Ie Gemeentebegrootln? dienst 1910. BUITENLAND. ~8TA PSNIEÜWS, 8 October. Jeugdige dieven. Reddingswezen te IJmuIden. Geen kermis. Met het oog op het choleragevaar werd door den Raad der gemeente Weesp besloten, dit jaar geen ker mis te houden en ook de najaarspaardenmarkt niet te laten doorgaan. Niettegenstaande aan dit besluit ge geven publiciteit, deed zich gisteren het vermakelijke schouwspel voor, dat zich verschillende buitenmen- ochen ter plaatse vertoonden met hunne respectieve rossinanten. Ook waren eenige vreemde kooplieden aanwezig. Natuurlijk trokken allen na korte of lange re beraadslagingen eindelijk weer af. Kerkdiefstal. Vreemd Vreemde vondst. Een vo'kateUer Nationale Bloemententoonstelling. Cholera. Baldadigheid Brand. Frlesche stieren naar Oostenrijk. Eedsweigering. Dc daders HOOFDSTUK III. KOSTEN VAN HET ONDER HOUD VAN GEMEENTE-EIGENDOMMEN. Afd. 1. Brand te Utrecht. Uit Broek op Langendljk, Uit Wartnenhulzen. Uit Winkel. STAATSLOTERIJ. No®. 1045 en 19084 elk f 1000. No*. 2434, 8352, 7273 en 18168 elk f 400. No®. 91, 1174, 1335, 2568, 7105, 11406, 11862 en 12332 elk f 200. In H o n g a r ij e is het nu zoo ver, dat er geen coalitie voor een kabinet bestaat, de kroon bevindt zich thans tegenover de onafhankelijkheidspartij, die een geweldige meerderheid in het parlement heeft. dat hun Terboden ïs met maaien door te gaan. Getui ge ging naar de politie, met wie hij zich naar de maai ers begaf om hen op heeterdaad te betrappen. EKsch: S boete of 5 dagen hechtenis. Mishandeling. Frans ran B. te Hoorn had in den nacht van 28 op 29 Augustus Jacobus Naber een steek in den rug ge geven. Hij was dien avond uit geweest^ had ver schillende tapperijen bezocht en kwam eindelijk te recht in de tapperij van Groenewoud, waar ook Naber aich bevond. Naber kreeg ruzie met zekeren v. Snel len, hij ging met deze naar buiten en zij begonnen daar te vechten. Beklaagde mengde zich in dit ge vecht, haalde zijn zakmes uit zijn zak en stak Nabei daarmede. Naber, als eerste getuige gehoord, verklaart m den bewusten nacht in de tapperij van Groenewoud te zijn geweest. Hij verliet die vechtende met Snellen. Bui ten gekomen zag hij beklaagde zijn arm opheffen en voelde daarna plotseling een steek onder zijn rechter schouderblad, uit de wond vloeide bloed. Snellen, daarna gehoord, bevestigt de verklaringen van beklaagde en getuige Naber. Beklaagde heeft volgens den officier reeds een gan- sch» „spijslijst" van veroordeelingen achter den rug. De eisch luidt thans 3 maanden gevangenisstraf we gens mishandeling. OEMENOO NIEUWS. Te Zaandam zijn 8 jongens van 8 tot 12 jaar door de politie aangehouden die zich schuldig hadden ge maakt aan een reeks diefstallen van brood en koek uit wagens, vruchten uit tuinen, lood, haken, touw, zak ken enz. Yoor zoover deze niet geschikt waren om op te eten, werden de gestolen zaken bij een opkooper verkocht, terwijl de op die wijze verkregen centen weeT werden versnoept. Naar aanleiding van de vele aanvragen tot bezich tiging heeft het bestuur van de vereeniging „Het Witte Kruis" te IJmuiden besloten haar nieuw wijk- gebouw tevens reddingsstation voor schipbreukelin gen, dat in het laatst van de vorige maand door Z. K. H. den Prins der Nederlanden werd ingewijd, voor het publiek open te stellen op Dinsdag 12 en Woensdag 13 October eik., van des morgen 9 tot des middags 5 uur. Dinsdagnacht is door tot nog toe onbekend gable- wen dieven ingebroken in de R. G. kerk te Linnen. De dieven hebben