Quaker Oats BINNENLAND. S T A H S~N I K li VV K. B U IT E N L A N D, EEN KIND DOOR EEN ADELAAR GEROOFD? Laatste Berichten. s' morgens en 's avonds is het beste voedsel voor schoolkinderen. Daardoor kunnen zij 't bij 't leeren en spelen beter uithouden, worden krachtig en krijgen weerstandsver mogen. Gebruik Quaker Oats volgens het op ieder pak gedrukte recept: „Voor het ontbijt". 98% 103 60 95 96% 89 89% 98% 87% 94% 101% 98% 189% lS47/8 180% 147 159% 575 181 245 75% 93% 575 459 40 245% 97 366 412 470 238 178% 151 189 960 131 797/m 76% 87% S grafisch Wecrbencht, MISHANDELING. Floris Sch., los werkman te Hoorn, was 18 Febr. <lronken en heeft gevochten met den agent P. Q. de Jong, die hem wilde arresteeren. 't Gebeurde in de («ravenstraat aldaar. Bekl. zeide thans dat de agent hem mishandeld heeft inplaats van hij den agent. De O. v. J. geloofde daar maar niet veel van en vroeg een week gevangenisstraf. DIEFSTAL. De laatste beklaagde, die terecht moest staan, was Cornelis R., visscher te Den Helder. Bekl. was niet verschenen. Uit de stukken bleek dat hij bekende op den 12 Febr. 24 leege zakken te hebben gestolen van het land bij de boerderij van Verfaille te Koegras onder den Helder. Bekl. verkocht ze aan den 17-jarige Cornelis Bak ker voor J 1, en ging' van de centen eens uit. De O. v. J. achtte het bewijs geleverd en vroeg een Week gevangenisstraf. Uitspraken a. s. Dinsdag. HOOGE RAAD. Voor den Hoogen Raad zou gisteren behandeld wor den de-zaak van den burgemeester van Egmond aan Zee, P. P., requirant van cassatie tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij hij ter za ke van gebruikmaking van eene vervalschte authen tieke akte als echt en onvervalscht tot 3 maanden ge vangenisstraf is veroordeeld. Op verzoek van mr. Kappeyne van de Coppello, advocaat te Amsterdam, die zich met de verdediging zou belasten, doch nog geen gelegenheid had de zaak voldoende te bestudee- ren, werd evenwel de behandeling tot 9 Mei a.s. uit gesteld. DE RIJKSMIDDELEN. Het maandelijksch overzicht in de Staatsct. geeft over Februari 1910 een opbrengst aan van .1 10.563.383.56", tegen 9.907.425.51" in dezelfde maand van 1909. Het voor dit jaar gunstig verschil bedraagt dus 655.958.05. Februari 1909 was echter een zeer slechte maand, die J 460.000 minder had opgebracht dan Februari 1908. We zijn derhalve slechts met een bedrag van 2 ton gekomen boven de opbrengst van Februari 1908, en bedenkt men daarbij, dat de accijnsverhooging van het gedistilleerd dit jaar een bedrag van 732.000 bo ven de opbrengst van Februari 1909 heeft opgeleverd, dun is er zeker niet veel reden om over het gunstig verschil met verleden jaar te juichen. De voornaamste schuld hiervan dragen de directe belastingen. HEMES U D XIEIJWS" BRAND NA DEN BRAND. Dinsdagavond even voor zes uur hoorde men te Zaandam plotseling een slag, zag men opnieuw hooge vlammen opstijgen uit de puinhoopen van den laatstee brand en toekende zich in de lucht een prachtige cirkel van rook af. Drie personen, die zich op den puinhoop bevonden en waarbij waren de heer Sabel en een assu radeur kwamen met geschroeide haren vrij. Vermoedelijk zijn de gassen, die zich tusschen de puinhoopen bevonden, eensklaps ontploft. KORTE BERICHTEN. De man die verdacht wordt te Schiedam Zondag op een 8-jarig meisje een moordaanslag gepleegd te heb ben, is door een Rotterdamsch meisje herkend als de gene die haar 6 weken geleden heeft aangerand en met een mes in de borst gestoken. Een 45-jarige werkman viel gisternacht te Schiedam in een glasfabriek van de stokersbrug in de bergplaats met gloeiend asch en roet. Zijn beide voe ten werden ernstig verbrand, zijn rechterarm werd ont veld, terwijl hij inwendige kwetsuren bekwam. Te Leiden vond een baanwachter langs de lijn het lijk van een militair, wiens hoofd van het lichaam was afgereden. Vermoedelijk was weerzin