STADSNIEUWS. IJSBOND „HOLLANDS NOORDERKWARTIER." Ne. 10305 f 2000; nr. 12896 f 1000; nr. 16495 f 400; nr. 9997 f 200; na. 5355, 8001, 10269, 14853, 15599 en 20970 elk f 100. H. M. DE KONINGIN. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben het voornemen tot na Kerstmis ten paleize Het Loo te blijven. PRINSES JULIANA. Jonkvrouw® L. van de Pol, dame du palalis honoraire van H. M. de Koningin, belast met de opvoeding van U. K. H. Prinses Juliana, heeft gisteren haar ambt aanvaard. TEGEN DE TARIEFS VERHOOGING. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereenaging voor den handel in gedroogde Zuidvruchten en aan verwante artikelen heeft aan de Tweede Kamer ver zocht het wetsontwerp tot vorhooging der invoerrech ten met 30 percent te verwerpen. Adressant motiveert dit volgenderwijs: De handel in gedroogde Zuidvruchten geschiedt voor een groot deel op lange leveringstermijnen. De onzekere toestand, die een gevolg is van ©ene verande ring in het tarief van invoerrechten, met het vooruit zicht, dat eene nieuwe wijziging spoedig zal volgen, werkt verlammend op dezen tak van handel. Is het voorstel naar onze bescheiden meening reeds daarom volstrekt onaannemelijk, de belangen die wij voorstaan worden nog op andere wijze, door dit wetsontwerp ge schaad. Gedroogde Zuidvruchten, speciaal appelen, pruimen en rozijnen, worden in jaren van overvloedige oogsten en daarmede gepaard gaande lage prijzen, voor een groot deel door den kleinen man verbruikt. Naarmate de prijzen stijgen neemt het gebruik af. Zoowel uit een oogpunt van handels- en seheep- vaartbelang, als van volksgezondheid, zoude dus eene, uit deu aard. dezer overwegende ongelijk drukkende rechtenver hooging, ten zeerst© te betreuren zijn. O EM5NOD NIEUWS OPLICHTING VAN ƒ30.000. De juweliers Halberstadt en Hakker te Amsterdam zijn het slachtoffer geworden van brutale oplichters. In het Amstel-hotel logeerden namelijk een paar zich noemende Amerikaansche diamantkooplieden, die zich overigens niet veel moeite gaven bijzonder be kend te worden. Zij zorgden er echter voor, dat de juweliers Halber stadt en Hakker van hun aanwezigheid verwittigd werden, en deze gingen spoedig de offerten maken. Men werd het eens over de koop van partijen diamant tot een waarde van 30.000. De betaling zou per cheque geschieden en bij de Amsterdamsche Bank kon den de juweliers referenties verkrijgen. De „Ameri kaansche kooplieden gaven de namen op van de direc teuren der Waltham Watch Company. I)e informaties bij de Amsterdamsche Bank waren goed, de goederen werden geleverd, de ehèque van 30 mille daarvoor in ontvangst genomen. Bij aanbieding bleek deze cheque valsoh te zijn on derteekend. De juweliers waren bij eten neus genomen door oplichters, die zich valschelijk voor de directeuren der Waltham AVateh Company hadden uitgegeven. Wel was geïnformeerd of deze directeuren „goed" wa ren, maar geen enkele controlemaatregel genomen om vast te stellen of men inderdaad met de directie der Waltham Watdh Company te doen had. En de juwe liers Halberstadt en Hakker, hadden, om concurrentie te vermijden, zich er wel voor gewacht- bij collega's in formaties in te winnen! De vogels zijn natuurlijk, dadelijk na ontvangst van de partijen diamant, gevlogen. De zaak is in handen der politie gesteld, die een uitgebreid onderzoek heeft aangevangen en naar het buitenland' telegraphiscbe inlichtingen verzonden heeft. INBRAAK. Gisterochtend is ingebroken