r> r::. STADSNIEUWS. RUITEN L A N It VRAAG en A A N B O D. a, vsfe. Ttfes-a* Een voordrachten- en -Vliederenavond voor de abonné's der Alkmaarsche Courant. Cl m s n g d a Mededeslingeo. EEN PROFESSOR. kantongerecht te alkmaar. m- ITLf 'wêfi' qg .A&i TKsiKri afi?" i 3^. „Wees toch niet zoo onredelijk, weet je wel, dat er zelfs hooge boete op staat op de overtreding van de voorschriften der volkstelling?" Moeder en zoon keken elkander, toen ons aan en barstten in een klaterenden spotlach uit. „Meneer mot geen flauwe kul verkoopen!" schater de de jongen, „u kunt gerust die bladen weer meene men. Bij m'n oom hebben de kinderen d'r schooltje mee gespeeld. D'r is van de elf stuks niet één heel ge bleven. Hier hebt u ze!" Maar toen de teller moeder en zoon wees op het cursief gedrukte links bovenaan op elke telkaart, toen werd het tweetal toch ernstig en moedertje vroeg, of meneer dan maar voor dien boel wou zorgen. Ze zou blij zijn, als die papieren het huis uit waren. Ze hield niet van dat spektakel. Tien jaren geleden, toen haar man nog leefde, hadden ze in Leeuwarden datzelfde gezeur gehad. De telmeester had toen zelf maar gauw den heelen boel ingevuld. Of meneer dat nou ook maar wou doen! Neen dat deed meneer niet! Was er iets, dat ze niet wisten, dan gaf meneer graag inlichtingen, maar moeder en zoon wisten heel goed waar het op aan kwam. Ze moesten nu die kaarten maar gauw invul len en ze vandaag daar en daar bezorgen. „Stel je voor," zei meneer, „ik heb 1250 mensehen te tellen. Als ik bij allemaal die kaarten eens moest invullen, dan kwam ik immers in 1910 niet klaar er mee!" „Och ja," zei het moedertje, dat beschikte over een groote dosis gezonden humor, „och ja, dan hebt u 't óók hard, meneerMisschien breng ik dan de pa pieren nog wel Maar niet allen waren zoo onwillig als deze, al wa ren er velen, die „die dingen ergens hadden neergelegd waar ze niet meer te vinden waren." Dan gaf de tel ler nieuwe kaarten, vermaande nog eens om den boel toch bij elkaar te houden. Gaf een aanwijzing, een inlichting. En velen ook waren er, die de kaarten hadden inge vuld, heelemaal, van A tot Zmaar ach, zoo treurig, onbeholpen, zoo droevig-verkeerd. Een vader schreef van zijn 14-jarigen jongen, dat diens hoofdberoep was: idioot. Bij een 10-jarig dochtertje vulde een ander in, dat het hoofdberoep van dat kind wasschool. In sommige gezinnen leefden zoovele hoofden als perso nen; kinderen van vier jaar hadden twee vertrekken voor zich, terwijl de heele woning bestond uit kamer, keuken en alkoof. Achter vraag 10btot welke kerke lijke gezindte of vereeniging? had een vader achter de namen van hem zelf, zijn vrouw en zijn vijf kinderen zeven verschillende godsdiensten ingevuld omdat de man niet wist, hoe deze vraag te moeten beant woorden. De zotternij was inderdaad volkomen te goeder trouw geschied en, de man gevraagd zijnde, verklaar de onmiddellijk, dat het heele huisgezin behoorde tot de groote kerk, de Nederduitsch Hervormde; het jongste kindje alleen, nog geen maand oud, moest nog gedoopt. UIT PURMEREND. Tot burgemeester van deze gemeente is benoemd de heer F. O. A. H. L. Cavaljé, met toekenning van eer vol ontslag als burgemeester van Wieringen. BANG VOOR EEN OPERATIE. Een gehuwde vrouw te Amsterdam, die de vorige week uit het Israëlitisch Ziekenhuis, waar zij ver pleegd werd, was ontslagen, omdat zij, uit vrees voor een operatie, welke zij ondergaan moest, getracht had die inrichting 's nachts te ontvluchten, is levenloos uit den lloutkoopersburgwal aldaar opgehaald. En mr. Kamps stem is helder genoeg om hem overal duidelijk te