goedkoopen Algemeen Rapport Memorie van Antwoord ADVERTENTIE N. 1 Januari 1910. Openbare Veeverkooping Groote Alkmaarsche Veemarkt op Maandag 1 November. f 1300 particulier geld gevraagd r» ar. jL.-flLTTiEiiva: Het geeft voordeel. SCHOEN- ma ga zij ti. HOUTTIL B 16» r Gefor. Zur IMIühKen. P T. A.TXT der sectiën van den 11aad der gemeente Alkmaar, over de gemeente-begrooting dienst 1910. van Burgemeester en Wethouders. Algemeene Beschouwingen. 0STYA1 G S T E N. UITGAVEN. uitgeloot No. 6, groot 11000. der leening ten laste van den Polder, aangegaan den 1 Juli 1905, groot f 11000, tengevolge van brand, In het openbaar te verkoopen Gewijzigde dienst Locaalboot Zijpe. als eerste hypotheek op solied onder pand. Perceelen Wei en Bouwland, fwes perceelen uitmuntend BOUWLAND, i Een bezoek aan is aan te bevelen. WINTERPANTOFFELS Gymnastiek en Tennisschoenen. Dames en Heeren Bal- en Gelegenheidsscboen. Solled werk. Lage prijzen „Och, mijn lieve, goede grootmoeder, je bent eenig!" riep Harry, zich galant over haar hand buigend. „Maar borgen zal ik eerst op het laatste oogenblik." Daar hij een ruiter voorbij zag komen, brak hij plot seling af. „O dat is mister Brown! Dien moet ik noodzakelijk eens spreken. Excuseert mij als 't u blieft, een oogenblik!" Met groote schreden liep hij over den hof, den ruiter achterna. De achtergeblevenen zaten een oogenblik stil, toen begon Holmes eenigszins nerveus: „Ik verheug mij werkelijk buitengewoon over deze erfenis, miss Stanford; niet alleen ter wille van het geld, maar omdat hij mij in staat stelt, mij zelfstandig te maken, tenminste van positie te veranderen en dan Hier geraakte hij aan het stotteren en was in doodelijke verlegenheid, wat een goed getraind ad vocaat eigenlijk niet zijn moet. „Ja, mister Holmes, een nieuwe positie vroeg miss Stanford gelaten. „Hu, kort gezegd, mijn compagnonschap met Stan ford zal nu spoedig een einde nemen; en nu ben ik bezig een ander op te richten." „Werkelijk?" vroeg de dame, zich met haar hoed lucht toewaaiend. „Is er hier kwestie van appelen-export of komt de wet er bij te pas?" „Geen van beide, maar een compagnonschap voor het leven!" Toen, in een plotselinge opwelling, greep hij haar handen en kuste ze hartstochtelijk. Miss StanfordRozewil je V' Hij was niet in staat zijn zin te beëindigen, toch begreep miss Stanford klaarblijkelijk wat hij wilde. Zij vleide zich, gelukkig glimlachend, in zijn armen en knikte hem zachtjes een toestemmend antwoord toe. Toen Stanford na eenige minuten terugkeerde en de twee heel dicht bij elkaar zag zitten, vroeg hij met een fijn glimlachje: „Jullie schijnt wel over iets heel gewichtigs te spreken?" „O ja", antwoordde Holmes glimlachend. „Wij be spraken de kwestie van een nieuw belangrijk genoot schap." „Genootschap?" herhaalde Stanford. „Menschen- kind, meen je misschien Holmes stond op en boog. „Ik heb de zeer bijzondere eer, je grootmoeder tot vrouw te krijgen." 2e Sectie. De Sectie is van oordeel dat, waar wel de begrooting van den Directeur van gemeentewerken ter inzage aan de leden van den Raad wordt rondge zonden, ook alle andere stukken, op de begrooting be trekking hebbende, voor zoover zij niet afzonderlijk door den Raad worden behandeld, in tijds door de le den moeten worden kunnen ingezien. Evenals voor het houden van de Raadszittingen de stukken eenige dagen te voren ter inzage worden ge legd, zou de Sectie gaarne zien dat in het vervolg, vóór het houden der Sectievergaderingen de stukken bij de begrooting behoorende op de gewone wijze voor de leden worden neergelegd. Waar de gemeente haar grondbezit steeds ziet uit breiden en die uitbreiding in de naaste toekomst ze ker wel zal toenemen, meent de Sectie dat een rege ling van het grondbedrijf der gemeente niet zal kun nen uitblijven; de Sectie wenscht dienaangaande van B. en W. te vernemen of hun college bereid is, dit punt in overweging te nemen. le zinsnede. Met deze opmerkingen zijn B. en W. het volkomen eens. Zij zullen in het vervolg daarme de rekening houden. 