- - „HET WITTE HUIS". - - O. LIJ LU IV, Laat.hk.Bot6rstr.j6l.21l Hp f ip1/ Kleedermaker, S A y S i\ IE li W 8. HERREN DEMI-SAISONS van af 1 6.00. JONGENS DEMI-SAISONS -3 50. KT N DER JASSEN - 2 00. BLOUSES - O 90. BROEKEN - -2 00 De goederen voor de opraiming bestemd /.ij4 aan de Luatzijiie Uil GESTALD gang' ia gereed gekomen. Met het oog op den tegen woordigen toestand van het stoompontveer bestaat er echter op het oogenblik geen reden, om ten deze ver dere stappen te doen. Vise hafslag te IJ muiden. De wenschelijkheid om terug te komen op de wijzi gingen van het reglement voor den verkoop van visch te IJmuiden, is den minister nog niet gebleken, en hij kan geen termen vinden tot verlaging van de thans geldende retributie voor den opslag van visch. Een regeling, waarbij de belanghebbenden in de ge legenheid zullen zijn hun advies uit te brengen, om trent de ten behoeve der visschershaven uit te voeren meer belangrijke werken en andere in het belang der haven te nemén maatregelen, is in voorbereiding. ONDERZOEK NAAR DEN TOESTAND VAN IIET LEGER. De gepensionneerde kolonel der infanterie J. P. van den Hoff lieert een adres aan die Tweede Kamer gericht, waarin hij haar verzoekt te besluiten, dat een grondig en ernstig onderzoek zal worden ingesteld naar den toestand van liet leger, en in het bijzonder naar dien van het wapen der infanterie, daar die toe stand zeer ongunstig is en voortdurend ongunstiger wordt, hetgeen in hoofdzaak het gevolg is van de toe passing' van maatregelen, genomen met de bedoeling 0111 te sturen in de richting van een volksleger. Tn een Open brief aan dé. Tweede Kamer, uitgege ven bij H. Prakke te Nijmegen, heeft adressant zijn zienswijze en zijn bedoelingen nader toegelicht. RECHTZAKEN. Vervol/. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. ZUting van Dinsdag 7 Dec. Bedel «rij, f-i«-*p*nnighM Nadat een zaak met gesloten deuren was behandeld, moest Thomas H., gedetineerd in het huis van bewa ring, terechtstaan. Hem was ten laste gelegd, dat hij te Medemblik den 4de 11 November had gebedeld. Lit de getuigenverklaringen blijkt, dat beklaagde aan het huis van den deurwaarder A. J. Van Schoten om geld had gevraagd. Den volgenden morgen kwamen twee veldwachters in de slaapstee, waar beklaagde logeerde en verzochten -hem mode te gaan. Beklaagde had hier evenwel geen ooren naar en verzette zich hevig, terwijl hij één hunner, Van Rijn, een bloedneus sloeg en te gen een muur drukte. Daarna werden beklaagde de boeien aangedaan en begon hij te trekken en te rukken, dat het een last was hem mee te krijgen. Bovendien gaf hij den an deren veldwachter, Veldmeijer, toen een slag in het gezicht. De officier van justitie eischt tegen dezen be klaagde wegens bedelarij 12 dagen hechtenis^ en we gens wederspannigheid 2 maanden gevangenisstraf. Bedelarij. Oomelis N., eveneens gedetineerd in het huis van bewaring alhier, had zich te Medemblik aan hetzelfde feit schuldig gemaakt als de vorige beklaagde. Hij had met Th. H. bij den deurwaarder gebeld en was den volgenden dag door de politie uit de slaapstee ge haald. Hij had zich evenwel niet verzet. Tegen dezen beklaagde werd wegens bedelarij ^»en hechtenisstraf van 12 dagen geëischt. Straatschender ij. Frederikus S. te Grootebroek was de eerste beklaag de na de pauze. Hem was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 20 op 21 October opzettelijk en weder rechtelijk een glasruit had gebroken. De gemeente-veldwachter Eelse van der Meer te Grootebroek had proces-verbaal in deze zaak opge maakt. Hij surveilleerde in boyengenoemden nacht en kwam beklaagde met zekeren Duin tegen. Hij liep verder, hoorde even later glasscherven rinkelen en zag een gebroken ruit. Ente Duin, landbouwer te Grootebroek, verklaart in den nacht van 20 op 21 October