Nationale Credietbank, Heden Beurgvaeantie. ADVERTENT I E N. ONTEIGENING. L a 111 e Berichten. 1) A N KBETC1GÏ N G. lenkamp, C. J. de Rooij, R. A. Zwart, W. Timmei', A. F. de Groot. Niet toegekend 1 leerling. Voortgez. klasse. Loffelijk vermeld. W. Moejes, P. Yennik, T. Ph. v. d. Waal, P. J. Kos- teiv G. van Broekhuizen, H. Zwart, E. Harder, Chr. F. Meijer, E. A. Beke, K. Kooij. Niet loffelijk vermeld 3 leerlingen. t Tf rvvitfrd VOETBAL. De internationale ontmoeting van „Alcmaria" met „Roundhay", welke gisteren door een zeer talrijk pu bliek werd bijgewoond, eindigde met gelijk spel (11). Wegens plaatsgebrek kunnen we heden het verslag over deze voor „Alemaria" zoo goed afgeloopen ont moeting niet opnemen. SCHIETWEDSTRIJD. De Noord-Hollandsche Schietbond zal Zondag en Maandag in Diligentia alhier vervolgen den door hem gehouden wordende schietwedstrijd. De wedstrijd duurt van 10 tot 4 uur, om er aan te kunnen deelne men moet men lid van den Bond zijn. Voor het lidmaatschap kan men zich aanmelden bij den heer Joh. Weijling alhier of aan het locaal Dili gentia. AGENDA. ZATERDAG: Mannenkoor „Excelsior," 8V2 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," asp.-afd. 8uur, l*den- ZONDAG: Mannenkoor „Orpheus," slotrepetitie, lokaal Dili gentia. Gemengd Koor „Alcmaria", 2 uur repetitie, Har monie. MAANDAG: Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, oafé Scher merhom. Physica, 8 uur, Unie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur. Nieuwe Doelen. Gymn. Ver. Tumlust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 8—10 uur, 't Gulden Vlies. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ckr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. WOENSDAG: Gymnastiek-vorecniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/47V4, in het „Gulden Vlies,5 jongens, 1ste afdeeling van 71/a81/a uur. Heerer van 8®/4—9a/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Muziekver&eniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Gem. Koor, „Zanglust," 7V, uur. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir, afd. 9-10 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 8V4 uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid,5 jongens, 3de afdeeling van 5'/46*/4 uur. Jongons 2de afd. van 78 uur, in het, „Gulden Vliea, Koor straat. Studio Teekengen. bijeenkomst, 7 uur, bij Nuyens, Magdalenenstraat. Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Diligentia. Aikmaarsch Strijk-orkest (dir. J. H. Oushoorn) repetitie, 8 uur, 5t Gulden Vlies. OPENBARE VERM A KEI J J KHEDEN ZONDAG. Tooneelvereenig-ing „Voorwaarts", openbare uitvoe ring, 8 uur, Diligentia. 5t Vrije Tooneel, openbare uitvoering, 8 uur, Har monie. MAANDAG. Zangvereeniging „Jakob Kwast55, openbare uitvoe ring, 7 uur, Harmonie. Tooneelvereeniging „Voorwaarts", openbare uitvoe ring, 8 uur, Diligentia. GEON U NIEUWS" UIT HEILO. De gemengde zangvereeniging „Harmonie55 alhier zal op Donderdag' 31 dezer des avonds 8 uur in het lo kaal van den heer Jb. Ruiter weder eene openbare.uit voering geven, die, dank zij het keurig samengesteld programma, zeer zeker een bezoek waardig zal blijken. Na afloop wordt gelegenheid tot deelname aan een vrij bal gegeven. UIT HOORN. Aan het Techuikum te Bingen is geslaagd voor can- didaat-werktuigkundig-ingenieur de heer H. Hermans, alhier. Tot lid van 5t college van regenten over de Rijkswerkinv. alhier is benoemd mr. J. Plet. kanton rechter. NOGRDER STOOMTRAM. it Zeer betrouwbare bron kan medegedeeld worden dat voorloopig nog geen aanbesteding is te verwach ten van het gedeelte Alkmaar tot Sehoorldam van de Noord er Stoomtram. Een reeks van formaliteiten, waaraan moet worden voldaan, gaat aan de Ministeri- eele goedkeuring vooraf, welke dan ook nog steeds op zich laat wachten, en het wordt dan ook vrijwel on mogelijk ge-acht, dat de tram in 1910 zal rijden. UIT St. PANCRAS. In het lokaal van den heer Jn. Ruys te St. Paneras, v-erd Vrijdagavond