S T A b S 1EPWS. AO ERIENTI De Papendrechfsche strafzaak. De huizen van den weduwnaar. Hooger beroep. Laatste Berichten DE PAPENDRECHTSCHE STRAFZAAK- Telegrafisch Weerbericht laten aanmeten uwer Corsetten Voor (Jen afsoheidszang mogen zijn naaste politieke vrienden zorgen. En „Het Volk" merkt op, dat de groote komediever- tooning, door dr. Kuyper in de Kamer opgevoerd, vol strekt niet den indrnk heeft gemaakt, dien hij zich er allicht van had voorgesteld en eindigt met de verkla ring „dat dr. Kuyper er niet alleen niet in geslaagd is „zich volkomen te zuiveren", maar dat hij zich weer verder vastgewerkt heeft „in de draden van een weefsel" dat hij zelf gespannen heeft." Het is gisteren een hoogst belangrijke dag geweest voor deze geruchtmakende zaak. Nadat eerst de schij- ver van de ingezonden stukken in de Dordrechtsche Courant, welke geteekend waren door Garstkagen, den candidaat-notaris en rechtskundig-adviseur Van Elk was verschenen, en de veldwachters De Mey, Donker van den Berg, Boutense waren gehoord, getuigde de burgemeester Bonten. Allen herhaalden ze vroeger afgelegde verklaringen. Toen, in eens, wenschte de gisteren gehoorde getuige Legrand, die volontair was op het Gemeentehuis te Papendrecht, en er op den bewusten morgen ook was, die als getuige „ontdekt" is bij het regeeringsonderzoek, een nadere verkla ring te geven. Hij verklaarde gisteren, dat hij een week of zes na den bewusten morgen met de veldwachters en den burgemeester gesproken had over het feit dat hij toen bloed in de secretarie had waargenomen, hetgeen instrijdl is met de tot dus verre afgelegde verklaringen. Burgemeester Bonten had hem uitgenoodigd met hem te Rotterdam te gaan dineeren en hem toen den indruk bijgebracht dat hij de waarheid maar liefst niet moest zeggen. En hij had zich daaraan willen houden, omdat hij den burgemees ter wilde sparen. Het koste verbazend vesel moeite om den getuige deze dingen te doen zeggen, op sommige vragen bleef liet antwoord soms bijna een halve minuut uit. De overzichtschrijver van de Telegraaf kijker zegt o.a.„En dat kon een jongen vertellen, die allereerst in aanmerking kwam, om te worden gehoord, en die door de Nederlandsche justitie rustig is thuis gela ten, tot het onderzoek der regeering hem voor den dag bracht. Deze dag behoort mitsdien als een zwarte in de ge schiedenis der Nederlandsche rechtspraak te worden opgeteekend. Naarmate heden het zonlicht daalde, klaarden de Papendrechtsche nevelen meer en meer op. En toen de avond viel door de vensters van 's Hofs vergader zaal, toen gloorde de dageraad van een lang-verduis- terde waarheid in een plots-opengegaan verschiet." Dit stuk van Shaw is een stuk stuk, zonder het verbiudingsteeken, dat zou doen denken aan de woordcombinatie van Van Deyssel die in zijn mensch- mensch de hoogste uitdrukking van menschelijke eigenschappen vond, of liever meende gevonden te hebben. Het stuk is een gedeelte van een stuk, een halve uitwerking na een goeden opzet. Shaw, de En- gelsche jongleur, die met woorden en principes op bui tengewoon vaardige wijze jongleert is hier zich zelf niet meer meester gebleven. Hij is op zulk een verwoe de wijze aan het jongloeren geslagen, dat hij tenslotte zich zelf geen raad meer wist en met zijn heele spel en zijn publiek „vangbal" is gaan spelen. Het gevolg is geweest dat hij zijn spel bedorven, het publiek min der prettig behandeld en aan zijn reputatie te kort ge daan