VOORDRACHTEN- en LIEDERENAVOND STa'ai 8 JL jtf U W' B. Mr. A. W. KAMP, voor de abonné's der Alkmaarsche Courant, Om uit te knippenj Een voordrachten- en liederenavond voor de abonné's der Alkmaarsche Courant. f 0,25 op 1 kaart, f 0.50 op 2 kaarten te 's GRAVENHAGE. op MAANDAG 10 JANUARI 1910, GEZONKEN. Te Slieclrecht is Vrijdagmiddag op de Merwede vol- geloopen en gezonken het aakschip Buiten verwach ting, geladen met spaanders. De schipper A. v. d. Graaf van Dordt en zijn twee zoons, die voor hun ge noegen de reis medemaakten, zijn juist bijtijds, terwijl alleen de kop van het zinkende schip nog even boven was, gered door de bemanning van de Merwede III, Fop Smit Oo. Lading noch schip waren verzekerd. Het schip zit midden in het vaarwater. ONTPLOFFING. Te Wijmeer had een droevig ongeluk plaats. Bij den landbouwer Reissen sprong een benzinemotor, waarbij een 4-jarig kind zoodanig door een weggeslagen kel derdeur werd getroffen, dat het onmiddellijk dood was. Ook de vrouw werd levensgevaarlijk gewond. Een ge deelte van het nieuwe gebouw vloog de lucht in. De schade bedraagt ongeveer 6000. DRONKEN SCHIPPERS. Men meldt uit Enkhuizen dd. 1 Jan.: Hedennacht, te omstreeks één uur, werden de bewo ners aan den zeekant gewekt door het aanhoudend stooten op een misthoorn, waaruit men afleidde, dat een vaartuig in nood verkeerde. Een vlet, bemand met eenige visschers, toog op on derzoek uit, en ontdekte, dat van een geladen tjalk schip twee personen over boord waren geraakt, terwijl op het tijdstip dat de vlet het vaartuig naderde, een derde persoon in zee viel. De vletterlieden slaagden er met groote moeite in, de drie drenkelingen, die in levensgevaar verkeerden, in de vlet te krijgen. Het bleek toen, dat de geredden allen in zoodanig beschonken toestand verkeerden, dat dit als de oorzaak van het ongeval moet worden be schouwd. ij. jidMH EEN ONGEVAL. Toen Vrijdagavond het rijtuig van den Prins achter dat der Koningin-Moeder van de Groote Kerk terug keerde, gleed een der schimmels op de gladde rails voor het stadhuis uit en stortte neer. Het paard trok in zijn val hoewel de koetsier uit alle macht terug werkte het andere paard mede. Een onderofficier der grenadiers, die bliksemsnel toesprong, greep het eerst gevallen trappelende paard bij den kop en voor andere personen hulp konden bieden, trok hij het over eind, terwijl het andere paard daardoor mede opstond. Een groote menigte was natuurlijk toegestroomd en verscheidene bravo's klonken, toen de sergeant daarna doodbedaard front maakte en salueerde. TREURIG. Rechercheurs troffen op Oudejaarsavond op de Oost- molenwerf te Rotterdam vijf jongens, van 14 en 15 jaar aan, van wie er twee beschonken en drie half-be- schonken waren. De jongens waren in het bezit van drie kruikjes, waarvan er een nog gedeeltelijk met je never gevuld was. Zij werden naar den politiepost aan de Oosterkade gebracht en deelden, toen zij ont nuchterd waren, mee, dat zij bij een tapper in de Rose- straat vijf kruikjes met jenever hadden gekocht, die zij nagenoeg leeggedronken hadden. ONTAARDE OUDERS. De politie te Gouda heeft twee kinderen van 13 en 10 jaar van de straat opgenomen, die door de ouders in een volkslogement waren achtergelaten en door den logementhouder buiten de deur gezet. De commissaris van politie heeft voorloopig voor de kinderen gezorgd, terwijl de ouders, genaamd Pieter Mantel en Anna Maria Hooft, worden opgespoord. EEN ONVOORZICHTIG