WrxWmïïüWW. BUITENLAND. dtfö-SLUTT. Aan de papierfabriek van dea heer Schenk, Apeldoorn geraakte gistermorgen de negentienjarige Albert Hoogeboom onder de kollergangen (zware maalsteenen), waardoor hem de borstkas werd inge drukt. Hij was terstond een lijk. VEREENIGING TOT STEUN. De algemeene penningmeester bericht, dat hij voor het fond» voor het gesticht van oudere jongens onder de initialen E. N. Z. heeft ontvangen een gift van ze- ren duizend gulden. JAAP EDEN. De heer Jaap Edeu, instructeur van do rolschaat- senbaan in het Brongebouw te Haarlem is, naar de Haarl. verneemt, uitgenoodigd op te treden als di recteur der nieuw te maken Ainsterdamsche rolachaat- senbaan. INBREKERS GEPAKT. Een politieagent te Amsterdam constateerde Don derdagavond tegen twaalf uur, dat de straatdeur van perceel Lijnbaansgracht 151, bij de Laurierstraat, waarin gevestigd is de Electrische Koffiebranderij van den heer W. Luchsinger, openstond. Hij haastte zich dit te rapporteeren aan het naburige politiebureau op de Lauriergracht, en van daaruit rukte onmiddellijk een groote politiemacht uit. De omgeving van het perceel werd afgezet, een paar politiemannen gingen het huis binnen en vonden daar op de trap drie man nen zitten, die medegenomen werden naar het bureau. Bij onderzoek bleek het den politiemannen, dat de deur toegang gevende tot het kantoor der koffiebran derij op de eerste verdieping opengebroken was. Het kantoor was doorzocht, een lessenaar was opengebro ken. Op de trappen van het perceel werden een staand klokje en eenige sigaren gevonden, die uit het kantoor gestolen waren en verder vond men op de trappen een lang breekijzer, een vervijlden sleutel en een witten zakdoek met een tiental loopers. Deze voor werpen werden in beslag genomen en eveneens naar het politiebureau aan de Lauriergracht overgebracht. 'L)e aangehoudenen zijn mannen van 52, 37 en 30 jaar. De eerste is recidivist. Bij hun verhoor door den hoofdinspecteur, den heer Van der Goot, ontken den alle drie beslist, iets van de inbraak op het kan toor af te weten. ER IN GELOOPEN. Door een winkelier te Amsterdam werd van iemand, die eenige sigaren bij hem kocht, een Amerikaansch bankbiljet van 10 dollar in betaling genomen. Hij be taalde het overige in Hollandsch geld terug. Door den winkelier werd bij de politie aangifte ge daan, dat dit biljet is gebleken valsch te zijn. VERMIST. Te Valthermond (Dr.) wordt sedert eenige dagen vermist H. de Jong, weduwnaar en vader van een ge zin. Tot heden zijn alle nasporingen tevergeefs. DE INBRAAK IN DESPUISTRAAT TE AMSTERDAM. Onder de gouden en zilveren voorwerpen, in den berm aan den Buiksloterweg gevonden, bevinden zich verscheiden dingen die reeds vóór de inbraak, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag plaats had, door den heer Cohen werden vermist. Men kan hier dus uit afleiden, dat de inbraak het slotstuk was van een aantal diefstallen, in den loop van den tijd ge pleegd, met behulp van iemand die met de situatie en den winkelvoorraad van den heer Cohen op de hoogte geweest moet zijn. ONVOORZICHTIG. Toen gisternacht de tram van Steenbergen-Zierik- zee-Brouwershaven de remise naderde, had de 17-jan- ge stoker Van Brusselaar, wonende te Steenbergen, de onvoorzichtigheid, van de nog in vaart zijnde loco motief te springen, waardoor hij viel en bekneld ge raakte tusschen de vee-lading en den trein. Met ver pletterden linkerarm en het verlies van drie vingers *an zijn rechterhand werd hij opgenomen. Zijn toestand is levensgevaarlijk. UIT St. PANCRAS. De