STjUFsWètU W 3, Ongeluk met een reddingsboot. Gymnastiek. Gasontploffing. Een hal ontdekt. UH Oude Niednrp. Uit Schermerhorn Uit Oudkarspel. Courses te Bergen. Uit Heer Hugo waard. Uit Sc hagen. Uit Hoorn. Uit Broek op Langedijk. Uit Akersloot. Uit Stompetoren. Uit GrootscRermer. L a a.t s U Berichten. AANGEHOUDEN. Ageaöa. Weekbladen. Rectificatie. Benoemd. A!km ,st's Zoimven Broedeischap. OI6MËNQD NIEUWS. Afdreiging. Het Nwsbl. v. Fr. verneemt, dat de som, welke v. d. V. te Leeuwarden werd afgedreigd, in rond ejjfer f 25G0 heeft bedragen. Bg huiszoeking is daarvan slechts f 236 teruggevonden. Do reddingsboot te Vlieland is bg den preeftocht aan het Posthuis omgeslagen. De inzittenden zgn alien gered, doch esuigen gewond. De boot is beschadigd. Zondag 21 November zal weder een voorturnles voor mannen gehouden worden voor het Gewest Noord-Hol land van het Nederlaidxch Gymnastiek Verbond en deze les sal gehouden worden in het lokaal Con cordia" te Velsen. De les vangt aan 's morgens 10 uur en staat^ onder de hoofdleiding van den heer F. J. Verlaan, turnieoraar te Amsterdam, voorzitter der T«cfer>. Commissie van het Gewest Noord-Holland van het N. G. V. Zaterdagochtend haeft er een gasontploffing plaats gehad in de bakkerg van den heer Lsnsveld Nieela te Rotterdam. Ze greep plaats, tosa de bakkersknecht een lucifer aanstak om licht te maken. Een kraan van de gassven bleek open te staan. Dooi de ontploffing zijn in de bakkerij «enige ruiten stukgeslagen en de kozijnen ontzet, terwijl da bakkersknecht brandwonden kreeg aan hoofd en handen. Onder de gemeente Heogerheide (N.-Br.) is door een patrouille marechaussee van Ossendreeht in een bosch een hol ontdekt, dat bg onderzoek bleek bewoond te worden. Het was zoodanig van boven gedekt dat het slechts een groot toeval was, dat het ontdekt wsrd De ingang was nauw, maar van binnen was een flinke ruimtede zolder was van gevlochten hout gemaakt, zoodat instorten onmogelijk w*s. Overblijfselen van levensmiddelen en kleedingstukken werden er in ge vonden. Hit vermoeden bestaat, dat hst hol door dieven wordt of was bewoond. Beroepen bg de Ned. Herv. K>-rk te Vierpolders en te Brielsch Nieuwland, pvov. Z.Holland Da. B. J. Kanis alhier. Tot Kerkvoogd is herbenoemd de heer P. Alblss tot notabelen de heeren T. Benjamin en J. Krul. Ia de op heden gehouden vergadering van Notabe len der Ned. Herv. gemeente alhier is wegens over lijden van den hear H. Hart Cz. als Kerkvoogd ge kozen de Heer A. Berst Gz. Van Texel. Door schipper A. v. d. Vis zgn in de Noordzee op- gevischt en bg den strandvonder aangebracht 14 groote kisten eieren, benevens 20 battings. Er dreven nog meer zulke kisten, doch deze konden door den schip per niet meer geladen worden. Vermoedelijk is een en ander afkomstig van het op Vlieland gestrande stoomschip „Wilma" Ondanks het slechte weer was gisteren er nog tamelgk veel publiek gekomen. Een groot aantal paarden ver scheen aan den startde sport wat zeer goed, hoewel de baan in zwaren toestand verkeerde. De uitslag was als volgt Athanus Prga, record draverij, voor Ned. paarden. 1. Kwarteltje van stal Bel evue, A. Witteveen, 2. Robert H. van Joh. de Mol, Alkemade3. Lohengrin van stal Mercurius, A. Mol. Anna Paulowna Prgs, recorddraverg. 1. Uranie van J. Geersen, Schöarock2. Apollen van P. van Dgk, G. Easing3. Nance O'Neill van B. J. Alkemade, eig. Alfridus Prgs, handicap draverg voor Ned. paarden. 