s* ■ff» iS& 51» S T A f>8 N l E l1 W S. BUITEN LA N Laatste Berichten, *y, mu GEMENGD NIE UWS. VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER RI.TKSLANDBOÜW-WINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bovenstaande vereeniging vergaderde gisteren in het lokaal Ceres te Schagen. De vergadering, die bezocht Was door 32 leden en twee eereleden, werd geopend door den heer J. Best Nz. als voorzitter, die de aanwezigen welkom heette en de vereeniging verderen bloei toewenschte. De notulen werden daarna goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de rijksserum-inrichting te Rotterdam met de studie der bodem bacteriën nog niet voor publiceering gereed is dat verschillende ver slagen en brochures waren ingekomen. Aan het daarna door den secretaris, den heer P. Hopman, ingediende jaarverslag ontleenen wij dat 12 nieuwe leden tot de vereeniging toetraden, terwijl er 4 bedankten. Het aantal leden bedraagt nu 80. De finantieeie toestand is niet zoo rooskleurig, dit komt in hoofdzaak door de uitgave van den 2den ruk over landbouwboekhouding, waarvan dië verkoop niet zoo vlot gaat, door de verschijning van een dergelijke uitgave van de rijkslandbouwleeraar. De statuten werden gewijzigd en de koninklijke goedkeuring op die wijziging is verkregen. Tot ondervoorzitter werd benoemd de heer P. J Eriks. In herinnering werd gebracht de excursie dezen zo mei' te Alkmaar gehouden naar het gemeente-slacht huis en de margarinefabriek en dank gebracht voor de welwillende ontvangst der vereeniging' van de zijde der directeuren ten deel gevallen. De rekening en verantwoording ingediend door den penningmeester en in ontvangst aangevende een be drag van 332.53° en in uitgaaf van 291.45° alzoo een batig saldo van 41.08, werd zonder bespreking onder dankzegging goedgekeurd. Het bestuur stelde voot het saldo van 40 te be steden tot uitloting van 8 aandeelen van 5 ter del ging van de schuld van 200. Dit voorstel werd aangenomen. De heer Eriks, assistent aan het rijkslandbouw- pi oef station deed mededeelingen omtrent het station van melkonderzoek. De in het vorig verslag gemelde bloei van het sta tion van melkonderzoek wordt wederom bevestigd. Van 1 Januari15 December 1909 werden 2878 mon sters melk onderzocht, een getal dat sinds de oprich ting nooit is bereikt, voor een zeer groot1 deel wordt deze stijging' toegeschreven aan het flink optreden van den controleur en het aanwerven van nieuwe klanten; den heer Ploeger, controleur, wordt daarvoor een woord van hulde gebracht. Ook de verlaging' van het tarief kan een reden van den vooruitgang worden genoemd. De prijs per mon ster bedraagt 12 ct. voor particulieren, 10 ct. voor fa brieken. De fabrieken en fokvereenigingen boden 2156 mon sters aan en particulieren 722. Het station biedt een uitstekende gelegenheid' aan voor niet bij fabriek of vereeniging aangesloten boeren om hunne melk te la ten onderzoeken. Met het oog op de bezwaren bestaande aan de thans geldende tabellen, besloot de commissie een andere ta bel te ontwerpen welke beter voldoet. 1 ot loden van liet bestuur wegens aftreding van de hoeren J. Best Nz. te Berkhout en P. D. Regelman te Anna Paulowna werden gekozen do beeren G. Nobel te Lutjewinkel en J. C. Dijksen te Houtrakpolder. