S t A 1) 8 JV E U W 8. Ingezonden Stukken. Telegrafisch Weerbericht, UIT OBDAM. De heer A. Blauw alhier vond dezer dagen tusschen zoden op het werf reeds een spreeuwen-eitje. Het dier tje had blijkbaar geen tijd gehad om een nest te ma ken. Of alles ook vroeg is, dit jaar! UIT DE EGMONDEN. De leden der Egmondsche scherpschuttersvereeni- giitg, commandant de heer Snoeks, kunnen heden nacht hun hart eens ophalen, en hunne theoretische kennis van den velddienst in practijk gaan brengen. Ze zullen zich gaan meten met de afdeeling Amster dam van de Koninklijke Weerbaarheidsvereeniging. Deze marcheert vanaf de richting IJmuiden. De Eg- monders zijn de vooruitgeschoven veldwachten, en moeten den vijand, zoo mogelijk, tegenhouden. De oefening begint 's avonds 9 uur en zal te 2 urn 's nacht eindigen. Moge goed weer de oefening be gunstigen. AL TE NIEUWSGIERIG. Men schrijft aan het Volk: Te Pieterzijl, een klein dorp in de gemeente Grijps- keik, vermoedde men sedert geruimen tijd, dat brieven, ter verzending in de aldaar geplaatste brievenbus ge worpen, daaruit verdwenen, of ook wel, voorzien van een nieuwe couvert en adres, later werden verzonden. Yóóral scheen het gemunt te zijn op de briefwisse ling tusschen vrijende paren, met het gevolg, dat en kele vrijerijen afraakten, omdat men elkaar over en weer beschuldigde brieven van roerenden inhoud, on beantwoord te hebben gelaten. De verdere aard der brieven waren oorzaak, dat de betrokkenen deze onderschepping niet goed durfden openbaar maken. Totdat eindelijk iemand meer van de zaak wilde weten, en aan autoriteiten kon bewijzen, dat hier bet briefgeheim werd geschonden. De politie bemoeide zich er mee en kreeg de vermoe delijke daderes te pakken: een 16-jarig meisje dat met een sleutel van de secretarie geregeld de brievenbus opende en inspecteerde. Of er meer daders in het spel zijn dan één, zal wel worden uitgemaakt. In elk ge val: deze vrouwelijke nieuwsgierigheid zal haar wel duur komen te staan. OOIEVAARSNESTEN. Een lezer deelt aan de Opr. Haarlm. Ct. het volgen de mede voor degenen, die hetzij al of niet als een gunstig voorteeken gaarne een ooievaarsnest bij hun huis willen hebben. Men laat een zeskantigan hak maken, het best is van eikenhout, groot anderhalven meter in diameter, met opstaanden rand van een hal- ven meter hoog. Aan de buitenzijde van den ópstaan- dén rand bevestigt men stevig met wilgentwijgen of gegalvaniseerd draad, een rand van gevloclite elzen takken een halve meter breed. Aan de binnenzijde van den bak strooit men langs den rand wat korte paar- denmest. In den bodem 5 a 6 centerboorgaten voor af voer van het regenwater. Meer niets. Ze dragen zelf het nest wel vol. Daarna bevestigt men het nest op een sterke paal of boom, die stevig in den grond staat, op dat er bij wind zoo min mogelijk beweging in is. Tot behoud van den bak is het goed den bak eenigen tijd voor de plaatsing te carboliniseeren. Op deze wijze het nest aangelegd, zal men zelden tevergeefs op ooievaars wachten en komen ze op plaatsen, waar ze anders moeilijk te trekken zijn. Het is raadzaam de nesten niet te dicht bij openbare wegen te plaatsen vooral niet in deze omstreken, daar de lieve jongens de dieren spoedig met steenen zullen begroeten en ze spoedig' doen vertrekken. EEN DUISTERE LICIiTKWESTIE. De Raad der gemeente Utingeradeel (Fr.) heeft gisteren behandeld het Koninklijk besluit tot vernieti ging van het vroeger Raadsbesluit, waarbij de heer A. H. Loots, te Rotterdam, met 1 Januari j.l. was be noemd tot directeur-boekhouder van de in aanbouw zijnde gasfabriek, omdat die benoeming is geschied bij mondelinge stemming. Burg. en Weth. stelden voor den heer Loots opnieuw te benoemen. De gascommissie had verzocht niet tot die benoeming over te gaan, maar een boekhouder aan te stellenin elk geval geen directeurs-benoeming zon der oproeping van