BUIT eXITanTE All vkbtkatTkh. STADSNIfiU W S. Dankbetuiging. m ill f Een voorstelling voor de lezers der Alkmaarsche Courant. Ge mengde Mededeelingen. GESTRAFT. L a a t a t e BerichjUp, Telegrafisch Weerbericht, 4 32% Jon/u ii?% gelijkt men dit met de verklaring in den brief van he- den, dan haalt spreker voor die logica de schouders op. De voorzitter stelt nu namens B. en W. voor om gunstig op het adres van de plaatselijke vroedvrouw te beschikken, dus de tariefbepaling weder uit de in structie te lichten, en de vroedvrouw inplaats van de door haar gevraagde verhooging van 100, 50 te geven. In stemming gebracht werd dit voorstel aangeno men met 3 tegen 2 stemmen. De heer Van Yloodorp trok nu het door hem inge diende voorstel in. In verband met de gemeentelijke woningbouw werd een suppl. begrooting voor 1910 vastgesteld tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 10857. Nog werd goedgevonden aan den heer T. Ero als waarnemend schoolhoofd 45 uit te keeren en aan den heer K. Wipkuik eene vergoeding a 0.60 per uur voor de door hem extra gegeven uren onderwijs in de Fransche taal. Bij de rondvraag herinnerde de heer Van Vloodorp er aan dat hij bij de behandeling der begrooting voor 1910 van B. en W. toezegging ontving dat zij met een plan voffr de straatverbetering niet lang zouden wach ten. Spreker zou het jammer vinden wanneer dit weer najaar werd, omdat de hooge vrachtprijzen het werk dan duurder maken. De voorzitter antwoordde dat er zoo lang niet mede gewacht zal worden en dat B. en W. er hunne aan dacht reeds aan geschonken hebben. De Raad ging daarna over in geheime zitting ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Om slag 1910. DIT DE SCHERMER. Door de Geheel-Onthouders Tooneelclub der Neder- landsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhou- dendende dranken, afdeeling Alkmaar, zal Zondag 6 Maart a.s. te Groot-Schermer een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden „Voor uw Naasten" en „Een Recept." Beide stukken zijn van propagaan- distische strekking. Aangenaam is het onzen lezers te kunnen berichten dat wij binnenkort weder een uitsluitend voor hen toe gankelijke voorstelling zullen geven in de groote zaal van de Harmonie. Met het gezelschap „de Hagespelers" hebben wij dit maal een contract afgesloten voor het houden van een voorstelling, welke onze lezers tegen zéér matigen prijs kunnen bijwonen. Bij herhaling hebben wij vroeger met grooten lof geschreven over dit gezelschap, dat er steeds naar streeft de opvoeringen buiten Amsterdam in elk op zicht gelijk te doen zijn aan die in de hoofdstad. Men weet, dat de heer Eduard Verkade de artistieke leider is, die de voorstellingen steeds uitstekend verzorgt en die zelf een graag geziene figuur op de planken is. Uit het ons opgegeven repertoire hebben wij na rijp beraad de keuze laten vallen op „DE BELANGRIJK HEID VAN ERNST". Wij geven er namelijk de voorkeur aan, onze lezers eens hartelijk te laten lachen en dat rdit gewaardeerd wordt, hebben de vorige kunstavonden der Alkmaar sche Courant bewezen. Hoe nu zal men vragen ge wilt ons laten lachen en ge kondigt een stuk aan, dat blijkens den titeÖver ernst handelt? Om dit raadsel op te lossen en daardoor misvatting- te voorkomen, zij reeds dadelijk meegedeeld dat ERNST met een hoofdletter moet worden geschreven, daar het blijspel gaat over de