heeft. Intusschen vóór dat dit dwaze oogen- blik kwam had lijj reeds heel wat van zijn verstandige kunst te genieten gegeven. Op niet oninteressante wijze behandelt hij een inte ressant probleem, roert het geducht aan, zonder het echter op te lossen. Hij houdt eerst een inleiding, be gint vervolgens te praten over het ingewikkelde pro bleem van de volkshuisvesting, net zoolang tot hij zichzelf en het publiek vastgepraat heeft, en verdwijnt dan met een niet-zeer welgeslaagde buiging, zijn hoorders in een weinig-behaaglijke stemming ach terlatend. De inleiding' eerste bedrijf toont ons Engel- schen op een zomerreis aan den Rijn: twee jongelui dr. Harry French en zijn vriend William de Burk Co- kane, „de eerste sympathiek onbedreven in het „Savoir faire," de ander daarin onsympathiek bedreven, een oude heer, type van den flegmatieken Engelschman op reis, met zijn dochter, van wie aanvankelijk weinig te zeggen valt. Al heel gauw blijkt, dat dr. French en Blanche Sartorius elkaar niet voor het eerst aan den Uijn ontmoetten, maar reecis kennis maakten aan de Theems. Die kennismaking bleef tot dusverre voor den ouden heer Sartorius verborgen, maar weldra merkt hij, waartoe zij geleid heeft. Zijn toestemming voor de verloving maakt hij evenwel afhankelijk van een waarborg, dat zijn dochter in den familiekring van haai* aanstaande zal worden ontvangen met den eer bied, waarop haar opvoeding en vooral haar bescha ving aanspraak kunnen maken. Dr. French is namelijk een jongere zoon uit een adellijk geslacht, terwijl hij, Sartorius, g'elyk hij zegt, een self-made man is, le vend van de huren van uitgestrekte eigendommen in Londen, gebouwd op den grond van een tante van dr. 1 rench, en op welke eigendommen de dokter, zonder dit eigenlijk te weten 10.000 p, st. hypotheek heeft. Het tweede bedrijf speelt in liet huis van Sartorius te Londen. De huur-ophaler liekcheese draagt zijn patroon de huurpenningen af en krijgt, nadat hij heeft medegedeeld dat er onraad dreigt van de zijde van den inspecteur van de volksgezondheid als blijkt, dat hij 1 poncl ©n 4 shillings voor het verbeteren van een trap in een der woningen heeft uitgegeven, eerst een stand je, dan zijn ontslag, vlak voordat dr. French» in het bezit van de geëischte waarborg, om de toestemming van den ouden heer komt vragen. Sartorius gaat met zijn dochter spreken en intusschen neemt Liekcheese do gelegenheid te baat om den jeugdigen dokter, die vergezeld is van zijn onafscheidelijken vriend te be wegen een goed woordje voor hem te doen en te ma ken, dat het ontslag wordt ingetrokken. Door de hou ding- van den jongen man geprikkeld, vertelt hij, dat f"J ter wille van zijn vier kinderen voor geen middalen is teruggedeinsd om de laatste centen van de bewoners der kamertjes in tie oude, verwaarloosde woningen van Sartorius los te krijgen, huurkazernes aan de Robbens- road, die heel wat meer opleveren dan de schitterende huizen aan de Parklnne. Dr. French wordt zoozeer ge schokt door het beeld van ellende, dat Liekcheese hem voor oogen stelt, dat hij hij voorbaat een jaarlijksche toegift van zijn schoonvader weigert. Blanche denkt eerst dat het zijn trotschheid is, die hem een dergelijk besluit deed nemen, doch als hij dit ontkent, zonder de ware reden op te geven, verwijt ze hem in een buiten gewoon heftige scène, dat hij met haar gespeeld heeft en nu een uitvlucht zoekt om van haar af te komen. Sussend komt de oude heer Sartorius