S DE STADSNIEUWS. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. EEN JUBILEUM IN DEN STRIJD TEGEN DE TUBERCULOSE. De voorstelling voor de lezers der Aikmaarsche Courant Gemengde Mededeellngen. STAKING IN MEISSEN. GEZONDHEIDSCOMMISSIE TE BEVERWIJK. Uit het verslag van de te Beverwijk zetelende ge zondheidscommissie blijkt dat op haar aanwijzing in de navolgende gemeenten woningen onbewoonbaar verklaard werden: Koedijk 2, Bergen 3, Akersloot 9, Assendelft 1, Oas- tricum 5, Heilo 1, Schoorl 4, Egmond Binnen 3 en Egmond aan Zee 2. ONAANGENAAM BEZOEK. Een effectenfirma te Amsterdam had onlangs, naar de Tel. meldt, aan iemand eenige effecten geleverd, die dusdanig de laagte ingingen, dat de eigenaar er 1000 op verloor. De man trok zich de zaak zóó aan, dat hij Vrijdagavond tegen een uur of zeven, met een bijl gewapend, naar de particuliere woning van een der firmanten trok, die hem de effecten geleverd had den. Toen op zijn bellen de deur van het bovenhuis ge opend werd, stormde hij luid schreeuwend en tierend de trap op, en dreigde den heer des huizes te zullen vermoorden. Deze greep, om zich te beveiligen, een ge weer, waarop de ander uitriep: „Schiet me maar dood, dan ben ik meteen van alle misère bevrijd." Intusschen werd noch de bijl, noch van het ander moorddadig wapen gebruik gemaakt. Wel geraakte de bezoeker met den heer des huizes handgemeen, en deze in zijn ijver om den ongewenschten gast kwijt te ra ken, weerde zich dusdanig, dat het tweetal ten slotte broederlijk de trap afrolde. Beneden op de stoep begon de cliënt opnieuw te dreigen en te lamenteeren, tot eindelijk de politie er in slaagde de rust te herstellen. -UIT CALLANTSOOG. Bij de Stct. (no. 49) zijn gevoegd de statuten van de vereeniging Algemeen Belang te Callantsoog. DE WOGNUMMERS. Uit de brief uit Groningen in de Asser Ct., over de Wognummers Zij hijgen en sloven zich uit om tijdig op de snik- heetè bovenzaal van een dorpsherberg in 't gareel te staan, na 's middags reeds dezelfde karwei in de „con certzaal" van een andere dorpsherberg te hebben ver toond en dan als de drommel hun boeltje gepaktom morgenmiddag en daarna morgenavond weer andere plattelanders op hun schrikbarend geëxploiteerden na- tuurzang te vergasten, 't Is om er bek-af bij te wor den. Het kan lang goed gaan, maar eenmaal moet er een reactie komen, en van schitterende vorderingen uit een artistiek oogpunt kan althans onder deze be zwarende omstandigheden moeilijk sprake wezen. DE DOODSTRAF. Een der lezers van de N. Ct. zendt het volgende lijstje, ontleend aan den Maastrichtschen Almanak van 1774. Men lette wel op dat dit lijstje niet is uit een tijd van anarchie, oorlog of geheel ongeregelden toestand, maar van het voor-revolutionaire einde der 18e eeuw, slechts 135 jaar geleden. En dat het alleen betrekking heeft op het zuidelijk gedeelte van één provincie, Lim burg. Het luidt als volgt: Lijst der Dieven, dewelke door de wereldlijke Reg- ters reeds veroordeeld zijn en hun straf ontvangen hebben, uit de Hoofd-bank Heerle, Houtem, Beek, "Geul en Elslo, in de Landen van Overmase, Partage van Haar Hoog Mogende. MDCCLXXIII. Den 2April, te Heerle eenen Gegezeld en Gebannen. Den 20 dito, te Heerle 3 Opgehangen. Den 18 Mey. te Heerle 6 Opgehangen. Den 25 dito, te Heerle 1 Geradbraakt. Den 15 Juny, te Heerle 7 Opgehangen. Den 20 July, te Heerle 7 Opgehangen. Den 17 Aug. te Heerle 5 Opgehangen. Den 14 September te Houtem eenen dooden aan den Hals opgehangen. Den 24 dito te Beek 6 Opgehangen en 1 Geradbraakt. Den 8 October te Geul 5 Opgehangen. Den 2 November, heeft zig eenen op 't oud Stadhuis verhangen, den 3dito naar Elslo gebracht en den 4 aldaar aan een Been opgehangen. Den 8 dito te Elslo 6 Opgehangen. Den 10 dito te Heerle 5 Opgehangen, 1 Gerabraakt, en 