I! rfi STADS W 5. BUITENLAND, lil ill Uit Wlerlngerwaard. Vreemde woorden. Een aanloopje. Verkooptentoonstelling. Verdronken Reis. Vaïscha munters. Aanhouding Valsch bankbiljet. Op vrije voeten. Cholera. Uit Schagen. Ven Texel. i 1 De internationale Hondententoonstelling. Bekroningen. 8 Octobe--vierlng. Voetbal. De Hagespelers. Agenda üsniengde Mededeellngen, Nes. 1323, 13170, 14027 en 15957 en f 400. Nos. 4284, 7696 en 20422 elk f 200. De Rundveefokvereeniging alhier zal op 3 October een keuring houden, die ook thans weer bezienswaar dig belooft te zijn. Niet minder dan 94 nummers zullen gepresenteerd worden in 7 rubrieken, waarvan die der stierkalveren met moederdieren, kuikalveren, hokkelingen en oudere koeien de meeste nummers tel len, Twee boeren zijn op weg naar een verkooping van boerengereedschappen en vee. wordt het bij execu tie verkocht? vraagt de een. Ben je gek, herneemt de andere, die kerel woont hier niet in de buurt. Het wordt verkocht bij Dirk Kruitkamer op Vogellust. Vrouw, een groot geneeskundige zegt, dat de vrouw meer slaap noodig heeft dan de man. Ts 't heusch? ja> lieve je moet vanavond maar niet opble ven tot ik thuiskom. De Coöperatieve Veiling- en Inkoopscommissie der Friesche Tuinbouwvereeniging te Leeuwarden, welke zich ten doel stelt onder gewone omstandigheden de producten van de leden der vereeniging door het hou den van veilingen te verkoopen, heeft een „Verkoop tentoonstelling" georganiseerd, waar een deel van het geëxposeerde zal kunnen worden verkocht, opdat de bezoeker in staat zij de vruchten te probeeren. Niet alleen zien, zelf probeeren of de vruchten zoo goed zijn als zij er uit zien, dat is het eigenaardige wat op deze tentoonstelling kan worden gedaan. 't Spreekt van zelf, dat door die tentoonstelling aan de afnemers de weg gewezen wordt, waar zij het best hun vruchten kunnen verkrijgen. De soorten zullen duidelijk aangeduid zijn, evenals de adressen der ver- koopers. „De Post". Door den Ned. Bond van Post- en Telegraafbeamb- ten „de Post" is een adres aan de Tweede Kamer ge richt, waarin op hooger loon wordt aangedrongen. Ie. omdat alle levensproducten zoowel voor voeding als kleeding en dekking en woninghuur in de laatste jaren enorm zijn gestegen; 2e. dat van de lagere ambtenaren na de verhoo ging van hun jaarwedde in 1905 verschillende inkom sten zijn ontnomen; 3e. hun loonen bij die van anderen, niet van dien aard zijn, dat zij een figuur maken, gelijk wordt be weerd. De memorie van Toelichting, met bijlagen van 08 bladzijden, vergezelt het adres en toont door citaten en statistieken de waarheid der drie genoemde stellin gen aan. Afschriften van dit adres zijn gezonden aan de le den der le en 2e Kamer der Staten-Generaal, den Mi nister van Waterstaat, den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, Inspecteurs der Posterijen en Telegrafie, den Inspecteur der Spoorwegpostkanto ren, de vakpers, enz. Te Gouda is hedenmorgen uit de Fluweelensingel- gracht opgehaald het lijk van den heer Meijer, klerk bij de posterijen en telegraphic aldaar. Nadat de heer M. gisteravond laat het postkantoor had verlaten, maakte hij, zooals gewoonlijk, een wandeling en is waarschijnlijk ten gevolge van zijn bijziendheid in het water geloopen. Diefstal. Zaterdag zijn N. M. B., bijgenaamd Roode Klaas, en J. W. V., als verdacht van diefstal van een bedrag van 2100 uit de brandkast van de firma J. II. Kei ler en Zoon, in de Weste Wagenstraat te Rotterdam, naar het huis van bewaring aldaar overgebracht. C. Blonk en C. Schutte alhier hebben het plan op gevat om per tandem (tweepersoons-rijwiel) een reis om de wereld te maken. Aanleiding tot dit plan vormt een weddingschap. Do reizigers, die zich vooraf goed getraind hebben, zullen hun tocht a.s. Woensdag 6 October om 4 uur des namiddags aanvangen en beginnen met een rond reis door Nederland. Daarna gaan zij naar België en Frankrijk. Zij ondernemen de reis zonder geld en zullen