STADSNIEUWS. BUITENLAND. DOOR EEN VERDWAALD SCHOT. Laatst® Berichten. rlai voor do geheel* gemeente liet uuixiinum, bedoeld in 'art. 4 woYde bereikt en dat voor elk dorp over eenkomstige werking worde verkregen, als thans, door bepaling van liet maximum voor- de geheele ge meente. EEN OPZIEN HAKENDE ARRESTATIE. Op last van den officier van justitie te Groningen is gisteren te Bussum gearresteerd H. J. Dieters, tot voor kort lid van Gedeputeerde Staten. Hij wordt verdacht van verduistering en oplichting op groote schaal. De verdachte, die vroeger onvermogend was en als conducteur dienst heeft gedaan op de tram Zuidbroek Terapel heeft, na den ommekeer in zijn fortuin on gelukkig gespeculeerd,, had den 22sten October ontis-lag genomen als lid van de Prov. Staten voor Winschoten, nadat hij tien dagen te voren door de Groningsche. rechtbank was failliet verklaard, mten spreekt van een bedrag van ruim 700.000. De aanhouding is gelast naar aanleiding van ge pleegde verduisteringen voor dat het faillissement was uitgesproken, het bedrag hiervan moet eenige ton nen bedragen. Door den verdachte, die groot-grondbezitter en land- oil tginner was, werden ettelijke landerijen, voor veel hooger bedrag dan de werkelijke waarde, in schijnkoop van de hand gedaan en daarna weder op dezelfde wijze teruggenomen en voor een veel te hoog bedrag aan de vennootschap weder verkocht. BEROOVING. Een Duitscher kwam gistermorgen aan de politie te. Botterdam modedeelen, dat hij den avond te voren in een huis in de Spuistraat bij de Lijnbaansteeg met kaartspelen 300 Mark had verloren en dat hij daarna door drie personen van een bedrag van 1000 Mark be roofd was. FKANSCT1E SCHIPBREUKELINGEN GERED. De stoomtrawler IJM 47 „Primavera," schipper Ja cob Stam, heeft gisteren te IJmuiden aan wal ge bracht zestien nian, zijnde de geheele bemanning van liet Fransche stoomschip „Thisbe" te Caen thuiebe- hoorende en van Rotterdam met eene lading steenko len derwaarts bestemd. Toen het schip bemerkt werd, dreef één boot met acht man en één met zeven man er bij. Alleen de ge zagvoerder bevond zicli nog aan boord. Toen ten slotte het schip geheel zonk, sprong de ge zagvoerder op een plank over boord en kon slechts met veel moeite en gevaar door de bemanning van de „Primavera" worden gered. Zekere v. A. te Muiden, die zich in de nabijheid be vond van den jagenden heer S., trof 't ongeluk, döor een verdwaalden hagelkorrel in 't linkeroog- te worden getroffen. IN BRAND. In de Vrolikstraat te Amsterdam raakte gisteroch tend een vierjarig meisje, M. N., dat met nog twee jongere kinderen alleen in huis gelaten was, door on bekende oorzaak in brand. Op liet hulpgeroep van de kinderen kwamen de buren toesnellen, die de branden de kleertjes doofden, waarna het meisje naar het O. I.. V. Gasthuis is vervoerd, alwaar liet is opgenomen. DE VERDWENEN DIAMANTMAKELAAR, Het passief van den verdwenen diamantmakelaar P„ van Amsterdam, moet tiusschen de 70.000 en 90.000 bedragen. Door de verduistering worden voornamelijk zijn naaste familieleden getroffen. Bij huiszoeking werd in beslag genomen voor een aanzienlijk bedrag aan diamant; men zegt voor een waarde van een ton. UIT St. PANORAS. De ijsboeier-vereenigittg te St. PanCras, opgelicht om in den winter het ijs open te houden tot de laad plaats van groenten te Broek op Langedijk, heeft Donderdagavond in het lokaal van Jn. Ruys hare jaarlijksche vergadering gehouden. Van de 80 leden waren 85 opgekomen. Daar de ver- eeniging nog al een aanmerkelijk nadeel ig saldo heeft, werd besloten het inleggeld per 1000 stuks kool in de bewaarplaatsen, van vijf cent op zeven en een halve cent te brengen en voor de uien per hoop in plaats van twee en een half, vijf cent te: betalen. Voor elite 10.000 stuks kool in de bewaarplaatsen zal bij ijsbreken een man moeten worden geleverd, hetgeen om beurten zal moeten geschieden. De richting van openmaken zal evenals het vorige jaar worden genomen vanaf