smit, Haarlemmermeer; P. Kra mer, Schermeer; IJ. W. Brouwer, Schellingwoude; D. Thams, Oostzaan; P. Kramer, Oudorp; E. (lovers, Alkmaar; C. Butter, Oudkarspel; P, Swaag, Bergen; J. Schenk, Barsingerhorn; J. Mulder, Heiloo; Jb. de Jong, Alkmaar; Jb. Zwnag, Bergen; C. de Jong, Berk meer; O. Visser, TIeer-Hugowaard; E. v. Dam, Alk maar; J. E. Rol, Hoogwoud; P. Pranger Pzn., Noord- Scharwoude; Jb. Dekker Azn., Schermeer, J. C. Blaauw, Zijpersluis; G. Weel, H.H. Waard; T. Kos telijk. Zuidscharwoude; P. Kostelijk, Zuidscharwoude J. Kohne, Beemster; D. Stammes, Anna Paulowna; Jb. Koning, WieringerwaardJ. Bruin, Bergen; G. de Ridder, N. IJpolder. Allereerst werd aangevangen met het concours hip pique, waarbij bleek dat er flinke paarden mededon gen,^ terwijl er een groote verscheidenheid van twee wielige rijtuigjes was, o. a. een aardige witte oud-Hol- landsche chaise. Het publiek dat met belangstelling het draven en stappen volgde, werd steeds talrijker en het scheen zelfs, alsof de scholen vacantie hadden gegeven, zoo veel kinderen waren er. Van de zeventien deelnemers bleven aan de num mer 1, 5, 6, 9, 13 en 16, van de rest de nummers 19, 24, 27. 28, 30, 32, 33 en 34. Nadat deze aangeblevenen nog eens hadden gereden, vielen er weer verschillende nummers af. Over bleven de nummers 1, 5, 13, 16, 32 en 34, die opnieuw moesten rijden. De jury kende tenslotte de prijzen toe aan de num mers 1, 13, 5, dus de heeren P. Schilder te Burgerbrug, IJ. W. Brouwer te Schellingwoude en P. Fokker te Beemster. Aan No. 16, het paard van den heer E. Govers, werd nog een eervolle vermelding toegekend. „Hierna werd een aanvang gemaakt met het Ringsteken en sleuteltrekken waaraan deelgenomen werd door: G. Buren, Heer-Hugowaard en S. Berger, Alkmaar. J. Leegwater, Obdam en G. Leegwater, Obdam. J. Jonk, Purmerend en M. Jonk, Purmerend. Nico Noort Alkmaar en A. de Wild, Heemskerk. J. Swaag, Ber gen en L. Kramer, Stompetoren. E. Govers, Alkmaar, en N. de Geus, Stompetoren. 0. Piet, Alkmaar en G. Minnesma, Alkmaar. J. Broersma, Schagen en D. de Boer, Heer-Hugowaard. G. de Ridder, N. IJpolder en A. van Splunter, N. IJpolder. S. de Ridder, N. IJpol der en J. de Bidder, N. IJpolder. W. Schermerhorn, Schermeer en N. Korver, Schermerhorn. J. Kokkes, Schermeer en G. Koster, Beemster. C. Broekhuizen, Alkmaar. K. Korver Oterleek en Korver Oterleek. G. Govers, Stompetoren en O. J. Kokkes, Stompetoren, J. Schenk, Barsingerhorn en G. Jonker, Barsinger horn. J. Stroomer, Oudorp en A. Wester, Harenkar spel. JMuis, Heiloo en T. Bakker, St. Pancras. A. Peperkamp, Alkmaar. D. Modder, Bergermeer en M. Knaap, Schermeer. P. Smit, H. H. Waard en D. Vis, H. H. Waard. T. Pranger, Noordscharwoude en A. Kostelijk, N. Scharwoude. J. Burgering, Alkmaar. J. H. Kohne, Beemster en O. Hartog, Schermeer. T. Kostelijk, Zuidscharwoude en H. Brinkman, N. Schar