STADSNIEUWS. B UITENLANÜ7 Bij de daarna aan de orde ge» t «1de bespreking van het in 1910 te houden conrourk werd besloten dit concours op een nader te bepalen Zsndsg te Alkmaar te houden. Predikbeurten. Gemengde Mededeelingen. SCHOOLJONGENS ALS INBREKERS. den op wieletjes. Voor iedereen ging dat wel niet da delijk, maar. epn beetje goeden wil en een dosis vol harding, voorts liefhebberij, en het rolde al kwam daarbij van menigeen een kl te groote lichaamsopper vlakte in contact met het houten ijsvloertje. De baan was niet te groot maar 't ging toch. 15 ct. het kwartier en de schaatsen voor niets ziedaar des niettemin een „ijsvermaak" duurder gekocht dan de losse centen voor de baanvegers in de jaren dat men zich getroostte een kouden neus en bevroren haren, om te zwieren in 't rond. Binnenkort zal de vreugd op de werkdagen desverkiezend kunnen worden voort gezet. Een beetje sterk steekt bij deze ondernemingen af, de slechte finantieele toestand bij de lagere klassen in ons maatschappijtje. Dorpelingen zijn er die be drukt leven onder herinnering en gevolgen van de stakingsgebeurtenissen voor eenige maanden, voorts de schilpers die in de pers over hun hard lot klaagden en last not least de winkeltjes, die beider slagen in credit medeboekten. Voor de vaklieden begint een be tere tijd met den bouw der kolossale tweede Vacantie- kolonie-Stiqhting, die tweemaal zoo groot wordt als de eerste. Voorts begon een nieuw ondernemer de exploi tatie van „Duin en Dal" en vermelden we tegelijker tijd in dit veelomvattend overzichtje de inrichting van een volledige en inderdaad zeer goede Tennisbaan na bij het Kurhaus, op een luwe plek aangelegd in een duindal en beschermd door een schut tegen instuivin gen en den zeewind. Dit vooral is naast de Glijbaan een zeer gewilde attractie voor onze Kurgasten, die deze attentie van Kurhaus straks ten volle zullen waardeeren. En nog vele verbeteringen op het gebied staande van het Badbédrijf of daarmede in zekeren zin annex zallen straks tot stand komen. UIT HEILO. Onder directie van den heer It. Kuijper gaf de Mannenzangvereeniging „Cecilia" gisterenavond in het lokaal van den heer T. Helder eene openbare uit voering, die uitstekend is geslaagd. Het tiental zang nummers voldeed alleszins, terwijl de komische voor drachten: „Prachtexemplaren," „Twee moderne dien ders" en „Er is een dubbeltje verloren" de lachlust in hooge mate deden opwekken. Een recht aangename avond werd doorgebracht in café „Zomerlust." UIT BERGEN. Do Burgemeester dezer Gemeente, de EdAchtb. heer J. van Reenen, zal 15 Juni e. k. den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar dit ambt aanvaardde. Voor een zeer talrijk publiek trad gisteravond in de kolfbaan van „De Rustende Jager" vanwege de ver eeniging „Nut en Genoegen" alhier op de tooneelver- eeniging „Aurora" te Stompetoren. Opgevoerd werd „Heuse," tooneelspel in 4 bedrijven, bekroond te Ant werpen met den eersten prijs. Hoe deze tooneelvereeniging zich van hare taak kwijt is reeds herhaaldelijk in dit blad beschreven. Wij kunnen dus volstaan met mede te deelen, dat „Heuse" van het begin tot het einde met de grootste aandacht gevolgd werd en dat na ieder bedrijf den spelers een langdurig en enthousiast applaus ten deel viel. De heer K. Schoone deelde na het laatste bedrijf mede dat „Aurora" tot 15 Maart a. s. het uitsluitend recht van opvoering van gemeld tooneelstuk heeft en bracht den aanwezigen een woord van hartelijken dank voor de ovatie welke aan de vereeniging meermalen was gebracht. De vereeniging „Nut en Genoegen" is deze keer bijzonder gelukkig geweest in hare keuze. Een genot voller en aangenamer