STADSNIEUWS. 18 JAAR FRAUDE TEGEN DE WET OP HET 1908. 1909. Paarden 2124 2177 «tuks. Runderen 34286 39209 Stieren 1197 1155 Kalveren (vette) 7718 8260 (nuchtere) 20165 21946 Sekspen en lammeren 153163 161900 Varkens (rotte) 17013 14827 (magere) 2765 2755 (biggeD) 13006 11656 Ganzen 7271 6056 Zwanen 1074 951 Kalkoenen 24 26 Appelen 9850 10247 zak. Peren 9145 11761 6625 6262 atapela. Kaas 3028309 2912074 Kilogr. Boter 70811 74495 VOORDRACHTENAVOND KAMP. CADETTENSCHOOL. DRONKENSCHAP. Re Hooge Raad deed gisteren uitspraak in de zaak van Stad. Een persoon, door de rechtbank te Alkmaar veroor deeld tot 3 dagen hechtenis wegens openbare dronken schap, met opzending naar eene rijkswerkinrichting voor een jaar. Ambtshalve werd het vonnis vernietigd voor zoover de requirant daarbij tot eene hoogere straf was ver oordeeld dan in eersten aanleg, ofschoon hij alleen in hooger beroep was gekomen, n.l. tot 3 dagen hechtenis, terwijl de kantonrechter hem 2 dagen had opgelegd. De straf werd alsnog daarop teruggebracht en het beroep overigens verworpen. DIJ BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. In aansluiting met onze vorige berichten kunnen wij thans mededeelen, dat in de missive van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland van 29 December j.l., welke in de a.s. raadszitting in behandeling zal komen, de gevoelens van den gemeenteraad worden gevraagd over een verhooging van het salaris van den burgemeester tot 15.000 'sjaars. Intusschen is er in den gemeenteraad een stroo ming, om overeenkomstig den wensch der Regeering - die, zooals wij reeds mededeelden, ernstige moeilijk heid ondervindt, om onder gefortuneerde personen een geschikt opvolger voor burgemeester Van Leeuwen te vinden zulk een verhooging van het salaris voor te stellen, dat ook niet- of althans weinig-gefortuneerde personen een benoeming zouden kunnen aanvaarden en de keuze dus niet tot de gefortuneerden beperkt be hoeft te blijven. (Tel.) GEEN RUSTIGE OUDE DAG. De Raad der gemeente Rauwerderhem besloot den 74-jarigen, trouwen veldwachter Weersma te Sybran- deburen te pensionneeren met 6 per week. De an dere veldwachters zouden ook voor toezicht in 't dorp S. zorgen, waarvoor hun salaris verhoogd werd. Auto riteiten hebben echter dat besluit niet goedgekeurd. De 74-jarige diender, die op rust rekende, moet nu weder dienst doen. MACHTSMISBRUIK. Uit Sittard meldt men dat de 21-jarige inspecteur mn politie Offermans aldaar, die sedert 1 Oct. j.l. in dienst is en zooveel van zich heeft doen spreken, we gens machtsmisbruik is geschorst. LENTE-VOORBODE Uit Sleeuwijk meldt men: Telken jare, meestal in de eerste of tweede helft van Februari, ziet men aan de overzijde van de Nerwede tusschen licht en donker in de buurt van Sehelluineu een z. g. vogelwolk. Gewoonlijk is dit de aankondiging van de naderende lente. Dit jaar is dit verschijnsel reeds bij herhaling in de eerste dagen van het jaar waargenomen. SPEELHUIS. Dezer dagen kwamen twee gebroeders, houders van esn speelhuis in Den Haag, persoonlijk ten stadhuize bij den burgemeester intrekking vragen van den poli tiepost voor hun huis aan de Prinsegracht. Hun ver zoek werd geweigerd. ROOF. Een werkman kwam Zaterdagmiddag, met zijn weekloon in zijn zak, in een tapperij in het Groemedal- •traatje te 's-Gravenhage. Twee mannen, P. J. S. en S. L. B., oude bekende der justitie, bemerkende, dat de man