1. Atalanta van M. Oppelaar, Sshöarock, 2. Duifje van J. Waasenaar, Siderius, en 3. Alexandra van G. Dijkhuis, Oekhorst. Ah Waarom Pigs, prgzen-draverg voor Ned. paarden. 1. Edelweiss van H. Schrijver, J. Easing, 2. Robert H. van Joh. de Mol, Alkemt.de, en 3. Icarus van stal Arsnti, do Boer. Gedirq. de derde aankomende Cesar, J. Easing. Alice Prijs, handicap draverg. 1. Vent d'Oueai van W. Ockhorst, J. Easing, 2. Roy Lockheart van C. Helderman Appel, en 3. Varro van stal Kenneffiierland, Saoeck. Ariadne Prgs, rccord-sbaverij voor Nederl. paarden, j eredeu door leerlingen. 1. Jacobus van stal Mercurius, v. d. Bogert, 2. Tal lin's Charm van J. B Lijnkamp, R. Monsieur, en 3. Eisje van J. Roodenburg, Nieuwstadt. Bij de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering wijdde de voorzitter een woord van nagedachtenis aan het sinds de vorige vergadering overleden raadslid, den heer P. van Rijn. De heer Van Rijn, zoo zeide de voorzitter, was een man, die zijn lidmaatschap zeer concientieus opvatte, steeds welwillend en vriendelijk was en immer een open oog en een warm hart had voor dat wat voor de gemeente Heer Hugowaard en hare inwoners tot heil kon strekken, liet leven van den lieer Van Rijn zal in deze gemeente en bij ham raadsleden nog langen tijd in dankbare herinnering blijven. Na de vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen ©en schrijven van den- raad van administratie citer H. IJ. S. M., inhoudende het bericht dat bij den overweg bij bet station verlichting was aangebracht. Voor kennisgeving aangenomen. Gedeputeerde Staten berichtten dat geen vrijstel ling kon worden verleend voor het geven van onder wijs in de vrije- en orde-oefeningen. Voorloopig voor kennisgeving aangenomen. De districts-school opziener deed dezelfde mededee- ling en gaf wenken waardoor dit onderwijs zeer goed zou kunnen worden ingevoerd, bij die scholen waar geen lokalen beschikbaar waren zouden gebouwtjes moeten worden geplaatst, van welke kosten de Staat 25 vergoedt indien de bouw geschiedt naar plannen door hem goedgekeurd. Ook wees de districts-school- opziener op het onvoldoende schoonhouden der school lokalen en stelde voor eene instructie vast te stollen voor de schoonmaaksters en den hoofden der scholende controle op haar werk op te dragen. Ook dit schrij ven werd voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Evenzoo ging het met het adres van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente, om een jaar- lijksche subsidie van 25 met het oog op het aan brengen van een nieuw uurwerk in den toren der kerk. De curatoren in het faillissement Gerling Co. be richtten, dat de tweede uitdeelingslijst ter visie ligt en dat de gemeente volgens die lijst nog 10 of 100.II5 zal kunnen worden uitgekeerd. Mevrouw de wed. Sieffers berichtte het overlijden van haren man, de heer G. J. Sieffers, Hoofdder school, en zegt dank voor de gedurende 26 jaren on dervonden steun en medewerking van den gemeente raad, in 't bijzonder van den burgemeester. Bericht was ingekomen dat aan school 111 de cur sus in liet herhalingsonderwijs werd bezocht door 6 jongens en 5 meisjes en aan school IV door resp. 12 en 10. Deze mededeeJiugen werden allen voor ken nisgeving- aangenomen. De heeren van Asperen en Molenaar, Hoofden der scholen 3 resp. 4, hadden beiden overplaatsing ver- zoch't naar school 2. De heer van der Oord kwam. met het oog op het on derwijs eene verplaatsing niet gewenscht voor, doch indien deze toch zal geschieden, dan meent hij dat de heer Molenaar, als zijnde het Hoofd met de