het Zuideinde St. Pan- eras langs de huizen en verder langs de Wijdevaart tot de laadplaats. UIT IIEILOO. De heer J. Groot te Heiloo heeft aan de Artis te Amsterdam ten geschenke aangeboden een Hert (Oa- rioins Spec) en een Agoeti (Dasyproita aguti). Gallipuea chloropus.) UIT DE RIJP. De Artis te Amsterdam ontving van den lieer G. Rot, te de Rijp ten geschenke een Waterhoentje (Gallipuea cliloropus). UIT WINKEL. Door Ged. Staten is het door O. Witsmeer alhier in gestelde beroep tegen de uitspraak van den Militie raad te Alkmaar, ongegrond verklaard* en de beslissing waarbij de lotelingen Molenaar, Nieuw land en Kiste- tnaker voor den Militiedienst zijn afgekeurd, gehand haafd. UIT HEER HUGO WAARD. De heer D. Sinningh, onderwijzer te Woudrichem, alhier benoemd aan school No. 2, heeft voor die benoe ming bedankt, daar hij als zoodanig* is benoemd te Zierikzee. UIT URSEM. Door den storm van gisteren werd het water in den Schermerboezem zoo opgezweept, dat die tuinen en erven aan het water geheel blank stonden. In som mige woningen drong het water tot eene aanzienlijke hoogte binnen, zoodat karpetten en kleeden wegdre ven. De waterschade schijnt bij enkele Ursemmers vrij aanzienlijk te zijn. UIT WIERINGERWAARD. Door den hevigen regen in den stormnacht van Donderdag op Vrijdag was het water in de slooten, niettegenstaande de beide krachtig werkende machi nes van het stoomgemaal den geheelen nacht gepompt hebben, 's morgens 7 decimeter hooger dan den vori- gen avond. UIT HOORN. Do Bisschop van Haarlem' heeft aan de R. K. gees telijken in dat bisdom verboden, de. opvoering van „Adam in Ballingschap", Dinsdag a.s. door de Ned. Vereenigiug „Het Tooneel" alhier te geven, bij te wo nen. - Voor de afd. Hoorn van het Alg. Ned. Verbond trad gisteravond op mevrouw Joh. van Loon-v. d. Berg van Rotterdam, 't Was jammer, dat slechts een SOtal personen waren opgekomen, om te: luisteren naar de boeiende voordracht over Walcheren en verschillende novellen en schetsen (in dialect) van Beunke. De humoreske „Oe Piet au z'n tweede vrouw kwam" werd in Walehers oostuuin voorgedragen. Terecht mocht spreekster veel bijval voor haar voordracht ont vangen. UIT LIMMEN. In de bestuursvergadering van het „Witte Kruis" werd o. a. besloten, nu de geldmiddelen iets ruimer zijn, een 3e ligtent voor tuberculose-lijders aan te schaffen, en in het begin van 1910 eene lezing over de kwakzalverij te doen houden. Voorts kwam ter sprake den onzuiveren staat, waar in eene sloot nabij de school en een riool op Dissel- dorp verkeeren, waaromtrent overleg met het Ge meentebestuur zal worden gepleegd. INWENDIG VERBRAND. De verfmeester van de Ned. School voor nijverheid en handel te Enschedé, die bezig was met verf proeven, dronk gisteren bij vergissing inplaats van zijn kop thee een kop loog op, wat zoodanige inwendige brand wonden tengevolge had, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. TREURIG. Een treffend voorval had! te Ommen plaats. De heer A. J., hoofd der school te Enspijk, die mot den laat- sten trein daar aankwam om gisteren de begrafenis zijner moedor bij te wonen, zakte, nauwelijks thuisge komen, ineen en was oogenblikkelijk een lijk. De dok ter, die terstond ter plaatse was, kon slechts den dood consta toeren. DE STORM. Dat de storm overal hevig gewoed heeft, blijkt uit de verschillende berichten, die van alle kanten komen omtrent de ongelukken, die gebeurd zijn. Wij willen enkele daaruit vermelden: Door een afgewaaid pakhuisluik is een 7-jarig kind aan de Noorderhaven te Groningen gedood. De postverbinding naar Hardingen en Texel was gisteren onmogelijk. Tn de Transvaalbuurt te Utrecht werd aanzien lijke schade veroorzaakt; daar woeien in den vroegen ochtend 9 in aanbouw zijnde woningen in, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. Van het tramemplacement te Eraneker geraak ten gistermorgen een 3-tal leege wagens los en werdfen door den storm in de richting Leeuwarden voortge