STADSNIEUWS. ge, ook daarop voorkwam. Toen mej. Yan der Wiel 't groepje schoolkinderen liet zien, wees de dame uit het melksalon direct het broertje aan. Bij 't verdere gesprek werd het der moeder hoe lan ger hoe duidelijker, dat haar kind daar den bewusten llden Februari met dien heer des avonds moest ge weest zijn, vooral ook viel haar op de manier, waarop 't kind 't kopje aangevat had en de wijze van ant woorden, die precies overeenkomen met de wijze van doen van haar kind, toen zij het bij zich thuis had en dan dat zeer lichte haar, en de beschrijving der schoenen, alles klopte zeer nauwkeurig. Alleen de kleeren waren niet dezelfde. De dame uit het melksalon meent, dat het ventje een nieuw confec tiepak je droeg. patronen was geladen, en waarschuwde v. d. Bosch, om niet nader te komen; toch bleef deze op hem aanschui ven, met de linkerhand in den zak, en toen hij binnen een meter-afstand genaderd was, loste van der B. een schot op hem, waardoor hij van den schrik neerviel. Op het politie-bureau Amsteldijk, waarheen handelen het woord. De heer Katz begon met een woord van dank aan den voorzitter voor de wijze, waarop deze hem aan de vergadering had voorgesteld en sprak den wensch uit, dat de aanwezigen niet teleurgesteld huiswaarts zou den keeren en van de gelegenheid tot gedachtenwisse- den Bosch vervoerd werd, ging hij zoo verschrikkelijk i Hng een ruim gebruik zouden maken. te keer in het cachot, dat hem de boeien moesten aan gelegd worden. Voorloopig is de man in verzekerde bewaring gehouden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmid dag in voltallige zitting. Medegedeeld werd1 dat tot zetter der Rijks Directe belastingen is benoemd de heer J. Dirkmaat Wz. dat het Gemeentebestuur van Noord-Scharwoude 30 zal bijdragen in de kosten van overplaatsing van den Rijksveldwachter, van Heer-ITugowaard was daar omtrent nog geen bericht ontvangen; dat de Gezondheidscommissie te Schagen haar ver slag over 1909 inzond; dat het gasverbruik in Januari was 35516 M3. ver deeld over Broek op Langendijk 11416, Zuid-Schar- woude 10114, te Noord-Scharwoude 6511, te Oudkar spel 7475 M3., de totale opbrengst was daarvan i 3196.445 aan muntgas 925 M3. tot een bedrag van .1 92.50 en aan Meterhuur 243.25. dat tot heden nog geen sollicitant voor de betrek king van 3de leerkracht aan de Openbare Lagere School zich had aangemeld; dat mej. Zwaansdijk berichtte op 1 April' haar werk als onderwijzeres weer zal hervatten. Deze mededeelingen werden allen voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde werd daarna gesteld de bespreking van de bestekken van het nieuwe raadhuis en onderwijzers- woning. De bestekken waren aan den heer J. Groot ter beoordeeling gezonden, het door hem uitgebrachte ver slag maakte de oplossing voor den Raad niet gemak kelijker. Dp Raad ging ter verdere bespreking in geheime zitting over. Na heropening werd de architectuur van het ge bouw, waarvan de kosten op ongeveer 8000 zijn ge raamd aan den heer W. Dirkmaat alhier opgedragen. De aanbesteding zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. De vergadering werd daarna gesloten. UIT LIMMEN. 