goed bij kas was, begonnen hem te tracteeren, totdat hij half beschonken was. Daarna gingen ze met hem kroeg in kroeg uit en lokten hem zoo mee naar het Haagsche Bosch. De avond begon al te vallen, toen ze aan de Koe kamp kwamen. Ze wierpen hem daar over de ijzer draadversperring op het grasperk, en terwijl B. zijn aakken doorzocht, ontrukte S. hem horloge met ket ting. Voorbijgangers, die getuige waren van de be- rooving, waarschuwden een politie-agent, die er in slaagde B. te arresteeren. Naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven ge bracht, ontkende B. echter ten stelligste den man te hebben willen berooven. Hij beweerde, dat de ander ruzie had gemaakt en hem een slag in het gezicht had gegeven. Een worsteling was ontstaan, waarbij B.'s jas was gescheurd, doch aan berooving had hij noch zijn kameraad gedacht. S., die gevlucht was, werd Zondagmorgen aange houden. Ook hij ontkende aanvankelijk, doch viel ten slotte door de mand en vertelde, dat hij denzelfden avond met het horloge naar een verdacht huis aan het Huygenspark was gegaan, waar hij het had achterge laten. Het horloge werd daar inderdaad door de po litie gevonden en in beslag genomen. Beide verdachten zijn gisteren ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opge goten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Marktaanvoer en verzending. Aan de afslagmarkt te Broek op Langedijk werd in de eerste week van 1910 nog aangevoerd 4600 bloem- koolen, 175.000 roode kooien, 38.200 gele kooien, 9300 witte kooien, 741 balen uien, 205 balen roode kool en 30 balen wortelen. Van de laadplaats werden in die week verzonden 78 wagonladingen groenten. MOLLEN-VANGEN VERBODEN. In Friesland gaan verscheidene boeren en landeige naren het vangen van mollen op hun landerijen ver bieden. Zij begrijpen dat het zaak is deze verdelgers van insecten en larven te behouden, nu naar het zich laat aanzien strenge vorst daarin geen oprui ming houdt. VERDRONKEN. Zondagavond liep de 79-jarige K. van der W., ver pleegde uit het gemeente-armhuis in de Oostervant- straat te Rotterdam in de Boompjes, komende uit de richting van de Willemsbrug. Hij geleidde de gebroe ders A. en M. van Z., twee andere verpleegden uit dit armhuis en beiden blind. In de Boompjes is de 79-jarige te dicht bij den wa terkant gekomen en in de Maas gevallen. De beide blinden, die hun geleider plotseling misten en de plons gehoord hadden riepen om hulp. De havenbediende C. P. J. en de losse werkman P. S. schoten toe en haal den den drenkeling met behulp van een touw op den kant. De man was bewusteloos en werd in een café in de Boompjes binnengebracht, waar men vergeefs trachtte de levensgeesten op te wekken. Een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constatee- ren. Het lijk van den ouden man is naar het armhuis overgebracht. EEN GEZEGENDE MOEDER. Bij den landbouwer Drenthei te Haart, gem. Aalten, heeft een zeug verleden week 28 biggen ter wereld ge bracht. DIEFSTAL. Uit Antwerpen is zwaar geboeid naar Gorinchem overgebracht een zekere D., in verband met den dief stal bij in®i. 