m DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 254 Honderd en elfden Jaargang. 1909. ZATERDAG 30 OCTOBER. Uit den Baad. BI NN JflNL A NI). Dit nummer bestaat uit drie bladen. Eerste Kamer. Zondagsrust. GEMENGD Ë.EÜWS Een vreeaeiyk ateHgeval. Typhus. Da Brlevenbuadief. Aangehouden. Een vriendelijke wensch 1 Uit Oudkarspel. Uit Oude Niedorp. Het was Woensdag weer een zitting met verrassin gen van velerlei aard. Toen de ontslag-aanvrage vah dr. M. Boas als tijdelijk leeraar aan het gymnasium ter sprake kwam het ontslag werd, overeenkomstig de adviezen eervol gegeven met op één na algemeene stemmen stelde de heer van den Bosch voor adres sant tot aan het tijdstip, waarop het ontslag ingaat, tot 1 December dus, salaris uit te keeren. Adressant heeft namelijk indertijd tijdelijke ontheffing uit zijn betrekking gevraagd buiten bezwaar van de gemeen tekas. De heer Tortuin deelde Woensdag mede, dat dit is geschied op advies van dén inspecteur der gym nasia, terwijl adressant in het bezit is van een genees kundige verklaring, die nog altijd niet is ingetrokken. De heer Fortuin voegde er aan toe, dat dr. Boas veer tien dagen geleden nog niet den indruk maakte van iemand die physiek in staat is voor een klasse te kun nen staan. De burgemeester wees op de verschillende bezwaren, verbonden aan de dadelijke behandeling van deze zaak en de heer van der Feen de Lille was even eens voor een nader onderzoek. De behandeling van deze zaak is dan ook uitgesteld. Uitdrukkelijk wees de heer van den Bosch er op, dat het allerminst in zijn bedoeling lag, den Baad te overvallen, Haar waaT- om houdt men zich niet aan het reglement van orde, dat immers het schriftelijke indienen van zulke voor stellen voorschrijft? En waarom handhaaft de voorzit ter dat reglement niet, als een lid er zich niet aan houdt? Men denke er toch steeds aan dat een niet gehandhaafde wet tot allerlei onaangenaamheden kan leiden! Een tweede verrassing was een onverwachte verkla ring van den heer Dorbeck die meende, nu het einde der zaak-Boas gekomen was, te moeten voldoen aan een verplichting, welke hij tegenover den inspecteur van de gymnasia op zich genomen had. Uit de ver klaring van den heer Dorbeck bleek, dat er voor den inspecteur alle aanleiding is geweest om te vreezen, dat het publiek uit de woorden van mr. Dorbeck, ge broken in de vergadering van 17 Maart een geheel verkeerden indruk zou krijgen omtrent de aanbeveling welke door den inspecteur was opgemaakt. Mr. Dor beck toch betoogde, dat de inspecteur wensehte „öf „eene definitieve of eene tijdelijke benoeming; zijn „advies waswenscht gij Raad en Curatoren een defi- „n'itief leeraar benoemd te zien, dan kan ik U alleen ^aanbevelen mej. dr. Ba.ale, wenscht gij alleen eene „tijdelijke benoeming, kies dan onder no. twee en drie „of den heer dr. Boas of den heer van der Laan." Thans is uit de verklaring van mr. Dorbeck geble ken dat het advies van den inspecteur aldus is ge weest: Ik beveel U als no. 1 aan mej. dr. Baale, die voor vast benoemd kan worden, wenscht ge evenwel dr. van der Laan, dien ik U als no. 2 aanbeveel, benoem dezen dan tijdelijk, terwijl ik eindelijk nog als no. 3 op de voordracht plaats dr. Boas, eveneens voor een tijdelijke benoeming. Natuurlijk had de Raad volkomen het recht dr. Boas te benoemen en op de benoeming, welke plaats had in Januari is van geen invloed geweest de inter pretatie van mr. Dorbeck, in de raadsvergadering van 17 Maart. Maar waar mr. Dorbeck mr. Boelmans ter Spill, die o.a. had gezegd dat de benoeming is ge schied tegen het advies van den inspecteur in met na druk van onjuistheid betichtte, later zelfs in een rondschrijven aan de Raadsleden, dat ook in deze courant werd opgenomen, mr. Boelmans ter Spill ver weet, dat hij dit „den raadsleden trachtte diets te ma ken," daar is het goed, dat mr. Dorbeck thans een na dere verklaring heeft gegeven. In strijd