2e zinsnede. Het grondbezit der gemeente geeft, naar de meening van B. en W., voor het oogenblik geen aanleiding tot het instellen van een grondbedrijf. Onteigeningsplannen zijn echter in overweging, ko men deze tot uitvoering, dan zal eene regeling niet achterwege kunnen blijven. Volgnummer 1. 3e Sectie. De Sectie kan zich vereenigen met het voorstel, om volgnummer 60 met 5900 te verhoogen en volgnummer 202 met een bedrag van 2088.085, en volgnummer 1 van de ontvangsten te verminderen met 3811.915. Volgnummer 4. 2e Sectie. De Sectie zag gaarne, dat de beide pos ten, die in dit volgnummer bij de Memorie van toe lichting voor Memorie uitgetrokken, alsnog in cijfers werden aangegeven; zij is van meening dat de ont vangst dezer posten wel te ramen is. 3e Sectie. De Sectie stelt voor, de laatst aange kochte grond van Dekker in den polder „Overdie" te verhuren. 2e Sectie. Een lid der Sectie wenscht deze post met 250 te verhoogen. 2e en 3e Sectie. Wat betreft den grond buiten de Friesche poort is eene raming niet mogelijk, in ver band met de in bewerking zijnde plannen voor het maken van een balkhaven en het inrichten en ge schikt maken van den overblijvenden grond voor tuin grond. Huur van grond op het eiland aan het afgesneden kanaalvak is evenmin te begrooten, zoolang de onder handelingen daaromtrent niet tot een goed einde zijn gebracht. Het is het voornemen van B. en W. den laatst aan- geköchten grond van Dekker, die tot Kersttijd is ver huurd, weldra publiek te verhuren. In verhand met de onzekere opbrengst achten B. en W. het voorzichti ger dit jaar dezen post voor memorie uit te trekken. Het overige aangekochte terrein zal ook in 1910 ten dienste der gemeente-reiniging behooren te worden aangewend. Volgnummer 5. 2e Sectie. Een lid der Sectie is van meening dat deze post zonder bezwaar gebracht kan worden op het cijfer dat in 1908 ontvangen is. B. en W. achten het niet raadzaam dezen wensch in te willigen, in verband met de groote onzekerheid van de opbrengst Volgnummer 18. Volgnummer 21. Als boven. Zie de berekening in de Memorie van toelichting, gebaseerd op de cijfers door den rijks-ont vanger verstrekt. 2e Sectie. Waar het blijkt dat de verscherpte con trole op de belasting op tooneelvertooningen en ande re openbare vermakelijkheden, volgens de bestaande verordening, het gevolg heeft dat de ondernemers of verhuurders van lokaliteiten het recht nemen, de en treegelden te verhoogen met eene door hen aangedui de „stedelijke belasting," meent de Sectie dat thans noodzakelijk een herziening moet plaats vinden van de bestaande verordening; zij noodigt daarom B. en W. uit de herziening der bestaande verordening ter hand te willen nemen. Volgnummer 27. De herziening der hierbedoelde verordening is in bewerking, gelijk reeds door den voorzitter der Sectie werd medegedeeld. 2e Sectie. Een lid der Sectie wenscht deze post met 100 te verhoogen in verband met de ontvangst over 1908. Volgnummer 30. B. en W. achten het niet juist de ontvangstposten tot het uiterste op te drijven. le Sectie. De Sectie vermeent het billijk is, het schoolgeld der kinderen uit de buitengemeenten, die de lagere school bezoeken, te verhoogen. 2e Sectie. De Sectie vraagt of de schoolgelden voor leerlingen, buiten deze gemeente wonende en inzon derheid de Meisjes- en Burgerschool bezoekende, bil lijkheidshalve dient verhoogd te worden; tevens wenscht de Sectie ingelicht te worden omtrent het aantal der van elders komende kinderen, die op deze beide scholen onderwijs ontvangen. Volgnummer 31 le en 2e Sectie. Indien de Raad het gevoelen der Sectiën deelt, behoort eene regeling te worden getrof fen volgens art. 16 al. 4 dér Wet E O. Zie hierbij te vens art. 52 al. 1 dier Wet. De gewenschte opgave is door B. en W. bij de be- grootingstukken gevoegd. le Sectie. De Sectie vraagt herziening der verorde ning op de heffing van marktgelden der kleine mark ten. le en 2e Sectie. De herziening der bedoelde veror deningen is in bewerking. 