in hun levensonderhoud moeten voorzien door het verkoopen van prentbriefkaarten met een foto van de beide wereldreizigers. Bijtijds gered De onderwijzer G. Hartog uit Amsterdam, die Vrij dag met een collega, zittende in een bootje in de Ringvaart van Haarlemmermeer, aan het visschen was, werd door eene duizeling bevangen en stortte in de diepte. Zijn collega had de tegenwoordigheid van geest, toen de drenkeling in-zijn nabijheid boven kwam, hem te grijpen en zoo lang vast te houden, tot dat er hulp kwam opdagen, welke hen verder in een woning binnenbracht, waarna bleek, dat de heer Har tog door- dien val erge kneuzingen bekomen had. Er wordt in den laatsten tijd in den Haag nogal eens valsch geld in omloop gebracht en in beslag ge nomen, zonder dat het evenwel mocht gelukken den vervaardiger of uitgever ervan te ontdekken. Thans hééft de politie aldaar echter een goeden slag geslagen. Zij kreeg n.l. Zaterdag uit Alkmaar bericht dat daar ter plaatse een jongeman en een vrouwspersoon, bei den afkomstig uit den Haag, waren betrapt op het in betaling geven van valsch geld. De politie stelde aan stonds een onderzoek in en vond in de woning van be doeld tweetal aan de Brandtstraat verschillende vor men voor het vervaardigen van geldstukken, en af gietsels, zoomede een hoeveelheid valsche muntstuk ken. Vooral in de omgeving van genoemde straat de z.g. Transvaalwijk was in den laatsten tijd win keliers en anderen personen valsch geld in de handen gestopt. De arrestatie van bovenbedoelde personen heeft tengevolge gehad dat er nog twee jongemannen als verdachten zijn aangehouden. De notaris B. te Voorbeek is op vermoeden van het plegen van valschheid in authentieke stukken, gister nacht te Maastricht gevangen genomen. Door een kantoorbediende der firma Lezwgu on Eig..- nmn te Leiden, werd sen bankbiljet van f 25 bij ander geld afgedragen aan het kantoor van de Ned. Bank aldaar, dat bleek valsch te zgn. Bij genoemde firma wm bet eveneens in betaling ontvangen. Gezondheidscongres, Het wegens de cholera uitgestelde congres voor open bar» gezondheid*» geling zal nu vermotdolgk, al* de toestand gunstig bljjft, in Novomber gehouden worden. De dader van het noodlottig schot op de beide jeug dige appeldieven te Hillegom is»nog onbekend. S. U., die verdacht werd is spoedig weder op vrije voeten gesteld, omdat hg zgn alibi kon bewijzen. Geen nieuwe choleragevallen zgn te Hansweert voor gekomen. De teeltand der drie patiënten big ft bevre digend, Den 2 October had op het Marktplein alhier de jtarlijlrsche wolveekeuring plaits van de af-3. Behagen o.o. van de Hol!. Maatsch v. Landbouw met den volgenden uitslag Ramkmmeren. Aantal inzendingen 19. le pr. f 10.— P. Pesker, Schagen2a pr. f 5.— J. de Veer Jr., Lu?jf>winkel3a pr. f 2.50 A. v. d. Horst, Schagen. Bastuurspr. J. de Veer, Sehagen. ll/o Jarige rammen. Aantal inzendingen 8. le pr. f 10.— J. de Veer, Sthsgen2e pr. f5.— J. de Veer Jr., Lutjewinkel3e p\ f 2 50 J de Veer, Schagen. Bs tuurspr. N. D. Kaan, Wienngerwaard. O «dammeren. Aantal insendkgen 3. Is pr. f 5.— A. v. d. Borat, Schagen 2e pr. f 2 50 A. de Gras f, A. Paulown». Besiuurspr. J. de Veer, Schagen. Fokschapen. Aantal inzendingen 7. le pr. f 5.— A, v. d. Schagen; 2a pr. f2.s0 A. di Graaf, A. Paulswna Bestuurtpr. Jfc, de Wit, Koedgk. Er wsïr*n 4 inzendingen ter opluistering. Keurmeesters waren de heeren C. Zijdewind, A. ce Grssf (A, P.) en J. Buis Js., terwgl de heer G. Mugs éénmaal voor den heer de Graaf inviel. Den 2den October benoemde het polderbestuur al hier uit 9 sollicitanten tot watermolenaar aan 'tWad "de watermolenaar O. Groen te Dirkshorn. De eerste stappen zijn gedaan om alhier te komen tot het stichten van eene afdeeling van de Maatschap pij van Toonkunst. Er heeft eene conferentie plaats gehad over deze zaak tusschen het hoofdbestuur yan Toonkunst en een belangstellend ingezetene alhier, Door laatstgenoemde zal de zaak verder worden voor bereid. Zaterdag