afdeeling St. Pancras der Tuinbouw- en Han- delsvereeniging „Langedijk en Omstreken," heeft Vrij dagavond in het lokaal van den heer D. Stammes al daar, een algemeene ledenvergadering gehouden. Van de 103 leden waren slechts 30 aanwezig. As eerste punt van de agenda werden door den voorzitter verschillende mededeelingen gedaan, ten eerste, dat de commissie voor het naleven der contrac ten voor den onderhandschen verkoop van tuinbouw producten als volgt was samengesteld: voor het noor der betaalkantoor de heeren A. Kroon, G. Barten en Jb. Ootjers en voor het zuider kantoor de heeren S. Zeeman, A. Glas en A. Nobel, terwijl voor de beide kantoren als handelaren in de commissie zitting heb ben de heeren R. Slot, H. J. Houtkooper en O. Brink man, waarbij als voorzitter voor de algemeene com missie fungeert de heer A. Slot te Broek op Lange dijk. .Verder deelde de voorzitter mede dat het district St. Pancras in de Tuinbouw Onderling het tweede was in grootte voor het verzekerde loonbedrag namelijk 355.485. In ons district waren in dit half jaar 15 ongevallen voorgekomen, waarvan een langer dan twee maanden. Het aantal aangeslotenen was 17 Mei begonnen met 521 en in het afgeloopen half jaar met 30 vermeer derd. In dit nieuw begonnen jaar waren te St. Pancras 3 nieuwe leden ingeschreven, in het volle vertrouwen op nog meer algemeene toetreding beval de voorzitter de Tuinbouw Onderlinge bij de leden aan. De patroonsverzekering zou met Maart a.s. in wer king treden, welke zich dan konden verzekeren tegen een bedrag van 500 tot 1248, waarbij zij dan voor elk ongeval waren verzekerd. Boekjes voor de maandelijksche opname voor het aantal nog aanwezige kool in de opslagplaatsen wa ren in bewerking, dus de eerste opname kon spoedig worden tegemoet gezien. Mede maakte de voorzitter bekend dat de algemeene vergadering der Nederlandsche Tuinbouwraad, waar bij de vereeniging is aangesloten, zou worden gehou den te Utrecht op 20 Januari a.s. en dat tot afgevaar digde waren aangewezen de heeren A. Nobel, S. Zee man en Jb. Keeman, dagelijksch bestuur der vereeni- (fing. As leden van het Hoofdbestuur zijn aan de beurt van aftreding de heeren S. Zeeman te Zuid-Scharwou- de en A. de Groot te Schoorldam, welke beide herkies baar zijn, zullende hierover in de betreffende afdeelin- fen worden gestemd. Van het overschot, groot 14.80, van een vorige commissie voor aankoop van hulpmeststoffen, zullen een drietal kunstmestboren worden gekocht, welke aan de afdeelingen dan worden uitgereikt; St. Pancras heeft er reeds een in bezit van de vorige commissie. Tot commissie voor het nazien der rekening van den algemeenen penningmeester, den heer Jb. Kee man te Koedijk, zijn aangewezen de heeren Jn. Schip per te Koedijk, L. Doeke* te Harenkarspel en P. Vlam Wtrmenhuiaen. deelde de voereitee» tiei» w^e, da* he* ijlb ri#e j*«r proeven hier en daar waren genomen met een nieuw soort hulpmeststof, namenlijk ricinusmeel, en wel met gunstig resultaat, onder leiding van de heer J. G. Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraar. Hiervoor was dit jaar weder een partij gedeponeerd bij den voorzitter voor proefnemingen in 19Ï0. Dit ricinusmeel is een afvalproduct van de berei ding van Castor of Wonderolie. Voor eventueele proefnemingen gaven zich enkele personen op. De voorzitter zou den heer Hazeloop met een en an der in kennis stellen en later de bespreking aan de vergadering mededeelen. As tweede punt van de agenda gaf de voorzitter verslag van de aardappelbesproeiing, welke dit jaar tot eindresultaat