S T D S N f E U W BUITSNL&N O. Uit Egtnond san den Hoef. Een gevaarlijke bunrt. Uit Schoorl. Een mooie advertentie! Verplicht „fouilleeren". Een Rembrandt? Vliegen. Nederlandsche Verbond. De Aikmasrsche paardentram Voetbal. Toynbee. Typografcn-Studfeclub De bekroonde Kses. Marki geiden. Cadettenschool, Muziekuitvoering 'n den Stadshcut. Weekbladen. Eervol ontslag verleend. Ter aarde besteld. Agenda OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. WOENSDAG: Laatste Berichten, In het Predikbeurtenlijstje is gisteren een fout ge slopen. Ei -taat dat ds. Verwaal alhier om twee uur aal preeken Dit moet zijn half tien. Gistermiddag is tusschen Koekange en Echten op de sneltrein, die 4.50 uit Meppel te ïïoogeveen aan komt, geschoten of althans gegooid naar coupé's 2de en 3de klasse. Hoewel geen der reizigers geraakt werd, bracht het gebeurde veel ontsteltenis onder de passagiers teweeg. In de laatst gehouden vergadering van den Raad der gemeente Schoorl is tot gemeente-arts benoemd de heer H. Heringa te Utrecht en besloten den heer Th. A. van Pelt, arts te Bergen, op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen als zoodanig, onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten vele jaren aan de Ge meente bewezen. De volgende advertentie kwam in het Haarlemsch dagblad voor: „Gelegenheid aangeboden tot het ma ken van huiswerk voor leerlingen van scholen." Het werd inderdaad tijd, dat de jeugd van deze taak ontlast werd! In een sigarenfabriek te Utrecht, waar het perso neel bij het verlaten der fabriek door een controleur wordt gefouilleerd om na te gaan of ook iemand iets medeneemt, weigerde gisteren een der werklieden de ze bewerking te ondergaan. De man werd naar het politiebureau gebracht, maar hij had niets bij zich wat hem niet toekwam. Gevraagd naar de reden van zijn verzet, verklaarde de man, dat hij als eerlijk mensch zich niet wilde onderwerpen aan een vernederenden maatregel. In Nijmegen heeft men onder een minderwaardig schilderij door afschilfering der verflaag het conter- feitsel van een oude vrouw (moeder van Rembrandt?) ontdekt, dat er zeer Rembrandtiek uitziet. De technische manager van den heer Latham, de heer Rozendaal, deelde aan den Berlijnschen corres pondent van het H b 1 d. mee, dat hij pogingen in het werk stelt een vliegweek te organiseeren in Neder land, tegen het voorjaar. Gelukt dit plan, dan zouden de beste vliegers komen. Waarschijnlijk zal dan het terrein gekozen worden op de Hilversumsche hei. De af deeling Alkmaar van het Nederlandsch Ver bond vergaderde gisteravond in een zaal bij den heer van der Sleezen. Na de opening der vergadering en het goedkeuren van het in de vorige bijeenkomst verhandelde werd met 4 van de 5 uitgebrachte stemmen tot schrift voerster benoemd Mevrouw Boogaardt, die deze be noeming aannam. Omtrent de plannen ter meerdere bekendmaking van het doel en streven van den bond stelde de heer P. M. de Wolff voor de in de gemeente komende per sonen, die in de termen zouden kunnen vallen lid te worden, bij brief daartoe aan te zoeken, daar dit bij liet Nut verleden jaar ook zoo gunstig had gewerkt, wat algemeen werd goedgevonden. Twee personen zullen met de uitvoering van dit besluit worden belast. De heer Dr. Schroder, die inmiddels met Dr. Wi- cherink ter vergadering was gekomen, noemde het nog zeer wenschelijk voor de afdeeling om te trachten dat de bond ook meer naar buiten de stad zou werken en opperde de meening dat de afdeeling zich in verbin ding zou stellen met de