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. J. Eriks te Hoorn. De verschillende benoemingen werden aangenomen. Uitgeest werd door het bestuur aangewezen als de plaats waar in het volgend jaar de voorjaarsvergade ring zal worden gehouden. De melksuikerfaibriek had op een desbetreffend schrijven geantwoord dat zij bezwaar maakte de fa briek te laten bezichtigen. Het bestuur liet nu zijn voorstel vallen en viel na eenige algemeene besprekingen de keuze op Enkhui zen, er zullen pogingen worden aangewend om de kweekerijen van de heeren Sluis en Groot te bezichti gen. Het Bestuursvoorstel, om mede te werken aan de definitieve oprichting van den algemeenen bond werd zonder besprekingen met algemeene stemmen aange nomen. Besloten werd eveneens machtiging te verleenen tot het aanvragen der koninklijke goedkeuring op de statuten van den Algemeenen Bond, eveneens goed to keuren dat op het einde van 1909 voor gemeenschappe lijke rekening worden uitgegeven de verslagen en me dedeelingen van alle aangesloten vereenigingen onder den naam van Handelingen van de Vereenigingen, aangesloten bij den Algemeenen Bond enz. welke han delingen alle leden der aangesloten vereenigingen zul len ontvangen. De heer G. Nobel zegt naar aanleiding daarvan dat deze handelingen meer het karakter zullen hebben van een jaarboekje en dat de oprichting van den bond en de uitgave van het jaarboekje veler sympathie mag verwerven en dat de afdeeling' Zeeland zich van de organisatie heeft teruggetrokken. De dooi' het bestuur aangeboden begrooting melden de in ontvangst en uitgaven 237, werd goedgekeurd nadat de heer G. Nobel had toegelicht dat de post uit gave van een jaarboekje wellicht wat hooger zal zijn. lot lid in het bestuur in den Algemeenen Bond werd benoemd de heer G. Nobel te Lutjewinkel. Uit de door den heer O. A. J. M. de Gies gegeven beantwoording van de vraag: „wat is op eene boerderij zonder veel moeiten of onkosten te verdienen met de kippenfokkerij V bleek dat die fokkerij genoegzaam productief kan zijn indien zij doelmatig met zaken kennis aangelegd en bestuurd wordt door personen die er neiging toe gevoelen haar te behartigen. Uit de breedvoerige toelichting bleek dat bij eene fokkerij van pl. m. 200 boenders pl. m. 1.50 per hoen en per jaar wordt verdiend. De soort der hoenders, de hokken, de voedering enz. weid door spr. duidelijk uiteengezet. Hij oogstte dan ook den dank der vergadering. Omtrent de vraag „zal in 1910 eene excursie naar eene andere provincie worden gehouden?" ontspon zich eene vrij breedvoerige discussie waarin de heer Koster haar verdedigde en do aandacht vestigde op Friesland, de heer G. Nobel sloot zich hierbij aan, de heer E. Govers noemde den Wilhelminapolder en het heng- sten-depot te Bergen op Zoom. Na verdere besprekingen, waarbij de voorzitter het idee van den heer Koster steunde, werd besloten in 1910 een excursie naar Friesland to ondernemen. Wordt vervolgd. UIT DE RI.JP. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag' 17 December 1909, 's avonds 7 uur. Voorzitter de heer P. A. Romijn. Aanwezig alle leden. In deze vergadering onderg-ingen de notulen, in verband met een opmerking van den heer Hoedema- kt-T, eenige wijziging. De voorzitter deed mededeeling van de volgende ingekomen stukken a. Schrijven van Ged. Staten d.d!. 3 November, me- dedeelende de goedkeuring, zonder eenige op- of aan merking van de gemeente-rekening over 1908. b. Schrijven van de heeren 0. Kuiper en S. J. Hoek, waarin zij kennis geven hunne benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aan te nemen. c. Schrijven van den heer A. 0. Nakken te Haar lem, waarbij Hij verklaart