dreven. Voor den spoorbrug in de Rijksstraatweg on der Dronrijp kwamen ze tot stilstand, ze konden niet tegen de hoofden opkomen. Gelukkig bemerkte dte ma chinist van de tram uit Leeuwarden naar Franeker het gevaar om nog tijdig te kunnen stoppen en zoo een botsing te voorkomen. Een en ander had een uur op onthoud ten gevolge. Hot bij Brouwershaven dezer dagen gestrande Italiaansche barkschip Maria heeft door den storm van gisternacht twee masten verloren. Het schip zit thans geheel onder water. Op de rivier voor Rotterdam zijn gisternacht drie stoomschepen van de boeien geslagen. Zonder ernstige schade zijn zij weer opgepikt. Door den hevigen storm zijn alle landerijen en veenderijen aan den Schinkel en het Nieuwe Meer on- dergeloopen. Het water staat van de Ringvaart bij Amstelveen tot Amsterdam toe. HET NUT. Geven goede recensies nogal eens een teleurstel ling', gisteravond was dat in geenen dieele liet geval. Mr. Kamp toch heeft volkomen aan de verwachting beantwoord, welke hier ter stede door zijn optreden el ders was gevestigd. Wie wind' en weer trotseerden en de St. Nikolaaspakjes voor een avond in den steek lieten, hebben volkomen gelijk gehad zij zijn eenige uren van genot rijker geworden. Mr. Kamp mag zonder voorbehoud tot de beste voordragers gerekend worden, welke ons land telt. Man van beschaving en ontwikkeling, weet hij met smaak een programma samen te stellen, dat hij met veel talent geeft; zijn voordracht, vrij van talenterig- heid pakt buitengemeen, dank zij vooral zijn mooie smeuïge stem en zijn expressief gelaat. Heine's Ideeën hebben hem getroffen en ontroerd en in hooge mate bezit hij de gave, diezelfde aandoe ningen bij het publiek te verwekken. Hij doet de taal van den grooten Duitschen dichter leven en met- be wonderenswaardige zelfbeheorsching' en zekerheid van toon en gebaar uitkomen, hoe kleur- en beeldrijk zij is. ITij brengt de mensehen er toe, Heine nog eens op te slaan, omdat ze hem beter begrepen hebben. En wan neer ze dit nog eens doen, dan zullen ze tot de ontdek king komen, dat devoordrager-vertaler de Ideeën op een gelukkige wijze heeft bewerkt, de al te bijtende ja soms kwetsende passages heeft weggelaten, maar ook zullen ze zien, dat het boek Le Grand nog tal van schoone gedeelten bevat, welke niet in de voordracht konden worden opgenomen, die toch al langer duurde dan een uur. Gaf mr. Kamp voor de pauze vooral bewijzen van zijn veelzijdigheid, na de pauze legde hij zieh alleen toe op de humor. Lang is het geleden dat we een zaal met mensehen zóó hebben zien lachen sommigen konden haast niet wem- tot bedaren komen en het werkte zóó aanstekelijk, dat dte man, die al die men seheu op zijn hand had, zich zelf een oogenblik niet ineer goed hóuden kon. Mocht de heer Kamp dan ook nog eens weer komen, dan zal hij in de bezoekers en bezoeksters van gister avond ongetwijfeld goede propagandisten vinden. Maar groot zal de kans hierop wel niet wezen de volgende maand gaat hij voor eenige jaren naar Indië. DE HAGE&PELERS. Het laatste nummer van „de Prins'' bevat een twee tal kiekjes, waaruit duidelijk de schilderachtige costu mes en het smaakvolle decor blijkt welke, zegt dat tijdschrift „in niet geringe mate de bekoring verhoo- gen, welke deze kostelijk-amusante voorstelling op de toeschouwers uitoefent." HET CHRISTELIJK GEZIN. De heer Ds. J. D. J. Idenburg, predikant te Amster dam, hield gisteravond in het Gebouw „Waakt en Bidt" voor de Christelijke Jongelingsvereeniging „Za chëus" alhier eene lezing over Het Christelijk Gezin. Na het gebed en het zingen van Ps. 8(i 6 begon spr. zijne rede met eene herinnering aan de intrede van de sociaal-democratie in het maatschappelijk en politiek samenleven, welke intrede door velen werd beschouwd als de redder uit den nood als dte helper uit den poel van onrecht en onrechtvaardigheid. ruchten zijn van de sociaal-democratie nog nooit gezien, integendeel, er zijn nog vele slachtoffers van de staking in 