had, dat de geheele schuld op de ma terialen was afgelost. Als derde punt werd een jaarverslag door den secre taris uitgebracht, dat de algemeene goedkeuring der vergadering verwierf. Hierna rekening van den penningmeester, welke aangaf een ontvangst van 219.36 met een uitgave groot 224.561/2, alzoo een tekort van 5.201/2» hoe wel öen tekort, was dit toch bemoedigend, daar het vo rige jaar een tekort wa8 van ruim 40. Tot bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren Jn. Madderom en D. v. d. Woude. Onder punt zes van de agenda kwamen in behande ling, voorstellen voor den beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering. Een voorstel gedaan door K. Lek werd met groote meerderheid aangenomen, namenlijk om op de be schrijvingsbrief te plaatsen." „De afdeeling St. Pancras spreekt opnieuw haar ge voelen uit, dat leden der vereeniging hun producten niet meer onderhandsch verkoopen, doch altijd doen veilen, en draagt het Hoofdbestuur op, dit punt nader te bespreken met de besturen der zustervereenigin- gen." Jb. Madderom bracht in bespreking om op den be schrijvingsbrief te plaatsen een voorstel, om te^ ko men tot het verbod van den verkoop naar het buiten land van koolzaad en planten, doch na eenige inlich tingen en mededeelingen van den voorzitter trok Madderom zijn voorstel in. Door den heer P. Keizer werd daarna bij de rond vraag de opmerking gemaakt dat nn toch zeker de algemeene vergadering wel te St. Pancras zou wor den gehouden. Aan den heer A. Gerritsen werd op zijne vraag me degedeeld, dat in een volgende vergadering het aantal sneezen dat de leden der afdeeling bebouwen voor 1910, zal kunnen worden opgegeven. A. Verduin bracht ter sprake om voor de afdeeling evenals te Koedijk een man voor den verkoop van uit geschoten producten aan te stellen. Dit vond algemeen bijval en het bestuur beloofde het als punt op de agenda te plaatsen voor de eerst komende ledenvergadering. De vergadering werd hierna gesloten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De Raad dezer Gemeente vergaderde gistermiddag in voltallige zitting, onder voorzitterschap van den burgemeester, die de beste wenschen uitsprak voor den bloei der Gemeente en bare ingezetenen. De rekening der Burgerlijke Armvoogdij werd on der dankzegging' aan de leden van het Armbestuur goedgekeurd tot een bedrag in ontvangsten van 1771.575 en in uitgaven van 1782.425, nadeelig' saldo van 10.85. Ter vervanging van den heer J. Wagenaar Kz., die niet voor een herbenoeming in aanmerking' wenscht te komen, werd benoemd de heer T. Kostelijk. Den heer Wagenaar werd door den voorzitter dank gezegd voor zijne gedane bemoeiingen. Medegedeeld werd dat de heer G. Smit, zetter voor 's Rijks directe belastingen is overleden. De aanbeveling ter voorziening in die vacature wel ke den commissaris der Koningin zal worden aangebo den, bestaat uit de heeren J. Dirkmaat Wz. no. 1 en O. Dirkmaat no. 2. Medegedeeld werd dat de heer J. Smit eervol ont slag vroeg als gemeente-opzichter tegen 1 Februari. Dit ontslag werd op de meest eervolle wijze ver leend. De voorzitter zeide dat reeds eenige sollicitaties wa ren ingekomen. De verdere behandeling dezer aangelegenheid wordt tot eene volgende vergadering aangehouden. De Raad van Zuid-Scharwoude berichtte 30 bij te dragen in de kosten van woning-huur van den rijks veldwachter. De voorzitter deelde mede dat 5995 telegrammen zijn ingekomen en dat burgemeester en wethouders voorstellen den telefoonhouder Schagen 50 als gra tificatie toe te staan, wat zonder