SCHUTTER. Toen de heer J. H. Vrijdagmiddag te Heusden op den stadswal nabij het tramstation een haas wilde schieten, trof het schot hagel niet den haas, doch een raampje van een le klas rijtuig, dat verbrijzeld werd. Gelukkig zaten er geen passagiers in dat gedeelte van den wagen. Door de politie werd tegen den onvoor- zichtigen schutter proces-verbaal opgemaakt. GOED AFGELOOPEN. Met den trein die om 8.12 van het station Muider- poort te Amsterdam vertrekt, had gisterochtend bijna een ernstig ongeluk plaats gehad. Een der passagiers, die te laat was, wilde nog in den trein springen, doch kwam tusschen den trein en het perron terecht. Door tegenwoordigheid van geest van een in den trein zittenden hoofdconducteur, die er onmiddellijk uitsprong, werd de trein tot stilstand gebracht, waarna wonder boven wonder de pas sagier bij zijn kraag kon gepakt worden en op het per ron gesleept. Van een en ander werd door den chef- proces-verbaal opgemaakt. INVALLEN IN SPEELHUIZEN. Naar de Avondp. verneemt, heeft de politie de laat ste dagen eenige invallen in de speelclub op de Prin segracht in den Haag gedaan. Het huis wordt nu gepost, zoowel voor de hoofddeur als voor de tot achteruit dienende gang, welke tot de Beestenmarkt toegang geeft, is een agent geplaatst. De politie heeft Donderdagavond een inval ge daan in de speelclub op Seinpostduin te Scheveningen. liet huis wordt nu gepost. UIT TEXEL. Meer en meer begint ook op Texel de ouderwetsche zuivelbereiding op de boerderij plaats te maken voor de moderne boter- en kaasbereiding in dte zuif elf abrie ken. Werd kort geleden besloten, de bestaande zui velfabriek met handkracht te De Waal uit te breiden tot eene met stoomkracht, thans heeft men het besluit genomen, eene zoodanige fabriek te Midden-Eierland te stichten. Ook in den Prins-IIendrikpolder worden daartoe ernstige pogingen aangewend. TER WILLE VAN HET KIND. De collecte ter wille van het kand te Winkel gehou den, heeft opgebracht 75.40. DIEPBORINGEN. De heer de Waal Malefijt, te Bloemendaal, heeft in de Ezelenweide, die Haarlem wil gebruiken voor diep- boringen, drie kleilagen gevonden, twee van gering kleigehalte, maar de derde, die het alluvium van het diluvium scheidt, van uitstekende klei. Op een diepte van 120 meter borende, vond hij onder de derde laag zeer goed zoet water. EEN NAVOLGER VAN ROBINSON CRUSOE. In een der Belgische bladen komt een eigenaardig bericht voor. Te Amsterdam zou zich de heer Jan Schaaf sma na in de kerk zijn huwelijk te hebben gesloten, zich met zijne jonge vrouw hebben ingescheept voor Koukons- harke, een verlaten eiland van de Hawai-groep. Het jonge paar besloot zijne wittebroodsweken door te brengen in volmaakte eenzaamheid, het leven leidende van Robinson Crusoe. Niet minder romantisch dan deze huwelijksreis is de wijze, waarop het jonge paar kennis maakte. De heer Schaafsma, die te Heidelberg student was, redde zijne tegenwoordige vrouw uit de golven van den Neckar, toen zij op het punt was te verdrinken. Toen vroeg hij de hand van het meisje en kreeg die. ERNSTIG ONGELUK. Vrijdagmorgen is bij het goederenstation te Haar lem de remmer Bussekom dood gevonden. Hij schijnt van den trein te zijn gevallen en overreden. EEN SLACHTOFFER VAN HET NIEUWJAAR- SCHIETEN. Ook te Amsterdam bestaat nog bij velen de gewoon te om het nieuwe jaar in te schieten. Helaas werd eenige minuten na twaalven van Vrij dag- op Zaterdagnacht iemand het slachtoffer van dit