meeste dienstjaren, daarop ook het meeste recht heeft. De heer Appel is voor overplaatsing; vroeger is dit ook reeds gebeurd en zonder ©enige kwade gevolgen. De lieer de Boer steunt het verzoek van den lieer Molenaar, in hoofdzaak voor diens kinderen. De heer Molenaar is, zoo zegt hij, een goed Hoofd en verdient daardoor een grootere school. De heer van Slooten is tegen overplaatsing, men maakt de inwoners te Veenhuizen ontevreden door een goed onderwijzer van hen weg te halen. De heer de Boer meent dat waar het bekend is dat de heer Molenaar een uitstekend onderwijzer is, hij meer zijn diensten aan de gemeente bewijst wanneer hij onderwijs geeft aan een school met 150 dan aan eene met 70 leerlingen. Wanneer zijn verzoek niet wordt ingewilligd, zou het kunnen zijn dat liij ging sollieiteeren. De lieer van. der Oord meent de mooiste plaats open te moeten houden voor het nieuwe schoolhoofd. De heer de Boer vindt het vreemd de mooiste plaats aan een vreemde te willen geven met voorbijgaan van geschikt gebleken eigen ambtenaren. De hoer Plevier vereenigt zich met die woorden van den heer de Boer. Den voorzitter spijt 't een ander gevoelen te zijn toegedaan, wijst er op dat niet de persoon en de toe komst zijner kinderen de grondslag- der redeneering mag' zijn maar alleen het belang van het onderwijs. Het onderwijs aan school 2 is in den laatsten tijd ver waarloosd en wel in dier mate dat het tijdelijk Hoofd der School niet langer wil blijven. De heer Molenaar is een zeer goed onderwijzer, en een vriendelijk, aardig mensch, maar spr. is bevreesd dat hij in school 2 niet op zijn plaats zou zijn. De heer de Boer vraagt waarom de voorzitter dit vreest, te Veenhuizen is hij toch goed. Waar hij een school van 70 leerlingen naar aller genoegen beheert is er geen reden aan te nemen dat hij voor een school van 150 tekort zal schieten. De voorzitter vreest dit door het goedaardig karak ter. De heer de Boer: het orde houden is een takt, men kan zeer zacht zijn en toch goed orde kunnen hou den. «De voorzitter wijst er op dat ook de heer van As- peren solliciteert en meent dat deze meer op zijn plaats zal zijn in school no. 2. De heer de Boer: „Laten wij aannemen dat beide heeren volkomen gelijk staan, dan komt den heer Mo lenaar als de man met de oudste papieren het voor recht toe." De heer v. Slooten kan niet aannemen, dat iemand die voldoet voor 76 leerlingen het bewijs heeft gele verd dit ook te kunnen doen tegenover 150. De voorzitter vraagt of de raad voor overplaatsing- is, zoo ja, dan zou hij op de zooeven genoemde gronden de heer van Asperen prefereeren. De heer van Slooten: „ik zou liever geen overplaat sing willen." De heer van der Oord merkt op dat de ouders van de kinderen die bij den heer van Asperen schoolgaan, hem zeer gaarne willen houden. De heer de Boer zegt nog dat naar alle waarschijn lijkheid een jong Hoofd der School zal worden be noemd en dan is het beslist beter dat die begint aan een kleine school die goed is dan aan een grootere school die nu veel to wensclien overlaat. De heer Plevier merkte op dat ook een jong onder wijzer uitstekend kan voldoen, dat zien wij aan den lieer Brands. De heer de Boer zegt: „Ja, dat is volkomen waar, maar dat is ook een zeer zeldzame uitzondering. De voorzitter zegt nog, voor tot stemming over te gaan, dat hij direct niet tegen overplaatsing is, maar zou er tegen zijn om ontevredenheid van een deel der ingezetenen te voorkomen. De heer de Boer merkte nog- op dat de heer van