in den mi litairen dienst de oorzaak van deze noodlottige daad. De milicien bleek uit Loosduinen afkomstig. Een bijna tweejarig kindje van den kleerbleeker Huig te Jan Zijzenvaart geraakte zoo hevig tusschen de mangelpers bekneld, dat het eenige oogenblikken later stierf. Zaterdagnacht waren te Almelo twee jongens verdwenen. De politie wist ze met behulp van een tweetul politiehonden onmiddellijk op te sporen ze sliepen in een hooimijt op een weide. Te Amersfoort is op heeterdaad betrapt een rij tuigpoetser, die sinds langen tijd pakjes uit de treinen Stal. De man is gehuwd en vader van zeven kinderen. Na eenige dagen op avontuurlijke wijze te heb ben rondgezworven, is de twaalfjarige Th. M. te Eer beek eindelijk weer thuis gekomen. Een politieagent te Tiel ontving bezoek van zijn 16-jarig schoonzusje uit Dodewaard. Nauwelijks aan gekomen werd zij onwel en voor men haar een glas water kon toedienen, was zij overleden. De Rotterdamsche politie heeft gisternacht drie bekende inbrekers gesnapt. Een van hen stond dezer dagen terecht voor het gerechtshof in Den Haag, al waar 4 jaar geëischt werd wegens een diefstal met braak, en hij heeft ook reeds in het krankzinnigenge sticht te Medemblik doorgebracht. VOLKSONDERWIJS. Gisteravond vergaderde de afd. Allernaar en Omstre ken van Volksonderwijs. In die vergadering bracht de secretaris verslag uit omtrent den toestand der Vereeniging en deed de pen ningmeester rekening en verantwoording van zijn be heer. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. A. Verkuijl en P. A. Koot herkozen. Daar de heer Koot echter geen bestuursfunctie meer wensehte te aan vaarden, koos de vergadering in zijn plaats den heer A. Bommel. Ten slotte werd na uitvoerige bespreking met op één na algemeene stemmen de volgende motie aange nomen: „De afd. Alkmaar en Omstreken van Volksonder wijs, gelezen hebbende de openingsrede van den voor zitter van den Bond; van Ned. Onderwijzers op de al gemeene vergadering te Leiden in December 1909 Overwegende, dat daarin het begrip „neutraliteit" op bedenkelijke wijze uitgebreid wordt, waardoor het grootste deel van het Nederlandsche volk zich in zijn nationaliteitsgevoelens beleedigd acht Vreezende, dat de neutraliteitspassage dezer rede ten onrechte als de meening van d e openbare onder wijzers gebruikt zal worden, om de openbare school af breuk te doen Van oordeel, dat het openbaar lager onderwijs in Nederland bij de leerlingen evenzeer nationale gevoe lens behoort aan te kweeken, als eerbied voor en ver trouwen in den bestaanden regeeringsvorm en het Vorstenhuis op te wekken; Spreekt over bedoelde neutraliteitspassage haar af keuring uit en besluit deze motie te publiceeren." BEDELARIJ. Vöor de Katholieke Sociale Actie trad Maandag avond in de bovenzaal van het café van den heer Pe perkamp op de Eerwaarde Heer Pater Ermanns, ter bespreking van bovenstaand onderwerp. Nadat de tamelijk bezochte vergadering door het eenige aanwezige bestuurslid van bovengenoemde ver eeniging met den Christelijken groet en het gebruike lijke welkom was geopend, begon Pater Ermanns zijne lezing met op te merken dat hij niet alleen zou spre ken voor Alkmaar in 't algemeen, maar voor de liefda digheidsinstellingen in het bijzonder. In de oude tijden, verschillende uitdrukkingen, voorkomende in de gedichten van Cicero, Horatius e. a. bewijzen dit, spotte men met den armoede, werd den arme verfoeid en geminacht, was medelijden een ongekende menschelijke eigenschap. Bij de latere Grieken mocht geen arme in den Staat verblijven, bij verschillende Heidensche volken predikte men dat ar men en vrouwen nooit in den Hemel zouden verschij nen, de Perzische en Mozaische wetten maakten op deze veroordeeling van armen en armoede eene uitzon dering. Na de geboorte van Christus is daarin veel verbe tering gekomen en trad het gevoel van