Boterletters Hammen Zalmstaart Harten STADSNIEUWS» Gevulde doozen Chocoladeletters jl®r* VRAAG en AANBOD. 12 cent per ons. 12 cent per ons- 12 cent per ons. 12 cent per ons. vanaf 25 cent en hooger. Agenda. I n g r z o n d e?n Stukke ujpi vanaf 6 tot en met 25 [cent. Laatste Berichten. krachtige jongelui iedere week een aanbevelenswaar dige ontspanning de turnoefeningen mee te maken. Als adviseurs werden uitgenoodigd' op te treden de hoeren G. Snooks en W. A. Hes. DUTJE WEILAND. Bij elke verkooping van bouwgrond in West-Fries land blijkt, dat de prijs daarvan stijgt. Dat dit ook met het weiland het geval is, blijkt uit een onder- kandschen verkoop te Zwaagdijk, waar voor 2 H.A. weiland de kapitale som van 7000 werd betaald. DIEFSTAL VAN GEHEIME STUKKEN Zaterdagavond en Zondagmorgen zijn te Eindho ven enkele personen in hechtenis genomen, verdacht van diefstal van geheime stukken, betrekking hebben de op de vervaardiging van de Philips metaal-draad- lamp. De verdachten zijn oud-geëmployeerden van de fabriek, doch thans werkzaam aan de nieuwe gloei lampenfabriek te Tilburg. Het schijnt een geheel complot te zijn. De rijkspo- litie deed Zondag heel den nacht ijverig onderzoek. STE ANDV ONDERIJ. Aan het strand onder de gemeente Loosduinen is een enorme massa hout komen aandrijven, gezaagd hout en dikke palen of z.g. mijnhout. Zondag is men met de berging klaar gekomen, maar van Donderdag af is men met een zestal groote wagens en twee kar ren voortdurend bezig geweest om alles te bergen. De politie heeft een aantal personen betrapt, die strand vonderij pleegden. EIJWIELDIEF. De gemeentepolitie van St. Oedenrode heeft een goede vangst gedaan. Zaterdagmorgen werd n.l. door haar te Arnhem aangebracht zekere J. T., reiziger, die zich in verschillende plaatsen en ook te Arnhem moet hebben schuldig gemaakt aan verduistering van rijwielen. De man is Zaterdagmiddag ter beschik king van de justitie gesteld. POKKEN. Het stoomschip Frisia van de Kon. Holl, Lloyd, dat te IJmuiden is aangekomen met een pokkenlijder aan boord, is naar de Haarl. Ct. meldt onder quaran taine naar Amsterdam opgevaren. DE GEZONKEN BOOT. Naar de „L. Ct." verneemt, is het wrak van de „Handel en Nijverheid" van Rijkswege betond, en Vrijdagnacht verlicht geworden. De betrokken assurantiemaatschappij zal nu hebben te overwegen, of ze er voordeel in ziet tot het lichten van de boot over te gaan. Zoo niet, dan zal zeker eer lang van Rijkswege tot opruiming worden overgegaan, wijl het wrak vrijwel in liet vaarwater zit van de veer- bootten en deze bij lagen waterstand daarvan last zouden kunnen ondervinden. De lading van de „Handel en Nijverheid" was ver zekerd bij de Prov. Transportverzekering te Amster dam voor 6000. Volgens sommige deskundigen was de stoomboot, die oorspronkelijk niet voor zeereizen bestemd was, onzeewaardig. Men vermoedt, dat de oorzaak van de ramp hoofdzakelijk daarin gelegen is, dat de boot zeer zwaar beladen was; voorts, dat zij binnen enkele mi nuten gezonken is. Tot dusver zijn nog geene lijken van de bemanning a angospoeld. COURSES TE BERGEN. Ondanks het minder aanlokkelijk weer, was de op komst van het publiek groot. De draverijen waren bijna zonder uitzondering zeer interessant. De uitslag was: I. Astreër-prijs. Prijzendraverij, afstand 2400 M. 1. Robert H. (Bartli Alkemade)2. Atalanta (Paul Schönrock)3. Allouette (J. Witteveen. IT. Aurora Patchen-prijs. (Handicap)1. Varra (Snoeck); 2. Apollon (G. Eusing)3. Roy Lockhaert (Appel). TIT. Amandus W.