DEELGENOOT. CTÜÖÖRN Jr., STADSNIEUWS. B li I T E N L A N 1). 1% BREEDSTRAAT 8, Telefonen 252 en letter E. 0. STOLWERK. E. J. STOLWERK—DEKKERS. LeaUte Berichten TeSggrafiscb Weerbericht my, koopt en verkoopt effecten, verzilvert tegen de hoogste koersen van den dag coupons, vreemd bankpapier, chèqnes, enz., sluit prolongaties, opent rekening-courant met onderpand, enz. Agentschap BrandassurantieHMaatschappJf „HOLLAND", van 1859. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gister gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad' te Amsterdam in district II (vac.-Sleef) zijn uitgebracht 2332 stemmen, waarvan 1190 op den heer J. ter Haar (C.-H.) en 1142 op den heer J. van den Hempel (S. D. A. P.). Zoodat geko zen is de heer J. ter Haar. UIT HEER-IIUGOWAARD. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier door ds. A. J. Reinders van Wieringen. UIT OUDORP. Op den lsten Kerstmorgen zullen in de Ned. Herv, kerk door een gemengd koor eenige Oud-Nederland- sche Kerstliederen (door Julius Röntgen bewerkt) ten gehoore worden gebracht. In België heeft op een waarlijk schoon© wijze Koning Albrecht de Regeering aanvaard'. Allereerst heeft hij de harten der Vlamingen ge wonnen door den eed' af te leggen in het Fransch en het Nederlandsch. En dan heeft hij een meesterlijke troonrede gehouden, welke geheel eigen werk moet zijn. Wij laten hier eenige passages uit de rede volgen „De vorst, dien wij vandaag beweenen, nam, toen hij den troon besteeg de verplichting op zich België schooner en grooter te maken, een edele ambitie, wel ke hij den roem had te verwezenlijken. Nu heerscht er vrede in dat land, breed geopend voor de beschaving. Wie heeft dat wonder volbracht? Koning Leopold II door zijne doorzichtigheid, zijne taaiheid, zoo uit stekend gesteund door de zelfopoffering van zooveel onzer landgenooten. De herinnering ervan zal in de geschiedenis dter volkeren gegrift blijven.. (Langdurige toejuichingen). Ons valt tien plicht ten deel een schitterend tijdperk voort te zetten, door de gedachten en grondbeginselen meer en dieper in te prenten, die aan onze overleve ringen ten grondslag liggen. De onwrikbare gehechtheid aan de grondwet (Toej.), de liefde voor de vrijheid (nieuwe toej.) en de wijsheid in het beheer der openbare zaken (herhaalde toej.), op dio gronden zal het Belgisch volk het heilig- erfgoed bewaren, het voortbrengsel van het werk van zooveel geslachten. Zoo zal het zijn weg voortzetten ter verovering van meer wetenschap, terwijl de kunstenaars van Wallonië en Vlaanderenland langsheen den weg hunne meester werken zullen zaaien. Met instemming van de Natie, wenschend het werk des Konings te voltooien, heeft België op zich geno men de souvereiniteit van het Congo-gebied, met volle bewustzijn van zijn plicht, met vastheid tevens. België heeft zijn koloniale politiek afgeteekend, eene politiek van menschlievendheid en vooruitgang. Eene andere zending dan eene van hooge beschaving zou een volk als het onze nooit op zijne schouders tor sen. Door het loyaal vervullen eener zending is een klein land groot. België roemt op instellingen, die andere landen ons ontleenden. Welnu, steeds hield België zijne beloften en wanneer het, voor het aanzien der wereld, zich verbond, in Congo een program uit te voeren, dan heeft niemand het recht aan zijn woord te twijfelen." (Op dit oogenblik heeft eene onvergetelijke betoo ging plaats. Alleman: ambtenaren, magistraten, par lementsleden staan op, allen juichen toe en M. Van- dervelde voegt zijne toejuichingen bij die der aanwe zigen. De Koning buigt en zet zijne redevoering voort als volgt: „Heer, ik heb de zeer duidelijk visie van mijne taak. Aan de vorsten is hun plicht opgelegd door de ziel der natie. En, zoo de troon zijne voorrechten bezit, hij heeft vooral zijne verantwoordelijkheid. De Vorst