STAÜSNIEU WSl Van den regen In den drup. Gasontploffing. Te vondeling gelegd. Kinderverlamming. Weatmeijer—Lehmann. Uit Hoorn. Ter perse Niet vroeg naar huis. Telegrafisch Weerbericht Benoemd. Alkmaaisch Vriendenkring. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers." Alkmaars' succes op den Nationalen Schaak bas wedstrijd te Zaandam. Ferrer-zaak. Benoeming Schoolopziener. De Noord-Hollandsche Landbouw Onderlinge. Ageods. Laatste Berichten. Dit voorstel wordt door de heeren Verwer en van Yloodorp krachtig ondersteund. De heer Geerke stelt voor eerst het advies van B. en W. te hooren en daarna het voorstel lioedemacker in stemming te brengen. Door den heer van Vioodorp wordt er op gewezen dat, wanneer na het aanhooren van dat advies, het voorstel lioedemacker mocht worden aangenomen, dit den schijn zou opwekken alsof het advies van B. en W. onvoldoende was. Het voorstel lioedemacker, thans in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. (Tegen de heer Geerke en de beide wethouders). De benoeming is dus 8 dagen uitgesteld. Alsnu doet de voorzitter voorlezing van een ingeko men missive van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid alhier, waarin wordt medegedeeld dat op 1 Januari a.s. aan de beurt van aftreding is de commis saris dier Maatschappij: S. Visser. Directie commis sarissen verzoeken den raad zijne gecommitteerde ter vergadering van vennooten op 29 October a.s. te zen den, ten einde daar stem uit te brengen tot het be noemen van een commissaris. Overgegaan wordt nu tot het benoemen van een ge committeerde. Tot stemopnemers worden door den voorzitter aangewezen de heeren Eisma en Geerke. Na eenige stemmingen wordt tot gecommitteerde benoemd de heer Jb. Verwer, die de benoeming aan neemt. Vervolgens wordt na eenige stemmingen besloten dat de gemeente als commissaris zal stemmen op den heer W. Spaarman Pzn. Deze aanwijzing geschiedde met 5 stemmen op den heer Spaarman en 2 stemmen op den aftredende, terwijl bij eerste stemming 2 stem men op den heer van Vioodorp en 1 stem op den heer P. A. Komijn was uitgebracht. Besloten werd nog om in te gaan op de offerte van de Maatschappij tot Bevordering van Nijverheid om van haar gedurende 5 jaar het recht van hoop te krij gen op een stukje grond, gelegen naast de gemeente gronden bestemd voor bouw van nieuwe woningen. De" maatschappij biedt dit stukje grond aan voor 200. Ook werd ingewilligd een verzoek van den heer K. Hiimer, om in afwijking van de bouwverordening, naast het raadhuis een perceel te mogen vernieuwen, waarvooT in plaats van paalfundeering, betonfundee- ring zal gebezigd worden. Met algemeene stemmen wordt thans de heer T. Ero tot hoofd voor het herhalingsonderwijs benoemd, en voor het geven van lessen in de verschillende vak ken dezelfde onderwijzers en onderwijzeressen aange wezen als die daarvoor de vorige cursus hebben dienst gedaan. Bij de rondvraag zegt de heer van Vioodorp het vol gende: Nu door het vertrek van Mevrouw Maasdam eene vacature is ontstaan in de damescommissie, be last met het toezicht op het handwerkonderwijs aan de lagere school alhier, zal straks in die vacature moe ten worden voorzien. Zooals de voorzitter en de raad zich zullen herinne ren, zijn voor die commissie indertijd door B. en W.'2 dames benoemd, terwijl door spreker daartegen is ge protesteerd, op grond van de wet op het Lager Onder wijs en z. i. de benoeming aan den raad was. In 1908 besloot de raad tot het instellen van boven genoemde commissie, en waar de lager onderwijswet spreekt van de raad