met hetgeen hij in die vergadering van 17 Maart heeft gezegd is evenwel de. Woensdag door hem verkondigde meening, dat zijn toen gesproken woor den bij de raadsleden geen misverstand konden wek ken. In de vergadering van 17 Maart toch zeide de heer Dorbeck (spac. van ons)„Zooals reeds t e- „r echt door den hr. van den Bosch wordt opgemerkt, „ging het hierover. De inspecteur wensehte of eene „definitieve of een tijdelijke benoeming; zijn advies „waswenscht gij Raad en Curatoren een definitief „leeraar benoemd te zien, dan kan ik U alleen aanbe velen mej. dr. Baale, wenscht gij alleen eene tijdelij- „ke benoeming kies dan onder no. twee en drie of den „heer dr. Boas of den heer van der Laan." Onder de verdere ingekomen stukken trof ons het adres van verschillende gymnastiek-vereenigingen houdende het verzoek te willen besluiten tot den bouw van een nieuw turnlokaal. Dit adres bracht bij ons in herinnering den tusschen het rijk en de gemeente gevoerden penne- en woordenstrijd over de beschik king van het gymnastieklokaal der R. H. B. School. Wij hebben indertijd de opvatting verdedigd, dat de gemeente in het ongelijk zou worden gesteld. In den Raad heeft men er sedert niets van vernomen. Wel hebben we gehoord, dat verschillende gymnastiek-ver eenigingen aanschrijvingen gekregen hebben van B. en W., dat voortaan voor het gebruik van bedoeld gymnastieklokaal noodig is de toestemming van den minister, en daaruit valt af te leiden, dat het dage- lijksch bestuur in het ongelijk gesteld is. De plannen ®omtrent den bouw van een nieuw gymnastieklokaal hielden, herinneren wij ons wel, indertijd verband met deze kwestie. Waarschijnlijk zal binnenkort een voor stel van B. en W., naar aanleiding van bovenbedoeld adres verschijnen, om tot den bouw van een dusdanig lokaal over te gaan. Als de Raad dan maar niet weer het standpunt in neemt: wij voteeren geen gelden buiten de begrooting om dan zou het er kwaad uitzien voor de gymnas tiek welke hier ter stede met zooveel animo, en met zooveel succes wordt beoefend. Opmerking verdient voorts het adres van de geza menlijke kaashandelaren der Zaterdagsche kleine kaasmarkt om deze markt van de Langestraat te ver plaatsen naar het Hof. Voor die verplaatsing zal de raad bij wijze van proef altijd! zeker wel te vin den zijn, als het Hof althans geen overwegende be zwaren oplevert. Werd in ©en vorige vergadering adressanten, die de eierenmarkt weer wenschten over te plaatsen naar de Langestraat, kenbaar gemaakt, dat nu eerst maar eens de proef diende te worden af gewacht, dit heeft andere ingezetenen niet kunnen weerhouden tot den gemeenteraad dergelijke adressen te zenden welke „bij het dossier" werden gevoegd. De adressanten zullen nog wat geduld moeten hebben of zou men het heele proefjaar door adressen wil len zenden? Yoor het overige hadden enkele ingekomen adressen betrekking op onderwerpen, welke ook in de secties ter sprake gebracht zijn en waarop misschien bij de behandeling der begrooting zal worden teruggekomen tenzij zij een afzonderlijk punt van beraadslaging zullen uitmaken, hetgeen bijv. ten aanzien van den reinigingsdienst en de verbetering der Kanaalkade gewenscht lijkt. In het algemeen is het te hopen, dat bij de behandeling der begrooting zoo min mogelijk herhaald zal worden wat reeds in de sectie-vergaderin gen gezegd en in de memorie van antwoord beant woord is. Het algemeen rapport en d© daarbij behoo- rende memorie geven den indruk, dat de behandeling der begrooting wel wat aangenamer zal zijn, dan ver leden jaar moge die verwachting nu eens niet wor den teleurgesteld, en de behandeling niet noodeloos slepende worden gehouden, maar vlug en vlot van sta pel loopen zonder verrassingen! Die behandeling van de verordening op het bestuur van het Burgerweeshuis is alweer een voorbeeld, dat leert hoe het niet moet. De ontwerp-verordening zelf hebben wij met zeer