1 usschen Limmen en Castricum kwam Zondagmor gen een auto door het uitwijken voor een troep ter markt gaande paarden in een sloot terecht. De bestuurder kwam met den schrik vrij, en de auto werd, hoewel beschadigd, door paard- en men- schenkrachten weer op het droge geholpen. UIT GROOTSCHERMER. "^e bestaande Coöperatieve Boerenleenbank hield j. 1. Vrijdagavond hare Algemeene Vergadering in 't lokaal van den heer H. v. Beusekom, onder lei ding van haren Directeur, den heer C. Bakker. Na opening der vergadering en aflezen der leden lijst, waarbij bleek, dat ongeveer 60 van de 96 leden tegenwoordig waren, werd na voorlezing der notulen verslag uitgebracht over 1909. Aan 't uitgebreid verslag ontleenen wij de volgende cijfers. Ontvangen aan spaargelden 17634.445, te rugbetaald 14954.025, saldo op 1 Jan. 1910 18600.04. Op 1 J an. 1909 was aan voorschotten verstrekt 11818.17in den loop van 'tdienstjaar werd 5161.50 terugbetaald en 3527 verstrekt op 21 aanvragen. Twee aanvragen werden geweigerd, en 24 voorschotten geheel afbetaald. Op 1 Jan. 1910 waren nog loopende 52 voorschotten, tot een gezamenlijk bedrag van 10183.67. Hiervan waren er 20 beneden 100, 11 van j 100 tot beneden 200, 17 van 200 tot beneden 500 en 4 van 500 tot 800. In loopende rekening was ontvangen van de Centra le Bank 19826.13, van medeleden 16206.765, uitge geven aan de Centrale 24728.02 en aan medeleden 15494.41. De totaal ontvangsten bedroegen 75863.875, schuld bij de Centrale 149.47, de winst 44.15, de reserve met inbegrip der winst van 1909 426.28. De aftredende leden, de heer C. Bakker als be stuurslid en de heer J. Smit Jzn. als lid van den Raad van Ioezicht werden bij acclamatie herkozen; evenzoo de kassier; diens salaris werd wederom op 75 be paald. Besloten werd de rentevoet niet te wijzigen; deze blijft dus B1/i voor depots (te berekenen bij den dag en niet bij de halve maand) en d1/* voor voor schotten. Bij de rondvraag vroeg de heer Vethaak 't woord en wilde, wegens zijn vertrek, de bestuursleden bedanken voor wat belangeloos door hen gedaan is ten behoeve der instelling, hoopte dat deze steeds in bloei mocht toenemen, overtuigd als hij wa,s dat een Leen bank voor Grootschermer niet alleen een behoefte, maar zelfs een noodzakelijkheid was. Bij de sluiting dankte de voorzitter den heer Vet haak voor diens woorden, spoorde de leden aan vooral deze ééne vergadering te willen bijwonen en de in stelling zooveel als in hun vermogen was, te steunen. SCHAPENFOKVEREENIGING. Het bestuur der Vereeniging tot verbetering van de Schapenfokkerij in Noord-Holland' besloot in hare laatste vergadering een bedrag van 20 beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling te Hoorn. Op nader te bepalen wijze zal dit bedrag als extra prijzen wor den toegekend aan op die tentoonstelling bekroonde rammen en ooien, mits deze onder controle der eeniging staan. Tevens kreeg het puntenstelsel, volgens hetwelk de eontroledieren zullen worden beoordeeld, haar beslag. De vragenlijst, die volgens het oorspronkelijk plan aan de fokkers onder controle ter beantwoording zou worden toegezonden, zal, ten einde haar goed ingevuld te krijgen, bij het volgend voorjaarsbezoek door den Inspecteur, bij de verschillende fokkers worden vuld. Aan het plan, door den heer H. G. Kroon in de al gemeene vergadering geopperd om aan de fokkers on der controle reclameborden te verstrekken, zal voorloo pig geen gevolg gegeven worden, daaromtrent de ouderdieren nog te weinig bekend is om een voldoende Waarborg te kunnen geven en tevens mogelijk fraude met deze reclame moeilijk te constateeren zou zijn. VAN EEN BOERENDOCHTER, DIE „DAME" WILDE ZIJN. Zij was een 21-jarige knappe deern, en de dochter van een keuterboer te Maarsseveen, maar haar hart zat te hoog om zich in den boerenstand te kunnen schikken. Zij wilde liever „dame" zijn, en naar Utrecht gaan om daar „de dame uit te hangen." Geld bezat zij evenwel niet en aangezien voor een dergelijke gril nog al wat vereischt wordt, dat zij niet op eerlijke wijze kon verkrijgen, besloot zij oneerlijke middelen te baat te nemen. Nauwelijks in Utrecht zijnde, vervoegde zij zich bij een goudsmid, zekéren R„ en bestelde daar een gouden