bij de melkslijters Van der Yeldt te Heemstede. Gestolen werd: geld, goud, zilver en effecten. De laatsten gooiden de dieven weg. DE ZAAK STOKVIS. Het faillissement van den commissionair in dia manten, N. B. Stokvis, is thans beëindigd. Het passief in deze geruchtmakende zaak bedraagt ongeveer 500.000. Naar het Hbld. verneemt, is de uitdoeiirig'slijst vastgesteld en zal aan de crediteu ren. een half procent van hun vorderingen uitbe taald worden. WANDELEN. Ken Hollandsch w ereldwandel a a r. De „Straits Ti mes" de aankomst to Sing-apore besprekend van den Hollander, A. E. P. Saeys, meldt dat hij een voetreis om dè wereld maakte naar aanleiding van een wed denschap met een inzet van omstreeks 100.000. Het blad vertelt dan dat. de wandelaar den 26en October 1.1. te voet van Penang vertrok naar Singapore, van waar hij naar Java zou gaan en dan naar Indo-Ohina om verder langs de Chineesche kust te trekken, dan over te steken naar Japan en eindelijk door Siberië naar huis te wandelen. De wandelaar zeidë in 1906 te zijn vertrokken en zes jaar tijd te hebben voor zijn tocht, waarvan de kosten enkel uit lezingen en den verkoop van prentbriefkaarten mogen worden bestre den. Hij hoopte reeds medio 1911 in Nederland terug te zijn. Hij wandelt in Engelsch-Indië meest in den nacht ou verklaart, dat hij aan slangen en tijgers zoo lang zamerhand al gewend is geraakt. POKKEN. Zondag is in het St. Franeiseus gasthuis op de Schiekade te Rotterdam een geval van pokziekte ge constateerd bij vrouw S„ die daags t-e voren in dat ziekenhuis ter verpleging was opgenomen. Ook haar man bleek lijdende aan de ziekte. De toestand der vrouw is ernstig. De oorzaak van het bestaan der pokziekte is tot dus ver niet bekend. Als nieuwe afdeelingen zijn toegetreden de ijsclubs „Nes a/d Amstel" en „Amstelveen. Door dezeaanwinst is de aansluiting met Utrecht (Stichtschen Ijsbond) verkregen. De T-J. H. N. telt thans 132 afdeelingen. DE STORM. Men meldt uit Delfzijl: De Duitsche schoener „Hans" is op den Randsel ge strand. Vijf van de opvarenden zijn verdronken. Zij behooren te Hamburg thuis. Nabij de haaksgrondën bij Nieuwediep is door de sleepbooten „Titan" en „Hercules" een Spaansch stoomschip aangetroffen, dat naar de haven is ge sleept. Een gedeelte van den polder „Het Noorden" is overstroomd, doordat een kade doorgebroken is. Eén gezin is met een boot uit de woning' gehaald. Het vee staat er in het water. JEUGDIGE DIEVEGGE. Een meisje van een jaar of veertien, netjes in de ldeeren, kwam Zondagmiddag om omstreeks twaalf uur een goudsmidswinkel op den TTeiligenweg te Am sterdam binnenstappen en vroeg er gouden ringen op zicht, 't Was voor een vriendin, vertelde ze, en het mocht niet veel kosten, een gulden of vier. Plotseling bemerkte de juffrouw, die haar hielp, dat zij een gou den ring in de mouw van haar mantel verstopt©, ter wijl het bleek, dat er nog een ring weg was. Het meis je bezwoer echter dat ze van dezen ring niets wist (de eerste gaf ze terug) doch bij fouilleering viel de ver dwenen ring uit haar rok. 