BUll'ENLAN STADSNIEUWS. GEMEN6D NIEUWS. Ge mengde Mededeelingen BOUQUETTEN. Predikbeurten. Laatste Berichten, strijd is met de parlementaire gewoonte. Spr. heeft in de vorige zitting een vraag tot B. en W. over deze zaak gericht. Daarop is neg geen antwoord ontvan gen, en zoolang dit nog niet is geschied, had men mo gen verwachten, dat geen ander raadslid met een mo tie was gekomen. De heer Pera merkte op, dat zijn motie reeds gerui- men tijd had klaar gelegen, en dat het hem een be hoefte was om in deze kwestie te getuigen. Hij ein digde echter met voorloopig zijn motie in te trekken. SIGARENZAKJES EN BANKBILJETTEN. De kantonrechter te Amsterdam heeft gisteren von nis gewezen in de zaak tegen den sigarenwinkelier E. J. v. Lookeren, die sigarenzakjes, gelijkende op bank biljetten van 40 had verstrekt aan z'n cliënteele. De eisch luidde 25 boete, verbeurdverklaring der nog aanwezige 10.000 zakjes. Bij niet uitlevering nog 15 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. Bij vonnis van den kantonrechter is bekl. van rechtsvervolging ontslagen daar de rechter van oordeel jvas, dat de gelijkenis niet groot genoeg is om ver warring te doen ontstaan. BLOEMBOLLEN. Uit Haarlem's omstreken schrijft men aan het N. v. d. D.: Bij dezen zachten winter is het opmerkelijk, dat de bloembollen toch nog zoo weinig „werken." Men schrijft dit toe aan het natte en koude weder in het afgeloopen jaar en aan den vochtigen grond. DE LICHAAMSHOUDING VAN SCHOOLKIN DEREN BIJ HET SCHRIJVEN. Door den heer C. J. van der Loo, schoolarts te Zaan dam, is eenigen tijd geleden in eene vergadering van de plaatselijke commissie van toezicht eene voordracht gehouden over de schrijfhouding bij de schoolkinde ren. De commissie besloot die voordracht te laten drukken en aan alle onderwijzers een exemplaar daar van uit te reiken. Voor een goede schrijfhouding acht de heer v. d. Loo het volgende noodig: lo. Het kind moet zitten op een goed passende schoolbank. 2o. Het schrijfboek moet liggen in middenligging of hoogstens 10 gr. naar rechts. 3o. De helling van het schrijfboek moet bij mid denligging 25 a 30 gr. bedragen, opdat de grondstreep loodrecht komt op den tafelrand. Bij ligging 10 gr. naar rechts moet de helling van het schrijfboek 15 gr. zijn met den tafelrand. Tusschen deze twee uitersten kunnen velerlei varia ties gemaakt worden. 4o. De voorarm moet op het tafelblad rusten. Bij het schrijven mag men den regel maken door öf te draaien om het steunpunt van voorarm öf door den voorarm in zijn geheel geregeld iets naar rechts te verplaatsen. 5o. Het kind moet recht in de bank zitten; de lin kerarm kan ongedwongen op het tafelblad rusten. 6o. Het hoofd moet recht gehouden worden, niet of bijna niet gedraaid. 7o. De schouderlijn moet horizontaal zijn. 8o. Het kind moet in lichte mate steunen tegen de rugleuning. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren: 1. Het Proces-Verbaal der ve rificatie van de boeken en kas van den gemeente-ont vanger op 9 Febr. j.l. In kas moest zijn 2342.08, wat het geval was, waarvan een bedrag van 1202.64 op den Rijkspostspaarbank is geplaatst. 