horloge. dat zij later wel af zou halen. Tegelijk vroeg zij vier gouden armbanden op zicht, die zij lie ver maar dadelijk mee wilde nemen, omdat het een cadeautje was voor haar aanstaande schoonzuster, die op trouwen stond. De goudsmid was zoo onverstandig aan haar verzoek te voldoenen hoorde natuurlijk niéts meer van haar. De stad was zij echter nog niet uit, althans later bleek, dat zij een geregelde bezoekster was van een or gelmagazijn, alwaar zij orgelles nam, om zich te per- fectionneeren als dame. Zij had namelijk een orgel gekocht, hetwelk zij latei- zou laten afhalen. Intusschen wilde zij zich echter oefenen op het klavier, en toen zij voldoende vaardig heid had verkregen, verdween zij uit het magazijn om er nooit weer terug te keeren. 't Slot van de historie is, volgens de tel., dat de 21 jarige boerendochter, die zoo gaarne „dame" wilde zijn thans door twee politiedienaars is gearresteerd. UIT AKERSLOOT. De afdeeling Uitgeest van don houd voor Staatspan- sionneering gaf Zondag in het Café van den Heer Kuitwaard een propaganda- en feeatavond voor een goed gevulde xaal. Opgevoerd werd kef wel bekende toeneelapel 't Ge nadsbrood, dat zeer vlot werd geipeeld en dan ook zeer in den smaak viel van het aanwezige publick, Ook ket fluitlied, voorgedragen door de Heeren J. Dobber en J, Root, en andere nummers vonden veel bijval. Daarna traden een pxar sprekers op om ket streven van den bond uiteen te setten, met ket doel om alhier een afdeeling op te riekten. Die moeite werd beloond, doordat een 29t«l leden sick opgaven vis lid UIT HOORN. Alkier is ouder de leerlingen der H. B. S. een korf balclub opgericht met 43 leden. Zondag werden alhier besprekingen gehouden om te komen tot de oprichting van een turnkriDg in West-Friesland Aanwezig waren afgevaardigden van de vereen „Olympifc", Berkhout, Voorwaarts". Avenhorc, „Oe fening staalt spieren", Medemblik, „H. d. S.«, Hens- broek, „Vlugheid en Kracht", Hoogcarspel, Adolf Spies", Enkhuizen, „U. d. I. W. v. O.", Hoorn en ,Willen is kunnen", Hauwert. De vereen. „Vlugheid en kracht" te Enkhuisen had bericht gezonden voor de oprichting te zgn. Aan de vereen, te Berkhout, Hensbroek en Ven huizen werd opgedragen sick met de samenstelling van statuten en reglement te belasten. eeu men KORT NIEUWS. De te Kampen overleden heer C. H. A. A. Engelen berg heeft aan die gemeente vermaakt f 200.000 voor een nieuw zieken- of oude-mannenhuis, f 10.000 voor het onderhoud van de algemeene begraafplaats, f 100.000 aan de gemeente IJselmuiden, waar bij vroeger burge meester was. Te Rotterdam is op telegrafisch versoek esn win keiier uit Beetgum aangehouden, die met vrouw, 2 kinderen en een kostganger naar Amerika wilde reizen. Hij wordt verdacht van een frauduleus bankroet. Welgeslaagd is in het paleis van Volksvlijt te Amsterdam een maskerade op relschaatsen. - De gemeenteraad van Groningen heelt met 19 tegen 9 stemmen het voorstel om tot verplichte win kelsluiting over te gaan, verworpen. Te Groningen is een graanpakhuis ingestort. Alle vijf selders zijn naar beneden gekomen, zoodat thans zwarte haver, witte haver, gerst en tarwe tot 8 meter hoogte doorelkaar liggen, samen eenige honderden lasten. Het personeel kon intijds vluchten. Eeu moeder en haar vierjarig kindje werden Zaterdagavond te Amsterdam door een auto aange reden. Het rechterdij been van het kindje werd ge broken, de moeder kreeg een blessuur aan het hoofd. Te Rotterdam is met 22 stemmen de heer C. van Dorp tot wethouder benoemd tegen 19 stemmen op mr. A. de Jong, tegen wiens candidatuur bg de linkerzijde beswaar bestond, efseheon links bereid was de benoeming van een lid der rechterzijde te