met beklaagde in ge zelschap te zijn geweest. Deze was dronken en viel in de ruit, die daarop rinkelend neerviel. Bij 't huis waar dit gebeurde 't was een sterfhuis stond een draagbaar, die beklaagde wilde wegnemen. Getuige belette hem dit evenwel. Jan Vlam, die het bewuste huis bewoonde, sliep al, toen de ruit werd ingegooid. Hij schrok wakker en begaf zich naar de kamer waar het gebeurde. Daar ge komen, zag hij dé ruit in stukken liggen. Beklaagde beweert gevallen te zijn en niet opzette lijk te hebben gehandeld. Van de baar weet hij niets. De officier eischte tegen beldaagde wegens straat schenderij 5 boete of 3 dagen hechtenis. V ernieling. Nicolaas H. was niet versohenen. Hij had te Hel der in den nacht van 29 op 30 October met een stuk hout eenige ruiten ingeslagen. Pieter van der Hoeven vertelt op bovengenoemden nacht wakker te zijn geschrikt door het gerinkel van ramen. Hij stond op en zag beklaagde, die met een houten paal op zijn ruiten sloeg. Toen hij van de voor pui alle ramen op één na, had ingeslagen, legde hij de paal neer en zei: „Is 't- nu zoo goed?" Getuige diende een klacht in bij de politie. Eischtwee weken gevangenisstraf. Mishandeling. Dirk BI, landbouwer te Anna-Paulowna, had den 24 October zekere Oornelissen met een mes bloedend verwond. Beklaagde bevond zich toen in de herberg aan de Ewijcksluis, waar gedanst werd. Den heelen avond had hij ruzie met Voorthuysen. Toen hij met hem handgemeen werd, kwam Oornelissen tusschen- beide. Beklaagde, hierover niet erg gesticht, haalde een geopend mes uit zijn zak en stak Oornelissen daar mede in de dij. Beklaagde bekent het mes geopend in zijn zak te hebben gedaan om er met Voorthuysen mede te vech ten. De rijksveldwachter Thiessen merkte dien avond dat er iets broeide. Vroeg op den avond scheidde hij beklaagde al eens van Voorthuysen. Na afloop van het bal werd hij gewaarschuwd, dat er gevochten werd en vond hij Oornelissen, die hij naar den dokter bracht. Oornelissen werd vervolgens als getuige gehoord. Uit zijn verklaringen blijkt, dat hij inderdaad door be klaagde is gestoken. Jacoba Rentenaar vertelt na afloop van het bal met Willem Voorthuysen en zekeren Kooy het café ver laten te hebben. Beklaagde kwam toen op Voorthuy sen af. Getuige liep door en zag het steken niet. De laatste getuige, Simon Swierts, heeft van de vechtpartij niets gezien, maar den volgenden dag on geveer op die plaats een mes gevonden, dat getuige bij de politie bracht. Tegen beklaagde wordt wegens mishandeling een gevangenisstraf van 2 maanden geëischt-. Wordt vervolgd. t* E At HOU M 1 E O W f? KINDERVERLAMMING. In het dorp St. Johannesga (Fr.) breidt de kinder verlamming zich uit. Er zijn nu vier kinderen door deze ziekte aangetast. EEN ONGELUK. De sleepboot „Titan" is gistermorgen van Terschel ling te Nieuwediep teruggekeerd. Bij de poging' tot het afbrengen van het aldaar gestrande Russische stoomschip „Lucy" brak de bolder, waardoor de kok Vaas werd gedood fh de matroos Jonker werd ver- wond. DE ANTI-MILITARIST SMIT. 1 Ons bericht, luidende dat de anti-militarist Smit om gratie had verzocht aan H. M. de Koningin is grootendeels onjuist. Smit heeft echter wel liet voor nemen om binnenkort een adres te richten aan TI. IV waarin hij verzoekt om kwijtschelding van zijn strak onder bijvoeging van een memorie van toelichting', waarin de motieven worden aangegeven waarom die kwijtschelding verzocht wordt. EEN ONTPLOFFING. In de zaak der firma Giinther, Groenmarkt te Dordrecht, kwam Dinsdagmorgen iemand een aantal projectielen, waarmede op schepen, in tijd van nood, signalen worden gegeven, ten verkoop aanbieden. De zoon van den heer Giinther ging toen die projectielen onderzoeken. Ze bevatten o. m. grof korrelig kruit, een lont en een geel poeder. Vermoedende, dat