avond had zij hare leden moeie- lijk kunnen bezorgen. UIT KOEDIJK. Alhier is beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente de heer V. E. Vethake, candidaat te Leiden. UIT AKERSLOOT. Woensdag vergaderde de Raad dezer Gemeente. De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak den wensch uit dat het nieuwe jaar, hoewel het jaar 1909 niet ongunstig voor de gemeente was geweest, het voorafgaande zoo mogelijk in voorspoed mag over treffen, dat de raadsleden wederom met hun beste krachten den bloei van de gemeente zullen helpen be vorderen. Daarna werden de notulen gelezen. De heer Meyne was van meening dat er een kleine tekortkoming in de notulen geconstateerd moet worden en zeide er prijs op te stellen dat er nog in opgenomen wordt dat hij de verbetering van den weg bij den heer Arie Tee ling ook noodzakelijk vond. Hij zegt dit omdat hij opgemerkt heeft dat de heer Zeeman in de meening verkeert, dat hij den weg langs den heer Arie Teeling niet zoo noodig achtte. Aan dat verzoek werd na eenige discussie, waarin den heeren Zeeman, Meijne en de voorzitter het woord voerden, voldaan. Ingekomen was een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim van de school in de Kooger polder, houdende mededeeling dat deze commissie in het afgeloopen jaar een vergadering heeft gehouden, dat het schoolverzuim gering moet worden genoemd, dat de commissie in haar vergadering van 27 Januari 1910 tot voorzitter en secretaris de heeren M. Groot en H. Kikker benoemde. Een idem van dezelfde commissie der dorpsschool, waarin te kennen wordt gegeven, dat Akersloot aan het eind van het afgeloopen jaar, met recht kan zeg gen dat Akersloot haar naam als plaats van gering schoolverzuim heeft gehandhaafd. Beide stukken werden voor kennisgeving aangeno men, hetgeen ook geschiedde met de dankbetuiging van de Schoonmakers der scholen, voor de gratificatie van 10 ter gelegenheid van den 25-jarigen herinne ringsdag van dat feit ontvangen. In verband met de demping der sloot aan den La gen weg was van het polderbestuur een schrijven inge komen, meldende, dat er bij dat bestuur tegen de dem ping en het plaatsen van een hek bij den heer P. Zoon geen bezwaar bestond, onder voorwaarde, dat B. en W. alvorens tot demping over te gaan, met het bestuur van den polder over de rioleering een bespreking hiel den.' Van het R. K. kerkbestuur der Heilige Jacobus was de mededeeling ingekomen dat ook dit bestuur tegen het dempen geen bezwaar maakte, wel echter tegen het tweede dèel van het verzoek, n.l. om bij te dragen in de kósten éri het onderhouden van het te plaatsen hek. De Voorzitter maakte de opmerking dat in een vroe ger geval het R. K. kerkbestuur wel wilde dat de ge meente bijdroeg, wat deze dan ook deed. De heer de Groot kwam daar tegen op en zeide dat het bestuur met de demping niets heeft te maken. Na eenige be spreking werd maar besloten geen oude koeien uit de sloot te halen. Den 21sten De-cember was van den heer A. Teeling bericht ingekomen, dat hij met ingang van 22 Decem ber ontslag wenschte als armvoogd. Met het oog op de wet hadden B. en W. den heer Teeling verzocht t»t 1 Februari aan te blijven, aan welk verzoek door den heer Teeling was voldaan. Door het periodiek aftreden van den heer S. Helder stond men thans voor de benoeming van twee armvoogden. Den heer S. Helder werd met algemeene stemmen herkozen, den heer J. W. Sieverding met vijf stemmen. Op den heeren A. Teeling en J. Kaptein waren res pectievelijk één stem uitgebracht. Den heer Meijne stelde voor om, alvorens verder te gaan, een commissie tot het nazien der boeken te be noemen. De voorzitter deelde mede dat het