2. Brief van den heer K. Schoone, houdende mededeeling, dat hij door zijn aanstaand vertrek uit de gemeente tegen 1 Maart a.s. ontslag neemt als lid van den raad. De voorzitter deelde hierbij mede dat ter voorziening in de vacature, hierdoor ontstaan, zal plaats hebben op 22 Maart a.s. en de stemming en herstemming zoo- noodig op 31 Maart en 12 April a.s. Daarna werden benoemd tot leden van het Stembureau voor de ver kiezing van den Raad de heeren Couwenhoven en Glijnis en de heeren Akkerman en Vader als plaats vervangers. Tot leden van het stembureau voor de stemming van een lid van de Provinciale Staten de heeren Va der en de Jong en tot plaatsvervangers de heeren Groot en Glijnis. Ter voorziening in de vacature van een lid van 't Burgerlijk Armbestuur, ontstaan door 't overlijden van den heer C. van Dam wordt benoemd de heer M. N. de Koning. Tot leden der commissie tot wering van schoolver zuim werden benoemd de heeren F. Grins en J. van Albada. Daarna ging de Raad over in geheime zitting ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Om slag. Na heropening der Openb. vergadering kwam de rekening van het Burgerlijk Armbestuur ter tafel met een ontvang van 1024.255 en 1037.965 in uit gaaf. Onveranderd goedgekeurd. Bij de rondvraag bracht de heer Vader de gasinstal latie bij de dokterswoning en de heer de Jong het sa laris van den lanttaarnopsteker aan de Stompetoren ter sprake. Bij de sluiting dezer zitting bracht de voorzitter na mens Z. E. A. en den Raad een woord van dank aan den heer K. Schoone, die wegens aanstaand vertrek voor het laatst eene vergadering van den raad der ge meente Oterleelc bijwoonde, voor den ij ver als raads lid betoond en voor den toon, waarop hij steeds zijne meening uitte., waarna de heer Schoone mede zijn dank betuigde voor de hartelijke woorden hem door den burgemeester toegesproken en voor de welwillend heid steeds van zijne medeleden ondervonden. van den leeftijd van 13 tot 18 jaar, bij welke bijeen komsten de ouders der kinderen worden toegelaten. Doel is, om tweemaal per maand om beurten in de aangesloten gemeenten door bekwame sprekers lezin gen te doen houden in populairen vorm, over maat schappelijke of wetenschappelijke onderwerpen. Tot voorloopig dagelijks bestuur zijn benoemd me juffrouw N. Buurs, de heeren J. du Burck en S. Zee man van Zuid-Scharwoude, benevens de heeren J. H. Keizer van Noord-Scharwoude en A. Nobel van St. Pancras. Vereenigingen van allerlei richting kunnen zich aansluiten tegen een contributie van minstens 21/2 ct. per lid, terwijl particuliere personen kunnen toetreden tegen een contributie van minstens 25 centen. UIT OUDE-NIEDORP. oor „Ter wille van het kind" werd er Woensdag avond door verschillende dames en heeren, allen inge zetenen, een voordracht-avond gehouden. Om dezen avond zeker te doen slagen hadden drie dames vooraf met een inteekenlijst geloopen bij de ingezetenen. Dat zij daarmede succes hebben gehad bewees met de op komst; want de zaal van den heer A. Mijts was geheel bezet. Die dames komt dan ook een woord van lof toe. Voor dat het eerste stukje werd opgevoerd zette de heer A. Wonder Pz., burgemeester, uiteen de bedoeling van dezen avond, het nut van de vacantie-kolonies en sprak een woord van dank aan allen die hadden mede- geholpen tot het geraken van dezen avond. Hij hoopte en niet twijfelde of deze zou wel goed slagen. Fi- nanciëel was hij reeds geslaagd; want pl-. m. 75 kon worden afgedragen aan het centraal genootschap voor vacantie-kolonies, wat voor ons kleine dorp toch niet weinig is. De daarna voorgedragen stukjes werden zonder on derscheid alle aandachtig aangehoord. Dat het spel in de geest van het publiek viel bewees wel het dave rend applaus en soms het onbedaarlijk lachen. Het ge heel werd afgewisseld door pianomuziek. Tot slot bracht de heer A. Wonder Pz. nog een woord van dank aan de dilettanten voor hun prachtig* spel en aan den heer J. Meijer te Alkmaar als grimeur. Namens de dilettanten bedankte de heer A. Mijts voor deze woorden en bracht tevens een woord van dank aan den heer M. H. Woutman, voor