STADSNIEUWS. niet zal worden gehouden. VERDRONKEN. Laatste Bgrisht&n. Ingezonden Stukken. Telegrafisch Weerbericht BOTER-, KIPPEN-, benevens KLEINE KAAS- en EIERENMARKTEN. VEEMARKT. Donderdag 23 en 30 December tevoren AANBESTEDING. Door liet provinciaal bestuur vau Noord-Holland is gisteren aanbesteed: het onderhoud van de werken, behoorende tot de vissehershaven te IJmuiden gedurende de jaren 1910 1911 en 1912. Minste inschrijver D. van der Plas te IJmuiden, voor 9110. Het onderhoud van de werken der Kijkszeehaven ,,Het Nieuwediep" gedurendie de jaren 1910, 1911 en 1912. Minste inschrijver J. de Vries te Helder, voor 23.878. Het afbreken van den lading-steiger en van een ge deelte van de loopbrug met een dwarsbrug aan de zuidwestzijde van de visseker,sliaven te IJmuiden, be nevens het maken van eene loopbrug tussclien het zuidoostelijke boord van die lurven en het ijzeren drij vend droogdok in de haven. Minste inschrijver M, Daalder te Alkmaar, voor 12.290. Het gedeeltelijk onderhouden van de haven en de havenwerken op Terschelling. Minste inschrijvers J Burger en L. van der Vlies te Terschelling, voor 5251. GESTIKT. Gistermorgen zijn te Wijhe drie baggerwerkers uit Deventer door kolendamp in een baggerschuit oir de IJsel gestikt gevonden. MISHANDELING TE ONNA. De beklaagde in de mishandelingszaak met dooclelij ke afloop te Onna, Van der Vegt, is door de rechtbank te Heerenveen veroordeeld tot 9 maanden met aftrek der voorloopige hechtenis. ONDER DEN TREIN. Te Baam is gistermorgen nabij het station Holt Spoor liet 8-jarig zoontje van den heer C. Zondag door een trein uit Amersfoort overreden en onmiddellijk gedood. DOOR DE TRAM GEDOOD. Woensdagavond is door een van Haarlem komenden electrischen spoorwagen aan de westelijke kruising te Halfweg een 40-jarig man, zwerver, aangereden en zoo ernstig aan het hoofd verwond, diat de dood on middellijk volgde. Vermoedelijk is de gestorvene G. v. Peezen, die in het „Politieblad"' staat gesignaleerd. Liedjeszanger van beroep, maakte hij veel misbruik van sterken drank. Bij bet binnenvaren van de Parkhaven te Rotter dam van het stoomschip Amstel geraakte, door het malen der schroef, een roeiboot vol water, waarin twee vissehers waren gezeten. Beiden geraakten te water; een hunner verdronk. VERMIST. De Einder raedea-ij heeft bericht, dat netwerk en een stuk der scheepsboot van dte logger, waarop zich de vermiste Eriesche vissehers bevonden, in zee zijn ge vonden. De reeder ij vreest, dat het vaartuig is ver gaan, maar heeft geen volstrekte zekerheid. BEROOVING. Op het Spui nabij de Kapelsbrug in den Haag werd gisteren een dame van een taschje met geld, dat zij aan den arm droeg, beroofd door een manspersoon, die haar dat ontrukte, het. vervolgens op een loopen zette en het taschje wegwierp, terwijl hij van het geld1 een deel aan een medeplichtige gaf. Do dader is door de politie op aanwijziging van eem- gc burgers, die hem waren nageloopen, gearresteerd en gisteren naar de gevangenis overgebracht. Ook de medeplichtige is bekend, maar moet nog worden opgespoord. HET OUDE BEURSTERREIN. De directie van het modemagazijn „De Bijenkorf" is het eens geworden met het gemeentebestuur van Amsterdam over den aankoop van het geheele oude beursterrein, waarvan „De Bijenkorf" thans een ge deelte in gebruik heeft. De koopsom bedraagt 825.000. In dte Woensdagmiddag gehouden geheime zitting van den gemeenteraad is het bod van „De Bij