medelijden en menschlievendheid meer en meer naar voren. Spreker splitste de bedelaars van deze 20e eeuw in twee hoofdcategorieën, n.l. zij die voor zich zeiven en zij die voor anderen bedelen, van welke beide catego rieën hij een beschrijving gaf. Vervolgens werden, daar de rede zich in hoofdzaak bepaalde tot eene omschrijving van de Franschen bedelaars en Fransche bedelarij met enkele Holland- sche voorbeelden, ter vergelijking, verschillende Fransche schrijvers aangehaald en door lien in zake de bedelarij gebezigd de uitdrukkingen genoemd o.a. de bedelarij gebezigde uitdrukkingen genoemd o. a. delarij, men moet maatregelen zoeken ter genezing van de maatschappelijke wonde, de bedelarij, de bede laar doodt den arme. Gewezen werd op de uitlating van Jan Holland, die in „de Tijd" (Mei 1905) de be delarij als een zwaren, aftobbenden arbeid beschrijft. Wanneer men daarmee rekening houdt dan zegt men onwillekeurig, als men geen bedelaar is, dat men als mensch goed voor die ongelukkigen moet zijn, maar gerustelijk kan ieder daarop antwoorden: „ik kan niet lezen in den ziel van den bedelaar of mijne gave al of niet besteed zal zijn en daarom geef ik niet." Vol gens Jan Holland is het lofwaardig een onbekenden bedelaar een aalmoes te geven. Spr. durfde dit te ontkennen en schetste ter staving daarvan eenige be delaars. De bedelaars werden daarna verdeeld in 3 catego rieën, n.. De lijders aan de onverdiende armoede, die immers wel zal blijven bestaan, daar zij voortspruit uit lichaamsgebreken der individuen als een gevolg der erfzonden, de woorden van Mattheus „steeds zul len wij armen om ons hebben", worden hierdoor be waarheid. De schuldige armen, die wel werken kunnen, maar niet willen, wier leven een walging' is voor de maat schappij, en de menschen die door hun drankzucht, liederlijkheid e. d. een afschuw wekken, de drankzucht schetste spr. als een oorzaak zoowel als een gevolg van de omstandigheden waarin die menschen verkeeren. En dan ten derde de menschen die lust hebben en kunnen werken, maar die door algemeene maatschap pelijke toestanden tot niets doen worden gedoemd. Spr. zou in hoofdzaak de schuldige armen behande len en zeide dat er in Duitschland ongeveer 100000, in Rusland 350000 van die individuen zijn, terwijl Enge land naast Italië en Spanje boven aanstaat in aantal. Dat onder die bedelaars er zeer velen zijn die onop houdelijk kennis met den strafrechter maken, achtte spr. onnoodig te verklaren, terwijl de onwilligheid tot werken breedvoerig door Parijsche statistieken werd bewezen. Een zekere commissie te Parijs wilde werk verschaf fen tegen 2 per dag, 727 meldden zich aan, doch na 3 dagen waren er nog maar 30 gewilligen over. Spr. wees vervolgens op het Wetboek van Straf recht, waarbij het bedelen is verboden. Dat aan die bepaling niet beter de hand werd gehouden, ligt in het feit dat de politie den moed laat zakken. De po litie staat hulpeloos tegenover de bedelarij en mist de middelen ter bestrijding van dit groote maatschappe lijke euvel en spr. kon zich daarom zeer goed met de motie van het Amsterdamsche raadslid vereenigen, om het venten met papier, potlood e. d. te verbieden anders dan in wagens en karren. Bij de gegevens van den Amerikaanschen en Hollandschen bedelaars en be delarij is veel overeenkomst aan het licht gekomen. Steeds bleek dat bedelen een moeilijk te beoefenen kunst is en dat men overal er methoden op nahoudt. Spr. kwam tot een verdeeling in 3 rubrieken: de re- cruut bedelaar, de actieve bedelaar, die loopende, de rustende bedelaar, die zittende de kost verdient. Van deze 3 soorten werden een reeks voorbeelden voorge steld, waardoor het auditorium dikwijls in een harte lijk gelach uitbarstte, maar waaruit vooral bleek dat de goede beroepsbedelaar een onbeschaamden leuge naar, een veinzer en een ongeëvenaard comediespeler moet zijn