't Hooft. SNIPPERS UIT 'tHBLD. In een van de telegrammen van het Handelsblad vertikte de zetmachine zich, zoodat in het bericht over het huwelijk van Prins Albert van België deze zin voorkwam „dat niemand het zou durven bestaan een owd for wod for owdfr ow." Nu lezen wij in de Winsclioter Crt. een politieke beschouwing over België, waarin deze zin voorkomt: „dat niemand het zou durven bestaan een owd for wod for owdfr ow." Het is een treffend journalistieke verwantschap, dat de zetmachine te Amsterdam en die te Winschoten dezelfde kuren vertoonen! Pension gevraagd door heer, welke veel afwezig is in de buurt van het Vondelpark." „Nette juffr. zoekt voor terstond plaatsing bij net Heer, goed kunnende koken en van de beste ge tuigen voorzien." „Spreekmachines zonder hooren." „Onfijlbaar Luisdoodend Poeder bij Pluimgedier te, onder vee en planten." DE KRUPP-OOMMIS SIE. Gisternamiddag halftwee is in het gebouw der Twee de Kamer bijeengekomen de uit haar midden benoem de commissie in zake de levering van Kruppgeschut, bestaande uit de heeren: Van Vlijmen, Van Wasse- naer van Catwijck, Van Karnebeek (voorzitter), Thomson en Colijn. NEKKRAMP. Te Ransdorp is bij den veehouder S. 'n tweejarig kind aangetast door nekkramp. UIT DE DIERENWERELD. De „Haal. Ct." schrijft: Vanmorgen werd ons getoond een doode bunsing, welke bij den veehouder M. van Warmerdam aan den Lagedijk te Spaarnwoude in een sprenkel (een dicht springende klem) was gevangen. Voor een week of vier was in de sprenkel een afge knaagd stuw poot van een bunsing gevonden en het bleek, dat de thans gevangen seigneur dat stuk (voor) poot, het geheele onderste lid, kwijt was. Toen hij ge vangen werd, was hij er in geslaagd zich ook reeds een gedeelte van den anderen voorpoot af te knagen, maar aangezien een zijner achterpooten in een anderen sprenkel was vastgeraakt, was het hem dezen keer niet gelukt zich te bevrijden. 't Mag zeker hoogst merkwaardig genoemd worden, dat bij de bunsings d evrijheidsdrang zoo groot is, dat ze er toe kunnen komen zich een stuk van den poot af te knagen om vrij te komen. ZOU HET HELPEN? Men meldt uit Zeist: Ten einde het stroopen met den lichtbak tegen te gaan laat de heer Van Marwijk Kooi, eigenaar van jachtterreinen te Zeist, op zijn bezittingen een toren bouwen, die de jachtopzieners bij nacht zullen kunnen beklimmen, ten einde na te gaan, of in den omtrek ook met lichtbakken stroopende lieden werkzaam zijn. ELLENDIGE TOESTAND. Reeds enkele weken huist in een veestal, midden op een groote, drassige weide, in de gemeente Lonneker, een gezin van 8 personen. Het werd 30 December vermeerderd met een tweeling. Van gemeentewege is tevergeefs getracht een einde aan dezen toestand te maken. ROODVONK. Naar het U. D. verneemt, is gistermorgen door B. en W. van Utrecht overleg gepleegd met dr. Hamburger, inspecteur van de Volksgezondheid voor de provincie Utrecht, teneinde te beslissen, of men de openbare scholen met het oog op de heerschende roodvonk heden (het einde der Kerstvacantie) al dan niet weer zou openstellen. Het resultaat dier conferentie is geweest, dat be sloten werd alle lagere scholen gesloten te houden tot 18 dezer. Intusschen verneemt het blad van bevoegde zijde, dat de heerschende roodvonk volstrekt geen reden geeft tot zoo ernstige ongerustheid, als sommigen schijnen te koesteren. De ziekte is op het oogenblik, wat men noemt aan het luwen. Het aantal sterfgeval len neemt reeds af. LAGER ONDERWIJS? Onder dezen titel schrijft de heer P. II. Snijders, hoofd der R. K. school voor meer uitgebreid lager on derwijs te Leiden, een artikel in het Centrum, waar aan wij het volgende ontleenen: In 1890 deed ik examen voor hoofdonderwijzer en