zijne benoeming tot Hoofd der school alhier aan te nemen en tevens mededeelt dat bij hoo-pt op 1 December 1909 in functie te kun nen treden. e. Schrijven van Ged. Staten d.d. 10 November, waarbij goedgekeurd wordt de onderhandsche verpaeh ting van de Kralingerbrug en eenige stukjes grond. f. Schrijven van hetzelfde College d.d. 8 December, waarbij medegedeeld wordt dat de verordening op de schoolgeldheffing voor het Herhalingsonderwijs is goedgekeurd. g. Schrijven, als voren, d.d. 8 December, waarbij goedgekeurd wordt het besluit van den Raad om van Gemeentewege, met Rijkssubsidie, over te gaan tot het bouwen van zes woningen. Hierna deed de voorzitter mededeeling dat den 16 December door B. en W. de kas en boeken van den gemeente-ontvanger zijn nagezien en dat in kas was en behoorde te zijn een bedrag van 626.60°. Vervolgens deelde'de voorzitter nog mede, dat B. en W. den 16 December in het openbaar voor den tijd van 3 jaren hebben verpacht de sluis- en bruggelden van den Damburger Sluis en dat zij een eri ander ge gund hebben aan den hoogsten inschrijver D. Teel, die voor 75.50 per jaar heeft ingeschreven. Door den tegenwoordigen pachter C. Sielcman was inge schreven voor 63 per jaar. Met algemeene stemmen werd vastgesteld tot een bedrag van 8, het suppletoir kohier hondenbelasting 1909. Door regenten van het Wees- en Armenhuis en door B. en W. was eene gelijkluidende voordracht op gemaakt voor twee regenten, en wel: vacature vau Raven, No. 1J. W. van Raven, No. 2P. Geerke, en voor de vacature Zurlohe: No. 1, H. Th. Zurlohe, No. 2 A. Nieuwland. De beide aftredende regenten wer den met 6 tegen 1 stem herkozen. Punt 3 van de agenda, Wijziging en aanvulling instructie plaatselijke vroedvrouw, had een zeer uit voerige discussie ten gevolge. B. en W. waren van meening, dat het niet aanging een ambtenaresse met bijna 19 dienstjaren thans een instructie te geven, waardoor hare verdiensten belangrijk zouden vermin deren. De voorz. zeide, dat B. en W. met het bekende voor stel-Verwer, dat op verzoek van drie leden van den Raad een punt van bespreking uitmaakte, niet mede konden gaan. Een zeer uitvoerige discussie had er plaats, waarin o. a. de heer Hoedemaeker deed uitkomen, dat hij van B. en W. een behoorlijk gedocumenteerd rapport had verwacht. De _heer Van Vloodorp betoogde, dat de juffrouw meer en meer haar prijzen opdrijft, waarte gen gewaakt dient te worden, en de voorzitter er den nadruk op legde dat de juffrouw belangrijk in haar verdiensten bekort werd. Ten slotte werd aangenomen het door den heer Eisma geamendeerde voorstel-Verwer. Vóór stemden de heeren Hoedèmaeker, van Vloodorp, Eisma en Ver- wer, tegen de heeren Geerke en de beide wethouders. Het honorarium, door de vroedvrouw te berekenen, mag volgens deze beslissing de volgende maximum bedragen niet overschrijden: Bij een inkomen van 300 nihil, bij een inkomen van 300 tot 400, 2.50 per verlossing, bij een in- kome.n van 400 tot 500, 4 per verlossing, bij een inkomen van 500 tot 600, 5 per verlossing, bij een inkomen van 600 tot 700, 6 per verlossing, bij een inkomen van 700 tot 800, 8 per verlos sing, bij een inkomen van 800 tot 1000, 10 per verlossing, en daarboven zonder bepaling. Verworpen werd het voorstel van B. en W., dat gra tis hulp moet worden verleend aan de vrouwen, die op hare aanvraag daartoe van Burgemeester en Wethou ders daarvoor een briefje hebben ontvangen. De oude gewoonte, dat dergelijke briefjes door den