gebruik. De banketbakkersbediende W. Schuddeboom, in dienst bij den banketbakker J. C. Hoen in de Kin kerstraat 183 aldaar, stond met een van zijn kamera den op het plat achter het genoemde perceel. Opeens stortte de jonge man neer. Hij was door een kogel ge troffen in het hoofd bij den rechterslaap. Zijn hevig ontstelde kameraad ging dadelijk hulp halen. Bewus teloos werd de getroffene naar het W ilhelmina-Gast- ,'huis vervoerd. Hij is niet in een levensgevaarlijken toestand, doch de ongelukkige mag door de politie nog niet worden gehoord, Men heeft redenen om aan te nemen, dat het schot gelost is op de veranda van het perceel in de Borger- I straat. Een der gebroeders H., die aldaar met revol vers, met scherp geladen, geschoten heeft, wordt ver dacht. De vuurwapenen zijn door de politie in beslag genomen. -■ WiJiÉ ROMAN OF WERKELIJKHEID. Het trotsche, bleeke jonge meisje wendt zich tot den grooten, donkeren man die haar zoo strak aan kijkt. Hij heeft een glinsterend mes in de hand. Heb je geen hart? yraagt zij op zachten maar doordringenden toon. Neen, zegt hij. Geef mij dan voor een dubbeltje lever. DE DRIEVOUDIGE MOORD. Ter aanvulling van hetgeen op de eerste pagina is vermeld meldt men nader, omtrent de aanhouding van Klaas Bakker aan de „Ass. Crt." Donderdag waren de veldwachters Mobach en Kracht, van Koekange en De Wijk ten huize van Klaas B. tot nader onderzoek. Een der veldwachters vroeg aan Klaas, terwijl deze bezig was den vloer te vegen, „zeg me nu eens, wie was je medeplichtige," waarop Klaas zich liet ontvallen: „Geen menseh, ik heb het alleen gedaan." De veldwachters zeiden daar op, dat zij hem zouden meenemen, naar den burge meester, waarop Klaas zeide, dat hij zich vergist had. Hij hield zich verder daaraan en ontkent zelfs, de woorden te hebben gebezigd. Het onderzoek wordt, zooals reeds eerder in dit blad is vermeld, en uit bovenstaande blijkt, met ijver voort gezet. KWAADWILLIGHEID. In Bovenkerk zijn op de boerderij van de wed. J Verhoef, tot Mei nog in huur bij den veehouder A. van Lammeren, in een der jongste nachten alle vrucht- boomen bij den grond afgezaagd. LANDVERHUIZERS. Over Oldénzaal werden in het afgeloopen jaar 15645 landverhuizers vervoerd naar Amerika, terwijl 25.000 a 26.000 vandaar terugkeerden. UIT BERGEN. Voor een uitgelezen, net en aandachtig publiek trad gisteravond in het lokaal van den heer N. Weijers al hier op de tooneelvereeniging „Eendracht maakt Macht." Op uitstekende wijze werden opgevoerd „Het Rech terbeen van Kapitein Tic," blijspel in 3 bedrijven, naar het Fransch, voorafgegaan door „De Buren," oorspronkelijke klucht in één bedrijf, door J. van Mau- rik Jr. Beide nummers vielen zeer in den smaak van het talrijk publiek en gaven menigmaal tot een gullen, welgemeenden lach en tot een herhaaldelijk en wel verdiend applaus aanleiding. Wij treden niet in bij zonderheden, doch 't zij genoeg te vermelden dat de verschillende rollen in goede handen waren en voor treffelijk werden vervuld. Ook de zuiverheid der uit spraak en het keurige tooneel dat vooral in eerstge noemd nummer zoo getrouw het inwendige eener ge zellige kamer weergaf viel ons op. Aan alles is te zien dat deze vereeniging niets onbeproefd laat, om de haar reeds in zoo korten tijd geworden gunstige repu tatie op te houden. Deze uitvoering doet ongetwijfeld de vereeniging weder hooger in aanzien stijgen. Daar zoowel wat de inrichting van het tooneel als de costumage