en veelal ook is. Na gewezen te hebben op het feit, dat de bedelaars dikwijls rijk kunnen worden, stelde spr. andermaal de vraag, of het geven van een aalmoes goed is en be antwoordde deze volmondig ontkennend; want het moedigt de bedelarij aan en is ten nadeele van de openbare weldadigheid. Wanneer wij alles wat wij aan de bedelarij geven, voor de weldadigheid bestemmen dan zal er harentwe ge veel meer kunnen worden gedaan. En zij dient ge steund te worden want zij geeft, waar gegeven moet worden, en oordeelkundig. De weldadigheid steunt de vagebonden niet, en er wordt door haar geven niet of zoo goed als niet bedrogen. Geeft, zoo eindigde spr., daarom nooit een bedelaar en steunt de weldadigheid, in 't bijzonder 't Kruisver- bond en de Maria-vereeniging, want de aalmoezen daar gegeven worden besteed ten bate van de armen, daardoor ten bate van de Christelijke menschheid. Applaus. Bij de sluiting bracht de heer Kenter dank aan den spreker, waarna met Christelijken groet de vergade ring werd gesloten. VEREENIGING VOOR VROUWENKIESRECHT. Op Maandag 21 Maart e. k. stelt de afdeeling Alk maar van de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht zich voor een bijeenkomst te houden, waar mevr. M. W. H. Rutgers-Hoitsema zal spreken over „Vrouwenkies recht in Verband met onze Wetten." Mevr. Rutgers verwierf zich reeds in veel afdeeliugen sympathie door haar heldere, beknopte wijze van uiteenzetting. Daarna zal het tooneelstuk „Op den goeden Weg" van mej. A. Klooster worden opgevoerd met welwillen de medewerking van eenige dames en heeren stadge- nooten. Dit stuk, dat het eerst werd vertoond door de Ne- derl. Tooneelvereeniging te Amsterdam, vond daar eu in verschillende andere plaatsen, waar afdeelingen van de vereeniging het opvoerden, zeer gunstige be- oordcelingen. EEN MERKWAARDIGE FOTO IN KLEUREN. Er wordt wel eens beweerd, voor de waarheid kun nen wij natuurlijk niet instaan dat de couranten verslagen van feestelijkheden wel eens gereed zijn vóór dat die feestelijkheden worden gehouden. Mocht deze voortvarende journalistiek inderdaad bestaan dan kan zij, evenals de gewone, een krachtige hulp krijgen in de fotografie. De fotografie geeft een zoo natuurgetrouwmogelijk beeld van de werkelijkheid. Wie echter door de Langestraat loopt en dezer dagen even voor het uitstalraam van den heer Van der Aa blijft staan, zal zien dat onze hoffotograag in staat is ook dingen-in-de-toekomst te fotografeeren. Daar toch ziet men de feestelijke opening van het nieuw te bou wen Koloniehuis in de duinen te Egmond aan Zee." Op het nieuwe helgekleurde gebouw naast het Kerdijk- huis wappert de driekleur en het krioelt van kinderen in Zondagsche kleeren, met de begeleidsters terwijl duidelijk op den voorgrond staat, de heer Oudt, de aannemer van het gebouw. waarvan de eerste-steen- legging nog moet plaats hebben!? Het is werkelijk aardig gevonden en de heer Van der Aa zal vermoedelijk wel genoegen beleven van zijn vernuftigen en ongetwijfeld moeitevollen arbeid. EINDEXAMEN H. B. S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Tot leden van de Westelijke Commissie voor de eindexamens der H. B. S. scholen met 5-jarigen cur sus in 1910 in de provincie Noord-Holland, welke te Haarlem examineert, zijn door den Commissaris der Koningin o. in. benoemd de heeren dr. A. C. Antusch, directeur van en dr. G. K. Nugteren, N. Meyer, H. Sellemans, E. M. van Soest en H. C. Baints, leeraren aan de Rijks H. B. School alhier. ACYTELEEN-VERLICHTING. In de uitstalkast van den heer D. Haasbroek in de Hekelstraat is eene apparaat te zien dat door hare in gewikkelde constructie en door het zeer mooi samen gestelde machinetje dat zich daarboven bevindt, veler aandacht trekt. Dit toestel dient voor acyteleen-verlichting en is van geheel nieuwe constructie. Tiet water valt hier niet op het carbid, maar het carbid valt in het water dat door'het machinetje wordt geregeld. Het is eene Amerikaansche vinding-, die, waar ze reeds in practijk is gebracht zooals te Bergen zeer goed moet voldoen. HERRIE IN DE KAMER. 