't Veelbelovende meisje werd meegenomen naar het politiebureau. KLEINE ZWERVERTJES. In het kinderhuis Welkom in de Slotlaan te Rotter dam werden op kosten van derden verpleegd drie kin deren van vrouw J. S. Die kinderen zijn 10, 8 en 5 jaar oud. Vrouw S., die in de Oommanderijstraat woonde, toen de kinderen in Welkom werden opgeno men, begaf zich inmiddels naar Krimpen aan den IJsel. Zoodra dit bekend werd, weigerden de institu ten op wier kosten de kinderen in Welkom verpleegd werden langer te betalen, hetgeen tengevolge had dat zij naar Krimpen a/d. IJsel werden gebracht en daar gesteld ter beschikking van de moeder. De moeder bracht de kinderen naar Rotterdam te rug en liet ze achter' in de wachtkamer van het burger lijk armbestuur. Van daar bracht men de kinderen naar hun tante, een dienstbode, wonende in de Com manderijstraat, en deze dienstbode, die er onmogelijk voor zorgen kan, bracht de kinderen weer bij de poli tie. Gisteren gingen zij naar Krimpen a/d. IJsel terug. In het kinderhuis Welkom heeft men de arme klei ne zwervertjes de paar laatste nachten een onderko men verleend. HOOG WATER. In „Schermerboezem," de groot© vergaarbak in „Hol lands Noorderkwartier," was Zaterdagmiddag 2 uur het water zóó hoog gestegen, dat het peil bereikt werd. Op een gegeven sein moesten nu alle stoomma chines en molens worden stop gezet. Zondagmorgen was weer zóóveel naar zee afge voerd, dat opnieuw mocht worden uitgeslagen. Thans wordt weer met alle kracht 'het water1 uit de polders gemalen. VEILEN-ZONDER MAKELAARS. „Haarlem's Dagblad" schrijft: Naar we reeds meldden hebben de notarissen te Haarlem, Heemstede en Bloemendaal, die samen het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" in huur hebben, besloten, dat met 1 Januari a.s. geen bijstand van ma kelaar-s meer zal worden toegelaten. In verband daar mede is met dien datum dö introductie aan eenige makelaars in 't verkooplokaal ingetrokken. We vernemen, dat dit besluit in verband staat met een wenk door de regeering en de Kamer van Toe zicht op de notarissen gegeven. Men meende, dat 't in den aard van de makelaardij lag, dat makelaars niet in deze functie bij veilingen van onroerend1 goed1 op treden. MOEDIGE REDDERS. Men meldt uit Kampen: Vrijdag' werd door kapitein O. Hoogendijk en be manning van de sleepboot „Assistent" van Zaandam op de Zuiderzee gered de „Annigje" van schipper Smit van Assen. Zaterdagmiddag redden zij daarop de „Aaltje" van schipper Vos, van Hasselt en d:e „Elisa beth van schipper Job van Enkhuizen. De schepen werden aangetroffen ten noorden van het eiland Schokland, waar zij in het noodweer kettingen en an kers hadden verloren. De schepen werden binnenge bracht in de haven van Schokland. KONIJNEN EN DE DOLLARPRINSES. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden ten nadeele van een bewoner te Utrecht een zestal konij nen gestolen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en hield gisterenavond de daders aan bij het uitgaan van den. schouwburg'. Drie bekende straat types waren de schuldigenze hadden de konijnen ver kocht en waren van de opbrengst gisterenavond naar de „Dollarprinses" gegaan. Dat is d'e: mode van de dieven in onze eeuw. De heeren schouwburgbezoekers zitten nu in arrest, om na te denken over het verband: Konijn-Dollarprin- DIEFSTAL 17.000. In de maand Juli j.l., werd te Rotterdam gestolen een kennisgeving van een aangeteekenden brief uit Amsterdam verzonden aan de firma W. A. H. van den Brande in effecten in de. Kort© Wijnstraat no. 9 al hier. De brief hield in tién bankbiljetten van 1000 elk en voor een waarde van ongeveer 7000 aan effec ten. Tegen afgifte van de gestolen kennisgeving werd de aangeteekende brief op het postkantoor in ont vangst genomen. Het onderzoek der rechercheurs had tot resultaat dat er huiszoeking werd gedaan. Bij deze