As peren de heer Molenaar vroeg of hij het hem niet kwa lijk zou nemen wanneer ook hij om overplaatsing vroeg; een vraag waaruit valt op te maken dat ook de lieer van Asperen gevoelde dat de overplaatsing het eerst den heer Molenaar toekwam. Bij de gehouden stemming verklaren zich voor over plaatsing- de heeren Appel, Plevier, de Boer en de voorzitter; tegen de heeren van der Oord en Slooten. Overgaande tot de stemming wie der lieeren nu uaar school 2 behoudens goedkeuring van den Di- stricts-schoolopziener zal worden overgeplaatst blijkt dat de hem- Molenaar 4 stemmen verkreeg, de heer van Asperen 1 en 1 stem in blanco was uitgebracht. Uit de voordracht ter benoeming van een onderwij zer aan school 2 bestaand© uit no. 1 de heer D. Siu- ningli te Woudrichem; no, 2 de lieer W. Swart te Mixland en no. 3 de heer A. Dl Schut te Helder, werd eerstgenoemde met algemeene stemmen benoemd om zoo mogelijk 1 Januari in functie te treden, De vergadering werd daarna, gesloten. Door den heer J. Merz alhier werden een half jaar geleden ettelijke eieren met parafine behandeld zooals hij als kaashandelaar zijn kazen parafineeit, Om de drie maanden probeert de heer Merz een of meer eie ren om te zien of ze versch zijn gebleven. Dezer dagen kookte hij zoo'n ei van een half jaar half zacht- Het ei brak niet, was goed gekookt en smaakte zoo yerscli als een ei van één dag-. Zooals bekend is kan men kalkeiteren alleen klutsen en bakken, maar koken niet. Als over drie maanden de proef weer zoo g-oed uit valt, is de heer Mere van plan ©enige duizenden eieren te parafineeren om ze in den winter met veel winst van de liand te doen. De manier van behandelen houdt de lieer Merz gelieim. Onze ijsbaan „WilheJmina" is in gereedheid ge bracht om bij het invallen van wat blijvende vorst zoo spoedig mogelijk het schaatsenrijdend publick een mooie liaan te kunnen bieden. Uit WIeri ;gerwaard Den 13den December zal die heer Frans Netscher van Santpoort naar aanleiding van zijn reis naar De nemarken voor de afd. van den Bond voor Staatspen- sionneering alhier optreden met liet onderwerp: Uit liet land van Staatspensiomieeriug. De onteigening van grond voor den Spoor-(Tram)- weg WielingenSchagen lieeft plaats gehad, uitge zonderd van één perceel, wiens eigenaar veel meer vraagt dan liet Bestuur wenscht te gevein Ter wille van het kind De 70.000 gulden benoodigd voor liet bouwen van een koloniehuis voor het Centraal Genootschap voor Kinder-vacantie-kolonies zijn nog niet bijeen. De ver schillende sub-comité's hebben het totnogtoe met el kaar niet verder kunnen brengen dan 12.000. Te Ileiloo werd ingezameld 27.40, te Koedijk 28.57. Volgens bij de oprichting- genomen besluit verga dert het comité 11 December te Amsterdam, Alle gif ten zijn nog welkom! Penningmeesteresse is mej. L. M. N. Wertheim, Sarphatikade 9, Amsterdam. De staking- op de sigarenfabriek van den heer Groenwoudt duurt nog steeds voort. Het gevaar, dat de staking naar andere fabrieken zou overslaan, is ge weken. Zaterdag is de eerste Zuiderzeeharing aange voerd. We hebben Vrijdag-avond in het Park in hooge ma te genoten! Op uitnoodiging van de Garantenvereeni- ging werd door de Koninklijke opgevoerd: „Overwin naars." De vertolking door alle medewerkenden was voortreffelijk. Ja, mevr. MannBouwmeester en de heer Jan' C. de Vos, ze stonden met hun meesterlijk, fijn genuanceerd spel bovenaan, hèn gold het grootste deel der veelvuldige toejuichingen, doch ook de typee ring van alle nevenrollen