STADSNIEUWS. Aanbesteding. Laatste Berichten. Ingezonden Stuk ken. Do lieer Van Forcest zal dan eindigen; maar blijft op spoed aandringen. De lieer Ankerman wil de watertoestanden in liet noorden van ons land ernstig onder de aandacht der regeering brengen. Spr. zou willen dat de leden dor Kamer eens vrij kaarten kregen om een tocht te maken van do Lau werzee naar de haven van Stavoren. Ook is het noo- dig dat de minister daar eens gaat kijken, om te zien hoe dringend noodzakelijk de verbetering is. De ha ventoestanden in het noorden zijn werkelijk treurig. De heer De Mo me Ver Loren dringt aan op droog making van plassen in Noord-Holland en Utrecht en bespreekt vervolgens de regeling van den waterstand op de rivier de Vecht in Utrecht en Noord-Holkaid. Laat in deze quaestie spoedig' een beslissing worden genomen. Na een kort antwoord van den minister, die heden over de Zuiderzee zal spreken, werd de vergadering- te ruim 12 uur gesloten. ROUW AAN 't HOF. Het Hof zal eenige dagen lichten rouw aannemen wegens het overlijden van prinses Waldemar van De' nemarken en van den Hertog van Mecklenburg Stre- litz. U f M E M QD NIEUWS UIT DE EGMONDEN. In het bestuur van den polder de Egmondermeer zijn herbenoemd de heeren J. M. de Sonnaville tot secretaris en A. Met Jr. tot heemraad. UIT OOST-GRAFTD1JK. Tot ouderling van de Ned. Herv. gemeente te Ooat- Graftdijk is herkozen: de heer G. Korver. Tot diaken is gekozen de heer W. van der Oord, in de plaats van den heer K. van der Meulen, die bedankt had. UIT WEST-GRAFTDIJK. Deze week hield de afd. West-Graftdijk van den N. Ijsbond alhier haar gewone najaarsvergadering. Uit het verslag- van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen 53.55 en de uitgaven 30.51, •zoodat de rekening sloot met een batig saldo van 25.04. De heer TI. Zondervan werd als bestuurslid herkozen. Tot leden van liet best-uur werden gekozen de heeren D. Vorst en O. Vennilc, in de plaats van de heeren W. de Haan en J. Schoehuys, die bedankt had den. Tot afgevaardigden naar de Algemeen© Vergade ring werden benoemd1 de heeren W. Ton en J. Nap. Het uiu-loon voor de werklieden op de ijsbaan werd op 13 et. bepaald. VAN TEXEL. Te Koog' op Texel is eene dameszangvereeniging- op gericht met aanvankelijk 17 leden. Directeur is de heer Dikstaal, hoofd der school. UIT SCHOORL. Door het kiescollege der Hervormde Gemeente al hier zijn tot ouderling en diaken bij die gemeente res pectievelijk herkozen de heeren G. Hoogvorst Sr. en Jacob Swnan. UIT PURMEREND. Onder leiding van haren voorzitter, den heer J. Ui- tentuis Jr., van Kwadijk, hield de Afslagvereeniging „Beemster, Pui-merend en Omstreken" Woensdag een buitengewone algemeen© vergadering in 't lokaal „De tuinbouw" te Beemster, nabij Purmerend. Deze vergadering werd, wegens de daarin te nemen gewichtige besluiten, door ruim honderd personen bij gewoond. In zijn openingsrede deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging een schrijven had ontvangen van het gemeentebestuur te Purmerend, waar de afslagmarkt van groenten en vruchten sedert Ie- laatste jaren op den Beemsterburgwal wordt gehouden, dat de Raad heeft besloten, het heffingspercentage van den omzet op. deze markt te verhoogen op 600. in gaande met 't jaar 1910. 