zijn piano begeleiding. Hierop ging ieder vergenoegd en voldaan zijns weegs. VALSCHE BANKBILJETTEN. Mr. Prantjes, substituut-officier van de justitie te 's-Hertogenbosch confereerde gisteren met de Amster- damsche justitie. Dat de aldaar gearresteerde Bos schenaar Delmee te Amsterdam valsch bankpapier uitgaf, schijnt zeker. Vermoedelijk was hij het ook, die Donderdagavond 10 dezer, omstreeks half zes, aan het spoorwegstation in Den Bosch een retourkaart Breda betaalde met een valsch bankbiljet van zestig gulden. Van die retourkaart is geen gebruik ge maakt. Personen die bij die betaling tegenwoordig waren, worden opgeroepen. DOOR DE HAAIEN VERSLONDEN. Van het Duitsche stoomschip „Plauen," in scheep- vaartkringen te IJmuiden beter bekend onder den naam van „tabaksboot Plauen," die den 3en September jl. van hier via Hamburg naar Australië vertrok, is op 200 mijlen van Sydney de le officier Witt over boord gevallen en door haaien verslonden. Aan een particulier bericht hierover ontvangen, is ontleend, dat het ongeval den 13en December 1.1. des namiddags ongeveer halfvijf voorviel. De heer Witt was bezig met looden, toen hij door het breken van een blok, waardoor de loodlijn liep, het evenwicht verloor en te water viel. Onmiddellijk werden booten uitgezet tot zijn redding, welke zeker zou gelukt zijn, daar hij een buitengewoon goed zwem mer was en zich dus lang boven water kon houden. De boot was tot vlak bij hem genaderd, toen hij plotseling in de diepte verdween, terwijl hij eerst nog een red dingboei, welke hem was toegeworpen, om het lichaam had weten te werken. Na eenige minuten kwam deze reddingboei weer aan de oppervlakte drijven. Men bleef rondroeien en zag steeds haaien nader komen, zoodat men vermoedt, dat de ongelukkige het slachtoffer van één dier monsters is geworden. UIT OTERLEEK. De propaganda-vergadering van de Afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering OterleekStom petoren is Woensdagavond uitstekend geslaagd, niet alleen wat het bezoek betreft maar ook de aanwinst in ledental. De zaal van den heer Langerijs was, even als op den Nuts-avond, weer eivol. Zitplaatsen waren er te weinig. Men plaatste zich maar op het biljart. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Zeeman, werd door eenige leden der afd. het propa- ganda-stuk: „Genadebrood" opgevoerd, wat zeer goed slaagde. De rollen waren goed verdeeld en ingestu deerd. De heer Hartland die de hoofdrol vervulde speelde en sprak uitstekend. Van hem kunnen de jon geren leeren sober te blijven en het stuk speelt im mers op t platteland in N. Holl. den eenvoudigen spreektaal te gebruiken, al wil men geen dialect, 't Succes zal er bij winnen 't was nu al niet gering. In de pauze werd het lied gezongen Strijd mee waarmede de zangers en zangeressen en hun leider, den heer Sander, den dank der vergadering inoogstten. Daartoe uit het publiek gevraagd, werd aan 't eind van 't programma dit lied herhaald. De heer J. J. van Meurs had zich bereid verklaard iets ten beste te geven, waarvan hij zich na de pauze kweet, door eerst de vergadering nog eens op te wek ken tot medewerking door toetreding tot den Bond, waarvan spreker in 't kort het doel en streven mede deelde. Daarop vergastte ZEd. zijn gehoor op de voor lezing van De Genestet's Arme Visschers, wat door 't publiek met aandacht werd aangehoord en met dank werd beloond. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan allen die medegewerkt hadden aan dezen voor de afdeeling onvergetelijken avond en vooral nog eens de vele be langstellenden had opgeroepen zich aan te sluiten, sloot hij de vergadering, die klokke elf uur uiteenging. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag. Tegenwoordig alle leden behalve de heer Couwen hoven, die wegens ziekte verhinderd was. Voorzitter de burgemeester. ELECTRISCHE CENTRALE. Donderdagavond werd door de commissie tot on derzoek van de plannen voor een Electrische Centrale voor Hoorn, Enkhuizen en De Streek een vergadering gehouden, waar de heer Jessurun, electro-technisch in genieur te Utrecht een lezing hield over: Iets over electriciteit en haar toepassing in huis en fabriek. De voorzitter, Dr. Stieler van Westwoud, betreurde in zijn openingswoord de geringe opkomst. Vooral vond hij het jammer, dat zoo weinig autoriteiten blijk van belangstelling hadden gegeven. De inleider sloot zich hierbij aan. Hij achtte de electriciteit een eisch des tijds en hoopte, dat met de zen avond althans dat resultaat zou worden verkre gen, dat velen dit zouden gaan inzien. Hij deelde me de, dat de Commissie binnen korten tijd een circulaire zal rondzenden, waarop enkele vragen ter beantwoor ding zullen worden voorgelegd. Die beantwoording, die tot niets zal binden, beval hij bij ieder ten zeerste aan. Spreker zet uiteen, dat er een wisselwerking bestaat tusschen de welvaart van een streek en de vraag naar electrisch licht. Zeer sterk wordt dit geïllustreerd in de provincie Groningen, waar in de laatste jaren tal van fabrieken zijn verrezen en thans een der grootste plannen betreffende een electrische centrale in voorbe reiding is. Zoo ook in Limburg, waar men bezig is met den aanleg daarvan. De groote voordeelen van E. L. zijn door de practijk reeds geruimen tijd beslist en beslissend aangetoond. Spreker zet uiteen, dat in de groote steden waar men tot een E. C. overging, de gemeente-autoriteiten en ambtenaren toch zeker wel te voren hebben onderzocht of ze voordeeliger was boven andere verlichting. Wel wordt ook gesproken van concurrentie tusschen E. C. en gasfabriek, waardoor de gemeente dus als haar ei gen concurrent optreedt, doch is dat zoo, dan zou het toch te verwonderen zijn, dat de gemeente beide blijft exploiteeren. Na de pauze vond spreker nog gelegenheid hierop een nadere uiteenzetting te geven, waarbij hij conclu deerde uit cijfers, ontvangen van verschillende gasdi- recteuren, dat na de inrichting van een E. O. het gas verbruik is toegenomen. Dat de electriciteit in ons land nog niet zoo'n toe passing vindt als in het buitenland, acht spreker een gevolg van de als het -ware aangeboren voorzichtig heid van den Nederlander. Men wil eerst de zaak eens aanzien, alvorens men tot aanleg overgaat. En toch is het gebruik van electrisch licht niet zoo ge heel nieuw. Immers zoover bekend, dateert de eerste electrische installatie van 1859. Meerdere bekendheid zal zeker meewerken tot meerdere invoering. Uitvoerig zette spreker uiteen dat er aan een elec trische installatie betrekkelijk geen gevaar is ver bonden. Betrekkelijk, omdat feitelijk aan alles altijd gevaar verbonden is. Men moet echter vergelijkend spreken. En vergelijkt men het gevaar verbonden aan electrisch licht met gas- en petroleumlicht, dan valt die beslist uit ten voordeele van het electrisch licht. Sterk wordt het mindere gevaar van electrisch licht geïllustreerd door het feit, dat in benzine-magazijnen het gebruik van een electrische verlichting wordt toe gestaan, terwijl elke andere verlichting is verboden. Over den prijs van electrisch licht sprekende, komt spreker tot de conclusie, dat deze niet duurder is dan van gas of petroleum. Integendeel goedkooper. De lezing werd verduidelijkt door tal van