Armbestuur ver antwoording aan B. en W. verschuldigd is. De heer Zeeman zeide dat B. en W. uit den Raad een paar le den tot het nazien konden benoemen. Bij loting werd voor een eventueel stembureau den heer M. Groot als nummer één en den heer Kraakman als nummer twee aangewezen. Zooals gewoonlijk in Januari, kwam het blanco cre- diet voor het verbeteren der wegen ter sprake. De heer Zeeman stelde voor de puinlevering niet meer aan één man op te dragen, maar ook den ingeze tenen de gelegenheid te geven te kunnen leveren, dus een openbare inschrijving. De voorzitter was hier niet voor. Hij stelde Voor een inschrijving alleen voor personen in deze gemeen te te houden. Dit voorstel, benevens de bepaling om voortaan per schip te meten, werd aangenomen. De heer Meijne stelde voor den Hoogenweg geheel te beharden. De heer Dil vroeg of de te dempen sloot aan één stuk zal plaats vinden. De voorzitter deelde mede, dat het plan bestaat de sloot met het vuil te dempen en verder met zand aan te vullen. De heer Groot stelde voor om het werk maar wat langzamer te doen, het komt hem op die manier te duur, te meer daar men andere jaren weder vuil heeft, dat niets kost. De heer Zeeman kan zich met de meening van den heer Groot volkomen vereenigen en deed het voorstel, de demping der sloot voor de helft uit te voeren, en van den Noordkant af te beginnen. Daartoe werd met algemeene stemmen besloten. De heer Meijne stelde voor het nog niet uitgevoerde deel van den Hoogenweg af te maken, veel meters is het niet, terwijl de toestand van het nog uit te voeren deel treurig is. De heer Groot vereenigde zich met deze meening. De heer Zeeman betoogde dat dit in strijd is met een vroeger raadsbesluit, wees er op dat het plicht is eerst den weg lang den heer A. Teeling te verbeteren, daar een ieder daar langs moet, hetgeen met den an deren weg niet het geval is. De post is toch al zwaar belast, wanneer er volgens het vastgestelde plan ge werkt wordt, dan zal het een jaar duren voor de weg van den heer Meijne ter hand genomen kan worden. De heer Meijne drong er op aan, dat zijn voorstel in stemming wordt gebracht. Met vier tegen drie stemmen werd het aangenomen. Vóór stemden de heeren Groot, v. d. Oord, Reijne en Meijne. De heer Kraakman stelde voor den straatweg langs den heer Dil te vernieuwen, de steenen voor het paar- denpad aan den Hoogenweg te gebruiken, en den greppel te dempen. De voorzitter zeide dat den raad zooveel wil, als on mogelijk door één werkman kan worden uitgevoerd en vroeg toestemming tot het aanstellen van de noodige werkkrachten. Een te sluiten leening behoefde dan zoo erg niet gevonden te worden, men heeft wel geen schuld, maar al sluit men een leening van 4000, dan kan men er in 4 jaar af zijn. De heer Reijne zeide dat de voorzitter niet zoo ge bonden is. Het voorstel Kraakman in stemming gebracht, werd met vijf stemmen tegen verworpen. Voor stemden de heeren Kraakman en Reijne. Het dempen van den greppel werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna werd de vergadering gesloten. KAASCONTROLE. Naar de Schag. Ct. meldt heeft de heer Joh. Merz te Schagen zich gewend tot den Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid met een schrijven, waarin hij eenige bezwaren noemt tegen de thans uitgeoefende kaascontrole op grond waarvan hij meent, dat daarte gen sterk moet worden geprotesteerd. Indien bijv. een kaas met het rijkscontrolemerk in het pakhuis slecht geworden in het buitenland wordt verkocht, bestaat de kans dat de afnemer nimmer weer Hollandsche kaas koopt, daar hij geen rekening houdt met de omstandigheid, dat de bedoeling der regeering alleen is het