't Bestuur acht dezen maat regel zéér ingrijpend in de financiën der vereeniging. Was reeds vóór de stichting dezer markt te Purmer end 't plan in behandeling" geweest om 'n eigen ter rein voor de markt te koopen, thans acht 't bestuur den tijd gekomen, om den Beemsterburgwal te Pur merend te verlaten, 't Bestuur, zegt spreker, heeft zich terstond opgemaakt, om onderhandelingen te ope nen met de directie der H. IJ. S. M. tot 't verkrijgen in huur van een terrein bij 't station Purmerend ge legen. Spreker brengt genoemde maatschappij hulde voor haar voorloopige medewerking. Ook heeft 't be stuur zich in verbinding gesteld met den dijkgraaf van de Beemster, om een terrein te verkrijgen door ophooging aan den Beemsterringdijk, rechts van de Beemsterbrug, nabij Purmerend en ongeveer achter de villa van notaris van Beek gelegen. Ook de dijk graaf zegde zijn medewerking toe, die dankbaar werd aanvaard. Voorts "deelde spreker mede, dat 't bestuur door een deskundige een teekening- en begrooting van dit laat ste had laten maken, waaruit: bleek, dat de kosten on geveer J <000 zouden bedragen. Daar de onderhande lingen met de II. IJ. S. M. van hare zijde zéér lang zaam vorderen, kan t bestuur daarvan op dit oogen- blik niet de minste détails mededeelen. 't Heffing'spereentage van 't marktgeld, zegt spre ker, bedroeg 1/i van den omzet, dus dit jaar 425. Naar den omzet van dit jaar, zou dus 600 ongeveer /2 bedragen. Bovendien neemt de aanvoer jaar lijks meer en meer toe, wegens aansluiting van Scher merhoorn, De Rijp, Purmer en Wormer. Door deze toename zal t tegenwoordig© terrein spoedig- te klein blijken. '1 Bestuur stelt daarom voor, te beslissen, of we in I urenerend zullen blijven of n eigen marktterrein stichten. Met bijna lagemeene stemmen werd besloten tot 'n eigen terrein. Daarna liet de voorzitter stemmen, of dit terrein zal zijn bij 't station te Purmerend of bij den Beem sterringdijk. Eveneens met bijna algeineene stemmen wordt be sloten tot 'n terrein in de Beemster. I urinerend verliest dus deze bloeiende afslagmarkt. UIT WINKEL. In de Woensdag gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat de destijds door den Raad vastgestelde verordening op de begrafenisrechten, waarin die rechten werden verhoogd om daaruit dé kosten van een lijkwagen te vinden, niet is goedge keurd, doch dat B. en W. nu voorstellen een afzonder lijk tarief voer den lijkwagen daarin op te nemen en wel voor het begraven in eigen graven 10,' voor het begraven in huurgraven 8, voor het begraven in ge meentegraven 2.50. De heer Breebaart vroeg of onvermogenden ook nioeten betalen. De voorzitter deelde mede in het uiterste geval niet, maar zoolang ze in een begrafenisfonds zijn wel. De heeren Over en Wit informeerden naar de kosten voor het begraven. De voorzitter deelde mede, dat dat met inbegrip van alles, hoogstens kan bedragen, klasgewijze 21.20, 14.20 en 9.70 plus aankoop of huur van graven. In verband met een circulaire van Ged. Staten op lepahngen vast te stellen voor verkoop enz. van melk is een wijziging der politie-verordening ontworpen en het advies der Gezondheidscommissie te Hoorn daar op ingewonnen. Ontwerp en advies worden voorgelezen en na eenige discussie wordt vastgesteld: dat voor schoonmaken van vaatwerk enz. alleen goed regen-, wel- of nortonwater gebruikt mag wor den dat geen melk bestemd voor verkoop mag worden vervoerd of uitgevent dan iu gesloten emmers, kannen enz. dat uit een woning waar een besmettelijke ziekte heerscht, geen melk uiag worden verkocht; en vervolgens beperkende bepaling op het houden van vee en ver zamelen van mest op voor dè gezondheid schadelijke plaatsen, en voorschriften omtrent instandhouden van g*ebouweii en afscheidingen langs openbare wegen. Door den heer J. Bakker, hoofd der