moet met volstrekte loyauteit boven de partijen staan, hij moet waken voor het behoud der levenskrachten van het volk. Hij moet, steeds de stem des lands aanhoorend en aan het lot der nederigen denkend, de dienaar van het recht en de steun van den maatschappelijken vrede zijn. (Toej.) Dat God mij help© in de vervulling dezer zending! Wat mij betreft ik zal steeds bereid zijn de pogin gen te ondersteunen van hen die werken voor de grootheid van het vaderland en die, door gedachten van eendracht en vooruitgang bezield, het verstande lijk en zedelijk peil der Natie verheffen, opvoeding en onderwijs uitbreiden en meer welzijn verschaffen aan de massa. (Langdurige toejuichingen.) Ik bemin mijn land, de Koningin deelt deze gevoe lens van onwankelbare trouw aan België, wij planten ze in aan onze kinderen en wij wekken bij hen op: lief de voor den geboortegrond!, Refde voor den huiskring, liefde voor den arbeid, liefde voor het goede deug den die een volk sterk maken. Heeren, uw onthaal heeft mij zeer ontroerd. Ik zie er het bewijs in van een vertrouwen dat mij vereert en dat mij steunt. Ik zal trachten mij dit vertrouwen waardig te maken. Bij het afleggen van den eed neem ik tegenover mij zeiven en tegenover het land', de verbintenis aan, mijn plicht trouw na te leven en al mijne krachten, heel mijn leven te wijden aan den dienst van 't vaderland." (Luide en langdurige toejuichingen, heel de vergade ring- klapt staande in de handen). Deze rede zegt de verslaggever van het „H. v. Ant werpen", werd uitgesproken met luide en vaste stem. In den beginne beefde de stem wat, doch spoedig' werd z(j vaster. De uitspraak was gemeten en de prins diukte op do zinsneden, waarvan hij de beteekenis wil de doen uitschijnen. De laatste woorden, waarin de vorst- beloofde zijne krachten en zijn leven te wijden aan den .dienst van het vaderland, waren als hamerslagen, gesteund door een krachtig gebaar, als wilde de Koning een stalen wil te kennen geven. NEDERL. PROT. BOND. (afd1. Alkmaar). Woensdag j.l. had wederom de Kerstfeestviering der Zondagsschool van de afdeeling- Alkmaar van den Ned. Prot. Bond plaats in het kerkgebouw der Re- monstr. gemeente, andermaal welwillend aan het be stuur afgestaan, 't Gebouw was als altijd ge heel gevuld. Nadat de voorzitter de samenkomst met een enkel woord had geopend, zongen allen een lied, waarna een kort woord ter inleiding- tot de kinderen gesproken werd, die daarna ©en lied aanhieven. Inmiddels waren de beide Kerstboomen staande ter weerszijden van den preekstoel ontstoken tot blijdschap der jeugd, die hfar vreugde door kreten van bewondering uitte. De beide dames der Zondagsschool wisten door haar woord jong en oud te boeien, de eene door te vertel len den inhoud van Lucas en Mat-theus2, de andere door een Kerstverhaal, getiteld het „Dennenboompje." Menig lied werd dien avond door de leerlingen aan geheven onder leiding van eene der dames, terwijl de organist K. zijn medewerking verleende. De traktaties vielen natuurlijk goed in den smaak. En niet minder de geschenken, den leerlingen over handigd. Tot de vertrekkeuden werd afzonderlijk een woord gericht, terwijl door allen een lied hen weid toegezon gen. Ook deze Kerstfeestviering mag wederom tot oe goedgeslaagde gerekend worden. Nadat een gemeenschappelijk lied was gezongen, keerde men jongeren en ouderen in blijde stem ming huiswaarts. Den dames-onderwijzeressen wordt openlijk dank gebracht voor al haar arbeid, met zoo veel liefde verricht. (Voorloopig wordt meegedeeld dat de lessen 9 Ja nuari hervat worden en dat nieuwe leerlingen boven de 6 jaar van nu af kunnen ingeschreven worden.) LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN." In de op 22 Dec. 1.1. gehouden gewon© vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen," is voor diverse persoonlijke hulp toegestaan