kunnen verstaan! UITSTALLING-PORTRETLIJSTJES. Aan het bureau op den Voordam zijn uitgestald de inzendingen, welke inkwamen voor den wedstrijd, die was uitgeschreven door de Alkmaarsche Oourant. Men herinnert zich, dat de opgave was het maken van lijstjes voor de bij dit blad verschenen portretten van prinses Juliana en koningin Wilhelmina. Wanneer men eens een kijkje komt nemen en wij raden hier toe ten zeerste aan dan zal men zien dat er een alleraardigste verzameling is ingekomen en dat het doel van den wedstrijd volkomen bereikt is. Dit doel was tweeledig: in de eerste plaats-wilden we de kinde ren, die van knutselen houden, in de vacantie gelegen heid geven met kans op een belooning aan den arbeid te gaan en in de tweede plaats wilden wij eens doen uitkomen hoe men met handigheid en met vindingrijk heid van gering materieel dingen kan maken, die, ze mogen misschien geen voorwerpen van kunst en smaak zijn, de gezelligheid in de huiskamer niet wei nig bevorderen. En ook in dit opzicht is er reden tot groote tevredenheid. Hier is er een die slechts hout, stopverf en waardelooze spijkers en knoopen, schroe ven, gespen en verguld gebruikte, daar heeft een jeugdige mededinger het met bordpapier, immortellen en oranjeverf klaargespeeld, een derde had slechts bordpapier en sigarenlintjes noodig, weer een ander kon met papier, tabak en kleursel volstaan en nog een ander nam slechts wat de natuur haar gaf: mos, ei keltjes, doppen van beukennoten, lijsterbessen, enz. Ook is er werk dat getuigt van smaak, kunstzin en vaardigheid, dat werkelijk als mooie wandversiering- kan dienstdoen. Men ga echter zelf maar eens kijken. Dan zal men ongetwijfeld' gevoelen dat de kinderen niet alleen hun best gedaan hebben, maar dat het ver vaardigde werk iets is, dat hen. uren heeft bezig ge houden, dat heel langzaam slechts tot stand is geko men, stukje voor stukje en knipseltje voor knipseltje, dat hun heele toewijding en ijver heeft vereischt, hun hoofdjes en hun handen en misschien nog wel meer dan dat. En wanneer men dat gaat bedenken, dan zal men aan de uitstalling de overtuiging opdoen, dat er hier in Alkmaar knappe kinderen zijn, die hun best willen doen en reeds iets tot stand kunnen brengen. Menig oudere zal tot zich zelf zeggen: zoo iets zou ik nim mer kunnen maken omdat ik het niet geleerd heb. En wellicht zal hem dit mede een reden zijn om het jonge geslacht van thans gelukkig te prijzen. Wat bij stelselmatig oefenen met handenarbeid kan worden bereikt, bewijst de inzending van het Rijksop voedingsgesticht buiten mededinging, welke wij ten zeerste op prijs stellen, niet alleen als een vermeerde ring van het aantal' tentoongestelde lijsten, maar ook en vooral als een goed propagandamiddel. De netheid van afwerking, de sierlijkheid van vormen en de harmonie der kleuren bewijzen, dat er met dit werk inderdaad zeer veel te leeren valt. Mogen zij een prikkel vormen om de handenarbeid te bevorderen Het spreekt wel vanzelf en nu komen we weer op de andere inzendingen terug dat de beoordeeling verre van gemakkelijk is. Wij hebben dan ook de hulp van eenige deskundigen ingeroepen, die welwillend ons verzoek om de ingezonden voorwerpen te willen keu ren, hebben aangenomen. De uitslag zullen we zoo spoedig mogelijk bekend maken zij wier hartjes van ongeduld popelen, moe ten 's avonds de courant maar eens goed nakijken! ERIN GELOOPEN. Zooals men wel denken kan, geven de gunstige be palingen der Ongevallenwet nog al eens reden tot het veinzen van niet-herstel. Dezer dagen hoorde de „Dordt. Ct." een staaltje van een man, die beweerde, dat