groot© ingenomenheid' begroet. Twee wijzigingen van belang Werden door B. en W. voorgesteld. In de eerste plaats dat regentessen gelijk gerechtigd zouden zijn aan de regenten, en ten twee de," dat voortaan B. en W. de aanbevelingen zullen opmaken voor de benoemingen van regenten en regen tessen. Door beide bepalingen kunnen onaangenaam heden, als zich ten aanzien van het weeshuis hebben voorgedaan, voor de toekomst vermeden worden. Met genoegen hebben we voorts gehoord van den voorzit ter, die deze laatste bepaling verdedigde, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt ook voor andere commis sies een dergelijke bepaling te maken, indien de gele genheid daartoe, zooals nu, zich voordoet. Wij hadden niet gedacht dat aan. beide bepalingen getornd zou worden^ omdat er, geen schriftelijke amen dementen waren ingediend. Maar jawel de amen dementen waren niet op het papier, doch in het hoofd. De heer Pot smeekte bijna den voorzitter, of deze het niet over zijn hart zou kunnen krijgen, den leden nog eens te verzoeken, wijzigingen schriftelijk in te die nen. De voorzitter zeide echter door de ervaring ge leerd te hebben, dat zijn stem in dit opzicht die van een roepende in de woestijn was, waarop de heer Pot verklaarde dat hij dit wèl treurig vond. En dat is het inderdaad. Maar de voorzitter heeft het in zijn macht te zorgen, dat zijn stem klinkt als die eens voorzitters in den Raad. Hij is belast met het leiden der werkzaamheden overeenkomstig het reglement van orde. Hij kan den raad dreigen met het „und bist Du nicht willig, so brauch' ich Gewalt" en moet het desnoods niet bij 't dreigement laten. Als hij een keer zegt te wenschen dat de Raad zich houde aan het re glement van orde en dit voortaan strenger toepassen zal, en een volgende maal, indien dit noodig is aan het woord de daad voegt, eenvoudig weigert een derge lijk amendement, dat niet te voren schriftelijk is inge diend, in behandeling- te brengen zal het wel uit zijn met de verkeerde gewoonte, die steeds grootere afme tingen gaat aannemen. Met verbazing namen we kennis van de Woensdag- voorgestelde wijziging, dat een regentesse geen presi dente mag zijn, en met leedwezen hebben we dat voor stel door den Raad zien aannemen. De meerderheid van den Raad is door ervaring tot het inzicht gekomen, dat men verkeerd handelde, toen men voor regentessen beperkende bepalingen ontwierp. Nu men thans op zijn dwaling terugkomt, maakt men dadelijk een nieuwe beperking, die misschien prac- tisch van niet zoo heel veel beteekenis is, maar die toch teekenend mag worden geheeten voor de opvat tingen van de meerderheid van den Raad. Mocht het geval zich voordoen, dat de meerderheid van het colle ge van regenten en regentessen de verkiezing tot pre sidente van een regentesse wenschelijk acht, dan mag men aannemen, dat zij een hoogstaande vrouw is, in wier handen de voorzittershamer uitstekend is toe vertrouwd. Daarom had de Raad een dergelijke keuze moeten eerbiedigen en niet maar het devies van Kei zer Wilhelm moeten overnemen: sic volo, sic jubeo, waaraan men onwillekeurig toevoegt de rest van deze klassieke spreuk „inplaats van reden geldt de wil." Gelukkig bleef de bepaling ten aanzien van de aan beveling van regenten en regentessen in het wezen on gewijzigd de toevoeging, dat de regenten en regen tessen twee maal herkiesbaar zijn, is als een verbete ring te beschouwen. Nu de verordening is vastgesteld, zullen den Raad zeker spoedig de aanbevelingen voor regentessen en regenten bereiken en zullen de benoemingen weldra plaats hebben. Het nieuwe college krijgt dadelijk een moeielijke taak: het zal hebben te adviseeren over de thans nog onuitgemaakte kwestie van gezinsverple ging of verpleging van het weeshuis. Bij de begrooting der gemeente-reiniging- kwam een zaak ter sprake, welke er, zooals terecht door den voorzitter werd opgemerkt, niet thuis hoorde, het bou wen van een „boet." In de betreffende begrooting werd daarover met geen woord gerept, wel daarente gen is hiervan melding gemaakt in de gemeente-be- grooting-, waarbij wordt voorgesteld over te gaan tot den bouw van een paardenstal met hooibergplaats op het terrein van den reinigingsdienst, en daarvoor uit te trekken 5900. Daarover zullen we vermoedelijk a. s. Woensdag nog wfel wat meer hooren, en het lijkt ons, tenzij de noodzakelijkheid overtuigend wordt aan getoond, nog lang Met zeker dat die post zal worden aangenomen. In verband hiermede willen we nog even de aandacht vestigen op de opmerkingen van den heer Pot, die zich een warm tegenstander van besten diging van den tegenwoordigen toestand aan de rei niging toonde. Instede van uitbreiding, zoo betoogde hij, moet men inkrimping bij den reinigingsdienst be oogen, anders wordt wijziging van den duren onge- wenschten toestand tot Sint Juttemis verschoven. Vermoedelijk zal nu wel spoedig een beslissing wor den genomen omtrent het gebruik van beerputten natuurlijk niet antieke maar moderne. De plannen hieromtrent van B. en W. zijn goedgekeurd door de commissies van bijstand voor den reinigingsdienst en voor publieke werken, en rusten sinds 22 Mei bij de Gezondheids-commissie. De „zachte drang" door den Raad op laatstgenoemde commissie uitgeoefend, zal zeker niet zonder resultaat blijven. De heer van den Bosch vroeg in welken geest B. en W. zouden adviseeyen. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij dit een uiterst lastige vraag vond, waarop hij geen antwoord wensehte te geven. Misschien dachten de wethouders hierover anders Maar de wethouders waren het met den voorzitter roerend eens. Afgezien van het nog in te winnen advies der ge- zondheids-commissie is het niet wenschelijk dat derge lijke vragen worden gesteld en beantwoord, omdat het antwoord tot niets kan leiden. In een gemeente, waar men gewoon is dat de Raad voorstellen van B. en W. ongewijzigd aanneemt, zou het nog iets anders zijn. Maar in Alkmaar?. De behandeling der 'motie kizake de gehuwde on derwijzeres is uitgesteld tot een volgende vergadering. Zij zal dan, aangevuld met eenige adviezen opnieuw ter tafel komen en aangenomen worden. Vergade ringen noch adressen zullen dit kunnen verhinderen, praten als Brugmans en pleiten als mr. Levy zal niet baten doen zich geen onverwachte omstandigheden voor, dan wordt de motie in den Alkmaarschen Raad aangenomen. Hiervan zijn de voorstellers zeker ook ten volle overtuigd. Zij hebben ten minste maar geen toelichting bij de motie gegeven. Maar waarom hebben zij niet meer handteekeningen gevraagd, zoo dat onmiddellijk bléek dat de aanneming een voldon gen feit was Gegeven de zekerheid van het lot der motie, lijkt ons elke bestrijding overbodig. Intusschen blijven we het verkeerd achten dat een dergelijk besluit op dus danige wijze wordt genomen. De Eerste Kamer is tot hervatting der werkzaamhe den bijeengeroepen tegen Dinsdag 9 November, des avonds halfnegen. De minister van landbouw heeft zich, in verband met de Zondagsrust in het bakkersbedrijf, in verbin ding gesteld met den opperrabbijn den heer J. II. Diin- ner. Bij die gelegenheid zegde de minister toe het ar beiden op Zondag te willen toestaan aan de Joodsche bakkers, die onder rabbinaal toezicht staan. Men schrijft uit Zeist aan de „Stichtsche Courant" In de onmiddellijke nabijheid van den Dolderschen- weg is iets verschrikkelijks gebeurd. Daar heeft 't tijdelijke met 't eeuwige verwisseld een oude vrouw, maar onder zulke treurige omstandig heden, dat er wel wat meer ruchtbaarheid aan mag gegeven worden. Aan den publieken weg dan lag, onder oude lompen, beschut tegen regen en wind dooreen paar para- pi uies en bewaakt door een getrouw hondje, een vrouw, een oude, zieke vrouw. Wat haar scheelde? Men zei: „Longontsteking." Dat duurde week na week! Tot hedenmorgen de vrouw heenging. Niemand scheen zich