1903. De sociaal-democratie zegt geen God en geen mees ter te kennen. Bebel, de groote Duitselie socialist zei- de in 1881 „op politiek gebied strijden wij naar dte re publiek, op economisch terrein naar het socialisme en op het godsdienstige naar het atheïsme. Spr. noemde liet socialisme een levensbeschouwing op maatschappelijk gebied maar z. i. was dit onveree- nigbaar met eene heilige opvatting van den waren godsdienst. Trouwens dte heer van der Goes zeide immers ook eens dal de godsdienstloosheid een ken merk is van de sociaal-democratie. Teekenend en zeggend noemde spr. daartegenover de woorden van den g'rooten Bismarck „wij vreezen niemand dan God alleen, want de weg der gebonden heid is de ware weg, die leidt tot het waarachtig volksgeluk. De bekende geschiedenis van de bron van Jericho werd in herinnering gebracht en spreker noemde de opheffing van liet verderf van het water door het zout: het woord van God. Dit. woord van God moet al meer en meer worden aangehaald om de terugkeer aan de gehoorzaamheid van Gods wil te beoordeelen en vooral ten bate Van het gezinsleven moet die terugkeer worden voorge staan, daar in het goede gezinsleven het fundament ligt van den geheelen maatsehappelijken volkswel vaart en volksgeluk. Voor de ontwikkeling der samenleving is het leven in bet gezin naar Godswil de hoofdzaak, en waar de sóciaal-democratie er op uit is de grondslagen van ons maatschappelijk leven omver te werpen, daar tast zij, om dit te zien verwezenlijkt, het gezin aan in al zijne onderdeielen; daarom waarschuwt spr. ten zeerste, een ieder tegen het volgen van hunne paden, want zij lei den tot den ondergang. Het huwelijk als den oorsprong van het gezin be schouwende, betreurde de spreker het tenzeerste dat het huwelijk door zoovelon die het aangaan wordt op gevat als een contract dat ten allen tijde kan verbro ken worden, waarin men wel verlangt naar een voldoe ning van hartstochtelijke begeerten, maar waarin niet begeerd wordt de liefde die geeft en neemt om steeds God voor oogen houdende voor, met en door elkander te leven ter verheerlijking van Gods heiligen naam. Het gelukkigste huwelijk zal gevonden warden daar waar de kracht van de man en de teederheid van de vrouw de practische inzichten van de vrouw naast de logische ideeën van den man werken aan een doel; hun beider geluk is dit in het volgend leven. Hierna gaf spreker een beschrijving van de opvoe ding der kinderen in het gezin, waarbij hij betreurde dat de grootste fout in die opvoeding is dat ouders en kinderen elkander niet genoeg' kennen, waarvan het drukke, woelige maatschappelijke leven veel schuld draagt. De moeder heeft in die opvoeding' de eereplaats, en van haar gaat de meest opvoedende kracht uit, en vele groote mannen zooals Mozes, Timotheus en Augusti- nus, zouden niet geworden zijn wat zij waren wanneer zij niet zulke goede moeders hadden gehad. Naast de opvoeding in het gezin, moest de opvoe ding in <le school geplaatst worden, zij moesten een geheel vormen, want wanneer de opvoeding in het Ge zin op zuiver Christelijke grondslag berustte wat zou dit baten wanneer de school afbrak hetgeen de ouders opbouwen? Daarom moet. de Christelijke school boven ieder ander aanbevolen worden. Ook moest goed worden nagegaan waar de kinderen zich bevinden en met wie zij omgaan buiten het huis en de school, terwijl de lectuur die de kinderen onder handen krijgen aan strenge kritiek moest worden on derworpen, want te betreuren is het dat zooveel min derwaardige en zedenkwetsende lectuur onder liet be reik der jongelui kan komen. Buiten dit alles dient het leven van Broeders en Zusters, van gedienden en dienenden onderling een leven te zijn van Christenmin en liefde, dan zullen de kinderen, in zulk een gezin opgevoed, ware Christe nen worden, goede steunpilaren van de maatschappij. Daarvoor te zorgen is dó heilige plicht van ieder die in Gods heilig woord het fundament ziet waarop een goed godsdienstig, maatschappelijk