belangrijkheid van eeu persoon, die Ernst heet. Om den lezer eenig denk beeld te geven van het stuk en zijn vertolking, laten wij hier één uit de vele ter onzer beschikking gestelde beoordeelingen volgen, merken daarbij op, dat wij er niet een gunstig stukje uitknippen, hetgeen dikwerf misleidend is, maar het geheele stuk uit het „Nieuws van den Dag" overnemen. „Al zou men „De belangrijkheid van Ernst" vlijtig, mannetje aan mannetje, vertellen, dan zou de lezer toch niet het minste begrip van dat stuk hebben. Het bevat wel een vertelseltje, doch dat heeft weinig om het lijf. Alles komt neer op het tweegesprek en den geest en den humor daarin. Eenvoudige opmerkingen, vaststaande waarheden, keert de schrijver om, en deze, leuk, langs den neus weg gezegd, hebben een onbe daarlijk komische uitwerking. Zwakheden, hebbelijk heden en leelijkheidjes van den mensch worden door omkeering als een bewijs uit het ongerijmde. Met min der goede, het verkeerde, waar men in gewonen vorm tranen om schreien of zich woedend over maken zou, worden door het omgekeerde zóó fijn-scherp en vrien- delijk-vlijmend gehekeld, zóó tot een spot van een ie der, dat dergelijke tooneelen door het talrijke en zeer voorname publiek, saamgekomen in den Hollandschen Schouwburg, met salvo's van gejuich of klatering van gelach werden onderstreept. En dat gejuich werd al lerminst uitgelokt door een brigade opzettelijke toe- juichers, het was echt. Menig tooneel in „De belangrijkheid van ernst" is als een prentje in „Punch" met geslaagd onderschrift. Zoo'n prentje gaf o. a. te zien het vriendelijk, smel tend en zwaar verliefd zijn van Miss Prism door me vrouw Betsy de Vriesv. Berkel met den predikant Casuifel door B. v. Ilaagen, te meer daar de slanke gestalte en het natuurlijk doen van mevr. Betsy de Vriesv. Berkel het volkomen echt maakten. Andere van die welgeslaagde en urkomische toonee len waren ook die tusschen de moeder en den vrijer van haar dochter: „Hoeveel geld brengt u mee ten huwelijk?" „Een kleine honderdduizend gulden rente, 's jaarlijks". „O, dat is geen bezwaar". En dan het tooneel, waar twee vrienden, boos op elkaar, woedend heen en weer loopen, niets zeggen, maar tegenover el kaar komende, plotseling gaan boksen. Snijdend is de ironie op het gemakkelijk trouwen en het doopen en herdoopen in Engeland, den invloed van Fransche kameniers op de „society", vooral in het sparen der „society." Het vertelseltje op zichzelf is al even komisch. De verliefde op Lady Bracknell's dochtertje weet niet wie zijn vader en moeder zijn. Hij is een vondeling. Lady Bracknell valt, dit vernemende, bijna om; haar doch ter echter vindt het heerlijk dat haar aanstaande zoo romantisch is. Het eenige dat de aanstaande nog weet is dat hij gevonden werd in een handkoffertje in de garde-robe van het Victoria-station te Londen. Aan het slot komt dat handkoffertje voor den dag en wordt uitgemaakt van wie het is, en wel een zeer na verwante van de Lady, en dat het kind, nu jonkman en vrijer, een naam gegeven kan worden, de doop over bodig is en de dominee naar huis gaat. Eduard Verkade heeft in deze humoristische eome- die zijn mooien avond gehad. Een beminnelijken en vriendelijken humor bracht hij in zijn spel; een jonge man, de vriend uit den koffer, tegenover hem, had in den heer Paul de Groot een vertolker in wien het aan genaam was talent en een