betreft, flink voor den dag wordt geko men is het begrijpelijk dat de vereeniging zich nog al belangrijke financiëele offers moet getroosten. De heer Bonda sprak voor den aanvang der uitvoe ring den wensch uit, dat velen zich als donateur (trice) of kunstlievend lid tot steun der vereeniging zullen opgeven. Moge die jvensch niet tevergeefs uitgespro ken zijn. Een gezellig bal, onder leiding van den balletmees- ter den heer Groen, besloot dezen zoo echt gezelligen en genotvollen avond. UIT ZUID-'SOH AKW OUDE. De heer O. Smit, Bouwkundige te Zuid-Scharwoude, en gemeente-opzichter dier gemeente en van Broek op Langendijk, die dé hoofdleiding had bij den bouw van de gasfabriek aan den Langedijk, is thans benoemd tot architect van de bouwwerken aan de fabriek van de Naamlooze Vennootschap Philips Gloeilampenmaat schappij te Eindhoven. Aangenaam is het ons in het eerste nummer van dit jaar met een verrassing tot onze abonné's 'te mo gen komen. Men herinnert zich misschien, dat den 3den Decem ber voor het Nutsdepartement is opgetreden de heer A. W. Kamp, die een zeer groot succes heeft behaald als voordrager. In het verslag van dien nutsavond hebben we gezegd dat de dames en heeren, die er ge weest waren, ongetwijfeld goede propagandisten voor den heer Kamp zouden zijn, voor het geval hij nog eens weer kwam, waarop intusschen niet veel kans zou zijn, daar hij in Januari een rondreis van eenige jaren door Indië zou beginnen. Sedert is ons uit particuliere gesprekken gebleken, dat de heer Kamp bij tal van bezoekers een hoogst aangenamen indruk heeft achtergelaten en dat zij een hernieuwd optreden van dezen voordrager op hoogen prijs zouden stellen. Juist in die dagen werd ons ge vraagd „of de Alkmaarsche Courant nog niet eens weer wat dee." Natuurlijk vinden wij het prettig dat de voorstellingen, welke tot dusverre door ons initia tief werden gegeven, blijkbaar zoozeer op prijs gesteld worden. Maar een directie en een redactie van een courant zijn geen ondernemers van publieke vermake lijkheden. Zij getroosten zich de opoffering aan geld, tijd en moeite terwille van de reclame natuurlijk alleen dan indien er inderdaad sprake van reclame kan zijn, indien den abonné's voor weinig geld werke lijks iets buitengewoons kan worden gegeven, iets wat ze zich anders in het geheel niet of tegen dien prijs niet kunnen verschaffen. En nu meenden we, dat dit hier alleszins het geval is. De heer Kamp toch heeft zich hier ter stede door zijn optreden bij velen reeds een uitstekenden naam verworven, men wil hem gaarne eens weer hooren, of men heeft zooveel over hem gehoord, dat men gaarne kennis met hem wil maken. In die overtuiging hebben we ons tot den heer Kamp gewend en hem uitgenoo- digd voor de Alkmaarsche Courant op te treden. Hij toonde zich bereid, maar moest met het oog op de zeer weinige avonden welke hij nog beschikbaar had en de aanbiedingen welke hij van elders reeds had ontvan gen, zijn honorarium aanzienlijk verhoogen. Wij zijn over dit finantieele bezwaar heen gestapt en na eenige correspondentie is dan vastgesteld, dat de heer Kamp op Maandag 10 Januari hier ter stede een voordrach ten-avond zal geven, uitsluitend voor de abonné's der Alkmaarsche Courant. Ofschoon de heer Kamp, advocaat en journalist, in de Nutswereld buitengewoon hoog staat aange schreven en zich daar in korten tijd een grooten naam heeft veroverd, is het misschien niet ondienstig hem even bij onze lezers in te