bespreking werd aangenomen. De gascommissie stelde voor een nieuw artikel in de voorwaarden op te nemen. Verschillende ingezetenen hadden toestemming ver zocht een gasmeter voor eigen rekening te mogen aan schaffen. De voorzitter lichtte dit toe, daaruit en uit de daar op volgende besprekingen bleek dat men den hoogen gasprijs en den hoogen meterhuur erkende, maar dat zoo spoedig' mogelijk daarin verslaging zal worden aangebracht. Het voorstel om in het reglement van de voorwaar den art. 31 op te nemen luidende de vorige artikelen, betreffende het aanschaffen van eigen meter zonder dit artikel krachteloos gemaakt, werd zonder bespre king aangenomen. De geheele commissie tot wering van schoolverzuim die moest aftreden, werd herkozen. Ter tafel wordt gebracht een adres van E. Vlug e.a. namens de afdeeling Heidemaatschappij het „Geest- mer-Ambacht," in zake het vischwater dat tot nog toe geheel vrij is. In het adres wordt er op gewezen dat de visch in den polder geheel wordt uitgevischt, bij een goede be hartiging dezer zaak zal menigeen er een goed stuk brood door kunnen verkrijgen, bij handhaving van den tegenwoordigen toestand wordt tweedracht, haat en nijd gezaaid. Adressanten verzoeken tegen billijke vergoeding het water in den polder te mogen pachten. In zijn toelichting zeide de voorzitter dat men tot eene publieke verpachting zou kunnen overgaan of dat aan adressante een som van b. v. 100 zou kunnen worden gesteld als pachtsom. Het college van B. en W. meende tot het laatste te moeten adviseeren. Besloten werd dit onderwerp tot een volgende ver gadering aan te houden, ten einde de zaak inmiddels beter te kunnen onderzoeken. Het in de vorige vergadering aangehouden verzoek van den heer A. Schoon, om een slootje te koopen, werd wederom aan de orde gesteld. Eveneens was van den heer A. Schoon Kz. ingeko men een verzoek om een stukje grond ter grootte van 24 M2. te mogen overnemen. De voorzitter deelde mede dat B. en W. voorstelden de verzoeken in te willigen en de stukjes land aan beid» verzoekers te verkoopen ad. 1 per M2. De heer Does vindt de prijs van het slootje te hoog. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. W, aangenomen. Medegedeeld werd dat in December 1017.45 was ontvangen aan goederenvervoer, over het geheele jaar was het 7942.81. De voorzitter deelde mede dat de bevolking in 1909 is vermeerderd met 52 zielen en thans bedraagt 2090. De adressen inzake het tonnenstelsel werden ander maal aangehouden, daar het rapport nog niet is inge komen. De ijzeren brug zal door den aannemer P. de Wit zeer spoedig geplaatst worden. Voor het eerst werd*"t>ij de raadszitting het nieuwe gaslicht ontstoken. De voorzitter wenschte den Raad daarmee geluk. De voorzitter deelde mede dat het gasverbruik in dier mate toeneemt dat de fabriek moet vergroot wor den, zoo spoedig mogelijk met het plaatsen van een oven. Spreker voegde daaraan toe dat dit de grootste ver wondering bij de gascommissie verwekte daar het technisch bureau in de verschillende vergaderingen had verklaard dat de fabriek groot genoeg was voor iedere vermeerdering van gebruik in de eerstkomen de jaren. De vergadering werd daarna gesloten. UIT HEER-HUGOWAARD. Donderdagavond gaf de heer P. O. Smaal Jr. te Rotterdam een simultaan-séance aan de leden der damclub, gevestigd in het lokaal van den heer A. Goed. De heer Smaal kreeg te spelen tegen 13 horden. Hij won 12 partijen en verloor slechts één partij, n.l. te gen den heer K. Kooij Cz. alhier. De séance werd af gespeeld in 9 kwartier. UIE