burgemeester worden verstrekt, blijft dus gehand haafd. Daarna was aan de orde punt 4 van de agenda. Be spreking verpachting vischwater. De voorzitter deelde mede dat na het verzenden der convocatiebiljetten voor deze vergadering een adres is ingekomen van het bestuur van den Eilandspolder. Daarin wordt gevraagd het vischwater van de ge meente de Rijp onderhandsch aan den polder te ver pachten voor 25 per jaar, en zulks op de volgende voorwaarden Het polderbestuur verplicht zich om aan ieder vis- scher, die lid is van de afdeeling zoetwatervisscherij aan de hoofdafdeeling der Ned'. Heide-Maatschappij, een congent af te geven waardoor hij het recht ver krijgt in den heelen polder te visschen en wel tegen betaling van 6 per gaar. De voorzitter voegde hieraan toe reeds meermalen over dit onderwerp met- het Polderbestuur te hebben gesproken en ook een jaarlijksch bedrag te hebben ge noemd van 40 hetwelk toen niet geaccepteerd werd. Na eenige discussie stelde de voorzitter voor om aan het Polderbestuur mededeeling te doen dat men bij ponds-pondsgewijze verdeeling' der opbrengst tot sa menwerking bereid is. Mocht het polderbestuur hier niet op ingaan, als dan zal tot publieke verpachting worden overgegaan. Aldus werd besloten. De voorzitter herinnerde er aan dat den veldwach ter Houtman een salarisverhooging van 50 per jaar is toegekend, welke verhooging ingaat 1 Januari 1910. Waar nu die verhooging een gevolg is geweest van de schade door Houtman geleden, tengevolge van de heffing van staangelden voor de kermistenten, spreekt het vanzelf dat de veldwachter die schade ook reeds in 1909 heeft ondervonden. B. en W. stellen daarom voor Houtman schadeloos te stellen door het geven van eene gratificatie groot 25. De heer van Vloodorp vroeg of B. en W. onder zocht hebben of die schade wel 25 beloopt. Do voorzitter: die schade beloopt eer meer dan min der. De heer van Vloodorp meende er nog op te moeten wijzen dat indertijd bij de tegenstemmers der verhoo ging van Houtmans salaris wel degelijk heeft voorge zet-en de meening dat door eene verhooging van 50 Houtman meer dan schadeloos gesteld werd. Overi gens kan spreker er zich wel mede vereenigeu het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Hoedemaeker verklaarde accoord te g'aan met hetgeen de heer Van Vloodorp gezegd heeft. Alle leden vereenigden zich met. het voorstel van B. en W., zoodat den veldwachter eene gratificatie van 25 zal worden gegeven. Nog werd goedgekeurd om den veldwachter van de Gemeente Graft 2.50 vergoeding te geven voor zijn diensten ten bate -onzer Gemeente gepresteerd, gedu rende de kermis. Bij de rondvraag niemand het woord verlangende, werd de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in comité-generaal ter vaststelling van het Suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1909. UIT PIEER-HUGOWAARD. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft in hun laatstgehouden vergadering besloten, om in den kerktoren een nieuw uurwerk te plaatsen, de levering hiervan is opgedragen aan L. Spruit, stads- nurwerkmaker te Alkmaar. Tot notabelen bij de Herv. Gem. alhier werden op nieuw gekozen de heeren Jc. Met en P. Kant. UIT OUDKARSPEL. Wegens bedanken van den ouderling D. Keppel en den diaken Jb. Mosk van de Ned. Herv. kerk alhier zijn benoemd tot ouderling O. Pranger Oz. en tot dia ken P. Kroon APz. TER WIELE VAN HET KIND. Het bestuur der afd. Heer-IIugowaard van het Oen traal Genootschap voor