eene leden-vergadering gehouden der afdeeling- St. Paneras van het Centraal Genoot schap voor Kinder-Herstellings en Vacantie-Kolonies. Door den voorzitter werd bij opening medegedeeld, dat 22 leden tot de afdeeling waren toegetreden en dat het Damescomité voor het nieuw te bouwen Kolonie huis te Egmond aan Zee, had gecollecteerd de somma van 32.10. Verder werd door de vergadering een door het be stuur aangeboden huishoudelijk reglement na eenige bespreking vastgesteld, hetwelk ter goedkeuring aan het Hoofdbestuur zal worden opgezonden. UIT WARMENHUIZEN. Als een staaltje van verregaande onbeschoftheid dient te worden vermeld, dat een ploegpaard van Cs. W. te Oudkarspel, drie dagen achtereen, te grazen werd gebracht in het land, in gebruik bij den heer Jb. Nieuwland. Het beest is door de politie verwijderd en te War- menhuizen in een stal gedeponeerd. Dergelijke brutale stukjes worden in die buurt meer uitgehaald, en 't wordt tijd' dat door proces-verbaal en de gevolgen van dien, daar eens een eind aan gemaakt wordt. UIT HEER-IIUGOWAARD. In de vergadering van „Het Witte Kruis,55 afdeeling II. H. Waard en Omstreken, gehouden op 24 Maart jl. in het lokaal van den heer D. Pijper, werd door den wnarnemenden voorzitter, den heer A. 'Wonder Pz. met een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter, den heer G. Sieffers, ge opend. Uit de rekening en verantwoording van den penning meester bleek, dat de rekening sluit met een batig sal do van 162.473. Nadat de rekening door drie van de aanwezige leden was nagezien, werd bij monde van den heer W. van Slooten geadviseerd haar goed te keu ren. Uit het jaarverslag bleek dat 114 maal iets uit -het magazijn is afgegeven en dat de verplegingsartike-. Ten zich in een goeden staat bevindem'Bij* de verkie zing van een bestuurslid, vacature G. Sieffers voorzit ter, werd benoemd de heer W. Molenaar. De heeren D. de Boer, penningmeester en J. de Geus secretaris, beiden herkiesbaar, deze werden beiden her benoemd en namen evenals de heer Molenaar hunne benoeming aan. Tot bestuurslid werd voorts nog benoemd de heer J„ Groenland, vacature IT. Overtoom. Bij de rondvraag informeerde de heer Moeijes van Oudorp, of bij hem aan zijn woning ook van de afdee ling een dreg kan worden geplaatst, hetgeen werd goedgevonden. Op de vraag, waar hij, indien de snel- verbandiniddelen zijn opgebruikt, die dan kan verkrij gen, werd hem medegedeeld dat deze bij Dr. Post ver krijgbaar zijn. De heer dr. Post vond het wenschelijk dat door de vereeniging een adres zal worden gericht aan het gemeentebestuur, tot het oprichten van een Algemeen Armhuis waaraan verbonden een Barak met vier of meer bedden. Algemeen werd zulk een in richting aanbevolen, doch de voorzitter merkte op, dat er nog onlangs van Gedeputeerde Staten een schrijven is ingekomen omtrent het oprichten van een ziekenba rak in de gemeente en hij achtte het beter nog eens af te wachten, om later wellicht met het gemeentebestuur samen te kunnen werken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. KORTE BERICHTEN. Te Leeuwarden werd gisteren een nuchtereii stierkalf aangevoerd, dat blind was, en vier pooten tot aan de knie en aan iederen poot twee nagels had. Men koopman te Stadskanaal, die door de politie aangehouden werd. omdat deze dacht, dat hij bedor ven vleesch vervoerde, wat evenwel niet waar was, werd zoo kwaad, dat hij dood neerviel. Te Lunteren zijn in den nacht van een landbou wer 5 varkens gestolen, ter waarde van 70. De da ders zijn onbekend. Een kamerverhuurster te Feijenoord is 5t slacht offer geworden van een „bankbiljet55, dat een reclame van een sigarenwinkel was. Een huurder gaf er haar een van 40 in betaling, waarvan zij 10.50 teruggaf. - Het Eerste-Kamerlid Raymakers te Helmond, is ernstig ongesteld. Men verwacht spoedig het einde. INO^Z O N DEN STUKKEE- Geachte Redactie. Nogmaals doen wij een beroep op Uwe welwillend heid tot plaatsing van het volgende, waarvoor bij voor