kan ook andere commissiën be halve die van B. eri W. daarstellen, meende de heer van Vioodorp dat daarstellen gelijk stond met benoe men. Door den voorzitter wordt geantwoord dat Mevr. Maasdam haar schrijven heeft gericht aan B. en W. en dat dit schrijven nog niet in de vergadering van dat college is behandeld. De heer van Vioodorp verwacht dat dit in de eerst volgende vergadering van B. en W. een ernstig punt van bespreking zal uitmaken, te meer waar thans in dat college een lid (de heer Blokdijk) zitting heeft, dat het indertijd volkomen met hem eens was. Hierna wordt de vergadering gesloten. Vrijdag vervoegde zich bij W. B. te Wenum onder Apeldoorn zekere F. R., gedomicilieerd te Antwerpen, met verzoek in diens woning tegen den regen te mo gen schuilen. Toen hij een oogenblik alleen in de keu ken was, maakte hij van de gelegenheid gebruik om een op den schoorsteenmantel liggende portemonnaie met geld weg te nemen, waarmede hij zich haastig ver wijderde, B. ontdekte al spoedig den diefstal en stel de oogenblikkelijk de politie met het geval in kennis, waarna het den veldwachter Nuyten en den gemeente veldwachter Vermeulen van Epe mocht gelukken den dader in handen te krijgen. De verdachte is in het huis van bewaring te Zutphen opgesloten. Het is een circa 20-jarige recidivist. Kinderzang. Het was het departement Zutphen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen opgevallen dat al daar de volkszang zooveel te wenschen overlaat. De kinderen zingen wel, maar meest zinnelooze liedjes. Om te trachten daarin verbetering te brengen heeft het bestuur met de schoolhoofden besproken om op al le scholen één stel liederen aan alle kinderen te leeren, opdat zij samen zouden kunnen zingen. Dat overleg is geslaagd. De heeren Ormel, Paternotte, Vrucht man en Kesler hebben een 6-tal liederen uitgezocht en die zullen nu op alle scholen worden geleerd. Het bestuur hoopt, dat die samenwerking ook de volgende jaren zal voortgaan, zoodat waar nu de ééne school dit, de andere school dat lied leert, er nu een stel liederen komen zal, die door alle kinderen gekend en gezongen kunnen worden. De voorzitter wees bij de mededeeling hiervan er op, dat er dus blijkt ook bij het onderwijs nog een 'neutrale zóne te zijn, waarin allen kunnen samenwerken. Te Bussum heeft Zaterdagmiddag eene hevige gas ontploffing plaats gehad in een villa. Bij het ophan gen van een gaskroon, ten behoeve van den intrekken- den bewoner, gebruikte de knecht van den loodgieter een lucifer. Een hevige knal volgde: een aantal spie gelruiten en twee plafonds werden verwoest, een stuk muurwerk uit de voeten gezet. Te Heerenveen is gevankelijk binnengebracht de ar beider T. te Houtigehage, die 's morgens 6 uur zijn 3 kleine kinderen op den stoep van den armvoogd neerzette en zich verwijderde. Omgewaaid Te Zwartemeer is de keet, bewoond door H. Bou wers, tengevolge van den hevigen wind omgewaaid. De oude man, die reeds langen tijd ziek te bed lag, had geen tijd en kracht om zich bijtijds naar buiten te begeven. Toen men hem te voorschijn haalde, was hij reeds overleden. Naar men uit Leiden meldt, doen zich aldaar op het oogenblik niet minder dan een 25-tal gevallen van kinderverlamming voor. De ziekte heeft geen kwaad aardig karakter. De )eli-oourant ontving 20 September een tele gram, dat te Batavia w.tren aangekomen mej. West- meij, ir c n de heer Lehmai in. Zou het dan tóch waar zijn? (N. Ct.) Uit Bergen. Het slechte weer had gisteren sk chts een matig be zoek aa.i de baan alhier ten gevolge. De baan was zwaar. Toch beantwoordden de favorieten in het alge meen min de verwachtingen. De uitslag was als volgt: I. V inken-prijs, prijzendraverij1. Kwarteltje. 