enkorf" aanvaard. Binnenkort zal nu een voor dracht over dezen verkoop verschijnen, waarin dan te vens een ontwerp-overeenkomst. met den kooper zal zijn opgenomen. Het ligt in de bedoeling van de directie van de „Bijenkorf" om het 2800 M2. groote terrein geheel te bebouwen. De plannen voor het nieuwe mode-maga zijn zijn nog niet vastgesteld, doch wel staat reeds vast dat het gebouw vijf verdiepingen hoog' zal worden, en drie hoofdgevels zal krijgen, een aan de zijde van den Dam, een aan den kant van het Damrak en een aan de zijde der nieuwe Beurs. De bouwkosten zullen ongeveer een millioen bedragen. Een abonné van de T el. merkt hieromtrent op: „Moet nu de overheid meewerken, om een gi-oot aan tal kleine winkeliers ernstig te benadeelen, ter wille van het groot kapitaal? e.rdient de middenstand, die toch. immers de mees te belasting opbrengt, zulk een nekslag? Ik geel allen winkeliers dan ook in overweging eens goed te onthouden, welke Raadsleden vóór het voorstel stemmen. Zou er ook iets aan te doen zijn, door het bestuur der inkeliersvereeniging Aan u, mijnheer Meuwsen het antwoord." KWARTJESVINDERS. Door een heer uit Bodegraven werd aan de politie te Gouda kennis gegeven, dat hem door kaartspelers in den trein tusschen Utrecht en Gouda 200 was afhandig gemaakt. DE „BULGIA" GEZONKEN. Gistermiddag is de kanonneerboot „Bulgia" in aan varing geweest met een uitgaand Russisch stoom schip, op de Maas bij Schiedam. De kanonneerboot is tengevolge hiervan gezonken, terwijl de opvarenden gered zijn. Het uitgaande schip is met averij gean kerd. BLOEMBOLLEN IN FRIESLAND. Op de zandgronden in Gaastel-land en in cleu naas ten omtrek zijn proeven genomen met de cultuur van bloembollen. Deze proeven zijn zoo goed geslaagd, dat reeds in het a.s. seizoen guootere oppervlakten voor deze teelt beschikbaar zijn gesteld. Deskundigen zijn van oordeel, dat de bloembollen teelt in dit gedeelte van Friesland, evenals de inten sieve tuinbouw, waarop men zich meer en meer toe legt, een goede toekomst zal hebben de voorwaaa-- den voor welslagen worden geacht in voldoende mate aanwezig tc zijn. UIT OUDORP. V oor de vervulling der betrekking van onderwijzeres aan de Openbare Lagere School hebben zich 27 solli citanten aangemeld. Jaarwedde 550.) UIT SCIIAGEN. Alhier is met ingang van 1 December 1909, be noemd tot amanuensis-concierge, aan. de rijks land- bouwwiuterschool de heer W. J. Kesteloo. FRAUDE IN DEN DIAMANTHANDEL. Ia de diamantwereld wordt andermaal consternatie veroorzaakt door twee gevallen van oneerlijkheid. Gisteren werd bekend, dat de commissionair in dia mant, Polak, goederen welke hij van Ams t er da msclie juweliers in commissie had ondor de marktwaarde te Antwerpen en Parijs van de hand gezet had. Doordat die noodige maatregelen genomen zijn, is gisteravond reeds een deel dter goederen naar Amster dam overgebracht. Toch wordt in deze zaak nog van een passief van een halve ton gesproken. Polak, die gehuwd was, kindereu had en te Scheveniugen woon de, heeft door inneming van vergif een einde aan zijn leven gemaakt. De tweede zaak betreft de 23-jarige, ongehuwde kloo ver en koopman in diamanten S. Pimental. Nadat de ze eergistermiddag te 4 uur nog een groote partij dia mant van een Amsterdamsck© juwelier in commissie genomen had, is hij spoorloos verdwenen. In de kringen van den diamantwereld wordt gespro ken van ruim een ton, dje deze verdwenen commissi- onnair. aan goederen van juweliers onder