-prijs. Record-draverij1. Robert H. (B. Alkemade)2. Kwarteltje (A. Witteveen)3. Tallien's Charm (R. Monsieur). IV. Anna-prijs. Recorddraverij1. Kwarteltje (A. Witteveen)2. Marietta (G. Ensing)3. Warda (v. d. Bogaard). IV. Tot weerziens-prijs. Heiat: Eerste heat: 1. Foot- tit (Th. Monsieur); 2. Insist (A. Mol). Tweede heat: 1. Vent d'Ouest (.T. Ensing); 2. Foot- tit (Th. Monsieur). Derde heat: 1. Vent d'Ouest (J. Ensing); 2. Foot- tit (Tli. Monsieur). UIT HARENKARSPEL. Onder voorzitterschap van den heer dis. van Loon, van Barsingerhom, werd door de Propaganda-com- missie voor de Gezinsverpleging in de classis Alkmaar in eene vergadering van afgevaardigden van eenig'e corporation en vereenigingen uit' dfe gemeente Haren karspel en Sint Maarten, in de consistoriekamer van de Herv. Kerk te Dirkshorn, het groote nut van de Gezinsverpleging uiteengezet en aangespoord de noo- dige stappen te doen, opdat ook voor dteze gemeenten, eene zuster kunne worde aangesteld. Nadat verschil lende vragen gesteld en beantwoord waren, bleek de vergadering eenparig overtuigd van de wenschelijk- heid om een kring te vormen, waarvoor eene zuster kon worden aangesteld. Die verdere regeling dezer aangelegenheid, waartoe in de eerste plaats behoort het verkrijgen van de noodige finantieele stexm zoo can corporaties en vereenigingen als van particulie ren, werd opgedragen aan eene vooi'loopige commis sie, waarvoor werden gekozen de lieer-ends. F. Sin- ninghe Damsté, J. Spaans Kz., A. Kistemaker en P. Berkhouwer, van Dirkshorn, ds. Tinholt en T. Rens van Valkoog, A. Klerk van Sint Maarten en C. Dek ker van Eenigenburg. De heer' dir. de Boer van Dirks horn werd ambtshalve: aan deze commissie toegevoegd. Het is te hopen dat de commissie succes zal heb ben, zoodat wat elders is verkregen, ook in deze ge meenten mogelijk wordt. UIT OTERLEEK. Gisteravond gaf heit Symphonie- en Harmonie-ge zelschap „Polyphonica" van Schermerhorn, directeu ren de heeren W. J. Orefeld en H. G. A. Ackman al hier eene uitvoering, die, hoewel matig bezocht, dooi de aanwezigen met zeer veel genoegen werd bijge woond. Vooral de nummers voor Symphonie werden correct uitgevoerd; Suspinil Walzer van Ivanovici werd om het zuivere spel en de goede harmonie zeer geroemd. Ook Carnaval, polka van Buealossi ver diende gepregen. Harmonie had met Mignonnette Ouverture I Bau- marm veel succes. Ook de overige nummers voor har monie voldeden zeer; voor een kleine zaal is Koper veelmaals te sterk, zeer ten nadeele van den goeden indruk op de hoorders. Van al het gehoorde viel wel Oesterreichische Militair revue van Czibulka liet meest in den smaak, en werd luide toegejuicht. Eeni- ge komische voordrachten wisselden het programma af. De muziekvcreeniging- van Schermerhorn heeft zich welverdiende lof verworven te Oterleek en mag ziek verzekerd houden, dat zij, moge het getal hoorders deez' keer niet groot zijn, bij de belangstellenden het verlangen hebben opgewekt, haar nog eens weer te mogen hooren. SOHAAKSUMULTAAN-SEANCE .TE BEEMSTER. Onze stadgenoot, de heer P. van 't Veer, die op het gebied van hst schaakspel zulk een goeden naam in de schaakwereld heeft, hield gisteren in het Hee renlogement te Beemster een simultaanspel voor leden en genoodigden vzn de Schaak- en Dam-Veresnif ing Aris de Heer" Aldaar. De strgd tegen 14 spelers het slechte weer droeg veel schuld van de geringe opkomst ten half drie uur aangevangen was om 5 uur beslist. 