2 Vrouws-personen gebannen. UIT HOORN. Te 's-Gravenhage zijn voor het Examen nuttige handwerken geslaagd de dames J. E. Prins, B. E. Boelhouwer en M. A. Schuring, Hoorn. Bij Kon. besluit is benoemd tot directeur van het Landbouwonderwijs Dr. K. H. M. van der Zande, di recteur van 't Rijkslandbouwproefstation alhier. In een der Stadsplantsoenen alhier werden gis teren reeds een paar jonge musschen gezien, die nog wel door ouden werden gevoederd, doch overigens lus tig rondhuppelden. UIT OUDE-NIEDORP. Donderdag vergaderde het nut „Ons Genoegen" in het lokaal van den heer A. Mijts. Het slechte weer deed geen afbreuk aan de opkomst; want bijna alle le den waren aanwezig. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met toepasselij ke woorden had geopend en de notulen door den secre taris waren gelezen, trad de heer A. Wonder Pz. op met de lezing, getiteld: „De reis van Gerrit Meeuwsen en zien zeun noar de de Amsterdamsche karmis." Ver volgens werden door verschillende dames en heeren de volgende meest luimige voordrachten ten beste gege ven: le. Neerland boven al (2 dames). 2e. Dat heeft Dirkie gedaan (heer). 3e. Sein en Trijn of de 2 boerinnen (2 dames). 4e. Bij Moeders graf (2 dames). 5e. Het avondklokje (2 dames). 6e. Varkensvangst (heer). 7e. Mammie zal komen (dame). 8e. De oude badman (heer). 9e. De Groentjes (2 dames). 10e. Fees telijke bloemen en Heimwee (2 dames). Zoowel de lezing als de voordrachten vielen zeer in den smaak. Er is dan ook evenals in de vorige bijeen komsten weer volop genoten. Het was werkelijk een genotvolle avond. Nadat was besloten de volgende vergadering te hou den op 17 Maart a.s. in het lokaal van den heer T. de Jong, werd de bijeenkomst door den voorzitter met een woord van dank gesloten, in het bizonder aan de dames M. de Wit en D. Krul, die als gasten tot het welslagen van dezen avond zooveel hadden bijgedra gen. EEN BIJBELSCHE SPIJSLIJST. Vrijdag werd te Rotterdam het 250-jarig bestaan van het College van Collectanten der Remonstranten feestelijk herdacht met een gemeenschappelijk diner in de Rotterdamsche Diergaarde, waarbij de toepasse lijk versierde tafel door pracht uitmuntte. Bij die gelegenheid werd tevens een fraai uitge voerd gedenkboekje %an de leden verstrekt, waarvan de eerste pagina in oud-Hollandschen druk bevat een extract uit de notulen van den kerkeraad der Remon- strantsche gemeente 16411663. Het kunstig saamge- stelde menu, bij ieder gerecht toegelicht met bijbel teksten, luidde naar de Tel. meldt als volgt: MENU: du 25 Février 1910. Ruth: 2:14: Als het nu etenstijd was. Cor. 10:7: En het volk zat neder om te eten en te drinken. t Hors d'oeuvres varies. 1 Kon. 14:14 b: Wat zal het zijn? Concommé St. Hubert. Gen. 25:29: En Jacob had een kooksel gekookt. Filets de soles a la dieppoise. Joh. 21:10: Brengt van de visschen, die gij gevan gen hebt. Selle de Cerf a la flamande. Spr. 5:19. Eene zeer liefelijke hinde. Chartreuse de Riz de Veau moderne. Numeri 12:13: Geeft ons yleesch opdat wij eten. Champignons frais au gratin. Openb. 16 :14: Gij zijt geesten der duivelen. Poulardes de Bruxelles róties. Matth. 6:26a: Aanziet de vogels. Compote de Nice. Genesis 3:2: Van de vruchten der boomen dezes hofs zult gij eten. Buisson d'Homards en Bellevue. Salade Frangaise. Ps. 35 4Laat ze achterwaarts gedreven en Schaamrood worden. Glacés Nesselrode. Ps. 147:17 b: Wie zal bestaan voor zijne koude. Cakes au Chester. 1 Sam. 17 18Maar breng deze tien melkkazen aan de oversten over duizend. Fruits Lukas 6:44: Iedere boom wordt uit zijn vruchten ge kend. Dessert. Matth. 