werd door den heer P. de Jongh, architect te Amsterdam, voor rekening van het R. K. Par. kerk bestuur te Den Burg aanbesteed het bouwen van eene bijz. kath. school in de Molenstraat. Aan den laagste der 7 inschrijvers, C. Smit te Den Burg, werd het werk gegund voor 7127, zijnde 673 beneden de ra ming. Uit Oude NIedorp Voor de betrekking van Hoofd der School te Zijde wind, is door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente, een herhaalde oproeping gedaan. NIEUWS UIT HOORN. Rem. G e r e f. gemeente. Beroepen te Hoorn ds. A. Klaver te Oude Wetering. V o e t b a 1. De uitslag van den gisteren gehouden competitie wedstrijd voor de 3e afdeeling van den N. V. B. tus schen Rapiditas (Weesp) en Hollandia (Hoorn) is 42, in 't voordeel van Rapiditas. Eervol ontslag. Met ingang van 15 October is aan den heer D. J Holsheimer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arr. Medemblik. Overgeplaatst. De aspirant-opzichter der telegrafie L. J. W. Hille- brands is naar Utrecht overgeplaatst. Later dan uitgeschreven was had gisteren op het Doelenveld het concours van trekhonden plaats. Het publiek was toen nog niet erg talrijk, maar zooveel menschen waren er wel, dat het hinderlijk lang duurde alvorens men de controle kon passeeren. Alles was naar het ons voorkwam, voortreffelijk geregeld, al leen op dit punt liet de regeling te wenschen over. De heer L. Seegers te Baarn, die als keurmeester optrad en deze betrekking zeer serieus op vatte, maak te zich vooral verdienstelijk tegenover de inzenders door hen te wijzen op de fouten der honden of de be spanning. Bij het laatste wees hij er met nadruk op hoe noodeloos kwellend het is den wagen wanneer hij stil staat op de dieren te laten rusten, hetgeen gemak kelijk te voorkomen is door het aanbrengen van steun- ijzers voor aan het lemoen. Geen der inzenders had zoogenaamde aanzetbeugels aan de strengen waarvan hij het gebruik ten zeerste aanbeval, terwijl bij de meeste honden de bespanning- te nauw gesloten was en het lemoen te smal werd ge acht voor den dikwijls zwaren breeden hond die er in liep, hetgeen een gemakkelijke, gang van het beest nadeelig is. Het is te hopen, dat de eigenaar van hondenkarren met deze goede wenken rekening zullen houden en dat zij ook anderen zullen inlichten. Yan de reuen behaalde een eersten prijs Hector van P. Burger te Schermerhorn, den tweede Max van A. van Zoonen te Noordscharwoude, den derde Gesar van S. Heuvel te Velseroord. Yan de teven werden de prijzen achtereenvolgens behaald door Geel van J. Marsman te Ooukarspel, Olga van O. Klingeier te Zuidscharwoude en Tiras van S. Heuvel te Velser oord. Van de eenspannen zeven inzendingen kwa men voor de prijzen in aanmerking het span van A. v. Zoonen te Noordscharwoude, van D. Groen te Broek op Langendijk, en van P. Burger te Schermerhorn. Yan de meerspannen 3 inzendingen behaal den de prijzen de spannen van S. Heuvel te Velser oord, J. Marsman te Oudkarspel en C. Klingeier te Zuidscharwoude. Gaandeweg was het publiek talrijker geworden, toen de politiehonden hun kunsten zouden vertoonen. Het had wel lang geduurd, voordat de heer M. Kessler uit den Haag, de bekende politiehond-dresseur, met een afgerichten hond in het omrasterde gedeelte van het Doelenveld verscheen, waar een schutting van 2 Me ter hoogte en tal van maskeeringen van stroo waren aangebracht. De eerste hond een herdershond, Prins, was zeer ge hoorzaam, volgde zijn begeleider stipt, gaf op bevel geluid, apporteerde weggeworpen voorwerpen, sprong goed over de schutting, speurde een vreemd voorwerp door een vreemd persoon verloren op diens lucht op, maar was minder goed bij het geleiden van den ar restant. De tweede, Gretie, een Dobermann Pinscher scheen erg opgewonden te zijn, terwijl het nog een zeer jong beest is. Hij was echter goed in het manwerk. De laatste, Dora, was een krachtige aanvalshond, die mooi werk te zien gaf en zijn dresseur veel bijvalsbe