tooneelvereenigingen ten plat- telande, opdat een gezelschap uit de vereenigingsleden samen te stellen, daar een voordracht en muziek avond in verband met het doel der vereeniging zou geven. Ook dit voorstel vond algemeenen bijval en de uitvoering werd aan 't bestuur opgedragen. Boven dien zag 't bestuur zich verder nog belast met de over weging hoe of binnen de stad de werking van den bond meer bekend kon worden gemaakt. Hiermede zal zoo noodig steun worden gezocht bij de afdeeling „Jong Nederland". Terwijl ten laatste de pers en in 't bijzonder de Alk- maarsche pers in den arm zal worden genomen om het hier boven genoemde doel te bereiken. Een der leden, de heer Ringers, niet ter vergade ring aanwezig, uitte in een schrijven de wenschelijk- heid dat de afdeeling van het N. V. de leiding van de jongelieden-afdeeling op zich nam en gaf ten tweede in overweging dat de Vereeniging het doel van den Bond door middel van een uitvoering zou bekend ma ken, waarbij leden van de jongelieden-afdeeling hunne medewerking zouden verleenen. De voorz. onderschreef den inhoud van dit schrijven ten volle, waarna de hr. dr. Wicherink opmerkte dat de niet-levensvatbaarheid van de jongelieden-afdeeling, vreemd genoeg, te wijten is aan het te groot aantal leden. De uitvoering van „de Mikado" was verleden jaar voor vele jongelui een bezwaar geweest de be langen van „Jong Nederland" naar behooren te behar tigen. Hij zou „Jong Nederland" niet willen zien opgeheven, maar wachten dat die Vereeniging een meer gewenscht getal leden had gekregen onder een flink bestuur en wanneer dan de afdeeling de leiding dier onder-afdeeling op zich nam, dan waren daarvan ongetwijfeld evenveel vruchten te verwachten als van andere zuster-afdeelingen zooals bijv. te Haarlem. De voorzitter stelde daarom voor het Hoofdbestuur te Dordrecht te vragen of „Jong Nederland" kon blij ven voortbestaan, welke vraag noodig was geworden door het in den laatsten tijd niet of niet geregeld be talen van het ledengeld, en mocht deze vraag bevesti gend worden beantwoord, dan de leiding der vereeni ging „Jong Nederland" op zich te nemen, welk voor stel werd aangenomen. Met het drukken der reglementen zal worden ge wacht totdat deze nog eens zijn herzien, wat noodig werd geoordeeld in verband met de groote wisseling in het bestuur die er in den laatsten tijd heeft plaats gehad. De heer dr. Wicherink wijst bij den rondvraag op het gebruik der taal op de Brusselsche tentoonstelling maar meer nog op een in de Nederlandsche Staats courant voorkomende bekendmaking van den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, waarin zooveel aan de Nederlandsche taal wordt tekort gedaan, en zou willen dat deze vergadering het besluit nam dat het Nederlandsch en het Fransch of het Vlaamsch en het Fransch daar wettiglijk werden gelijk gesteld en dat de leden van het N. V. zich verbonden de tentoon stelling niet te bezoeken wanneer aan dezen eisch geen gevolg gegeven werd. De heer dr. Schroder betwijfelde de uitvoerbaarheid van een dusdanig besluit en vreesde dat de afdeeling Alkmaar zich door het stellen van zulk een eisch be lachelijk zou maken. De heer dr. Wicherink merkte op, dat het stellen van den eisch niet beschouwd moest worden als een eisch van de vereeniging, maar als een eisch die ieder lid van die vereeniging als zoodanig voor zich per soonlijk stelde. De heer dr. Schroder zou het beter achten dat in „Neerlandia" door een vaardige pen een stuk werd ge schreven in den geest der meening van dr. Wicherink, welk