leiden. Wij kunnen dat niet beter doen dat uit de reeks prachtige recenties een paar aanhalingen te doen. We kunnen te kust en te keur gaan, maar nemen yoor het gemak alleen Haagsche bladen, a I>e Nieuwe Courant schrijft: „De verschijning van Mr. Kamp in onze kunstwe reld mag een ware aanwinst worden genoemd; in het humoristisch genre zijn wij Hollanders niet overvloe dig bedeeld; integendeel: wat wij tot nog toe aan hu mor kregen in onze voordrachtskunst, had 'n enke le uitzondering voorbehouden meest 'n vulgair smaakje; het rook naar de achterbuurt. Thans he- ben wij gezien dat ook humor kan wezen kunst, daf geestige voordracht niet steeds uit kunstjes behoeft te bestaan: en al moge dan dramatisch iets ontbreken, yoor wat de heer Kamp ons als humorist gegeven heeft kunnen we hem niet dankbaar genoeg zijn. En onze dankbaarheid piet beter toonen, dan het Nutsbestuur te verzoeken: geef ons het yolgend sei zoen nog eens een voordrachtavond van Mr. Kamp." ,,'t Was één en al levendigheid en komiek van goe den huize. Kamp heeft dat moeielijk te omschrijven grappige, dat weldadig werkt op zijn gehoor en dat u inpakt, tot luisteren dwingt, aan 't lachen maakt en beweldadigt met die gezonde yroplijkheid, waardoor alle toeschouwers zoo dankbaar zijn en die zoo weinige voordragers weten te wekken. Hoe hartelijk hopen wij dat Kamp met zijn frisch, gezond komisch talent zal woekeren, doordrongen van het besef, duizenden en duizenden te kunnen wèl doen door zijn blijde kunst." Het „Vaderland" constateert: „met groote vreugde dat ons land in den heer Kamp een hoogst artistiek, bekwaam, beschaafd humorist is rijker geworden. Rij ker! We weten eigenlijk niet, of we nog iemand in het genre en van de waarde van den heer Kamp had den op het oogenblik van zijn eerste optreden. De be trekking vaceerde, zij is op uitnemende manier ver vuld en het is zaak voor het Nederlandsche publiek zuinig te zijn op het bitter, bitter kleine beetje humor, echte, degelijke, beschaafde humor, die binnen onze landpalen schier even weinig gedijt als champagne." De „Residentie-Bode: „Rest nog slechts groote bewondering voor het groote talent van Mr. Kamp, die ons meermalen harte lijk heeft doen lachen, wiens mimiek soms nog aardi ger doet dan zijn woord en wiens voordracht even be schaafd als afwisselend is. In onzen zwaartillenden tijd is zoo'n blijmoedig artist een zeer te waardeeren aanwinst." Eindelijk zegt „Land en Volk" „Hij deed1 zich kennen als een komiek van aristo- cratischen huize met een helder, frisch geluid, een stem met meerdere registers, die alle zuiver en dui delijk klinken. Zijn voordracht was los, bijna studen- tiekoos; zijn gestes heel raak, zijn mimiek telkenmale kostelijk. De keuze van voordrachten toonde een fij nen smaak voor humor. Wat we na de pauze te hoo ren kregen, tintelde van geest, werkte op alle aanwe zigen als een verfrisschende drank, als een prikkel op de lachspieren. Telkens klonk door Diligentia een hartelijk spontaan gelach, dat zoo weldadig aandoet in den huidigen tijd." Wij zullen maar niet meer aanhalingen geven. Het bovenstaande bewijst voldoende de beteekenis van den heer Kamp als voordrager van zelf-vertaalde stukken alles wat de heer Kamp geeft, geeft hij in het Ne- derlandsch. Maar hij is méér dan vertaler-voordrager en zelfs nog beter dan dat: hij is dichter-zanger. En hoewel hij in dat zijn heste genre om persoonlijke redenen weinig optreedt, heeft Mr. Kamp gehoor