tuigingen deed verwerven. Onder het publiek waren verscheiden leden der rech terlijke macht en verschillende hoofden van gemeen ten. Juist voor den regen had de aangekondigde muziek uitvoering plaats. In den namiddag was het er eivol. Tegen den avond werden er verscheiden honden per auto of per trein weer naar huis gebracht. St. BERNARDS. S. Pluimgraaf te Alkmaar, 2 eervolle vermeldingen met Druno. Mevrouw E. Schouten-de Groot, reserve- prijs met Oedan. M. J. v. Trotsenburg, twee zeer eer volle vermeldingen met Lona. J. Pels te Alkmaar, twee 3de prijzen en een zeer eervolle vermelding met Sultan van den Helder. J. Pranger te Heiloo een lste, een 2den, twee 3de prijzen met Lea van den Hel der. E. G. Wentink te Alkmaar, een 3de prijs en een zeer eervolle vermelding met Belie. DUITSCHE DOGGEN. H. W. M. Rijks een eersten prijs met Almar. J. Schipper te Uitgeest, reserveprijs met Nana. O, v. d. Hilst, Alkmaar, 2den prijs met Jonker, ARABISCHE WINDHONDEN.(Slouqis). Mej. A. Brands-Blauwboer, 2den prijs met Mara. IERSCHE SETTERS. Baron S. G. L. F. von Eridagh te Limmen, een 2den en een reserveprijs met Ned. COCKER SPANIELS. B. Kuiper, eersten prijs met Polly. A. J. Stikkel, twee eerste prijzen met Draga. SPRINGER SPANIELS. G. G. Hulst te Schagerbrug tweeden prijs met Rhings Lord. WELSH SPANIELS. Mr. D. Bastert te Alkmaar, eerste prijs met Mist. SCHOTSCHE HERDERSHONDEN. L. Leydesdorf te Alkmaar, tweeden prijs met Tom. J'. Langeveld Nz. te Texel eersten prijs met Gaspar. HOLLANDSCHE HERDERSHONDEN. E. A- Krijt te Alkmaar, tweede prijs met Sjaclp J. Terweij Gzn. te Alkmaar, twee eervolle vermel dingen met Eedora. W. J. Boersen te Alkmaar, der den prijs met Leopold. BOXERS. Mr. D. van Houweninge, reserveprijs met Peary. Mevr. E. Schoutende Groot, reserveprijs met Theo en zeer eervolle vermelding met Mela Schinda. Mevr. Halberstadt, een eervolle vermelding met Maxim. KROESHARIGE POEDELS. J. A. Kool te Alkmaar, eersten prijs met Jimmy. J. O. L. Wijdeman te Alkmaar, tweeden prijs met Soliman, J. Hoed te Alkmaar, eersten prijs met Signora. DOBERMAN PINCHERS. J. Brands Dz. een 2den en een 3den prijs met Sapho. AIREDALE TERRIERS. Mevr. SteenlackBlussè van Oud Alblas, eersten prijs met Eroken Essenburg. DASHONDEN. Jb. Lindt te Alkmaar, derden prijs met Strikkel. J. Schouten, te Alkmaar, eervolle vermelding met^Jettie. Jb. Brands Fzn., tweeden prijs met Drenthina's Elza en een derde prijs met Meta Teckelmoed. MALTHEZER HONDJES. K. Schoone te Stompetoren, eersten prijs met Petit Loe-Loe. De medaille van H. M. de Koningin voor de groot ste inzending St. Bernards werd toegekend aan den heer Schmalz te Schagen, die van H. M. de Koningin- Moeder werd nog niet definitief toegewezen daar nog geene beslissing is genomen, deze medaille is bestemd voor de beste inzending met jachthonden. De medaille van Z. K. H. Prins Hendrik voor de beste inzending jachthonden verwierf de heer Paine Strieker te Bussum. De heeren Henneman en Kreps van de Kennel Ivy werden voor de het grootst behaalde aantal eerste prij zen vereerd met de medaille van den heer G. Ripping, burgemeester der Gemeente Alkmaar. De door de Alkmaarsche vereeniging ter bevorde ring van het vreemdelingenverkeer geschonken me daille voor de grootste inzending werd toegewezen aan de heer H. II. Schlebaum te Amsterdam, terwijl de medaille voor den besten cocker spaniel werd verkre gen door den heer A. J. Stikkel alhier met zijn Draga die een eersten prijs kreeg en ook een der twee specia le prijzen, door de Alkmaarsche Courant uitgeloofd. Kwakzalverij Daartoe door het Bestuur der Vereeniging tegen de Kwakzalverij uitgenoodigd, heeft onze stadgenoot, de heer O. Nannes Gorter in eenige plaatsen van ons land een onderzoek ingesteld naar de waarheid van den inhoud van een aantal advertenties, waarhij ver schillende personen verklaren absoluut van hun kwa len door „Abdijsiroop" en „Kloosterbalsem" genezen te zijn. Hij heeft bij zijn