baat onzen dank. Den H.H. Patroons alhier. Wij meenen het tot plicht u onzen beleefden dank te moeten betuigen voor den welwillenden steun en medewerking, welke wij in ons pogen van deze dagen, van u bijna zonder uitzondering mochten ondervinden. Tot ons leedwezen zullen wij echter ons pogen niet met succes bekroond zien, doordat slechts een patroon, de heer V. hier ter stede kortaf weigerde ook maar cenige medewerking aan ons doel te verleenen, of schoon het bestuur zich tot driemaal toe tot genoemde firma heeft gewend, echter zonder eenig resultaat. Waar en het geachte publiek en de H.H. Patroons zoo prachtig onze zaak voorstaan en steunen, mogea wij dan ook met vertrouwen in deze zaak de houding afwachten, welke de heer V. bij eenig nadenken zal in nemen, en welke houding, wij durven het bijna Verzer keren, niet anders dan voor ons eene gunstige zal zijn. De Redactie vriendelijk dankzeggend voor de ver leende plaatsruimte, teekent met de meeste Hoogachting, HET BESTUUR DER CHRISTELIJKE BAKKERSGEZELLENVEREENIGING. UITSLAG VEILING. Bij afslag en combinatiën, gehouden te BERGEN, door Notaris L. TOP, den 23 Maart 1910, van de na volgende perceelen: a. Te BERGEN:. 1. Huismanswoning met Schuur, Erf, Bouwland en -Weiland, samen groot 10 H. 68 A. 90 cA. Gekocht door den heer A. Maschmeijer voor 10897. 2. Twee stukken Weiland, samen groot 5 II. 70 A. Gekocht door den heer C. Blokker Nzn. voor 8238. Twee strikken Weiland, samen groot 3 II. 39 A. 20 cA. Gc-kocht door den heer Jb. den Das voor ƒ6225. 4. Een stuk Weiland, groot 4 LI. 38 A. 90 cA. Gekocht door de heeren J. Stuij en J. v. Wonderen Jbzn. voor 5500. b. te EGMOND-BINNEN: 5. Een stuk Weiland groot 3 II. 21 A. 70 cA. Gekocht door den heer J. v. d. Plas Jzn. voor 6400. Te zamen 37260. c. Te BERGEN: T. Huismanswoning met Schuur, Erf en Weiland, samen groot 2 H. 6 A. 90 cA. Gekocht door den heer N. Houtkoopei' voor 3920. 2. Een stuk WEILAND, groot 70 A. 90 cA. Gekocht door den lieer J. Bas voor 800. 8 u O r. H LIJK s T N D GEBOREN. 26 Mrt. Gerardus, z. van Nicolaas Jonker en Cornelia Veldman. OVERLEDEN. 25 Mrt. Jannetje Meurs, echtgenoote van Cornelis Hartig, 57 jaar. Op den 2en Paa-chdug it er van .12-1 uur gelegenheid tot het doen van aangifte van geboorten en overlijd n. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste -be^ leende stand van den barometer 772.1 te Shields. De laagste stand van den barometer 750.1 te Sey- disfjord. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 27 Maart.) Zwakke tot matige noord-oostelijke tot oostelijke!» wind. Half bewolkt. Droog weer. Weer nachtvorst. Overdag zachter. TERWILLE VAN HET KIND. EERSTE STEENLEGGING VAN HET NIEUWE KOLONIEHUTS TE EGMON AAN ZEE. Er heeft zelden in ons land een leuze meer ingang gevonden, dan deze, die in den aanvang vreemd aan deed, maar al heel gauw bijzonder pakkend is gewor den, burgerrecht heeft verkregen. De oorzaak van dit verschijnsel moet naast het sympathieke doel, waarvan zij de uitdrukking is, gezocht worden in de stuwkracht. waarmede zij in den lande is gepropageerd. Het klas sieke dux femina facti, de vrouw is voorgangster van het werk, is schitterend bewaarheid bij gelegenheid van het bijeenbrengen van de noodige fondsen voor het nieuwe Koloniehuis voor het Centraal Genootschap voor Kinderherstelling's-vacantiekplonies. Hot damescomité heeft in korten tijd wonderen verricht, en bijzonderen tact, vernuft en ijver betoond 'om het geld uit den zak te kloppen. Bijzonder aange naam was het ons te mogen vernemen, dat het Alk- maarsche damescomité- bij de afdeelingen in andere plaatsen vergeleken een heel goed figuur had gemaakt, en dat het hoofdbestuur dér vereenigingen op bijzon deren prijs stelt hetgeen speciaal door de dames Mun- nik en van den Berg is tot stand gebracht. Voorts de dames vooral, die hedenmiddag met den trein naar Egmond gingen, moet het dan ook een bij zondere voldoening geweest zijn, daar de eerste steen legging bij te wonen. En