2. Tallin,'j Charm. 3. Baudina. II. Kneuen-prijs, re- orddr.u erij1. Nance o Neill. 2. Limbus. III. Lijs- ter-pri.,3, handicap-draverij1. Miss Maggie. 2. Ko- zyr. 3. Elsje. IV. Putters-prijs, record-draverij: 1. ICozyr. 2. Caesarewiteh. 3. All>erti ne. V. Groenlin- gan-piijii, heat-draverij, min. afstand 1600 M.le heat: 1. Rheiugold. 2. Miss Fefero. o. Apollon. 2e heat: 1. Baron Silver: 2. Foottitt. 3. Miss Fefero. 3e heat: i. Baron Silver. 2. Foottitt. Te Haarlem slaagden Zaterdag voor het examen vrije- on orde-oefeningen de dames L. M. Hoogeboom en A. O. Hooyschuur. Uit Purmereind. Uit het Noord-Hollandsche Kanaal wtrd heden op gehaald het lijk van een 17-jarig meisje. Zij was ker mis gi an houden tot na middernacht en keerde in de ouderl jkt woning niet meer terug. Da ooizaak ligt in het duister. gggfe.Uit Weat-Graftdtyk. Op le voordracht ter benoeming van een onderwij zeres te West-Graftdijk zijn geplaatst: mej. A. J. van Woerkum, tijdel. onderwijzeres te De Rijp; A. Kreij- ger te Oost-Graf tdijk en G. Bakker te Graft. Aangenomen het beroep naar de Rem. Ge.'. Gem. te Hoorn door ds. A. Klaver te Oude Wetering. Bij den uitgever L. J. Veerman te Heusden is ter perse en zal spoedig verschijnen „Die vreemde Oom Frans" door W. Wijker (den sol nijver van onze ru briek Fit School en Huis). Het boek zal worden op genomen in de Nieuwe Bibliotheek voor de Jeugd on der redactie van J. Stamperius. In „le Zaanstreek" maakt de burgemeester van Wormerveer bekend dat hij een vergadering van den Raad heeft belegd tegen Dinsdag 26 October a.s., des namiddags 8 uur. De agenda vermeldt niet minder dan 34 onderwerpen ter behandeling waaronder de begrooling van 1910, aanvrage concessit electrische tram enz. De Raadsleden zullen niet vroeg thuis komen! Cholera. Zondagochtei.fi is te Deventer oen cholera-lijderes overleden. Waarschijnlijk is de besmetting veroor zaakt door IJ sselw ater. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 October. Medegedeeld dooi het Koninklijk Nederlandse^ Meterologisch Instituut te De Bilt. OWRZICHT. In het gebied vai^Le waarneming is de hoogste ba kende stand vtm den W rometer 77C.8 te Horta. Dé laagste stand van den barometer 748.6 te Skun- desnaes. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 19 October.) Zwakke tot matigen zuidelijken wind, meest zwaar be wolkt, mogelijk regenbuien, zelfde temperatuur. Neerslag te Alkmaar 11 October: 10 m.M. Neerslag te Alkmaar 18 October: 3.3 m.M. HOOG WATER. Te EGMOND AAN ZEE's morgens kwart over zeven; 's avonds kwart voor acht. Te BERGEN AAN ZEE: 's morgens half acht; 's avonds acht uur. Geslaagd Voor het examen M'ije- en orde-oefeningen slaagden onze stadgenooten du heeren H. W. Janknegt en J. J. Poli. e.SlJjij» Zaterdag is de bi'igadier Broekhuijzen alhier be noemd tot majoor der Rijksveldwacht. Alkmaai'sch Vriendenkring hield gisterenavond in het café van den heer Kramer, aan het Waagplein, zijn eerste gezellige bijeenkomst in dit seizoen. De heer II. Ibink, voorzitter van de vereeniging, opende doze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom aan de vrij talrijk opgokomenen. Het bestuur had gemeend dezen winter voor deze bijeenkomsten niet van de steeds verleende welwillen de medewerking van eigen krachten gebruik te moe ten maken, maar andere personen te moeten uitnoodi- gen, door hun declamatie en spel het gezelschap op deze avonden aangenaam