10 partgen Werden door den heer van 't Veer gewonnen, 1 remise tegen den heer J. J. Hinke te Spierdijk en 3 verloren tegen de heeren P. van Kampen te Spierdijk, J, Kwan- tes en J. 0. de Wit te Midden-B umster. Algemeen was de overtuiging dat wanneer de heer van 't Veer minder vlug had gespeeld zeker~twe9 partgen nog op zgn winatcgfer hadden kunnen wor den geboekt went volkomen kwam hij in al zijn kracht uit Én 't eindspel dat o. a. de hesr» n J, D. Tai te Purmerend; on Schoen mzker te Beemster hebben ondervonden. De remise-partij voigt hieronder. Wit P. vanj/t Veer, zwart J. J. Hinke. Italiaansehe opening. Ie4 «5 2P13 Pc6 3Lc4 Lc5 4c8 d6 5 d4 od6cd: Lts4 7 Li2 L42 8 Pbd2 L*4 9Pb3 Pf6 10 Dd3 Pk4 11 Lf7K(7:'il2Dc4 Pbd518cd5: T*8 14 Kfl L(3115 «f3Dé7 16 h 3;Te7 17 Kg2 Df5 18 Tael T»*8 19 Te7: T-7 20 Pc5 b6 21 P43 Pd5 22 Pb4 D$5 23 Kfl Dd2 24 Dd5-+- Kt8 25 Dc6 K(8 26 De3 D?2 -j- 27 Kg2 Tt6 28 De2 Tt6 29 TglTgl: 30 KglDh3: 31 De4 c5 32 Pd5 Dd7 33 dcbe: 34 Df4 Kg8 35 Dg3 D(6. Remise. ALOM ARIA V. V. V. In de Vrijdag gehouden ledbnvergadtering van de Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer Alcmaria die buiten het bestuur door slechts twee leden was bezocht, werden dte periodiek aftreden de bestuursleden, de heeren O. Bosman en H. J. Vonk als zoodanig herkozen. Het reeds in eene vorige vergadering geuite denk beeld om te trachten dat in den zomer van 1910 het gewestelijk Turnverbond te dezer stede zijn jaarlijksche bijeenkomst zou houden, liet men na eenige bespre king- met het oog op de voor die vereeniging te hoog geraamde kosten ad 1500 varen. Het voorstel om eene tentoonstelling te organisee- ren van het werk van beroeps- en. amateur photogra- fen vond in dier mat© de instemming der vergadering- dat in beginsel tot de totstandkoming van zulk een tentoonstelling besloten werd. Eene eommissie werd belast met het voorloopig on derzoek en de vaststelling der plannen van voorberei ding. Zij zal daarover in eene volgende vergadering- een uitvoterig verslag uitbrengen. Deze commissie be staat uit de heeren J. Cock, A. J. Stikkel en TI. W. M. Pels. VOETBAL. Jammer dat het slechte weer gisteren de ontmoeting tusschen Alcmaria Victrix I en Kampong onmogelijk maakte. Kampong was uit Utrecht gekomen en om twee uur was alles present op het terrein aan de Zan- dersloot. Regen en wind en glibberig terrein maak ten echter spelen onmogelijk. Om half drie verklaar de de scheidsrechter dan ook, dat de match niet door ging. Kampong had dus een vergeefsehe reis gemaakt. Ook een groot aantal echte voetballiefhebbers, die re gen en wind getrotseerd hadden, om den wedstrijd bij te wonen, ging teleurgesteld naar huis. Holland I had 's morgens tegen Z. F. C. I gespeeld. Toen was het weer iets beter. Onze stadgenooten ver loren met 21, ofschoon een gelijk spel door Holland zeer zeker verdiend zóu zijn geweest. Alcmaria Victrix III ging op bezoek bij Hollandia II te Hoorn. De wedstrijd eindigde met den uitslag 33 in een gelijk spel. Cadetten F. C. Frisia 43. Op 't Cadet tent ei-rein speelde Zondagmiddag Frisia uit Leeuwarden. Het begin was voor de gasten. Spoe dig maakten de cadetten gelijk, terwijl zij bij rust