zich toegang weten te verschaffen tot de sacristie. De hier aanwezige brandkast werd open gebroken en de zich daarin bevindende gelden werden ontvreemd. Nog werd een offerblok geforceerd; dit was evenwel eerst voor een paar dagen geledigd. Al de in de kerk aanwezige hosties enkel onge wijde zijn door de dieven meegenomen, waardoor verhinderd werd, dat de kerkdienst hedenmorgen ge regeld kon plaats hebben. De sleutels van de verschillende kasten enz. lagen verspreid over het altaar. Eenige dagen geleden werd eene portemonnaie met een aanzienlijk bedrag aan Duitsch en Engelsch geld op het postkantoor te Ylissingen verloren. Gisteren werd dezelfde som teruggevonden in de brievenbus van het postkantoor, doch het geld was nu geborgen in eene andsre portemonnaie dan die waarin het geld verloren was. Door J. Dienaar te IJmuiden is aan het zeestrand, bij paal 58, tusschen IJmuiden en Zandvoort, gevon den een klein beestje, dat door het verspreiden van •en hal groen licht, reeds op ruim 200 meters zicht baar was. Het verspreidt dit licht alleen bij donker. Bij licht heeft 't een grijzen boven- en groene onder- kleur. De vorm is die van een kleine muis, met voel horens en acht pooten en 2 zwarte kraaloogen. Of schoon de vinder aan bevaren en oude visscherlieden navraag deed, kon niemand zich herinneren zoo'n wonderdiertje gezien te hebben. Blijkbaar is 't een weekdier. Als eene bijzonderheid diene, dat de heer H. H. G. van Everdingen, burgemeester van Beusichem en Zeelmond, dit jaar voor de zevende maal de tienjaar- Iijksehe volkstelling uitvoert. Diefstal. Bij de Leidsche politie is aangifte gedaan door den UITGAVEN. HOOFDSTUK t KOSTEN VAN HUISHOUDE LIJK BESTUUR. Jaarwedde van den burgemeester 3000, van de wethouders 750, van den secretaris 3000, van den entvanger 2400, van de ambtenaren van den Burger lijken Stand 750. Jaarwedde van personeel en kos ten van bureaubehoeften voor het kantoor van don Gemeente-ontvanger 1825. Jaarwedde van den ad junct archivaris 300. Presentiegelden der leden van den raad 600 (voor 1909 was 750 toegestaan, berekend naar 14 vergaderingen wordt het geraamde bedrag voldoende geacht). Jaarwedden der ambtenaren ter secretarie 6920 tegen een in 1909 toegestaan bedrag van 6540; de periodieke verhooging der jaarwedden van enkelen hunner maakt deze verhooging noodzakelijk. Schrift- loonen 50. Reiskosten 100. Kosten van licht en brandstoffen 625, schrijf- en bureaubehoeften enz. 2100. (Deze uitgaaf was in 1908 1507.57. Uit d«zcn post zullen betaald worden de kosten van het stenografisch verslag tegen 25 per vergadering). Kosten van het onderhouden en schoonhouden van de raadzaal en secretarie 400. De verhooging van 150 van dezen post is door de practijk noodzakelijk gebleken. Onderhoud en aankoop van meubelen voor raadzaal en secretarie en de andere vertrekken 300, kosten van den Burgerlijken Stand 475, van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster 50, van de bevolkingsregisters 1300 (toegestaan in 1909 300; 4eae verhooging staat in verband met de volkstelling), van de kiezerslijsten a a. 650; van aanplakken, om roepen enz, 300, van abonnement op staats-, provin- heer M., aan den Apothekersdijk aldaar, van het feit, dat uit een kast in zijn woonvertrek een metalen geld kist© is ontvreemd, inhoudende ongeveer 1500 aan effecten en specie. De daders zijn onbekend. Voor de in 1910 door de Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur te Haarlem te houden groote tentoon