huiszoeking zijn verschillende voorwerpen en een vrij groot bedrag in geld in beslag genomen en de gebroeders K., als schuldig of medeplichtig aan den diefstal gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. De aanleidend© oorzaak tot de arrestatie van de ge broeders K. is geweest het te 's-Gravenhage te koop of ter beleening aanbieden van een effect van den diefstal afkomstig. Een van dte broeders zou een be kentenis hebben afgelegd. AANGENOMEN. Aangenomen het beroep te Somoren door ds. A. H. ('lansen te Uitgeest. STICHTING VOOR R.-K. VERWAARLOOSDE KINDEREN. Het klooster Harreveld bij Lichtenvoorde, dat door de Franciscaner-monniken is ontruimd, zal met de daarbij behoorende gronden worden ingericht voor een stichting van R.-K. verwaarloosde kinderen. UIT SINT MAARTEN. In het Bestuur van de banne Sint Maarten is' den 6 dezer herbenoemd tot lid van het Dagel. Bestuur de heer P. Bruin en benoemd tot Hoofdingeland in de plaats van den hec-v G. Visser, die niet meer in aan merking wenschte te komen, dte heer J. Visser. UIT TEXEL. Sedert vele jaren is hier niet zooveel hout komen aandrijven als gedurende de laatste dagen. Honderden wagenvrachten liggen op het gcheelc strand ver spreid of zijn reeds door de strandvonders geborgen. Ook in de Zuiderzee is veel hout opgevischt, terwijl achter den Hoorn een groote zeeton aandreef. Heden werd een vat terpentijn opgevischt. HIT HOORN. Door de schoonrijders-vereeniging- Oud-Hollandscli Ijsvermaak te Hoorn is gisteravond besloten, zich aan te sluiten bij den Nederl. Schaatsenrijdersbond. Zoo spoedig ijs en weder dit toelaten, zal een ge- cos tumeerd ijsfeest worden uitgeschreven. Zal door plotselinge weersverandering dit feest niet kunnen doorgaan, dan zal een gecostumeerd feest in de 1 arkzalen worden gegeven. Ook zullen zoo spoedig mogelijk wedstrijden in het schoonrijden wouden uit geschreven. t i. De eerste stappen voor de a.s. Landbouw/tentoon stelling te Hoorn zijn gedaan. De aanbesteding van het draineeren van het terrein aan den Westersingel. bestemd voor tentoonstellingsterrein is n.l. uitge schreven. Verder kunnen we mededeelen, dat pogingen wor den aangewend een eere-comité op te richten, terwijl de volgende commissies zullen worden gevormd: 1. Algemeene regelings-commissie 2. Oommissie voor de rubriek vee; 3. Oommissie voor de rubriek zuivel; 1. Oommissie voor de rubriek tuinbouw. Deze 3 rubrieken zullen de hoofdgroepen vau de tentoonstelling vormen. 5. Oommissie voor de rubriek landbouwzaden 6. Oommissie voor de rubriek pluimvee, enz. 7. Terrein-eommiissie. 8. Financiëele commissie. 9. Feestcommissie. 10. Oommissie voor de rubriek leermiddelen en in het algemeen het meer wetenschappelijk gedeelte Bijv. inzendingen van 't proefstation enz. Het bestuur heeft zich een assistent-secretaris toe gevoegd. De heer J. Sijp te Bobeldijk, oud-leerling der Land- bouw-winterschool te Schagen, heeft zich bereid ver klaard, deze functie te vervullen. SNIPPERS UIT HET Hld. Nieuwsbericht in de N. R. Cfc. „Men verzoekt ons te melden, dat het geen stier, maar een os was, die gigteren op het abbattoir alhier van zjjn geleider ontsnapte en daarna door verschil lende straten holde." Een Utreehtich nieuwsblad schrijft een artikel over de R. K. Geiten vak vsreeniging. Het is alleszins begrgpelgk, dat dit een gevolg meest zijn van zulk exclusivisme! Of soa het een drukfout kunnen zijn? Uit Ds Heraut: „Rhaumaiieklijders! Wilt gjj werkelijk