's-GRAVENIIAGE, 16 Maart. De verwerping met 43 tegen 28 van een voorstel-Borgesius om de gister middag bij het einde der zitting gesloten bespreking over de sociale verzekering te heropenen, welk voor stel was bestreden door de heer Lohman, Van de Vel de en Nolens, en was gesteund door de heeren Scha per en Treub, om de verdachtmakingen en onjuisthe den van minister Talma te kunnen weerleggen, en door den heer De Stuers, omdat 't zijns inziens een verkeerd precedent is, indien de meerderheid met for- meele chicanes de minderheid bemoeilijkt, gaf aanlei ding tot groot rumoer in de Kamer, vooral toen de heer Schaper luid aan de rechterzijde, die op den heer De Stuers na tegen het voorstel had gestemd toeriep: „smerige bende", smerige dompers." De voorzitter riep den heer Schaper tot de orde. GESLAAGD. Da Dames A. S. van SUm en C. Roos, beiden al hier en leerlingen van de Huishoud- en Industrieschool, dtden gitteren met go si gevMg te 'u Gravenhege examen in d-3 nuttige handwerken. EEN SPREEUWEN-TREK. Een stadgenoot sag gijt.rarend tga zsraec een groeten koppel spreeuwen, die naar hst noorden trok. Hg kreeg den indruk dat de koppel wel eau lengte had van eenige konderden meten en een breedte van oigevser acht ra Hor. BU&OERL1J&E STAND GETROUWD16 Mrt. Petrus Kuiper en Bsrta Al- bard na van Eldik. Jan Kommer on Aaltje Raven, wed. van Arie S am. GEBOREN: 15 M t. Jehannss Frauciseus, z v*n Leousrlas Joh«nnes Folker# »a S phia F.-kkes. Gemengde M e e J c e 1 i n g e n VIJF MINUTEN PAUZE. In ecu stadje in de nabijheid van Lodz kwam on langs bij een uitvoering in de schouwburg een eigen aardige storing voor. Toen het stuk in vollen gang was, riep een heer: „Ik moet de zaal vijf minuten verlaten, laat de voorstelling even ophouden." De heer, die verdween was de rijkste man uit de stad, zoodat de schouwburgdirecteur het gordijn liet zakken. Na vijf minuten ging het weer op en werd het stuk vervolgd. Als dank schonk de heer den di recteur een som gelds. Niemand van het publiek maakte aanmerking op de storing. Dicht bij Innsbrück vond een jager in het woud naast elkaar het geraamte van een adelaar en dat van een kind. Sinds eenigen tijd werd een kind vermist, zoodat men vermoedt, dat het door den adelaar ge roofd en mee naar het bosch genomen is. EEN WOESTELING. In Rorschach schoot een 25-jarige Italiaan zijn 18- jarig meisje dood. Daarna loste hij op straat op twee werklieden vijf schoten. Een hunner zonk, zwaar ge troffen, in elkaar. De dader werd aangehouden. Met moeite kon de politie de menigte in bedwang houden, die hem wilde lynchen. CORRESPONDENTIE. Wegens de groote toevloed van advertentiën konden verschillende berichten niet worden opgenomen. BEROOFD. ROTTERDAM, 16 Maart. In de Zandstraatbuurt zijn hedennacht twee veekoopers van buiten beroofd van 2000 en 575. Twee verdachte vrouwen zijn aangehouden. DE „PRINS WILLEM II." De directie van de K. W. I. M. heeft door bemidde ling van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken het navolgende bericht ontvangen van den vice-consul dei- Nederlanden te Lorient: In zee bij Belle lie (Wsetkust van Frankrijk) werd opg'evischt een reddingboei, dragende het opschrift: „Prins Willem II Amsterdam" en een sloepriem ge merkt „Prins Willem II," terwijl voorts op het eiland je Hoedic (in de nabijheid van Belli lie gelegen) is aangedreven een zwart bord1, waarop in witte letters het navolgende geschilderd is: Roercommando indien gecommandeerd wordt Bakboord uit Stuurboord uit welk bord eveneens tot de inventaris van een onzer schepen behoort moet hebben. Hoewel uit het aandrijven van deze inventaris-arti kelen niet direct de conclusie mag getrokken worden dat het ss. „Prins Willem II" vergaan is, omdat het alle losse dekartikelen zijn, die bij slecht weer betrek kelijk spoedig over boord kunnen geraken, zoo geeft het zeer zeker aanleiding het vermoeden uit te spre ken dat het ergste te vreezen is. f*'- A\\ MARKTBERICHTEN. BR. OP LANGEND. 