sollicitanten. De vereenigingen van ..Plaatselijk Belang" in de verschillende dorpen der gemeente wenschten de technische leiding in handen te laten van den tegenwoordigeu chef-fitter en voor hei administratief beheer een boekhouder aangesteld te zien. De voorzitter oordeelde, dat deze zaak vroeger ge ne eg besproken is en stelde voor het debat te sluiten, waartoe met 7 tegen 4 stemmen werd besloten. De vier tegenstemmers verlieten daarop de vergadering, waar bij de heer Metskes verklaarde, dat, indien de heer Loots wordt benosmd, zij ook dit besluit ter verneiti- girig aan H. M. de Koningin zullen voordragen. Bij de hierna volgende schriftelijke stemming werd di heer Loots opnieuw benoemd met algemeene stem mer: der aanwezige leden. KORTE BERICHTEN. Ter viering van den hondersten geboortedag van Frits Reuter, heeft zich ook hier te lande een comité gevormd, waarvan het secretariaat is gevestigd Oos terstraat 2 te Utrecht. Door den subs.-officier is rechtsingang met be vel tot gevangenhouding en instructie verleend tegen het dienstmeisje en haren vrijer, de beide verdachten inzake het misdrijf op de Nicloaas Witsenkade te Am sterdam. -Voor het perceel, dat afgebroken wordt aan de dxjidsche straat hoek Keizersgracht te Amsterdam, een oppervlak hebbend van 40 vierkanten meter, is be taald 48.000, dus 1200 per M2. -Twee zusjes en een vriendinnetje, meisjes van 11, 12 en 13 jaar hebben te Amsterdam een zilveren hotloge weggenomen uit de jas van een stratenmaker, welke aan een stoepleuning was opgehangen. Zij be leenden het horloge en kochten voor de opbrengst 1.50 snoepgoed. De Amsterdamsche hoofdcommissaris van poli tie waarschuwt tegen de firma J. Meijer en Co., aan de Prinsengracht 343, Amsterdam, die voorgeeft con- cessionnaris te zijn van het Grand Café Hollandais op de Wereldtentoonstelling te Brussel en diverse con cessies te koop aanbiedt. Het rijk heeft voor de ontblooting van de schil deringen in de gewelven der Zuiderkerk te Enkhuizen, thans met een verflaag bedekt, gedurende 10 jaar J 600 jaarlijks toegestaan. De kosten worden geraamd op 10.000. - Te Utrecht vonden gistermorgen de buren in een winkel een heer bedwelmd te bed, vermoedelijk doordat hij bij het naar bed gaan in een der kamers de gas kraan niet geheel heeft dichtgedraaid. Een geneesheer slaagde erin de levensgeesten weder op te wekken. Een twaalfjarige verpleegde te Eerbeek wordt sedert Zondag vermist. De twee mannen te Enschede en te Lonneker, in verband met de vroeger te Enschede bestaande zwendelcombinatie, in hechtenis genomen zijn weer op vrije voeten gesteld. - Dezer dagen trok het onderwijzend personeel van de school te Amsterdamsche veld er met 27 leerlingen op uit, om te Nieuw-Schoonebeek, een afstand van drie kwartier, turf te halen. Men nam in zakken en schorten een paar honderd mee. Na terugkomst werd men door het hoofd der school getrakteerd. Woensdag werd nabij Horst (L.) door een 100- tal jagers een klopjacht gehouden op de wilde zwijnen, die aldaar reeds zooveel schade aanrichtten. Een werd er doodgeschoten. NED. PAARDENSTAMBOEK. De afdeeling Noord-Holland van de vereeniging het Nederlandsch Paardenstamboek vergaderde gister morgen in het hotel Toelast alhier. Door de afwezigheid van den voorzitter wegens ziekte, den heer J. Breebaart Kz. te Winkel, werd de vergadering voorgezeten door den heer P. Olij Dz., vi- ee-voorzitter. De secretaris, de heer W. Teengs, las de notulen voor, die onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. De presentielijst werd geteekend door 20 personen. Medegedeeld werd dat waren ingekomen eenige ver slagen van de verschillende regelingscommissies en dat werd goedgekeurd de bijdrage van 200 aan het concours hippique te 's-Gravenhage te houden. Dqze mededeelingen werden voor kennisgeving aan genomen, nadat de voorzitter had medegedeeld dat het in het voornemen