stelling, is een eerecomité gevormd. Als eerevoorzit ters treden daarbij op de minister van landbouw en de Commissarissen der Koningin in Noord- en Zuid-Hol land en Zeeland, als voorzitter de burgemeester van Haarlem. Thans hebben zich te Hattem ook bij het 7-jarig zoontje van Van der Horst verdachte ziekteverschijn selen voorgedaan. Het ventje leed gisterochtend aan hevige brakingen en diarrhee. Er bevinden zich in observatie: Van der Horst, zijn vrouw, een 8-jarig dochtertje en een 7-jarig zoontje, terwijl een 5-jarig meisje reeds is overleden. De toestand van den man, de vrouw en het dochtertje zijn redelijk wel. Gistermorgen drongen een p'aar studenten die uit de „soos" kwamen, het Ohr. gymnasium binnen op het Janskerkhof te Utrecht. Op herhaalde sommeering van rector en leeraren weigerden zij vrijwillig de in richting te verlaten, waarop zij met geweld daaruit moesten worden verwijderd. Een der studenten bracht den rector, dr. E. Bessem, een slag op het hoofd toe, en sloeg later een ruit in in de woning van den concierge. De politie, inmiddels ter plaatse verschenen, leidde drie der daders voor den commissaris van politie, bij wien zij een scherp verhoor ondergingen. Een der daders, jhr. A. A. M. R. v. K. is ter be schikking gesteld van den commissaris van politie. Gistermorgen half zes sloegen te Beverwijk de vlammen uit de houten bollenschuur van den heer J. Eijking, die voornemens was de schuur te ontsluiten. De voorraad bollen, die nog niet geplant waren, moet aanzienlijk geweest zijn, en de vlammen grepen zoo geweldig om zich heen, dat niets gered kon worden, en alleen de belendende perceelen behouden bleven. De bloembollen waren verzekerd bij de maatschap pij „Oudkarspel." De schuur was bouwvallig en moest aau verschillen de zijden gestut worden. Voor export naar Oostenrijk zijn in Friesland twee stamboekstieren aangekocht, één voor 1500 van J. Hoekstra te Suameer en één voor 1300 van 8. Mein- dertsma te Wanswerd. Gistermiddag stond de ex-dienstweigeraad Kriller, schilder te Haarlem, voor de 5e kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht, beklaagd van eedsweigering. Hem was ten laste gelegd, dat hij heeft „geweigerd en nagelaten om als getuige onder het opsteken van de beide voorste vingers der rechterhand en het uitspre ken der woorden: „Zoo waarlijk helpe mij God Al machtig" den eed af te leggen van geheele waarheid en niets dan de waarheid te zullen zeggen, zulks hoe wel hij niet behoorde tot eenig kerkgenootschap, al thans niet tot een kerkgenootschap, welks regelen het afleggen van een eed, of van een eed in dien vorm verboden. Nadat o. a. voorlezing was gedaan van het proces verbaal van de zitting der Rechtbank, waarop de eeds weigering plaats had, werd beklaagde door den presi dent mr. Witsen gevraagd of hij bereid zou zijn ge weest zijn verklaring' te geven als hem gevraagd was een belofte af te leggen. Beklaagde antwoordde be vestigend en zeide alleen geweigerd te hebben den eed af te leggen, omdat hij niet aan een God gelooft en zijn geweten niet wilde bezwaren door een verklaring te geven onder aanroeping van een God, aan wien hij niet gelooft. Getuigen werden in deze zaak niet gehoord. Het O. M„ waargenomen door mr. Besier, eischte een week gevangenisstraf tegen den beklaagde. Te Ledden zijn gistermiddag 6 personen gearresteerd als verdacht van de brutale inbraak op Maandag 4 dezer in de woningen van prof. Eerdmans en prof. Van Itallie. Zij hielden zich op in een