hun voorsprong- vergroot hadden tot 21. Hierna had Frisia de wind in 't voordeel en maakte gelijk. Toen zetten de cadetten ©r alles op en scoorden nog twee maal, waarna Frisia bij 't eindfluitje nog een tegen- punt maakte. Het einde was dus een 4-3 overwin ning van de cadetten. Bij Frisia waren zeer goed de keeper- de center-half en de rechtervleugel. De cadetten waren over 't geheel goed op dreef. J UBILEUM—BURGERPLICHT. Heden is het 30 jaar geleden dat het vrijwillige brandweercorps „Burgerplicht" werd opgericht. Om half zeven zal er een rondwandeling met muziek ge maakt worden, terwijl daarna in Diligentia feest ge vierd zal worden. „EXCELSIOR." Zaterdagavond hield het Mannenkoor „Excelsior" een feestelijke bijeenkomst in Diligentia, toegankelijk voor de leden met hunne dames. Te half negen werd het bestuur onder liet zingen van een op „Excelsior" toepasselijk lied binnen ge haald, dit gaf dadelijk een goede stemming. Het ge lukte den voorzitter der feestcommissie, den heer Landman, evenwel spoedig stilte te krijgen en zijn openingswoord uit te spreken. .Namens de dames van de leden werd den directeur, den heer Haas, een schilderij met de beeltenis van Mozart overhandigd, terwijl den heer Kaal, die van de oprichting- af do functie van penningmeester waar neemt een wandbord met het opschrift „Was muziek en zang er niet, het leven had geen waard©," aange boden werd. Met het geven van voordrachten, zangnummers en een tweetal tooneelstukjes werden de avond en de nacht verder doorgebracht. De voordrachtenwedstrijd was zeker niet het minst aardige nummer, terwijl „Het nieuw A. B. O.", gege ven door d©n heer v. Sehaik, een door hem op de vereeniging- vervaardigde toepasselijke voordvacht, verdienstelijk werd weergegeven. De in de pauze gehouden tombola geschiedde ten voordeele van het Vaandel. Het was reeds in den morgen toen de deelnemers zich huiswaarts spoedden. UITBREIDING EENER ZAAK. Da heer K. 4e Heer, decoratieschilder, Boter struct 8, x*l vsnftf heden aan stijn zaak verbinden een handel in toeken schilderftefeoeftec enz. KEGELCONCOURS. Ia het begin Februari wordt in „Diligentia" feu groot Nationaal Kegeleencauis gehouden. MAANDAG: Danscursus Crefeld, 8 uur, Diligentia. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, U/a uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Schaak- en Damclub V. V. V„ 7 uur, café Scher merhorn,* Waagpleio. „Burgerplicht," feestavond 61/2 uur, „Diligentia." DINSDAG: Alkmaarsche vereeniging tot hulp aan lupuslijders, ledenvergadering, 81/2 uur, Unie. „Toonkunst," repetitie met orchest, 8 uur, Unie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. O1/.,71/i, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste af deeling van 71/281/2 uur. Heeren van 83/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Typografen Studieclub, 81/2 uur, 't Wapen van Munster. WOENSDAG: Gymn.-ver, „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir.- afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 81/i uur. Gem. Koor, „Zanglust," 71/a uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5s/46s/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat. Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur. bij Nuyens, Magdalenenstraat. Danscursus Orefeld, 8 uur, Diligentia. Aves, Algem. Verg., 71/2 uur, café v. Twislc. Volksweerbaarheid, verg. 81/2 uur, Unie. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. Danscursus-Groen, 8 urn, „Harmonie." VRIJDAG: Alkrn. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts." rep., 8 uur, Verl. Landetr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/3 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 7V481/4 uur. Heeren van 8596 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Geheel-Onthouders t o o n cel v e ree n i gi n g, 8 uur, Dili gentia. Orpheus, rep. 8 uur, Central. Mij. tot Nut van 't Algemeen, lezing 8 uur, Har monie. ZATERDAG: Mannenzangvereeniging „Excelsior", jaarfeest met dames, 8 uur, „Diligentia". Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 3*/241/, uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 89 uur, leden- fa.d 910 uur, 't Gulden Vlies. NOG EENS „VOETBAL". Mijnheer de Redacteur! Mag ilc vo-or 't laatst nog even het woord? In uw naschrift hebt ge dan gelegenheid me even te weerleggen. G ij vindt het blijkbaar verschrikkelijk dat 's Maandagsmorgens de „Amsterdlamsche Courant" door enkele jongens wordt gekocht om spoedig op de lioog'te te zijn van de uitslagen der wedstrijden; ik vind dit niet meer dan natuurlijk. Lezen wij, ouderen, ook nog niet gaarne eiken dag vóór we onze zaken aanvangen, ons Ochtendblad om nog even te genieten van datgene wat ons interesseert en doen we daarom ons werk minder goed? Gij spreekt telkens van de voetbalopwinding die de gedachten van de jeugd van ernstiger zaken zou af houden en erkent tegelijkertijd dat hier in Alkmaar de toestand nogal gunstig is. Maar waartoe dan eigenlijk uw art. geschreven? Uw protest tegen het, naar uwe meening, bestaan de euvel, heeft toch immers ten doel de ouders in Alk maar en Omstreken het gevaar voor hunne kinderen onder liet oog te brengen. Véél verder zal uw invloed in een plaatselijk blad toch wel niet reiken, zou ik denken. En juist hier erkent gij is dat, goed beschouwd, niet noodig. Indien uwe onderstelling dat onze Alkmaarsche jeugd zou lijden aan deze nieuwe ziekte „voetbalopwin ding" juist ware, dan mag ik aannemen dat deze op winding aan de militaire onderwijs-inrichtin- gen, waar de jongelui den ganschen dag bijna uitslui tend op elkanders gezelschap zijn aangewezen, min stens tot voetbalr a z e r n ij moet zijn gestegen. Daar kan dan van ernstig werken, heelemaal geen sprake meer zijn, immers iedter oogenblikje vrije tijd kan worden besteed aan het voetbalspel; het veld is onmiddellijk bij de hand. En nu is het te verwachten dat de militaire autori teiten dadelijk het voetbalmonster den, kop zouden in drukken, indien het spel werkelijk zulke verschrikke lijke gevolgen had. Wat ziet men daarentegen? Dat de regeering en genoemde autoriteiten het spel zooveel mogelijk bevorderen. De adelborsten spelen ge regeld mede in dé competities evenals de cadetten van Breda, die eene eereplaats bekleeden onder de eerste klassers. Nu zult gij misschien zeggen: Ja, maar deze zorgen meiteen dat er gewerkt wordt, want deze jongelui staan steeds onder nauwlettend toezicht. Hierop zou ik kunnen antwoorden dat het scherpste toezicht niet bij machte is die jongelui tot het goede te dwingen, als al hunne gedachten door dat spel in beslag worden genomen, zooals gij beweert dat ge schiedt. Maar ik wil eens aannemen dat uwe opmerking om trent dat toezicht juist is, wat bewijst dat dan? Eenvoudig dit, dat niet