en huiselijk leven moet zijn gebouwd. SINT NIKOLAASFEEST. De commissie van het Smt-Nikolaasfeest voor de leerlingen der le, 2e en 5e Gemeenteschool verzoekt ons mede te deden dat met toestemming van het Be stuur der Gemeente het feest zal worden gevierd op Maandag 6 Dec. a.s. Evenals het vorig jaar zullen de kinderen der drie laagste klassen weer in Diligentia bijeenkomen, en zal Sint Nikolaas met zijn knecht ze daar bezoeken. Behoudens hoogere goedkeuring' zal vooraf de Sint weer zijn intocht doen te ongeveer half twee; bij goed weer zal hij op dien tocht, door de kinderen worden vergezeld. Tc volgen weg: Laat, Huigbrouwerstraat, Kraan- buurt, Langestraat, Hoogstraat, Nieuwesloot, Hof, Korte Nieuwesloot, Diligentia. Het publiek wordt be leefd verzocht mede te werken, om de goede orde ge durende dezen optocht te bewaren en overal voor de klei nen de noodige ruimte over te laten. Aan de leerlingen der drie hoogste klassen zal in den morgenschooltijd een verrassing worden bereid. ST. NICOLAAS IN DE VOORWAARTS. Da Soc.-Dam. vrouwenelub had gisteravond in de Voorwaarts voor de kinderen van de leden van de S. D. A. P. on die van de laden der coöpsr&tie een St. Nieolaasfeest bereid. Een 112tal kinderenvelen vergezeld van hun ouders, die in deze beperkte ruimte wel wat hinderlijk waren, woonden dit feest met sehit- terende gezichtjes bij. Door de leden van de vrouwen elub werden, namens den aanwezigen St. Nicolaas en zga zwarten Piet, die flink be'stlpzazm wis, aan de kinderen chocolade, taai taai, prentenboeken en een sprookjesboek van Griet m uitgereikt, terwijl zij onder pianobegeleiding van Mej. Hollenberg eenige liedjes zongen. De bekende goochelaar en voordrager H. v. d. Stok wist de kinderen ®p vermakelijke wijze bezig te houden. Met bigde gezichten trokken de kinderen huiswaarts. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Men verzoekt ons te melden, dat er Zondagmorgen geen dienst zal worden gehouden. GEEN VERWARRING, Gaarne voldoen wjj aan het verzoek het publiek er attent op te maken dat het faillissement van den Heer Ane Oude» Gz., waarvan melding wordt ge maakt in het nummer van gisteren, niet betreft de zaak van den Heer A. Oudes Gzn., in goud- en zilver werken in ds Achterstraat. UITSLAG DER NATIONALE KEGEL- EN BILJART WEDSTRIJDEN, gehouden in Oafé „Suisse" van den heer Matthgsien, in de Langestraat, slhier. Kampiosn-wedatrgd. 1ste prgs B. Kouwenberg, Am sterdam, 712de pr. A. Zuurbier, Alkmaar, 683de pr. J. G. van Santen, Amsterdam, 66. Psrsoneele wedstrijd. 1ste prgs J. Evers, Amsterdam. 482de pr, A. de Vries, Amsterdam, 473de pr. M, Henceman. Haarlem, 46 4de pr. M. Rutte, Santpoort, 466de pr. A. Tshsrnal, Santpoort, 456de pr. E. Hommel», Alkmaar, 44; 7de pr. D. Ufjee, Haarlem, 44; 8ata pr. W. Monnee, Amsterdam, 44; 9de pr. Th. de Wit, Amsterdam, 44 10de pr. G. Pool, Amster dam, 43 lste sericprgs H. W. Braam, Haarlem, 119; 2de serieprgs A. Reneman, Amsterdam, 119; Conse- latieprgs H. van Buren, Alkmaar, 94. Personeel» biljartwedstrijdle pr. H. J. Robgns, Amsterdam 48; 2e O. Perquin, Haarlem, 39; 3e Jb. Ruijs, St. Panera», 3532, 4e O. Heinis, de Rijp; 5e L. P. Gimbel, Amsterdam, 34. Vrije biljartwedstrijd. H. J. Robijn», Amsterdam, 56; C. Heinia de Rgp 50; Jb. Rug», St. Pancras 49-36; Wond, Wormerveer49-34; J. Mats, Haarlem, 38; C. Peiquin, Ha&iiem, 36 G. PoolAmsterdam, 32 D. Uijee, Haarlem, 31. VOETBAL. Morgen wordt ar op het veld van A. V. V. niet gespeeld. De afdeelingen I en III spelen dan in het geheel niet en de II afdeeling gaat naar Haarlem em zich ta metan tegan H. V. V. aldaar. HET KWARTET-PRINS. Zondagavond 12 December geeft de gemengds ge- heel-onthouderszangvereeniging „Door Onthouding Vereanigd" een concert in da Harmonie met mede werking van het bekende kwartet Prins van Zaandam dat verschillend? malen in binnen- en buitenland be kroond werd, ettelgke medailles en eere-prgzen heeft behsaid. Onlangs is hit kwartet nog in Koog