dit poeder een sterk lichtgevend vermogen zou hebben, stak deze bet op het plankiei aan de Voorstraatshaven, waar hij en een knecht het hadden neergelegd, aan. Nauwelijks was het vuur met de gele substantie in aanraking, of een geweldi ge slag weerklonk, welke tot ver in den omtrek werd gehoord. Door den zwaren schok sprongen aan den aciiterge- vel van het huis een 20-tal ruiten. De zoon van den heer Giinther en een knecht werden verwond, doch ge lukkig niet ernstig. In het aangrenzende perceel van den lieer B. J. Zwang sprongen 10 ruiten, terwijl in drie huizen aan den overkant een 10-tal ruiten werden verbrijzeld. Op het plankier van den heer Giinther werd nog een zwa re plank vernield. De gevaarlijke projectielen, welke vermoedelijk dy namiet bevatten, zijn in de kruitkamer van het hoofd bureau van politie geborgen. II' FRAUDE IN DEN DIAMANTHANDEL. De 23-jarige koopman in diamant, S. Pimentel te Amsterdam, die zich verleden week Woensdag uit de voeten maakte en zich Zondagochtend uit eigen bewe ging bij de politie aanmeldde, blijkt zich tijdens zijn afwezigheid te Berlijn opgehouden te hebben. Van hieruit zond hij een pakket aan den voornaamsten be nadeelde, zijn broeder I. A. Pimentel. Dit pakket is nog niet geopend en werd verzegeld. Volgens zijn verklaringen, bij de politie afgelegd,^zou het echter bevatten: le. de partij diamant, die hij op den dag van zijn vlucht wan den heer Van de Riet had meegekregen, ter waarde van ongeveer 2000, en 2e twee partijtjes diamant, aan zijn broeder, den heer I. A. Pimentel toebehoorende, tot een gezamenlijke waarde van ongeveer 2700. Bovendien heeft de firma Mullem en Pimentel, waarvan zijn vader een der beide firmanten is, nog een partij diamant teruggekregen, welke hij aan een commissionnair ter verhandeling had gegeven en wel ke zich nog in het bezit van dien commissionnair be vond. AANRANDING. Een brutale aanranding heeft nabij Waterhuizen (Gron.) plaats gehad. Schipper Pinkster van Gronin gen was per fiets naar Waterhuizen gegaan om t© zien of zijn schip ook in aantocht was. Nabij genoemde plaats werd hij plotseling aangegre pen door een viertal kerels. De een sloeg hem op het hoofd, een ander wierp de fietslantaarn stuk en in de duisternis wist een derde zich meester te maken van de portefeuille, die Pinkster in den binnenzak van zijn jas droeg en waarin een paar honderd gulden aan bankpapier stak. Toen de aanranders het geld in hun bezit hadden, lieten ze hun slachtoffer aan zijn lot over en maakten zich met den buit uit de voeten. De politie doet onderzoek. rechthebbenden of de bewoners, op bloot vermoeden 'eener overtreding, binnen te treden. SPOORWEGTARIEVEN. Wij lezen in de Haagsohe Ct. Met het drukken van de kaartjes volgens de nieuwe spoorwegtarieven is de S. S. reeds zoo ver gevorderd, dat zij de invoering' van dat tarief met 1 Juni kan doen plaats hebben. De IT. S. M. echter, die met het drukken nog niet moet zijn begonnen zou zoo meldt men ons de invoering eerst met 1 October willen doen geschieden. Het is dus zeer waarschijn lijk dat de algemeene invoering eerst op laatstgenoem den datum zal plaats hebben, wordt ons bericht. GASBEDWELM1NG. De dochter van een 50-jarige bewoonster der Albert Cuypstraat te Amsterdam vond toen ze gistermiddag van pianoles thuis kwam, tot haar grooten schrik haar moeder, die alleen thuis was geweest, bewusteloos in de keuken liggen. Politie en geneeskundige dienst werden gewaarschuwd en uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de vrouw door het inademen van gas be wusteloos was geworden. Zij had in de keuken aard appelen zitten schillen en de kraan van het gaskom foor opengezet, met de bedoeling' dit aan te steken. 