2e Sectie. De Sectie is van meening dat de verorde ningen op het heffen van marktgeld op de boter- en eierenmarkten noodzakelijk herziening vereischt en deze marktgelden gevoegelijk verhoogd kunnen wor den; ook deze herziening wordt B. en W. aanbevolen. Volgnummer 54. 2e Sectie. Twee leden der Sectie wenschen nadere inlichtingen omtrent deze ontvangpost in verband met de zooveel hoogere uitgaven, voorkomende in het rapport van den Directeur der gemeente-werken. De ontvangst op dezen post geschiedt ingevolge Gem.blad Ho. 68 van 1897 (art. 2 litt. c.) Sedert tal van jaren wordt evenwel in afwijking van bovenbedoeld artikel door de gemeente-gasfabriek voor verricht straatwerk vergoed 15 ets. per M2. Waar nu in 1908 een totaal bedrag van 589.52s is ontvan gen, kan dit gesplitst worden als volgt: a. voor straatwerk, voor particulieren verricht 273.62s; b. voor straatwerk ten dienste der gemeente-gasfa briek 315.90. Totaal 589.52s. Indien de gem.-gasfabriek eveneens 75 ets. per M3. straatwerk betaalde, zou in plaats van 315.90 zijn ontvangen voor 2106 M2 tegen 75 ets. per M2. is 1579.50. De totale ontvangst op dezen post zou dan bedragen hebben 273.625 en 1579.50 is 1853.125. Volgnummer 64. In verband met deze opmerking wordt verwezen naar art. 83 der Gemeentewet en de missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 8 Maart 1862 (O. V.). le Sectie. Een lid der Sectie merkt op, zich met deze post te kunnen vereenigen, nu hem meegedeeld is, dat het resultaat der volkstelling eerst tegen het einde van 1910 officieel bekend kan zijn. Volgnummer 75. 3e Sectie. De Sectie vraagt of het geen overweging Deze vraag is reeds bij B. en W. in overweging, verdient van de geheime vergaderingen een stenogra- naar aanleiding van de daaromtrent gehouden bespre- fisch verslag te doen opmaken. j kingen in den Raad. Volgnummer 77. le Sectie. De Sectie geeft in overweging bij aan- j B. en W. waren reeds ten vorigen jare van de wen- koopen van meubelen, in de Polderkamer een nieuw schelijkheid overtuigd, tafelkleed aan te schaffen. Volgnummer 92. 3e Sectie. Wordt in overweging gegeven een rayon te bepalen, tot waar de kaas door de kaasdragers mag worden gebracht. Tot dusver is de noodzakelijkheid hiervan aan B. en W. niet gebleken. Mocht die ontstaan, dan willen zij gaarne met de opmerking der Sectie rekening houden. Voor dit onderwerp wordt voorts verwezen naar bi. 108 van het Verslag der handelingen van den Raad, jaar gang 1905. Volgnummer 97. 2e Sectie. Eenige leden der Sectie vragen of de Ha ingesteld onderzoek is B. en W. gebleken dat Regeling betreffende het werk der marktmeesters op j wijziging in deze vooralsnog niet noodzakelijk wordt de Botermarkt wel doeltreffend genoeg is en een wij- geacht, ziging in hunne instructie niet noodzakelijk zou zijn? Volgnummer 103. 2e Sectie. De Sectie vraagt of de plannen omtrent het maken van een paardenstal met hooibergen op het terrein van den reinigingsdienst, niet in handen ge steld had moeten worden van de Oommissie van bij stand voor gemeentewerken, terwijl enkele leden mee- nen dat de voorziening in de noodige ruimte wel op minder kostbare wijze ware te doen; ook zou de sectie gaarne wenschen te vernemen van B. en W. of en wanneer het Waaggebouw door het Rijk zal worden ontruimd, in betrekking tot het telegraafkantoor. 3e Sectie. Door de leden der Sectie wordt voorge steld een schema van verbouwing van het Stadhuis door een deskundige te laten maken, zonder verbonden te zijn tot eenige uitvoering. Volgnummer 104. 2e Sectie. De plannen zijn behandeld in de com missie van bijstand voor den reinigingsdienst, nadat de door den Adj-directeur opgemaakte begrooting door den Directeur der gem.-werken was gecontro leerd. Desgewenscht zijn B. en W. echter gaarne be reid aan den wensch der Sectie te voldoen, als wan neer tevens kan blijken of op minder kostbare wijze in de noodige ruimte kan worden voorzien. Omtrent het ontruimen van de lokalen boven het Waaggebouw is niets naders aan B. en W. hekend. 