tueschenbeide en vangt met den jongen man, wiens dwaae vriend dezen ook al tracht te kalmeeren, een interessant gesprek aan, om aan te toonen, dat het hier slechts een senti- menteele opvatting als gevolg van onervarenheid geldt. U is zoo redeneert hij geen socialist, ik ook met; ik ben een conservatief, maar niet bekrompen, ik wil een verstandigen vooruitgang. Het beeld dat de man, dm zooeven wegens schending van vertrouwen werd ontslagen, gaf, is niet juist. Wat ik wil, is ge schikte huizen verschaffen aan de onderste lagen der maatschappij. Arme mensehen moeten wonen, anders ko men ze in de gevangenis, nietwaar? Maar ze kunnen niet al te mooie huizen bewonen. Als je ze vandaag bijv. een nieuwe trapleuning geeft, hebben ze die over drie dagen verbrand. Ik neem dat die menschen niet kwalijk, brandstof hebben ze niet, zo hebben het ont zettend aim, maar dat kan ik niet helpen. Verbeteren van de woning doet hun meer kwaad dan goed. Ik zorg er dus voor, dat de tehuizen voor dakloozen niet vermeerderen, en tegelijkertijd dat ik voor Blanche wat op zij leg. En nu kunt dat ploertig vinden - 't is éénmaal zoo. En als U meent, dat ik die men schen afpers eh uitzuig, omdat ik ze dwing den laat- sten cent te betalen dan moet U niet vergeten, dat ik hiertoe genoodzaakt ben om U 7 procent rente voor Uw hypotheek te geven. Wat Liekcheese deed voor mij, doe ik voor U en onze middelen zijn volkomen eerlijk." Zie je wel, roept de vriend uit, dat al je geklets maar theoretische onzin is. Dus, vraagt de jonge man, ik ben even slecht als U Het antwoordt luidt: even slecht niet, maar U is mijnheer Sartorius. even machteloos als ik, om den toestand in de maat schappij te veranderen. Dan gaan de heeren zich kleeden voor den lunch en komt Blanche geëxalteerd op het tooneel, en behandelt er als een beest het dienstmeisje. Haar vader tracht nu haar te overreden, maar zij wil van een huwelijk „met zoo'n jongen malloot" niet weten. Als de beide heeren weer verschijnen zegt Sartorius slechts „Mijne heeren ik heb het haar uitgelegd, ik wensch U goeie morgen." Het derde bedrijf, een half jaar later spelend toont ons Sartorius gelaten en ziji^ doohter nog altijd buiteu- matig opgewonden. Hij moet wel toegeven, hoewel hij weet daardoor voor altijd de minste te zullen zijn, maar zij wil niemendal van den dokter weten. Liek cheese laat zich aandienen, is een geweldige „hur" ge worden, draagt een rijke pelsjas, laat zich rijden, doet amicaal met Sartorius, voelt zich diens gelijke. De huiseigenaar denkt dat het zijn bezoeker om geld te doen is, maar deze zegt, dat hij zich niet behoeft te laten stoppen: hij zal aan de inspectie voor de volks gezondheid geen inlichtingen over de miserabele wo ningen van den heer Sartorius geven. Hij weet echter, dat de grond aan de Robbersroad binnenkort wel 30 pond per vierkanten meter waard zal worden, en vraagt den eigenaar frère-oompagnen met hem te worden. Van „publieke werken" had hij indertijd ver nomen, dat krotten nabij de Tower opgeruimd moesten worden voor de Munt, hij had den eigenaar gewaar schuwd, die de eene helft der perceelen had laten op knappen, zoodat do volksgezondheid geen aanmerking- kon maken, en de andere helft quasi had verhuurd voor een maatschappij tot exploitatie van bevroren schapenvleesch. Zóó waren de huizen in stand geble ven tot het oogenblik waarop de grond noodig was voor de Munt en tegen hoogen prijs werd verkocht, en er