If" 8TA1)S>' l U W S. EEN QÜAESTIE VAN GROETEN. LUCHTVAART. CADETTENSCHOOL. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. 98 188 127 179 ISO prinses Scipioue Borghese uit Home met groot ge volg. NEDERLAND EN VENEZUELA. In den Haag is aangekomen di*. Carlos Grisanti, gevolmachtigde van Venezuela, met zijn secretaris, dr. José Rodriguez. TENTOONSTELLING UTRECHT 1010. In eene Dinsdagavond te Utrecht gehouden verga dering is definitief besloten tot het m 1910 aldaar houden van eene tentoonstelling van handel, nijver heid en kunst. E M H Cl D N I E W S. DIENSTWEIGERING. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak ge daan in de zaak van den anti-militarist Dirk Koning, oud 21 jaar, geboren te Groot-Schermer, ingedeeld als milicien-stukrijder bij de le batterij, He afdeeling, 2e regiment veld-artillerie, appèllant van het vonnis van den krijgsraad te 's-Gravenhage, waarbij hij is schul dig verklaard aan dienstweigering, door op 5 October j.l. te Leiden opzettelijk niet te voldoen aan de lastge ving van zijn meerdere in rang, fourier Van der G., om een paar klompen, voor zijn uitrusting bestemd, te passen en zulks bovendien uitdrukkelijk te weigeren, door o.a. te zeggen: „ik doe het niet, ik wil niet die nen," en veroordeeld tot vier maanden militaire ge vangenisstraf, ingaande 20 October j.l. Appèllant had beweerd gemoedsbezwaren te hebben tegen den mili tairen dienst, dat hij anti-militarist is, doch niet tot de een of andere aangesloten vereeniging behoort noch tot eenig kerkgenootschap. Het Hof verklaarde hem bij het vonnis van den eer sten rechter niet te zijn bezwaard en bevestigde mits dien dit vonnis. Aan de agenten van politie te Schiedam is door hun burgemeester gelast, dat zij op straat hoeren predikan ten en R.-K. geestelijken moeten groeten. („Vad.") ROLSCHAATSEN. Te Haarlem is in het Brongebouw een rolschaatsen- baan geopend. Als instructeur treedt daar Jaap Eden op, die de kunst goed machtig is. Op den openings avond bleek, dat er in Haarlem voor de nieuwe sport veel liefhebberij bestaat. Tal van heeren, dames en jongelieden zweefden in verschillend© graden van ge oefendheid over de baan. EEN HONDERDJARIGE. De weduwe. Johanna Dommisse Êosschaert, beter bekend als „oude Janna," te Souburg, heeft gisteren haren lOOsten geboortedag gevierd. INBRAAK. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van het Landbouwsyndièaat aan den Scharnderweg te Maas tricht. In de brandkast, waarin een flinke som geld lag, is een gat géhoord. Het letterslot bood echter weerstand. De arbeid der inbrekers schijnt gestoord te zijn, want ze zijn met achterlating van werktuigen gevlucht. Van de daders is niets bekend. Door de stedelijke politie en dei rijksveldwackt te Maastricht zijn aangehouden de daders van de inbraak op 3 November bij Gebr. G. aldaar, n.l. Gebr. D. en een zekere E., die ook verdacht worden van een poging tot inbraak bij een landbouwer te Houthem, vani wien bekend was, dat hij dien dag een paard voor 1000 'Tank had verkocht. Zij worden nog' van meer diefstal len verdacht. Het gouden horloge bij Gebr. G. gestolen is in beslag genomen. TREURIG ONGELUK. Gisternacht één uur kwam de 21-jarige dochter van mej. de wed. De Jong te Uitwellingerga met een ze keren S. van 't Sneeker Sinterklaasfeest. In plaats van den veerman op te kloppen, maakte men gebruik van een