stuk dan ook in de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" en andere bladen zou kunnen worden overgeno men. De heer Boogaard ergerde zich in hoofdzaak aan het gebruik der Fransche taal bij onze ministeries en kon zich niet voorstellen dat een Hollandsche ambte naar niet gevoelt dat het gebruik eenef vreemde taal een tekort doen is aan het eigen volksbewustzijn. Het voorstel van dr. Schroder werd daarna aange nomen, terwijl dr. Wicherink met de uitvoering zal worden belast. De heer Wolff, die in het vervolg het voorzitter schap zal waarnemen, nu werd de vergadering nog voorgezeten door den heer dr. J. A. vor der Hake, be dankte dezen voor de vele diensten aan de afdeeling Alkmaar van het Nederlandsch Verbond bewezen en hoopte dat hij in zijn nieuwe woonplaats Haarlem, met denzelfden lust en toewijding de belangen van dien Bond daar zal willen voorstaan. De heer vor der Hake bedankte en sloot daarna de vergadering. In de gisterenavond in het Hotel de Nachtegaal ge houden vergadering van commissarissen en aandeel houders der Alkmaarsche tram werd het voorstel van commissarissen om het traject StationVier Staten stop te zetten verworpen. De vergadering besloot een nauwkeurig onderzoek te doen instellen naar het meest wenschelijke van öf liquidatie van de geheele maatschappij öf het invoe ren van bezuinigingsmaatregelen die het voortbestaan kunnen waarborgen. In een spoedig te houden vergadering zal een rap port omtrent dit onderzoek worden uitgebracht en zal een besluit worden genomen of de tram al of niet verder geëxploiteerd zal worden. Morgen zal de vereenigde Alkmaarsche Voetbalver- eeniging II een match spelen tegen D. E. C. II van Amsterdam. Donderdagavond, 30 Sept., heeft de inschrijving van leerlingen plaats voor de verschillende cursussen der Toynbee-vereeniging. De commissie heeft niet vergeefs leidsters en leiders voor dezen winter opge roepen. Velen hebben zich aangemeld en met dank baarheid zal hun hulp aanvaard worden. De vakken, waarin onderwijs gegeven zal worden, zijn in de ru briek advertenties bekend gemaakt. Op twee willen we echter de aandacht vestigen. Het lees-, vraag- en praatuurtje voor meisjes zoowel als dat voor jongens, zal zeker weer in den smaak vallen. Hier stelt men de leidster of den leider vragen over zaken, waarvan men niets of slechts weinig weet en indien mogelijk, worden zij eenvoudig en duidelijk beantwoord. Dan staat er op de lijst: verstelnaaien. Tot nog toe hebben zich hiervoor slechts jonge meisjes aangege ven, maar de bedoeling der commissie is ook, huismoe ders, die in haar jeugd niet goed hebben leeren naai en en nu niet zelf in staat zijn de kleederen netjes te verstellen, de gelegenheid te geven dit te leeren. Een net versteld kleed verhoogt de waarde der huisvrouw! Verder is dit jaar de gelegenheid opengesteld lei ding te vragen in een of ander vak, dat niet op de lijst voorkomt. Bij voldoende aanvrage zal dan de commissie iemand trachten te vinden, die de leiding van het gevraagde vak op zich nemen wil. Naar wij vernemen bestaat het voornemen om op Zondag 3 October a.s., 's namiddags 3 uur, alhier eene openbare vergadering te houden, teneinde te trachten eene studieclub van Typografen op te richten. Het initiatief werd genomen door de afdeeling Alkmaar van den Alg. Ned. Typ. Bond, naar aanleiding van een lezing in het voorjaar gehouden door den heer A. W. Barten, directeur der Typ. vakschool te Utrecht. De commissie van voorbereiding bestaat uit de hee- ren A. W. Bouman, W. van