kinder-herstellings- en vaean- tiekolonies, heeft zich gevormd tot subcommissie en heeft zich verzekerd van medewerking voor het orga- niseeren van een kunstavondo'e, waarvan het grootste deed der baten zal worden beschikt voor het nieuwe koloniehuis. Een twaalftal jonge dames verklaarden zich bereid met lijsten voor inteekening rond te gaan. Medewerking zullen verleenen: de rederijkerskamer „Harmonie" alhier, de rederijkerskamer te Veenhui- zen, het symphoniegezelschap te Oudkarspel, Ds. van Meur aldaar, de heer G. Smit, rustend H. d. S. te Veenhuizen en de onderwijzeressen alhier. Door het zangkoor „Brederode" te Veenhuizen zal nog een nadere beslissing worden genomen. UIT ENKHUIZEN. Vandaag, Dinsdag, hoopt men met een blazersschuit lichters en stoombooten het wrak van dë „Handel en Nijverheid" nog te kunnen lichten. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. UITSPRAKEN. Johannes Nicolaas Sch., Alkmaar, poging tot ver duistering, 4 maanden gevangenisstraf. Klaas K., Schagen, mishandeling, 7 boete of dagen hechtenis. Margaretha Geertruida v. d. B., Helder, overtreding Arbeidswet, 3 maal 5 boete of 3 maal 3 dagen hech tenis. Jan F., Zuid-Zijpe, vernieling, 50 boete of 20 da gen hechtenis. Jan V., Uitgeest, beleediging, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Johannes W. en Willem R., Uitgeest, beleediging en mishandeling, ieder 2 weken gevangenisstraf. Christiaan van P. en Daniël W„ de Rijp, weder spannigheid, ieder 2 weken gevangenisstraf. Albertus BI,, Helder, diefstal, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Dirk B., Enkhuizen, opruiing, 2 weken gevangenis straf. TALMA. De uitvoering, die de tooneelvereeniging Talma Zondagavond in Diligentia gaf was zeer slecht be zocht, Opgevoerd werd het tooneelspel „de Gooche laar." Mag met genoegen worden opgemerkt, dat de verschillende dames en heeren hunne rollen veel beter kenden dan de vorige maal, veel verder kan de lof niet gaan. De leden zullen zelf wel gemerkt hebben wat er aan scheelt, en ongetwijfeld zorgen, dat de tweede opvoering van dit stuk op den Eersten Kerst dag zooveel mogelijk beter zal zijn, dat voortaan bij de keuze van een stuk meer rekening gehouden wordt met de beschikbare krachten en dat men zich onder andere leiding stelt. TOONKUNST. In plaats van mevr. G. VogelVan Vladeracken, die door ongesteldheid verhinderd is de sopraanpartij in Aschenbrödel te vervullen, zal mevr. ReballioSie- we op de uitvoering van hedenavond hare medewer king verleenen. DE ST. JOSEPH-KERK. „Ons Blad" bulletineerde heden het volgende Benoemd tot Rector der St. Joseph-kerk aan den Singel, de Z.Eerw. Pater IT. B. Baetsen, thans te Neerbosch. Rector Baetsen werd geboren in 1863Priester ge wijd in 1889. Benoemd tot Kapelaan derzelfde kerk, de WelEerw. Pater A. Beekhuijzen. AGENDA. DINSDAG: Chr. Zangver. „God ia mijn Lied." 8 uur, Chr. School Openbare Leeszaal, lezing 8 uur, café Central. Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Doelenstraat. Typografen Studieclub, 81/3 uur, 't Wapen van Munster. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 674—-774, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 7Va81/, uur. Heeren van 8°/49s/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeuiging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG Toonkunst, uitvoering, 8 uur, Harmonie. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 21 Dec. Hendrik Kramer en Pe- tronella Eredrika Adolf. Overleden: 20 Dec. Pieter Wapstra, 3 jaar. INGEZONDEN STUKKE'4, Alkmaar, 23 Dec. 1909. Mijnheer de Redacteur! Ik kon niet denken dat K. (lomp) een publiek be dankje behoefde voor het goede, dat hij voor iemand doet. Ik vermeende dat hij dit als een plicht erkende. Nu K. ik bedank u dan vriendelijk voor de hulp. Om alles te vermelden dat de aanleiding is geweest om mij in verbinding te stellen per 20 November met K. lust mij niet, wel wil ik zeggen dat toen ik 15 No vember ziek werd, dat is dus vier weken, mijne vrouw al reeds ruim een week ziek was, en ik dus niet van huis kon en niets verdiende. En nu heb ik gehad en gebruikt van K. 50.25 niet in drie maar vier weken. Een ieder die nu weten wil (waarop ik prijs stel) waaraan ik dit geld heb besteed, en waarom ik op 9 Dee. 21.13 tegelijk kreeg', kan dit verder van mij per soonlijk vernemen. Ik wil daar heelemaal niets meer over schrijven. Geloof mij, toen ik Zaterdag j.l. mijn oproep deed, was 't hard noodig, en geloof mij, nu nog. U dankend) voor de plaatsing, L. J. BERLIJN. Mijnheer de Redacteur! Aan u mijn dank voor de mij geboden gelegenheid om een antwoord onder het bovenstaande schrijven van Berlijn te plaatsen. Ik zal hiermede kort zijn, vertrouwende dat een ieder, die mijn stukje van gisteravond gelezen heeft, inziet, dat door mij geenszins een persoonlijk bedankje is bedoeld, maar dat ik dit schreef opdat de mensehen die iets afdroegen wisten dat dit in het bezit van Ber lijn is gekomen, hetgeen uit zijn oproep in het ge heel niet bleek. Niet per 20 November wendde Berlijn zich tot mij, maar Zaterdag 27 November, zooals blijkt uit zijn eerste schrijven dat nog in mijn bezit is. Niet omdat ik van meening ben, dat aan Berlijn geen hulp moest worden verstrekt staakte ik mijne inzameling, maar omdat naar mijn meening 10 per week voor nooddruft voldoende moet worden genoemd. Achtend, K. DE BURGEMEESTER VAN EGMOND. AMSTERDA, 21 Dec. Het gerechtshof wees heden in hooger beroep arrest in de strafprocedure tegen den burgemeester van Egmondi aan Zee, tevens secretaris, die door de Allunaarsche rechtbank tot 2 weken ge vangenisstraf veroordeeld werd wegens gebruikmaking van valsehheid in geschrifte terwijl hij van rechtsver volging ontslagen werd wegens valsehheid in ge schrifte zelve. Het tenlaste gelegde betreft het val- schelijk opmaken van 5 bevelschriften tot betaling- van verschillende sommen wegens door hem gedane voorschotten en gemaakte onkosten in de jaren 1907 en 1908 tot een gezamelijk bedrag van 2188.98. Het gerechtshof vernietigde het vonnis wegens on juiste qualificatie en opnieuw rechtdoende veroordeel de dit hooger rechtscollege den burgemeester ter zake van het hem sub. B. ten laste gelegde, hetwelk uit maakt gebruikmaking van valsehheid van geschrifte 5 maal gepleegd, tot 3 maanden gevangenisstraf met vrijspraak van de bij sub. A. ten laste gelegde valseh heid in geschrifte. DE KÜIJPERZAAK. 's-GRAVENHAGE, 21 December. Mr. Troelstra heeft heden bij het bureau der Tweede Kamer inge diend zijn voorstel betreffende een parlementaire en- quete in de Kuyperzaak, dat zal worden gedrukt en naar de afdeelingen gezonden. In Engeland schrijft de heer Robert Blatch- ford nog altijd in de Daily Mail. Zijn laatste artikel eindigt aldus. Het rijk verkeert in gevaar. Het kan niet met praatjes gered worden: het kan alleen door opoffering en arbeid gered worden. Wij zullen al onzen moed noodig hebben; wij zullen al ons geld noodig hebben; wij zullen al onze kracht noodig hebben. Deze waar schuwing is niet geschreven door een politicus; zij komt niet van een socialist, zoo min als van een libe raal of een Tory; zij komt van een Engelschman. Uit België komen nog vele berichten, die we echter ook zonder gebrek aan plaatsruimte onvermeld zouden laten. Slechts zij medegedeeld, dat op de lijk kist van den koning drie kransen liggen van de prin sessen Louise, Clementine en Elisabeth, en dat prin- ses Louise gisteren te Brussel is aangekomen. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Vreeselijke dood. De zee-officier Lair die onlangs door den krijgsraad van de marine te Toulon veroordeeld is, heeft een af schuwelijke poging tot zelfmoord gedaan. Hij ver brijzelde een drinkglas in kleine stukjes en slikte die met zijn soep door. Toen hij hevige pijnen kreeg, be kende hij aan de bewakers wat hij gedaan had. Hij is dadelijk naar het ziekenhuis overgebracht. De dokters denken, dat de glasscherven den wand van de maag doorboord hebben en dat Lair reddeloos verloren is. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOFWCREDIET, Voordam, C 1213, Alkmaar. Koera ran Btaatsleeningen. 20 Dec. 21 Dec. NEDERLAND. pCt. 2% 5 5 S 4 4 4 4 5 4 4% pref. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND, Bulgarije Tabaisleening Brazilië Funding Mexico b innaai. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Oonsol 1906 JS94 6e Km. Twang Dombr. Finano. en Xndnatr. ondernemingen en Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Neder 1. Handelmaatschappij rese. aand, lv. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli A'daui Langkat Idem A'dam Serdanf Bindjey Deli J'atavja Doli-Vaivsaehappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Ron. MS. t. expJ. v. Petroleum Moeara Enim Sumatra Palombang Perlsk Petroleum- Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Gy. Steels Comm. Car k Foundry Coma. Amsrik, Stoomv.-¥ Ij. Mar in» Coma. Prafsront Marinebonds Peril Comm. Preferent Spoorwegleeningen. HolL IJï. Sp.-M+j. Mij. tot expl. van Staatsspoor», Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Gert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. 8n R. Gr. Gert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City Sc uth. Com.,, '4, Pre^n n Mis. K. Texas O. v. Hew-York On'mo Norfolk Wostcn G Southern Railway Southern Pacifle Union Pacific e<rt. i Wabash Comm. Rock Island Con-m. Warschau Ween- n Wladikawkas 1SH5 pCt 41* aand. div. POLEN. RUSLAND. t> p^t. 4 Premieleeningi 1. NEDERLAND, Stad Amsterc! m 3 3 4 5 5 76% 977, 105»/, 50 91 9fii/u 88% 89 97 931 101 98 187 127% 179% 153% 168% 600 82% 2+3 72 98 591 +57 49 246 78% 3+1 408 +39% 195% 167+A 142% 186% CO 188% 8»Vs 92% 70% o'Vs 86% 84'/» 89% 218 121% LU/. °2%s 34% 447/8 71%, 9»/is 48% 101% 32% 135% 206% 21% 4*7» 109%» 104»^ 98 156 174 7fV, 9"7/g 106% 50 grii/n 89 97 87% 101% i87% 179% 154 97 591 38 77 +88% 94% 67% }41% 186 8 8 .23% 87% 91% 79% 139% 7i/M 73% 70% 97/* 36% 215 707/, 49 49 10l7+ +2% 182% 987/j, 157% Gemeente-cred. BELGLE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Theiss» 008TENRIJK. Staatsleening 18 0 RUSLAND. 186+ Koers van het geld. Prolongatie 3V2 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen vast. Tabakswaarden zonder variatie. Oliewaarden op de zelfde prijzen. Culturen onveranderd. Mijnen kalm. Amerika opende flauw, het verloop was stil en het slot lusteloos.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2