't Laatste verzuimde zij, het gas ontsnapte, doch de vrouw rook niets doordat zij verkouden was. Door het gas bedwelmd is zij toen van haar stoel op den vloei gevallen. Het is gelukt haar bij te brengen. BLOEDVERGIFTIGING. In de Naardermeer, gemeente Muiden, stierf Dins- I dag zekere vrouw Gr., tengevolge van bloedvergifti ging. De avond t© voren werkte zij aan een blauwen j kiel, raakte met een harer handen een wondje op haar lippen aan, wat vergiftiging met genoemd treurig gi I volg veroorzaakte. De vrouw laat een man met 6 kinderen achter ROLSCHAATSRIJDEN. Den 18den dezer zal door de rolschaatsenclub Rot terdam een nationale wedstrijd in schoonrijden voor dames, heeren en paren gehouden worden. IN VRIJHEID. Een geval, dat zich vroeger al eens elders heeft voorgedaan, i S'naar de Goesche Ct. meldt ook te Goes voorgevallen. Maandagmorgen werd een Oostenrijker, die daar gevangenisstraf had ondergaan, in vrijheid gesteld. Wijl men den man beschouwt als een ongewenschten vreemdeling, zou men hem over de grens willen zetten, doch volgens het vestigingsverdrag moet daarover eerst met de Oostenrijksche regeeriug worden onder handeld. Hiermee kunnen nog maanden verloopen en intussehen is de man overgebracht naar het liuis van bewaring te Middelburg, in afwachting van zijn uit zetting. VERMIST. Gisteren werd aan den Hoek van Holland vermist de heer B., uit Maassluis, incasseerder van wissels voor de firma H. Dirkzwager, te Maassluis, 's Namid dags zijn zijn jas en leege portefeuille gevonden. De politie heeft reeds verscheidene personen in ver hoor genomen. BRANDSTICHTING. Eenige weken geleden werd gearresteerd een 22-ja- rige metselaar te Etten (gemeente Gendringen), ver dacht van opzettelijke brandstichting. Bij gebrek aan bewijs werd hij echter uit de voorloopige hechte nis ontslagen. Thans is de man opnieuw aangehouden en naar het huis van bewaring te Arnhem overge bracht, verdacht in den avond van 5 December op nieuw brand te hebben gesticht en diefstal gepleegd. VERDRONKEN. Gisteravond is een 19-jarige werkman van de fa briek van de firma Wilton, nabij Schiedam, die naar zijn werk wilde gaan en, om den kortsten weg te ne men, het verboden terrein van de Gemeente Drinkwa- I terleiding overstak, in een reservoir geloopen en hoe wel direct hulp werd verleend, verdronken. VERLOFHOUDERSBOND. Aan den minister van Binnenlandsche Zaken ia door den Verlofhoudersbond persoonlijk een adres over handigd, waarin de vereeniging wijst op verschillende leemten en gebreken in de Drankwet, met de hoop, dat hunne bezwaren er toe mogen leiden, dat het ini tiatief genomen wordt voor een voorstel van wet tot wijziging en aanvulling der Drankwet. De bezwaren van den bond zijn de volgende: a. de Drankwet geeft geene definitie van het be- I grip sterken drank, niettegenstaande die wet den ver koop daarvan regelt en het vei'koopen van dien drank slechts door bepaalde personen en onder bepaalde voorwaarden toestaat; b. de Drankwet verbiedt, dat een verlofhouder zelfs in zijne woning als die binnenshuis gemeen schap met zijne zaak heeft sterken drank in voor- raad heeft; c. bij de Drankwet is zelfs aan de ambtenaren, be- last met het opsporen der overtredingen dier wet, toe gestaan, lokalen en woningen tegen den wil van de UIT OUDKARSPEL. Wegens overlijden van tien voorzitter van den Kerk en Dergmeerpolder, de heer H. Hart Cz. is in diens plaats benoemd de heer K. Kroon en tot vice-voorzit- ter de heer Jan Pranger, wonende beiden to Oudkar spel. UIT ZUID-SOHAKWOUDE. De afdeeling Geestnierambacht van de Hoofdafdee- ling Zoetwatervisscherij der Nederlandsche Heide maatschappij alhier is koninklijk goedgekeurd. UIT BROEK OP LANGEN DU K. Aan het telephoon-kantoor te Broek op Langendijk werden in de maand November behandeld 985 tele grammen, bovendien werden nog 400 gesprekken per telephoon gehouden. Aan de