vetgehalte te garandeeren. De heer Merz meent het gevaar van de tegenwoor dige controle te kunnen ondervangen, door het contro le-merk te doen bezigen door den handelaar, die di rect koopt van den producent, en wel op dezelfde voor waarden zooals die thans gelden, n.l. hij mag nimmer kaas in voorraad hebben, koopen of verkoopen, die minder dan 40 pCt. vet in de droge stof heeft. Dan kan het stempel gebruikt worden op het oogenblik, dat de kaas afgeleverd wordt, en zal de handelaar er zich wel voor wachten dat stempel te bezigen, wanneer de kaas blijkt niet goed te zijn, ondanks haar voldoen de vetgehalte. PRETTIGE SCHOOLTOESTANDEN. Voor de rechtbank te Tiel werd gisteren tegen een leerling der christelijke school te Zuilichem wegens mishandeling van een onderwijzer aan de openbare school 6 maanden tuchtschool geëischt. De dader verscheen met een verbonden hoofd, ge volg van een vechtpartij in de Chr. school. Reeds vroeger was door den betrokken onderwijzer een klacht over mishandeling ingediend, n.l. op 28 October j.l., toen hij door een troep van 50 kinderen met steenen gegooid werd. Daartoe werden deze aan gezet door een 30-jarigen man, die tot de jongens zei: „Trekt hem van de fiets, gooit hem van den dijk!" Door in te vluchten bij den wethouder Hooykaas ont trok de heer Sprong zich aan verdere vervolging. De burgemeester wenschte op een desbetreffende klacht niet in te gaan. Het warén nesterijen. „Op de openbare school sneden ze elkander wel met messen over den rug" een vergissing, want dat gebeurde op de catechisatie „zoodat de baldadigheden der Chris telijke school lang zoo erg niet waren." Een klacht van het hoofd der openbar school over het gooien op de School, waarbij de zich op 20 meter afstands bevindende gemeentepolitie als getuige is op gegeven, is bij den burgemeester ingediend, doch heeft geenerlei gevolg opgeleverd. KORTE BERICHTEN. Voor de betrekking van opzichter bij de gemeen tereiniging te Enschede, jaarwedde 600, hebben zich niet minder dan 495 sollicitanten aangemeld. Te Bloemendaal is na gejieime zitting door den Raad aangekocht 18.714 M2. grond voor 23.392.50 voor 't bouwen van een gasfabriek of gashouder, wan neer de Raad daartoe later eventueel zal besluiten. Door den stoomtrawler IJmuiden Garb. Johanna, is de UK 309 buitengaats overstoomd. UK zonk, 2 op varenden werden gered, doch een jongen, M. Bakker is verdronken. Door de heeren C. A. J. van der Linden en W. Weisfeit, 2e-luit.-kwartiermeesters van het 6e reg. inf. te Breda is een aanklacht ingediend wegens een voor hen beleedigend artikel, voorkomende in het blad De Carnaval. Te Amsterdam heeft een vrouw bij een bakker en bij een sigarenhandelaar iets gekocht, en met een gulden betalende niet alleen het terug ontvangen geld maar ook den gulden weer heeft meegenomen. Te 's-TIertogenbosch is een locomotief met groo te snelheid op een niet gereed staanden draaischijfkuil gereden. Beiden werden onbruikbaar. De machinist en de stoker sprongen bijtijds van de machine. Voor de overstrooming in Frankrijk is bij de Amsterdamsche commissie thans 131080 ingekomen. Te Leeuwarden is een vergadering gehouden waarin besloten werd dat de afdeeling Gorredijk van den Middenstandsbond een actie zal op touw zetten ter verkrijging van een wettelijk verbod van handel drijven door postambtenaren. Te Grave is een koperslagersgezel door eendagsijs gezakt en verdronken. Een arbeider uit Roosendaal is in- Duitschland, waar hij werkzaam was bij een vechtpartij gedood. De Kamer van koophandel en fabrieken te Leeu warden heeft naar aanleiding van het kantelen van eenige booten in een adres aan Ged. Staten verzoekt