der vereeniging ligt 6 handelspaar den naar dit concours te zenden. De voorzitter gaf daarna eenige inlichtingen om trent den verkoop van de hengsten Maitrank en Ar chitect, waarna hij dank bracht aan de commissie van aankoop voor de door haar gedane moeite. In 1909 zijn gedekt 4239 merriën tegen 4114 in 1908. De regelingscommissie verzocht eene subsidie aan Gedeputeerde Staten voor de Paardenfokkerij. De voorzitter wees daarna op de bezwaren verbonden aan de tot nu toe gevolgde regeling en het Bestuur had aan de Staten verzocht door het toekennen van een subsidie die bezwaren zooveel mogelijk op te hef fen. Verder merkte de voorzitter op dat de dekboe- ken hier te lande, maar in deze provincie in 't bijzon der, slecht worden bijgehouden en hij drong op verbe- - tering aan daar het Bestuur anders zich verplicht zal zien art. 27 der wet toe te passen. Tot leden der jury zijn benoemd de heeren K. Welt te Uithuizermeden, C. Oudijk te Waddingsveen, J. C. Rootzand te 's-Hage, D. C. Kruimel te Haarlem en het militair lid de heer S. O. Gooszen te 's-Hage. Hoe de goede fokdieren het best te behouden zijn maakte bij de regelingscommissie een onderwerp van ernstige overwegen uit. Die commissie kwam daarbij vrijwel unaniem tot het denkbeeld dat paarden die eenige jaren voor de fok kerij bestemd zijn geweest na dien tijd een belangrijke bijdrage moeten krijgen. Dit besluit is evehwel krachtens de thans bestaande wet onuitvoerbaar en het ligt daarom in het voornemen van die commissie eene desbetreffende wetswijziging te verkrijgen. De heer Knaap opperde met deze aangevraagde wetswijziging het denkbeeld eveneens eene wijziging aan te vragen, om de paarden b. v. in Brabant en Utrecht goedgekeurd ook in Holland goedgekeurd te, verklaren en ze niet aan eene nadere keuring te on derwerpen. De voorzitter gaf in verband hiermede eenige in lichtingen en wees op het provinciaal karakter .der keuringen. Na eenig' verdere besprekingen deelde de voorzitter mede dat het de regelingscommissie van Noord-Holland was geweest die eene algemeene rege lingscommissie had voorgesteld. Het verslag van de algemeene vergadering te Rot terdam uitgebracht door den heer Knaap werd daarna door de vergadering aangenomen. De leden der commissie tot onderzoek der rekening over 1909 zullen door het Bestuur worden aangewe zen. Scliagen werd aangewezen als de plaats waar de volgende vergadering zal worden gehouden. De door het bestuur aangeboden begrooting' aange vende in ontvangst en uitgaaf 1976.50° zoowel als de begrooting van het Provinciaal Subsidie 1910 aan gevende een bedrag van S 5000 werden zonder bespre kingen Aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Knaap op de manege te Hoofddorp met het oog' op de keuring van paarden die op verzoek van het Zuiderdeel zullen moeten wor den gekeurd. De voorzitter zéide hiermede rekening' te zullen houden. Na eenige besprekingen werd de vergadering' door den voorzitter gesloten. HOENDERFOKKERIJ. Het Hoenderpark „de Kraaikop" van den heer C. van der Itilst aan de Metiusstraat alhier is door de Nedcrlandsche Hoenderclub aangewezen als fokstation van Nedcrlandsche Hoenderrassen voor Noord-Hol land. CONCERT—DE RUITER. Onze vroegere stadgenoot, de heer Meindert Ruiter, die den 25sten dezer als 2e concertmeester naar Win- terthur in Zwitserland vertrekt, zal den 23sten in de groote zaal der „Harmonie" op uitnoodiging van eeni ge stadgenooten een concert geven. De heer Ruiter heeft zich hiervoor de medewerking verzekerd van den jeugdigen in Haarlem met veel succes optredenden pianist Jacob Luttik. De heer Ruiter zal spelen het D. mol concert Wie- niowski en verder werken van Beethoven, Tivado Na- cher, Chopin, Wilhelmy enz. De lieer Luttik zal zich doen hooren in werken van Beethoven, Schubert, Chopin, Handel en Kes. Wij hopen, dat onze oud-stadgenoot hier ter stede op zijn