STA .0 8 fË U W 8. [Mr. PEL. baron Mackay. Courses te Bergen. Vret-selyk öfigduk Juliana-dorp. Kwartjes m stuivertjes. Baldadigheid der jeugd. Order de koffie. De norm. Hollands Noorde kwartier A'ex Banner's Bioscope. Dfe Schöpfusg. Opening handeisdagachoo!. Algemeen Nederiendsch Verbond. 11 1 Cursus voor de hoofdacte. Hooger Volksonderwijs. Kegelen. Een staatsman van be teekenis is den lande ontval len. Mr. AEneas baron Mackay is Zaterdagavond overleden in den ouderdom van bijna 71 jaar. Den 29en November 1838 te Nijmegen geboren, volbracht de heer Mackay zijn academische studiën aan de hoo- geschool te Utrecht, waar hij ook promoveerde. Zijn loopbaan liep aanvankelijk door de rechterlijke macht. Al spoedig na zijn promotie trad hij op als substituut officier van justitie te Zutphen, later als rechter in de rechtbank aldaar. Maar Mackay was bestemd een rol te spelen in het politieke leven des lands. In 1876 vaardigde Amers foort hem af naar de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Tien jaren later vestigde het district Utrecht zijn keuze op Mackay en na zijn aftreden als minister in 1891 kreeg hij voor Kampen zitting. Toen de eerste verkiezingen na de Grondwetsherzie ning van 1887 de meerderheid naar rechts verplaats ten, belastte de Kroon dezen staatsman, hooggeëerd in zijn politieke omgeving, anti-revolutionair van huis uit, met de vorming van een nieuw Kabinet. Mackay trad als hoofd van dat ministerie, hetwelk zijn naam droeg op en aanvaardde daarin de portefeuille van Einnenlandsche Zaken. In 1890 dwongen hem de po litieke omstandigheden, na de verwerping van Keuche- nius' Begrooting' door de Eerste Kamer, zijn porte feuille te ruilen voor die van Koloniën, welke hij daar na beheerde, totdat in 1891 de meerderheid opnieuw verplaatst werd naar linies. Spoedig daarna werd Mac kay de hooge titel verleend van Minister van Staat. Uit Meer Hugowaaru. Aan school No. 1 is tot tijdelijk onderwijzeres be noemd mep J. Mann te Alkmaar. Uit Winkel. In den Groetpolder, op de boerderij bewoond door F. Kaashoek, ontstond tengevolge van hooibroei brand in een hooiberg. De brandweer, spoedig ter plaatse, was spoedig meester van den brand, zoodat het mee- rendeel van het hooi behouden bleef. De draverijen te Bergen, welke wederom zeer be langrijk waren, werden gisteren door een vrij- talrijk publiek bijgewoond. De resultaten zijn: I. August-prijs, recordharddraverij 1. Lord (J. Koster Jr.). 2. Kwarteltje (A. Witteveen). 3. Jasper (Ten Hagen). II. Antar-prijs: recorddraverij 1. Kwikstaartje (G. Ensing). 2. Duifje (Siderius). 3. Arak (Schönrock). III. A c h a r - p r ij s, handicap-draverij 1. Baron Silver (Alkemade). 2. Apollon (J. Ensing). 3. Sehauspieler (Doeleman). IV. Aj ax-prijs, prijzendraverij 1. Edelweiss (J. Ensing). 2. Cesar (G. Ensing). 3. Robert H. (Alkemade). V. Antonia-prijs, heat-draverij le heat (18 paarden) 1 Sierra Eils (J. G. de Boer) 2. Talliens Pride (Bultman). 3. Warda (v. d. Bogaart). 2e heat (11 paarden): 1. Kapitein (J. Ensing). 2. Sierra Eils (J. G. de Boer). 3. Elsje (Nieuwstad). 3e heat (6 paarden): 1. Kapitein (J. Ensing). 2. Elsje (Nieuwstad). 