voorschriften vast te stellen, om een einde te maken aan het onoordeelkundig laden van stoombooten. Naar verzekerd wordt heeft de vorst aan de bloembollen weinig schade gedaan. Wel hebben de bollen door de vocht geleden, maar dit is betrekkelijk gering. Te Ambt Almelo geraakte een hondenkar te wa ter, doordat een jongen een steen wegwierp, dien de hond wilde apporteeren. Een negenjarig gebrekkig ventje geraakte onder de kar en stikte. DE MACHT VAN HET KLEINE. Drie jaar lang heeft de Amiterdanuehe jeugd nu zilverpapier, tkseloed, ens. verzameld. De totazl-op- trenget was f 3824.86. WATERSNOOD. Te Warga staat een gedeelte van een weg onder. In een huis is het al binnengedrongen. In de nabij heid van dit dorpje staat een beerenplaats midden in htt water. De bewoners kunnen alleen door den kelder in kuis komen. Door den aanhoudenden westenwind is Dslfstrakuisen van de Broere tot de Pier Ohristiarnsloot één water vlakte. UIT OUDKARSPEL. Alhier sal Zmdag een wedstrijd in rolschaatsen- rijdon met hindernissen worden gehouden. GEEN ONAANGENAME BEHANDELING. „Laat mg deze tranen wegkussenzoo smeekte de jongeman teeder. Zg viel in xijoe armen en voor de volgende vijf minuten was hg ijverig in de weer. Maar de tranenvloed hield aan. „Kan niets die tranen drogen"? zoo vroeg de jonge man droeviglijk en ademloos. „Neen," antwoordde ze zacht. „Het is hooi koorts ziet u. Maar ga voort met de behandeling". AL TE DIRECTE ACTIE. T« Stadskanaal (Grsprak den heer E. Rugge, soe-dem., lid der Prov. Staten van Groningen. Met dezen spreker debatteerde de anarchist de heer H. Bes, van Stadskanaal, die door den heer Rugge werd be antwoord. Met dat antwoord was de heer Bos blijk baar verre van ingenomen, want opeens stoof hg op en greep den spreker bij oe haren en bij het hoofd, soodat deze bevrijd meest werden. Tegen den heer Bes is proces-verbaal opgemaakt. DE TREKHONDEN. De Afdeeling Alkmaar van den Nederlandsehen Bond ter bescherming van den trekhond vergaderde Woensdagavond in het café van den heer Bnrgering. De voorzitter, de heer Bruijn heette bij de opening de ongeveer 20 aanwezigen Welkom, deelde mede dat te Schsgen een afdeeling was opgericht en bestreed de door een der leden v»n de afdeeling Alkmaar te Schagen geuite meiniDg, dat de H-er Brands en hij uit eigen belang ziek zoo interesseetden voor de trek honden. Medegedeeld werd dat de afdeeling thans telt 79 loden en 18 donateurs, dat in 6 locale bladen in N oreholland propaganda was gemaakt voor het doel en streven van den bond ten einde in plaatsen als Hoorn, Pu'mer-nd, Knkhuizen, Snhagen, Helder en Beverwijk *fde«li"gen te zien opgericht. Het hu shoud'lijk regLment en het contract waar onder de leden door tuucver.knmst en m«t fi anceële hulp van de verxenigmg hooder, karren, etc. kunnen verkrijgen werden door de verg d«rirg goedgekeurd. Tot afgevaardigde narr de dezrn zinoer te houden algemeene vergadering werd met bijna algemeene 1'snBin benoemd de heer Jb. Brands te Alkmaar. De in zen ingen zullen dsn verdeeld worden in 8 .dassen, open-, nieuweling- en aanmoedigingsklass*, vaarvoor het inleggeld zslbedragen f 1.