der Snel en A. G. Bak ker, beide eerstgenoemden zullen op die vergadering een en ander inleiden. In ons blad is medegedeeld, dat de met de medaille van Prins Hendrik bekroonde kaas van de fabriek Noordholland IV te Oiidorp is verkocht voor 35. Na der bericht men ons dat die verkoopsprijs 36 was. Als een bewijs dat de marktgelden voor boter en eieren hier in Alkmaar niet hoog zijn, kan het volgen de staaltje dienen: Te Alkmaar moet betaald worden voor 300 eieren 1 ct., te Purmerend voor 100 4 ets. (voor een kist van 6800 0.10), te Hoorn voor 100 2 ets., te Schagen voor 100 4 ets. Voor de boter wordt hier ter stede aan marktgeld betaald een kwart cent per kop, in Hoorn een cent, te Schagen een halven cent en te Purmerend een kwart cent. Door den Generaal Majoor Neeteson, waarnemend Inspecteur van het militair onderwijs, is heden op eene plechtige wijze het officierskruis der Oranje- Nassau-Orde, aan den Luitenant-Kolonel de Wildt, Directeur der Cadettenschool, uitgereikt. Zondagmiddag 26 September, zullen van 21/2 41/a uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder direc tie van den heer H. A. Maas, de navolgende stukken in den Stadshout worden uitgevoerd: 1. Cadettenmarsch van Sousa. 2. Ouverture „Le premier jour de bonheur", van Aubér. 3. Im Galop durch Veld und Wald, van Eilenberg. 4. Singen, lachen, tanzen, Walzer, van Ziehrer. 5. Fantaisie de l'operette „La Cascotte", van Audran. Pauze. 6. Landbouwfeestmarsch, van H. A. Maas, eerbiedig opgedragen aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden. 7. Lustspiel-Ouverture, van Kéler Béla. 8. Espana, Walzer, van Waldteufel. 9. Finale. De „Revue der Sporten" geeft kiekjes van het championaat single s-culling outriggers van Neder land, o. a. van de drie organisatoren ervan; een kijkje op de beroemde Parijsche Buffalo-baan tijdens den Bol d'or wedstrijd, de automobiel-wedstrijden te Os- tende, de zilveren voetbal-wedstrijden te 's Gravenha- ge, de zeilwedstrijden te Hillegersberg. „Pak me mee" laat o. a. zien: het negentiende internationale veeartsenijkundig congres te Scheve- ningen, het Witte-Kruisgebouw te IJmuiden, de slui ting van de zitting der Staten-Generaal, geëxposeerd® teekeningen van de leerlingen der Avondschool voor hand- en teekenonderwijs te 'a Gravenhage, Louis Bouwmeester als Shylock, enz. B. en W. hebben aan D. Albers ingevolge zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van werkman bij den dienst der gemeente-reiniging met ingang van 1 November. Hedenmorgen is het lijk van den tot nog toe onbe kend gebleven man, dat uit den Geestersingel wa» op gehaald, ter aarde besteld. ZATERDAG: Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 's avond® 77a uur, Harmonie. Gymn. Ver. Turnluat, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd. 81/2 uur, hoofdafd. Mannenkoor „Excelsior,repetitia 81/s uur, Dili- gentia. Alkmaarsche Tooneel-vereeniging, alg. verg., café Matthijssen, 87a uur. MAANDAG: „Nieuw Leven, repetitie, 8 uur, «afa Central. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 mur, aafü Sahw- merhorn. Gem. Koor „Alomaria," repetitie, 71/, uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond, 87, uur. DINSDAG: Chr. Zangver. „God £s mijn Lied," 3 uur, Chr. School Doelenstraat. Gymn.-ver. „Kracht an Vlugheid" oefeningsnvond mannen-afdeeling 8s/4 uur; jongenafd. I 77a uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." WOENSDAG: Gym*.-ver. „De Halter" aspiranten aid. 