met Gods huipe genezen worden? Gelieve dan postwissel te zenden ad 10 ets. of 2 postzegels k 5 et®, par brief aan, snz." Het tarief is ónchristelijk laag! Advertentian», „Te koop een vlugge Hit mat dozedc-wagen". „Een ontwikkeld MeLje ksn geplaatst worden in een Hinken Boekhandel. Een goede hand schrijvend, opgeruimd ea hierin eenigen tijd werkzaam geweest strekt tot aanbeveling," Uit een schoolblad „Wegens vergroeiing der tegenwoordig® wordt aan de Chr. school te Balk (Fr.) gevraagd eene onder wijzeres." Stijlbloempje uit „de Ingenieur" „Komende tot het ontwerp der waterleiding, zooals dit op de situatie is aangegeven, zoo zgn uit den aard der sa-k de gemeenten Schag-n, Hoorn en Enkhuizan de hoofdmomenten geweest, die daarbij hebben voor gezeten, terwijl ook Medemblik met zijn krankzinni gengesticht daarbij *1* hoofdlaotor is aangesloten" Rechter„Kan de rechercheur niet opgeven hoe kat het was, toen hjj den zakkenroller daar in ver dichte houding zag staan Rechercheur „Neen, meneer, want de man had m'n horloge gerold." Staatsloterij. Trekking van heden. 2e kl. 2e lijst. BENOEMING VAN REGENTEN EN REGEN TESSEN VAN HET BURGERWEESHUIS. Overeenkomstig het bepaalde in de tweede alinea van art. 2 der Verordening op het bestuur van het Burgerweeshuis te Alkmaar (Gemeenteblad No. 314) doen B. en W. den Raad de navolgende aanbevelingen toekomen voor de benoeming van vier regenten en twee regentessen van de bedoelde gemeentelijke in stelling I. de damesa. A. E. PronkHaasbroek. G. StikkelVan der Linden, b. M. C. Janssen—Van der Sluijs Veer. L. MulderMunneke. II. de heeren: a. J. Veenenbos. J. L. G. Belonje. b. H. W. Holsmuller. E. G. Wentink. c. Ds. A. C. de Regt. A. H. P. Blaauw. d. H. IJspeert. W. Bok. BENOEMING LEERAAR GYMNASIUM. B. en W. bieden den Raad aan eene door het college van curatoren van het gymnasium alhier, na1 verhoor van den Inspecteur der gymnasia, opgemaakte aanbe veling ter benoeming van een leeraar in de oude ta len en de oude geschiedenis aan de bedoelde inrich ting: 1. C. W. Krings, doctorandus in de klassieke lette ren, thans tijdelijk leeraar aan het gymnasium alhier; 2. Dr. O. J. Söhngen, doctor in de klassieke tette ren, leeraar aan het gymnasium en tijdelijk leeraar aan de H. B. S. te Nijmegen; 3. Dr. IV. H. Chr. van Esveld, doctor in de klassie ke letteren, leeraar in de oude talen aan de Godelinde- school te Hilversum. Door het curatorium worden Nos. 1 en 3 voor een tijdelijke, No. 2 voor eene vaste benoeming aanbevo len. REGELING JAARWEDDEN ONDERWIJZERS. Den Helen September 1.1. is een adres ingekomen van het bestuur der afdeeling Alkmaar van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, waarin in verband met het feit dat hij de behandeling van de regeling- der onderwijzersjaarwedden in de zitting van den ge meenteraad van Woensdag 14 October 1908 tengevolge van een fout in het algemeen rapport enkele wenschen van eenige raadsleden, betreffende het bedrag der pe riodieke verhoogingen en dat van de tegemoetkoming voor woninghuur niet nader besproken zijn geworden, verzocht werd te overwegen, of 't niet mogelijk is het bedrag der periodieke verhoogingen en dat der tege moetkoming in woning'huur meer in overeenstemming te brengen met de wenschen der afdeeling bovenge noemd, neergelegd in haar advies van 14 April. B. en W. zeggen in hun advies dat sedert de laatste herziening der verordening tot regeling der jaarwed den van de onderwijzers aan