bootje, waarmee men die Westerbrugsloot zou oversteken. Halverwege zonk 't vaartuigje. Met de eeue hand zwemmende en met de andere het meisje vasthoudende, trachtte de jonge man den oever te be reiken, 't Kwam zoover echter niet: kort hij den wal moest hij, van vermoeienis uitgeput, 't meisje loslaten dat terstond daarop in de diepte verdween. POGING TOT MOORD, Door de politie te 's-Gravenhage is, wegens poging- tot moord, ter beschikking van de justitie gesteld, een zekere M., die gisterochtend een dienstbode in de Jan Hendrikstraat, die hij van ontrouw jegens hem be schuldigde, door een revolverschot verwondde, toen zij hem opendeed. HET EEUWFEEST VAN NEDERLANDS ONAFHANKELIJKHEID. In een der Grafelijke Zalen op het Binnenhof in den Haag had gistermiddag om 4 uur de eerste bijeen komst plaats van bet comité, bijeengeroepen door het Haagsch comité voor volksfeesten, om het eeuwfeest van Nederlands onafhankelijkheid in 1913 luisterrijk te vieren. Een 56-tal personen woonde deze bijeenkomst bij. Benoemd werden een geschiedkundige commissie, een commissie voor de versieringen, een financieele oommissie en een perscommissie. Bij acclamatie werd besloten om naast den burge meester, eere-voorzitter van het Haagsch Comité voor Volksfeesten, het eere-voorzitterschap aan te bieden aan den Commissaris der Koningin in déze provincie, mr. J. G. Patijn en den Prins der Nederlanden uit te noodigen, het beschermheerschap van het comité te aanvaarden. UIT P URMEREND. De heer dr. J. O. Benit, predikant bij de Herv. Ge meente alhier, vroeger te Heiloo, vraagt eervol emeri taat om gezondheidsredenen. DE LIJDENSGESCHIEDENIS EENER ELECTRISCHE CENTRALE. Men schrijft ons uit Delft: Waar in den laatsten tijd' de oprichting van elee- trische bedrijven een der onderwerpen van den dag" is, is; het niet onaardig' eens een en andter medte te deelen uit de voorbereidend© werkzaamheden in deze ge meente. In zijn vergadering- op 21 April 1909 besloot de ge meenteraad, na door den heer G. de Gelder, onder-di recteur der gemeentelijke electriciteitswerken te Am sterdam, uitgebracht rapport tot oprichting van een Electrisehe Centrale. De Technische Hoogesehool zou kracht en licht afnemen, mits stroom geleverd kon worden vóór 1 September 1910. Vóór dien tijd moesten dus de werken gerc-ed zijn. Spoed dus achter 't werk. Maar ja Wel, daar kwam een kink in den ka bel. Den 9den Juni j.l. stelden B. en W. den Raad voor «■n afzonderlijken directeur te benoemen. Deze beslis te echter anders: gas en oleetrioiteit in één hand. Het Ooilege van B. en W. dus aan 't correspondoe- ron met den gasdireeteur. Deze berichtte, dat hij on der de gegeven omstandigheden niet g'enog'cn was de directie van de beide bedrijven op zich te nemen. 8 October deelden B. en W. het resultaat van de besprekingen aan den Raad medte. Er moest dus toch een afzonderlijken directeur komen. „Neen", beslistte de Raad. Op 20 October „alles bij elkaar", en weer gingen B. en W. en den directeur van de gasbedrij ven aan t onderhandelen. De directeur werd uitg'e- noodigd zijn voorwaarden kenbaar te maken, waarop hij t directeurschap der beide bedrijven wilde aan vaarden. Deze voorwaarden kwamen. Toen staken echter eenige gemeenteraadsleden, voorstanders van gesplitste bedrijven, en 't. gezeur moede, een voorstel in, nu maar een aparten directeur voor 't Electrisch