toekomst te ontdekken. Met den heer Hans Briining vormden De Groot en Eduard Verkade een mooi klaverblad. Correct, hoog, pikant en puntig speelde juffr. Pine Beider geestig voor de oude tante, terwijl het spel van juffr. Helen Desmond als freule Gwendoline, haar dochter, lichtelijk romantisch aangedaan, door het voorname en eenvoudige aangenaam stemde, en juffr. Alice Plate, debuteerend bij de Hagespelers, aan het geheel iets kleurigs en pittigs gaf. Het echt-genoeglijke van dezen avond werd verhoogd door de sympathie, waarmede allen de voorstelling volgden, en het verband dat er kwam tusschen spelers en toehoorders. De vertaling klonk goed, hoewel enkele Anglicismen die ontsieren. Het nieuwe décor van Frans Oléton, een moderne kamer in grijzen toon met witte stoelen, verdient ver melding. Maar niet minder de kostumes der dames, en daar deze in De belangrijkheid van Ernst van be- teekenis zijn, wordt er met nadruk op gewezen. J. H. RöSSING. Als deze bekende criticus van het Nieuws van dezen dag zóó oordeelt dan kan men er op aan, dat hij iets goeds gezien heeft, dan kan men ook overtuigd zijn dat men een èchtgenoegelijken avond gaat doorbren gen als men de aldus beoordeelde voorstelling be zoekt. En er is des te meer reden om haar te bezoeken nu men dat kan doen tegen den zeldzaam lagen prijs vanVEERTIG CENTS per plaats indien men tenminste abonné is van de Alkmaarsche Cou rant en de bon in dit nummer voorkomend inlevert aan ons bureau. Ieder bon geeft recht op 2 kaarten a 40 cents per stuk. Meer dan 2 kaarten worden er niet op een bon verstrekt, zonder bon worden er aan niemand kaarten gegeven, ook niet tegen den gewo nen toegangsprijs van 1.50 per plaats. Deze voorstelling is dus alléén toegankelijk voor abonné's van onze courant. Hoewel wij geen koninklijke goedkeuring hebben, worden deze prijzen niet verhoogd met de belasting^op publieke vermakelijkheden. Ook is wederom gezorgd dat de klapstoelen in de Harmonie geplaatst zullen worden. Eindelijk hebben wij 100 kaarten disponibel gesteld voor onze abonné's buiten de stad mochten daar van na Dinsdagochtend nog niet genomen zijn, dan kunnen stadgenooten er over beschikken. Heden kan de inwisseling der bons aan ons bureau (Voordam 9) geschieden tot vanavond 9 uur, morgen is het bureau natuurlijk gesloten. Uitdrukkelijk vestigen yrij er nog even de aandacht op, dat de bon geen gewone advertentie van een too- neel-onderaeming is, maar geplaatst is door onze cou rant, die deze voorstelling voor zijn abonné's heeft ge organiseerd. SOCIALISTENBOND IN NEDERLAND, Door het Bondsbestuur van bovengenoemde Bond zal a. s. Maandagavond eene openbare vergadering worden gehouden in de sociëteitszaal van „De Harmo nie" te Alkmaar ten einde te pogen eene afdeeling van dien Bond te vestigen, als spreker zal optreden den heer W. Havers van den Haag met het onderwerp „de Socialistenbond en de overige socialistische par tijen." DE VROUW IN 't SPEL. A. st. Vrijdag komt het N. V. „Het Tooneel" (dir. Willem Royaards) bier een voorstelling geven. Opge voerd wordt „De vrouw ip 't spel," tooneelspel in 3 bedrijven naar 't Engelsch van Clyde Fitch, Blijkens een ons toegezonden affige met stukken uit persbeoordeelingen belooft het een heele goede voorstelling te worden. We lezen daar, dat de heer J. II. Rössing in het Nieuws v. d. Dag heeft geschre ven: Meesterlijk wordt