24:6: Nog is het einde niet. Ex. 19:18:En zijn rook ging op. Behalve eenige stamliederen bevat het boekje ver der de samenstelling van het college van collectanten zooals het op dit oogenblik bestaat en eindelijk een paar photo's, voorstellende de oude en de nieuwe Re- monstrantsche kerk. Men heeft dus goed gelezen, dat het „Collectanten" zijn, die aldus den Bijbel plunderen, om een menu samen te stellen. FLINKE VERHOOGING. De jongste vergadering van de vroede vaderen der gemeente Eijgelshoven (L.) besloot, de jaarwedde der openbare onderwijzers te verhoogen met 10, zegge en schrijve tien gulden. Dat is nog geen twintig cen ten in de week! De gelukkige onderwijzers dezer Limburgsche gemeente verdienen thans 550 in plaats van 540. Zijn de betrokken onderwijzers echter genegen, een verklaring af te leggen, dat zij nog twee jaren in dit luilekkerland de jeugd aan de openbare school zullen blijven doceeren, welnu, dan wil de Raad ook edel moedig zijn. Dan worden de salarissen verhoogd men 25, zegt de Tel. EEN ONWETTIGE BENOEMING. De verleden week tot secretaris van Bovenkarspel benoemde heer Van Schijndel werd vóór eenige dagen telegraphisch bij den burgemeester zijner nieuwe standplaats ontboden omeen verzoek tot ontslag in te dienen. De aanbeveling van 4 personen was in strijd met de Gemeentewt, en nu moest een nieuwe aanbeveling worden opgemaakt. AL WEER EEN GLOBETROTTER. Zaterdag is tet Bergen op Zoom, zegt het Hdbl., in gezelschap van zijn twee geleiders, een nieuwe globe trotter aangekomen, die zich voorstelt in tien jaar al wandelend een reis te maken om de wereld en daar mee 20 Februari begonnen is. Hij noemt zich Cesario di Gadiini Binolini, de kleinste man ter wereld. Of hij dat nu juist is, zegt het Hdbl., weten we niet. Maar wel is hij buitengewoon klein en zeer corpulent; terwijl men duidelijk aan zijn geheele uiterlijk zien kan dat hij niet zoo heel jong meer is. Ook deze glo betrotter voorziet in zijn onderhoud door het verkoo- pen van briefkaarten met zijn portret en had1 daarvan bij zijn tournee door de stad veel aftrek. Volgens zijn zeggen begint hij met een reis door Nederland. 1 Maart 1910 is het 121/2 jaar geleden, dat te Da- vos door opening van een sanatorium voor Nederland- sche longlijders een daadwerkelijk begin werd ge maakt met de bestrijding der tuberculose in Neder land. Veel is sinds dien lsten September 1897 veranderd, en wanneer men op het afgeloopen tijdperk terugziet, is er groote oorzaak tot erkentelijkheid. Moge, zoo schrijft men ons, het nieuwe 121/a-jarige tijdperk, hetwelk thans ingaat, voor de nationale be weging tot bestrijding der tuberculose in Nederland, even voorspoedig zijn als het afgeloopene, en moge het aan de Nederlandsche inrichting, welke in het Davoser hooggebergte medewerkt tot verbetering der volksgezondheid in het vaderland, geven wat zij niet tegenstaande volhardende arbeid, nog steeds niet ten volle bereikt heeftfinancieele onafhankelijkheid. RELLETJES TE HEERLEN. De gemeenteraad van Heerlen heeft in zijn verga dering van j.l. Zaterdag besloten in de gemeentelijke politie-verordening eenige artikelen in te lasschen, waarbij de politie meer bevoegdheid krijgt om op te treden tegen de relletjes, die eenige Zondagen na el kander reeds plaats hebben ten gevolge van het col- porteeren met socialistische brochures en couranten. De Raad besloot deze artikelen onmiddellijk te doen afkondigen, zoodat ze terstond in werking treden. KORTE BERICHTEN. Toen een jong echtpaar te Amsterdam goed en wel verhuisd waren, miste de moeder haar zesmaandsch meisje. In het leege huis vond men het kind slapende in den kinderstoel. Het heet dat een Hollandsch smokkelschip op de Marokkaansehe kust schipbreuk geleden heeft en dat van de 26 opvarenden 5 verdronken. Te Edam is een lx/2 jarig kind gestorven na in een pot met kokend water te zijn gevallen. Door de politie te 's Hertogenbosch is J. J. V. fotograaf, gearresteerd wegens uitgifte