bedrijf te benoemen. En warempel in de vergadering van gisteren besloot de raad zulks. Men is dus nog- even ver. Zoo komt de Electrisehe er wel, maar of er op 1 September stroom geleverd kan worden UIT HOORN. Tot Kantonreechter alhier is benoemd de heer mi*. J. Plet, thans kantonrechter te Tholen. Heden werden de eerste stappen gedaan voor de a. s. Landbouwtentoonstelling. De aanbesteding werd uitgeschreven voor het draineeren van het terrein aan den Westersingel, bestemd' voor tentoonstellingster rein. Vrijdagavond treedt in het Park voor de afd. Hoorn van het Alg. Ned'. Verbond als spreekster op mevr. Joh. van Loon—V. d. Berge van Rotterdam, die een causerie over Walcheren zal houden, met voor drachten van novellen en schetsen in Zeeuwsch (Wal- cherensch dialect). Het bestuur der afd. Hoorn en O. van de H. M. v. L. heeft de volgende prijsvraag uitgeschreven: Een raming of begrooting* in te dienen omtrent de ontgiüningskosten en opbrengsten van een terrein van minstens 2 H.A. grootte, aangelegd voor de fruitteelt met of zonder ondercultuur van groenten, kool-, bol-, zaad- of grasgewas gedurende de jaren, dat de vrucht- boomen zulks toelieten, een en ander getoetst aan de gegevens uit de praktijk. De beantwoordingen moeten een der volgende cultuurwijzen omvatten: le fruitcultuur zonder eenige onderplanting; 2e idem met ouderplanting* zonder glascultuur; 3e idem met gedeeltelijke toepassing van glascul tuur; 4e idem met toepassing van glascultuur. Van iedere rubriek worden prijzen van 50 en 25 beschikbaar gesteld, in geld, medailles of luxe voor werpen. UIT GRAET. Tot lid van het polderbestuur van de ban Graft van den Eilandspolder is herkozen: dé heer W. Velthuijs, die volgens rooster aan de beurt was om met 31 Dec. af te treden. UIT WEST-GRAETDIJK. Tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente te, West- Graftdijk is gekozen dte heer W. Joon, in de plaats van den heer B. Keizer, die verzocht had voor een herbe noeming niet in aanmerking te komen. De heer A. Kos werd als diaken herkozen. UIT HEER-HUGO WAARD. Alhier is beroepen ds. A. J. Reindters te Oosterland op Wieringen. UIT St. PANCRAS. lot tellers voor de a.s. 10-jarige volkstelling, zijn in de gemeente St. Pancras benoemd de heeren T. Engel en J. ten Hoeve, hoofden der openbare en bizondere school. DE GEZONKEN STOOMBOOT. ..Ie Stavoren loopt het berucht, dat er zich nog een vijfde persoon op de in de Zuiderzee gezonken stoom boot „Handel rn Nijverheid" zou hebben bevonden en vvel Jot je Boschma uit Bakhuizen, gepensioneerd kolo niaal, die terugkeerende van de logger-haringvangst, Zaterdag de reis van. Amsterdam naar Friesland met genoemde boot zou hebben gemaakt. Sedert de ramp wordt hij vermist. Hij had zelf vroe ger op dte boot gevaren en was goed bekend met den kapitein Kloosterman. DRANK-ELLENDE. In een logement in Wijk O te Utrecht kwamen Dinsdagavond eenige bezoekers héél laat thuis, ze wa ren tezamen uitgeweest en hadden meer gedronken dan goed en verstandig was. Een der mannen was zóó onder den invloed, dat hij bij het opklimmen van de trap mistastte en naar beneden viel. De huisgenooten hoorden het wel, maar dachten: hij zal wel weer op staan en naar boven gaan. Toen men gistermorgen in het trapportaaltde kwam, lag dte logeergast dood in den gang. Ilij moest kort na den val zijn overleden. De Stichtsche