15 Mrt. Bioemk. 2o a. f rasasn id, f 0.a 0, reedo f 1.50 a 4 55, gels f 2. a f 4.50, witte f 1.— a 1.40, uien f 1.20 a 1.40. NOORDSCHARWOUDE, 15 Mrt. Reodekool le aoert f6.— a 6.50, 2a soort f 5 25 a 5.75, kleinere f 1.50 a 4 26, gele la soort f 6 50 a 6.2e soort f 4.50 a 5.25, kleinere f 1.60 a 4,—, witte le soort f 2 40 a 2.75, 2e soort f 1.a 1.70, kleinere 0.a 0 Uien f 1 50 a 1.65, AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCKEDIET, Voordam, O 1213, Alkmaar. Koers van Sta atsleoningen NEDERLAND. Ned, Werkel. Schuld pCt. 2l/g BUITENLAND Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binncnl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1S94 6e Era. 4 Iwang Dombr. 4Vs Financ. en Industr. ondernemingen. Nationale Hypotheek Bank pCt 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem pref A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatsckappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon Mij. t. expl. v. Pe roleum Moeara Enim Sumatra Pa embang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Steels Comm Car Foundry Comm. Amerik. Stoomv.-Mij. Marine Comm. Preferent. Mariuebonds pCt 4i/g Peru Comm. aand. dir. Preferent Spoor wegleenin gen Holl IJ. Sp.-Mij 21 ij tot, expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch Top. Cert. v. Couvert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert Aand. div. Erie Comm Kan as City South. C m.„ ij j» P"f. Mis E. Texas C. r. Ne*-York Ontario Norf lk Western C. v. S u-hern Railway Southern l'aciiic Union Pacific eer1, v. Wabash Comm. Rock Island Comm. POLEN Warschau Ween en RUSLAND. Wladikawkas K85 pCt 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred. 3 BELG IE. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK Staatsleening 860 5 RU-LAND. 1864 5 15 Mrt. 16 Mrt. 76% 66 158% 71/m 21% 683/* 12H/16 40% 84% 89 215 117 117% 42% 31% 39 70 43% 45% 104% 29s/tó 129% 191-% 227/16 499/16 129% 89% 1' 97/8 1047/J6 9716/16 161 175% 456 103 50 96% 88% 89 983/4 98% 187% 134% 18016/m 147 164 238 77% 92% 560 39 245 97 410 4693/4 234% 178% 148 187% 954 130 77% 8711/ib 64U/J6 158% 7 216/16 68% 12% 39»/4 89 115 413/8 30s/u 373/4 69-a 41% 45% 104 28% 127% 199 21% 48% 1097/s Koers van het geld. Prolongatie 21/2 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen luste loos. Tabakken in flauwere stemming. Olie iets lager. Culturen op dezelfde prijzen. Mijnen zonder variatie, Amerika opende flauw, het verloop was kalm en het slot prijshoudend. Geconsolideerde Hollandsehe olie 350—54. 16 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meter logisch Instituut te De Bilt OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste- be kende stand van den barometer 774.9 te Horta. De laagste stand van den barometer 737.2 te Sey- disfjord. VERWACHTING. (Geldig tot den avond' van 17 Maart). Toenemende later matige tot krachtige Westelijke wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk regenbui en, zelfde temperatuur. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. In liet Noord-Oosten ligt hedenochtend een belang rijk gebied van lage drukking, dat zich zuidwaarts reeds uitbreidt en ook in Sschotland de barometer veel deed dalen. Op het vaste land is men nog onder in vloed van de hooge drukking. Onze barometer toont reeds neiging tot dalen, wellicht onder invloed van de depressie, zoo is de kans weer zeer groot dat bij aanwnkkerenden wind de bewolking zal toenemen en weer onstuimig' regenachtig weer aanstaande is.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2