bevorderen. ONZE VOORSTELLING. De voorstelling van de LIagespelers voor de abon- né s der Alkmaarsche Courant, in de groote zaal van ,de Harmonie", begint morgenavond om 8 uur. De zaal wordt om zeven uur geopend. Zij, die niet in bet bezit van een kaart zijn, kunnen niet worden toegela ten, daar reeds Dinsdagochtend alle beschikbare plaatsen waren genomen. mge- POSTDUIVEN. De Postduivenvereeniging „de Postduif" besloot op de volgende data wedvluchten te houden naar de daarachter genoemde plaatsen: Zondag 3 April, ALersloot; Woensdag 6 April, Knol lendam; Zondag 10 April, Koog aan de Zaan; Woens dag 13 April, Amsterdam; Zondag 17 April, Nieuwer- sluis; Zondag 24 April, Maarssen; Zondag 1 Mei, Kuilenburg; Zondag 8 Mei, den Bosch; Zondag 15 Mei, Eindhoven; Zondag 22 Mei, Maastricht; Zondag 29 Mei, Rochefort; Zondag 5 Juni, Arlon. De wedvlucht zal gehouden worden met oude dui ven. DOOR EEN STAKER LASTIG GEVALLEN. Ie Amsterdam is een man, die voor een werkwillige Weid gehouden, bedreigd door een opperman A. van den Bosch; hij was een van de drie metselaars een vader met zijn twee zoons die voor eigen rekening een werk in de Nieuwe Kerkstraat afmaken. Van een „werkwillige kan dus in dit verband niet gesproken Worden. Met een grooten klinker verbrijzelde de dader de spiegelruit van den winkel, waar de metselaarsvrouw een zaak drijft, en begaf zich daarna naai- binnen. De bewoner had zijn revolver getrokken, die met losse ONEERLIJK CONCURRENTIE. In hotel Proot werd Vrijdagavond door de Alkmaar sche Winkeliersvereeniging een vergadering gehou den, waarin als spreker optrad de heer Katz van Am sterdam met het onderwerp „Oneerlijke concurrentie." Nadat de voorzitter, de heer A. Fortuin de vergade ring had geopend en den spreker bij de vergadering- had ingeleid als iemand, die, ofschoon niet tot den middenstand behoorend, zich tot dien stand bijzonder voelde aangetrokken en die als secretaris der midden standstentoonstelling- reeds had getoond, hoezeer de belangen van den middenstand hem ter harte gaan, gaf hij den heer Katz onder dankzegging- voor zijn be reidwilligheid, om hef aangekondigde ontwerp te be- Rijksbureau de midden zoo duidelijk Het begrip oneerlijke concurrentie is, zei spr., zeer ruim en kon niet in alle deelen worden omlijnd. Dat heeft ook de middenstandsvereeniging zelve gevoeld, door de wijze te bepalen, waarop op het volgend con gres deze zaak zal ter sprake worden gebracht. Onder die oneerlijke concurrentie valt ook het in breuk maken op het recht dat iemand heeft op zooge naamde industrieelen eigendom, verkregen als vrucht van zijn arbeid, van zijn denken, het recht van uitvin ding en dergelijke. Voorts valt daaronder vervalsching van levensmiddelen en handenstopperij, waarop spre ker nader zal terugkomen. Een andere handelwijze, die men oneerlijke of on behoorlijke concurrentie kan noemen, is de misleiding van het publiek door advertenties, waardoor dit wordt beetgenomen, en die den reëelen handel in discrediet brengen. Zoolang concurrentie alleen tracht met e e r 1 ij k e middelen, den afzet, het debiet te vergrooten, is ze ge oorloofd, g-oed zelfs, doch waar de middelen den toets niet kunnen doorstaan is ze af te keuren, is ze oneer lijk. Toch dient men nog onderscheid te maken tus- schen onbehoorlijke en oneerlijke concurrentie, zooals Mr.