hij, na een bedrijfsongeval, zijn arm niet hooger dan zijn schouder kon oplichten. Wat men ook bij de verschillende colleges beproefde, hij hield vol en men kon het toch zoo moeilijk gelooven. Ten slotte komt de geneesheer op het idee in de gang, waar de man moest wachten, een kapstok te laten maken ver boven zijn macht, hoog aan dèn wand. Zonder de minste aar zeling strekte de getroffene zijn arm hoog in de lucht en hing zijn jas en hoed op. EEN KLUIFJE IN DE KEEL. Een minder prettigen Nieuwjaarsdag had een juf frouw in de Abel Tasmanstraat te Utrecht. 's Middags, bij 't verorberen van een lekker soepje, bleef een kluifje haar in 't keelgat zitten. De dochter holde naar het politiebureau om hulp. „Moeder kon geen adem meer krijgen." Toen heeft de hoofdagent van politie Verbeek zich hoogst verdienstelijk ge maakt. Met toepassing van de kunstmatige ademha ling-methode gelukte het hem 't beentje te verwijde ren, en de juffrouw haar medicus verzekerde 't la- ter van een groot gevaar te redden. BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 27 tot 31 December zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen: 48 kuipbaden, 55 regenbaden 1ste klas, 92 regenbaden 2de klas, te za- men 195 baden. „ZIEKENHULP." Gedurende de maand December werd door bovenge noemde Vereeniging aan verschillende personen te za- men 552 liter melk en 80 eieren verstrekt. Gelijk wel was te voorzien is voor de voordrachten en liederenavond van mr. A. W. Kamp te 's-Graven- hage op Maandag 10 Januari in de Harmonie het grootste gedeelte der kaarten reeds verkocht. Alles is immers gedaan om den avond zoo aangenaam moge lijk te maken, om voor buitengewoon lagen prijs eeni ge uren van prettige ontspanning te geven. Aan den hoogen eisch om alléén een ge'heelen avond te vullen voldoet de heer Kamp geheel trouwens de heer Godefroy komt met hem. Zijn talent staat niet be neden dat van den heer Pisuisse, die twee jaar gele den voor onze abonné's optrad en velen zulleïi het on getwijfeld ten zeerste waardeeren, dat de heer Kamp alles in zijn moedertaal geeft, dus niet in vreemde ta len spreekt of zingt. Wie mocht vreezen, dat het aanhooren van humor een geheelen avond achtereen te vermoeiend is, kan die vrees gerust laten varen. De voordrager bezit een buitengewoon gelukkige manier om afwisseling in zijn program te brengen en verstaat volkomen de kunst om zijn publiek van het begin tot het einde te boeien, zonder van zijn toehoorders te veel inspanning te vra gen. Vermoedelijk zal hij Maandag bovendien nog wel één van zijn beste dramatische stukken geven. En dan, zijn fijn-geestige liedjes, die hij musikaal, smaakvol, guitig en met welluidende stem zingt! Men behoeft dus niet bang te wezen, dat hij te veel van hetzelfde zal geven. En evenmin, dat men geen waar voor zijn geld zal krijgen. Het laat zich aanzien, dat de kaarten morgen allen zullen zijn uitverkocht. Wie dan ook nog geen plaats heeft, en een prettig avondje wil hebben, stelle de inwisseling van de bon in het nummer van giste ren, toch vooral niet uit. Ook onze buitenlezers zullen van de voor hen be schikbare kaarten wel gebruik maken varibchtend kwam er bijv. een bewoner van een naburig dorp om tien kaarten tegelijk! Tenslotte deelen we nog even mede, dat de verhoo gingen in de zaal zullen worden aangebracht, zoodat zij, die achteraan zitten een even goed gezicht op het tooneel hebben als degenen, die op de voorste rijen ge neten zijn. VOETBAL. Alcmaria Victrix I V. V. A. 41. Zondag had op het terrein van Alcmaria aan de Zandersloot de tweede competitie-ontmoeting met V. V. A. plaats. Om