groentenbetaaikantoren te Broek op Lan gendijk en Noordscharwoude, werd in de maanden Oc tober en November als onderhandschen handel in tuin bouwproducten omgezet voor een bedrag van 73.639.44. UIT SCHAGEN. Den 8sten December hield de afdeeling Schagen van den bond voor Staatspensionneering een zeer goed geslaagden propaganda-avond in het lokaal Cérès al- I hier. De heer D. de Clercq van Bloemeudaal hield een pakkende rede, waarbij toepasselijke lichtbeelden wer den vertoond. Een lid der afdeeling zelve gaf een voordracht ten beste, terwijl eenige dames en heeren I dilettanten een paar mooie muzieknummers ten ge- hoore brachten. De voorzitter der afdeeling, de heer Hulsman, kon met recht bij de sluiting zeggen, dat deze avond zeer zeker rijke vruchten voor het propage-eren van het be- I ginsel van staatspensionneering zou opbrengen. UIT OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden stemming voor een lid van het bestuur van den polder Derg' en Kerkmeer wegens i overlijden van den heer II. Hart Cz. is gekozen de heer I E. de Boer Fz. VAN TEXEL. Onder zeer vele blijken van belangstelling vierde gisteren de lieer C. A. de Braai te: Den Burg zijn40-ja- rig jubileum als hoofd der school. Des morgens was het feest voor de kinderen in de fraai versierde school, waar de jeugd rijkelijk onthaald werd. Des avonds werd den jubilaris in het hotel „Texel" eene grootsche hulde gebracht. Verschillende perso nen voerden liet woord, en boden namens de gemeente, de ouders en ingezetenen en de collega's fraaie ge schenken aan. Van de gemeente ontving de jubilaris een fauteuil benevens een zilveren vork en lepel met inscriptie, van de ingezetenen een fraai salonameublement, van de collega's een garderobe met parapluie-standaai'd, en van de schoolkinderen bloemen en kamerplanten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gisteravond werd door de vereeniging „Plaatselijk Nut" haar eerste bijeenkomst niet1 dames in dit seizoen gehouden. Door eenige schoolkinderen werden onder leiding van den lieer Zaal eenige allerliefste liedjes gezongen, waarna die jongelui elk met een taai-taai huiswaarts keerden. Door een vijftal dames en hee ren werd daarna een allerleukst tooneelstukje „O, die malle Oom van Ginkel" heel vlot gespeeld. Verder een paar voordrachten, twee mooie liedjes van Ch. van Rennes, terwijl het geheel werd opgeluisterd door het keurig piano- en vioolspel van meij. T. Wagenaar en j de heeren Deutekom en Moeies. 't Was een gezellige, aangename avond, en het pu bliek ging dan ook hoogst voldaan huiswaarts. UIT KOEDIJK. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den Raad was de heer H. Kramer wegens familieomstan digheden met kennisgeving' afwezig. De voorzitter deelde mede dat de rekening over 1909 en do begrooting 1910 zijn goedgekeurd, en dat de suppletoire ligger der wegen is vastgesteld. Voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten berichten dat indien de Raad gebruik wenschte te maken van het recht, in art. 4 der Drank wet toegekend, dat dit voor den 1 Mei moet worden medegedeeld. Zonder eenige bespreking besloot de raad geen ge bruik van dit recht te maken. De Polder Kleijmeer zond eene gewijzigde politie verordening van dien polder. Voor kennisgeving aangenomen. De ouders der te St. Pancras schoolgaande kinde ren, zonden een schrijven in, waarin zij hun spijt uiten, dat de raad niet is ingegaan op het voorstel van St. Pancras inzake de betaling van een derde leerkracht aan de school aldaar, in verband met de icvoering van i- n De voorzitter deelde mede dat de beule colleges van Burgemeester en Wethouders dier Gemeente eene con ferentie hadden, waarin St. Pancras voorstelde dat jaarlijks 340 door Koedijk zou worden betaald, in dien het getal kinderen 17 bedroêg, doch indien dit boven 17 werd, dat dan Koedijk 20 meer zou geven voor ieder kind. De heer Geus z.u zich met 340 kunnen vereen i.