was succesvol, 't Was een avond, die ons lang de aangenaamste herinneringen zal doen bijblijven. Geen wonder, dat het publiek mil der dan ooit met zijn toejuichingen was. Mevr. MannBouwmeester moest een bloemenhulde in ont vangst nemen. We zijn dank verschuldigd aan de Garantenvereeui- ging'. Zonder haar hadden we het groote genot vau gisteren niet kunnen smaken. Dat men haar toch steun verleene door toe te treden als garant of als contribuant. De opkomst een 225 personen ze was gering, veel te gering. De vereeniging wil zicli gaarne opofferingen getroosten, daar bestaat ze voor. Doch men kan ook te veel van haar eischen. Gisterenavond heeft ze voor de zooveelste maal ge toond, dat het 't bestuur ernst is met- zijn pogen, om ons steeds 't beste voor te zetten. Welnu, laten wij, laat het Hoomsche publiek blijken, overtuigende be wijzen geven, dat het dat streven op prijs stelt. Hoe men dat kan doen, is hekend. De rijksveldwachter (brigadier-titulair) C. van der Molen is van Noord-Scharwoude naar Broek-op-Lan- gendijk overgeplaatst. Toon dezer dagien een der kerkvoogden en de koster yan de N. II. kerk bij toeval 's avonds in de consito- ria moesten zijn, bemerkten zij dat deze vol rook stond. Bij onderzoek bleek dat een gedeelte vloer aan het smeulen was, welke spoedig door hen gebluscht werd. Vrij zeker is, dat de brand is ontstaan in een ijze ren kolenbak, aangezien de inhoud geheel was ver koold. De heer K. G. en zijn zoon G. keerden j.l. Zaterdag met paard en tilburyvan de Alkmaarsclie markt huiswaarts. Aan de Noordervaart tegenover Witten- burg kwam men de automobiel van den heer P. tegen. Het paard scheen zich angstig te hebben gemaakt en in minder dan geen tijd geraakte het rijtuig van den heer G. in den wegsloot. Gelukkig zijn de heer G. en zijn zoon er met een nat pak en met den schrik afgekomen en werd G. door de automobiel naar zijn woning gebracht. Ook het paard scliijirt geen letsel bekomen te hebben maar de til- burey is deerlijk gehavend. De vergadering waarin hedenavond Ds. Schermer horn uit Nieuwe Niedorp over het onderwerp „Is dienstweigering yan Koning een daad van lager of van hooger orde" zou spreken gaat niet door, wegens het ter elfder ure weigeren van de zaai. Ongecorrigeerd. DE PAPENDRECHTSCHE ZAAK. ARNHEM, 22 November. In de ochtendzitting worden gehoord Wiggors en de drie veldwachters over de mishandeling van den eersten op Paschen 1904. Wiggers is toen in het Stadhuis geroepen om ge hoord te worden over het inslaan van een ruit in het cachot. Hij beweert daarna door van den Berg en van Loon in de gang geslagen te zijn. De veldwachters spreken dit tegen. Van den Berg beweert dat Wiggers voor liet stadhuis gevallen is en zich daarbij verwond heeft. Een langdurig debat tusschen de veldwachters eenerzijds en Wiggers aan den anderen kant ontspint zich over deze vraag. De veldwachter van Loon heeft van schelden en mishandelen niets gemerkt, maar weet ook niet of Wiggers gevallen is. Vervolgens werden verschillende getuigen gehoord over mishande lingen van de politie. Dit gedeelte levert geen nieuws op. Mr. yan JJamel toont bij een bewering dat van den Berg niet bij een zaak aanwezig zou zijn geweest, uit diens zakboekje aan dat hij op dat uur dienst had, wat volgens hem een eigenaardig licht werpt op de bewijsvoering der veldwachters. UTRECHT, 22 Nov. Te Rotterdam werd door twee Amsterdamsche rechercheurs aangehouden een onge veer 25-jarigen jongen man, die reeds meermalen ge vangenisstraf heeft ondergaan en bekend heeft, voor gevend jhr. Leonhard te heeten, dezer dagen de firma van JJempen alhier voor 2500 aan briljanten te heb ben opgelicht. DOODGESTOKEN. ZUTFEN, 22 November. Gisteravond is een man te Aalten doodgestoken. De dader is gearresteerd. 