zijn berus ting had. AMSTERDAM ZONDER LICHT. Gisternamiddag, omstreeks half vijf, ontstond een ernstige storing in het kabelnet van de Amsterdam- sehe gemeentelijke eleetrische centrale. Gelukkig strekte de storing zich niet over het ge heele kabelnet uit, maar verschillende zaken zagen plotseling het licht uitgaan. Palaiis Royal o.a. moest zijn gasten met kaarsen bijlichten, het telephoonkan toor werd ook in 't duister gehuld. Op den Nieuwen dijk, in de Kalverstraat, Leidsche straat en Heiligen weg was de storing vrij algemeen. Men kan zich in deze St. Nicolaasdrukte de ver oorzaakte consternatie voorstellen. Zoo zag de nieuwe lunchroom in de Kalverstraat zich to-t sluiten genoopt. En overal renden winkeljuffrouwen om kaarsen. Zoo bracht naast de petroleumlamp de oude Goudsche kaars redding in den nood, kon bij dit schaarsohe licht de bediening der klanten worden volgehouden. De menschen-massa op straat toonde nogal schik in het geval. TER WILLE VAN HET KIND. Voor het te bouwen koloniehuis, waarvoor 70.000 bijeengezameld moet worden, is thans bijeen 10725. „De geheele inboedel voor niets," zegt de commis sie, „indien in alle gezinnen een kistje staat voor zil verpapier, capsules, theelood en stukjes koper. Te zen den aan A. O. Bos, adres: „Koloniehuis Kerdijk," Eg mond aan Zee. UIT BERGEN. Gisteravond trad de Alkmaarsehe Tooneelvereeni- ging in het Oranje-Hotel van den heer Heisduigen op met „de Genadeslag", dramatische schets in 2 bedrij ven door Top Naeff. We kunnen niet anders zeggen, dan dat uitstekend spel werd geleverd. Vooral de rol len van Marianne en Betty Verhegh© in het 2e bedrijf die ongetwijfeld moeilijk zijn, werden natuurlijk, zon der overdrijving, en prachtig gespeeld. Ook het kluchtspel „Een huis met Commensaals'', door J. Mannoury, voldeed zeer goed en was een waar lach succes. Waarlijk het was gisteravond in het Oranje-Hotel gezellig, waartoe de uitstekende muziek, welke zicli deed hooren, niet weinig heeft bijgedragen. Met een prettig bal onder leiding van den heer Groen werd de avond besloten. UIT STOMPETOREN. De Af deeling Scliermeer der Hollandsche Maaschij. van Landbouw heeft 2 Dec. 's avonds 61/2 uur een vergadering gehouden waarbij ook landbouwers, geen lid der afdeeling zijnde, waren uitgenoodigd. De ver gadering- was flink bezocht. Door dien voorzitter, den heer J. Rolff werd verslag uitgebracht omtrent het behandelde op de Algemeene Vergadering der Mij. te Gouda gehouden alsmede van de besprekingen op de vergadering van Hollands Noorderkwartier. Voor beide verslagen ontving de heer Rolff dten dank dei- vergadering. Wegens bedanken van den heer K. Schoone als secretaris-penningmeester der afdeeling, werd als be stuurslid en tevens als secr.-penningmeester benoemd de heer D. II. van Reenen Cz. te Stompetoren. Door den heer Wd. Schemierhorn werd gewezen op den belangrijken inhoud van het Handboek voor het Zuivelbedrijf in Zuid-Hol'land van den Zuivelconsu- lent Bos, met het gevolg dat verscheidene aanwezigen liet voornemen te kennen gaven om zich het boek aan te schaffen. Het voornaamste punt der agenda: bespreking der N. Hollandsche Landbouw Onderlinge werd ingeleid en breedvoerig uiteengezet door den heer D. de Boer Dz. en nader toegelicht door Dr. ten Veldhuijs. Naar aanleiding der besprekingen wordt een voorloopig-e commissie benoemd om deze zaak verder te controlee ren. Bij de rondvraag brengt de heer de Boer hulde aan den heer Schoone