school in den Groetpolder is met ingang van 1 April 1910 eervol ontslag gevraagd wegens gezondheidsredenen. Burg. en Weth. stellen voor, het ontslag eervol te verleenen en sollicitanten op te roepen op do jaarwedde als bij de verordening is bepaald, daarbij wordt tevens de voorkeur gegeven aan het bezit van bij akten. Aldus werd besloten. Door de Gezondheidscommissie te Hoorn is gewe zen op de wenschelijkheid in het Wees- en Armenhuis enkele noodige verbeteringen aan te brengen. Burg. en Weth. hebben een onderzoek ingesteld en deeleu mede wat ze zoo al noodzakelijk achten, dat met een 'en ander ongeveer 100 zal bedragen. De heer Breebaart stelt voor Burg. en Weth. te machtigen het noodige te doen verbeteren en daarvoor een crediet van bijv. 150 toe te staan. Aldus wordt besloten. De Voorzitter legt over de ontwerp-plannen om bij de school te Lutjewinkel en De Groetpolder een gele genheid te maken voor het geven van onderwijs in vrije- en oi-deoefeniiigen, de kosten bedragen per school pl. m. 500. Voor de school te Winkel is nog geen voorstel omdat de heer districts-schoolopziener te Alkmaar daar meer veranderingen dringend noodij acht en die nog niet bekend zijn. D© voorgelegde ont werpen worden goedgekeurd en zullen aan den heer districts-schoolopziener worden opgezonden. De wenschelijkheid wordt besproken om alle school pleinen te bestraten. Door G. de Leeuw te Winkel is afgekocht de grondrente rustende op de perceelen C 5 én 11, tegen de penning 40, het recht daartoe is aan de koopers des tijds bij de koopakte verleend. Het gestorte bedrag is 506.80. B. en W. stellen voor van dat bedrag te betalen het van tie crediotbank te Alkmaar gekochte perceel, met overdracht J 250 en voor het overige bedrag te koopeu een inschrijving grootboek 3 N. W. S. Aldus wordt besloten. Tot leden der commissie belast met het toezicht op de wegen voor 1910 worden benoemd' de heeren P. Wit Cz., O. Meurs en de voorzitter. Allen verklaren de benoeming aan te nemen. Tot armvoogd wordt benoemd in de vacature J. Timmerman de heer J. Brugman Dz. en herbenoemd de heer T. Beumkes. Bij acclamatie herbenoemd tot regenten van het wees- en armenhuis mevrouw MelchiorKoomen. Vervolgens wordt besloten: De schoolbehoeften voor 1910 openbaar aan te be steden. Evenals vorige jaren een kasleening te sluiten van hoogstens 2500 tegen 5 rente. Ook nu weer een nieuwjaarscollecte te doen hou den. De inschrijving grind voor 1910 nu reeds open te stellen en spoedig te doen leveren voor een dteel. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. UIT ZUID- EN NOORDSCHERMER. He Raad vergaderde Woensdag 8 December 1909, des namiddags 2 uren. Alle leden waren tegenwoordig-, uitgezonderd de heer W. Spaan. Voorzitter was de heer C. de Boer, burgemeester. Na opening der vergadering werden de notulen ge lezen, welke onveranderd werden vastgesteld1. De voorzitter deed mededeeling van de volgende in gekomen stukken: a. Door Ged. Staten goedgekeurd© rekening over den dienst 1909 en de begrooting voor den dienst 1910 en het in de vorige vergadering vastgestelde supple toir kohier voor den hoofdlelijken omslag. b. De bij kon. besluit goedgekeurde verordening op de heffing van schoolgeld. c. Van het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde werd be vonden en in kas bleek te zijn een bedrag van J 3359.90. Voor kennisgeving- aangenomen. Benoemd werden: a. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur: (herbe noemd) de heer Jb. Kriek. b. lot leden der commissie tot wering van school verzuim (herbenoemd) te Grootsehermer de heeren Jn. Kuijper en O. Scheringa en te Driehuizen de heeren J. Strooiner en Jb. Wester in de vacature ont staan door het vertrek van den heer D. Huijser vnn Reeneu. c.\ Regentes over de weezen Mej. N. Wiedijk Kuijper (herbenoeming). In verband met het verleenen van eervol ontslag aan den heer D. Woud als brandmeester te Groot- schermer, wegens vertrek, wordt in diens plaats als zoodanig benoemd de heer T. Slooten. Met ingang van 1 Januari wordt opnieuw aange steld als geneesheer belast met de doodscliouw enz. in deze gemeente Dr. W. O. O. ten Veldhuis, arts te Stompetoren. Na nog al breedvoerige bespreking-, waarbij duidelijk blijkt dat door den Raad niet veel gevoeld wordt voor de invoering- van dit leervak, in verband met de af wijzende beschikking van heeren Ged. Staten op het verzoek om vrijstelling tot liet geven van onderwijs in de vrije- en orde-oef, wordt op voorstel van B. en W. ter toelichting- waarvan een teekening met omschrij ving en begrooting van kosten worden ter tafel ge bracht, besloten tot den houw van een overdekte gele genheid bij de beide scholen met de bedoeling dat door het Rijk da bij art. 48 2e lid', dei- onderwijswet be paalde bijdrage zal verstrekt worden. Besloten wordt tot belegging- bij de Rijkspostspaar bank van kasgeld. D© vergadering werd daarna met een woord van dank door den voorzitter gesloten. DRANKLUSTIGEN. In verband met de verhooging van den accijns op het gedistilleerd, was het gisteravond bij verschillen de handelaren in Den Haag zoo druk, dat de koop lustigen tot buiten op straat queue moesten niaken. ROLSOHAATSENRIJDEN. Dezer dagen zullen de heeren-leden van do „Am- sterdamsche Hockey- en Bandy Club" hun oefeningen op de rolschaats aanvangen in de rijwielzaal van de Fongers-agentuur te Amsterdam. Zooals men weet behoort bet hocky of eigenlijk bandy tot een der vele vormen, waarin men de rolschaatssport kan beoefe^n. Het spel wordt dan echter niet met een bal, doch met vlakke ronde hout schijven gespeeld, terwijl ook de stok langer toeloopt en aait het einde minder rondgebogen is. GESLAAGD. De lieer J. N. Preijer, gep. kapt. t. t. O. I. L., slaagde heden te 's-Gravenhag© voor het accountants- oxamen. OHAMBLIJ EN KARDEC. Wij herinneren nog even aan de voorstelling welke hedenavond wordt gehouden in Diligentia, tijdens wel ke er „moderne wonderen" worden vertoond, die zelfs in het Koninklijk paleis succes hadden. Herst. Apostolische Gemeente, Sclvoolstraat, No. 6. Voorin. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste da gen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Herv. Gem. te Oudorp, geen dienst. Nederl. Herv. Kerk, Stompetoren, Zondag 12 Dec. 9l/2 uur, Ds. Wemer. Herv. Kerk, O terkek, 9'/2 uur, Ds. van Meurs. Herv. Kerk Bergen, 10 uur, Ds. Cannegieter. Ned. Herv. Kerk, Sdhennerhorn, 's av. half 7 Ds. Lindeboom te Oudorp. Oer. Kerk, Preeklezen. Herv. Gem. te Egmond binnen, 10 uur, Ds. K. Hen driks van Akersloot. LOOTSAVOND. „Wat zijn het toch leuke dingen" werd er gisteren op de Lootsavond' gezegd, toen. er nog maar weinig Lederen gezongen waren. En we moesten die uit spraak volmondig- bevestigen, 'n Menigte kinderlie deren van verschillend, zeer uiteenloopend genre heeft de heer Loots geschreven op teksten van Jos, M. Reyn- ders, S. Rombouts, N. Doumen, Christine Vetter en J. A. Bakker. De gedichten van laatstgenoemde zijn reeds heel wat vroeger gecomponeerd' en uitgegeven onder den titel „in 't kroningsjaur." en „een Lente kind' dankt het, ontstaan