—,f0.50enf 0 25 Nadrukkelijk werd er op gewezen dat bij de beoor deling meer ep degelijkheid dan op fraaiheid zal vrrden gelet, maar ook dat de inzenders alleen :mn ei en honden en karren mogen inzenden, terwijl lan heer Zegers, die als hoofdkeurm ester z*l fungeeren, r attent op zal worden gemaakt dat hij met de ke •- 'ing rekening moet houden met de hoedanigheden van Jen hier en in de omstreken meest voorkomenden en meest geschikten hond en niet alleen de voorkeur (to t geven aan dieren van Belgisch bloed. Da heer Brands zal op de algemeene vergadering po gingen aanwenden om het Hoofdbestuur te zien opge dragen dat dit moeite doet om in een der meest po pulaire sportbladen een rubriek te verkrggen, meer in t bgzander handelende over den trekhond. Daarna besprak m«n de oprichting van een Centraal Bureau en van een Fonds. Nadat daarop door den keer Brands de meest he- Ungcgke inlichtingen waren gegeven, werd het Be stuur wat het eerste enderwerp betreft, opgedragen, dn voorbereidende maatregelen daartoe to nemen, ter- wgl, wat het fonds aangaat, 6ene afwachtende houding tel worden aangenomen in verband met het binnen kort te verwachten ontwerp van wet ter bescherming van den trekhond. De Voorzitter wee», ten slotte, met het oog op den meerderen kracht die er van de afdeeling sou kunnen a tgaan, nog op de wemehelgkheid, dat al was de minimum contributie 25 ets., niet ieder dit minimum zou bijdragen. De vergadering werd daarna gesloten. V. O. K. Z. O. S. vestigen nog even de aandacht op de uitvoe ring van V. O. K. Z. O. S. morgenavond in de Har monie. NEDERLANDS TOONEEL ENSEMBLE. Na het succes met den Fabrieksbaas gaat boven staand gezelschap hier ter stede twee voorstellingen geren met een ander succes-drama uit de oude doos, n.l. de T*ee weezen. Op verzoek van de direetie deelen wjj hier nog even mede, dat het onjuist is, dat sr verleden Zon- *lag vrgbiljetten voor reclame zijn ingewisseld. Die biljetten waren alleen voor den Maandagavond geldig. ORGELINWIJDING. Men verzoekt ons melding te willen maken van een orgelinwijding op j.l. Zondagavond in de Doops gezinde kerk te Enkhuiien, waar een instrument ge plaatst is door de firma L. IJpma, alhier. De keer Crevecoeur, organist en muziekdirecteur te Eukkuizen. sshtijft in de „Eokhuizer Courant", o. m. de orgelmaker, Oe heer T. Jos. M. Vermeulen te Alk maar heeft bewezen een hoogst bekwaam vakman te zijn, die zgn taak serieus opvat." Dearna volgt een uiteenzetting van de inrichting van het orgel, die nagenoeg ook wat de registers betreft hetzelfde is, als van het instrument door genoemde firma in October 1908 in de Remonstrant- acke kerk alkier geplaatst. Verder zegt de heer 0. er nog van „Nadat hst orgel door ondargateekende nauwkeurig was onderzoekt, kon hg tot zgn groot genoegon con- stateeren dat de heer Vermeulen ecu instrument heeft geleverd dst in alle deelen zeer solide ie en zijn na»m tlle eer aandoet, soodat de Doopagesinde Gemeente alhier thans een ergel bezit waarmede z(j van harte gelukgewemcht kan worden." 6 Februari 1910. Groete Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke, gelegenheid tot doops- bediening. Avend 6 uur, Ds. de Pree. Woens dagavond 7l/2 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, Ds. Ternooy Apèl OnderwerpDe Drie-eenkeid. 1. De Vader. Deopagez. Kerk, 101/2 nur, D». Glass. Rem.-Geref. Kerk, 101/2 uur, Ds. J. P Cannegieter, te Bergen. Gereform. Kerk, Voermiddag 10 uur, de keer F. O. Meijster, Candidaat. Avond 6 uur, dezelfde. Consistorie Geref. Kerk. Oudegrt cht D 83. Maandag avond 81/2 uur vergadering van de Jongelingsveree- niging „Paulus." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehobeth", Koningsweg, voormiddag 10 uur, en avend 6 uur, gedsdiensteefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zaterdagavond van 8i/210 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timothetti", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, ne. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. AGENDA. VRIJDAG: „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Al km.. Schaakclub, 8 uur, café lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, VerL Landetr. Alkm Strijkorkest, rep. 81/, uur. Geheel-Onthouders tooneeivereeniging, 8 uur, Dili- gentia. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 3'/a41/2 uur. Meisjes 1ste afd. van 6-7 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 71/48*/^ uur. Heeren van 859" uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG en VRIJDAG: Rolschaatsenbaan, 711 uur, Harmonie. WOENSDAG en ZATERDAG: Rolsahaatsenbaan, alleen kinderen, 25 uur, Har monie. In KölnEhrenfeld drongen gisternacht twee leerplichtige jongens een apotheek binnen. Toen de apotheker verscheen losten zij revolverschoten op hem. De jongens werden spoedig daarna gearresteerd. VREESELIJKE VERGISSING. Te Porweniebetc, een station achter Kowno kwam een Amerikaanscbe landverhuister bij een familielid. Zij bad 200 roebels bij zich. De man besloot haar te dooden, wees baar een plaatsje aan op de kachel, gelijk dat daar gebruikelijk is, haalde een bijl en groef een kuil in den tuin. Middelerwijl begon de zuigeling in de wieg te schreien en de landverhuister verzocht de moeder maar op de kachel te gaan liggen. Aldus ge schiedde. Spoedig daarna kwam de man in de kamer en sloeg zijn eigen vrouw met de bijl dood, meenende de ander te treffen. Toen hij de landverhuister daarna aan de wieg zag zitten, ging hij naar den zolder en hing zich op. KONING EDUARITs DUBBELGANGER. Te Innerwick is overleden mister Richard Hunter, die in heel Engeland als koning Eduards dubbelgan ger een zekere populariteit genoot. De groote gelijke nis met den koning gaf hem toch ook wel vaak een onaangenaam oogenblik. Als hij zich op het vasteland bevond, werd hem menigmaal een ovatie gebracht en hij zeide dikwijls, dat het geen pleizier was koning te zijn zelfs niet in schijn. Toen hij- eens in het hotel Regina te Parijs afstapte, vulden de kamers naast de zijne zich snel met geheime politie-agenten. Zij volg den hem op de hielen in de Seinestad, hetgeen de oude levenslustige lieer nu niet precies aangenaam vond. Een andermaal begon in een restaurant te Pa rijs, toen hij binnenkwam, de muziek te spelen bet En- gelsche volkslied: „God save the king." Alle gasten gingen staan en" bogen diep, terwijl Richard Hunter vriendelijk groetend hen voorbij liep. Hij lichtte de menschen maar nooit meer omtrent zijn persoon in, daar ze hem toch niet wilden gelooven, wanneer hij verklaarde, dat hij Koning Eduard niet was. De koning zelf werd eens op zijn dubbelganger op merkzaam gemaakt toen de verbaasde blikken der toe schouwers in de opera van de koninklijke loge voort durend naar het parket gingen waar mister Hunter zat. DE OVERSTROOMING. De peilschaal bij de Austerlitzbrug te Parijs wees gisteravond een daling van de Seine aan van 2.24 M. Een der slachtoffers van de overstrooming is een wijfjesgiraffe uit den dierentuin. Het beest weigerde in tegenstelling met het mannetje de kooi te verlaten en is nadat het dagenlang in het koude wa ter gestaan had, overleden. Het lot der beren, die erg veel last hadden van het hooge water heeft een meisje uit het volk zich zoo aangetrokken, dat zij aan de directie schreef haar ka mer met de dieren te deelen. De directie is maar niet op het aanbod ingegaan. Een industrieel te Reims, die gevaar voor besmet ting deed ontstaan door afval van zijn fabriek in de Seine te werpen, werd gewapender band daarin belet. Hierbij ontstond een strijd tusscben de bewoners van de wijk en de voerlieden van den industrieel. EEN RUSSISCH AMBTENAAR. In April 1908 werd de politiebeambte van Quidiogol, nabij Odessa, naar de naastbijgelegen Duitsche kolo nie gezonden om belastingen te innen. Sljezak, zoo

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2