twee uur was reeds een aantal getrouwe bezoe kers op het terrein aanwezig, maar de V. V. A.'ers lie ten op zich wachten. Zij hadden den trein gemist, en kwamen nu pas over twee aan het station. Wanneer zij om half drie niet in voetbalcostuum op het terrein waren geweest, had Alcmaria gewonnen met 50. Vandaar dan ook dat tegen half drie de Amsterdam mers gekleed en wel het veld op kwamen hollen en binnen enkele minuten gereed stonden om den strijd met Alcmaria aan te binden. Onze stadgenooten verschenen met 2 invallers op de rechts- en linksbin nenplaats, terwijl op de links-half back-plaats een oude bekende aanwezig was. Het weder was niet erg mooi te noemen. Een koude vochtige wind stond bijna dwars over 't veld. 't Zon netje van den lsten Januari werd noode gemist. Alcmaria won den loss. en speelde eerst met den wind heel weinig in haar voordeel. V. V. A. trapte af en de Amsterdammers vielen krachtig aan. Hun linksbuiten bracht voortdurend goed op en Alcmaria had moeite zich d^ talrijke aan vallen van het lijf te houden. Wel viel Alcmaria ook aan, maar hare aanvallen waren niet zoo doortastend. Het gladde veld deed nog al eens vallen en missen. Een goal voor V. V. A. kon o. i. niet uitblijven. Een corner door V. V. A. genomen ging achter de bal en werd door de Alcmaria-verdediging niet ver genoeg weggetrapt, eenige Amsterdammers waren er dadelijk bij en weldra lag de bal in het Alkmaarsche doel. Bij half-time had V. V. A. de leiding met 10. In het tweede gedeelte van den wedstrijd gaf Alc maria superieur spel. Het spel was bijna voortdurend op de helft van V. V. A. en weldra wist de Alkmaar sche rechtsbinnen de gelijkmaker in het Amsterdam- sche doel te deponeeren. Maar hiermee was men niet tevreden. De talrijke aanmoediging bleven niet zon der uitwerking. Vol vuur ging de Alcmaria voorhoe de op het V. V. A. doel af en de linksbinnen scoorde onhoudbaar no. 2. En steeds werd nu met vuur door gewerkt. De aanvallen van Alcmaria waren niet te keeren en no. 3 lag weldra in het net door den voet van de Alkmaarsche middenvoor. Even daarna volgde een klein incident. Een van de Amstero amsche voor hoedespelers liep met vaart tegen de Alkmaarsche keeper, terwijl deze de bal wegwerkte, 't Was zeker nog al ernstig aangekomen, want de keeper ging even uit 't veld en Alcmaria speelde met 10 man. De links buiten stond in de goal en kranig werden door deze een tweetal schoten gestopt. Daarna' kwam onder ge juich de Alkmaarsche keeper zijn plaats weer inne men en ging men vol ambitie weer op het V. V. A. doel af met het gevolg, dat de middenvoor de vierde goal voor Alcmaria maakte. Weldra was het tijd en had Alcmaria welverdiend met 41 gewonnen. Bij Alcmaria voldeden de beide invallers zeer goed. De an deren waren vooral na half time in uitstekende con ditie. De Alkmaarsche voor-back was voortreffelijk. Bij Y. Y. A. was de linksbuiten goed, terwijl ook de anderen somtijds heel goed spel te zien gaven. Scheids rechter Kappenburg voldeed uitstekend. Andere uitslagen: W. 2e klasse B. Volharding Allen Weerbaar 60. R. A. P.Victoria 61. U. U. V.