melksalon aan de Boerhaavestraat hoek Kruisstraat en waren bij de politie bekend als kwartjesvinders. Of men de rech te personen te pakken heeft zal de justitie moeten uitmaken. Zeker is het dat zij Maandag in voornemde melksalon zijn geweest en aldaar hun fietsen hadden achtergelaten. Toen zij gistermiddag die kwamen ha len, stond de politie in hinderlaag en arresteerde ze allen. De eigenares van de melksalon verklaarde dat zij meermalen bezoek van hen kreeg, maar dat zij ze niet bijzonder vertrouwde. Vermoedelijk is de buit naar den Haag gebracht, want twee hunner zijn des avonds nog in de melksalon geweest en deelden toen mede dat zij aldaar nog zaken hadden te verrichten. ciaal-, vak- en dagbladen 80; van zegels van regis ters, rekeningen enz. 250. Vertering van raadscom- missiën 200. Aankoop van boekwerken 50. Totaal van het Ie Hoofdstuk 27225. HOOFDSTUK II. KOSTEN VAN INVORDE RING DER PLAATSELIJKE BELASTING EN TERUGGAAF DESWEGE. Kosten van toezicht en van invordering der plaat selijke belastingen 4350, in 1909 was toegestaan 4100, de vermeerdering komt door de bureaukosten van den controleur, hooger perceptieloon aan den rijks ontvanger en meerdere kosten van het administratief materieel ten dienste van de tonnenbelasting e. a. Teruggaaf van belastingen 50. Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten 1250. Jaarwedde der sluiswachters 1751, idem der haven en keurmeesters 840. Kosten van de Waag 9751.20. Graanmarkt 798.75; kleine veemarkten 800; groentenmarkt 225; vischmarkt 40; botermarkt 235; kleine kaas-, aardappelenmarkt enz. 75; kos ten van de inning van het vergunningsrecht 75; jaarwedde van den tolgaarder aan den Hoeverschelp- weg 208. Totaal van het Ilde Hoofdstuk 20448.95. toege staan in 1909 20315.95. Jaarwedden van de opzichters over gemeentewer ken, klokkenluiders, klokkenisten en uurwerkmakers 7350. Idem van den opzichter begraafplaats en doodgraver 696 (1909 620, de jaarwedde van den opzichter en van den doodgraver zullen ter verhooging met 50 resp. 26 worden voorgedragen.) Totaal 8046, tegen in 1909 toegestaan 7970. AFDEELING II. ONDERHOUD VAN HUIZEN TORENS, POORTEN, e. d. Gisteravond brak te Utrecht een felle uitslaande brand uit in het gebouw van den Pharmaceutischen Groothandel aan de Nieuwe Gracht. Spoedig was men den brand meester. De werkplaatsen zijn groo- tendeels uitgebrand, evenals het laboratorium en de bovenverdieping van het gebouw. De waterschade is groot. Ook in de aangrenzende pastorie der R. K. kerk is waterschade. Alles was verzekerd. Uit Eienlrenburg Het beroep bij de Ned. Herv. gemeente te Eenigen- burg is aangenomen door ds. H. Huizinga, emer. pred. te Groningen. Uit Het Z?md. Er is zeker geen dorp waar gedurende de kermis zoo goed gegeten wordt als te Het Zand, Voor de a. s. kermis heeft men ingeslagen 4 vette koeien, 6 dito varkens, 1 paard en 2 schapen. Door den tragen handel wordt er aan de afslag- markt te Broek op Langedijk niet veel sluitkool aan gevoerd, toch werd er aan de afslagmarkt in de maand September verhandeld: 880 zak aardappelen, 279,100 bos wortelen, 724,400 bloemkoolen, 1,235,400 roode kooien, 333,500 gele kooien, 252,000 wikte kooien, 500 koolrapen, 9663 balen zilveruien en nep, 7105 balen uien, 22,100 bieten, 13,650 rammenassen, 12,850 au gurken, 47 halen wortelen en 1,147,500 slaboonen. Van de laadplaats werden in die maand verzonden 486 wagonladingen groenten, Benoemd tot hoofd eener school te Velseroord de heer W. H. Plouwen te