ten bedrage van 148 ou werd van N. N. voor de kas ontvangen 2.50. VOETBAL. Den 2den Kerstdag ten 1 uur speelt Holland I een vriendschappelijken wedstrijd tegen H. B. S. uit den Helder. Voor dezen wedstrijd is een zilveren medaille uitge loofd. „PAK ME MEE". Het Kerstnummer van het Weekblad „Pak me mee" hetwelk gelijk met weet als premie bij de Alkmaarsche Courant gevoegd wordt, ziet er bijzonder aardig uit. Op het titelblad staat een groote gravure, betrek king hebbend op een Kerstvertelling uit den goeden ouden tijd. De eerste schets gaat over Kerstgedach ten, verschillende kiekjes en schetsjes geven een in druk van de Kerstfeestviering in andere landen, ter wijl eenige Kerstnovellen het speciale karakter van dit nummer nog sterker doen uitkomen. Behalve eenige kunstfoto's bevat het voorts een reeks actueele foto's en portretten van bekende personen, terwijl het redac- lioneele gedeelte wordt besloten met.een prijsraadsel, een knip-puzzle, voor de oplossers waarvan honderd doozen zeep worden uitgeloofd. Ook het kindernum mer bevat Kerst-bijdragen en een raadsel, waarvoor als bijzondere prijzen drie doozen Rademaker's choco lade beschikbaar gesteld zijn. Waarlijk, meer kan men voor 3 cents de prijs van dit Weekblad voor onze aboimé's niet verlangen. Voor het abonnement kan men zich opgeven aan ons bureau aan den Voordam. KERSTFEESTVIERING. IN WAAKT EN BIDT. Ongeveer een veertigtal kinderen namen gister avond deel aan de Kerstfeestviering in het gebouw „Waakt en Bidt", er waren ook zeer veel belangstel lenden o-m van de vreugde der kleinen getuig© te zijn. Nadat Ds. Vinke het feest met een voor de kinde ren toepasselijk woord had geopend, daarbij wijzende op dè beteekenis van het Kerstfeest en van den Kerst boom, waarin het „Halleluja, Eer© zij God, Vrede op aarde" op het breede lint zoo goed uitkwam, ging spreker vertellender en vragenderwijze de geschiedenis van het Oude en Nieuwe Testament na. Aardig was het te hooren hoe d© kleinen zich be ijverden de vragen te beantwoorden. Leuk, recht kin derlijk klonk het van een kleine dreumes van een jaar of 4, toen hij mot zijn kleine knuistjes ergens naar wijzende, de vraag „En waar kwam Abraham van daan", beantwoordde met: „daar vandaan". Onder d!e leiding van mevr. Vinke werden er eenige liederen ge zongen, die onder goede pianobegeleiding zeer aardig uit de kleine kindermondjes klonken. A adat de jeugd nog was onthaald en zij een boekje, een kalender en een tekstplaatje, zulk© rechte symbo len van leeren, van waken en van bidden, hadden ont vangen en Ds. Vinke het feestje met een kort woord had gesloten, gingen de kinderen dankbaar huis waarts. DE TELEFOON. Als een bewijs dat er zeer veel gebruik van de tele foon gemaakt wordt, kan dienen, dat er van 17 tot en met 23 December hierterstede 6541 gesprekken ge voerd zijn. AARDIGE RECLAME. In het behangselpapiennagazijn van de heer H. .de Groot Hzn., Luttik Oudorp 67, filiaal O. B. Schnei der te Amsterdam, is dezer dagen een aardige reclame te zien. Tien koperen armen, gedreven door een heetelucht- motor worden langzaam in beweging gebracht, waar door stukken behangselpapier regelmatig worden om geslagen. Eigenlijk zeggen de woorden „stukken be hangselpapier" niet voldoende, men ziet twintig soor ten fraaie kamerbehangels, waarvan men zich niet zal kunnen voorstellen dat het inderdaad papier is het lijkt goudleer, stucadoorwerk, zij, hout, etc. etc. Deze reclame zal wel de' aandacht van de voorbij gangers trekken. Ds, H. DE BOER, Een bekend stadgenoot is van ons heengegaan. Wie toch kende niet de rijzige gestalte van ds. H. de Boer, den krassen tachtigjarigen grijsaard aan den Kenne- merstraatw-eg Maar niet alleen kende men hem hier van aanzien. Algemeen was óók bekend, dat hij een man met vele goede eigenschappen was. In de doopsgezinde ge meente was