het gespeeld. Mevrouw C. van Dommelen stelt een voorname( verworpelinge voor met verworpene voornaamheid, met poëzie in het al lerslechtste. Wij hebben op ons tooneel misschien nooit zoo iets gezien. Haar evenaart juffrouw Sophie de Vries in het goede, zij de voor haar man alles opof ferende vrouw. In het dubbele spel het spel van do uiterlijk slechte en in wezen brave vrouw heeft zij allen verrast. Uitmuntend 1 En de heer Musch, de vriend der verdorven vrouw! Een schitterende fantaisie van een man naar de we reld in volkomen dronkenschap, toch in het besef, dat de vrouw die hem boeit, speelgoed is om in de modder te gooien. Een lofwaardige créatie heeft de heer Louis Gun- berg van den advocaat geleverd. Op ende op man van de wereld, in kleeding en zeggen, heeft hij met over wicht en groote voornaamheid de rol van den advo caat gespeeld en zich opnieuw doen kennen als een zeer goed auteur. Regie en monteering verdienen werkelijk afzonder lijke vermelding, evenals het buitengewone succes. ALBERT VOGEL. Naar wij vernemen zal de heer Albert Vogel op Vrijdag 18 Maart hier in de Harmonie een voordrach ten-avond komen geven in samenwerking met mejuf frouw Henriëtte Roll, pianiste. De heer Vogel wenscht, zoo schrijft men ons, in dit seizoen een anderen indruk achter te laten bij het Alk maarsche publiek, dan die, welke het resultaat van de hier gehouden lezing was. Wie den kierbedoelden Nutsavond heeft meege maakt, zal niet zeggen, dat de poging van den heer Vogel geheel en al overbodig is Wij twijfelen er overigens niet aan, of zij zal sla gen. Immers als voordrager geniet de heer Vogel al- gemeene waardeering en zijn melodrama's met mej. Roll hebben hem overal veel doen verwerven. Zij die destijds teleurgesteld werden, behoeven daarin dan ook geen reden te vinden om van den komenden voor drachtenavond weg te blijven, vreezend dat ze ander maal een verloren avond zullen hebben. Op het pro gramma komen voor de bekende nummers Leonore van Bürger (muziek van Koeberg, voor den heer Vogel gecomponeerd), das Hexen lied van Wildenbruch (muziek van Max Schillings.) harms, thans werkzaam aan de gemeente-gasfabriek te Sneek, is benoemd tot opzichter aan de gemeente-gas fabriek te Breda. VOETBAL. Met treurig gezicht en bedenkelijk hoofdschudden •wordt door de Alkmaarsche voetballers en voetballief hebbers naar de lucht gekeken. Regen, regen en niets dan regen, 't Is bijna zoo goed als zeker dat het ter rein van Alcmaria voor de match van morgen met Kampong uit Utrecht zal afgekeurd worden, 't Zou zeer jammer zijn. Slaat het weer echter nog zoo om, dat de wedstrijd doorgaat, dan zal de belangstelling morgen ongetwij feld zeer groot zijn. Zondagmiddag 2 uur speelt Holland II een bonds wedstrijd tegen W. F. C. Wormerveer. EEN JUBILEUM. Men meldt ons uit Amsterdam dat het in deze maand 25 jaar geleden is dat de heer J. Otter afne mer werd der Beiersch-Bierbrouwerij „De Amstel" te Amsterdam, en sindsdien tot de getrouwste en aange naamste relaties dier brouwerij behoort. Zooals bekend, vertegenwoordigt de heer Otter deze brouwerij als Hoofdagent voor Alkmaar en Omstre ken. AANBESTEDING. Het amoveeren van twee perceelen Oudegracht en het bouwen van een heerenhuis alhier, voor rekening van de firma C. Baan Zoon, werd ingeschreven als volgt: J. Obdam, Heilo, 12426. J. Balder, Alkmaar, 10997. Bruin en Burgering, Alkmaar