3. Sierra Fils (J. G. de Boer). Uit Hoorn. Omtrent de alhier uitgebroken staking kunnen we nog het volgende mededeelen: De aanleiding ligt in de slecht te verwerken tabak. De Hoofdbestuurders van den Bond hadden met den heer Groenwoudt reeds een paar malen geconfereerd, doch men kwam niet tot een bevredigend resultaat. Toen daarop werd aangezegd dat de drie betrokken werklieden zouden staken, sloot dë patroon de 4 ove rigen uit. Van de 7 werklieden zijn 6 lid van den Bond en 1 is E. K. Aan het station wordt gepost. De wedstrijd HollandiaBloemendaal is, wegens onbespeelbaarheid van het terrein, niet doorgegaan. - Mej. C. M. C. G. Hettersehij slaagde voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Gistermorgen werd de alhier beroepen predikant bij de Remonstrantsche Gemeente, ds. A. Klaver, uit Oude Wetering, bevestigd door den heer ds. A. O. de Regt, van Alkmaar. De bevestiging had plaats in verband met de tekst: 1 Tessaloniaensen 5:12 en 1ste gedeelte van 13 en 2 Kor. 1:24. Terwijl de gemeente de tusschenzang uit den tweeden bundel Gez. 63:2 en 3 zong, beklom de nieuwe voorganger de kansel en hield zijne intreerede naar aanleiding van 2 Kor. 7 16. Gisteren gaf de heer O. II. Broekkamp van Am sterdam te Hoorn een simultaan-damséanoe. Er wer den 22 partijen gespeeld, waarvan 4 geconsulteerd. De simultaanspeler won er 12. Hij verloor er 5, n.l. tegen J. L. Adriani te Westerblokker, P. Beers Kz. tc tleer-Hug'owaard, P. Biersteker te Obdam, W. A. IJdo te Hoorn en C. Reek te Hoorn (geconsulteerd met K. Koster te Iloogkarspel). Remise togen P. Beers Az., P. Kostelijk en J. Wes ter te Heer-Hugowaard en D. Keetbaas en O. J. v. d. Oord, beiden van Hoorn. Uit Heiioo. Door mej. S. van der Meulen te Oosterlittens is, met ingang van 1 Januari a.s., hare benoeming tot ge meentevroedvrouw aangenomen. Uit Ursem. Ter cere van den heer J. Medemblik, die zijn 25-ja- rig jubileum als Hoofd der Openbare Lagere School in deze Gemeente herdacht, wapperde heden van vele woningen de vlag. Bij deze enkele huldebetooging had men gemeend het niet te mogen laten, de heer Medemblik had im mers gedurende dat tijdvak ten volle verdiend méér bewijzen van achting en waardeering op een dag als heden te mogen ontvangen. De heeren Ds. Melchers en Mienis hadden de school gaande kinderen om 9 uur laten samenkomen op het plein voor het raadhuis om vandaar in optocht naar de school te trekken waar in een der zeer aardig ver sierde schoollokalen de jubilaris met zijne familie aan wezig was. De burgemeester, alle leden van den Raad en de gemeente-secretaris hadden zich daar ook reeds ver- eenigd, terwijl ook de Districts-schoolopziener, de heer C. van Buijsen er tegenwoordig was. Nadat de kinderen den jubilaris met een zeer toe passelijk lied hadden toegezongen wijdde de heer Yan Buijsen eenige waardecrende woorden aan het werk van den heer Medemblik, waarbij hij vooral deed uit komen met hoeveel liefde en nauwgezette plichtsbe trachting de jubilaris steeds zijne beste krachten aan het onderwijs had gegeven. De heer K. Laan, burgemeester, sprak den jubilaris daarna toe er op wijzende hoeveel goeds deze aan de Gemeente Ursem had bewezen en de hoop uitspreken de dat de heer Medemblik nog veie jaren zijne gaven zal kunnen geven in het belang van Ursems jeugd en daardoor in het belang van de Gemeente Ursem. Na mens de Gemeente overhandigde hij hem daarna een zilveren inktstel. De kinderen zongen andermaal eenige versjes en overhandigden hem een prachtige kamerlamp. De heer Ds. Melchers wees er op hoe steeds het on derwijs van „meester Medemblik'' werd gewaardeerd, maar ook hoe hij buiten zijn werkkring gezien was door zijn vriendelijkheid en bereidwilligheid. Het was spreker dan ook een aangename taak hem namens vele vrienden een fraaie boekenkast te kunnen overhandi gen. De kinderen werden ruimschoots onthaald en speel den eenige spelletjes, terwijl twee hunner, Klaas Bo- beldijk en Willem Broertjes, nog in een apart versje hunne genegenheid