bezig te houden. Hij hoopte dat het Bestuur den eersten avond er in geslaagd zou zijn door de medewerking van mevrouw en den heer Caarls cn vertrouwde dat er genoten zou worden cn dat dan het genot een aansporing zou zijn voor alle leden om ie trachten het ledenaantal te doen vermeerderen. (Applaus.) Het vertrouwen dut het dno Caarls genot zou ver schaffen weid niet in 't minst beschaamd. Het duo Caarls is in Alkmaar niet onbakend en deed het veel verwachten, in die verwachting werd men niet teleur gesteld. Hot hartelijk applaus dat het na ieder num mer te heui t viel, bewees dit voldoende. De muziek van den heer Crefeld bracht een aange name afwisseling in de velschillende pauzes. Kortom, de eersle gezellige bijeenkomst van „Alkmaarsch Vriendenkring" is in alle opzichten geslaagd. In de j. 1. Vrijdag gehouden algemeene ledenverga dering van het Mannenkoor „Du Vereenigde Zangers" werd aan den heer Fr. Rig ter, die wegens drukke werkzaam]leden zich onmogelijk langer met de leiding vair bovengenoemd koor kon belasten, op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verkfend als direc teur, en werd als diens opvolger benoemd de heer LI. A. Maas, directeur van het Stedelijk Muziekkorps en directeur van het St. Laurantius-koor, beiden alhier. De repetition zullen voortaan geregeld plaats heb ben iederen Woensdag, des avonds te 8 uur, in het lokaal „Diligentia." Voor de eerste maal op Woens dag 20 October a.s. Voetbal. Alc nar ia \ictrix- Adelborsten F. H C. Toen oin kwart voor twee afgetrapt werd ontspon zich dadelijk een vlug spel waarbij de Adelborsten aanvallend optraden. De achterhoede van Alcmaria sloeg dezen aanval echter af, en deed den bal naar de voorhoede verhuizen. Verscheiden malen werd de bal goed opgebracht, doch voor de goal werd steeds ge mist, hoofdzakelijk door de gladheid van h«t veld. Eindelijk hadden de Alkmaarders geluk toen een goed genomen hoekschop door een der adelborsten in eigen doel werd getrapt. Spoedig hierop maakten de adel borsten gelijk en doelpuntten zelfs nog 2 maal. Beide punten werden echter niet toegekend wegens buiten spel. Voor de rust doelpuntte Alcmaria nog eenmaal door de linksbinnen. Rust ging in met 21 voor Alcmaria. Na de rust was Alcmaria eenigszins sterker en na een 10 minuten spelens maakte de linksbuiten dan ook een goal. Uit een hoekschop voegde de linksbinnen er nog een bij, terwijl even voor het einde weer de links buiten met een boogschot succes had. Het einde kwam met een 51 overwinning voor Alcmaria. Veel publiek woonde deze wedstrijd bij, hoewel het weer niet aanlokkend was. De spelkwaliteit was ech ter van dien aard, dat de regen vergeten werd. Vooral de rechtsbinnen na de rust en de linksbuiten en cen- terhalf waren goed op dreef en kregen menigmaal een welverdiend applaus. De gisteren te Zaandam gehouden nationale schaak wedstrijd, uitgeschreven wegens het tienjarig bestaan der schaakclub „Zaandam" is de grootste wedstrijd geweest, die tot nu toen in Nederland beeft plaats ge had. Niet minder dan 115 deelnemers hebben aan dezen wedstrijd deelgenomen. Ook uit Alkmaar waren verscheidene deelnemers gekomen. In de hoofdklasse mocht het den heer B. van 't Veer gelukken, den tweeden prijs te bemachtigen, de verdere deelnemers in zijn groep waren de heeren F. A. Puts uit Haarlem, L. A. Kuijers en B. J. v. Trotsenburg, beiden uit Amsterdam, waarvan de heer v. Trotsenburg den eer- stenprijs kreeg. Ook in de eerste klasse had Alkmaar wel succes, de heer G. van Nieuwkuijk won n.l. den eersten prijs in zijn groep, terwijl