woude. P. Kostelijk, Zuidscharwoude en L. Pranger, Oudkarspel. LT. Bruin, Stompetoren en C. Francis, Schagerbrug. J. Spaan, Z. en N. Schermer en J. Le vendig, Oterleek. Jb. de Boer, H. H. Waard en A. Schermerhorn, Schei-meer. K. Zeeman, Z. Schermer en G. v. d. Oort, N. Scharwoude. P. Schilder, Bur gerbrug en O. Schilder, Burgerbrug. G. Kramer, Ou dorp en A. Zeeman. Petten. P. Brommer, Alkmaar en Schrieke, ZijpeH. Mulder, Heiloo en J. Kooiman, Schermer. J. Met, Heer-Hugowaard en M. Zwager, Heer-Hugowaard. Aan den kant van den Westerweg moest een ring gestoken worden door den heer, aan den kant van den Geesterweg een Iseutel getrokken door de dame. Even voor drie uur nam dit nummer een aanvang. Vooral het ringsteken verwekte herhaaldelijk veel hilariteit. De prijs voor het schoonste geheel werd toegekend aan den heer J. Met en mej. M. Zwager te Heer Hu- gowaard. Bij het ringsteken werden de prijzen behaald door de Ns. 12, 1 en 3. Bij het sleuteltrekken door de Ns. 11, 1 en 30. De beste fijnste Vette Schapen, geboren in 1908. D. Glijnis, Stompetoren, Eerste prijs en speciale prijs. D. Glijnis, Stompetoren, Tweede prijs. D. Glijnis, Stompetoren, Derde prijs. Overhouders, geen Rammen, geboren in 1909. W. de Geus Czn., Ursem, Eerste prijs. S. Kramer, Hz., Alkmaar, Tweede prijs. IJ. Oldenburg, Alkmaar, Der de prijs. Fokschapen, afgewisseld, melkende, onverschillig van welk ras. J. de Wit, Bergen, Eerste prijs. Jb. Klomp, Heiloërdijk Alkmaar, Tweede prijs. Fokschapen, niet afgewisseld, melkende, onverschil lig van welk ras. K. Baltus, Alkmaar, Tweede Prijs. RAMMEN. Wensleydale^ Ras, geboren in Nederland in 1907 of vroeger. J. Koning, Purmer gemeente Edam, Eerste prijs. P. de Boer, Beemster, Tweede prijs. Wensleydale Ras, geboren in Nederland in 1908. J. Eijssen, Beemster, Eerste prijs. J. Zuurbier, Beem ster, Tweede prijs. Wensleydale Bas, geboren in Nederland in 1909 K. Baltus, Alkmaar, Eerste prijs. D. Hogetoom, Beemster, Tweede prijs. Lincoln Ras, geboren in Nederland in 1907 of vroe ger. W. van Diepen, Beemster, Eerste prijs. J. da Veer, Schagen, Tweede prijs. J. M. Nierop Cz„ Berk hout, Eervolle vermelding. Lincoln Bas, geboren in Nederland in 1908. J. da Veer, Schagen, Eerste prijs. K. Zijp Kz., Twisk, Twee de prijs. P. Stapel, Oudendijk, Eervolle vermelding. Lincoln Ras, geboren in Nederland in 1909. K. Bal tus, Alkmaar, Eerste prijs. M. Groot, Purmer, Twee de prijs. Gekruist Texelsch Ras, geboren in 1908. K. Dek ker, Molenweg Schermer, Eerste prijs en een verguld zilveren medaille, uitgeloofd door de firma J. J. Bak Go. O. Meijer, H. H. Waard, Tweede prijs, Jb. van t eer, Uitgeest, Eervolle vermelding. Gekruist. Texelsch Ras, geboren in 1909. K. Baltus, Alkmaar, Eerste prijs- S. Köhne, Beemster, Tweede prijs. Rammen, volbloed, uit hart buitenland geïmporteerd,

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2