jegens den jubilaris uitten. De heer jhr. inr. T. A. M. A. van Humalda van Eijsinga, Arrondissements Schoolopziener had tele grafisch geluk gewenscht daar ambtsbezigheden hem beletten tegenwoordig te zijn, terwijl vele anderen per draad of per brief van hunne belangstelling lieten blij ken. Op de receptie, die hedenmiddag ten huize van den heer Medemblik plaats had, kwamen zeer velen, ook van buiten, hem hunne gelukwenschen aanbieden. In de stoomververij en chemische wasscherij „De Rijzende Zon" te Gouda, kwam Zaterdagavond het in die fabriek werkzame 15-jarig meisje in aanraking met een der drijfriemen. Het meisje, dat op dit oo- genblik juist bezig was, haar haren op te maken, werd daaraan mede naar boven gesleurd, tot het meis je, verschrikkelijk verwond, neerviel. Al het hoofd haar was haar uitgerukt met de opperhuid, tot aan de wenkbrauwen. Ook een oor werd haar zoo goed als afgerukt, terwijl een harer oogen tevens ernstig beschadigd is. Geweldig bloedende werd het arme kind dadelijk per brancard naar het gasthuis vervoerd. De bevolking van den polder „Het Koegras,'' ressor- teerende onder de gemeente Helder, is in .de laatste jaren sterk toegenomen. Als gevolg daarvan is onlangs in het centrum van dien polder een buurtschap of dorp gesticht en is thans een kerk in aanbouw. Yan 8 Oc tober af, den stichtingsdatum van het dorp, zal het nu heeten „Julianadorp." Bij schrijven van 3 November werd door de Koningin aan de maatschappij kennisge geven, dat door H. M. met waardeering van dit voor nemen kennis was genomen. De Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrie ken zal zich tot den minister wenden met het verzoek om wijziging te brengen in de voor enkele jaren inge voerde stuiverstukken, ten gevolge van de gerezen klachten over verwisseling van dit muntstuk met kwartjes. liet Utr. Dbl. schrijft: De Kloostergang, onze mooie Utrechtsche Klooster gang is geruïneerd. Dank zij het initiatief van onze lieve jeugd. Eigenlijk is er geen Kloostergang meer. Men schaamt zich als Utrechtenaar voor zulk een vernie ling! Bij het verwerken van een groote partij koffie uit Ket stoomschip Habsburg te Rotterdam in een loods van de firma Wambersie en Zoon aan de Schiehaven stortte een partij van 500 balen om. Acht werklieden werden daaronder bedolven, van wie drie zwaar ge wond naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Door den storm is het water in Zwolle zóó opgedre ven, dat tal van straten, pleinen en wegen diep onder water werden gezet. Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur, werden aan de Jacob van Lennepkad© te Amsterdam bij de Baarsjes twee werklieden bij hun arbeid op balken let terlijk in het water geblazen, met het noodlottig ge volg, dat één hunner onder de balken schoot en ver dronk. In het4magazijn Nieuw-Engeland hoek Singel en Koningsplein te Amsterdam woei 's morgens te zes uur een groote spiegelruit in op de 1ste étage. Een voorbijgaand werkman werd door de stukken glas ge wond; hij werd in het Binnengasthuis verbonden. Van Terschelling kon de postboot Minister Kraus Zaterdag niet vertrekken. In het Noordzeekanaal was door den golfslag het verkeer met de ponten te Buitenhuizen onmogelijk. De tram van Lemmer kwam zonder passagiers van de Holland-Friesland lijn aan. De stoomboot die van Amsterdam kwam, kon niet binnenkomen. Toen de dag aanbrak wist men de stoomboot behouden bin nen te brengen. De stoompont „Velsen" heeft door den storm den dienst Zaterdag moeten staken. Het vervoergeschiedde per „Kennemerland", waardoor men ook het tramver keer gaande