in de derde klasse de heeren C. van stam en P. Hartog ieder in him groep een eersten prijs wonnen. Voorwaar een succes voor Alkmaar. Alle genoemde heeren zijn leden van de Alkmaarsche schaakclub V. V. V. Men verzoekt ons de aandacht van belangstellenden te vestigen op de vergadering, morgenavond in de groote zaal van de Harmonie te houden, waarin de heer Domela Nieuwenhuis over de Ferrer-zaak zal spreken. Zooals wij Zaterdag reeds in een deel der editie meldden, is benoemd tot schoolopziener in het Arron dissement Alkmaar de heer A. van Hattum te 's-Gra- venhage. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw ver gaderde Vrijdagmiddag in Hotel de Toelast ter be spreking van het reglement ontworpen voor de Onderlinge Landbouw-Verzekerings-Vereeniging voor Bedrijfsrisico „de Noord-Hollandsche Landbouw On derlinge" gevestigd te Amsterdam. De heer dr. Zaaijer die de vergadering, waarop 36 van de 46 afdeelingen vertegenwoordigd waren leidde, wees er bij de opening op dat het aangenaam was zoo veel belangstelling te mogen ondervinden, temeer daar het hier de definitieve oprichting der Landbouw On derlinge betrof. Het doel van deze onderlinge is goed, omdat het eene menschlievende handeling betreft. Nu is dit wel niet zoo iets bijzonders maar het goede vooral is dat het toonen dier menschlievendheid reglementair wordt bepaald. Er heeft zich indertijd een permanente commissie gevormd om in de leemte van de Ongevallenwet te voorzien. Deze commissie bestond uit de heeren de Boer, Kruzeman en Theunissen die ter vergadering tegenwoordig waren, evenals de heer van Genderen Stort, secretaris van het Landbouw-Comité^ en de heer Posthuma, een der directeuren van de Centrale Land bouw onderlinge die bereid waren al de gevraagde in lichtingen te verschaffen. De heer Posthuma daarna het woord verkrijgende wees er op dat de Landbouw Onderlinge een gevolg is van de Ongevallenwet waarin niet is bepaald dat de arbeiders van landbouwers e. a. in de algemeene ver zekering zijn opgenomen. Wel zal eens de tijd komen dat in deze leemte zal worden voorzien door een wet, maar dan zal men ver plicht zijn den daardoor aangewezen weg te volgen, terwijl men nu zijn eigen pad kan bewandelen en de methode tot richtsnoer kan dienen voor den wetgever. De permanente commissie heeft een ontwerp vast gesteld, dat thans aan de besprekingen zal worden onderworpen en spreker hoopte dat alle vereenigingen lot wie de roepstem is gericht tot bespreking en vast stelling mogen medewerken tot het verkrijgen van goede resultaten. De algemeene beschouwingen van het reglement werden daarna aan de orde gesteld. De afgevaardigde van Wieringerwaard vroeg in verband met den inhoud van art. 1 al. 2 „niet alleen kan de Centrale Onderlinge zorgen voor verzekering der werklieden bij ongevallen, maar kan ook de zaak uitbreiden tot verschillende regelingen, zooals verze kering van hagelslag e. a." of dan die laatste regeling administratief en finantieel afgescheiden zal zijn van de Landbouw Ongevallenverzekering. De heer Posthuma beantwoordde deze vraag beves tigend. Bij de artikelsgewijze behandeling werd bepaald dat achter den naam der vereeniging zal worden gelezen: „opgericht door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw." Uit de verschillende gestelde vragen en de daarop gegeven antwoorden bleek dat alle arbeiders, ook losse zoowel als de in het bedrijf werkzame kinderen in de verzekering zijn opgenomen; dat de eventueel getroffen veiligheids- en gezond heidsmaatregelen ter voorkoming van ongelukken niet