het voetbalspel tot het zondebokje moet worden gemaakt als de resul taten van het onderwijs minder bevredigend zijn bij enkelen, maar dat de ouders, door gebrek aan toezicht op hunne kindteren, eigenlijk de schuldigen zijn. Wanneer gij en de mannen van de bewuste missive dus de sport een hak trachten te zetten, clan moet ik daartegen protesteeren. Gij wilt den ezel slaan en treft den meelzak. Als de ouders zorgen dat hunne kinderen 's avonds niet bij dé straat slenteren maar hun huiswerk maken zoolang dat door de meeste leeraren noodig wordt, geacht kunnen ze m. i. gerust hunne jongens in den weinigen vrijen tijd dien ze hebben, volop van de sport laten genieten. Misschien dat ik later n,og wel eens nader en die per op clc zaak inga om aan te toonen, welke belangrij ke plaats de sport als onderdeel van ons onderwijs be hoorde te beslaan en hoe weinig ze nog eigenlijk als opvoedingsmiddel in tel is. N. MEIJER. Alkmaar, 17 Nov. 1909. [Eindelijk kunnen we dan een plaatsje geven aan bovenstaand ingezonden stuk, dat maar steeds niet kon worden opgenomen, omdat de ruimte het niet toe liet. Als de heer Meijer eens dieper op de zaak in gaat hopen we dat het oogenblik gunstiger zal zijn, en de advertentie-rubriek het loopt tegen Sint Ni- kolaasniet voortdurend de kolommen, voor het redactioneele gedeelte bestemd, in beslag zal nemen. Thans ter zake. De heer Meijer blijft bij de methode van den handigen debater. Nu past hij haar op deze wijze toewaar wij schreven „en nu willen wij gaarne toegeven ofschoon de heer Meijer de friendly mat ches en cle supporters geheel buiten beschouwing laat dat hier te Alkmaar, van waar men tijdens de va- canties tot dusverre nog niet in het buitenland speelt, de toestand ten aanzien van de wedstrijden gunstiger is dan in andere plaatsen van ons land," concludeert de heer Meijer „gij spreekt telkens van de voetbalop winding die de gedachten van de jeugd van ernstiger zaken zou afhouden en erkent tegelijkertijd dat hier in Alkmaar de toestand nog al gunstig is," waarbij nog komt, dat we in ons overzicht onze opinie moti veerden en schreven dat de heer Meijer evengoed weet „als wij dat ook buiten dien kring [van spelers in matches] de gedachten der leerlingen zich zéér veel met het voetbal en de wedstrijden bezig houden"; dat zijn waarschuwing „dan ook gerust door heel wat meer kinderen ter harte genomen worden (mag) dan dooi de weinige waarvoor zij bestemd is." Het signaleeren van deze methode maakt bestrijding van de volgens haar opgestelde argumentatie overbo dig. Over de vergelijking van, wat wij ouderen doen vóór we onze zaken aanvangen en wat de jongens 's Maandagsochtends doen voor of onder de schooltij den, willen wij niets anders zeggen dan dat het ons ten zeerste verbaasd haar door riten geachten inzender gesteld en verdedigd te zien. Ten aanzien van de vergelijking met het militair onderwijs heeft de heer Meijer reeds het argument ge noemd dat wij te berde zouden brengen, maar hij heeft niet gewezen op het enorme verschil, dat daar sport tot het systeem van het onderwijs behoort. De inzen der zou gaarne zien, dat dit bij elk onderwijs het ge val zou zijn wij eveneens. Maar zoolang dit niet het geval is mag geen vergelijking worden getrokken. Tenslotte vestigen wij nog eens den nadruk erop, dat de circulaires gericht zijn tot de ouders of voog den van voetballende