aan de geboorte van prinses Juliana. De muziek van al die liederen ademt 'n frisschen geest, en men voelt dat een man van fijnen smaak en groot compositietalent zich doet hooren. Zij verdie nen daarom ten volle algemeen bekend te worden. De begeleiding van sommige is karakteristiek en maken er 'n kunstliedje van. Op 't allergunstigst werden ons die liederen aange boden. De componist begeleidde op een Ibachvleugel (door de Gebi'. Spanjaard geleverd) waarmede de heer L. zeer was ingenomen; het kinderkoor „Zang- en Vriendschap," met een zangklasse van jonger kinde ren, onder leiding van den heer M. Lindeboom en mej. Scholten, zongen ze. Eerst kwamen de kleintjes met 'n viertal liedjes, die reeds dadelijk in den smaak vielen. Vervolgens de grooten, alleen, of» met de jongeren te samen. En al die stuitjes met 'n enkel nummertje had men wel eens moeite om op toon te blijven werden zoo aar dig, zoo leuk voorgedragen. Duidelijke, zuivere uitspraak, klankgehalte en voor dracht, altijd weer trekken deze hoedanigheden in dit koor de aandacht. Alle liederen zijn éénstemmig en daarom was het goed gezien als slotnummer van het programma te geven een kleine cantate „het onweer" op woorden van M. G. ('n tekst die als 't ware om muziek vraagt) waarin behalve een solotrekje, een tweestemmig gedteelte in voorkomt. Mej. Hermine Schol ten, de bekende altzangeres uit Haarlem zong óók van die kinderliederen, en eigen aardig, evenals elders (te Amsterdam door den heer Zalsman) had de zangeres hier met de humoristische het meeste succes. Maar ze werden ook evenals de andere onverbeterlijk voorgedragen. Later zong mej. S. nog twee andere liederen van dien Haarlem- schen componist. Heel mooi was „in de Lente" maar in „in 't Woud" kon de prachtige, volle altstem zich eerst in al haar schoonheid ontplooien. Dit lied, zóó gezongen, vergeet men niet licht. De heer Loots, we zeiden het reeds, begeleidde zelf, of liever, illustreerde. Want dat is geen gewoon be geleiden meer, dat is 'n kunstuiting op zich zelf. 't Deed goed de zaal zoo geheel bezet te zien met een publiek, dat blijkbaar zeer veel genoot. Met het organiseeren van dezen avond heeft de heer Lindeboom een goed werk gedaan; het bekend maken dezer liederen kan niet genoeg geprezen worden. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 7 Dec. Vervolg. Mishandeling, Gerbrand K. te Schermerhorn was ten laste gelegd, dat hij den 31en October te Alkmaar H. J. Jansen had mishandeld met een stok. Hendrik Jansen te Beverwijk vertelt door beklaag de zonder eenige aanleiding geslagen te zijn, toen hij voor de pastorie cp het Verdronkenoord liep. Beklaagde zegt niet te weten, dat hij geslagen heeft, hij was waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank. Gerardus Mattheus Verwoerd te Bergen verklaart genoemden Zondagmiddag aan den overkant van de Pastorie op het Verdronkenoord te hébben geloopen. Van daar zag hij de kloppartij en merkte hij, dat be klaagde Jansen sloeg met een stok, zoodat deze bloed de. Jacob Martinus Jansen, boekdrukker te Alkmaar, bevond zich Zondagmiddag den 31sten October in zijn huis aan liet Verdronkenoord'. Zijn dochtertje waar schuwde hein, dat er gevochten werd. Beklaagde begaf zich naar buiten en zag dat Hendrik Jansen vreeselijk werd afgerammeld door beklaagde. Getuige begaf zich vervolgens naar de politie om deze van het gebeurde in kennis te stellen. Beklaagde zegt zich niet te herinneren op het Ver dronkenoord te zijn geweest, wel op het bureau van po litie. Beklaagde herkent