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefening»«vond Jongen*-afd. Ill en jongene-afd. II 7 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, ö1/2 uur. Gem. Koor, „Zanglust," 71/s uur. Kerkconcert, 8-Oct.-viering, repetitie, 8 uur, Dili- gen ti a DONDERDAG: Toinby-vereeniging, inschrijving van leerlingen, 's avonds van 8V291/a uur, Nutsgebouw. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Alkm. Strijkorkest, 81/2 uur. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Mannen-zangvereeniging „Orpheua," repetitie, 8 uur, café Central. Gymn.-vereen. „Kracht en Vlugheid," dames-afd. 77,8V4, Diligentia. Bilderdijk uitvoering, 8 uur, Harmonie. In Duitschland heet het, dat waarschijnlijk keizer Wilhelm en keizer Frans Jozef dit jaar een derde ontmoeting zullen hebben. Er zou sprake van zijn, dat de Duitsche Keizer einde October aan Frans Jozef een jachtbezoek in Stiermarken zal brengen. Over de onweders en stormen in het zuiden van F r a n k r ij k komen er nog steedh berichten. Te Nice kwamen twee menschen om. In de gewoon lijk droge bedding van het riviertje de Magnan had een hotelhouder stoelen en tafeltjes geplaatst voor zijn gasten. De stortregens, waarmede het onweder gepaard ging, vulden deze bedding met een bruischen- den stroom. De hotelhouder met zijn zoon en twee bedienden wilden de tafels en stoelen redden, toen plotseling een geweldige waterhoos kwam aanzetten, die drie der mannen medesleurde. Een van hen slechts kon zich redden; dè beide anderen verdronken. Te Lantosgue werden twee kinderen door de wind van een brug geslingerd, slechts een werd gered; te Bemis verdronken twee vrouwen; te Aubagne werd een moeder van vijf kinderen door het water wegge sleurd. Te Tour-de-Erance bij Toulouse werd een man door een vallenden boom gedood. Overal is de oogst verwoest; op verschillende plaat sen verdronk het vee. In B e 1 g ië duikt opnieuw het gerucht op, dat koning Leopold aanstalten maakt om ten gunste van zijn neef Albert afstand te doen van den troon. De liquidatie van 's konings bezittingen; welke sinds eenigen tijd aan den gang is, zou het voorspel zijn. In Engeland zal de strijd om de begrooting wel uitloopen op een verkiezing. Minister Gladstone heeft in een redevoering gezegd: „Indien men ons uitdaagt, zullen wij de uitdaging dadelijk aannemen en ons tot het land wenden." Men berekent dat de crisis ongeveer 20 October zal intreden. Van liberale zijde is verklaard dat het de grootste strijd sinds de Burgeroorlog zal worden. In verband met Kerstmis, zal de verkiezing vermoedelijk in No- vember of in Januari plaats hebben. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. De geest y n denlsehtschipper. In de Matin vertelt de Engelsche journalist Stead, dat hij door bemiddeling van een medium met den gestorven luchtschipper Lefèbvre had gesproken, van wiens dood hij nog niet had gehoord en die zeide hem te zullen vergezellen op een tocht naar Chalons, waar heen hij zou gaan om vliegproeven bij te wonen van Bolotoff. Den volgenden dag waarschuwde Lefèbvre, dat Bo lotoff, de motor van zijn machine goed moest nazien, want dat deze niet in orde was, en inderdaad was er, toen Bolotoff zou opstijgen, een fout aan de motor, waardoor men niet kon opstijgen, terwijl niemand had gedacht, dat de motor niet goed werkte. Stead staat in voor de juistheid van zijn verhaal. De Fransche geest, die door middel van een En- gelsch medium een Russisch luchtschipper beschermd gelsch medium een Russisch luchtschipper beschermt wat is het dan? Hot kind met dsn baard. In Trebitz (Halle) werden