scherpe beelden betrekking hebbende op de Electrische Cen trale en de toepassingen op allerlei gebied van de electriciteit. De heer Van Rijn, directeur der gemeente-gasfa briek, vroeg nadere inlichtingen betreffende de verge lijking der prijzen van gas en electriciteit, zoovföl voor verlichting als voor kracht. De inleider kon hierop geen afdoend antwoord ge ven, daar de te bepalen eenheidsprijs niet is vast te stellen. Een gemiddelde gasprijs van 7 en een el. prijs van 20 c. concurreeren schier met elkander. De heer Van Rijn berekende, dat een electrische motor van 3 P. K. bij een eenheidsprijs van 10 c. zal kosten 28 c. per uur en een gasmotor kost nog geen 10 c. in dien tijd. De inleider verklaarde zich bereid op een volgende vergadering in Enkhuizen of in de Streek te houden, nader den prijs onder de oogen te zien. UIT OUDE-NIEDORP. Hedennacht verbrandde de boerderij met den gehee- len inboedel van Gebr. Hovenier aan de Langereis. Enkel de koeien en het paard konden worden ge red. De bewoners moesten op bloote voeten en bijna ongekleed de koude in. De oorzaak is onbekend. Al les was verzekerd doch heel laag. UIT DE RIJP. Bij de gisterenmiddag door B. en W. gehouden aan besteding voor het bouwen van 6 woningen werd in geschreven door: K. Hümer A. de Vries te de Rijp, 13600. Joh. Duin te Uithoorn, 13485. N. Oudejans te de Rijp, 13240. W. Stroomer te Driehuiezn, 13220. D. J. Braak te Oosthuizen 13200. Krijn Hümer te Graft 12453. C. Leegwater te Jisp 12180. R. Hollman te Alkmaar, J 11870. Nic. Leguit J. de Groot Jr. te de Rijp, 11242. C. Besse Wzn. te Graft, 10857. Het werk is aan den laagsten inschrijver, O. Besse te Graft, gegund. UIT SCHAGEN. Bij K. B. van 17 Febr. is aan H. J. Pot, op zijn ver zoek, met ingang van 20 Februari eervol ontslag ver leend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. HOOG WATER. In de afdeeling Leeuwarden en Leeuwarderadeel van de Friesche Maatschappij van Landbouw en Vee teelt is bij acclamatie een motie aangenomen waarin men, overtuigd, dat voorziening in den geregelden af voer van het boezemwater in Friesland urgent is, het hoofdbestuur in overweging geeft, stappen te doen, zoo spoedig mogelijk voorziening te krijgen bij de be voegde autoriteiten. Verschillende vereenigingen zullen worden uitge- noodigd deze motie te steunen. KORTE BERICHTEN. Een dorpelinge nabij Breda zou naar familie te Wauw. Kwam om half zes aan het station, verzat daar successievelijk de treinen tot aan 12 uur 50, toen de portier haar in een coupé stopte, bleef echter zitten tot Vlake in Zeeland, moest toen maar weer naar Bre da en zou 's avonds doorgereden zijn naar Amster dam, als de portier haar niet toevallig had gezien. Zij wilde nooit meer met den trein Nabij Sneek moest, tengevolge van het hooge wa ter een veehouder zijn woning verlaten hij kon het met laarzen aan niet langer volhouden. Op een dak te Breda is een musschennest met 5 eitjes gevonden. Te Den Haag stellen B. en W. voor electrische uurwerken aan te schaffen, zoodat de geabbonneerden altijd den juisten tijd hebben zonder de klokken te be hoeven op te winden. De gearresteerde koopman en slager te Ambt Almelo is uit de preventieve hechtenis ontslagen. De verslagene Leusink is niet overleden tengevolge van de toegebrachte verwonding, noch verbloeding noch in fectie. UIT St. PANCRAS. Aan de vier Langedijker gemeenten en St. Pancras is een vereeniging opgericht tot het houden van ge- zellige en nuttige avonden voor jongens en meisjes lil Rusland komen vandaag een aantal parle mentsleden, onder leiding van den bekenden vredesse- nator baron d'Estournelles. De