hij een zeer geachte en beminde figuur. Had hij als predikant haar in verschillende plaatsen gediend te Knollendam, Medemblik ,en Alkmaar, in onze stad gedurende 34 jaar na zijn emeritaat bleef hij voor haar een trouw lidmaat, die er voor ijverde haar stoffelijke en geestelijke belangen te behartigen. Doch ook buiten den kring zijner geloofsgenooten had do naam van ds. De Boei' een voortreffelijken klank en ongetwijfeld heeft hij zeer velen aan zich verplicht omdat hij altijd tot hulp en steun bereid was, indien deze hem gevraagd werd. Zoo zal hot verscheiden van dezen man, die tot op hoogen leeftijd weldeed, bij menigeen met weemoed worden vernomen. En met dankbaarheid zullen velen in en buiten deze stad de nagedachtenis van ds. de Boer in eere houden. AGENDA. VRIJDAG Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr Alkm. Strijkorkest, rep. 81/a uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 71/,S1/t uur. Heeren van 8695 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Mannenzangver. „Orpheus," repetitie, 8 uur, Unie. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili- gentia. Mannenkoor „Excelsior," rep 81/, uur, Diligentia. MAANDAG: Alkm. Tooneelvereeniging, repetitie, 8 uur, J. v. Twisk, Nieuwesloot. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 77» uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Danseursus Crefeld, 8 uur, Diligentia. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZATERDAG: Tooneelver. „Talma," openb. uitvoering., 8 uur, Di ligentia. ZATERDAG en ZONDAG: Vrije tooneel, openbare uitvoering 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Tooneelver. „Voorwaarts, openb. ui tv., 8 uur, Dili gentia. WOENSDAG: Zangschool „Zanglust, openb. uitv., 8 uur, Harmo- Zangschool „Zanglust," Openb. uitv., 8 uur, Harmo nie. INGEZONDEN STUKKEK. Mijnheer dë Redacteur! Mag ik s. v. p. voor onderstaande een klein plaatsje in Uw blad. U bij voorbaat dankzeggend. Naar aanleiding van een bericht in Uw blad van Donderdagavond, betreffende het bakken der H.H. Broodbakkers, doen zich geruchten voor als zou een groot, deel der patroons, le Kerstdag bakken. Officieel kan ik U mededeelen, dat op de lijst, (be helzende het verzoek, om dezen Vrijdag als een gewo nen Zaterdag te beschouwen, waardoor de Broodbak kersgezellen deze feestdagen ook konden vieren, en waar wij persoonlijk alle patroons mede bezocht heb ben) 'pl. m. 52 patroons zegge twee en vijftig, deze lijst hebben onderteekend. Vanaf de grootste zaken tot de kleinste zullen dus him personeel vrij geven. De overigen die hiér niet toe konden besluiten, wenschten zich naar het besluit der meerderheid te schikken. Wanneer ik nu het getal 52 aanzie, dan meen ik vrij wel te mogen beweren dat het zeer kleine deel, als minderheid, in deze, zich naar de meerderheid zal voe gen. Wij twijfelen hier niet aan, en zeggen bij voor baat H.H. patroons dank voor hunne medewerking. Het Bestuur van den Nederl. Bond van Bakkersgezellen enz. N. VETTEN, Secretaris. [Wij merken even op, dat in bedoeld belicht uit drukkelijk gesproken werd over „slechts een paar bak kers" die niet geneigd zijn om tijdens de Kerstdagen niet te bakken. Red.] Geachte Redactie! U zult ons zeer verplichten met de opname der vol gende regelen, een o: i. afdoend antwoord gevend op de door Uw Stadnieuws-steller gedane vraag waarom de altijd ijverige soldaten van het Leger hier ter ste de niet zooals in andere steden de manden 's avonds in stilte bezorgen. Verleden jaar werden de manden door ons met een tapissière aan huis bezorgd en toen hebben wij be merkt niet alleen maar later vernamen wij dat niet bij allen maar toch wel bij vele armen (en dit zijn mis schien wel degelijk de armen) dit bezorgen een idee gaf van reclame. Er zijn ook in Alkmaar onder de armen menschen met gevoel. Het aangehaalde in