3-jsrig beslaan Zaterdagavond herdacht de afd, Alkmaar van den Nederlandscheu Bond van Arbeiders in liet Bakkers-,. Chocolade- en Suikenverkersbedrijf haar 3-jarig be* staan in „Het Centrum", van den heer du Crocq, aan de Laat, alhier. Een flink getal belangstellenden was opgekomen, die allen over veel geduld schenen te beschikken, want hoewel de opening om 8 uur was aangekon digd, werd de bijeenkomst pas te kwart voor negen door den voorzitter den heer Verhoeve geopend. Daarna droeg de secretaris zijn op rijm gemaakt jaarverslag voor, waarin het gfebeurde van het laatste jaar op aardige wijze de revue passeerde en eenige 'woorden ter opwekking voor organisatie gewijd wer den, Met dit jaarverslag behaalde de heer Vetter veel succes. Hierna deelde de voorzitter mede dat de heer Ten Boekhorst nog niet verschenen was en dat daarom de heer van Riet eenige woorden zou spreken. Juist kwam de heer Ten Boekhorst de zaal binnpn, met applaus begroet. De heer Ten Boekhorst het woord bekomende, deelde mede, dat door uitstedigheid de uitnoodiging pas om half vijf in zijn bezit was gekomen, dat men van hem geen feestrede moest verwachton, daar zijn maatschappelijke kijk het arbeidersleven als een misère-leven doed zien. Toch wilde hij wel enkele wzorden spreken en dan wel voornamelijk tot de aanwezige vrouwen en aanstaande vrouwen, die hij op den economischen en moreelen kant der organisatie wees. Met een woord van opwekking om lid van de vakvereteniging- te worden, om zoo strijd te voeren voor maatschappelijke en zedelijke verheffing van het volk, eindigde spreker zijn speech. Door het niet opkomen van één speler in een der aangekondigde tooneelstukjes, werd dit niet opge voerd. Een tweetal anderen liepen goed van stapel. Met voordrachten en zangnummers werd het verdere van den avond gevuld. Het was ongeveer één uur toen cle heer van Riet een slotwoord sprak. Velen bleven nog daarna voor het bal bijeen. MAANDAG: Danseursus Crefeld, 8 uur, Diligentia. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/2 uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 8—10 uur, 't Gulden Vlies. DINSDAG: Bond. v. Vrouwenkiesrecht, vergadering 8 uur, Harmonie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 67*71/4, in het „Gulden Vlies," jongens, lste af deeling van 11/2872 uur. Heeren van 83/49s/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Typografen Studieclub, 81/2 uur, 't Wapen van Munster. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir.- afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 81/4 uur. Gem. Koor, „Zanglust," 7V2 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 53/468/4 uur. Jongens, 2de afd. van 7—S uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. Solzer en Ilesse, 8 uur, Harmonie. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 78 uur. Danscursus-Qroen, 8 urn-, „Harmonie." Nieuw Leven, rep., 8 uur, Unie. Uitslag korpswedstryd. C»fé-Restaurant „Suisse" L*ng»*0«*t 36, Alkmaar. 