Warmenhuizen. Gisteren vergaderde de Raad. Tegenwoordig *l!e leden. Na opening deelde de voorzitter mede, dat dcor d. n Re,ad aan den heer A. O. Bol te Bsrsingerhorn, con cessie voor te cprishticg van sen stesnkol-nfsbriek waa toegezegd. Van de keer Bol was bericht ontvanger dat aan sluiting van de Weere te veel kosten medebrengt en niet mogelijk is, tenzij de gemeente kern de rente en aflossing voor dat deel garandeert. Eveneens wordt door hem een kaart overgelegd, waaruit blijkt, dat de fabriek zal worden geplaatst san den tramwegovergang tusschen Winkel en Nieuws Niodorp, ep grondgebied van laatstgenoemde gemsente. Het verlichtingsgebiod Winkel wordt daar door belangrijk groeier dan voor Nieuwe Niedorp. B. en W. stellen voor een deskundige over plan en voorwaarden te doen hooran. Omtrent de garantie voor aansluiting van de Weere, wordt nadat later door Burg. en Weth is gerefor meerd, een j*arl$ksch bedrag van f 176 genoemd. Voor de straatverlichting in de Wee re ia de heer Bol bereid te zorgen. Na eenige discussie werd besloten een deskundig advies in te winnen in welk deel van de wegen de gasbuizen sullen werden gelegd. Afwjjzena werd beschikt op het verzoek van Jb. Vgzelaar, bierhuishouder te Winkel, om ingevolge art. 5 der Drankwet aau B. M. de Kiidngin machti ging te vragsn om ean vergunning boven h»t maximum te mogen verieenen voor zijn Realiteit café de Zwaan. De voorzitter deelt med», dat door Ged. Staten voor eenigen tijd een schrijven tot de gemeentebesturen is gericht, dat voortaan niet dan om z«er gewichtige redenen vrijstelling zal worden verleend van de ver plichting tot het geven van onderwijs in vrijs- en ord< - oef ningen. Da onthvffing voor deze gemeente eindigt 31 Dïeem- ber 1909. B. en W. stellen voor bedoeld onderwijl met 1 Ja nuari sur. in te voeren. Dit vfcorstel werd aangenomen, mits de schoolop ziener rich ook met de invoering van het onderwijs ap de wijze als is voorgesteld kan vereeaigen. Vervolge-.;® werd door den voorzitter aangeboden; lo. de begrooting van het algemeen burgerlijk arm bestuur voor 1910 in ontvang sn uitgaaf aanwijz-mde f 4199.55; 2q. de begrooting der gemeente voor 1910, in ont vang en uitgaaf aanwijzende f 24026 901/2- Werd ovsrgrDgd lo. een ontwerp suppletcire be groeting voor dea dienst 1959 in ontvang en uitgaaf bedragende f 8930. 2». Es» oatwarj besluit tot hst deen van staling ui; dea post voor onvoorziene uitgaven dienst 1909 tol een b-drïg van f 136.721/2 Beide ontw-.rpsn warden ypedgxkeutd. Pa «na besloten zitting. Na heropening weid besloten den bouw van vijf arbeidvrtwoningen ter verbetering der Volkshui»v*»ting te gunnen aan den laagsten inschrijver der gistermor gen gehouden aanbesteding, den heer K. Lodder te Nieuwe Niedorp f 6449 Bij de rondvrkag deslie do heer Wit mede, dat it in den weg iangs den Molenkade diepe knippen zijn, die voor rijtuig-eïkeer hinderlijk zijn. De Voorzitter zeide voorziening toe. Hierna sluiting. 8122.40, in 1909 toegestaan 2804.66. De memorie van toelichting vermeldt voor buitengewone werken een bedrag van 6350 waaronder zijn begrepen het laatste gedeelte van het hek bij de gemeentereinigihg dat van ijzer zal worden gemaakt 252, herstellings werken aan de muren op de binnenplaats van het stadshuis 125, behangen van de raadzaal in eigen beheer 35, verschillende reparaties in het gebouw van den waarborg 38, bouw van eeu paardenstal met hooibergplaats op het terrein van den reinigingsdienst 5900. Dag- en weekgelden der