iets van haar lot aan te trekken. In een schuur scheen voor haar geen plaatsje beschikbaar te kunnen worden gesteld. Arme vrouw, ook zij had een ziel te verliezen. Men zegge wat men wil, men bewere dat het „eigen schuld" was, 't zij zoo; men zegge: dat zulke men- schen „niet anders willen," 't zij zoomaar terwijl haar man, als 't haar man tenminste was, rondloopt om iets op te halen, misschien al drinkende, 't zij zoo; aan den publieken weg sterft, na weken ziek geweest te zijn, een oude vrouw. Is dat zooals 't behoort? Br vernam, dat aan den man verzocht was, haar naar een ziekenhuis te mogen brengen, wat hij moet hebben geweigerd. Is dat zoo Dan wordt 't wel tijd, dat zulk een recht den man wordt ontzegd. Nauwelijks was de vrouw overleden, of men wist er werk van te maken, dat: het lijk werd verwijderd. Over de doode meer zorg dan over de levende? 't Is 'n vreeselijk sterfgeval. Een vrijspreekmanle. Bij de behandeling van de begrooting te Bloemen- daal bracht mr. Tideman het gerucht ter sprake, dat de Ilaarlemsche Kantonrechter z. i. lijdt aan vrij- spreekmanie. In de gemeenten rondom Haarlem zou daarover worden geklaagd, zoodat een geest van moe deloosheid zou ontstaan onder de politie-beambten. Spr. wensehte verzameling van feiten-materiaal. Op voorstel van denzelfden spreker werd 200 uit getrokken voor lessen in theorie enz. aan de politie- Op 't oogenblik zijn aan den Langendijk ongeveer 50 typhusgevallen geconstateerd; te Oudkarspel alleen 26. In die gemeente zijn reeds 2 gevallen met doode- lijken afloop. Een studiefonas Door de dames L. en M. Bernolts te Dordrecht, is een studiefonds onder den naam van „Studiefonds Bernolt" in het leven geroepen, welke ten doel heeft jongens en meisjes (mits Dordtenaar), wier ouders niet of slechts ten deel© genoegzaam' financieel bemid deld zijn, om hen hooger onderwijs te doen genieten, te steunen. Bedoelde jongelui blijven in de keuze hun ner hoogeschool vrij. De brievenbusdief te Amsterdam heeft opnieuw zijn slag geslagen. Uit de bus van een firma op de Ilee- rengracht bij de Huidenstraat werd, door het stuk slaan van een ruitje, een kennisgeving van een aange- teekend stuk, afkomstig uit Rotterdam, ontvreemd. Dit stuk betrof een cheque ten bedrage van 1100, welke cheque gistermiddag door een opgeschoten jon gen werd gepresenteerd aan ©en kantoor op de Kei zersgracht bij de Wolvenstraat. De jongen werd aan gehouden; hij beweerde de cheque op verzoek van een onbekende te hebben aangeboden, 't Bleek dat het aan- geteekende stuk gistermorgen door een onbevoegde van het postkantoor was afgehaald. t Gisteren is te Amsterdam een man aangehouden, die verdacht wordt, door vervalsching te plegen in de boeken, van zijn in d© J. v. Campenstraat wonenden patroon, voor ruim 600 te hebben ontvreemd. Kirsdervermmnifng. Ook te Steenderen hebben zich eenige gevallen van kinderverlamming voorgedaan, waarvan twee met doo- delijken afloop. Twee andere patiëntjes zijn hersteld. Het 20-jarig meisje, dat te Zelhem aan kinderver lamming leed, is aan die ziekte overleden. Te Zuilichem is het 5-jarig dochtertje van J. van ITouk aan kinderverlamming overledten. Kind verbrand, De vrouw van den arbeider R. II., te Ilengeveld, na bij Wijhe, had haar H/g-jarig dophtertje eenige oogen- blikken alleen gelaten. Toen zij op 't angstgeschrei van het kind naar binnen liep, zag ze dat de kleine in 't vuur gevallen was en in brand stond. Onmiddellijk werden de vlammen onder de pomp gedoofd1, doch het kind had reeds zulke brandwonden bekomen, dat het aan de gevolgen is overleden. Door kraaien aangevallen Als een merkwaardig bewijs dat de groot© zwarte kraai zelfs menschen durft aanvallen, moge vermeld worden, dat twee patiënten in de lighal van 't gesticht de „Brinkgreve" (bij Deventer) zulks is overkomen. Eén patiënt kon den vogel van haar boofd verjagen, maar een andere werd dusdanig in het voorhoofd ge