Courant verneemt uit goede bron, dat er ernstige plannen bestaan tot het houden van vliegproeven op de liejde nabij de Soesterberg. In hoofdzaak zullen deze proeven worden gehouden door den beer W., te de Bilt woonachtig. DE ZAAK-KUYPER. Uit een driestar in de Standaard afkomstig van dr. Kuyper zelf blijkt, dat dr. Kuyper op advies van zijn vrienden tot het afleggen van een verklaring in de Kamer is overgegaan en dat eir besprekingen hebben plaats'gehad over de beste wijze om tot de uit voering van het denkbeeld, omi zijn zaak in handen van vroede mannen te geven, te geraken. DE PORTRETTEN. Bij een groot deel van de editie van heden g-aat een extra-bijvoegsel met de nieuwe portretten van H. K. H. Prinses Juliana. Het formaat van de zeer duide lijke beeltenissen is grooter dan dat van de foto's wel ke tegen den prijs van 1.iu den handtel zijn ge bracht. Wanneer men de portretten aan dten wand hangt, zal men zien, dat ze er een uitstekend effect maken. Natuurlijk komen ze nog* beter uit op zwaar kunstdrukpapier en in verband met de groote belang stelling welke elders voor de nieuwe beeltenissen wordt getoond, stellen wij ze van morgen af op zulk papier verkrijgbaar tegen het luttele bedrag van vijf cents. Wij hebben gemeend bij deze gelegenheid op aardi ge wijze een wedstrijd tusschén dte kinderen van onze abonné's te kunnen uitschrijven, n.l. deze: een lijstje te maken voor deze portretten. Het moet kinderwerk zijn en als materiaal mag hout of papier gebezigd worden. Voor eenige der mooiste lijstjes loven we fraaie kinderboeken in prachtband uit. De lijstjes met de portretten moeten voor 3 Januari 1910 aan het re dactie-bureau bezorgd worden natuurlijk met de portretten erinDe kinderen hebben dus tijd genoeg, te meer daar de vacantie juist binnen dén door ons gestelden termijn valt. Wie heden de portretten niet ontving, krijgt ze bij de courant van morgen. LOOTSAVOND. Op 9 December a.s. geeft de heer H. Lindeboom met zijn zangklasse en het koor „Zang en Vriend schap" eene uitvoering in cle „Harmonie," waarop uit sluitend liederen van den heer Pliilip Loots zullen worden gezongen. Deze toonkunstenp|'ar, bij alle gemengde- en man- uenzaug-vereenigingen van eenige beteekenis bekent als componist van gaarne gezongen koren, heeft on langs eenige bundels kinderliederen in groote ver scheidenheid uitgegeven, waarvan er op dezen avond 32 zullen worden gezongen. De bekende solisten mej. Hermine Scholten en de hepr Zalsmun behaalden op hun concerten met deze kinderliederen uitbundig succes. (Mej. S. op uitvoeringen te Amsterdam, Arnhem en den Haag, de heer Z. op zijn eerste liederenavond te Amsterdam, in 't bijzonder met de humoristische.) Ook de groote dagbladen en muziektijdschriften wa ren eenstemmig in hun lof. De hi*. Loots wiens bekwaamheden als pianist bij de uitvoering van „die Schöpfung" door „Nieuw Leven" algemeen werden opgemerkt en gewaardeerd, zal op een vleugel deze liederen begeleiden. Nog dient vermeld dat mej. Scholten bij dit concert zich als soliste zal doen hooren. Gegevens te over dus om oen mooie muziekavond te verwachten. De officier van gezondheid 2e klasse C. E. A. Beek van hot militair hospitaal in den Haag is met ingang- van 8 December bij de Cadettenschool gedetacheerd inplaats van dr. J. kalkenburg, die naar Utrecht ver trekt. 