afscheidsconcert een talrijk publiek zal vinden. ONTWIKKELINGSCLUB. Voor bovenstaande vereeniging zal Ds. Schermer- horn Donderdag a.s. in de bovenzaal van café Central een openbare lezing houden met het onderwerp „Ver zoening." Men verzoekt ons er op te wijzen dat de lezing pre cies 8 uur aanvangt. DE STATENVERKIEZING TE ALKMAAR. In de R. K. Nieuwe Haarlemsche Courant werd on langs betoogd dat Alkmaar voor de Provinciale Sta ten ontegenzeggelijk een Rechtsch district was en dat dit het recht gaf „den zetel van Alkmaar, die bij de verkiezingen van dit jaar moet vervuld worden, on voorwaardelijk op te eischen voor de Rechtsehe, Chris telijke partijen." Het blad bestreed een candidaatstelling van jhr. mr. Gevers voor de christelijke partijen: „Immers, hoewel jhr. Gevers nooit of te nimmer geweest is een geprononceerd liberaal, hoewel zijn beginselen nooit op den grond traden, hoewel men altijd wel wist dat zijn sympathiën volstrekt niet wa ren voor de uitersten, toch was .jhr. Gevers totnog toe géén man van Rechts! En het Rechtsehe district Alkmaar moest bij deze verkiezing als afgevaardigde naar de Staten zenden een man van Rechts, dat geboden ons onze partij beginselen en de strijdtactiek die de Christelijk frac ties hebben te voeren." In het nummer van gisteren op deze verkiezing te rugkomende schreef het blad o. m. „Des te meer genoegen doet het ons daarom, dat wij officieel de meded'eeling kunnen doen, dat jhr. Gevers, die reeds lang neigde naar de Christelijke politiek, zich nu definitief heeft uitgesproken en zich onvoor waardelijk heeft aangesloten bij de Christeljjk-Histo- rische partij. „Nu jhr. Gevers tot de onzen behoort, zal den afge vaardigden der Alkmaarsche Centrale de beginsel- vraag zeker niet zóó drukken als ze nog drukte eenige weken geleden. En het komt ons voor zonder dat wij met dit ad vies de kiesvereenigingen ook maar eenigszins zouden willen binden dat er nu alle reden kan wezen om het aftredend Statenlid voor Alkmaar, geheel over eenkomstig onze beginselen en de op deze rustende verkiezingstactiek, wederom candidaat te stellen, doch nu als de Christelijke candidaat der gecoaliseerde Rechtsehe partijen." AGENDA. ZATERDAG: Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 88 uur, leden- Jong Nederland, lezing over opwekking tot vader landsliefde, 8 uur, Unie. ZONDAG: Tooneelvêr. „Voorwaarts," rep., 2 uur, Wapen v. Munster. Orpheus, repetitie, 12 uur, Central. MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," geen repetitie. Nieuw Leven, rep. 71/2 uur Dames, 9 uur Heeren. Diligentia. Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, café Scher merhom. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. WOENSDAG: Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 6V«71/t, in het „Gulden Vlioe," jongens, 1ste afdeeling van 71/»81/» uur. Heeren van 8'/49'/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Gem. Koer, „Zanglust," 71/» uur. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 88 uur, adopir. afd. 910 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 8x/4 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5*/46'/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur, bij Nuyens, Magdalen enstraat. Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Diligentia. Alkmaarsch Strijk-orkest (dir. J. H. Oushoorn) repetitie, 8 uur, Unie. DONDERDAG: Ontwikkelingsclub, lezing 8 uur, Central. Danscursus-üroen, 8 uur, „Harmonie." VRIJDAG: „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, VerL Landatr. Alkm. Strijkorkest rep. 81/, uur. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 3de afdeeling van 3'/a41/., uur. Meisjes 1ste afd. van 67 uur, in het „Gulden Vlies, Koorstraat Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 7'/48x/4 uur. Heeren van 859° uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG. Rolschaatsenbaan, 711 uur, Harmonie. VRIJDAG Voordrachtavond, Albert Vogel, 8 uur, Harmonie. „ALKMAARSCHE STER'. Hier ter itode is opgericht de Alkmaartcke Espe rantisten Vereeniging „Alrmsri* Stelo", hetgeen Alkmt asehe (ter bete; kent, (de groene vgfster is nl. het kenteeken der Esp» rzntiitfD). Het deel der Teresniging is, nut strikte torsgde stelling van allo vraagstukken die godsdienst, politiek af socisaleeocomie betri ffen, de wereldhulptarl Espe ranto te verbreiden en te beoefenen. Als leden van het voorleopig bestuur werden ge kozen de heeren: M. J. v. Beek, J. vsn Enschut »n G. L. v. d. Past. Zij, die nader omtrent de vereeniging wensehen te weteD, gtdieren zich schriftelijk te w<nden tot den heer J. van Ensehut, Bierkar e 18. EEN PAARD OP HOL. Heden morgen or ge veer 12 uur, had de Heer J. Da) k«r vsn Bergen het ongeluk toen hg me1 een met brandstoffen beladen hittenwsgen langs de Oudegracht r-'ed dat zijn paard door een onbtksnde oorzaak op hol geraakte. Door het verschuiven vsn het zitbankje viel de be rijder van den wegen, we ke ovrr hem heen ging, zeodat zijne hand en been deerlgk verminkt werd*n zgn kleeding zeer gehavend. Hg werd bg de familie Bakkum binnengedragen, waar hg door Dr. Dagenaar en Zuster Bakker werd verbonden en waar geconstateerd wird dat zgoe lede maten niet waren gekroken. Hst paard werd bg de woning van den heer Slujjter lot staan gebracht. Hei<nmidd#g werd hg naar sgne woning vervoerd. DUO R&TOWSKY. Het voorstel van het Duo Rotowsky om tusschen 19 en 27 Maart e k. een concert te geven voor de leden van „Alcmaria", vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer alhier, is door het bestuur dier VJieeniging niet aangenomen. ALBERT VOGEL. Wg vestigen er nog even de aandacht cp, dat kaar ten vcor den voordrachtenavond van Albert Vogel en Mrj. Roll van Maandag af aan de Harmonie verkrgg- baar lijn, terwgl er dan tevens plaatsen bespreken kun: en worden. ATHLETIEK. Door het hoofdbestuur der Nederlandsohe Athletiek- Unie te Rotterdam, is benoemd tot eonsul der N. A. U. voor Alkmaar en Omstreken de heer D. J. de Vries, alkier, tot wien men zich kan wenden omtrent lid maatschap, wedstrgden eas. ONS FEUILLETON. Maandsg wordt een begin gemaskt met sen greet, boeiend feuilleton getiteld de „Wiskentins" uit het Duitseh. VOETBAL. „Alcmaria I" speelt morgen tegen „Allen Weerbaar" uit Bussum. Haar eerste competitie wedstrgd won „Alc maria" in dit aeizoen van „Allen Weerbaar" met 6—1. Laat hare laatste competitie-wedstrijd osk tegen A. W. een wasrdig besluit zijn van een reeks interessante ontmoetingen, aan de Zanderaloot aanschouwd. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 10 Mrt. Catharina Hendriea, d. van Willem Venver- loo en Antje Asjes. 11 Elisabeth Geertruida, d. van Willem Marius Helling en Dina Cornelia de Wit. Gerar- dus, z. van Gerrit Johannes Burkunk en Petronella Maria Groot. Leonardus Johan nes, z. van Cornelis Dsnneman en Aagje Tel. OVERLEDEN 11 Mrt. Maria Cathtrina Vogelezang, wed. Albertos Bg leveld, 83 j. Geachte Heer Redacteur 1 Zonder mij hierdoor te willen uitspreken vóór of tegen inhoud en strekking van het ingezonden stuk gisteravond onder het hoofd „Oneerlijke Concurren tie" in Uw blad opgenomen, acht ik het mijn plicht met een enkel woord op te komen tegen de ondertee- kening- daarvan. Noch van de praktijken in de daarin genoemde zaak, noch van een daartegen door het Be stuur der A. W. V„ te publiceeren artikeltje was mij iets bekend en meen ik dus met reden te mogen be weren dat met de onderteekening daarvan, voorz. en secretaris, de, overigens zéér ruime, grenzen der dich terlijke vrijheid hebben overschreden of over het hoofd gezien. Met mijn dank voor de plaatsing, Hoogachtend Uw Dienaar W. M. H. PELS. Den heer Hoofdredacteur der Alkm. Courant, Onder dankzegging aan U, dat U mij heden nog de gelegenheid heeft willen