hoopte te houden. Het zeewater te Medemblik steeg onrustbarend. Van wege de „Vier Noorder Koggen" werden maatre gelen genomen ter voorkoming van doorbreken dei- dijken. Een drietal dames geraakten Zaterdagavond ter wijl zij met een lijst te ÏJselmuiden rondgingen, in een diepe sloot. Gelukkig kwam langs de plaats des onheils de heer P. A. Eibers uit Kampen, die de da mes uit haar netelige positie kon redden, wat hoog noodig was. De Vereeniging Hollands Noorderkwartier zal Woensdag 24 November 1909 des voormiddags 101/2 uur in het hotel „de Toelast" alhier vergaderen. De punten van behandeling dezer vergadering zijn 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Rap porten omtrent: a. Het bevorderen van goed melken. Rapporteur' de heer Dr. L. T. G. Schey, b. Den wed strijd met motardorschmachines voor kleinbedrijf. Rapporteur de heer K. Breebaart Jz. c. Den wedstrijd in landbouw-boekhouding. Rapporteur de heer G. No bel. d. De uitkomsten der proefvelden ter onderzoek naar de meest gewenschte standwijdte van voederbie ten. Rapporteur de heer Dr. K. H. M. van der Zande. 4. Mededeelingen omtrent de werkzaamheden van den Controleur van het Rijkslandbouwproefstation, door den heer Dr. K. IT. M. van der Zande. 5. Be noemingen: a. Van eene commissie tot wetsherzie ning. Voordracht van het Bestuur: de heeren J. L. T. Groneman, N. Loder, P. Buis Jz., K. Cz. de Boer en D. Brander Tz. b. Van eene commissie tot het on derzoeken der rekening van dit en der begrooting van het volgende jaar. Voordracht van het Bestuur: Je heeren D. J. Govers, Jb. Houtkoper Wz. en K. Oly Dz. 6. Bepaling van de plaats waar de Algemeene Verga dering in Maart 1910 zal gehouden worden. Voor dracht van het Bestuur: Wognum. 7. Bespreking van de belangen waarvan men de behartiging voor het volgende jaar aanbeveelt: a. Tot het bevorderen van het melken door meisjes. In te leiden door den heer I Dr. L. T. O. Schey. b. Omtrent onderwijs aan boeren- doehters. In te leiden door den heer O. Nobel. c. Tot j beproeving van eene volledige stoomdorschmachine. In te leiden door den heer K. A. Kaan. d. Omtrent een onderzoek naar de wenschelijkheid van de aanstel ling van een veeeonsulent voor Noord-Holland. In te leiden door den heer Jb. Zuurbier, i. Tot het geven van een overzicht van de werkzaamheden der vereeni ging. In te leiden door den heer J. Best Nz. 8. Be spreking van verdere werkzaamheden. Dat men integenstelling met de bekende zegswij ze van het goede niet zoo heel gauw te veel krijgt is weer gebleken uit de Bioscope-voorstellingen die de heer Alex Benner Zaterdag- en Zondagavond in de Harmonie heeft gegeven. Gisterenavond was de zaal geheel vol en een succes voor den heer Benner was de uitvoering beide avonden. De door zijne bioscope op het doek gebrachte tooneelen, hetzij humoristische, dramatische of aan de natuur ontleende voldeden niet alleen om het gegeven, maar ook door het rustige, het kalme, het scherpe en voor zoover ze gekleurd waren door natuurgetrouwe kleuren. Onder deze laatste noemen wij in de eerste plaats het panorama van Biskra, terwijl het dramatische stuk „de Wraak" een prachtig beeld geeft van de natuur in het schoone Spanje. Het uitstapje naar Jupiter trok in het bijzonder de aandacht door de prachtige heldere kleuren, terwijl de humoristische stukken „een studentengrap of de lee depop," „ik betaal voor ieder een diner," „de verliefde barbier" de zaal dikwijls deed bulderen van het lachen. De zeer goede muziek van piano en viool verhoogde het genot, terwijl door den explicateur we derom op aangename