bovendien voor de woningen flinke schadeloosstel ling is betaald. De Robbersroad nu was aangewezen hij wist dit voor een grooten verkeersweg tus- schen Noord en Zuid, en daarom vielen er met die krotten schatten te verdienen. De beide mannen gaan samen in een nevenvertrek, Blanche komt binnen, vindt een officieel rapport, dat de bezoeker bij zich had, en leest daaruit dat haar vader een gemeene huisjesmelker is. Sartorius beduidt haar echter, dat hij handelt in het belang der armen: ging hij de hui zen verbeteren, dan zouden ze meer huur moeten op brengen, dat zij niet kunnen, dakloos worden en er dus nog veel slechter aan toe zijn. Blanche vindt dat die menschen maar op straat gezet moeten worden, ze haat armen als beesten. „Ik merk," zegt Sartorius sarcastisch, „dat ik een echte dame van je gemaakt heb. Maar wat zou jij nou zijn, als je grootmoeder niet 15 uur aan een waschtobbe had gestaan om 12 shil lings per week te verdienen." Dan stelt hij haar gerust, zegt dat hij de huizen zal laten opknappen, zóó dat ze geschikt worden voor een ander soort huurders. Maar daarvoor heeft hij de hulp van dr. French, den hypotheekhouder noodig. Deze is inmiddels gehaald door Liekcheese, die zijn secretaris, William de Burgh Cokane, heeft meegenomen. De jonge dokter wil eerst van het plan niets weten. Men laat hem alleen, Blanche vindt hem met haar portret in de hand, maakt een geweldige scène, die hij spra keloos aanhoort, speelt met hem als een kat met een muis, met dat onderscheid dat dit gespeel eindigt met een zoen en als de heeren even daarna terugkomen zegt dr. French „ik do© mee" dan scheidt "het gor dijn de Londenscke Kamer van het verbaasde publiek de gemakkelijkste methode om een stuk uit te krij gen. Zulk een slot bevredigt niet en de eindindruk domineert. Was men bijv. voor dat malle slot wegge roepen, men zou een goede herinnering aan het stuit behouden, thaus evenwel is dit niet het geval. Het spel was voortreffelijk. In den beginne wat vaag en kleurloos, kwam er spoedig meer scherpte en meer gloed in, kwamen de karakters meer naar voren. Met on-Hollandsck temperament speelde mej. Carel- sen de hartstochtscènes met een rauwheid, die niet aangenaam aandoet maar toch wel past bij de inner lijke persoonlijkheid van het meisje, hoe goed zij ove rigens ook de fraaie Liberty-toiletten moge dragen. De heer Jan Musch had iets goeds gemaakt van den ouden heer, die zich op reis wat „gematigd onverschil lig" voordoet, in zijn bureau een tyran is, in zijn huis kamer een vader, die het met zijn dochter goed meent. Bijzonder goed was hij in het culiminatie-punt van het stuk, de verdediging van zijn houding, maar treffend was ook zijn stille spel en zijn mooie pose aan de pia no op het einde. De jonge Chrispijn was eveneens heel goed. Alleen wist hij, evenmin als Shaw, raad met het slot, er ging' toen geen overtuiging van zijn spel uit en dat pleit voor het spel. Louis Gimberg was beschaafd-verma- kelijk als de tactlooze inan-met-tact, Jan van Domme len vermakelijkpoenig en in den beginne voldoende tragisch. Stippen wij ten slotte aan, dat het stuk goed aan gekleed was, dat de tooneelschikking voor het tweede bedrijf verbazend lang duurde en dat de zaal maar matig bezet was. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. Lag het aanvankelijk in het voornemen van het be stuur der afdeeling Alkmaar van bovengenoemden Bond om de vergadering- van Dinsdag- te; doen houden in de tuinzaal van de Harmonie, in verband met de ruimte is thans besloten voor dit doel de sociëteits zaal van genoemd gebouw te nemen. LIEFDADIGHEID NA Ai, VERMOGEN- In de op Woensdag 1.1. gehouden gewone vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermogen," is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van 152.50. VOETBAL. De afdeelingen I en II van de A. V. club spelen mojrgen niet. A. V. III speelt op eigen terrein tegen Z. E. O. II van Zaandam, terwijl Holland I speelt, eveneens op eigen terrein, tegen H. V. V. van Haar lem. H. V. V. is nog nfet verslagen en maakt veel kans op het kampioenschap van den N. H. V. B. CADETTENSCHOOL. Voor levering van levensmiddelen ten behoeve van de Cadettenschool voor het jaar 1010 zijn de volgende leveranciers aangewezen: Bier, D. Blauw. Kaas, A. Henneman. Boter, li giënische zuivelinrichting. Aardappelen en groenten, 0. J. Erkamp. Kruidenierswaren, J. van den Berg. Gelei, E. Scheepmaker. Brood, J. Pronk. Rundvleesch, Gerard Hekket. Varkensvleesch, D. de Groot, Melk, N. Laan. Geconserveerd© groenten, R. de Groot. Brood voor het personeel, Alkmaarsche Broodfabriek (Gebr. Bruin). Eieren, G. H. Stokman. Voor het weghalen van Spoeling, N. Laan. Voor het wasschen en herstellen van het lijfgoed en het linnen goed der cadetten is aangewezen voor 1910 de firma de wed. J. Kes. KETELLAPPERS. Sinds gisteren zwierven hier door de stad een paar ketellappers, niet-onwaarschijnlijk afkomstig van het kamp Zigeuners in den Haagdie daar getracht hebben personen, welke hun werk hadden opgedra gen, schandelijk af te zetten. Men zij dus op zijn hoede! Schaakséance. Onse afadgomsot de Heer P. van 't Veer zal Zondig 28 doser 'a middags 2 uur voor leden van de Schaak- en Damclub Aria de Heer te Beemster en genoodig- dea een schaakaimultaanséanca spelt n in ket Hearen- iogement aldaar. Naar we vernemen ia de heer A. G. A. V., redac teur van het Ank- r te den Helder, die wegens smaad schrift door da rechtbank, srihier veroordeeld werd tot 14 dagen hechtenis van dat vonnis ia keogtr beroep gegaan. Agenda. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 31/2l1/', uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymn.-ver, „De Halter," asp.-afd. 89 uur, leden- fa.d 910 uur, 't Gulden Vlies. Bakkers- en Suikerwerkeirsbedrijf, afd. Alkmaar, ge zellige bijeenkomst 8 uur, Centrum. Alkmaarsche Tooneel verg., repetitie, 20 Nov., des avonds 81/2 uur, café van Twisk, Nieuwesloot. Mannenkoor „Excelsior," repetitie, 81/2 uur, Dili- gentia. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZONDAG: Uitvoering Zouaven Broederschap, 8 uur, Diligen- tia. INBRAAK. ROTTERDAM, 20 Nov. Hedennacht ontdekte de horlogemaker Landheer, aan de Nieuwehaven, in brekers in den pakhuisgang naast zijn winkel. Zij waren bezig de zijdeur van den winkel open te bre ken. Hij telefoneerde de politieop wier komst twee inbrekers trachtten te ontvluchten. Zekere Schmitz werd gegrepen, de andere liep een agent omver en loste vluchtend nog vijf revolverschoten, zonder iemand te treffen. Hij ontkwam. ARNHEM, 20 November. Het getuigenverhoor in de Papendrechtsche rechtzaak werd heden voortge zet met Legrand, die in 1907 volontair ter gemeente secretarie te Papendrecht was. Deze heeft gisteren avond na atloop der zitting den verdediger Mr. van Hamel, in zijn hotel opgezocht en hem zijn gemoeds toestand uitgelegd. De president vond dit vreemd en had het correcter