^ Aalberse dit deed in zijn bekend proefschrift, eenige jaren geleden. Die onderscheiding maakt spreker, ook tot de zijne. Zoo is laakbare en onbehoorlijke concurrentie het ver- koopen onder fabrieksprijs, of het zich houden aan contract bij verkoop van een zaak gemaakt, dat niet in dezelfde branche zal coneurreeren, doch dat is géén oneerlijke concurrentie. Deze onderscheiding is noodig voor degenen, die de oneerlijke concurrentie, strafrechterlijk of civielrechterlijk willen vervolgen. De handelwijzen, die gerekend moeten worden tot de oneerlijke concurrentie zijn te brengen tot twee hoofd rubrieken. Ten eerste, die welke voornamelijk gericht zijn op de misleiding van het publiek en ten tweede, die welke rechtstreeks gericht zijn tegen bepaalde vak- genooten of groepen van vakgenooten. Tot de eerste rubriek behooren de misleidingen be treffende de qualiteit der goederen, de vervalschin- gen dus, waarvan de inzending van het tot onderzoek van handelsartikelen op standstentoonstelling de omvangrijkheid aantoonde. V erder valt hieronder het verkoopen van zoogenaam de „verlegen" producten, het opgeven van een valsche herkomst bijv. het verkoopen van fietsen, die in Hol land gemaakt zijn, als van buitenlandsch fabrikaat. Naast die groep van qualiteitsvervalsching kan ge wezen worden op de omvangrijke groep van handelin gen, die een onware voorstelling geven omtrent de kwaliteit, bijv. het verkoopen van niet-maathoudende flesschen, van klossen garen, waarop minder garen zit dan er op is aangegeven, onzuiver gewicht enz. Een andere groep is die welke onware voorstellin gen geven omtrent den prijs der goederen, bijv. het laag aanprijzen in étalages, terwijl men de goederen teg-en dien prijs niet kan bekomen. Treffende staaltjes werden door den spreker hiervan medegedeeld. Nog een andere vorm zijn uitverkoopen tegen prijs-- vermindering, die dat in werkelijkheid niet is, en de scbijn-uitverkoopen. Als een zeer gevaarlijke vorm van uitverkoop noem de spr. hierbij de zoogenaamde „vliegende" winkels. ien slotte moet men hierbij nog rekenen de mislei ding- door titels, als die van hofleverancier, medailles, diploma's en ridderorden, die door menig handelaar voor geld gekocht zijn, doch niet verdiend. Als een brutaal stukje noemde spreker het geval van iemand, die zijn luiermandartikelen aanprees als be kroond op de middenstandstentoonstelling, terwijl de man niet eens had ingezonden. Van de tweede rubriekde oneerlijke concurrentie middelen, die ten doel hebben het rechtstreeks bena- deelen van vakgenooten, noemde spr. het stelselmatig verwarring stichten tusschen de namen van gelijksoor tige firma's, ook door vroegere employé's van een of andere zaak, praktijken die te vervolgen zijn en waar voor volgens de uitspraak van den Hoogen Raad scha devergoeding kan worden geëischt. Voorts heeft men hierbij bet voeren van eens anders firmanaam, bet gebruiken van eens anders merken of meesterteekens. Wij hebben wel een merkenwet, doch deze moet onvoldoende worden geacht. Ook is men in Nederland niet aangesloten bij den bond tot bescher ming van monsters en modellen. Vandaar, dat buiten landers in ons land niet willen exposeeren: men pleegt hier een ware modellenroof. Gelukkig dat de praktijk in deze zijn stem reeds laat hooren, al doet de regee ring er nog niets aan. Een andere vorm is het misbruik maken van fa brieksgeheimen en het omkoopen van bedienden van anderen, benevens de zoogenaamde handenstopperij, daardoor aan bedienden in een zaak door andere fir ma's aanbrengpremie wordt beloofd1, wanneer door hunne bemiddeling de concurrent het een of ander verkoopt. Dat dit kwaad welig- tiert, blijkt wel uit het feit, dat door een Amsterdamscbe firma aan spreker werd gezegd, „dat doen we allemaal en we houden er rekening mee bij de bepaling der loonen." Hoe in dit opzicht organisatie veel zou kunnen doen, behoef ik, zei spreker, zeker niet te zeggen. Nog moet hieraan toegevoegd worden het kwaadspreken en de laster, die onder de bepalingen van het