WIERINGERWAARD. De onlangs gehouden soiree alhier voor onze plaat selijke vereeniging „Vrije Liefdadigheid" heeft een voordeel van 225.46 voor de kas opgeleverd, waarbij nog komt 45 als bijdragen van uitwonende eigena ren. UIT DE RIJP. Aan de gemeente De Rijp is krachtens Koninklijk besluit een voorschot uit 's rijks kas tot een bedrag yan ten hoogste 11.000 verleend, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen tot den bouw van drie woonhuizen, ieder yoop twee woningen in die gemeen te. UIT HEILOO. Men deelt ons nader mede, dat de openbare verhu ring der Buurtschapsgronden en Laantjes op 24 de zer zal plaats hebben om 11, in plaats van 10 uur, des voormiddags, onmiddellijk na de houtveiling op „Nij- enbnrg". rvaw. b——m— VOOR PLUIMVEE-LIEFHEBBERS. Wij ontvingen ter aankondiging een door den heer P. Sluis voorheen Everdijk en Co. te Amsterdam uit gegeven geïllustreerde brochure, bevattende behalve prijzen enz. van de in dezen zaadhandel te verkrijgen voederartikelen voor pluimvee, een beknopte handlei ding over Voeding, Verzorging, Voortteling van Hoenders, benevens beschrijving van de meest voor komende ziekten en gebreken van het pluimvee, en de behandeling daarvan. Het is een boekje dat wellicht velen kippenhouders van nut kan zijn en aan eiken belangstellende op aanvrage gratis wordt toegezonden. SCHOOL EN VOETBAL. Naar aanleiding van in den laatsten tijd voorko mende ldachten over sport-overdrijving op gymnasia en H. B. S., hebben, op verzoek van de schoolvoetbal- commissie van den Nederlandschen Voetbalbond, dr. A. H. Kan, rector van het gymnasium te Middelburg, en de heer M. Horn, directeur van de LI. B. S. te Schiedam, zich bereid verklaard, resp. op de e.k. ver gadering van de Vereeniging van Leeraren aan Ne derlandsche Gymnasia en van de Vereeniging van Di recteuren van H. B. S„ het onderwerp: „School en voetbal" in te leiden, ten einde den omvang van het kwaad te kunnen bepalen en de middelen tot bestrij ding te hespreken. DRAMA. Te Zeist heeft, zooals wij gisteren reeds kort meld den, een vrouw zich van het leven beroofd, na haar kind van 4 maanden gedood te hebben. De vrouw heeft een briefje achtergelaten dat op de tafel gevonden werd, waarin stond, dat het waschgoed over de lijn te drogen hing en dat de man goed moest zijn voor de andere kinderen en dat hij dezen goedag moest zeggen, en ook dat dit beter was dan armoede. De mensehen hadden het erg arm. Het niet-school- gaande zoontje speelde voor de deur en had niets van het gebeurde gemerkt. De navolgende bijzonderheden worden nog omtrent dit treurige feit medegedeeld: Toen de twee oudste zoontjes van den werkman Kuit gisteren om half een thuis kwamen uit de school, za gen zij bij het binnentreden van het woonvertrek hun moeder uitgestrekt op den vloer liggen, worstelende met den dood, terwijl het jeugdig broertje, een kind van vier maanden, op eenigen afstand lag met een af- grijzelijke wonde. Een scheermes lag in de nabijheid. Toen even na de kinderen de vader, thuis komende van zijn werk, de woning binnentrad, had zijn vrouw reeds opgehouden te leven. Op de tafel bevond zich een briefje met een laatsten groet aan den vader en de twee andere kinderen, jeugdige knapen van 7 en 5 jaar. Groote armoede moet, ontstaan door de langdurige werkloosheid van den man, de vrouw tot deze daad hebben gebracht. Beiden, man en vrouw staan bekend als hoogst fat soenlijke lieden. De lijken werden naar het lijkenhuis der algemeene begraafplaats overgebracht. De vrouw was 37 jaar