gegeven aan onzen aandrang om voor onze abonné's eens een uit zondering te maken, mits hij zelf een accompagnateur mocht uitkiezen. Wij hebben hierin gaarne toege stemd en zoo wordt Mr. Kamp bij het zingen van zijn liedjes begeleid door den heer L. Godefroy uit Steen- wijk, op een Niendorfvleugel uit het magazijn van Gebr. Spanjaard. Het programma wordt dus geheel anders dan hetgeen mr. Kamp hier 3 December heeft gegeven. Men ziet het, onzerzijds is alles gedaan, om den avond zoo prettig mogelijk te maken. Ook is er ge zorgd, dat voor de pauze de societeitszaal der Har monie tot rookzaal beschikbaar is. En eindelijk heb ben wij met den heer de Lange afgesproken, dat in plaats van de matten stoelen de bekende klapstoelen in dé zaal worden geplaatst. Wij hebben den toegangsprijs gesteld op 25 cents, de plaatsbespreking op* 5 cents, terwijl geen vergoe ding voor de gemeentelijke belasting op openbare ver makelijkheden behoeft te worden betaald. Yan deze prijzen behoeven we niets meer te zeggen. Maar wel meenen we bij de abonné's er op te moe ten aandringen met den meest mogelijken spoed de in dit nummer voorkomende bon in te wisselen aan ons bureau op den Voordam, daar 't te voorzien is, dat het aantal plaatsen geringer dan anders in verband met de stoelen, die meer ruimte innemen binnen zéér korten tijd zal zijn besproken. Men haaste zich! Tenslotte hebben wij rekening gehouden met een herhaaldelijk geuiten wensch en honderd kaarten uit sluitend gereserveerd to-t Woensdagavond laatsten post voor onze abonné's buiten de stad. Meer dan twee kaarten kunnen er op een bon niet worden genomen. Tot een beperkt aantal zijn er buiten de bons kaar ten beschikbaar voor 1.50 per stuk. AVèS.. Voor de in het einde dezer week in Diligentia te houden pluimvee-tentoonstelling, vanwege de vereeni ging „Aves", zijn 450 inschrijvingen ingekomen. De tentoonstelling belooft evenals vorige jaren zeer goed te worden, daar verscheidene prachtexem plaren op ieder gebied van den pluimveeteelt zullen worden geëxposeerd. VOETBAL."" Alcmaria Victrix heeft gisteren alhier gewonnen tegen V. V. A. uit Amsterdam met 41. Morgen volt een verslag over deze ontmoeting. RECHT GEVENDE TEGEN BETALING VAN r - VOOR DEN VAN TE GEVEN UITSLUITEND PLAATSBESPREKING 5 CENTS FXTRA. GEEN STEDELIJKE BELASTING. BRAND IN „DE JONGE JAN." Zaterdagavond trad in Diligentia op het „Neder- landsch Ensemble" uit Amsterdam, directeur de heer Ilenri Hart, met „Brand in de Jonge Jan," monolo- genspel door II. Heyermans en een kluchtspelletje in één acte „Oude Snoepers." De opvoering werd bijge woond door een stampvolle zaal. In de overbekende „Brand in de Jonge Jan" werden de rollen van de ze ven verschillende getuigen vervuld door den heer Hen ri Albers; officier van justitie was de heer Henri Hart, bode de heer Jan Snel. De heer Albers, die zooveel personen met verschil lende karakters moest uitbeelden, was niet met alle even gelukkig en maakte zich zoo nu en dan wel eens aan overdrijving schuldig. 