direct verplichtend voor ieder zullen worden ge steld, alleen houdt het Bestuur een slag om den arm indien blijkt dat een lid geen nota wil nemen van den door hem gegeven raad. De vereeniging wordt geacht opgericht te zijn 15 October 1909 en in werking te treden op 1 Januari 1910. De bestuurder van het bedrijf noch zijne vrouw zijn in de verzekering opgenomen, wanneer blijkt dat zij dit willen dan zullen zij dit moeten opgeven en hunne verzekering is afgescheiden van de Landbouw Onder linge. Wanneer een persoon er twee bedrijven op nahoudt b. v. veenderij en boerderij, dan zijn de arbeiders die b. v. 's morgens in de veenderij en 's middags in de boerderij arbeiden, voor beide werkzaamheden verze kerd. Volgens de Ongevallenwet zijn zij alleen maar verzekerd voor een ongeluk dat hen bij werk in de veenderij overkomt. Zij die voor 1 Januari nog geen lid van de Maat schappij van Landbouw zijn, moeten bij hun entrée 1 betalen. Bij bedanken kan de afrekening 18 maanden na het loopende dienstjaar worden ingewacht, maar de bij drage tot op het oogenblik van het bedanken is dan nog verplichtend. Een scheiding der verschillende bedrijven komt nu nog niet wenschelijk voor daar er niet d© minst moge lijke gegeven zijn. Na een jaar werken, wanneer die gegevens er wel zullen zijn, zal dit punt nader worden overwogen. De uitvoering der verzekering is opgedragen aan de plaatselijke commissies en het beheer daarvan aan de Landbouw Onderlinge. Bij de behandeling van het artikel betreffende het scheidsgerecht wees de heer de Boer van Assendelft er op, dat bij de eerste werkzaamheden van de perma nente commissie is gebleken dat er ook omtrent deze landbouwverzekering de gedachte bestond bij hen die zich de zoogenaamde voorgangers van en woordvoer ders voor de arbeiders noemden dat ook deze verzeke ring wel weer zal zijn in 't belang der werkgevers. Ter beteugeling van deze gedachte zou hij gaarne zien, en hij sprak hier namens de permanente commis sie, dat het scheidsgerecht ook arbeiders in zijn mid den zal hebben, opdat ook naar hun oordeel de rechten en verplichtingen der arbeiders zoowel als die der werkgevers mede door hen zullen kunnen worden be hartigd. Hij beval daarom ook de benoeming van arbeiders in het scheidsgerecht ten zeerste bij de vergadering aan. (Daverend applaus). Werd er over verschillende artikelen nog wel iets gevraagd, de toelichtingen van den voorzitter, of van den heer Posthuma waren voldoende om die artikelen onveranderd aan te nemen. Tenslotte werd het reglement definitief aangeno men. Tot leden van het Bestuur was door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw aangewezen de heer G. Kruseman te Houtrijk en Polanen. Het Bestuur der Onderlinge benoemde de heeren D. de Boer te Schermeer, A. J. Avis te Midwoud, K. A. Kaan te Wieringerwaard en S. W. de Klerk te Haarlemmermeer. De 4 eerstgenoemde heeren ter vergadering tegenwoordig verklaarden de benoeming aan te nemen, de laatstgenoemde was niet aanwezig. De Koninklijke Goedkeuring zal op de Statuten wor den aangevraagd en het bestuur werd gemachtigd die redactiewijzigingen in het reglement te brengen, noo- dig voor die goedkeuring. Naar aanleiding van het gevraagde betreffende de uittreding uit andere maatschappijen zeide de heer Posthuma dat de Landbouw Onderlinge de inlichtin gen zal geven noodig voor die uittreding, maar dat ieder, nu nog bij een andere maatschappij verzekerd, en zich bij de Landbouw Onderlinge willende aan sluiten, zich toch zoo spoedig als lid moet aanmelden onder opgave van den