Fransche Kamerleden zijn als het voornemen uitgevoerd is, door hun Russi sche collega's hartelijk ontvangen, maar de liberale Russen hadden zeer veel bezwaren tegen het bezoek. Het comité van ontvangst bestond bijv. louter uit of- ficieele en officieuze personen, de pers is er heele- maal buiten gelaten, kortom, het schijnt er op aange legd te zijn de Franschen zooveel mogelijk buiten de liberale en democratische kringen te houden en een valsch beeld te geven van den parlementairen toe stand. In Engeland schijnt het te gaan spannen. De Ieren en de arbeiders weigeren beslist de begrooting te behandelen voor de beraadslaging over beperking van de rechten van het Hoogerhuis. De minister-pre sident Asquith confereert druk met den koning en de partijleiders. Bekende liberalen vinden den toestand ernstig en de vrees komt op, dat men spoedig toch weer zal moeten kiezen. In Servië heeft de volksvertegenwoordiging met algemeene stemmen 300.000 frcs. geheime fond sen toegestaan voor het ministerie van buitenlandsche zaken. Een groot deel van zulke „geheime fondsen" wordt in den regel besteed aan spionnage. In Albanië moet het weer bijzonder rumoerig zijn. De stammen kunnen het niet eens worden over de vraag of het Arabische dan wel het Latijnsche schrift gebruikt zal worden en deze vraag is belangrijk genoeg om bloedige gevechten te vreezen, zoodat men in Konstantinopel bang is. Indertijd werd den sultan van Turkije een bloem stuk aangeboden van B1/^ meter hoog en een omtrek van 2V4 meter. Bij het 12V2 jubileum van koning Humbert schon ken de dames van Rome een bouquet, dat slechts door 6 a 7 lakeien naar de koninklijke vertrekken kon wor den gebracht. Hef duurste bouquet werd koningin Victoria gege ven. Het kostte 12000. INTERNATIONALE BANKBILJETTENVER- VALSOHING. Te Berlijn doet men onderzoek naar den oorsprong van valsche bankbiljetten, die eenigen tijd geleden in Zuid-Afrika, in Johannesburg in omloop gebracht zijn. LANGE ARBEID. Een kantoorjuffrouw, in dienst van een Berlijnsche horloge-zaak, heeft zich beklaagd wegens het te wei nig betalen voor overwerk. Het bleek dat zij in De cember werkte van 8 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts. FRANSCH METTRAY. Te Vienne (Frankrijk) is een proces begonnen, waarbij de Fransche inrichting Mettray, opgericht in 1855, aanvankelijk bestemd voor kinderen, daartoe door d<m rechter aangewezen, later ook als gesticht voor kinderen, die niet willen oppassen, betrokken is. Een zekere heer Coutard bracht er 7 Januari 1909 zijn vijftienjarigen jongen in en den 12den hing de jongen zich in zijn strafcel op. Het heette dat hij wreed was behandeld. De directeur, de gepens. kolonel Lorenzo, moet terecht staan, maar hij zal wel vrijgesproken worden, daar al gebleken is dat de jongen op weg naar de inrichting reeds een poging tot zelfmoord'deed. EEN LEVENSMOEDE DOLLARPRINSES. Miss Agnes Elkins, de mooie dollarprinses, wiens naam herhaaldelijk werd genoemd met dien van den hertog van Abruzzen, heeft te Kingston getracht zich dood te schieten. Zij werd ernstig gewond, maar haar toestand is niet hopeloos. Op de waschtafel vond men een briefje met enkele regels: „Ik heb genoeg van het leven, daar ik noch een vaderland noch vrienden heb." Zij is 25 jaar. Haar vader overleed vroeger reeds, haar moeder verleden jaar. Zij zelf ging toen aan het tooneel en verwierf door haar spel en door haar schoonheid naam. VREEMDE UITSPRAAK. De Szegediner jury heeft ondanks bekentenissen een beambte vrijgesproken van moord op een vrouw, haar dochter tot aansporing daartoe en een ander beambte wegens