onderzoek een greep gedaan uit de vele advertenties, die verzameld zijn in een boekje, dat in duizenden exemplaren is verspreid en tot titel draagt: „Misdadige onachtzaamheid." Die misdadige onachtzaamheid zou dan hierin be staan, dat allen, die aan verschillende met name ge noemde kwalen lijden, ter genezing daarvan geen ge bruik maken van „Abdijsiroop" of „Kloosterbalsem." Van de in het boekje opgenoemde genezingsgevallen onderzocht de heer Nannes Gorter er een tiental en de daarin genoemde personen, wier portretten bij de advertenties zijn afgebeeld, machtigden hem te ver klaren, dat het door den samensteller van het boekje medegedeelde omtrent hun genezing leugen en bedrog is. Van genezing was in acht gevallen in het geheel geen sprake, terwijl twee der genoemde „genezen" personen inmiddels reeds waren overleden. De door de feestcommissie belegde vergadering met de meisjes, die op 7 October het feestblad zullen ver koopen, was weder druk bezocht en zeer gezellig. Niet minder dan 48 meisjes hebben zich weder beschikbaar gesteld. Het feestblad zal bevatten benevens het feestprogramma en advertenties, een redactioneel ge deelte dat dit jaar weer van uitstekende inhoud be looft te zijn, aangezien de redacteur, deu heer O. Nan nes Gorter, reeds van verschillende personen, die hun ne gevoelens in poëzie en proza hebben geuit, mede werking' heeft ontvangen. De heer D. Visser heeft voor het kinder-corso, dat des middags plaats zal hebben van 24 uur, twee wa gens en vier paarden beschikbaar gesteld. Gisteren speelde te Amsterdam het eerste elftal van Alcmaria Victrir tegen V. V. A„ welke wedstrijd van Alcmaria Victrix tegen V. V. A„ welke wedstrijd door V. V. A. met 41 werd gewonnen, het tweede elftal verloor van de Oadetten E. O. met 71, terwijl het derde elftal het met 41 tegen Purmersteyn te Purmerend moest afleggen. „Holland" speelde alhier tegen Z F. O. en won met 1—0. Wij herinneren nog even aan de voorstelling van de Hagespelers die onder leiding van den heer Verkade het Engelsche blijspel „Dolly betert zich," dat elders veel succes behaalde, opvoeren. MAANDAG Schaak- en Damolub V. V. V., 8 uur, oafé Scher merhorn. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/, uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningeavond, 81/* uur. DINSDAG: „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, café Central. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid, jongens, lste afdeeling van 71/281/2 uur. Heeren van 83/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Alkm. Tooneelver., repetitie 81/2 uur, café Mathijs- sen. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter" aspiranten afd. 8Va uur, Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 91/a uur. Gem. Koor, „Zanglust," 71/2 uur. Kerkconcert, 8-Oct.-viering, repetitie, 8 uur, Dili- gentia. Gepens. militairen vergadering, 872 uur, in de Unie. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 53/463/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat. Alkm. Kegelbond, pers. wedstrijd op 6 banen bij Hazes en Mathijssen. DONDERDAG Zangschool, dir. le heer de Haas, van 79 uur. Alkm. Kegelbond, pers. wedstrijd op 6 banen bij Hazes en Mathijssen. Ned. Protestantenhond, afd. Alkmaar, ledenverg., 8 uur, Central. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Li evendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landetr. Mannen-zangvereeniging „Orpheus," repetitie, 8 uur, café Central. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, lste afdeeling van 61/27/12 uur. Dames van 7/3483/4 uur. Heeren van 910 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG; De Hagespelers: „Dolly beter zich," 8 uur, Harmo nie. In Duitse h land staat een eigenaardige me- dedeeling in het officieuze blad, de Nordd. Allgemei- ne Zeitung. Daarin wordt er op gewezen, dat Duit- sche meisjes, onder het voorwendsel van postzegels te willen verzamelen, met negers der koloniën in brief wisseling treden. Het pleizier aan het romantische van een briefwisseling met een neger, misschien wel met een „zwarten prins" schijnt bij de jonge meisjes de reden te zijn. Gewaarschuwd wordt in het offi cieuze orgaan! voor den toon der brieven en tegen het zenden van een portret. De negers hangen de portretten naast de beeltenissen van hun vrouwelijke rasgenooten, zoodat de blanke bezoeker dikwijls een foto van een blijkbaar tot de hetere standen behoorend Duitsch meisje ziet vereenigd met een foto van een zwarte schoone van onbekende afkomst. Bij de zwar te bevolking de mannelijke wel te verstaan is het mode geworden, een „vriendin" in Duitschland te hebben. Ouders en voogden worden dringend uitge noodigd een einde te maken aan dezen nicht immer harmlosen Unfug," door de jonge meisjes er voortdu rend op te wijzen, hoezeer zij zich door zulk een brief wisseling verlagen en hoezeer zij de taak van het mi nisterie van koloniën bemoeielijken bij de opvoeding van de inboorlingen. Een feit is het dat Duitsche jongedames bijzonder gecharmeerd zijn op vertegenwoordigers van het zwar te en gele ras, die er tentoongesteld worden in een pa nopticum of in een circus een dochter van generaal Siegel werd onlangs door een chinees vermoord. Maar dat zij zoo druk correspondeerde met neger jongelin gen in Afrika, dat daarvoor een waarschuwing van het ministerie van kolonies moest verschijnen was niet bekend. ïisji 1 8;;; In Engeland moet, in verband met het kunst- mat;g voederen van in de gevangen'® toevende kiag- reeMyreuwen die weigerden te eten, een aankDoht zgn ingediend tegen minister Gladstone en enkels ge- vangenisheambten. Uit d« Vereenigde Staten wordt gemeld, dat toen president Taft te Portland in zgn automobiel wilde stappen om d9 militaire parade te gaan b woner, een man den president met alle geweld trachtte ta naderen, schijnbaar om kiekjes te nemen. De man werd door de den president vergezellende detectives gearresteerd en gefouilleerd, waarbij bleek, dat hij een zoz-Ioops revolver en een hoeveelheid mu nitie ïij zich had. De lucht in. De Dultscbe kroonprins heeft Zaterdag een besoek gebracht aan Orville Wright, die te Potidam toeft, en gezegd, dat hij grasg eens een tocht met diens vlieg machine mee maken wilde. Onmiddellijk stegen ze op en z bleven ruim een kwartier in het luchtruim. De kroonprins verklaarde, dat hij zich volkomen veilig geroeid hsd. Hg schonk Wright een kostbaren in goud gevallen brillantspeld. Door cognac. Volgens een telegram uit Boedapest zgn aldaar 59 personen gestorven en 17 ernstig ziek geworden ten gevolge van het drinken van vvrvalschten cognac. Kwade stier. In Ewerswinkal wilde een oude boer het vee uit do weide kalen. Plotseling werd, zonder dat men hier voor een reden kon aangeven, een stier wild, hg nam den grgsaard op de hoorns en takelde dezen dusdanig toe, dat hij spoedig daarna overleed. R o 0 v e r s. In Rusland hebben gewapende mannen weer eens een roovsrstutje uitgehaald. Twee van die heeren hebben te Simferopol (de Krim) 300 roebels uit het slachthuis gehaald en met bommen geworpen, waardoor een inspecteur van politie werd gedcod, twee agenten en twee soldaten zwaar, 3 arbeiders licht gewond werden. Een der bandieten word neergeschoten. Telefoondames. Ia Londen krijgen telefoonmeisjes, die in het hu welijk tredon een geschenk van hare collega's. Daar er duizenden dames bij de telefoon zgn wordt zoo'n huwelijkscadeau reeds een aardig sommetje als ieder dame maar dertig cents geeft. Van het ministerie der pesterijen krijgt ieder juffrouw die gaat trouwen twee maanden salaris ten geschenke. Maar er is een strooming om hieraan een einde te maken, omdat een groot aantal Londenache jonge meisjes slechts in dienst der telefoon treedt om zoo spoedig megelgk in staat te zijn te kunnen trouwen. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e kl. 9a lgst.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2