thans de stok als de zijne, maar weet niet, hoe hij die kwijt geraakt is. Tegen beklaagde, die zich volgens den officier van justitie beestachtig heeft gedragen, werd wegens mis handeling 6 weken gevangenisstraf geëilcht. W ede r span nigheid. De laatste zaak was die tegen Pieter M., arbeider te Warmenhuizen, hij had zich te Bergen den 7en No vember in staat van dronkenschap op den openbaren weg bevonden. In het belang van de goede orde en in beklaagde s eigen belafig- wilde de majoor der rijks- veldwaeht, Evert Broekhuysen, hem naar het arrestan- tenlokaal overbrengen. Beklaagde, verzette zich hier tegen hevig door te trekken, te rukken, te schoppen enz. Wegens wederspannigheid eischt de officier der justitie 2 weken gevangenisstraf. PREDIKBEURTEN. 12 December 1909. Groot© Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, voorin. 10 men, Ds. de Pree. Avond 6 uren Ds. Kloosterman. Catk. Zond'. 48. Evan.-Luthersche Kerk, voorin. 101/2 uren, Ds. J. YvPoort, pred. te den Helder. Doopsgezinde Kerk, voorm. 1072 uren, Ds. Glasz. Kem.-Gereform. Kerk, voormiddags 101/2 ure, Ds. de Regt. Gereformeerd© Kerk, voorm. 10 uren, Ds. Weohge- laer. Avond 6 uren, Ds. Wechgelaer, cath. Zondag 40. Consistorie Geref. Kerk. Oudegracht D 83. Vrijdag avond 872 uur vergadering van de Jongelingsveree- niging „Paulus." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth," Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienstoefe ning. Gebouw V aakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 3/a5 uur, Vergadering van d© Christel. Jongelings- yereenig-ing „Zacheus," voor jongelieden boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur. Vergadering van de Christel. Knapanwreeniging „Timotheüs," voor kna pen van 1216 jaar. AGENDA. VRIJDAG: Toonkunst, repetitie, 8 uur, Unie. Alkm, Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaax-ts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/2 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 71/iS1/* uur. Heeren van 8595 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Orpheus, rep. 8 uur, Central. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," mensjes, 3de afdeeling van 31/241/., uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 89 uur, laden- fa.d 910 uur, 't Gulden Vlies. Mannenkoor „Excelsior," rep 874 uur, Diligentia. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. VRIJDAG: Ohamblij, openb. uitv., 8 uur, Diligentia. ZONDAG: „Trouw moet blijken," uitv. 8 uur, Diligentia. Gem. Gebeelonth. Zangvereeniging „Door onthou ding vereenigd, concert 8 urn-, Harmonie. Bij ds ep giste:en ten stadhuixe gehtuden aanbe steding ?coi de levering vs n 402(00 stuks straatklin- kt is, waalvorm, werden 7 insehrgvingabiljetten, in geleverd n.l. van Bonté en Bakker te Wjjk bjj Duurstede, f 17.75 per 1000; Ter wit dt en Aints te Millingen bjj Nrjms- geü, f 16.95 A en f 16.45 B; A. P. Heinis te Arnhem, f 17.40N. A, CoDjjn te Nijmegen, f 17.24N.V, Bouwstoffen v/h. P. Mostelaar te Alkmaar, f 17.A, f 17.25 B en f 18.54 CC. G. de Wild te Alkmaar, f 17.50; W P. Stael en Zo. te Alkmaar, f 17.50 A; f 17.— Bf 18.