medeplichtigheid. Het meisje, dat een bouquet ontving, hield een aanspraak tot de menigte. DE TSARITSA. De toestand van den Tsaritsa moet ernstiger wor den en naar aan de Lok. Anzeiger wordt gemeld wordt zij hoe langer hoe meer melancholisch. HET NIEUWE KOLONIEHUIS. Aan den laagsten inschrijver, den heer L. C. Oudt alhier is gegund den bouw van het nieuwe koloniehuis, voor het Centraal Genootschap voor herstellings- en vaeantiekolonies te Egmond aan Zee. Met den bouw is reeds een aanvang gemaakt. OP DE VOORDRACHT. Op de voordracht voor hoofd der burgerschool voor jongens en meisjes te Enkhuizen komt als nummer 2 voor de heer K. Tinholt, onderwijzer alhier. ONDERZOEK SCHOOLPANTOFFEL8. Het Baatuur der AfdeHiqg Alkmaar van het N. O. GL aal in de volgende Afd.-verg. in bespreking bren gen de vraag: Ia het wensehelgk, een onderzoek in te atellennaar de mogelijkheid, dat schoolpanteffsls worden verstrekt »an die leerlingen der koatelooze soholen in deze ge meente welke daaraan behoefte hebben en wier ouders niet bg maehte zgn ze aan te schaffen 20 Februari 1910. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Vinke, «at. Zond. 6. Woensdagavond 71/2 uur, Da. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, geen dienst. Deopsgez. Kerk, 10l/2 uur, Ds. Glasz. Bem.-Geref. Kerk, l(Jl/2 uur, Ds. de Regt. Gereform. Kerk, Voormiddag 10 uur en avond 6 uur, de keer Impeta, vaD Katwijk. Consistorie Geref. Kerk. Oudegr» eht D 83. Maandag avond 8i/2 uur vergadering van de Jongeling!veree niging „Paul us," Clun Ger. Gem, Gebouw „Rehol cth", Koningsweg, voormiddag 10 uur, en avond 6 uur, godsdienstoefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zaterdagavond van 8!/a10 uur, Vergadering van de Christel, Jongelinga- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timc thetti", voor knapen van 1216 jaar. Herateld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voonn. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 6 uur. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Lindeboom. H-*rv. Gem, te Egmondbinnen, 10 uur, ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Stompetoren, 9i/2 uur, Ds. Werner. Herv. Gem. te Oterleek, 9!/2 uur, D». van Meurs. Herv. gemeente te Bergen, 10 uur, Ds. Cannegïeter. Herv. Gem. te Schermerhorn, 91/2 uur, Ds. Franco, te Groofschermer. Ger. Kerk, preeldese». AGENDA. VRIJDAG: „Orphsuc," repetitis, 8 uur, Central Al km. Sehaakolub, 8 uur, oafé Lievendag. Tooneelvwr. „Voorwaarts," rep., 8 uur, VerL Landatr. Alkm. Strijkorkest, rep. 81/, uur. Geheel-Onthouders tooneelvexeeniging, 8 uur, D&M- gentia. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 37,4V2 uur. Meisjes lste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Gymnastiek-vereeniging „Kraeht en Vlugheid," Dames van 71/,81/4 uur. Heeren van 8596 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. ZWARE MISHANDELING. MIDDELBUBG, 18 Febr. Heden had zich voor de Arrond -Rechtbank te verantwoorden A. M., 21 jaar oud, landbouwersknscht, geboren en wonende te Koude kerks, thana in hechtenis te Middelburg; ter zake dat bij op 6 Januari 1910 te Middelburg opzettelijk Gilles Vermeulen een zoodanigen slag met een biljartqueue op het hoofd heeft toegebracht, dat deze op 12 Januari d.a.v. aan de gevolgen van dien slag is overleden. Er waren in dsze zaak 9 getuigen gedagvaard, o.w. 2 als deskundige. De behandeling van deze zaak werd geschorst tot den 11 Maart, wegens afwezigheid van een getuige- deskundige. Op verzeek van den verdediger, mr. Jok. Adriaanse werd beklaagde in vrgheid gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2