tweelingen geboren, waarvan de een, een jongen, een ringbaard had. Er zijn geen kinderen meer! De Noordpool. In de „New York Herald", waarin hst verhaal van Cook's reis verschgnt, komt thans een feto voor van de Pool met de Amerikasnscke vlag. Men ziet de sneeuwhoop, waarin de vlag is gestoken en aan weers kanten daarvan in hun pelzen de berde Eskimo's, en iets verder naar rechts een soort tent met een stok, waaraan iets vast gema&kt is, dat men niet kan onder scheiden. Ander® staat er niets op de foto dan een ijsvlakte, die samenvloeit met den hemel. Schade in een badplaats. Een wervelwind en wolkbreuk hebben in d# bad plaats Varazze oen groote verwoesting aangericht ea een schade van twes millioen Sire veroorzaakt. Amerikaanse h. Te Niouw-York is een tienjarig meisje erfgename geworden van 1200.000 gulden. Haar grootmoeder liet het haar na onder voorwaarde, dat xij nimmer zonder gezeHckap van een meifje of dame zou reizen en geen gescheiden man of een tosneelapeler zou trouweD, in welk geval het geld moet worden uitgekeerd aan haar oom en tante. NIEUWS UIT HOORN. Vrjj*. Herv. in N.-H. Door de Vrijzinnig Hervormden wordt in N. H. een reeks van propaganda-avonden gehouden, waar De. K. Nobel van Kedichem, secretaris van de vereen, van Vrijz. Herv. in Z. H. als spreker optreedt. Gisterenavond sprak hij te Hoorn, in een druk be zochte bijeenkomst, over het onderwerp: „De strijd om recht in de Ned. Herv. kerk." Met tal van voorbeelden trachtte hij aan te toonen hoe de orthodoxie steeds meer veld wint. Van de 44 classicale vergaderingen in ons land zijn thans in 33 de Vrijzinnigen in de minderheid. I11 de laatste 30 jaren zijn er 12 verloren gegaan. Van de ongeveer 500 predikanten in onze N. H. kerk zijn er 300 vrijzinnig. Deze zullen met hand en tand hun goed recht verdedigen, maar zij moeten we ten, dat ze daarbij gesteund worden door een groote massa achter hen. Deze massa daartoe op te wekken, door haar te wij zen op het groote gevaar, dat haar bedreigt, is het doel van sprekers optreden. In Hoorn en Omstreken voelt men weinig voor den strijd, omdat men er daar niet in leeft, zooals spreker in zijn omgeving. Daar door kan men zich ook niet voorstellen, hoe erg de toestand is. Dat alles moet anders worden. Juist uit het vrij zinnige Ned. Herv. moet steun komen. Waar men ziet, dat in bijna alle groote plaatsen van ons land de vrijzinnigen uit de kerk worden gedrongen, ook daar waar hun getalsterkte zoo groot is, dat ze recht heb ben op een of meer predikanten, daar moet men in het vrijzinnige kamp wakker worden, daar moet een heilige ijver voor de rechtvaardige zaak de menschen gaan bezielen, daar moet men door daden toonen, dat men er zich niet uit laat zetten, zoo lang men zich maar eenigszins staande kan houden. Dr. Tenthoff van Hoorn maakte als voorzitter van d© gelegenheid gebruik, van meerdere ervaringen me- dedeeling te doen. H. M. v. L. Vrijdag 8 October vergadert in „De Doelen" de afd. Hoorn en O. der H. M. van L. Op de agenda komt o. a. voor: voorloopige besprekingen omtTent ds plannen voor de in 1910 te houden tentoonstelling en voorstellen van het bestuur, omtrent de daarvoor ta benoemen verschillende commissies, enz. Ook zal de heer mr. O. P. Reeringh een lezing hou den over het arbeidscontract in verband met den Landbouw. Deze lezing zal te 11 uur aanvangen en ook toegankelijk zijn voor niet-leden. O e rip 1 a t i n g. Bij den dienst der directe belastingen !s met Ingang van 21 Sept. H. A. M. H. Wemmerslager overgeplaatst