wel, zooals op mijn akte uitdrukkelijk vermeld staat „volgens de wet van 1878". We werden dus geëxami neerd in wiskunde. Ik heb ook, jaren en jaren lang, onderwijs in dit vak gegeven, totdat ik op een ongelukkigen morgen van October 1908, plotseling in mijn klasse bezoek kreeg van den schoolopziener in het district Rotter dam, waar ik toen werkzaam was, op een uur, waarop het vak P. op den rooster vermeld stond. Tot mijn buitengewone verbazing deelde deze mij toen mee, dat ik niet bevoegd was om wiskunde te on derwijzen. Het onmiddellijke gevolg was lo. dat het schoolbe stuur een onderwijzer moest aanstellen, om het vak buiten de schooluren te onderwijzen, en 2o. dat mij de toelage van 100 's jaars werd ont nomen. Ik wilde eerst dadelijk publiciteit geven aan deze feiten, doch heb me laten raden en mij direct gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken. Ik heb echter geen antwoord mogen ontvangen." De schrijver brengt in herinnering, dat Minister Heemskerk in de Kamer zeide, dat deze rechtskwestie in 1907 werd beslist ten nadeele der bevoegde onder wijzers. „Zij die in 1890, dus na de in werking treding van de wet, examen deden voor de hoofdakte, ontleenden daaraan niet de bevoegdheid voor het doceeren van wiskunde. Aldus werd bij genoemd Koninklijk Be sluit beslist en de bedoelde onderwijzers hadden eeh- voudig in 1891 examen moeten doen in vak P." Dan vraagt de schrijver Wij 392 moeten ons maar getroosten met de beslis sing van 1907? Ik zou zoo zeggen van neen. N'y a-t-il plus de juges a Berlin? Zijn er geen wetgevers meer in Nederland en kan men een klaarblijkelijke onbillijkheid niet wegnemen door een wetswijziging? Of zou er zooveel krom zijn, dat men maar moet blijven zitten op de puinhoopen van het recht en zuch ten: „Wie kan al het kromme recht maken?" Daar komt nog bij Er zijn in '1890 een groot aantal kandidaten gezakt voor hoofdakte, omdat zij onvoldoende behaalden voor wiskunde. Dus gezakt voor een vak, waarvoor ze toch geen bevoegdheid hadden gehad, als ze geslaagd wa ren. En nu het mooiste: Er zijn, voor zoover mij bekend, twee beslissingen gevallen, beide aan bijzondere scholen en mij zijn ver schillende openbare scholen bekend, waaraan nog steeds onderwijs in wiskunde gegeven wordt door per sonen met dezelfde akte en dezelfde (on)bevoegdheid. Moet die toestand blijven voortduren of moeten we hebben gelijk recht voor allen? En wie'van de geëxamineerden van 1890 wist in 1891 of vermoedde ook maar, dat hij geen bevoegdheid zou hebben voor een yak, waarin hij geëxamineerd was> daar èn de examencommissies èn zelfs de tien tallen rechtsgeleerde schoolopzieners er tot kort gele den onkundig van waren? Wie helpt ons en het recht? ONGELUK. Gistermiddag viel de 17-jarige G. S., als loopknecht werkzaam in het „Warenhuis" te Gouda, toen hij be zig was iets aan het blok van het hijschtoestel te ver anderen, uit de vierde verdieping op straat. Nadat de eerste hulp was verleend door twee dokters, werd de ongelukkige in bewusteloozen toestand, zwaar in1 en uitwendig gekwetst, naar het gasthuis gebracht. GENERAAL BOOTH. Generaal Booth, de 80-jarige leider van het Leger des ITeils, zal in den loop der volgende maand een be zoek aan ons land brengen. DE MOORD TE BEETGUM. Omtrent den moordenaar van Antje Andringa te Beetgum, kan de „L. Ct." nog het volgende mededee len: Zijn vader R. v. d. M. was in zijn leven