de openbare lagere scho len in October 1908 zich geene omstandigheden heb ben voorgedaan welke aanleiding geven de bedoelde verordening opnieuw aan eene herziening te onder werpen. De omstandigheid, door de adressante tot onder steuning van haar verzoek aangegeven, zoo zeggen B. en W. verder, zijnde een fout in het algemeen rapport der sectiën 't welk in 1908 ter zake diende, waardoor de heer Uitenbosch niet in de gelegenheid was eenige opmerkingen te maken bij art. 2 der verordening en waarop door dit raadslid in de vergadering van 14 Oc tober 1908 (zie verslag bl. 125), gelijk thans door de adressante, is gewezen, werd door uwe vergadering niet van genoegzaam gewicht geacht om op de behan deling van art. 2, dat reeds was vastgesteld, terug te komen. B. en W. stellen den Raad voor: Aan de afdeeling Alkmaar van den Bond van Ne derlandsche onderwijzers, als beschikking op haar adres d.d. 14 September 1909 te berichten, dat er gee ne aanleiding bestaat terug te komen op de bij raads besluiten van 14 October en 25 November 1908 tot stand gekomen regeling der jaarwedden van de onder wijzers aan de openbare lagere scholen. BEGROOTING BURGERWEESHUIS, DIENST 1910. De door het waarnemend bestuur van het Burger weeshuis alhier ingediende begrooting voor het jaar 1910 sluit in ontvangst en uitgaaf op 10920. In de memorie van toelichting wordt opgemerkt, dat door de opneming van 5 weezen in het begin van 1909, thans tot het weeshuis behooren 21 verpleegden, waarvan 3 op 1 Mei 1910 het gesticht zullen verlaten. Als vermeerdering een gelijk aantal van 3 weezen aan nemende, zijn de berekeningen geschied naar een aan tal van 21 weezen. Het aantal suppoosten bedraagt, behalve de waarnemend vader en moeder, 3 personen, n.l. de naaijuffrouw en 2 werksters. De buitengewone ontvangsten, aanvangende met het saldo der rekening van 1908 ad 753.07, worden geraamd op 2773.52; de gewone inkomsten op 8146.48, waaronder voor rente van kapitalen op de Grootboeken N. W. S. 6991.50; huur van rouwgoe deren 15; arbeidsloon, door de weezen verdiend, 150, 100 meer dan in 1909, wegens de meerdere verdiensten in den laatsten tijd; de rente van de ge meente Alkmaar, berekend over 3000, 150 en de huur van de lokalen voor het gymnasium en de Evan gelische Unie, evenals het vorige jaar, respectievelijk op 600 en 10. Ten aanzien van de uitgaven wordt in de betrekke lijke memorie van toelichting medegedeeld, dat het tractement van den vader en de moeder behouden is op het vroegere cijfer van 550. Dat van de naai juffrouw, overeenkomstig de hij de benoeming gedane toezegging, met 25 is verhoogd en gebracht op 200 terwijl de beide werksters ieder 3 per week verdie nen, zoodat onder volgnummer 1, diverse kosten van bestuur, voor tractementen is geraamd een bedrag van 1075. De beide volgende posten op dit volgnummer incasso rente enz. en defroyement zijn op dezelfde be dragen behouden; de premie voor pensioenverzekering' weesouders is echter voor memorie uitgetrokken. In volgnummer 2 is de voeding berekend naar de uitgaven in 1909 op 2900; vuur en licht zijn op het zelfde cijfer behouden, terwijl voor bewassching enz. 60 meer is geraamd, omdat meer goed buiten het huis wordt gewasschen. De uitkeering aan het R. C. Weeshuis, volgnummer 3, is geraamd op 640, 60 minder dan in 1909. In dat weeshuis zijn thans 14 weezen voor wie de jaarlijksche bijdrage ad 40 wordt betaald; 2 weezen als vermeerdering aannemende, is de