voor de vele goede diensten die deze aan de afdeeling heeft bewezen; ook de heer Rolff sluit zich bij deze dankbetuiging aan. Wedterkeerig dankt de heer Schoone voor aller medewerking, neemt afscheid van bestuur en leden waarna de vergadering werd gesloten. CHOLERA? HAARLEM, 3 December. Gisteravond is vermoede lijk een geval van aziatische cholera geconstateerd bij den 34-jarigen C. van der Haar in de Wijngaard straat, die naar het gasthuis overgebracht, bij aan komst aldaar reeds bleek overleden te zijn. Maatrege len ter voorkoming van besmetting zijn genomen. Vier personen zijn in observatie. SINT NIKOLAAS. Sint Nikolaas is vanochtend in vol ornaat met zwart-Jan in de bewaarschool verschenen en heeft er de kleintjes een heerlijk uurtje bezorgd. Toen de di rectrice de van blijdschap opgewonden kinderen aan ried stil te zijn, omdat zij dan het rollen van het rij tuig in de Doelenstraat zouden kunnen hooren, werd er plotseling vervaarlijk aan de bel getrokken en even daarna kwam de rijzige gestalte van den Sint, gehuld in den breedgeplooiden rooden tabbaard met de ver sierselen zijned- waardigheid, den hoogen mijter en den gouden scepter, binnen, gevolgd door zijn zwart knechtje. Met een luid hoera werd hij begroet en ver scheiden kinderhandjes werden hem onbevangen toe gestoken: het was immers de vriend der kinderen, van wien ze in de laatste dagen zooveel liefs hadden ge hoord en die ze in hun versjes hadden leeren verheer lijken als de man, die zoo vriendelijk is en zoo goed. Slechts een paar kleintjes waren bang voor het onge wone, de anderen stonden dadelijk op voet van ver trouwelijkheid met den pas aangekomene in zijn kost bare kleedij. Voor den zwarten Jan waren ze wel een weinig bevreesd, maar het jolige knechtje wist door zijn alleraardigst optreden toch ook spoedig de vrees te doen verdwijnen. Nadat Sint Nikolaas eenige vriendelijke woorden had gezegd over de liedjes, welke te zijner eere waren aangeheven, tastte Jan in den witten zak en strooide met zwier de moppen in het rond. En of ze gu-abbeleu wilden de kleintjes! Het was vermakelijk om dat ge krioel door cn over elkaar te zien, de moeite, welke werd aangewend oin toch maar zooveel mogelijk mop pen machtig te worden zonder elkaar pijn te doen. Sint hield echter een oogje in het zeil, en wanneer er waren die er bij die grabbelparfij slecht waren afgeko men, dan wist hij ze wel te vinden en ze schadeloos te stellen. Na de moppen kwamen de chocolade-tablet ten, welker glinstering zich in de oogjes weerspiegel de. Maar nog veel meer zou er komen. Sint Nikolaas sloeg zijn groot groen boek op, waarin stond aangege ven of de kinderen goed opgepast hadden in het afg-e- loopen jaar. Verbaasd vroeg hij, of dit werkelijk wel een bewaarschool was, want er stond geen enkel stout kind in het boek. Eén was er die wel eens stout ge weest was, maar hij paste nu wel goed op en zou 't ze ker ook in 't vervolg wel doen Ja zei angstig 't ke reltje. En toen kwam er een groote zware kist bin nen de kinderen hadden zooeven gezongen dat Sint en Jan zooveel in de stad gekocht hadden en dat bleek waar te zijn, immers uit die kist kwam een schat van speelgoed, dat netjes uitgestald werd in het mid den van de zaal. De kindertjes, die eerst gehuild hadden moesten het eerst verschijnen, de Sint sprak hen vriendelijk- aanmoedigend toe en zei dat ze voor hem heelemaal niet bang behoefden te zijn, dat hij het goecl met hen meende en dat