't NUT. Morgenavond treedt voor het departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op mr. A. W. Kamp uit 's Gravenhage, in zijn genre, dat heel goed moet zijn. Mr. Kamp staat bekend als een be kwaam, beschaafd artistiek humorist-, in korten tijd tot een onzer gewaardeerde voordragers geworden, overal toegejuicht waar hij zich hooren laat, die na een drukke wintereampagne, bijna avond aan avond optredend, ook veel voor Nu tsdepartementen, dé vol gende maand een rondreis door Indië maakt. Hoofd schotel is morgenavond „de Ideeën of het boek le Grand." De Idééën van Heine behooren tot het beste proza vair dén Duitschen dichter-schrijvei*. Op oor spronkelijke wijze worden daarin een rijkdom van de meest uiteenloopende onderwerpen behandeld. Multa- tuli noemde zijn Ideeën „de Times zijner ziel", de Ideeën van Heine zijn niet minder afspiegelingen van hetgeen ei* in het genie, dat Ileine heette is omge gaan. Liefde, leven, dood', jeugd-herinneringen, we tenschap, Napoleon, Dusseklorp, het aanhalen uit wer ken, de rede, de vragen. het is een bonte kaleidos- koop van denkbeelden, welke in kleurrijke taal met heerlijk vernuft wordt behandeld. Of de stof voor den voordrager geschikt is? Ziehier wat de Nieuwe Courant in het ochtendblad van 17 April van dit jaar erover schrijft: „Vóór de pauze hoorden we thans Heinrich Heine's Ideeën of het boek le Grand door nu*. Kamp tot een monoloog bewerkt. Met zijn scherpe contrasten van gloedvolle lyriek, vlijmend sarcasme, breed pathos en fijnen humor stelt deze gelukkige bewerking den jon gen kunstenaar in de gelegenheid zijn kostelijk talent voor drie verschillende genres in een zeer gunstig licht te plaatsen. Het was een gelukkige prestatie." Het „Vaderland" getuigde een jaar geleden: „De heer Kamp heeft een zeer volle, mooie, klankrijke stem, zuiver methodisch geoefend; hij heeft die stem geheel in zijn macht, hij heeft smaak en artistieke kieschheid om die macht in de juiste maat te gebrui ken, hij heeft het letterkundig begrip noodig voor de keuze van stof en tot het geheel beheerschen van de stof. hij gaat dus het moeilijk pad der kunst op met een reispenning, als weinigen, als uiterst weinig Nuts-menschen bezitten." Gisteravond is mr. Kamp voor het Nutsdeparte- rnent te Rotterdam opgetreden. De „N. Rott. Ct." van vanochtend schrijft over een ongemeen program, onderhoudend in den besten zin van het woord" en eindigt aldus: „De spreker heeft veel succes gehad; een aangename kennismaking)' EEN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer J. van Woerkum den dag waarop hij vijf en twintig jaar geleden aan de school, Waaraan thans de heer F. J. Aukes- aan het hoofd staat, dus de Burgerschool, in functie trad. De leerlingen hadden de aardige attentie op dezen feestelijken dag het lokaal van hun onderwijzer te versieren. Namens de leerlingen en oud-leerlingen werd hem een fraai geschenk aangeboden. Ook de col lega's van den jubilaris lieten zich niet onbetuigd. Verschillende personen, waaronder het college van B. en W. en de schoolopziener kwamen dén heer van Woerkum gelukwenschen. EEN NAAKTLOOPER. In den laatsten tijd is in het Heiloërbosch meerma len een naaktlooper gezien. De politie doet onder zoek, men meent dit zonderlinge individu op het spoor te zijn. HET VRIJE TOONEEL. liet Vrije tooneel heeft van de Nedérlandsche Too- neelvereeniging vergunning gekregen voor een enkele opvoering van „Op Hoop van Zeg*en" ten bate van de uitgesloten vissohers te 1 Jmuiden. AGENDA. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 u*or. Danscursus-Groen, 8 uur, „Harmonie." VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/2 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," j Dames van 71/,81/i uur. Heeren van 8595 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. DE ALKMAARSCIIE SPEELPLAATS IN DEN HOUT. Geachte Redacteur! Omdat II over het artikel speeltuinen, voorkomende in Uw blad van 5 November 1909, een onderschrift plaatst, waarin de mededeeling om gaarne uwe kolom men beschikbaar te stellen voor dengene die iets in het belang* van deze zaak wemscht mede te deelen, wensch ik U opmerkzaam te maken op het feit dat ik op een bord zag staan, dat op 2 Dec. a.s. in den Hout een tuin wordt verhuurd, ruim een halve bun der groot, die m. i. wel geschikt te maken zal zijn voor speeltuin. Ik weet niet wie de schrijver (A. P. H.) van het be doelde artikel is, misschien is het iemand die welge steld is, maar ik twijfel er niet aan of het is een groot kindervriend ten minste af te gaan op zijn warm groot pleidooi over speeltuinen zal het wel een zeer groote zijn, hij zal daarom nu do gelegenheid zich zoo ongezocht voordoet natuurlijk ook gaarne voor willen gaan om een groot voorbeeld te geven (zonder woorden) om be doelden mooien tuin te huren of in elk geval daarvoor eene groote stoffelijke bijdrage te geven, zoodat daar door door A. P. H. den z. g. eersten steen gelegd is en wij in 't vervolg geen sufferige Franswatjes meer zullen krijgen zooals ze volgens Hildtebrands' verhaal in den Haarlemmerhout liepen; (waren dé menschen vroeger minder dan nu?) maar allemaal ferme flinke j kinderen die niet meer huilen (ideale toestand) en dan zijn ook het lastige zoontje en mevrouw met gelijke blauwe oogen niet meer lastig, ze hebben hun, speel tuin. Bij voorbaat hulde aan den speeltuin en liuldfe aan den g r o o t e n kindervriend A. P. H. Dankend voor de plaatsruimte, 29. II. '09. B. [Wij hebben onze ruimte beschikbaar gesteld „voorde- genen, die iets in het belang van deze zaak wenschen mede te deelen." De inzender kan, niet in ernst mee- nen, dat hij zich tot deze categorie van personen mag rekenen. Wij plaatsen zijn stuk dan ook niet uit sym pathie integendeel maar omdat wij nu eenmaal van het principe uitgaan, dat we stukken voor deze rubriek liefst zoo weinig mogelijk ter zijde leggen. Toch meenen we nog eens uitdrukkelijk te moeten wijzen op het gevaar dat er in dérg*elijke anonieme stukken schuilt. De schrijver van het bedoelde artikel heeft een aardig" denkbeeld en hij propageert het in dit blad. Hij is natuurlijk gaarne bereid tot de ver wezenlijking mede te werken wij vermoeden bijv. dat hij hiervoor wel hetzelfde bedrag beschikbaar wil stellen als de inzender hiervoor wenscht af te zonde ren. Maar nu is het toch dwaasheid te eisehen, dat hij de verwezenlijking geheel alléén op zich zal nemen. Wat. zou het gevolg kunnen zijn van een dergelijk in gezonden stuk? Dat de schrijver, wanneer hij eiens weer een aardig denkbeeld had, het in dé pen zou houden, hetgeen wij zouden betreuren. Daarom hopen we dat de inzender, van wien we overigens de overtui ging hebben, dat hij het niet zoo erg meent, zich in liet vervolg zal bedenken voor hij weer een dergelijk stuk zendt. Red.] GEEN INVOERRECHTEN. 