3e Sectie. Als het verlangen van de Sectie door den Raad wordt gedeeld zijn B. en W. bereid hun vroeger ter zake gedaan voorstel opnieuw aanhangig te ma ken. le Sectie. Eenige leden der Sectie zijn van mee ning dat de tijd nog niet is aangebroken om terug te komen op het raadsbesluit van 1907, waarbij de loonen der arbeiders zijn geregeld. Volgnummer 107. Tenzij de Raad het betrekkelijk adres ter zijde legt, stellen B. en W. zich voor daaromtrent een afzonder lijk praeadvies uit te brengen. le Sectie. De Sectie stelt voor, naar aanleiding van het rapport van den Plantsoen-opzichter, dit be drag met 18 per jaar te verhoogen. het 3e Sectie. De Sectie kan zich vereenigen met voorstel van B. en W. tot verhooging der post ar- beidsloonen van de werklieden, onder dit nummer ge noemd, met 18 per jaar. Volgnummer 110. le en 3e Sectie. Het is B. en W. aangenaam, dat de Sectiën medegaan met hun denkbeeld om de loonen der vaste plantsoenarbeiders met 18 te verhoogen. 2e Sectie. Gaarne zou de Sectie van B. en W. be antwoord zien de vraagHoe staat het met de verbete ring der Kanaalkade, in verband met een verruiming en verbetering in de aanlegplaatsen voor de scheep vaart; de Sectie is van meening dat deze zaak al reeds lang urgent is, en de plannen eindelijk eens een vaste vorm behooren te verkrijgen. 3e Sectie. De Sectie vraagt of spoedig een plan ter verbetering der Kanaalkade kan tegemoet gezien wor den, dit voornamelijk met het oog op meerdere aanleg van schepen enz. 2e en 3e Sectie. Het indienen der plannen tot ver betering van de Kanaalkade, die reeds eenigen tijd ge reed en in de commissie van bijstand voor de publieke werken behandeld zijn, is opgehouden door de onzeker heid waarin B. en W. verkeeren omtrent de uitbrei dingsplannen der verschillende tramlijnen. B. en W. zijn bereid, onafhankelijk van het vorenstaande, nieu we plannen te doen gereedmaken, waaraan minder kosten zullen verbonden zijn. Wordt vervolgd. Het DAGELIJK8CH BESTUUR van den Polder GEESTMER-AMBACHT (Oosierdijk en Molengeersen) maakt aan belanghebbenden bekend, dat in zpne ver gadering van den 29 October 1909, ia goedgekeurd bij besluit van Hseren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland d.d. 26 October 1904 No. 17, vraarvan de betadng zal plaats hebben den ten kantore van de firma DE LANGE en DE MORAAZ, Breedstrzat te Alkmaar, of lip dtn P«nn in gme sater van den Polder, den heer C. BRINKMAN, Burge meester van en te Noordaeharwoude. Het Bestuur van voorn. Polder, de Voorzitter D. DE GEUS Dz. de Secretaris, M. KROON Ce. J. VAN DER VEEN. notaris te Alkmaar, ia voor nemens ep Zaterdag 6 November 1909, 'a middags 12 uur, in hst café „de Posthoorn" van den hear J. W. SCHOONE te Alkmaar, als een onmiddellijk gevolg van den dezer dagen plaats gehad hebbenden braad der boerderp van den heer W. SCHOEN inde Egnsondermeer, ten verzoeke van. dezen eigenssr, 9 Tpdkalfkoeien, 4 GeUekseien, 5 Kalfraarzen, 5 Graskalveren, 1 Stierkalf en 1 sierlijk bp don w»g loopend bruin Merriepaard, 8 jaar cud sn gedekt. Inlichtingen verstrekt genoemde neiaris, Vertrek Tan ZAND—ALKMAAR 'e merg. 3.30 uur. ALKMAARZAND 's niitfd. 2.45 Br. fr. leit. N 128, bureau vt,n dit blad. Notaris te Schoorldam, zal op DONDERDAG 18 NOVEMBER 1909, des voormiddags 11 uur, in het Koffiehuis van den heer H. MOSCH te WARMENHUIZEN publiek verhuren te Warmenhuizen, te zamen groot 21 hectaren' 69 aren, 70 centiaren. Voor den tijd van 4 jaren, ingaande Kersttijd 1909, eindigende Kersttijd 1913. Eigendom van de R. C. Armbesturen te Warmen huizen, Haarlem en Naaldwijk. Notaris te Schoorldam, zal op DINSDAG 16 NOVEMBER 1909, 's avonds 6 uur, in het Koffiehuis van den heer LINGERAK, te W armenhuizen publiek verkoopen gem. Warmenhuizen, te zamen groot 1 H. 93 A. 40 C. Te veilen in 5 perceelen. Aanvaarding Kersttijd a.s. Eigendom van Mei. de wed. W. DE GRAAF en kinderen. Ié hntakfi Steeds voorradig een uitgebreide keuze in de nieuwste Zooeven ontvangen nieuw model Groote sorteering 3 O

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6