van Baarle-Nassau naar Hoorn. VAANDEL-UITREIKING. APELDOORN, 25 September. Hedenmiddag had de vaandeluitreiking in het kamp van Millingen plaats. Heerlijk weer begunstigde deze uitreiking van den standaard aan het le regiment Huzaren. Veel toeschouwers en tal van genoodigden, waaronder depu taties van andere regimenten, cavelerie, rijdende artil lerie, afstammelingen van baron van Sytzama, die in 1814 het regiment oprichtte, woonden de plechtigheid bij. H. M. de Koningin kwam per auto van het Loo en steeg bij den ingang van het kamp in een rijtuig met vier paarden. Z. K. H. Prins Hendrik in Gene- raals-uniform reed rechts, kolonel Mingels, comman dant van het regiment links. Achter het rijtuig re den minister Cool, de generaals Kool en Braam. H. M. de Koningin droeg een witten hoed met aigrette en een witte robe met een blauwvosbont. Bij aankomst speelde de muziek. Staande in het rij tuig hield H. M. de Koningin een toespraak tot de huzaren van het le regiment, 376 man nit Amersfoort en Edet, waarin H. M. hen op het hart drukte, het kleinood, een zinnebeeld van Vaderland en Koningin, ongeschonden te bewaren, het desnoods ten koste van hun leven te verdedigen. H. M. vertrouwde nimmer vergeefs en deed een beroep op de offervaardigheid der troepen. Kolonel Mingels aanvaardde den stan daard, waarop het jaartal en de datum van den slag bij Waterloo en dankte voor de aanbieding en verze kerde dat het beroep op de toewijding nimmer vergeefs zou zijn. H. M. de Koningin zag er blozend uit en sprak met heldere stem, ver hoorbaar. Tot slot defileer den de troepen. DE MOORDAANSLAG TE IIAZERSWOUDE. LEIDEN, 25 September. In verband met den on langs gepleegden moordaanslag te Hazerswoude, waarbij, zooals men zich herinnert, een tot nu toe on bekend persoon de beide echtelieden Spijker buiten hun woning lokten en hun daar verwondingen toe brachten, werd gisteren wederom een persoon met de echtelieden geconfronteerd. De laatsten verklaarden in dezen man hunnen aanvaller te herkennen. CHOLERA. MIDDELBURG, 25 September. Te Hansweert i» een kleermaker aangetast door cholera asiatiea. ONTPLOFFING. PARIJS, 25 Sept. (V. D.) De bestuurbare lucht ballon „République" opgestegen onder leiding van kapitein Marchal en de luitenants Chauré, Watelot en Rau is hedenmorgen te 8.35 uur in de nabijheid van Moulins ontploft. Vier officieren zijn gedood. MilKfefSmCHfBl, BROEK OP LANQ-ÈDIJK24 Sept. Aardsppe'ea Graafjes f 0.— a 0.—, ronde f 0.90 0.— rauisen f 0. f 0.—, idem kleine f 0.— f 0.— per l/a H.L., Wortelen f 0 60 1.50 per 100 bei, Bloemkool le «sort f 3,— a 5.—, 2e f 1.40 a 1 70, Roodekeel f 2.— a 3 50, gela id. f 2.- i 4—, witte id. 1 3.— a 6.25, zih^ruien f 0— a 0.— nep (kleine uien) f 1,70 a 2.— uien f 1.10 a 1.20, claboonen f 0 45 a 0.59, R«mm«n88 f 0.— 0 per 1000 stuks, bieten f 0. Beuienbloemkoo! f 4.a 5 50. Af al agvore e tvtgin g BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken, 24 S*pt. Heden werd verhandeld: Slaboonan f 0.85 a 1.30 per aak van 15 K,G. Sngbaonen f 1.— a 1.70 per 1090. Peren f 1 50 a 2.50 per mand. Appelen f 1.20 a 1 80 per Bieten f 0.65 a 0,75 per 1000. Spruitjes f 0.35 a 0.45. Bloemkool 1 3.20 a 5.20. ALKMAAR, 24 Sept. Fabriekskaai, kleine f 30 50, Boerenkaas, kleine f 80.Commissie f 29.50, Middelbare f 30.Aangevoerd 409 st., weg. 2G6926 KG. ALKMAAR, 25 Sept. Aangevoerd 8 paarden f 60 a 100, 180 koeien en ossen f 160 a 310,vette kalveren f a per Kg. a ct., 31 nuchtere id, f 8 a

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2