van een valsch bankbiljet van 10. De man werd onlangs te Amster dam aangehouden doch bij gebrek aan bewijs vrijgela ten. Wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde is tegen iemand uit Enschede te Twekkelo proces-verbaal opgemaakt. II. J. Eilers te Oegstgeest maakt in de Enkh. Ct. bekend dat hij niet naar Amerika gevlucht is, doch voor zaken in Duitschland vertoeft. Te Enkhuizen zijn opgespoord verschillende door den landbouwer T. Blokdijk te Wervershoofd vermiste voorwerpen, bestaande uit een gouden oorijzer, vijf gouden kapspelden, twee gouden zijnaalden met ket tingen, een g'ouden ring en een bloedkoralen armband met gouden ketting, welke een veel grooter waarde dan ƒ200 hadden, en beleend waren voor 50 door den landbouwer T. Blokdijk te Wervershoof vermiste dacht van inbraak en diefstal, is aangehouden. - Een raisje, een nachtvlinder, waarvan de gewone vliegtijd is Juli tot October, is thans reeds te Lekker- kerk gevangen. OOK EEN ADVERTENTIE. In de Scliag. Ct. komt uit Wieringerwaard een ad vertentie voor, door 8 personen onderteekend, waarin o. m. staat: Den lOden Maart a.s. hoopt onze geachte Vriend (volgt de naam) den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar ongetrouwd is. UIT SCHOORL. Tot lid van den Raad der Gemeente Schoorl is ge kozen de heer A. van Lienen Sr. UIT AKERSLOOT. Toen op Zocdag j.l. de veehouder J. d. Nes met paard en rjjtujg door de Kerkbuurt reed brak de ge bitstang in twetën, waardoor de bestuurder op dat oogenblik getn meester over ket paard was. Gelukkig liep ket paard tu»»«h«n de aldaar staande boomen door en kwam op het erf van den kastelein Kuitwaard, waar ket tot staan werd gebracht. UIT WINKEL. In een vergadering der afd. Winkel der Noord Holl. Vereen. „Hst Witte Kruis", werd de rekening over 1909 gaedt*k«urd, in ontvang op f 916 67, in uitgaaf op f 740.795, aaide f 176 875. De begrooting voor 1910, in ontvang en uitgaaf op f 997. Het tonnenstelsel tal vermeerdering van sub idle vorderen en wel van de gemeente f 100 en v»n de Ned. Herv. Kerk f 60, zoodat die subiuie, wanneer de verkooging wordt toe gestaan, z«l bedragen f 860 en f 260 In zekeren zin tot ons leedwezen, moeten we onzen abonnó's mededeelen, dat voor onze voorstelling van de Ilagespelers nog slechts zeer weinige toegangskaar ten kunnen worden afgegeven, aangezien de zaal bijna uitverkocht is, ja, als we geen honderd kaarten be schikbaar hadden gesteld voor onze buitenlezers dan zou het thans reeds een „finaal uitverkocht" zijn. In zekeren zin tot ons leedwezen we zouden graag nog veel meer abonnó's hebben doen profiteeren van deze voorstelling, waarvan het Handelsblad ge tuigde, dat het besliste succes ten volle verdiend was en dat het publiek kostelijk genoten had, terwijl de Nijmeegsche Courant o. m. verklaarde „Zelden zal men zulk een door en door geestig stuk zoo uitstekend gespeeld zien hebben; èn wat inhoud èn wat vertol king betreft is het voor de Hagespelers een echte „schlager" in dit seizoen." Hoe aangenaam dus de vlugge inwisseling van de bons ook is we hadden er vanochtend reeds meer dan 200 het spijt ons, dat we zoovelen moeten te leurstellen. Intusschen kunnen eenige stadgenooten morgen nog een kansje hebben als zij er vroeg bij zijn. Wij heb ben n.l. beloofd de kaarten voor de buitenlezers tot Dinsdagochtend beschikbaar te houden. Tot 10 uur geschiedt dit. Zijn er van de vijftig kaarten, die wij op het oogenblik nog hebben dan niet afgehaald, dan zijn deze voor degenen die er het eerst om komen. Wie dus nog geen kaart heeft en gaarne de voor stelling wil bezoeken zal goed doen met te zorgen dat hij of iemand voor hem morgen om 10 uur aan ons bureau op den Voordam is. Op verzoeken om kaarten te reserveeren kunnen wij met den besten wil der we reld