oud. VERPLAATST. Bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn verplaatst met ingang van 6 dezer: P. H. Schram, komm. 2e kl„ van Avenhorn (tijd.) naar Tubbergen (tijd.); J. Soeteman, id., van Heerhugowaard (tijd.) naar Vaals. DE ZACHTE WINTER. Een onderwijzer te Ruurlo had zijn leerlingen ver zocht alles mede te nemen dat ter illustratie van den zaehten winter kon dienen. De school geleek dienten gevolge op een wintertuin door de groote verscheiden heid van bloeiende planten die binnen gedragen wer den en weldra netjes gerangschikt over de banken la gen. Naast de te kleine zich nauwelijks wagende paardebloemen ontplooiden fier en breed de moedige madelieven hare witte en rose straalbloempjes; op de vele bleekblauwe wilde viooltjes van onze akkers lag hier en daar een donkere fluweelige viola tricolor; donkerrood geslipte sleutelbloemen met geel honig- merk naast groote gele trossen primula's; overal 3 a 4 cM. lange hazelaarkatjes die de vingers wit maken van 't stuifmeel dat bij 't breken naar buiten treedt; witte en paarse doovenetel in schuchtere vormen maar toch, vooral de witte, in volle schijnkransen; overal de gaspeldoorn met haar gele vlinderbloemen; op alle banken het kleine gele vogelkruid en de witte mierik; herderstasch zoowel met bloemtrosjes als met kauwtjeshulst met heerlijk roode bessen, welriekende muurbloemen en hier en daar een prachtig bloeiende pirus Japonica. HET SEVCIK-KWARTET. Op verzoek vestigen wij nog even de aandacht er op, dat het Sevcik-kwartet Woensdagavond om half acht begint, en niet om half negen, gelijk op de strooi biljetten staat. AARDIGE HERINNERING. Dezen zomer vroeg een Amerikaansche dame op marktdag aan den kaasdrager de Jong of die even wou poseeren voor een kiekje. De man zette zich in de Waag naast een stapel kaas op de schaal in pos tuur, de juffrouw kiekte en verdween. Natuurlijk was hij het geval geheel vergeten. Dezer dagen werd hij er op aardige wijze aan herinnerd. Hij ontving namelijk een kalendertje met de toen genomen foto op het schild, terwijl aan den achterkant geschreven stond: A Happy New Year with the best wishes from Alvina Erahm („een gelukkig nieuwjaar met de beste wenschen van Alvina Frahm.) V.O.K.Z.O.S. Aangaande den feestavond van bovengenoemde ver eeniging, hoofdzakelijk bestaande uit leerlingen van Gymnasium en Rijks Hoogere Burgerschool, welke op 5 Februari wordt gehouden, deelt men ons mede dat op het programma voorkomen een tooneelstukje „Ziek Gemeld", van Oenturio, 2 monologen, een zang-solo, een revue over Nederlandsche dichters en een muziek nummer voor viool, piano en cello. Het is te danken aan het groote ledental der ver eeniging, dat zij nu, in tegenstelling van 't vorige jaar, een groot programma kan geven, meer nog over eenkomende met het doel van de vereeniging. Met 't oog op 't uitgebreide programma zal preoies 7V2 uur begonnen worden, terwijl na 1 Februari a.s. plaatsen zijn te bespreken aan 't gebouw „de Harmo nie", VOETBAL. Alcmaria Victrix II zal morgen op eigen terrein spelen tegen Holland 1. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. Ja de maand December werden door de zusters ver pleegd 31 patiënten, waarvan 22 gratis geholpen wer den. Zij brachten 505 bezoeken, waarvan 376 gratis. Tweemaal werd hulp verleend bij aflegging. Tweemaal werd hulp verleend bij heeren Doctoren. WEEKBLADEN. „Pak me mee," dat als premie bij ons blad verschijnt, bevat op het titelblad een mooi portret van den ge- vierden schrijver van Riemsdijk en ongeveer vijftig kiekjes en portretten, o.a. van mevrouw Julia vap LierCpypers, den apnslag in St. Petersburg, den brand te Enschede, de openlucht-rolschaatsenbaan te Scheveningen, voorts verschillende schetsen en artike len (over zout krakelingen, diamanten, het bezoek wan het Nederlandsch Eskader aan Hongkong). Redac teur X. geeft een nieuw prijsraadsel, terwijl het kin derblad veel afwisseling biedt. De „Revue der Sporten" van deze week geeft weer veel interessante kiekjes, allereerst de Amster- damsche atletische Club „de Halter," verder mooie kiekjes van wintersport te Davos en van paardensport, de snelwandelaar G. Wolf Jr., de zesdaagsche wieler wedstrijd te Berlijn, de Fransche.ayiateur Dplagrange, die onlangs met zijn schip verongelukte, enz. De „Auto" heeft weer veel nieuws voor antoiuo - bilisten, o.a. kiekje van een nieuwe Deènsche automo bielslede, van een torpedo-carrosserie. Verder wijdt het blad een geïllustreerd artikel aan den dood Van De- lagrange. AGENDA. ZATERDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 3'/?IV> rrur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koerstruat. Mannenkoor „Excelsior", repetitie Zaterdag 81/i uur Diligentia. ZONDAG: Alkm. Tooneelver., alg. vergad., 21/2 uur, café Suisse. MAANDAG: Ver. v. Vrijz. Hervormden. Lezing, 8 uur, Diligen tia. Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, café Scher- merhorn. Physiea, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doe]," 7 uu*, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/„ uur, Harmo nie. Gynm. Ver. Turniust, oefen. 7.15. Gyinn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZATERDAG: De Halter, openb. uitv., 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Vrije tooneel, openb. uitv., 8 uur, Harmonie. Afd. Alkmaar v. d. Ned. Ver. tot afschaff. v. aleoh. dranken, openb. uitv., 8 uur, Diligentia. Selskip Friso, openb. uitv., 8 uur, café Wagenaar Luttik Oudorp. WOENSDAG: Sevcik-Kwartet, 71/2 uur, Harmonie. Uit Engeland komen nog verschillende hu moristische bijzonderheden over den verkiezingsstrijd, waarvan wij hiér eenige weergeven. Een verslaggever van het „News" hoorde in een zaal van een openbaar gebouw achter een deur waarop „Tariefhervorming" geschreven stond, gelach en keek eens wat er te doen was. Eindelijk waagde hij het binnen te treden en daar niemand hem eruit smeet, ging hij kalm zitten bij een zestig- a zeventigtal personen, waaronder kna pen en grijsaards. Zonder te doen blijken dat hij geen uitnoodiging had ontvangen vernam hij van een buur man wat er te doen was. De menschen werden er aan een kruisvuur van vragen onderworpen, en als zij dit goed konden beantwoorden werden ze door den Bond aangenomen het was eëh examen van een voorbereidingsschool voor tariefhervormersDe mees ten waren geen goede sprekers. Zij hadden, zeide de president niet voldoende het „handboek voor rede naars" ter hand genomen. Aan een mijnheer werd ge vraagd: „Welke redenen zouden kunnen worden aan gegeven voor den achteruitgang van Engeland als handelsland?" De reden, zoo verzekerde de candidaat- spreker, is het klima. „Nou, zei de president, tusschen het klimaat van Duitschland en Engeland is niet zoo'n groot verschil, aan het klimaat kan het dus niet liggen." En het is toch zoo, antwoordde de ander. Kli maat is alles. Terwijl het klimaat van Duitschland een gehard én vaderlandslievend ras kweekt, brengt het klimaat van Engeland een achteruitgaand en on vaderlandslievend volk voort. De spreker scheen be duusd, toen de president hem door een handgebaar te

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2