— Cf 17.50 Df 17.45 E. Da gunning is, in afwachting van een ondersoek der ingezonden monsters, aangthouden. II. M. DE KONINGIN. AMSTERDAM, 10 December. Naar aanleiding van een bericht, dat de ronde doet, als zou het Hof met 't oog op de blijde verwachting, waarin H. M. de Koningin verkeert dezen winter op 't Loo blijven, meldt men uit den Haag-Met den meesten aandrang wordt van bevoegde zijde verzocht geen notitie te ne men van dit door niets gewettigd bericht. Daarentegen meldt men uit Apeldoorn: We zien in bovenstaand verzet liet bewijs, dat er voldoenden grond bestaat, het bericht omtrent H. M. tegen te spreken. Aan het Bestuur der Evangelische l/nie te Alkmaar. De endergetetkenden wensehtn gaarne op Uw ver soek openlgk uit te spreken dat wg htt verschijnen v*n het veislag van het verhandelde in de ledenvergadering van de afdeeling Alkmaar e. o. van den N*d. Prot.-bsnd op don 18 November jl. gehouden, voorkomende in de Alkmaar- #*hi Cturant van 20 November betreuren. dat wjj niet gelooven dat het Bestuur der Evange- lisehe Unie bedoelt twist en tweedracht te sasien tuaschen de vrijzinnig-godsdienatigen hier ter stede; dat wg ons verheugen in den bloei der beide, nu bestaande Zondagischolen van vrgziainge richting, al hebben we eenmaal gehoopt en blgven we de ver wachting koestereD, d«t eenmaal één Zondagsschool in dien geest voldoende s*i zgn dat het onse innige wenssh is, dat er broederlijke samenwerking zij tusreken alle lichamen die hier ter attdo in vrijjinnig-godadieaatigon geest werkeD, tot ssgepraal van hut ne b«giru. La. Htogaohtend, Namens hst Bestuur der tfdeelirg Alkmaar van den Nad. Prot.-bond, VoorsiiterJ. P. TERNOOIJ APÈL. SecretarisA. C. DE REGT. DE ALKMAARSCHE SPEELPLAATS IN DEN HOUT. Geachte Redacteur I Ik meende dat, door op het artikel van A. P. 11. (is dat geen anonymus) over speeltuinen, terug te ko men en daardoor wat aan te dikken, misschien eenige kans zou ontstaan dat ook nog anderen eens iets over deze aangelegenheid zouden zeggen, maar helaas nie mand^ heeft iets gezegd naar aanleiding van uwe vriendelijke uitnoodiging, alleen ik en dan nog wel iets onsympathieks, dat was voor tegenover uwe be leefdheid erg onaangenaam. Animoriteit lag echter niet in mijne bedoeling en u onaangenaam zijn even min, ook meen ik niet dat Iemand die een denkbeeld heeft dat direct zelf in practijk moet brengen; maar toch is het volgens mijne bescheiden meening ook weer niet onpraetisch (om zijne denkbeelden ingang- te doen vinden) zelf een tastbaar voorbeeld te geven, vooral voor personen met finantiën is dat zeer wel mo gelijk hebben niet zeer veel weldadigheidsinstellin gen, vooral van vroeger, hun ont- en bestaan daaraan niet te danken? Ik voor mij geloof dat de kans van slagen daardoor grooter zou worden, grooter dan dooi' het schrijven van zoo'n artikel, zooals dat van A. P. II. (ernstig bedoeld?) over een paar kolommen in uw blad, waarin u steeds ruimte te kort komt. Als de kindervriend geen anonymus was geweest zou ik het ook niet geworden zijn; want ik ben het met U eens anoniem schrijven is soms minder wen- schelijk; maar A. P. II. was zoo beleefd hiermede te beginnen terwijl u, gezien uw naschrift op mijn, u onsympathiek anoniem geschrijf, het artikel van de anonymus A. P. H. wel goedkeurt. Ik blijf nog steeds hopen dat mijne meening verwe zenlijkt zal worden én het voor en tegen daar door over speeltuinen besproken zal worden, terwijl ik even mededeel dat den Raad van een onzer groote ste den zoo welwillend was een terrein voor speelterrein beschikbaar te stellen; maar helaas na eenigen tijd; wegens verregaande baldadigheden in den mimsten zin, van de lieve kleinen, genoodzaakt was het besluit weder in te trekken. Mijnheer die Redacteur, de beleefdheid omtrent de plaatsing van het bovenstaande gaarne aan u overla tend, en mij aanbevolen houdende voor die mededeeling

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2