en Oudorp, 10300. W. Vasbinder, Alkmaar, 10115. I. Bak ker, Alkmaar, 10100. J. Tromp, Castricum, 9980. P. Heere, IJmuiden, 9945. W. Stroomer, Driehui zen, 9790. J. Koster, Alkmaar, 97.47. F. H. Rin gers, Alkmaar, 9723. Iluizinga, Bergen, 9720. P. v. d. Waal, Alkmaar, 9700. J. Henneman, Heems kerk, 9660. J. Dorregeest, Alkmaar, 9649. H. Louw, Alkmaar, 9647. P. Voorman, Schagen 8784. Hoogzand, Oudorp, 8508. Spruit en Wils, Alkmaar, 8375. A. Vos, Alkmaar, 8293. EVANGELISCHE UNIE. Door het bestuur van de Vereeniging van, Vrijzinni ge Hervormden wordt ons verzocht, mede te deelen, dat op a.s. Zondag, 27 dezer, 's avonds te 7 uur, in de Groote Kerk, hoopt op te treden de WelEerw. Z.Gel. heer Dr. R. Vorenkamp, herv. predikant te Leeuwar den. AUENDA. ZATERDAG: Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. S-8 uur, leden- üa.d 9 —10 uur, 't Gulden Vlies. Afd. Alkmaar, Steun aan miliciens, alg. verg., 8 uur, de Unie, OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZATERDAG: Rolscbaatsenbaan „Harmonie. ZONDAG en MAANDAG; Ned. Tooneel Ensemble, openb. uitvoering 8 uur, Harmonie. BENOEMD. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. L. Lutje- Vrouw Üolileck en de arbeider Hahn, die nog altijd verdacht worden het meisje Arnholz te Berlijn ver moord te hebben men herinnert zich dat er o. a. gekookte lichaamsdeelen van het lijk gevonden zijn zijn.wegens zuhalterei veroordeeld tot 21/2 jaar gevan genis en 5 jaar verlies yap burgerrechten. EEN VLIEGENDE SMOKKELAAR. Een interessant voorbeeld, hoe commiezen door de vliegmachine bedrogen kunnen worden, heeft zich te El Pas voorgedaan. De luchtschipper Charles Hamil ton vloog met zijn met verschillende warep beladen machine drie maal in één uur van El Paso in Texas over de grens naar Jpayez in Mexico. Uit Texas nam hij verboden artikelen mede naar Mexico en uit Mexi co naar Texas. Alles geschiedde zonder eenige stopr- nis en met verbazingwekkende snelheid. De commiezen verklaarden, dat een smokkelende luchtschipper lp een donkereu nacht niet zal kunnen worden gesnapt, DE SEINE WAST OPNIEUW. Ten gevolge van aanhoudende regenbuien stijgt de Seine opnieuw. Buiten de stad Parijs is zij eergiste ren één centimeter per uur gestegen. In de Watt straat, die opnieuw overstropmd is, staat het water eeu halve meter hoog. De Yonne wast eveneens, de Marne daarentegen zakt. In het westen van Parijs varen bijzondere booten om het vuile water en het af val weg te halen. De riyierscheepvaart is opnieuw gestoord. In de ver van de Seine gelegen Avenue de la République verzakte een trottoir over een lengte van drie meter. ERN ONTPLOFFING. Uit Glasgow wordt gemeld, dat eenige mijnwerkers, die in een fabriek in Glenboog een niéuwe springstof samenstelden, gellignite geheeten, slachtoffers wérden yap een ontploffing. Drie gebouwen werden geheel verwoest, drie personen werden gedood, acht zwaar en een groot aantal licht gewoncl, EEN DYNAMIET-AANSLAG, Op het dak van het huis van den boekhouder Gap della, die in de Zwavelmijn Trabia bij Caltanisetta werkzaam is, werd bij pacht een dynamiet-bom ge gooid. Gelukkig ontplofte hij niet boven de slaapka mer van het echtpaar, maar boven de eetkamer, zofldat de boekhouder en zijn vrouw met den schrik vrijkwa men. Als vermoedelijke daders werden twee mijnwer kers aangehouden. GEHEIMZINNIGE POGING TOT MOORD. AMSTERDAM, 26 