datum waarop de loopende po lis eindigt. Spreker gaf daarna eenige inlichtingen omtrent de goede werking der Landbouw Onderlinge. Voorts verklaarde spreker dat in 't begin van 1910 de afdeeling een ontwerp zal bereiken betreffende de verzekering der dienstboden bij ziekten in verband met het arbeidscontract. Op een vraag betreffende de kosten der verzekering antwoordde de heer Posthuma dat die nog niet met nauwkeurigheid zijn op te geven; hij wees er echter op dat het minst gevaarlijke bedrijf bij de ongevallen verzekering een premie vordert van 27, maar dat na eene zoo nauwkeurig mogelijke berekening de Land- bouw-Onderlinge haar voorschotpremie heeft be paald op 15 per mille. De praktijk zal moeten lee ren of deze premie voldoende zal zijn, met vertrouwen kan dit echter worden afgewacht. Tenslotte betoogde de heer Posthuma nog dat er thans door de Hollandsche boeren iets is tot stand gebracht waarvan hij hoopte dat de geschiedschrijver er eens met eere van zal gewagen. Het groote leden tal dat de vereeniging sterker, het vertrouwen grooter en de premie lager zal doen maken moet verkregen worden door het aanwerven van leden door de consti- tueerende leden onderling. Zoo noodig zullen de Be stuursleden bereid worden gevonden door lezingen de toetreding te bevorderen. Bij het sluiten der vergadering wees de voorzitter er op, dat getoond is dat men gaarne zijn door zich zelf gebaanden weg wil bewandelen, veel liever dan den door een ander gemaakten, maar dan verplichten. Met recht kan worden vertrouwd dat de manier waarop men zelf is begonnen reden geeft tot hoop voor de toekomst. Wij hopen, zoo eindigde spreker, dat heden de grondslag is gelegd eener vereeniging waarop de landbouwende stand trotsch zal mogen wezen, dat de arbeid van den laatsten tijd en van heden vruchten zal afwerpen, den boerenstand ten zegen, den ontwerpers ten eere. (Daverend applaus.) De heer Visser van Nieuwe-Niedorp dankte het co mité voor de gedane moeite en hoopte dat de vereeni ging, opgericht door de Hollandsche maatschappij van Landbouw steeds een aangename herinnering zal zijn voor hen die door hun onvermoeid streven haar hebben tot stand gebracht. (Applaus). MAANDAG: Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Schaak- en Pamclub V. V. V., 8 uur, eafé Scher- merhorn. Gem. Koor „Alcmaria," geen repetitie. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. DINSDAG Chr. Zangver. „God is mijn Lied,"-8 uur, Chr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 1ste afdeeling van 7V281/2 uur. Heeren van 83/,93/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Alkmaarsche Tooneelvereeniging, repetitie, 872 uur precies bovenzaal café „Suisse (Matthijsen) lange- straat. Lezing Domela Nieuwenhuis, 8 uur, Harmonie. WOENSDAG: Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 's avonds 8 uur, gr. zaal „Diligentia." Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir.- afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, S1/l uur. Gem. Koor, „Zanglust," 71/2 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 53/463/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor straat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. MAANDAG: Speenhoff en de la Mar, 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Tooneelver. „Tahna," openb. ui tv., 8 uur, Diligentia. ONGELUKKEN. ROTTERDAM, 18 October. De ketelmaker W. sprong gisteravond te Cbarlois in verkeerde richting van den stoomtram RotterdamHellevoet. Zijn hoofd

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2