gevonden indien Mr. van Hamel getuige had weggestuurd. Getuige onder ging een langdurig verhoor. Hij zegt, dat Burgemees ter Bonten hem, naar hij meent, gezegd heeft,,Als ze er over praten, hou dan je mond maar, doe maar net of je er niets van weet". De Burgemeester ont kent dit beslist. De rest van het getuigenverhoor, onder welk ook Kwakernaat was, leverde geen nieuws op. Tegenover zijn lezing handhaven de veldwachters de hunne. Tot nu toe echter is het getuigenverhoor in 't algemeen gunstig voor de verdediging geloopen, vooral dat van Legrand. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN 20 Nov. Aïltja SrhoorJ, gahuwd met Jau Swier, 71 j Hendrik» C*thsrina Admiraal, 5 maanden. GEBOREN 19 Nov. Hendrik Jan, z. van Jau Ke'hoüt en Asfje Paauir. 0 Antoniu', z. van Antonius Kor ver en M«r- gar-tlaa. de L»; ge. naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Nov. Medegedeeld door het Koninklijk Nederiandsch Meterologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.4 te Valentia. De laagste stand van den barometer 745.9 te Riga. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 21 Nov.) Matige noordwestelijke tot noordelijken wind. Zwaarbewolkt, mogelijk regenbuien. Zachter in Zuid en Oost. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 20 Nop, Aangevoerd 6 paardenf 100« 150, 6 koeien jen ossen f 45 a 230, vette kalveren f a per Kg.'a ct., 21 nuchtere id. f 8 a a 22, 167 magers schapen f 10 a 23,vette scha pen f a lammeren f 0 a vette varkens a ct. per Kg., 37 magere varkens f 17 a 24, 189 biggen, 10 w.< f8 a 12,—19bokken en geiten f 2,a 10.—, 0 kleine bokjes f 0. f 0.3496 kop boter, hoogste f 0,80 middelste 75, laagste f 0.70 per kop. Eieren i 7.a 8.50 per 100 stuks, eenden dito f 0. BE. OP LANGEND. 19 Nov. Blaeiak 2e a 60 s ct., reuz- n id. f 3.a 6.50, roods f 2.a 3.70, gele f 2 a f 5.10, witte f 2.a 4.uien 2.a 2 4Ö, bie ten f 0.a 0.rammsiiBS f 0, 1 wagons witte- kori f 61 HOORN, 19 Nov. Heden werden aangev erd 736 vette echspes. Prijs f 20. a 27,vette lammeren f 14.— a 19.koeien f 0.— a 0.ct. per Kg., 91 vette varkens f 0.46 a 0.52. Handel matig. HOGEN, 19 Nov. Op de afsLgmarkt word heden besteed voor: Gr»®te muizen f 0.a f 'oblauwe f 0.a 0.appelen f 1.40 a 2.peeren f 1,— s 2.p. !/2 H L., aalbessen 0 a 0 p. p., sfaboosi-n 0 a 0 ct. p. 100 st., sngfcoonen f 0.a 0.uien f 0.90 a 1.—. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. Gale nep I 210 a 2.70, drieüngeu f 1.40 a 1.70, uien f 1.90 a 2.15, roodekool f 120 a 3.40, gele f 1.— a 4.70, witte f 1. a 3.26. HOORN, 20 Nov. Tarwe I 6.50 a 9.50 rogge f 0. a 0.gerst f 6.a 7.75, haver f 3.25 a 4.25 witte erwten f a groene dito f 15.— a 19.- gr*,uwe f 24.a 28, v?.!e f 16 a 24 bruine bosusn f 14 a 19. katweisaad f 15 50 a 15 75, tnostsrdsaad f 23 50 a 24.50, 19 paarden f 90 a 240, koeien f a 29 tchnpen f 14,a 23.lammeren f 0.a 0. 0 kalveren f a G varkens f 0.a 0.—, zingen f a 160 biggen f 6.— a 10.—, 0 kippen f 0.a 0.kipeieren f 7.50 a 8.eend eieren f a 1575 kep beter 70 a 75 ct. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Yoordam, O 1213, Alkmaar. Koers van Ötaatsleeningen. 19 Nov. 20 Nov NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% 767/8 77 BT-JPENLAND. Bulgarije Tabanaleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico hinnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 1 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 5894 8e Em, 4 Twang Dornbr. 