aan de Zsan opgetreden. Ee r Zaandamsch blad zegt van deze zangers, dis eenvoudige arbeiders *ijn, met hard werken hun brood verdienen en in hun vrijen tijd studearen Het optreden der Gebroeders kenmerkt zich door eenvoud en beslistheid. Rustig, nu esns zacht, dan weer forto orgel n hun tonen door ds zaal. Hat „zacht" evenwel domineert iets, wat het innige van den zang moet vsrkoogen. Wegvloeiend, wegsmeltend ruischten vaak de actoorden tot in de uiterste hoekjes en brach ten zoo een stemming, die deed verbazen en verruk ken. Waailijk, de Gebr. Prins kunnen iet» echoons ten geheore brengen, terwijl we niet mogen nalaten te erkennen dat hun leermeester op muzikavl gebied een eminent man moet rijn. Duitsche liederen en ook san Frsmsch kwamen in woord en uitdrukking vol komen tot hsn recht. Wij voorspellen den hseren Prins met hun zang nog menig suscei." Het is te verwachten, dat mede door doze attraotie h t concert een volle zttl zal trekken. AGENDA. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 3'/a41/2 uur. Meisjes lste afd. van 6—7 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 89 uur, leden- fa.d 910 uur, 't Gulden Vlies. MAANDAG „Nieuw Leven," 8 uur, „Central." Danseursus Crefeld, 8 uur, Diligeutia. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons dool," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 7V2 uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Soc. Dem. Arb. Partij, lezing 8 uur, „Diligentia." DINSDAG: „Toonkunst," repetitie met or chest, 8 uur, Unie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. School Doelenstraat. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/i71/i, in het „Gulden Vlies," jongens, lste afdeeling van 71/28 /2 uur. Heeren van 83/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, oafé „Graanhandel," 8 uur. Muziek vereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Typografen Studieclub, 87a uur, 't Wapen van Munster. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir. afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 81/4 uur. Gem. Koor, „Zanglust," 7J/a uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5a/468/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor straat. Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur, bij Nuyens, Magdalenenstraat. Danseursus Crefeld, 8 uur, Diligentia. Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Diligentia. DONDERDAG: Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. Danscursus-Groen, 8 uur, „Harmonie." VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 7V48V4 uur. Heeren van 8595 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG: De Hagespelers, openb. uitv., 8 uur, Harmonie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis dat in het Ge meenteblad van Alkmaar No. 314 is opg'enomen het besluit van den Raad dier gemeente van 27 October 1.1. waarbij is vastgesteld eene VERORDENING OP HET BESTUUR VAN HET BURGERWEESHUIS TE ALKMAAR, Welke verordening, heden afgekondigd, gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeente-secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen betaling van 0.15 in afdruk is verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 2 Dec. 1909. DE WET OP HET GEDISTILLEERD. DEN HAAG, 4 December. De wet tot verhooging van den acegn» op het gedistilleerd treedt 10 Decem ber in werkimr. GEEN CHOLERA. HAARLEM, 4 December. Bij het bacteriologisch onderzoek inzake het verdachte sterfgeval zijn geen cholerabacillen gevonden. Hoogstwaarschijnlijk was dus cholera niet de doodsoorzaak. In Engel and is het parlement gesloten. In do sluitingsrede wordt aan het Lagerhuis dank betuigd voor de milde zorg, waarmede het voorzag in de zware vermeerdering van de nationale uitgaven, tengevolge van de eischen der verdediging van het rijk, en van de sociale hervormingen. Betreurd wordt dat deze toegestane bedragen niet geldig werden gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2