wijze uitlegging van het voorge stelde werd gegeven. De heer Benner zorgt er voor dat door hem niets wordt gegeven dat verleden week reeds door de heeren Albert werd geprojecteerd, terwijl heden en morgen een geheel nieuw programma zal worden afgewerkt. Niets te verwonderen zal het zijn wanneer heden en morgenavond de Harmonie weer geheel gevuld, is. Benner's Bioscope verdient heb. Men verzoekt ons nog even de aandacht er op te vestigen, dat de kerk-uitvoering morgen precies te half acht begint. Heden morgen te 9 uur ia in teg«nwéord;gheid van het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, den Voorzitter der commissie van toezicht over deze school en enkele leeraren, de Handelsdagachool, staande in het Victoriepark, met eene toespraak van den Bur gemeester, welke werd beantwoord door den Directeur, geopend. De lessen zijn aangevangen met 17 leerlingenn. Voetbalwedstrijd. Alcnuria Vietrix IVictoria I (Hilversum) 53. Het z»l voor de vele liefhebbers vsn voetbalspel dia Alkmaar teltgisteren ongetwijfeld een allerpret tigste dag geweest zijn. Frisch voetbalweer, geen wind of regen en een zeer interessante wedstrijd. List het ztch in 't begin der week aanzien, dat we van een wedsfcrgd verstoken zouden big van Alc- masi 'i Vietrix had jam>lgk een bekerwedstrijd moeten spelea tegen R. F. C. in Rotterdam gelukkig ver- n*mec|wij, dat zij dien wedstrijd gewonnen had gege ven en had verzocht om doorgang van den wedstrgd tegen Victoria, Dit geschiedde en zoo zagen wg gis teren om twee uur beide elftallen tegenover elkaar. Alemaria was compleet. Wg zagen een nieuwe reahts- buitenspeler in 't eerste elftal opgenomen, die o. i. zeer goed voldeed. Het begin van de match is voer Alemaria en het spel van beide elftallen doet ons reeds dadelijk een spannende ontmoeting voorzien. De Alkmaarrche voorhoede speelt zeer goed ssmen en na ongeveer 10 minuten spelens neemt Alemaria de leiding met een mooi schot. Als kort daarop een corner keurig wordt voorgezet en de bal bgna in het Victoria-doel ligt, wil Victoria's back redden, springt er tusschen echter met het gsvolg, dat hij dan bal in zijn eigen doel trapt. Dan laat ook de Victoria voorhoede rich gelden en zweeft zg eenige oogenblikken voor het Alcmariadoel, de bal wordt echter wegge werkt, keert terug, de back van Alemaria valt en Victsria-do lpunt onhoudbaar. Dit set Alemaria aan en aanval op aanvsl volgt. Victoria verdedigt zich krrnig, mas.r toch weet de rechtsbinnen een openingetje te vindon en zendt no. 3 in. Als kort dsarns, de rechtsbuiten van Victoria een tam gebot lest op ket A'cm&ria-doel, denkt de keeper hem kalm te kunnen stoppen. Wg denken dan ook geen oogenblik aan een goal en toch de bul rolt over keeper'» handen in 't doel, O.i. was deze bal beslist te houden geweest. Weidra is het rust, die ingaat met 3—2 in 't voordeel van Alemaria. Ook na de rust ia de wedstrgd spannend. Wij denken eerst Victoria grigk te zien maken, msar hit gevaar wordt afgewend, een hernieuwde aanval op 't Victoria deel volgt, sn snze stadgsnooten weten hun voorsprong ts vergrooten 4-2. Nu gaat het spel gelgk op, aanval op aanval volgt van beide kanten. De aanvallen van Alemaria sgn echter gevaarlijker en spoedig heeft een prachtschot van den rechts binnen suecss. Een fraaie goal. Victoria verliest dan moed niet en ziet haar volhouden weldra beloond met een derde doelpunt. Alemaria weet nog een goal te maken, die echter on geldig werd verklaard wegens buitenspel, zeer terecht. Weldra is het tgd en heeft Alemaria welverdiend ge wonnen met 5-3. Er werd uitst kend