Febr. Nadat de buren hulpge roep gehoord hadden, werd vanochtend mevrouw W in haar heerenhuis op de Nicolaas Witsenkade vreeselijk verbrand door kokend water gevonden. Zij werd in hoog ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zij verklaarde dat hedenmorgen te 6 uur de deur van de slaapkamer yap meyr. W. openging waarop naar haar zeggen een tweetal gemaskerde personen (me vrouw W. wist niet te zeggen of het 2'mannen, dan wel een man en een vrouw waren) de kamer binnen drongen en haar met een ketel met kokend water over het geheele lichaam goten. Op. haar hulpgeschrei gin gen zij daarop de kamer uit om later gearresteerd te worden. Beiden het dienstmeisje en haar vrijer, die zonder voorkennis en toestemming van mevrouw door het meisje in huis gehaald was zijn op het oogenblik in verhoor. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stpk van de afdeeling Alkmaar der S. D. A. P. moet wegens plaatsgebrek blijven liggen. UITSLAG VEILING, bij afslag gehouden te Alkmaar door den notaris L. Top te Bergen van de navolgende perceelen te Alk maar: 1. Huis en erf aan den Geestersingel, kadaster sectie C. no. 785, groot 1 are 2 centiaren. Str. de heer G. J. Netten 690. Verhoogd door den heer J. Klin- kert met 40 is 730. 2. Een huis en erf met erf aan de Snaarmanslaan, kadaster sectie C. No. 1926 en 2103, samen groot 1 are 57 centiaren. Str. de heer H. J. Jacobi q. q. 1800. Niet verhoogd. MARKTBERICHTEN, ALKMAAR, 26 Febr. Aangevoerd 6 paarden 75 a 150, 18 koeien en ossen f 140 a 230,vette kalveren f a per Kg. - a ct„ 273 nuchtere id. f 6 a a 20, 47 magere schapen f 14 a c0.vette scha pen f a lammeren f 0 a vette varkens a ct. per Kg., 67 magere varkens f 17 a 30, 167 biggen, 10 w., f l'J.a 16,25. 2 bokken en geiten f4,- a 7.0 kleine bokjes f 0.a f 0.kop boter, hoogste f 0,90, middelste laagste f 0.80 per kop. Eieren t 3.50 a 4.per 100 stuks, eenden dito f 0. HOORN, 26 Febr. T.rwe f 8 50 k 10.50, r«*ge f 0.— a 0.gerst f 5.6.60, havei f 3.75 k f 4.25 witte erwten f k—groene dite f16.kt 16.60, grauwe f 25 a 28.vale f 17 a 24.bruine boenen f 11 a 17.50 karweizaad f 15.25 a 15.50, mosterdzaad f 25.a 25.50, paarden f a 0 koeien f a 165 schapen f 16.a 24.lammeren f 0.a 0. 94 kalveren f 8.a 20.—, 0 varkens f 0.a 0. zeugen f a 150 biggen f 7.a 12. kippen f 0.a 0.kipeieren f 3.a 3.50, eend eieren f a 1125 kep beter 75 a 80 ct. BR. OP LANGEND. 25 Febr. Bloemk. 2e s.f— reuzen id. f 0.a 0, reeds f 2.a 4.gele f2. a f 5.—, witte f 0.a 0.uien f 1.30 a 1.60. NQORDSOHARWOUDE, 25 Febr. Roedekool le zoert f 5.— a 5.50, 2e soort f 4.25 a 4.50, kleinere f 1.30 a 3.50, gele le soort f 5.25 a 5.502e soort f 4.a 6.kleinere f 1 20 a 3,60, witte le soort f 2.80 a 3 25, 2e soort f 2.40 a 2.70, kleinere 1.00 a 2. Uien f 1 30 a 1.40. 26 Februari. Medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandsch Meterologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 776.9 te Ilorta, De laagste stand van den barometer 738,9 te Holy head. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 27 Febr.) Meest matige tot krachtige zuidelijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, regenbuien, zelfde temperatuur. Neerslag te Alkmaar: 26 Febr. 3,7 m.M, KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Verschillende gebieden van lage drukking trekken west-oostwaarts, over geheel ons waarnemingsgebied regenachtig weer veroorzakend. Hedenochtend ligt een nieuwe kern over de Iersche Zee en deze is bij ons ook oorzaak van den regenval en het onbestendige weer. Bij het oostwaarts trekken van deze depressie zal de wind bij ons weer westelijk worden. Doordat de hoogedrukking in het Zuiden verder zuidwaarts is te ruggedrongen is het verschil in luchtdruk, ook in ons land, geringer en daardoor de windkracht afgenomen. Regenachtig weer blijft voorloopig nog te verwachten. M. AMSTERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam, C 1213, Alkipaar. Koers van Staatsleeningen. 25 Febr. 26 Febr. NEDERLAND. Ned. Werkel. Öehuld pCt. 2% BUITENLAND Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. y> 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope CousqJ 4 1906 li 6 D94 6e Em. *9 4 G ang Dombr. 4% 90 213 118% 117 42% 80 Vg Financ. en Industr. ondernemingen.; Nationale Hypotheek Bank pCt 4 ffoordholla? dseh Grondcrediet NedërJ Handshiia^sshjpjuj rgsq. aand. div Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli A'dam l.angkal Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Delj Batavis Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asalian tabak Roiterdam Deli Senembah TabpUMij. Kon Mij t. expl. v. Pc' roleum Moeara Enim Sumatra Pa embang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang hebong Great Caba» u Amalgamated Copper Cy. Steels Comm Car Foundry Comm. Amerik. Stoomv.-Mij. Marine Ooipiji- Pr ferent Marinebonds pCt 4% Peru Comm. aand. div Preferent Spoor weg! eeningpn Holl IJ. Sp Mij Mij tot. expl. van" Staatsspoorw, Deli gpooyweg AMERIKA. Atph Top, Cert. v, Convert. Bd.pCt, 4 Denv, en R. Gr. Cert Aand, div. Erie Comm Kan asCityb'outh.C m.„ pref. Mia K. Texas C. v. New-York Ontario Norf Ik Western C. v. S u'hern Railway Southern Paciïjc Pniop Papifjp eer v. Wabash popup. Rock Island Comm. POLEN Warschau Weenen RUSLAND, Wladikawka» 1885 pCf. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. St.ad Amsterdam 3 Gemeente-cred. 3 BELGIË. Antwerpen 1887 2l/3 HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK, Staatsleening 1860 5 RUSLAND, 1864 5 Koers van het geld. Prolongatie 23/„ pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen onver anderd. Tabakken iets lager. Oliewaarden kalm. Cultu ren op dezelfde prijzen. Mijnen zonder affaire. Ame rika opende flauw, het verloop was zeer stil en het slot prijshoudend. Ondergetekende betuigt hiermede zjjn hartelgken dank zga grachten Patrosn don Heer J. P. M. SCHOUTEN (firma J. SCHOUTEN Co.) voor ket prachtige geaehtnk bij zgne 121/2-j*rige dienstvervulling. H. PUT. Hiermede betuigen wji onzen hartelijken dank voor de z*er vele belangstelling, ondervonden tgdens de ziekte en het overlgden van enz zoo innig geliefd Dochtertje en Zusje JOHANNA MARIA. Uit alter naam, J. VAN DEVENTER. Eoktgenoote oa Kinderen. 76% 971/s 192% 50 94 96 89 89% 98% 87l6/i« 941% 101% 98% 189% 136% 184% 149.50 151 598 182 248% 76% "0% 4% 88% 2588/, 82 357 416 4|7 208 1708/, 143% 187 954 131% 78% 828/18 64% 155 7% 21% 69% 11% 39% 69% 437/g 45% 1001/, 29% 127 188% 128 110% 10411/ie 9716/16 159 173 460 768A 50% 89 89% 87% 101% 188% 1S2s£ 148.50 76% 87 2588/4 82 209% 171 1438/4 185% 946 131% 77% 81% 7i/w 69% 12 89% 212 118 41% 2913/18 38% 69% 433/ie 453/8 29 1256/s 1873/, 2115/,6 49 127 104i/i6 97»/,

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2