ze nu maar wat moois zouden krijgen. Beurt vóór beurt mochten de andei-e kleintjes toen een keus doen en het was heerlijk de verlegenheid te aanschouwen welke deze groote verscheideiiheid ten gevolge had. Maar de dames hielpen, waar de beslis sing moeielijk viel en spoedig hoorde men de jongens toeteren op mondharmonica's en horens, zag men meisjesneuajes geplakt tegen doosjes met geurige zeep, of de oogjes schitteren als prachtige kraaltjes waarop ze vol bewondering staarden. Zagen ze dooi de glazen ruiten hiin moeder, tante of zusje staan, dan toonden ze vol blijdschap wat ze haddten uitge zocht. Nauwelijks was de verrukking over het speelgoed eenigszins tot kalmer uiting gekomen of daar kwam een kist en spoedig had ieder kind een heerlijk-groote taai-taai in den arm. Nu moest Sint Nikolaas spoedig weer vertrekken: van de tweehonderd en vijftig kinderen waren er slechts een zeventig aanwezig en de anderen, die ziek waren wilde hij aan huis bezoeken. Ilij had echter voor drie kleine meisjes, die boven op een kist ge plaatst werden, nog een paar snoezige mutsjes en de andere kinderen vonden dit zoo aardig dat ze van blijdschap in de handen klapten. Toen nam de Sint afscheid. Ilij zeide, dat hij zoo veel mogelijk rekening zou houden met liet verlanglijstje der kleintjes, niet allen zouden Maandagochtend in het mandje vinden wat ze graag wilden hebben, maar hij zou zijn best doen, Eu of hij het volgende jaar terug mocht ko men? Nu öf! Met de vriendelijke aanmaning om goed op te passen, nam hij afscheid, de kinderen zongen een laatst vaarwel, de kleine handjes wuifden.... En daarbuiten stond het rijtuig met den bepluimden schimmel gereed^ waarmede de goede kindervriend van twaalf tot zes uur door de stad zou rijden, om de vele kindertjes te bezoeken, die evenmin als de ouders op zijn komst hadden gerekend. Toen we het rijtuig nastaarden moesten we een oogenblik denken, aan de blijdschap die hij op dezen stormachtigen dag zal bren gen aan zoovele ziekbedjes. In gedachten zagen we een glans op menig bleek gezicht en een tinteling in me nig kinderoog en g-evotelden we iets van de dankbaar heid, welke er in die gezinnen, waar een blijde verras sing van middag heeft plaats gehad, moet bestaan, een dankbaarheid waarvan wij ons zeker tot tolk ma ken, als we de directrice, die de Sint zeker nog wel eens spreekt, verzoeken hem dte gevoelens van erken telijkheid der ouders, wier kinderen hij zulke mooie oogenblikken bezorgde, wel te willen overbrengen. BENOEMD. Door den burgemeester van. Bussum is tot inspec teur van politie betnoemd de heer W. J. de Wilde;, in specteur van politie te Alkmaar. De benoemde treedt 1 Jan. in functie. PREDIKBEURTEN. 5 December 1909. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapel, voorm. 10 uien, Ds. Verwaal. Avond 6 uren, Ds. de Pree. Woensdagavond 71/2 uur, Ds Vinke. Evan.-Luthersche Kerk, voorm. 101/2 ure, Ds. Ter- nooy Apèl, onderwerp„Geven en ontvangen." Doopsgezinde Kerk, voorm. 101/2 ure, geen dienst. Rem.-Gereform. Kerk, voormiddags 101/2 ure, Ds. de Regt. Gereformeerde Kerk, voorm. '10 uren, Ds. Weckge- l&er. Avond 6 uren, Ds. Wechgelaer, cath. Zondag 39. Consistorie Geref. Kerk. Oudegracht D 83. Vrijdag avond 81/» uur vergadering van de Jongelingsveree- niging „Paulus." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth," Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienstoefe ning. Donder dat' 9 December, 's avonds 7V2 uren, Ds. Schouten, van Bussem. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Ds. Zantange uit Hoorn spreekt D. V. Donderdag 9 December a.s. voor de Vereeniging van Christelijke verzorging voor krankzinnigen 'in Nederland. Zondagmiddag 31/25 uur Verg-adering van de Christel. J on gelings vereeni gi ng „Zaeheus," voor jon geling-en boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur. Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheüs," voor kna pen van 1216 jaar. TIerst. Apostolische Gemeente, Schoolstraat, No. 6. oonn. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 ii ur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste da gen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Herv. Gein. te Oudorp, Ds. Lindeboom. Herv. Gem. te Stompetoren, 91/2ure, Ds. Werner. (Collecte). Herv. Gem. te Oterleek, 91/2 ure, Ds. v. Meurs. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. Oannegieter, «loopsbediening. Herv. Gom. te Schermerkorn 's voorm. half 10 Ds. France te Grootschermer. Woensdag' 8 Dec. 's avonds half 7 Ds. Lindeboom te Oudorp. Ger. Kerk voorm. half 10 Preeklezen. Ilerv. Gem. te Egmoiul a. d. Iloef, 10 uur, Ds. C. J. A. Bosch van kimmen. Avondmaal. AANBESTEDING. Bij de ten stadhuize gehouden aanbesteding van de levering vau vier rgwielon ten dienste van de ge- meenie-politie, gedurende de jaren 1910, 1911 en 1912 is de levering opgedragen aan den Iasgsten inschrij ver, den heer J. Koeman, alhier, voor f 327 voor ket geheele driejarig tijdvak. Bij de den 2en gehouden afcnbsstdiug van het smoveeren pare, A no. 24 aan de Kooratrari en ter plaatse weder opbouwen ven een Weon- en Winkel huis voer den heer B. H. J, Sohoutau onder leiding van den architect 0. J. Ooms, was als volgt inge- sshreven A. Tip, f 9675A. Zuurbier, f 9586J. Dorregeeat' l 8888; Spruit sn Wiis, f 8820; H. Lauw, f 8749P. Dabbold, f 8700 K. Grost, f 8468N. Landman, f 7540.74, allen to Alkmaar. Raming f 801)8. VERHURING. Bij Je verhuring van een stuk tuingrond in den Westerhout voor den tjjd vau 5 jaren, ten stadhuize gehouden, ia da huur toegewezen aan den heer W. Kraskmnn te Egmond-Binnen voor f 213 per jaar. HOOGEE VOLKSONDERWIJS. Naar wij vernemen ia ook dit jasr de aangifte van deelnemers voor den aangekondigden cursus voorHooger Volksonderwijs van Prof. A. A. Nijland over Sterren kunde te gering gebleken, zoodat deze zoo goed be doelde poging der Nutseommissie van Onderwijs op nieuw mislukt beschouwd moet worden. IN DILIGENTIA, Vrijdag 10 December zal in het gebouw Diligentia een „groote gevarieerde seuaationeele voorstelling van moderne wonderen" plaats hebben, aldus is aange kondigd. De couranten uit steden, waar dit gezel schap optrad, deelen mede, dat hiermee heusch niet te veel gezegd is. De heer en mevrouw Chambly Kardec, verrichten toeren, die getuigen van groote handigheid en de moeite waard zijn. De heer Chambly staat bekend als een vermaard illusionist en is o.m. opgetreden voor H. H. M. M. de Koninginnen op het Leo. Onbegrijpelijk, ©ngeioefljjk, wonderbaarlijk, hoorde men telkens uitroepen, aldus schrijft de „Leeuwarder Ct." bij alle nummers, niet het minst bij het Taiza- wonder of de geheimzinnige sarcophaag." Asra, een dame wordt levend verbrand voor de aegm van het publiek tot op het geraamte ec wetr tot het leven teruggeroepen in de Egyptische dooden- kamer. „De experimenten, welke wel het meest do aandacht trokken," s-gt da Bsarnsche Courant, „waren wel het geheim der uecromant van den sultan Abdul-Azis; zga boekdrukkerij van het jaar 2000; de antwoorden uit een onzichtbare wereld tn vooral Flora's droom. AGENDA. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Iievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landatr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/i uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 71/i-81/, uur. Heeren van 859° uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, oafé „Graanhandel," 8 uur. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. Orpheus, rep. 8 uur, Central. Mij. tot Nut van 't Algemeen, lezing 8 uur, Har monie. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 31/241/2 uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 89 uur, leden- fa.d 910 uur, 't Gulden Vlies. STEDELIJK ZIEKENHUIS. Waarom werden voor apotheek benoodigdhsdan, le vensmiddelen, brandstoffen enz., enz., ten behoeve van het Stedelijk-Ziekenhuis, wel en voor matrassen, ledi kanten en dergslgkcn, geen publieke inschrijvingen gehouden Bovengenoemde vraag kwam rnjj in gedachten, toen ik gepasseerde week voorbij het Stedelijk Ziekenhuis loopende, daar matrassen en ledikanten zag bezorgen door het mij toevallig bekende personeel van eene hier ter stede gevestigde firma in manufacturen, van welker firma een der firmanten o.a. ook regent van meer ge noemde inrichting is. Aangezien heeren regenten van het Stedelijk Zieken huis natuurlijk trackten op de meest vocrdeelige en belsngkoze manier de inrichting te besturen, dacht ■k dat de matrassen en ledikanten onder persoonlijke leiding van den regent-deskundige gemaakt worden, ten einde advertenties en andere onkosten te vermijden, doch waarom dan ook geen regenten-deskundigen voor die andere artikelen benaemd?? Daar ik in dit ge val niet wil denken aan het spreekwoord, „dis het dichtst bij het vuur zit, enz.", zou het mjj hoogst aan genaam zjjn van een der lezers van de Alkm. Cour. het antwoord op de vraag „waarom worden voor levens midden snz. ten behoeve van het Stedelijk Ziekenhuis wel, en voor matrassen geen publieke inschrg vingèn gehouden" te ontvangen. Onder dankzegging aan de Redactie voor de plaat sing, heb ik de eer te zijn EEN MIDDENSTANDER. Alkmaar, 25 November 909. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsoh Meterologisoh Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 770.6 te Horta. De laagste stand van den barometer 721.1 te Not tingham. (Geldig tot den avond van 4 December). Storm uit bet Zuidwesten met ruimende wind'. Meest zwaarbewolkt, regenbuien, kouder. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD s 2 Dec. Hendrik Berkman te Heider en Anna da Groot alhier. Hendrik Kramer te Rotterdam en Petronella Fredrika Adolf alhier. GEBOREN: 2 Dec. D-trendu, d. v. Adolf Louis Hendrik Dinger- dis en Mcarije vs>n den Bsrg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR brengen ter algem-sne kennis 1. dat ds wekeigksche boter-, kippen-, benevens klrine kaas- en aierenmarkten dit j*ar in plaats van op ZATERDAGEN 25 DECEMBER (len Kerstdag) en 1 JANUARI (Nieuwjaarsdag) zullen worden gehouden 2, dat de gewone wekriijksche VEEMARKT op ZATERD AGEN 25 DECEMBER (len Kerstdag) en 1 JANUARI [(Nieuwjaarsdag) N ET DOORGAAT en dus Burgeme: ster en Wethouners voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 2 Dec, 1909. DONATH, Secretaris. i -

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2