- gen, doch onverminderd het aantal leerlingen en tot. in het jaar waarin een vierde leerkracht noodig is. De voorzitter gaf inlichtingen omtrent de jaarwed de en de rijkssubsidie. De heer Jonker merkte op dat St. Pancras niet erg welwillend is tegen Koedijk. Wanneer St. Pancras kans ziet van onzen toestand te kunnen profiteeren dian tracht het dit te doen, en zou willen probeeren de kinderen te Oudorp op school te krijgen, de afstand is niet veel grooter en de weg is beter. De heer Visser kan zich gofed voorstellen dat de menschen te St. Pancras hunne kinderen niet graag naar Oudorp zenden. De heer Beets steunde het voorstel van den heer Geus. Met algemeene stemmen werd dit aangenomen. Burgemeester en Wethouders stellen voor den over leden gemeente-ontvanger te ontlasten van die borg tocht, daar de rekening is goedgekeurd. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aange nomen. Bij de rondvraag' vroeg de heer Beets of de gemeen te verplicht is te zorgen voor een woning, wanneer iemand door verkoop de thans door hem bewoonde moet verlaten. De voorzitter zejxle dat er geen directe verplichting bestond, maar in geval van woningnood kan de ge meente helpen met behulp van den Staat, waarvan een voorbeeld werd genoemd. De heer Beets bedankte. De vergadering' werd gesloten. STAKING. In het drukkersbedrijf van den heer B. Jacobs te Groningen is een staking uitgebroken. De afdeeling van den Typografenbond geeft, vol gens de N. Gron. Ct-., de volgende lezing van de zaak: De aanleiding tot de staking is, dat door de druk kers moést overgewerkt worden, wat het afdeelingsbe- stuur hen verboden had, aangezien dat meende, dat het werk niet noodzakelijk was, maar in verband stond met de eventueele werkstaking, die binnenkort zal uit breken. Bovendien kon de winkelvergadering, die gis teravond gehouden werd, nu niet door die drukkers worden bezocht. De staking' is nu geproclameerd met als eischenin voering der loonregeling' en intrekking van het ontslag der ontslagen gezellen. Het Hoofdbestuur heeft zijn volle sanctie aan deze taking gegeven. NED. HËItV. GEMEENTE. Men schrijft ons: Door den kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente is een oommissie van 24 personen benoemd, die even als wijkbroeders in grootere plaatsen de predikanten zullen bijstaan. De reden hiervan is de voortdurende uitbreiding der gemeente Alkmaar waardoor het voor de predi kanten zeer moeilijk wordt de leden dér gemeente op tijd en stelselmatig te bezoeken. De werkzaamheden der commissie vangen aan met een enquête over ge heel Alkmaar, Huis aan huis wordt gevraagd na.ar lidmaten der Hervormde kerk en worden de benoodig- de gegevens opgeteekend. Zij die tot andere kerkge nootschappen behooren zullen wel zoo welwillend zijn om hunne dienstbaren in de gelegenheid te stellen, de commissie te woord te staan. ZooaLs men weet is de gemeente Alkmaar verdeeld in 4 wijken en heeft al dus elke predikant een commissie van 6 leden. Uit het college diakenen zijn enkele personen aan gewezen, tot wie deze commissieleden of wijkbroeders zich kunnen wenden, wanneer zij gezinnen ontmoeten, waai' gebrek heerscht. ACCIJNS OP HET GEDISTILLEERD. Den lOden December wordt de nieuwe wet van kracht. Artikel 2 dier wet luidt: Ieder, die bij het in werking' treden dezer wet bui ten de panden, bedoeld in artikel 84 3 der wet van 20 Juni 1862 (Staatsblad No. 62), meer dan 25 liter gedistilleerd, voor zichzelven of voor een ander in voorraad heeft, en ieder, die, na het in werking tre den dezer wet gedistilleerd inslaat, hetwelk vóór dat tijdstip hier te lande is verzonden, moet daarvan

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2