geven op het schrijven van den heer W. M. H. Pels te antwoorden, deel ik den geachten inzender mede, dat de spoedzaken onzer ver eeniging- steeds door het dagelijkseh Bestuur behan deld worden, waarop nooit aanmerking is gemaakt, omdat wij steeds de Winkeliersbelangen voorop stel len, alsook die van den geachten inzender. Als de heer Pels geweten zou hebben, dat gisteren, Vrijdagochtend, in het drukke zakenuur mij het geval meegedeeld werd en ik onmiddellijk moest besluiten, met het oog op de courant, dan zou de heer Pels mis- schiend niet overijld te werk zijn gegaan, bovendien Mijnheer Pels: on lave sonlinge sale en familie. Desniettegenstaande doet de opmerking van den heer Pels mij denken aan de bekende Amsterdamsche Tooneelrevue, waarin niet zonder spot meegedeeld werd: Iemand had zich trachten op te hangen in het Muider Bosch en aangezien zooveel politiemaatre gelen (formaliteiten) in acht genomen moesten wor den, durfde de agent die er bij was den man niet af te snijden toen men dit zou doen was het te laat de man was reeds dood. De moraal van deze bekende mop snapt de heer Pels wel. Nu, zonder den 2den onderteekenaar hiermede in kennis te stellen beantwoord ik uw schrijven. Het is juist weer marktdag en het drukste uur overtuigd als ik ben, dat niet alleen de andere bestuursleden uwe houding minder juist zullen vinden doch dat de heer Endel hiermee accoord gaat. Namens het bestuur der A. W. V. (behalve de heer Pels) A. FORTUIN, Voorz. 12 Maart, Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meterologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hougate be kende stand van den barometer 772.1 te Horta. De laagste stand van den barometer 750.4 te Hapa- i'anda. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 13 Maart). Zwakke winden uit Oostelijke richtingen, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Neerslag te Alkmaar, 12 Maart 7.1 m.M. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. De kern van de lage drukking ligt hedenochtend over de Botnische Golf; de hooge drukking is in het Westen nog toegenomen. Op het vaste land zijn de luehtdrukverschillen klein en is dientengevolge de wind kracht gering, uiteenloópend van richting. In ons land is op vele plaatsen nog overvloedig regen geval len. Bij ons rijst de barometer langzaam; meestal betrokken weef met zwakken wind is voor morgen waarschijnlijk, terwijl nog kans is op een enkel regen buitje. M. MARK TBERICHTEN. ALKMAAR, 12 Mrt. Aangeveerd 11 paarden f 150 a 300, 24 koeien en osaen f 130 a 215, vette kalveren f a per Kg. a ct., 276 nuchtere id. f6a a 20, 144 magere schapen f 16 a 26.vette scha pen f a lammeren f 0 a vette varkens a ct. per Kg., 70 magere varkens f 17 a 32, 166 biggen, 10 w., f 9.— a 16,—, 8 bokken en geiten f 3,— a 7.2 kleine bokjes t 0.25 a f 0.30. 2256 kop boter, hoogste f 0,85 middelste 80laagste f 0.76 per kop. Kieren f 3.76 a 4.per 100 stuks, eenden dito f 4.—. HOORN, 12 Mtt. Turwa f 8 60 10.50, rogge f 0. a 0.gerst f 5.k 6.25, haver f 8.50 k f 4.26 witte erwten f k—groene dito f 12.k f 14..grauwe f 26 a 276, vale f 18 a 22.bruine boenen f 12,60 a 16,— karweixaad f a 15.50, mosterdsaad f 24.50 a 25.60, paarden f a 0 koeien f a 329 schapen f 16.a 24.lammeren f 0.a 0. 195 kalveren f 9.a 21.0 varkens f 0.a 0. zsugan f a 77 biggen f 7.a 18.0 kippen f 0.a 0.kipoieren f 3.— a 8.60, eend eieren f a 2225 kop beter 65 a 70 ct. BR. OP LANGEND. 11 Mrt. Bloemk. 2e s. f reesan id. f 0.a 0, roede f 1.60 a 3.60, gele f2. a f 6 00, witte f 1.— a 2.—, uien f 1.80 a 160. NOORD8GHARWOUDE, 11 Mrt. Reodokoel le soort f 6.— a 6.50, 2e soort f 4.50 a 5.60, kleiner# f 1.60 a 8.50, gele le soort f 6.76 a 6.—2« soort f 4.— a 4.75, kleinere f 1 50 a 8,60, witte le soort f 2.50 a 2 75, 2e soort f 0.a 0.—, kleinere 1.25 a 2 25 Uien f 1.50 a 1.60.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2