's-GRAVENHAGE, 2 December. De voorzitter heeft heden in de Tweede Kamer medegedeeld dat de regeering wegens veranderde omstandigheden zeel- ernstig overweegt de intrekking van het ontwerp tot heffing van 30 pCt. invoerrechten. Een definitieve beslissing zal zoo spoedig mogelijk genomen worden. AMSTERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam, C 1213, Alkmaar. Koe ra van Staataleeningen, 1 Deo. 2 Dec. NEDERLAND. pCt. 8% 5 6 5 4 4 4 4 6 4 4% pref. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND Bulgarije Tabairslesning Brazilië Funding Mexico binnenl, Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Conaol 1906 1894 6e Em, Iwang Dombr. Finane. en Industr. ondernemingen en Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij rese. aand, lr, Rarge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem A'dam Serdang Büidjey Deii Fat»via Deli-Maitschappij Langkat tabak A Mod an N. Asahan tabak Rotterdam Deli 8enembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum- Mij. Zuid-Perlak Redjaug Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Steels Comm. Car A Foundry Comm. Arnerik. Stoomv.-M jj. Marine Comm. Preferent Marinebouds Peru Comm. Prefsrent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. dir. Erie Comm. Kansas City 8c uth. Com.,, pref. Mis. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific t: ft. v. Wabash Comm. Rock Island Comm. POLEN. Warschau Ween n RUSLAND. Wladikawkas 188* pit. 4 pCt. 41* aand. div. Pr emieieening 11. NEDERLAND. Stad Amsterd m BELGlfi. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. Gemesnte-cred. Antwerpen 1887 Theissa Staatsloening 18 0 18*4 3 3 2% 4 5 5 76% 98% 1057, 497/, 90y8 96% 88% 88% 97 88% 94% 101% 611 184% 242% 75 101 613 456 56% 256% 80% 350 419% 431% 189% 1697/, 1417s 188% 856 118% 86% 86% 71 Vs 139 7% 24% 70% 9% 36% 85% 88% 223 1217s 118% 46% 32a/11 436/m 70% 1281/. 201 207s 39% 1S9% 88 1038ht 104 9718/m 159 174 76% 49% 96 W/ia 88% 88% 94% 88% 95% 103% 187% 126% 178 154.- 180 240 458 254 79% 419% 4321/. 188% 170 140 186 880 121 87»/u 877/m 7S% 7% 24% 71% 9% 36 12111/1, 118 47% 32n/M 43% 70% 477s 467/, Sls/j, 128% 201% 217/, 40'/], 1297/, 1087, 971/is Koers van het geld. Prolongatie 33/a pCt. Medecteelingen. Staatsfondsen wederom met wei nig variatie. Russen in vaste stemming. Tabakkeu met weinig handel. Oliewaarden prijshoudend. Cultu ren onregelmatig. Mijnen stil. Amerika opende in vaste stemming, het verloop was kalm en het slot prijshoudend. MARKTBERICHTEN. BR. OP LANGEND. 1 De«. Bloemk. 2e s. a et. re uien id. f 2.50 a 6.—, roede f 2 a 4.80, gele f 2.50 a f 5.30, witte f 1.80 a 3 50, uien f 1.80 a 2 10, bie ten f 0.— a 0.—, rammenas f 0.—, 0 wagons witte- knol f BOVENKARSPEL1 Dec. Heden werd bsateed voor: Aardappelen blauwe f 1.90 a 2.—, rondef0.— f 0.per 100 boa. Bloemkool le soort f 5.50 a f9.—, 2©e soort idem f 2.50 a f 4.per 100 ituki. Roodekool f 1.50 a 2,50, witte kool f 1.a 2. Geie f 3.a 4.uion f 1.a 1.10, HOORN, 2 Dec. Kleine kaas f 32.commissie f 30,middelbare f 29.50. Fabriekskaas f 30,50. Aangevoerd 93 stapels, wegende 30698 K.G. Handel matig. NOORD8CHARWOUDE, 1 Dee. Gele nep f 1.36 a 2.70, drielingen f 1.10 a 1.40, uien f 1.70 a 2.—, roodekool f 1.10 a 4.30, gele f 1.40 a 5.witte f 1. s 4.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2