Strafwet boek vallen, doch men weet hoe moeielijk het vaak is dit te achterhalen. Spreker wees hierbij op het feit, dat een verzeke ringmaatschappij, die had rondgestrooid, dat een au- de was opgeheven en zij er voor in de plaats was geko men, niet vervolgd kon worden, omdat er nergens een bepaling is in het Wetboek die zegt, dat men niet mag liegen. Ten slotte vestigde spreker de aandacht op de ver spreiding van onware tijdingen in de dagbladen, vaak onderteekend een „Insider" of „Outsider." Als vorm van onbehoorlijke concurrentie werden ge noemd de onbehoorlijke en ongewenschte reclamemid delen, waarop prof. Simons ook wees op het jongste Juristencongres. Advertenties als: Eenig adres voor...., Iedereen koopt bijenz. moeten daartoe worden gerekend. Ze zijn niet oneerlijk, doch ongewenscht, daar ze on waar zijn. Een andere minder gewensclite concurrentie is die van personen, die een bedrijf uitoefenen als bijver dienste en daarom meenen, dat ze wel onder den prijs kunnen leveren. Daaronder valt soms ook de arbeid der vrouwen. Spreker stelde echter op den voorgrond, dat hij niet de vrouw wil weren, noch uit het ambt noch uit de industrie, mits door hare aanwezigheid het loon niet wordt gedrukt; hij is voor een gelijk loon voor mannen en vrouwen bij gelijke dienstprestatie. Ook de arbeid van volontairs valt onder deze con currentie. Een andere vorm zijn de zoogenaamde lokvogels, de enkele goedkoope artikels in warenhuizen, waardoor de indruk wordt gevestigd, dat alles er goedkoop is. Ten slotte stond spreker nog al uitvoerig stil bij de oneerlijke reclamemiddelen van kantoren, die de gele- enheid openen goedkoop te speculeeren, de zooge naamde bucket-shops, waarvoor hij ten zeerste waar schuwde, eveuals de advertenties, waarin geld verkrijg baar wordt gesteld en waardoor men licht in banden van woekeraars vervalt. Ernstig raadde bij aan, dat de organisatie van middenstanders, evenals te Am sterdam, ook in andere plaatsen crediet banken zou oprichten voor hare leden, terwijl hij een beroep deed op de pers om dergelijke advertenties te weren al be greep spreker dat het moeielijk was voor haar Hierbij goede scheiding te maken tusschen wat goed en niet goed is. Ei- werd thans een kleine pauze gehouden, waarin de voorzitter onder applaus der vergadering een woord van hulde bracht aan den heer Harp, ondernemer van Jiligentia die aan het bestuur der vereeniging had medegedeeld,^ dat hij zijn lokaliteit niet meer voor zoo genaamde vliegende winkels zou beschikbaar stellen. (Wordt vervolgd.) wedatrgden het VOETBAL, Omtrent és gisteren gespeelde volgende Alemaiiï, I »n II vormden ïasnen een elftal, dit speelde tsgeö de Cadettenschool op het terrein achter Cadettenschool. Aïcm&ria was bes'igt sterker, had met rust de leiding met 4—1 en won ten slotte wel verdiend met 5—2. Holland I speelde tegen Sport I uit Hoorn en wist ten tweede msle in dit seizoen te winnen, nu met 10. Alomsris III speelde op haar terrein tegen Purmer- sisg'u uit Purmerend. Langen tgd wist A! cm aria met ~1 de leiding te behouden, maar kort na de rust wilt Purraorstegn gelijk te maken, 2—2 een stand, waarin geen verandering tamtr kwam, hoe hard Pur- assïsteijn ook werkte om de leiding. Purmerategn is nu toch kampioen dor tweede kksse N. H V. B. Andere uitslagen: oei^!,T»A V-°-C'- Efo—2-0. Coccerdi» D V.V. 5- 0. 2s kl. B V.V.A.