gespeeld vooral door de voorhoede, midden half-back en voor-back van Alemaria en deor de achterhoede van Victoria. Het talrijke publiek heeft ongetwg'eld gonoten en ziet met verlangen wear sulks wedstrijden tegemoet. Met ge noegen zg nog geconstateerd dat er op het welinge richte terrein tegenwoordig ook zitplaatsen zijD. Woensdagavond te 8 uur sal in „de Unie" door den haer Leo Meert, groot-iixdustriëel uit St. Nicolaas in" België, voor de afdeeling Alkmaar en Omstreken van genoemd Verbond een lezing worden gehouden over „De Vooruitgang der Vlaamsche Beweging", van welke beweging de heer Meert een der vóórmannen is. De cursus voor de hoofdacte als onderwijzer zal Zaterdag a.s. wederom een aanvang nemen met 11 dames en heeren. Verleden jaar is hier ter stode een poging gewaagd door de Nutc-Commicsie van Ondetwijs cm een cur sus te doen houden veor Hooger Volksonderwijs welke poging echt r niet tot hst gewenschte resultaat heeft geleid wegensgemis san belangstelling Zou het waar zijn Er zijn or die zulks beweren, op grond van het gering aantal dei 1 nemers, dat zich teen daarvoor heeft opgegeven. De Commissie gelooft echter, dat niet gemis aan belangstelling de voornaamste reden is geweest. Er waren andere factoren, die het slagen in den weg stondener was te weinig bekendheid aan de zaak gegevenda teimrjn van aangi te was te korten zoo was er misschien nog meer, dat velen in die dagen wef-rhïeld van of te lang deed wachten met zich aan te meiden. Tosn danj. ook, kort daarna, de mededeeling volgde dat de cursus niet dot rgicg, kwamen de betui gingen van spgt, maar toen wss ket te Iaat I Dasrem wil tie Nutseommissi nu in samen wei Hing met de afdeelingabeatwren van den". Bond van Ned. Onderwijzers, 't N. O. 't Genootschap S, N. 8. 8. (Physics) 'en de Handelsvereenigirg Mercurius, op nieuw eene poging beproeven tm een Hooger Onder wij a-cursus als bovengenoemd, (en die in plaatsen als Arnhem, Busauro,)Ridderkerk, Schiedam, Tiel en Win schoten verladen jaar wèl is geslaagd; ook in Alkmaar nog d<zen winter tot standee doen komen. De xfczk komt hiei op neereen ho^gleersar van een onz ui iversiteiten; (gekozen uit een 25-tal professoren die zich hiervoor bereid hebben verklaard), komt in eene plaats waar geen Hooge school bestaat, (dus b.v. AlkmaaOjjiene reeks van voordrachten houden (6 A 8 in getal) overjeenjvoaraf aangekondigd wetenschappelijk onderwerp. Zooals 't,hoofibestuur het in here circulaire uitdrukt, zal da bedoelde leergang „zoodanig worden geleid, „dat niet oppervlakkige kennis wordt aangebracht, „maar inzicht in methode^van wetenschappelijk order boek en liefde voor belangelsoze studie wordt bevor- „derd". Deze cursus is dus „bestemd voor de mannen „en vrouwen uit alle klassen der samenleving, die „door opleiding of levenservaring werden gedreven „tot een dieper doordringen dan de oppervlakte en den „schijn der dingen". De keuze der Commissie is, in overleg met ge noemde ^beaturery"voer dezen winter gevestigd op eene reeks van 6 h 8 voordrachten van Prof. Br. A. A. Nijland, hoogleeraal in de Sterrenkunde te Utrecht. Onderwerp van behandeling zal zijn„De zon, de kometen en veranderlijke sterren, de sterrenhemel." De commissie stelt zich veer, lij voldoende deel neming den hoogleerar uit te noodigen den cursus iu Jznutri te doen beginnen en de bgeerkomsten te hou den op Zaterdagavond b.v. van halfacht tot halfcegen. Ah bgdrage tot dekking der kosten wordt gevraagd f 4,per persoon, terwijl voor hen, die meenen daar voor in de termen te vallen (Verzoeke bg aanmelding terstond hiervan