een kleine timmerman te Huizum, wien het slechts noode geluk te in het onderhoud van zijn talrijk gezin te voorzien. Uit zijn tweede huwelijk had hij vier kinderen, van wie Riemer de oudste was. De moeder was van een zwak gestel: zij is uitgeteerd. Dat er aan de opvoe ding der kinderen bij dezen toestand wel iets zal heb ben ontbroken, is gemakkelijk te beseffen. Een vader, aanhoudend vol beslommeringen om voor de zijnen het karige dagelijksch brood te verdienen, die geen kwaad van zijn kinderen kon zien, een moeder, die steeds lij dende is, wat kracht kon er van zulk echtpaar uit gaan? Toen in 1906 de vader stierf de moeder had reeds eerder het tijdelijke met het eeuwige verwisseld moest de burgerlijke gemeente zich het lot van de vier achtergebleven kinderen aantrekken. Riemer was toen 16 jaar. Hij had vroeger reeds moeten meehelpen, iets in te brengen, was bij het tim meren geweest, had daarna eenigen tijd op een werf doorgebracht en was ook een korten tijd bij een bakker in de leer gedaan. Met zijn eigen goedvinden werd nu besloten, dat hij het bakken als zijn handwerk zou kiezen. Hij kwam op proef bij den heer E. te Franeker, ging vervolgens in dienst bij bakker v. d. V. in dezelfde plaats en dien de sedert Mei van het vorige jaar bij den heer D. te Menaldum. Klachten over hem kwamen bij den armmeester, die voortdurend toezicht op hem hield, niet in, al was deze niet in alle opzichten over hem tevreden. Riemer was wat zorgeloos en dacht te weinig aan den dag van morgen. Dat hij tot de thans bedreven daad in staat zou zijn, hadden zij, die hem van nabij kenden, niet ge dacht, al wisten zij, dat hij vrij onverschillig van aard was en ongevoelig voor vermaningen. UIT HEER-HUGOWAARD. De heer H. Brands te Uithuizermeede, no. 1 der voordracht voor Hoofd der School te Veenhuizen, is benoemd tot H. d. S. te Aalsmeer/ AANVOER OP DE VERSCHILLENDE MARKTEN TE PURMEREND. ff n n n n n n n f) n UIT OUDE NIEDORP. De bsvolking dtzsr gemeente vermeerderde in 1909 door geloorte mst 14 na. en 10 vr., tot. 24 en door vestiging mst 70 m, sn *51 vr., tot. 121, slzoo eene vermeerdering v»n 84 m, en 61 vr., totaal 145 en verminderde doer overigden met 12 m. en 11 vr., tot. 23 en door vertrek met 55 m. en 60 vr,, tot. 115. Zg bettend op 31 Dee. 1908 uit 568 m. en 561 vr.» tet. 1129 en er zijn bijgekomen in 1909 84 m. en 61 vr,, tot. 145, dus 652 m. en 622 vr., tot. 1274 en er zijn afgegaan in 1909 67 m. en 71 vr., t»t. 138, zoo dat de bevolking op 31 Dec. 1909 bestond uit 585 m. en 551 vr., tot. 1136 psrsoaen. Er werden in 1909 9 huwelijkon voltrokken. Prettig-vol was gisteravond de Harmoniezaal, niet opgepropt-gevuld maar geheel bezet door stadgenoo- ten en bewoners van plaatsen uit den omtrek, uit Hei- lo, Limmen, Bergen, Koedijk, Oudorp, Stompetoren, Akersloot, Broek-op-Langendijk enz. euz. Zij allen waren gekomen naar aanleiding van het bericht in het eerste nummer in 1910 van de Alkmaarsche Courant, waarin werd medegedeeld, dat mr. A. W. Kamp uit den Haag vóór zijn vertrek naar Indië hierterstede een voordrachten- en liederenavond zou geven voor de abonné's der Alkmaarsche Courant. En als de zaal véél grooter was geweest, zouden er nog véél meer menschen gekomen zijn, immers nadat het aantal be schikbare plaatsen zoo spoedig was uitverkocht, kwa men er bijna nog evenveel aanvragen in, waaraan niet kon worden voldaan. Menigeen drukte