werklieden in dienst der gemeente en kosten van fabricage 4422. Totaal de zer afdeeling 12544.40, voor 1909 7226.60. AFDEELING III. WEGEN, STRATEN, PLEI NEN, VAARTEN, BRUGGEN, PLANTSOENEN EN ANDERE WERKEN. Onderhoud voor straten en pleinen 14546.90, voor 1909 was toegestaan 12157. Geraamd wordt thans voor gewoon onderhoud 8791, voor buitengewone werken, bestaande uit Sckelpkoek 320. Turfmarkt 463. Zandersbuurt 208.50. Keetgracht 289. Fnidsen 273.50, Spanjaardstraat 168.90, Kaarsen makersgracht 310, Kanaalkade 2006, Vlaanderhof 180, Breedstraat 313, Scheteldoekshaven 206, Geesterweg 592, Oudegracht 328 en Torenburg 98. Het onderhoud der wegen en voetpaden wordt geraamd op 8028.50, voor 1909 werd f 5722 toege staan. Gewoon onderhoud 4273. Buitengewone werken 3755.50 o. a. Hoeverweg 1083, een paarden- pad in dien weg 350, vernieuwing Friesche weg 1412 en reiniging 910.50. Wandelplaatsen en plantsoenen 9271. Bruggen en overzetveeren 1769. Pompen en riolen 4019. Havens, vaarten, kaaimu ren enz. 2454 (voor 1909 1545). Onder de voorge nomen buitengewone werken komen voor taludvoorzie ningen langs de Singels 320. Schoeiïng langs de Breelaan 453, id. langs Oostwijk f 358, walinuren Trekking van heden. 5e kl, 12e lijst. In Engeland wendt de Koning alle mogelijke moeite aan om een ernstig conflict te voorkomen. Hij laat de invloedrijkste personen der politieke partijen bij zich komen, om tot de meest gewenschte oplossing te geraken. Hoe het lot van de begrooting in het Hoogerhuis ook moge zijn, een algemeene verkiezing zal wel het onvermijdelijke gevolg wezen. In de Hongaarsche bladen staat te lezen, dat, als twee staten, die zoo dicht tegen elkaar aan liggen als Oostenrijk en Hongarije, maar een duizendste deel van de oneenigheden hadden, die er tusschen de twee landen Oostenrijk en Hongarije bestaan, dan zouden twee zulke staten al lang slaags geraakt zijn. In Spanje zal de krijgsraad te Barcelona in 1200 processen in verband met den opstand hebben te vonnissen. Men hoopt in December hiermee klaar te komen. Een der beklaagden is Ferrer, die sinds een maand is opgesloten in een kerker. Hij is de stichter van tal van Libertijnsche scholen. Zelf heeft hij uit drukkelijk verklaard onschuldig te zijn aan, hetgeen hem ten laste gelegd wordthij zou 800 peseta's heb ben willen bijdragen tot de kosten der „Revolutie" (piaar hiermede werd bedoeld een Spaansche vertaling van de geschiedenis der Fransche omwenteling) en de revolutie hebben voorbereid, hetgeen hij ontkent, aan voerende, dat redevoeringen welke hij twintig jaar ge leden hield, thans opgerakeld zijn, terwijl revolution- naire oproepingen, op zijn rekening gesteld, vervalscht werden. In verschillende landen worden pogingen aange wend, om van de Spaansche regeering gedaan te krij gen, dat hij niet voor den krijgsraad, maar voor een burgelijke rechtbank moet verschijnen. Steekt uit de vlag Steekt uit de vlag Ja doet het jaar aan jaar, Op acht October, Vrijheidsdag, De schoonste, die ooit Neerland zag! Steekt uit de vlag! Steekt uit de vlag! Ter eer van Alkmaar! Zoo luidt het slot-couplet van het eerste liedje in da Feestcourant, welke heden door vriendelijke jongeda mes in de stad werd aangeboden. Bij die opwekking tot vlaggen sluiten we ons gaar ne aan. En eveneens gaarne brengen we het verzoek van de feestcommissie over„De ingezetenen worden vrien delijk verzocht een lintje of strikje der stadskleuren den geheelen dag zichtbaar te dragen." Over het feest zelf