—Adelborsten 2—2. Victoria—A.W. 0-0. BRAND. In den naeht vsa Zaterdag »p Zondag, «mstreeks i uur werd een begin v»n brand ontdekt in de koek- fabtiek van de firma Terhaak en Zoon, asn da Linde gracht, alhier. De heer Rgks, a»n het Ritsevooit, wilde per tele- foon de politie waarschuwen, doch niettegenstaande zgn aanhouueus ballen kreeg hg bij het centraslbureau geen gehoor. Toen daarop door ham iemand naar da poutie w*s gezonden, was deze inmiddels verschenen en het gelukte haar met behulp van andere parson sd, den brand, dm zich beperkte tot een binnenbrand, en zioh slechts eren ernstig liet sanzicD, te blusschen. Hoewei het nrnt met zekerheid valt te zeggen, ver- mcedt men, d&t e»n balk in den schoorsteen de oor zaak van den brand is. TE WATEK. Gistermiddag om half vijf geraakte het achtjarig zoontje van den heer Gingnagai, spelende op het Waag- plein, in de gracht. Mot behulp van een stok wist de keer v. Os», geassisteerd door enkele voorbijgangers, hem op h«t drsge te brengsn. DIEFSTAL. Een bij de politie gsen onbekende, G. J. Mhal zakken gestolen van den keer Lissonne op de Laat en deze bg een paar opksopsrs verkssht. Toen M. waaraehgnlijk bezig wtn een a der persoon in de stad op te lichten, werd hg door een samenloop van omstandigheden als den dader van hoven genoem den diefstal aangehouden. ALKMAARSCHE KEGELBOND. In de Vrgdagavond in het lokaal „Diligentia" ge houden jaarlgkaeke algemeens vergadering van den Alkmaarachen Kegelbond, werd door den len secre taris het jaaryerslag uitgebracht en door den penning meester rekening en verantwoording gedaan over het afgelcopen jaar. Bg de gehouden"bestuursverkiezing werden voor de heeren J. W. van Strasten en J. Verweg, die beiden als bestuurslid hadden bedankt, gekozen de heeren D Leujss en A. de Vries, terwijl de heer G. J. de Rover, volgens roostsr aftredend, werd herkozen. Verschillende vocrstellon van het Bestuur, strek kende, om de onderlinge wedstrgden zoodanig in te richten, dat de kosten daarvan met meer succes kun nen worden bestreden dan tot dusverre werden aange nomen, alsmede hst voorstel, om ook den kegolaars, die geen lid lijn van eene kegelelub, gelegenheid te geven, sich bij den Bond aan te sluiten zulks ais persoontgk lid, tegen eene contributiojvanjf 1.50 's j sars. Het voorstel, om het bestaande reglement te ver vangen door statuten en een huishoudelijk reglement, werd in beginsel aangenomen, en de vaststelling daar van aangehouden tot eane volgende vergadering. Ten slotte werd bepaald, dat het eerstvolgend on derling concours eerstdaags zal gehouden worden op 2 banen in het lokaal „Diligentia." AGENDA. MAANDAG: uur dames, 9 uur heeren, café Nieuw Leven, 71/, Central. Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, café Scher merhom. Pbysica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst Nieuwe Doelen. Gyinn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 't Gulden Vlies. zij ons doel," 7 uur, 810 uur, DINSDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 7!/„ uur, Harmo nie. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen, Cbr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. WOENSDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/,71/,, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/,81/, uur. Heeren van 83/49a/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou ©r kans zijn," Diligentia. Gem. Koor, „Zanglust," 71/, uur. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir. ufd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 81/i uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5s/4Ö'/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat. Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur, bij Nuyens, Magdalen enstraat. Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Alkmaarsch Strijk-orkest (dir. repetitie, 8 uur, Unie. DONDERDAG - Diligentia. J. H. Oushoorn) Danseursus-Groen, 8 uur, „Harmonie."

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2