't Mooiste spel gaf hij te zien in de rollen van Jan Arend en Gijs Blankert (schoonvader van Jan). Als Jan Arend, nadat deze bekend heeft den brand in „de Jonge Jan," zijn sigarenfabriek, zélf te hebben ge sticht, werd hij zelfs bij open doek toegejuicht, Ook het nastukje „Oude Snoepers," dat meer stof tot lachen gaf hoewel ook in het vorige stukje de lachspieren van het publiek nog_ al eens in beweging kwamen, zelfs als er totaal geen aanleiding toe was ontlokte den toeschouwers een hartelijk applaus. EEN SCHILDERIJ GEëXPOSEERD. Bij den heer K. de Heer in dë Boterstraat is geëx poseerd een fraai stilleven, geschilderd door den kunstschilder F. J. Kops te 's-Hertogenbosch, leeraar aan de Koninklijke School voor Nuttige en Beeldende Kunsten. Genoemde kunstschilder, wiens werken verleden zo mer op het stadhuis aldaar werden geëxposeerd, heeft vooral op kerkelijk gebied een uitstekende naam. TER AANKONDIGING. De firma Prins en Oly, sigarenfabrikanten alhier, zond ons ter aankondiging een practischen reclame hanger, welke voor vele doeleinden geschikt is en dus gaarne zal worden ontvangen. De bekende brandkastenfabriek, firma J. Lyrs en Zn., heeft ter gelegenheid van het 40 jaar bestaan een sierlijk album uitgegeven, dat een duidelijk beeld geeft van den enormen omvang der fabrieken en den vooruitgang der vervaardigde voorwerpen, die zich alom groote bekendheid hebben verworven. SELSKIP „FRISO." Bovengenoemde vereeniging geeft den löden Janu ari e. k. haar eerste „noflike joun." Was eerst het doel dien avond eigen krachten te geven, door onge steldheid der medespelers moest dit worden uitgesteld. In plaats daarvan komt de, hier zoo gunstig bekende, heer J. Ligthart van Sneek zijn nieuwste stukken voor dragen. Ongetwijfeld zullen vele Friezen van de ge legenheid gebruik maken om de voordrachten van de zen geestigen declamator te hooren. AANBESTEDING: Heden is door B. en W. dezer gemeente, ten Stad- huize, aanbesteding gehouden van eenige onderhands- en vernieuwingswerken aan de gemeente-eigendommen voor het jaar 1910, met den volgenden uitslag: Perceel 1, afdeeling A stueadoors en witwerken: W. II. Oorduwener j 550, P. Admiraal 450 en J. H. Lut- jeharms 488. Gegund aan P. Admiraal. Perceel 1, afdeeling B, smidswerk: D. van Vliet 648, D. J. Veldhuis 658, J. P. J. Besteman 543 en T. Wolzak 669. Gegund aan J. P. J. Besteman. Perceel 1, afdeeling O, lood- en zinkwerk: J. H. Ooyevaar 389 en F. Rike 430. Gegund aan JII. Ooijevaar. Perceel 2. Vernieuwingen aan gebouwen: C. van Maarleveld 466.82, J. Koster 475, F. F. de Munk 464, R. Holman 333, J. Opdam te Heiloo J 450, Spruit en Wils 398, J. Bregman Pz. te Heiloo 398, A. Tip 380, S. Frayman 444 en PI. Punt 444. Gegund aan R. Holman. Perceel 3. Vernieuwingen aan bruggen: O. van Maarleveld 419.50, J. G. Schaaf Jz. 459, J. Hui- berts 289, J. Opdam te Heiloo 495, Spruit en Wils f 360, A. Tip 357, S. Frayman 589 en H. Punt 454. Gegund aan J. Iluiberts. Perceel 4. Voorzieningen aan walmuren: J. Hui- berts 650, A. Kaandorp 669, J. Opdam te Heiloo 796, Spruit en Wils 1080 en H. Punt 888. -Ge gund aan J. Huiberts. Peroeelen 5 en 6, gecombineerd. Materialen voör de buitenwegen en onderhoud HoeverwegJ. Oldenburg Jz. te Bergen 3635 en Spruit en Wils 3700. Ge gund aan J. Oldenburg Jz. te Bergen. AGENDA. MAANDAG Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, café Scher- merhorn. Alkm. Tooneelvereeniging, repetitie, 8 uur, J. v. Twiek, Nieuweeloot. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 7V2 uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Alkm. Tooneelvereeniging, repetitie, 8 uur, Harmo nie. DINSDAG: Toonkunst, repetitie, 8 uur, bovenzaal Unie. .Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Typografen Studieclub, uur, 't Wapen van Munster. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid,"

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2