hebben wij weinig te zeggen, na het belangwekkende artikel van onzen geachten archivaris in ons nummer van Zaterdag, waarin op het belang van het groote feit, dat morgen wordt her dacht werd gewezen, en als een eerlijke overtuiging werd uitgesproken, dat alle ingezetenen deze her denking kunnen meevieren. Ook het programma 71/2872 reveille, 89 klok- kespel, 11 uur plechtigheid bij het Victoriebeeld, 121 klokkespel, 24 jong Alkmaar huldigend de helden van 1573, 4 uur onthaal der kinderen in de Harmonie, 35 muziekuitvoering op 't Hofplein, 56 klokkespel, 77a91/- uur Feestconcert in de groote kerk, van 81/2101/2, muziekuitvoering op de Steenenbrug en op het Hofplein hebben wij herhaaldelijk medegedeeld. En ook hebben wij meer dan eens gewezen op het flink studeeren van de jongens en meisjes, die met het stedelijk muziekkorps, met fluiten, castignetten en tamboerijnen den 8-Octobermarsch van den heer Maas zullen uitvoeren, op het voortdurend repeteeren van het koor van 400 kinderen, dat onder leiding van den heer H. Lindeboom van Oudorp de plechtigheid bij het Victoriebeeld zal opluisteren, op het vlijtig oefenen van het koor van 300 zangeressen en zangers, onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn, voor het lcerkconcert dat zeker het glanspunt van het pro gramma zal zijn. Neen, wij hebben weinig meer te zeggen dan de hoop uit te spreken, dat het bestuur van de ontzetver- eeniging en de feestcommissie morgenavond de vol doening mogen smaken, dat de herdenking ook dit jaar naar wensch is geslaagd, ja, die van het vorig jaar zoo mogelijk heeft overtroffen Een paar woorden evenwel nog over de zooeven ont- vangen feestcourant. Wij wenschen den redacteur, 600, reiniging bij de Bokkebrug 143. Kosten van het diep- en schoonhouden van havens, grachten, sloo- ten en putten 975. Voor 1909 was toegestaan 725, de verhooging houdt verbandt met het voornemen van een vlet aan te koopen. Onderhoud van klokken 655, van begraafplaats en kosten van begraving 1016. Totaal der lilde afdeeling 42734.40 tegen een toegestaan bedrag in 1909 van 36234.90. AFDEELING IV. .LASTEN. Grondlasten 1400, voor 1909 1050; de raming houdt verband met de voor 1909 vastgestelde uitgave van 1397.24. Dijk- en polderlasten 300, recogni tiën 25, totaal der IVde afdeeling 1725, voor 1909 toegestaan 1325. Totaal van het lilde Hoofdstuk 65049.80, toege staan voor 1909 52756.50. HOOFDSTUK IV. 1ste afdeeling. KOSTEN DER OPENBARE VEILIGHEID EN VAN DE BRANDWEER. Jaarwedde van den commissaris van politie 1800, id. van den inspecteur en van de agenten van politie 17415, der hooistekers 80, gratificatiën aan brand- spuitlieden 1650. Totaal der 1ste afdeeling 20945, in 1909 was toegestaan 20610. Ilde afdeeling. Kleeding en uitrusting van de agenten van politie 2175, onderhoud der wachthui zen en kosten van verlichting en verwarming 694. Onderhoud der hooistekersgereedschappen 15, van brandspuiten en brandladders 1480, der lantaarns en verdere kosten van verlichting 12500, wegens ver pleging van politiegevangenen en politieonderzoek 100, van buitengewoon toezicht 75, voor 1909 500. Dit verschil werd overgebracht naar den post kosten van keuring van vee en visch. Schrijf- en bu reaubehoeften, druk en bindwerk en andere Ideine uit gaven der politie 250. Koffie aan de nachtpolitie 60. Totaal der Ilde afdeeling 17349, voor 1909 toege staan 17825, totaal van het IVde Hoofdstuk resp. 38294 en 38435. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2