berekening gemaakt over 16 weezen. Voor onderhoud is 50 en voor toelage aan vroege re beambten 100 minder uitgetrokken dan in 1909. De post belegging bevat de aflossing van de ge meente ad 2000 en de 300 als 1/10 deel van de niet- belegde 3000 tengevolge van de verbouwing voor het gymnasium. De overige posten, verzorging en verple ging van weiezen buiten het huis, onderwijs en leer middelen en diverse uitgaven, zijn op dezelfde bedra gen geraamd als in 1909. B. en W. stellen voor de begrooting van het Bur gerweeshuis voor het jaar 1910 vast te stellen in ont vang en uitgaaf op 10920 en het bedrag der schade loosstelling voor verpleging van niet tot het huis be hoorende weezen voor het jaar 1910 te bepalen op 200 per wees. JONG NEDERLAND. Men verzoekt ons te melden, dat de vere niging „Jong Nederland," afdeeling Alkmaar van 't „Alge meen Ned. Verbond" lijsten aanbiedt voor een propa- ganda-avond, dien zij zich, bij voldoende inteekening, voorstelt te geven op 15 Jan a.s. Moge 't streven van deze jeugdige vereeniging den steun vinden, dien zij behoeft, om 't plan tot uitvoer te kunnen brengen. HET SINT NIKOLAAS-SCHOOLFEEST. Een paar bijzonderheden, die minder eigenaardig in het verslag van gisteren geplaatst konden worden, dienen hier nog even vermeld te worden. Allereerst zij medegedeeld, dat het initiatief is ge nomen door de afdeeling Alkmaar van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, waarna een commissie uit de onderwijzers en onderwijzeressen werd benoemd. Om alle onderwijzers in staat te stellen aan het feest hun medewerking te verleenen, hebben B. en W. aan alle openbare scholen gistermiddag vacantie gegeven. Bijzonder verdienstelijk heeft zich gemaakt de heer Wester, onderwijzer aan het Rijks-Opvoedingsgesticht, die zijn mooie rol op voortreffelijke wijze vervulde, ge lijk uit het verslag van gisteren reeds kon blijken. De boot waarop Sint Nikolaas naar hier gebracht werd, was gratis afgestaan door de „Alkmaar Packet." De lieer G. W. van der Veen had aangeboden de too- verlantaarn te vertoonen. Ter uitdeeling aan de meis jes van de 3e klasse hadden een zestigtal dames pop pen geschonken, terwijl enkele jonge dames en jonge heeren speelgoed en boeken ten geschenke hadden ge geven. De firma Baan gaf de cacao en in bruikleen de koppen, de heer H. J. Koster een kist met speculaas en taai-taai, de firma Herms. Coster en Zoon por tretten van de koningin en prinses Juliana. Al de personen kunnen zich verzekerd houden van den dank der kleintjes en daardoor van die der ouders en verzorgers. AGENDA. DINSDAG: Danseurs us Crefeld, 8 uur, Diligentia. „Toonkunst," repetitie met or chest, 8 uur, Unie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 674—774, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/,8 /2 uur. Heeren van 8"/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, oafé „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zon er kans zijn," Diligentia. Typografen Studieclub, 872 uur, 't Wapen van Munster. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir. afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 874 uur. Gem. Koor, „Zanglust," 71/a uur. Alkm. Tooneelvereeniging, repetitie, 872 uur, café van deu heer v. Twisk, Nieuwesloot. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG: De ilageapeters, openb. uitv„ 8 uur, Harmonie. DONDERDAG: Lootsavond, 8 uur. Harmonie.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2