niet ingaan, daar dit tot onbillijkheden zou lei den. Vóór tien uur wordt er beslist geen kaart afgege ven als men dus maar tijdig aanwezig en in het bezit van de bon is, heeft men nog kans op kaarten. OPENBARE LEESZAAL. Wij wijzen er nog even op dat de vergadering van de vereeniging tot oprichting en instandhouding van een Openbare Leeszaal en Boekerij morgenavond in het café Central, waarin de heer J. A. Verkuyl zal spre ken over Aikmaarsche schrijvers en schrijfsters gratis toegankelijk is. ALKMAARSCHE WINKELIERS VEREENI GING. De heer K. F. Katz uit Amsterdam zal Vrijdagavond voor de Aikmaarsche Vereeniging en haar genoodig- den optreden met het onderwerp „Oneerlijke concur rentie. VOETBAL. Alcmaria Victrix I Kampong (Utrecht) 2—4. Ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek heeft Alcmaria ten tweede male van Kampong een neder laag^ te slikken gekregen en nu op eigen terrein. Was het weer de laatste dagen van dien aard ge weest, dat men vreesde voor terreinafkeuring, die vrees werd gelukkig niet bewaarheid. Het veld ver keerde in vrij goeden toestand en was heel wat beter dan het terrein van Kampong in Utrecht. Voor de verste goal van de Zandersloot af was het veld zeer modderig. Met zaagsel had men dit echter zooveel mogelijk verholpen. Even twee uur stellen de volgende elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Eijmers. Alcmaria: A. de Vries, K. Millaard, A. Kampschuur, P. ter Spill, O. de Frenne, M. Wielage. Kampongvan Alphen, Smits, Bijvoet, Boswijk, v. d. Velde, Van Diermen, Ooenen, van Rijn Snoeck, Al ma, Kettlitz, Welle. Kampong wint den opgooi en neemt het doel aan de Zandersloot. Alcmaria trapt af en valt direct flink aan. De Kampong-verdediging redt en de bal verhuist naar de andere zijde. Twee malen krijgt Kampong een vrije schop, maar ook dit levert geen re sultaat. Dan komt Alcmaria los en heftig wordt het Utrechtsche doel aangevallen. Keurig en vol vuur wordt samengespeeld en weldra bezorgt de Aikmaar sche middenvoor met een ouderwetsch schot zijn club de leiding. Groot gejuich onder de Alcmaria sup porters. Alcmaria behoudt na den trap haar over wicht, maar toch Kampong begint zich meer en meer te doen kennen. Kort daarop weet Alsmaria hare leiding te vergrooten door een goal van de rechts binnen. In dit gedeelte heeft Alcmaria keurig spel gegeven, maar schijnbaar is er te veel van aller krach ten gevergd. Tenminste Kampong neemt nu het spel in handen en houdt Alcmaria gedurende een twintig minuten finaal ingesloten. Hoeveel moeite de Alcma- ria-verdediging zich ook geeft, de bal blijft om het doel zweven. Benauwde oogenblikken worden door leefd. De keeper moet reddend optreden. Als kort daarop de linkshalf mist, komt de Utrechtsche voor hoede buitengewoon vlug op het doel af en een keihard schot belandt, ten halve met den voet gekeerd in den rechterhoek. Stand 21. Alcmaria tracht de leiding te behouden, de gebroe ders ter Spill leveren keurig werk doch kort daarop wordt volgens den scheidsrechter bij een worsteling voor het Alcmari a-doel door een der spelers de bal met de hand aangeraakt en hij geeft strafschop, o. i. zeer ongemotiveerd. Enfin, deze penaltij werd keurig ge nomen, en leverde Kampong's tweede goal. Dadelijk daarop was het rust en stonden beide partijen gelijk 22. Nu zou het een harde strijd worden om de leiding en het is een strijd geweest, doch het geluk liet Alcma ria totaal in den steek. Keurig combineere de Aik maarsche voorhoede. Meermalen wordt de bal tot vlak voor 't doel gebracht, doch de Utrechtsche verdedi ging, waarbij Kettlitz bepaald schitterend was te noe men, bezweert alle gevaar. De doorbraken van Kam pong zijn gevaarlijk en weldra weet zij vrij gelukkig hare derde goal te maken. De aanvallen van Alcmaria duren echter voort en een tweetal keurige schoten van rechtsbinnen en mid denvoor hadden beslist beter lot verdiend. Een keu rig genomen corner huppelde net over de lat. Als even daarna door een fout der Aikmaarsche achterhoede, een elkaar niet begrijpen, de Utrechtsche voorhoede een open doel voor zich krijgt, weet Kampong gemak kelijk hare voorsprong te vergrooten. 