zijn spijt hier over uit, een enkele bleelj zelfs ontstemd te zijn gelukkig klonken deze stemmen maar zwak in het koor van instemmingsbetuigen. Men kan toch waarlijk niet verlangen, dat de Alkmaarsche Courant een extra-groote zaal zal bouwen om al haar abonné's af en toe een gezelligen avond te geven! Een gezellige avond dat is het gisteren geweest. Debuteerde de heer Kamp niet op zijn best met het dramatische Heksenlied van Wildenbruch hoewel een dankbaar applaus na dit eerste nummer klonk reeds met de eerste komische voordracht had hij het pleit gewonnen. De „Baby, 'n vlegelachtige geschiede nis" waarin hij allerlei leuke typen van een zuigeling af tot aan een grootmoeder zoo voortreffelijk ko misch weergaf deed in de zaal herhaaldelijk een spontaan en hartelijk gelach weerklinken. Met zijn liedjes begon de heer Kamp eveneens ge lukkig zijn „Boden der lente, van Vincent Hyspa, Soirée mondaine van Paul Daubry, met aangename stem zoo guitig gezongen pakten en ontlokten even eens menigen gullen lach. En heel den avond door heeft meu geluisterd, gezien en gelachen en geapplaudisseerd. Nu eens was het de losse voordracht, de rake geste, de kostelijke mi miek, de heerlijke stem die het hem deed, dan weer het leuke gegevene dat op de lachspieren- werkte. Van het eigen werk van den dichter vielen bijzonder in den smaak Lawn-tennis, de orgelman en vooral de buiten- gewoon-mooie Oesterballade, welke zeer gevoelig werd gezongen en welke een contrast vormde met enkele piquante liedjes, van de voordrachten het bezoek aan de Abdij. Een waarlijk knetterend lang-aanhoudend applaus, dat volgde op het slotnummer „De muziek speelt door," waarbij de voordrager-zanger eeu en al actie en vol vuur en gloed was, gaf den heer Kamp de verzekering, dat het talrijke publiek hem ten hoog ste dankbaar was voor het vroolijke genot, dat hij had gegeven, voor de te zeldzame gelegenheid, om eens heerlijk te lachen. Bij de liedjes werd de heer Kamp begeleid door den heer Godefroy uit Steenwijk die dit deed op beschei den, muzikale wijze. Ongetwijfeld zou het publiek het op prijs gesteld hebben indien de heer Godefroy nog eens afzonderlijk den buitengewoon fraaien vleugel van de gebroeders Spanjaard, waarover de begeleider overigens zich hoogst tevreden betoonde, had bespeeld. En voor de hooge kosten welke wij voor de begeleiding extra had den moeten maken. Enfin, men kan niet alles ver langen, de heer Kamp heeft aan de hooggestelde ver wachtingen beantwoord, de avond is uitstekend ge slaagd dat i§ de hoofdzaak, voor het publiek en voor ons. Waar ons nu wederom weer zoo ondubbelzinnig is gebleken, dat zoo'n avondje van de Alkmaarsche Cou rant door de abonné's gewaardeerd wordt, daar zullen we ook in de toekomst wel eens weer uitzien om te gen lagen prijs iets goeds te kunnen aanbieden. Dat dit echter niet heel vaak kan geschieden, zal men be grijpen in de eerste plaats, is er zelden iets goeds te krijgen en ten slotte zouden de niet onaanzienlijke kosten op den duur een bezwaar vormen, gelijk ieder zal hegrijpen. BENOEMD. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot rijksboek houder 3de klasse ten kantore van den betaalmeester te Alkmaar, den heer D. Koorn. De luit.