leerlingen, en slechts zal leiden tot beperking van het spel voor de slechtte leerlingen, die dit noodig hebben, niet voor de goedte. Er is geen kwestie van den ezel te slaan en die meelzak zal dus nimmer getroffen worden Het geldt hier slechts een poging om den geleider er op te wijzen, dat de dwaze capriolen van den ezel voor den meelzak en daar om ook voor den geleidergevaar opleveren. In het vertrouwen dat door de nadere gedachten- wisseling over het metterdaad belangrijke onderwerp de aandacht van velen hierop nog eens nader is ge vestigd, zeggen wij den geachten inzender dank voor zijn „protest" en spreken de verwachting uit, dat we het samen ten aanzien van een bestaanbare verhouding tusschen onderwijs en sport meer eens zullen zijn dan ten opziehte van de bestaande. Red.] GEARRESTEERD. LEEUWARDEN, 29 Not. Gedetineerd is Pieter Prins, die den 15den September ontvluchtte uit het Huis van Bewaring te Heerenveen. Hg ia te Zwssg Wsateinde gearresteerd bij een vroegeren buurman. De man was n.l. in eten kast gekropen en had deze geheime kast met behangselpapier laten overtrekken, zoodat hij voor het oogenblik onvindbaar was. Kort daarna kwam hij weder voor den dag- en bij een tweede huiszoeking liet de politie zich niet langer foppen en arresteerde den man. VREESELIJK. COEVORDEN 29 Nov. Een vreeselijk ongeluk had gisteren, Zondag, plaats in het naburige Gramsber- g'en. De zoon van Kieviet Speelde met een geladen ge weer dat hij aanlegde op dei zoon van de weduwe Re geling. De laatste 12-jarige knaap werd door het hoofd geschoten, en was onmiddellijk een lijk. Ook de zoon van Kieviet is een 12-jarige knaap. VOOR VRIJDAGMIDDAG 4 UUR MOETEN DE VRAAG- EN AANBOD ADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET NUMMER VAN ZATERDAG, WORDEN BEZORGD. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting 26 November 1909. D. S, te WeR-Graftsijk, B. H. te Zuidscharwoude, D. G., J. G., J. W., D. G., W. G. te Esmond aan Zse, leerplichtwet overtreding, de le f 7.50 boete of 3 d*g«u hechtenis, ds 2e f 8 beete of 3 dagen hechte nis, ds 2e f 8 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 4s f 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e f6 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e f 1 hoste of 1 dag hechtenis, de 7e f 10 boete of 3 dagen hechtenis. F. K. te Alkmaar, overtreding wapenwet f 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. K. te Castricum, loopen over verboden grond f 4 boete of 14 dagvn tuchtschool. J. K. te Zuidscbsrwoude, overtreding politie-veror dening f 5 boste of 2 dagen hechtenis. G. ven 't V,, N. la L., N. P. W., te Alkmaar, af steken van vuurwerk, allen teruggave aan de ouders. J. v. d. O. te Koegras, A. S. ts Oudcarspsl, K. N. te Ursem J. G. te Haarlsm. A. V. te Limmen, L. 8. te Alkmaar, S. B. te Sint Pancras, dronkenschap, ds le, 5e ieder f 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 6s, 7e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e f 7.50 boete of 3 dagen heehtsnis, de 4e f 1.50 boete of 2 dagen hechtenis. G. V. Jz., G. Z, Js.. K. S. Jx., C. de G. Pz., te Egacnd aan Zee, j ichtwetovertredin?, de le f 1.50 boete o 2 dagen hechtenis, de 2a f2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e en 5e ieder f 5 beete of 2 dagen hechtenis, de 4e f 10 boete of 4 dagen hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2