42. Hoe Alc maria ook werkt en zwoegt tot doelpunten kan zij het niet brengen en als weldra de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Kampong met 42 gewonnen. Over spel en spelers onze volgende indrukken: Bij Kampong de verdediging met Kettlitz als ster, uitstekend. Half-linie goed. Werkt onvermoeid, zitten voortdurend op den bal. Voorhoede: Middenvoor uit stekend. Rechtsbuiten goed, vooral een kranig looper. Bij Alcmaria keeper goed. Achterback uitstekend. Half-linie: centre-half goed, andere twee minder: het voeden der voorhoede was van hen slecht. Voor back miste meermalen. Voorhoede leverde keurig samenspel, alleen voor doel wat weifelend. Niet goed schieten vleugelspelers, moeten beter op hun plaats zijn. Kampong over 't geheel vlugger. Fortuna was niet met Alcmaria, want gezien beider spel, verdiende Alcmaria niet tweemalen van Kampong te verliezen. Al met al een zeer interessante wedstrijd. Bij een Zondag j. 1. te Haarlem gehouden voetbal wedstrijd, tusschen een Cadetten-elftal en H. P. O., bleven de laatsten, met 61, meester van het veld. SOCIALISTENBOND. De vergadering, waarvan in een berichtje van Za terdag sprake was, wordt niet heden, maar heden over acht dagen gehouden. AGENDA. MAANDAG: Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, oafé Seher- merhom. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/a uur, Harmo nie. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. DINSDAG: Lezing vanwege de Openbare Leeszaal, 8 uur, café Central. Alkm. Tooneel, repetitie, 8 uur, café v. Twisk, Nieu- wesloot. Typografen-studieclub, café Voorwaarts, 's avonds 81/210'/2 uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Toonkunst, repetitie, 8 uur, bovenzaal Unie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. MAANDAG: Ned. Tooneel Ensemble, openb. uitvoering 8 uur, Harmonie. DINSDAG. Rolschaatsenbaan, Harmonie, 711 uur. WOENSDAG: Rolschaatsenbaan, Harmonie, 23 uur. Een groote staking is uitgebroken onder de werklie den van de Meissener porseleinfabrieken. Drie duizend arbeiders hebben den arbeid gestaakt wegens oneenig- heid over het loon. Men vreest voor ongeregeldheden. VERGIFTIGING. Door het gebruik van bedorven groente zijn in de infanterie-kazerne te Epinal (Fr.) meer dan 80 solda ten ziek geworden. De geneeskundige behandeling heeft niet veel kun nen helpen. Men vreest, dat een aantal aan de gevol gen zullen bezwijken. EEN LAFFE DAAD. De unionist Simmons te Londen is bij een na-ver kiezing het slachtoffer geworden van een lage daad. Een jonge man stak hem de hand toe. Simmons, die geen argwaan koesterde, nam de hand aan en drukte deze. Toen hij zijn hand echter terugtrok, had hij er een diepe snede in gekregen, die met een scherp in strument, dat de man in zijn hand verborgen had, was toegebracht. De dader ontkwam. EEN DUEL IN WEENEN. In Weeneri heeft een opzienbarend duel plaats ge had, waarbij de zoon van den overleden lijfarts van den Keizer en huisarts van diens kinderen, baron Wi- derhofër, doodgeschoten is. Wie zijn tegenstander was, is onbekend. Vast staat evenwel, dat een dame de aanleidende oorzaak tot het duel is geweest. Baron Widerhofer, die het eerste schot mocht lossen, schoot mis, waarna zijn tegenstan der hem een doodeLijke wonde aan de slaap toebracht. EEN DAK INGESTORT. In Spindelmiihle in 't Reuzengebergte stortte ten

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2