pikt, dat zij verbonden moest worden. Hadden de zusters de kraai niet herhaaldelijk ver dreven, dan waren den zieken misschien de oogen uit gepikt. Voor den kantonrechter in den Haag verscheen gis terochtend een Engelschman, een bookmaker, beklaagd van een overtreding van de verordening betreffende het met helder lichtgevende lantaarns rijden met fiet sen of automobielen. Do Engelschman had een tolk bij zich. Nadat deze, op verzoek van den kantonrechter, beklaagde -tegen wien 4 boete gevorderd werd gevraagd had of hij nog iets tot zijn verdediging had in te brengen, ver tolkte de tolk beklaagde's klacht dat. de wegen in Holland veel slechter waren dan in Engeland. Waarop de heer kantonrechter den heer tolk ver zocht den heer beklaagdte-bookmaker, in diens taal me de te deelen, dat Z.E.A. het dan maar 't beste vond, dat de heer bookmaker zoo gauw mogelijk maar weer naar zijn eigen land terugkeerde, want dat die heeren hier kunnen gemist worden. Hetgeen de tolk getrouwelijk vertolkte Steen Voienbos-ingprs Op een diepte van 104672 M. is gistermiddag te Win terswijk een steenkoollaag ter dikt© van 20 cM. aan geboord. Het werk is voorloopigfgestaakt. Meu wacht op de komst van den hoofdingenieur der mijnen. Een teleurgesteld huiseigenaar Een teleurgesteld Zutphensch huiseigenaar gaf door aanplakking aan een verlaten winkelhuis van 't volgende zijn misnoegen te kennen over de wijze, waar op een huurder den boel had laten liggen: „N. N. is verhuis met achterlaeten van huur kapote ruiten en zooveel vuil, dat stadsreiniging met kar het weg moest halen." De oud-bewoner heeft het niet als een grap opgevat en dreigt met vervolging wegens smaad, zoodat het spektakel misschien nog in de rechtzaal wordt voort gezet. De staking te IJ muiden Met het oog op de voorgekomen gevallen van mis handeling is het aantal rijksveldwachters met 25 ver meerder, over Velseroord waar een groot aantal stakenden wonen en IJmuiden verdeeld. De burgemeester heeft een bekendmaking uitgevaar digd, waarin hij verklaart, dat ieders persoonlijke vrij heid beschermd zal worden en daartoe de noodige hulp van politieweg toezegt. De werkwilligen worden thans door groote poli ticmacht begeleid naar de schepen waarop z© zijn aan genomen. De stakers hebben nu geene gelegenheid meer om deze lieden toe te spreken en te trachten z© tot terugkeer te ovei reden. Onder de publicaties van den Burgemeester zijn thans aanplakbiljetten van de gezamenlijke readers be vestigd met den volgenden inhoud: „Met verwijzing naar bovenstaande worden alle ar- beidswilligen opgeroepen zich ten spoedigste aan boord hunner schepen te begeven, ten ©inde hunne plaats niet bezet te vinden." De openbare vergadering, welke gistermiddag ge houden zou worden, ging niet door wegens verhinde ring van den spreker. Alhier is afgebrand het huis van den molenaar B. Piet. De molen bleef gespaard. Alles was verzekerd. Dbnderdag 28 October hield het Nut „Ons Genoe gen" alhier zijn eerste vergadering in dit seizoen, in het lokaal van deó heer A. Mijts. Op één na alle leden met hunne dames waren tegenwoordig. Een nieuw lid had zich aangemeld. De voorzitter, de heer A. Wonder Pz., opende met een hartelijk woord de vergadering, waarna lezing der notulen volgde. Volgens het reglement moesten 3 bestuursleden af treden, namelijk de heeren: A. Wonder Pz., voorzitter; A. Mijts, secretaris en de heer M. IT. Woutman, pen ningmeester. De twee eerstgenoemden waren her kiesbaar en werden beiden herbenoemd, terwijl in de plaats van den heer M. II. Woutman, die niet herkies baar was, werd gekozen de heer M. Kooijman. Vervolgens werd rekening en verantwoording gedaan door den penningmeester, welke rekening werd goed gekeurd met een voordeelig saldo groot 1.80. Thans werd door den voorzitter een© lezing gehou den, getiteld „Het huishouden van Jan Steen," welke

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 1