mededeeling te doeneene reductie tot den kalven prijs kan worden toegestaan. Schriftelijke aangifte tot deelneming wordt inge wacht bij den plaatselgkan Co: respondent der Nuts- Commissie van Onderwijs alhier, den Heer J, A. Ver- kuyJ, SUyns'r. 3, uiterlijk tot 30 November a,s. De stand van den Korpswedstrijd (eindigt 18 No vember) in Café Restaurant „Suisse" Langestraat 36 isde Unie, Alkmaar 297. Mimosa, Leiden 290 (46 treffers). De Prins, Haarlem 290 (43 treffers). G. G. P. I., Amsterdam 283. Klein Hamburg, Amster dam 280. Moed Houden, Amsterdam 277. O. V., Amsterdam 274. Onze Club, Alkmaar 273. D'r deugt geen bal van, Amsterdam 270. Rand of Zand II, Alk maar 269. Victoria, Alkmaar 267 (45 treffers). O. O. O., Amsterdam 267 (43 treffers 35 eindcijfer). B. A. L., den Haag 267 (43 treffers 29 eindcijfer). Zou er kans zijn? Alkmaar 266. Allen Om, Amsterdam 265. Nooit Gedacht, Amsterdam 263. District III, Am sterdam 261. Cosmopolite, Amsterdam 260 (42 tref fers). Houdt Plank, Leiden 260 (41 treffers). Phoeni- se, Haarlem 259. B. A. L., Alkmaar Treffersprijs. Treffen zij ons Doel, Amsterdam Negenprijs. Hout of Eout, Haarlem Achtenprijs. Alle Negen, IJmuiden Zevenprijs. De Weijman, Santpoort Zessenprijs. Risi co, Amsterdam Vijfenprijs. Onderling Genoegen, Am sterdam Vierenprijs. Lange Tom, Santpoort Koekoek- prijs. De Jonge Vijf, Amsterdam, Duifjesprijs. Hoog ste Korpsgooier 70. Consolatie Korpsgooier 49. Stand Kampioen Wedstrijd1: Hoogste 71, laagste 64 (10 worpen). Stand Personeele Wedstrijd: Hoogste 48, laagste 41 (6 worpen). Stand Serie Personeel: Hoogste 19, laagste 94 (18 worpen). Stand Vrije Baanwedstrijd: Hoogste 49, laagste 44 (6 worpen). Stand Personeele Biljartwedstrijd: Hoogste 35, laag ste 22 (5 series). Stand Vrije Biljartwedstrijd: Hoog ste 37 laagste 15 (5 series.) Ag@ada MAANDAG: Bond van de kleedingindustrie, afd. Alkmaar, lezing Kuipers, 8 uur, Voorwaarts. Gem. Zangv. „Nieuw Leven", slotrep. 71/2 uur, in de Groote Kerk. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alemaria," repetitie^ 71/2 uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Tuxnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Danscursus Gebr. Crefeïd, 8 uur, „Diligentia. Kegelclub „Alemaria Vietrix. DINSDAG: Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/47V4, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste af deeling van 71/281/J uur. Heeren van 83/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, café „Graan handel," 8 uur. WOENSDAG: Typografen Studieclub, 81/, uur, 't Wapen van Munster. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir.- afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 81/4 uur. Gem. Koor, „Zanglust," 7V, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5s/46s/4 uur. Jongans, 2de afd. van 7-8 uur, in het „Gulden Vlies, Koor straat. Alkm. Strijkorkest, dir. J. H. Oushoom, 8 uur, „Gulden Vlies." Algem. Ned. Verbond, lezing, 8 uur, Unie. Scherpschuttersvereeniging, oefening, 8 uur, „Nieu we Doelen. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. Danscursus-Groen, 8 uur, „Harmonie." VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. TooneelvöT. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Alkm. Strijkorkest, rep. 8V2 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 7'/48'/4 uur. Heeren van 8°95 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Mannenkoor „de Ver. Zangers," repetitie, 8 uur, Diligentia. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 31/241/2 uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2