stilte en 's avonds zou wel aan bevelenswaard zijn, maar zoover wij weten werden niet 's avonds en uit den aard der zaak niet in stilte de manden in andere steden bezorgd. Dankend voor opname verblijve, Hoogachtend, Officieren van het Leger des Heils. [Met genoegen lezen we, dat hetgeen wij aanbevo len ook door de geachte inzenders aanbevelenswaard wordt geacht. Uit ervaring kunnen wij mededeelen, dat in een andere stad de Kerstmanden van het Leger des Heils 's avonds en in stilte werden bezorgd op eigen verzoek zijn we eens meegegaan en als de offi cieren hieromtrent bijzonderheden willen weten, dan zijn we gaarne bereid hun deze te verschaffen. Red.] DE DREGGEN. Geachte Heer! Zou U zoo goed willen zijn het volgende te plaat sen? Nu de winter weer aanbreekt zou het m. i. wel aan beveling verdienen de dreggen eens na te zien, daar ze zooals ze nu zijn geschilderd er te donker uit zien. Want als zoo'n ding gebruikt moet worden zal de drenkeling ze eerder zien als zij geheel wit geschilderd zijn. De kosten zijn niet zoo erg en een menschenleven is dat toch wel waard. Met dank voor de plaatsing, Uw abonné de Gr. Mr. N. G. PIERSON. BENNEB ROEK, 24 December. Hedenmorgen is de oud-minister Pierson te kwart over vijf op het land goed Glimhoeve overleden. [Nicolaas Gerard Pierson is een man met een schit terende maar zeldzame loopbaan. Van huis-uit was hij handelsman. Voordat hij zich in 1862 te Am sterdam als koopman vestigde, maakt© hij tal van rei zen in het buitenland, speciaal in Noord-Amerika. Slechts korten tijd was hij in den handel werkzaam, immers in 1864 werd hij, op 25-jarige leeftijd, hoofd directeur der Surinaamsche Bank. Drie jaar later werd hij Directeur der Nedterlandscbe Bank. Inmid dels verwierf hij zich naam als staathuishoudkundige en in 1875 vond de Leidsche universiteit aanleiding hem wegens zijn groot© verdiensten het eeredoctoraat in de staatswetenschappen toe te kennen. In 1877 werd hij benoemd tot gewoon hoogleeraar in de staathuishoudkunde aan de universiteit, te Am sterdam. In 1885 bedankte hij als zoodanig, omdat hij was be noemd tot president der Nederlandsch© Bank. Deze functie vervulde hij tot 1891. Toen in dat jaar de Kamerverkiezingen voor de regeering ongunstig, uitvielen, en de liberalen de meerderheid verkregen, werd de heer Pierson in het nieuwe kabinet minister van financiën. Had hij te voren reeds door zijn voortreffelijke geschriften op financieel gebied een grooten naam gemaakt, in dien tijd trokken zijn denkbeelden over de noodzakelijk ge achte veranderingen in ons belastingstelsel te voren bijzonder de aandacht. Zijn groote daad is dan ook de nieuwe regeling- van ons belastingstelsel geweest en hij is de vader van de vermogens- en bedrijfsbelas ting-, terwijl destijds de patentbelasting' werd afge schaft. Zijn voornaamste werken zijn de Grondbeginselen der Staathuishoudkunde en zijn „Leerboek der Staat huishoudkunde," algemeen bekend onder de namen van „kleine en groote Pierson," welke werken bijzon der uitmuntten en als studiemateriaal steeds gaarne gebruikt werden en worden. Prof. van der Ylugt noemde eens het leerboek een der rijpste vruchten van onze oeconomische litteratuur. Deze beide werken verschenen in 1875 en 1898. Te voren had hij geschre ven „Het Cultuurstelsel (1864), terwijl in 1877 ver scheen zijn „Koloniale politiek." Als medeoprichter en redacteur van „de Economist" leverde hij tal van be langwekkende artikelen. Na de period'e van 1891'94 trad hij in 1897 op als kabinetsformateur en nam ia het nieuwe kabinet wederom de portefeuille voor financiën. De uitslag van de verkiezingen van 1901 dwongen dit kabinet tot aftreden. De koninklijke Academie van Wetenschappen be noemde hem tot haar lid, terwijl hij door de regeering werd onderscheiden met het grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw en ook eenige buitenland- sche orden ontving. In 1905 koos Gorinchem hem tot afgevaardigde voor d© Tweede Kamer. Bij de verkiezingen in dit jaar wenschte hij wegens gezondheidsredenen niet meer in aanmerking te komen. Een langdurig lijden heeft thans aan zijn werkzaam en welbesteed leven een einde gemaakt. Op de villa van zijn zwager is hij overleden. Red.] naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meterologisoh Instituut te De Bilt. OYERZIOHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 758.0 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 728.4 te Thors- (Geld'ig tot den avond van 25 Dec.) Meest matige tot krachtigen, zuidelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. B U £i O E R L IJ K E STA NIX GEBOREN 23 D;c. Anna Catharins, van Franeiseus Johannes Groenland en Guurije yan Hoek. ONDERTROUWD: Lvuis Hendrik Viascher, alhier en Aukje Rosier te Amsterdam Johmnnis Klaver en Wiselina Rudolfua Cstharina Elfsibeth Bianehi. Jacob Klerk te Haar lem en Ctthnrina Branlr, alhier. OVERLEDEN 23 Dac. Hermanus de Boer, 80 jaar, 9C Op den 2den Kerstdag bestaat er van 12—1 uur gelegenheid tot het doen van aangifte van geboor ten en overlijden. Iemand, volkomen bekend met Kassiers- en Ef fectenzaken, ZOEKT DEELGENOOT met goede relaties, direct of ir d reet belanghebbende voor een op te richten kantoor te Alkmaar. Vakkennis niet beslist vereischt. Discretie beslist verzocht en verzekerd. Brieven lett. R 135. bureau van dit blad. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANBSCH LANDBOUWOREDIET, Voordam, O 1213, Alkmaar. Koers van 23 Dcc. 24 Deo. Staats! eeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 8% BUITENLAND. Bulgarjje Tabak slcening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnen!. 6 J span 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Oonsol 4 1906 6 1394 6a Em. 4 "wang Dombr. 4* Financ. en Indostr. ondernemingen en Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij rese. aand. lv. Barge «n Moorman Cultuur Vorstenlanden Winatbew. t, W sstersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Ked&n 5. Asahan tabak tntterdam Deli Senembah Tabak-Mij, Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeatra Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebonjr Sraat Cobar Amalgamated Copper Cy. Steels Comm. Car A Foundry Com re. Amerik. Stoomv.-' j. Marine Comm. Fraferent Marinebonds pCt. 4* Peru Comm. aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJs. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Btaatsapoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City Scuth. Com.,, pref. Mis. K. Texas O. v. New-York On irio Norfolk Westen C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific c;rt. v, Wabash Comm. Rock Island Comm. Warschau Ween n Wladikawkas 18S5 p't, 4 PQLFN. RUSLAND. Fremieleeningf i. NEDERLAND. Stad Krastere' m 3 3 2* 4 5 5 76% 98'/, 50 91 3»/i 88 «4% 97 87 947 ioi* 98 128 179 152.- 158* 591 182 240* 71 74 591 453 36* 247 73 335 417 440* 194 V. 166* 141* 185 8 >5 -23* 88* 91* 73 1397s 7% 2313/j, 701% 9% 36* 84* 89* 215 121 DO»/, 51* 32«/m 44* 71* 48* 1011% 32* 134 203* 217/m 461% 132* 88 110* 104#/], 98 157* 174 76* 60 95% 88* 88* 97 87* 94 !01* 188 178* 151* 181* 240* 71* 35* 2-8 72 439* 194% 168% 140* 187* 895 128 88* 91% 73 23% 701%, 9* 86* 89% 121 120* 527s 837/1 44* 71* 87s 48* 101* 32% 134 204* 22* 48% 104* Gemeente-cred. BELGIB, Antwerpen 1887 HONGARIJE. Theissa OOSTENRIJK. Staatsleening 18 RU8LAN». Koers van het geld. Prolongatie 3 pCt. Meaedeelingen. Staatsfondsen prijshoudend. Russen onveranderd. Tabakswaarden zondier variatie. Olie waarden op dezelfde prijzen. Culturen kalm. Mijn- waarden zonder affaire. Amerika opende onregelma tig, het verloop was kalm en het slot iets lager.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2