1. de Unie, Alkmaar, 297; 2. Mimosa, Leiden, 290; 3. de Prina, Haarlem, 290; 4. de Groote Vauxkall, id., 2855. G. G. P., Amsterdam, 2836. Klein Hamburg, id,, 2807. Koekoek, Alkmaar, 2808. Meed Houden, Amsterdam, 2779. O. V., id,, 274 10. Onze Club, Alkmaar, 273; 11. D'r deugt geen bal van, Amcterdsm, 27012. Rand of Zand, Alkmaa', 269 13. Vietoria, id„ 267 14. O. O. O., Amsterdam, 267; 15. B. A. Lden Haag, 26716. Zou er kans zijn Alkmaar, 26617. Men heeft ze niet aan een touwtje, Amst rdam, 266; 18. AlDn Om, id., 265; 19. Nooit Gedacht, id., 26320. Distiiet III, id., 261. Tff ffersprgs de Phoenix, Haarlem; Nsgsnprgs B. A. L., Alkmaar Achtenprgs Hout of Fout, Haarlem Zsvenprijt: Treffen zij ona Doel, Amsterdam; Z-)S»en- prgs Cosmopolite, id.Vgfenprgs de Wegman, Sant poort Viersnprgi: Zou er kans zgn? Amsterdam; KoekoekaprgsHoudt Plank, Leiden Duifjesprgs Risico, AmsterdamTroostprijsGooi Geen Poedel 11, Amsterdam. Deze clubs dingen mede in den Eerewedstrgd, welke gehouden werd op 20, 21 en 22 Novembar a.s. Stand Kampioen-Wedstrijd Hoogste 71, laagste 66. Personeele Wedstrijd Hoogste 48, laagste 41. Serie PersoneelHoogste 119, laagste 94. Vrije Baan-Wedatrgd Hoogste 49, laagste 45. Person. Bilj.-Wedair.Hoogste 35, laagste 26. Vige Biljart-Wedstr.Hoogste 37, laagste 15. „Ds Prins" geeft op het titelbkd een portret van prof. Ssltet te Amsterdam, verder een collega van dezen prof., dan de vuurtoren de Vön te Msdemblik, verschillende kiekjes van kM buitengoed Twiekt! bg Drlden, hst echtpaar Chrisfeff 1, het dubbel mannen- kwartet (directeur Frans Rigt r, cnï. De „Rivue der Sporten" hivat o. a. een kiekje van de la&tite mesting van dit e Isibu op de baan te Woestduin. worstelen in Engel-ad, de retriver en de spaniel bij de jacht, een uitstekend geslaagde kiek van 4 witte keezen, voetbsl op West Borneo, verder iets over paardensport, enz. In ons vers'ag van 17 November van de vergadering van klesdermskers werd abusievelijk vermeld, dat de itelierwerkers van de fi-ma Peek en Kloppenburg te Amsterdam 10 0/Q meer loon ontvangen dan de thuiswerkers. Ioplaatï van Amsterdam meet dit zgn Rotterdam. Men deelt ons mede dat onze vroegere stadgenoot J. J. Oorino benoemd is tot eersten machinist bij de Amerikaanscbe marine. Nietteganstaa ds er in de Harmonie vergadering -an do afdeeling Alkmaar van den R. K. Volksbond was en het weer in 't minat niet uitlokte om naar Diligentia te g&an, kon Alkmaar'* Zouaven Broeder- ch&p aish gisteren toch in een aardig bezette zaal erh.ugen, tsen het daar opvoerde het tooneelspel in twee bedrijven „In de branding". Da oude lijke heer Peuveiing bad ket geheels be keer van zijne saken overgedragen aan zijn neef Ed- mand, die ia het Don Juan leven van Peuveling's zoon Adolf en zijne vrienden een schoone gelegenheid •end om misbruik van vertrouwen te maken. Verschillende omstandigheden in hoofdzaak een ommekeer bij Adolf deden zijne snoode plannen in duigen vallen en hem ontmaskeren en als een laag individu niet alleen een zaak maar bovenal een zakwaarnemervoor hem waren dan ook zeer goed van toepassing de woorden van Stafelaar, „ver vloekt is hij, die tweedracht zaait tusschen vader en zoon." Het spel van Edman was goed, zeer goed zelfs, het spel van Adolf, die dikwijls met wat. meer vuur gespeeld zou kunnen hebbenzou veel in waarde zou zijn gestegen, indien de dialogen niet werden gelezep maar gesproken. Het nastukje, Mijnheer van Briemer als schoon papa, bracht een geheele andere stemming teweeg, Bij dit stukje was het spel van den huisknecht, in functie Flip zoowel als dat van den gewezen huis knecht Dirk uitstekend. Da eind-indruk is dat Zouaven Broederschap merkbaar vooruitgegaan is.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2