—-Kampong, terrein afgekeurd. OPENLUCHT SAMENKOMST. In de I* af ate, alhier gehouden vergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig-hervormden in deze pro vincie is besloten een openlucht-samenkomst te houden. Er ia esn provinciale commissie samengesteld waartoe niet alleen Nederlandseh-Hervormden, maar «ok leden en voorgangers van andere vrijzinnig-goda- dienstige gezindten in deze provincie, niet alleen man nen, maar ook vrouwen zgn toegetreden. De commissie ia aldua «ameDgesteldG. W. Mel- chers, ned. kerv. predikant te Ursem, Vccrzitter; J. J. Krijoa te Alkmaar, Penningmeester; Mevrouw da Wed. G. Plantegdt—Hopman te IJmuiden Mej. G. Roes te EnkkukenM< jC. S. Groot te Hoorn A. C. de Regt, rem. predikant ta Alkmaar; P. J. Glaax, doopsgez, predikant te Alkmaar H. Britzei, «Jospsgez. predikant te WormervcerA. H. Classen, ned. harv. predikant ta UitgeestD. Eilertz de Haan, ned. kerv. predikant te Heilo B. Huizing», aannemer t® Bergen II. de Jonge, ned. kerv. predikant to Andijk A. van Wgk, ned. herv. pr. dikant ta Zracdana C. Stumphius, kzofd eensr Openbare school ta Don HelderW. Bax, ned. herv. predikant te Santpoort; J. L. KI.in, ned. herv. predikant te EdamJ. F.; Teraooy Apel, ev.- luth. predikant te Alkmaar, Secretaris. Voor de opsnluehtsamenkomst is als datum gsakozen Hemelvaartsdag (5_Mei) en sla plaats van samenkomst Hailoo. De commissie dringt er op aan raeia terstond alle maatregelen te nemen, opdat het bezoek roo groot mogelijk zij. In oen circulaire wekt zi) hiertoe op en daarin geeft ze eenige middelen aan, welke tot bevordering van het bezoek kunnen strekken. NIEUW ANTIEK. Het is algemeen bekend, dat de groote vrasg naar antiek aardewerk heeft geleid tst de fabrieeoring van namaak-antiek, dat voer niet deskundigen van echt antiek niat is te onderscheiden. Met behulp van eigenaardige praciijkea wordt dit flarsewerk den liefhebbers in handen gespeeld. Zoo vernamen we, dat eenige personen als volgt te werk gaan. No. 1 slaat den voorraad in en laat hem be zorgen bjj No. 2 die buiten woont. Deze gaat met een gedeelte van dien voorraad naar een bekend liefhebber, deelt mee, dat fep in geldverlegenheid zit, of dat hg juist dia voorwerpen geërfd heeft, of geeft een ander voorwendsel op waarom hg zijn „antiek" verkoopen wil. De liefhebber in lijn nopjes dat hij voor betrekkelijk lagen prjjs zooveel antiek kan in slaan, bgt toe en betaalt. Een nummer 3 heeft gehoord, dat de liefhebber van zjjn antiek van de hand wil doen en brengt hem daarom esn bezoek." De liefhebber ontkent. Msvg d« bezoeker dan het antiek eens zien? Natuurlijk wordt hem dit vergund. No. 3 beziet het>auwkeurig en komt tot de <mtd*kking, "dat hst antiek niet antiek isEr wordt nader deskundig onderzoek ingesteld en dit brengt aan het licht, dat no. 3 gelijk heeft. No. 3 is wel bereid, dit nieuwe goed voor een appel en ei te koopen. No. 3 doet het bezorgen bij nummer IA. Dia doet dan,weer als nummer één. Of wel men poogt zulk antiek te beleenen. Ver be neden de waarde natuurlek,^wanneer^n.l. ket antiek antiek was. Wanneer de mededeelingen die wij ontvingen juist zgn, dan heeft [op daze wijze jook in onzestad^het nieuw-antiek zijn weg gevonden. Op de mogelijkheid dat ze nieuw aardewerk met zeer grof geld betalen, moeten! de liefhebbers van antiek thans,. wel bedacht zgn. MEDAILLE UITGEREIKT. Aan den sergeant P. Cales is heden aan. de Cadet- j tenschool op plechtige wijze de bronzen medaille voor 12-jarigen dienst uitgereikt. AGENDA. DINSDAG: Toonkunst, repetitie, 8 uur, bovenzaal Unie. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Typografen Studieclub, 8V2 uur, 't Wapen van Munster. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid,' meisjes, 2de afd. 61/471/4, in het „Gulden Vlies, jongens, 1ste af deeling van 71/281/., uur. Heeren van 83/493/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. benoemde pairs bekend werden, was men algemeen verwonderd, dat de schrijver niet op de lijst voor kwam. Thans blijkt echter, dat Rosegger zelf be zwaar heeft gemaakt tegen zijn benoeming. In de Grazer Tagespost deelt hij n.l. mede, dat hij, toen hij van zijn aanstaande benoeming had gehoord, zich had gewend tot verschillende leden van het Heerenhuis en het Huis van Afgevaardigden en dezen had ver klaard, dat hij, hoewel gevoelig voor de eer, die men hem wilde bewijzen, deze waardigheid en mede-verant woordelijkheid beschouwde als een last waaronder zijn innerlijk leven zou lijden. Hij was van meening dat zijn plaats niet was in het Heerenhuis en bovendien had hij rust noodig. En met dezen wensch werd re kening gehouden. In Rusland is sprake van een uitgebreide sa menzwering van Finnen welke de regeering zou heb ben ontdekt. De St.-Petersburgsche oorrespondent van de Daily News zegt in dat blad o. a. dat een voor raad geweren en munitie, binnengesmokkeld is in kis ten, welke meubelen heetten te bevatten. Drieduizend jachtgeweren en nagenoeg een millioen patronen zou den in beslag genomen zijn. Volgens dezen bericht gever zou de samenzwering niet door de Russische po litie zijn gesmeed, maar het werk zijn van Einsche re volutionairen. De Finnen beschouwen deze zelf als de ergste vijanden van het land. Een paar nachten ge leden moet er beproefd zijn op de lijn Helsingfors St. Petersburg een trein te laten ontsporen. Sedert wordt die lijn door troepen bewaakt. In Pruisen is het congres der sociaal-democra tische arbeiderspartij gehouden onder voorzitterschap van het rijksdaglid Singer. De heer Ernst wees elk samengaan met dé vrijzinnigen van het blok af en hekelde scherp het bestaande kiesstelsel, waardoor slechts 7 inplaats van 115 soc.-dem. afgevaardigden, waarop de partij blijkens het aantal uitgebrachte stemmen recht heeft, konden worden gekozen voor het Huis van afgevaardigden. In de Vereen igde Staten dreigt een zeer groote staking, de grootste, welke tot dusverre is voorgekomen. De Amerikaansche Werkliedenvereeni- ging de american federation of labour, die meer dan anderhalf millioen leden bezit staat op het punt den strijd aan te binden met den staaltrust. Ieder lid moest voor de stakingskas een kwartje per week bij dragen. De staaltrust heeft inmiddels twee millioen dollars onder zijn personeel laten verdeelen. Een professor, vroeger redacteur van een courant en op het oogenblik lid van den Russischen rijksraad, is door het Petersburgsche districtshof, zonder dat ge zworenen in het proces betrokken waren, tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zijn courant een reeks van artikelen had opgenomen, die als beleedigend voor het leger werden beschouwd en valsche mededeelingen over de werkzaamheid van de regeering bevatten. WOENSDAG Gom. Koor, „Zanglust," 73/a uur. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur. aospir. afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Huishoudelijke Vergadering der Handelsreizigers- vereeniging „Eendracht," 's avonds 81/a uur, kleine bovenzaal, café Central. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavoud, 81/. uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en lugheid,' jongens, 3de af deeling van 5s/463/4 uur. Jongens, 2de afd. van 7—8 uur, in het „Gulden Vlies, Koor straat Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur, bij Nuyens, Magdalenenstraat. Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Diligentia. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur, Di ligentia. DONDERDAG: „Nieuw Leven," geen repetitie. Danscursus-Groen, 8 uur, „Harmonie." VRIJDAG: Aikm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/,, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 774—87„ uur. Heeren van 8B—95 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Mannenzangver. „Orpheus," repetitie, 8 uur, Unie._ Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. ZATERDAG Gymnastiek-vereeniging „Kracht en meisjes, 3de afdeeling van o'/jH/j uur. afd. van 67 uur. in het „Guldc-n Vlies. Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 89 fa.d 9—10 uur. 't Gulden Vlies. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG: Alkmaarsche Tooneelvereeniging, openb. uitv., i uur, Harmonie. VRIJDAG tot en met ZONDAG: Aves, Pluimvee-tentoonstelling, Diligentia. Vlugheid," Meisjes 1ste Koers traat- Rden- uur. In Oostenrijk werd eenigen tijd geleden uit de meest betrouwbare bron medegedeeld, dat de be kende schrijver Rosegger tot lid van het Hoerenhuis zou worden benoemd. Toen nu de namen der nieuw- EEN VERLOVING. Prins Frederik Willem van Pruisen, zoon van wij len prins Albert en kleinzoon van prinses Marianne der Nederlanden, heeft zich met prinses Agatha van Ratibor, een dochter van den hertog van Ratibor, ver loofd. De prins is 29 jaar oud. Prinses Agatha is acht jaar jonger en de oudste dochter van hertog' Viktor van Ratibor, prins van Corvey en prins van Hohenlohe-Schillingsfiirst, een neef van den vroegeren rijkskanselier prins Chlodwig Hohenlohe. NIEUW JAARSBERICIITEN. Mevrouw Russell Sage, de weduwe van den beken den financier, heeft aan de Yale-universiteit 650.000 dollars als Nieuwjaarsgift geschonken. De hooge- sehool zal grond koopen, om daar nieuwe gebouwen op te zetten. Te Berlijn zijn op Oudejaarsavond en Nieuwjaars morgen 139 personen wegens burengerucht en straat schennis opgepakt; deze twee dagen werden voorts niet minder dan 21 zelfmoorden en moorden gepleegd, alleen te Berlijn. De „New-York Herald" schat de hoeveelheid cham pagne, te Nieuw-York gedronken in de eerste restau rants van de stad en laag geraamd op een waar de van rond een millioen dollars. Alleen de vier ca fe's: Waldorf, Plaza, Astor en café de l'Opéra her bergden te middernacht samen ongeveer 13.000 etende maar vooral drinkende feestvierenden. LUCHTSCHEEPVAART. Van 19 tot 26 Juni zal een groote internationale vliegwedstrijd plaats hebben over bet breedste gedeel te van het meer van Génève. KELNER en MILLIONNAIRSDOCHTER. De zestienjarige dochter van een millionnair te Phi ladelphia is er met een vijftigjarigen kelner van door gegaan. Men heeft een briefje gevonden, waarin het meisje schreef zich van kant te zullen maken, als de kelner zich harer niet aantrok: „Denk hierover Frits, zoo stond er in den brief „en zeg me je antwoord, als je me straks water met ijs brengt." De verkoelende drank heeft blijkbaar geen invloed op de verhitte verbeelding van het jonge meisje ge had! VOOR VRIJDAGMIDDAG 4 UUR MOETEN DE VRAAG- EN AANBOD ADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET NUMMER VAN ZATERDAG, WORDEtf BEZORGD. Zitting 29 December 1909. E. B. J*A. B. JzK. V. Tz. te Egmond aan Zse, W. R, J. W. ta Uitgeest, orde verstoring, de le, 2e en 3s ieder f 2 beate of 1 dsg hechtenis, de 4e en 5e ieder 5 dagen hechtenis. J. P., H. A. W.. J. G. te Alkmaar, overtreding Politie-verordening ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. K. te Akersloot, Drankwet overtreding f 28 boete of 7 degen hechtenis. C. C. Hz., A. S. Az. te Egmond aan Zee, J. J. B. ta Heüoo, G. v. W. te Alkmaar, loepen over verboden grond, de le f 4 boste of 2 dagen htahtenis, de 2e 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. K. te Bergen, J. de H, te Alkmaar, overtreding wapenwet, de Ie f 0.50 boete of 1 dag hechtenis, 2e vrijspraak. de

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2