-kolonel J. H. de Wildt, directeur der cadet tenschool alhier wordt binnenkort bevorderd tot kolo nel en alsdan belast met het bevel over een regiment infanterie. COLLECTE ISRAëLITISCH ARMBESTUUR. Het Ned. Israëlitisch armbestuur verzoekt ons te melden, dat op Woensdag 12 Januari dus morgen, de jaarlijksche openbare collecte zal gehouden worden aan de huizen der ingezetenen. Evenals vorige jaren hevelen we deze collecte gaarne in de belangstelling van onze stadgenooten aan. UITVOERING-JONG NEDERLAND. Men verzoekt ons de aandacht erop te vestigen dat in de Unie alsnog op de lijst voor kaarten voor de feestelijke bijeenkomst van Jong Nederland op 22 Ja nuari kan worden geteekend. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK te ALKMAAR. Uitspraken van heden. Pieter P., Ursem, verduistering, 4 maanden ge- vangeniaatraf. Klaaa S., Enkhuizen, wedersp&nnigheid, 7 dagen gevangeniaatraf. Jan V,, Uitgeest, wederspannigheid, 7 dagen ge- vangenizatraf. Jan L., Enkhuizen, wederspannigheid, 7 dagen ge vangeniaatraf. Andries N, en Jokannea H., Caatrieum, jacktwet- overtreding, ieder f 10 boete of 4 dagen kecktenia en f 6 boete of 4 dagen, ter vervanging van ket in be- alag genomen gevreer. Willem Kr., bedelarij, 't Zand, 12 dagen kecktenia. Pieterfje M bedelarij, Wognum, 3 dagen keehtenia. Dirk van der BHoogwoud, miskandeling, f 10 boete ef 10 dagen kecktenia. BADHUIS VAN HET „WITTE KRUIS." In de week van 3 tot 8 Januari ign in het bad huis van hst „Witte Kruia" genomen75 kuipbadeD, 92 regenbaden le klaa en 153 regenbaden 2e klaa, tr samen 320 baden. VOETBAL. Da wedatrgd Sport Hsorn tegen Holland alkier, welke Zondag j.l. te Hoorn plaata kad, eindigde jn een 2—0 «verwinning voor Holland. Stand voor de rust 0—0. GESLAAGD. Do Heer C. van der Plas, alkier, onlangs ge slaagd voor kei examen boekhouden vanwege de Ver een. v. Leeraren, slaagde heden voor 't examen vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden. Hg is leerling van den keer I. Prins Az. Geslaagd voor kei examen stenografie. Groote snel heid 200 lettergrepen per minuut, de keer W. Brcere, alhier. SE V CIK- CON CERT. Tengevolge van een misverstand ia door ona gemeld, dat het Sevcik-concsrt Woensdag aikier zou worden gehouden. Waar dit bericht tot verwarring aanlei ding zou kunnen geven, dselen we kier nog mede, dat ket beroemde kwartet kier den 19den Januari, dus morgen over een week komt. TENTOONSTELLING VAN VROUWENKLEEDING. Da tentoonstelling van de vreuwenkleediDg van 1750 tot nu tos in de Harmonie gehouden «n ook morgen nog te bezichtigen, bevat o a. een vijftien tal moderne japonnen der verbeterde klseding en allerlei onder- kleeding, terwijl ter opluistering een prackt-eolleatie - Oostenrgkzcke volkskleeding ia ingezonden. Wg komen mergen uitvoeriger op de tentoonstelling terug. AGENDA. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Lezing over werkloosheid, café Peperkamp, 71/2 uur. Toonkunst, repetitie, 8 uur, bovenzaal Unie. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur. Cbr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur. café „Voorwaarts." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/471/4, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/281/2 uur. Heeren van 83/4-93/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Tentoonstelling betreff. verbetering van vrouwen en kinderkleeding met toelichting, 8 uur, sociëteits- zaal Harmonie. Danscursus Gebr. Crefeld, 8 uur, Diligentia. WOENSDAG: Typografen Studieclub, 81/2 uur, 't Wapen van Munster.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2