41^ Finano. en Indnstr. ondarnemingan en Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 SoordhollanaBcb Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. lv. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbei*. Wsstersuiktr A'dam Deli A'daia Langkat Idem pref. 5, A'dam Sardang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Wedau N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Sumatra Paiemhang Perlsk Petroleum-Mij. guid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Gy, Steels Comm. Car Foundry Coram. Amsrik. 8toomv.-ii jj. Marine Com®;. Preferent Marinebonds Peru Comm. Preferent Spoorw&glssningöH, Holl. IJ*. Sr,.-Mij. Mij. tot expl. Tan Staatsspoorw. pCt. 4V4 aand. div. Deli spoorweg AMERIKA. Ateh. Top. Cart. y. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en E. Gr. Gert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City Si uth. Com.,, ,j pref. Mis. K. Texas O. t. New-York On irio Norfolk Westfri C. v. Southern Railway Southern Pacifs Union Pacific c.f rt. r, Wabash Comm. Roek Island Gon- n. POLEN. Warschau Ween'n RUSLAND. Wladikawkas 1835 pCt. 4 198% 104 97V« 153 170Vi Premieiaening, 1. NEDERLAND. Stad Amsterc' m 3 08% 0s/'u Gemeenta-cred. 3 BELGIË. Antwerpen 1887 'DA HONGARIJE. Tbeisss 4 OOSTENRIJK. Staataksning 18 0 6 RUSLAND. 13H 5 Ksera van het geld. Prolongatie 21 /2 pCt. M dadeelingenStaatsfondsen kalm; Russen onver anderd Tabakken stilOliew&srdea iets beterCul turen lager Mjjnen prijshoudend Amerika opende onregelmatig, het vei loop was kalm en h«t slot prijs houdend. 767/8 98s/s 10 7/8 497/s 907/s 95'/» 86b* 86% 97 861»/,» 93 101V» 191 130% 187 164 611 182 238% 75* 101 616 455 57 263% 79 356 422 460 .90 if 9% 144 190Vi 914 59'/* 80% 75% 141% 7«/is 2415/1» 71U/16 91/m 361/i 84% 87* 223 123 K0 47% 337/s 45V« 71% 49»/* 4S 95% 325/1» 130 203% 21 40 x28% 87% 106*/» 497/g 86% 86% 97 86»/* 189% IS/*/» 187 162JO 240 75% 102% 616 452 79% 415% 461 189 169% 144% 190 914 129V4 955/4 9 O1/» 75% 25V4 71% 97/1» 37 87% 122% 110 475/4 38% 4413/i8 71% 95/8 48V4 82 129V4 202 207/g 39l5/i» 125V4 37s/8 Den 23aten November 1909 hopen onze ge- li »f do Ouders J. DORREÜEEST en S. DORREOEEST-KOSSEN hunr.e 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne Kinderen, CL A SIN A JANNIE Receptie 23 Nov. Gebouw „de Unie", «n 2—4 uur. Heden overleed in den ouderdom *au ruim 71 jaar, onz ge'i'fdo Echtgenoot©, Moeder-, B )buwd- en Groot- motdx-r AALTJE SCHOORL AlkmaarUit slier naam, 20 Nov. 1909. J. 8YVIER. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te bljjven. Heden overl. ed te Tsel mijn jp-liefd-i broeder de Hee? P FORMIJNE. Alkmaar, 19 Ntv. 1909. Dr. J. FORMIJNE. Wegeus het verbindend worden der uitda lingïlijst in het faillissement van J. Cb. HAMMES, vreegvr winkelkr te Alkmaar, is dit fsilli s^ment beëindigd. Mr. N. H. DE LANGE, Curator, Door den E. A. Heer Rechter Commissaris in het faillissement van JAN SMIT Hz., bloeinbollenhande- laar te WINKEL is bepaald, dat de schuldvorderin gen bij den Curator moeten zijn ingediend vóór 9 DE CEMBER 1909 en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op WOENSDAG 29 DECEMBER 1909 des voormiddags elf uur, in een der lokalen van het Gerechtsgebouw te Alkmaar. De Curator J. P. BOSMAN. Alkmaar, 19 November 1909. Eea zeer aanbevelenswaardig adres vcor het ia A. A. PASSENS. Oudemanfeuispaoït 2-3, Amsterdam, Gev. 1825, Tel.-Int. 8393.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2