in de tram heerschte des te meer opgewektheid nu het zonnetje op dezen dag vroo- lijk scheen, alsof het wilde symboliseeren, dat er na de donkere dagen, voor het genootschap nu weer een blij- der tijd gaat aanbreken. Op het stationnetje te Egmond aangekomen, zag men reeds de vlag wapperen op het terrein, waar het nieuwe koloniehuis zal verrijzen en kreeg men dus al dadelijk den indruk, dat het gebouw heel wat hooger komt te liggen dan het Kerdijk-huis, een indruk, wel ke werd bevestigd door de mededeeling dat de vloer van het eene op dezelfde hoogte licht als de vloer van de slaapzalen van het andere. Ook uit enkele andere gebouwen was dé vlag uitgestoken het is dan ook voor Egmond van belang, dat er nu al weer funda menten zijn gelegd voor een nieuw, groot gebouw, dat driemaal zoo groot is als het thans bestaande Genoot schapshuis en tweemaal zooveel, dus 120 kinderen kan bevatten. De dames en heeren, die de plechtigheid zouden bij wonen, kwamen samen in de groote zaal van liet Ker- dijk-liuis. Wij merkten onder de aanwezigen op, bijna alle leden van het Hoofdbestuur, de waarnemend bur gemeester en de leden van den Raad van Egmond, de burgemeester van Alkmaar, de leden van het Hoofdco mité, „ter wille van het kind55 en van subcomité5s uit verschillende plaatsen, afgevaardigden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, enz. De voorzitter van het hoofdbestuur, dr. A. Sikkel Azn., te 5s Gravenhage, heette allen hartelijk welkom. En sprak ongeveer het volgende: Wij noemen dezen dag een vreugdedag, nu na lan gen mocitevollen arbeid de eerste steen gelegd kan worden van het tweede koloniehuis. Nagaande de ge schiedenis van het Genootschap dat vóór 5 jaar werd opgericht, constateerde spreker een toenemenden bloei, dank zij de propaganda van mej. Rodenburg en den heer A. C. Bos, was het aantal afdeelingen van 15 tot honderden in den lande gestegen. Die bloei maakte noodzakelijk den bouw van een zomer- en winterver blijf dat 70 mille moet kosten. Hoe aan het geld te komen, waar de man van vrees trilde, daar streed de vrouw en spreker bracht hulde aan de dames Beck en Heijbroeck, die een beweging onder de vrouwen in het leven hebben geroepen welke deze heerlijke uitkomst op dezen dag ten gevolge had. Het Hoofdbestuur heeft niet willen hebben dat het heeden een feestdag zou zijn, dat wordt uitgesteld tot de opening van het gebouw, bij welke gelegenheid spr. hoopte aan te toonen dat het nederige plantje is op gegroeid tot een kloeken boom, in welks schaduw tal van kinderen geluk en gezondheid vinden. Applaus. Hierna werd het dochtertje van den heer Ketelaar uitgenoodigd en begaf men zich naar de fundeeringen. Vervolgens ging men gezamenlijk naar het terrein np het duin, waar de eerste balklaag reeds gelegd is. Daar werd in een looden koker een door den archi tect Leguit vervaardigde oorkonde gedaan, welke on der een teekening van het gebouw het volgende te le zen gaf: Op heden is in tegenwoordigheid van velen die op een of andere wijze deelnamen aan deze plechtigheid, de eerste steen boven het trasraam gelegd van het Tweede Koloniehuis te Egmond aan Zee, 26 Maart 1910, door Maria Louisa Ketelaar, geboren te Amster dam, 13 Sept. 1895. Oorkonde der waarheid Volgen handteekeningen. Het aardige veertienjarig dochtertje van het Ka merlid Ketelaar, die penningmeester is, metselde daar na dezen koker in den eersten steen in. Toen dit geschiedt was, trok men naar het Kerdijk- huis, waar men geruimen tijd gezellig bijeen bleef, in liet eenigszins feestelijk uitgedoste gebouw. Er werd thee, limonade, eerewijn en sandwiches aangeboden en het spreekt wi 1 van zelf, dat er menig woord werd ge sproken over het nieuwe gebouw, dat, naar we verna men, den 22sten Juli in gebruik genomen zal worden. De lieer A. C. Bos, gedelegeerd commissaris voor de verpleging te Egmond aan Zee, die steeds ijverig ten bate der Vacantiekolonies in de weer is, hield de eer ste toespraak en zeide ongeveer: De eerste steenlegging van het nieuwe Koloniehuis mag beschouwd worden als een mijlpaal op den weg van het Centraal Genootschap. Er is alle reden om eenige oogenblikken stil te staan, een terugblik te werpen op het helder belichte gedeelte, dat achter ons ligt, en ook, om te trachten eenige schreden vooruit te staren op het nevelige pad der toekomst. De afgelegde wég was zelden breed en effen, meest al moeilijk te begaan. Maar bij een smal en hobbelig pad, is dubbele waakzaamheid een vereisehte en die op lettendheid en activiteit is zeker oorzaak geweest van een steeds versnellende gang. Het Centraal Genootschap heeft zorgvolle tijden gekend. Even vóór den bouw van Koloniehuis Kerdijk was het voornamelijk één vrouw, die het pad effende, nu zijn het vele vrouwen, die va.staangesloten den wa gen weer uit het moeras wisten te halen, waar al te zwarevrachten hem hadden gebracht. Dc voortdurende wassenden stroom van kinderen deed nauwelijks een half jaar geleden het hoofdbestuur een besluit nemen, dat het zeer aan het hart ging. De propaganda zou stop gezet worden enkel en alleen uit geldsgebrek. Nauwelijks zijn directrice en geleidsters zich bewust van den werkelijk hoogst critieke toestand van het C. G., of zij vatten het plan op 0111 afdoende verbetering te brengen, door den bouw van een groot en ruim te huis mogelijk te maken. Met een durf, die toen haast overmoed scheen wer den plannen gemaakt en tegelijkertijd aan de uitvoe ring begonnen. Comité na comité wordt opgericht. De kinderen speelden, worden duizenden en de duizenden welhaast tienduizenden. Nauwelijks 3 maanden, na de oprichting- van het Dames-comité wordt door een groote gift mogelijk gemaakt nog in dit jaar het huis te kunnen bewonen. Het C. G. heeft weder pit en merg. Het kan zicli onbelemmerd uitbreiden en de dames, die mee loffelij- ken ijver de inwendige dienst, de verpleging hebben behartigd, hebben bovendien de eer het C. G. zelve van stilstand te hebben gered. En nu de toekomst. Zal het pad zoo effen blijven, als het nu lijkt? Stellig niet, daarvoor is de weg te lang en onzeker. Maar met zoo beproefde oude en zooveel nieuwe vriendinnen en helpers, kan onze ver eeniging vol moed voorwaarts treden. Wanneer dan, om in de beeldspraak te blijven, de wagen zoo vol ge laden is dat geen enkel zwak kind meer behoeft achter te blijven, dan hopen we, zal er ook nog plaats open blijven voor veel, wat nu nog achterwege blijft. Even een tipje van den sluier oplichtende zien we: de verpleging, niet langer een liefhebberijvak, hoe verdienstelijk vaak beoefend, maar een onderwerp van ernstige studie. We zien onderlinge samenwerking met allen, die zich aan kinderkoren wijden; de ge zondheidskolonies een integreerend1 deel van de opvoe ding, we zien Staatshulp om de oprichting van afdee lingen mogelijk te maken in alle plaatsen des lands, we zien het leger groeien van vrouwen en marrnen. die hun tijd en arbeid willen geven Melden trein van 4.55 vertrokken de meéSfg gasten weer naar Alkmaar. UITSLUITING DUINKERKEN. DUINKERKEN, 25 Mrt. Het comité ter verdedi ging van de belangen van de haven heeft besloten tot een uitsluiting ingaande op Donderdag. DE ETNA. CAI AN! A, 25 Mrt. De lavastroomen bewegen zich nog voortdurend verder. Het aantal krateropeningen bedraagt meer dan veertien. De prefect heeft de zen ding van wagens verzocht om het vervoer der vluch tende landlieden te vergemakkelijken. De regeering stelde 10000 lires ter beschikking van den prefect om in de allerdringendste behoeften te kunnen voorzien. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 26 Mrï. Aangevoerd 18 paarden 125 a 400, 47 koeien en ossen f 120 a 280, vette kalveren f a per Kg. a ct., 310 nuchtere id. f 6» a 24, 210 magere schapen f 18 a 27.—, vette scha pen f a lammeren f 0 a vette varkens a ct. per Kg., 112 magere varkens f 18 a 3?, 88 biggen, 10 v., f 10.— a 17, 10 bokken en geiten f3,— a 8.8 kleine bokjes f 0.25 a f 0.10. 3016 kop boter, hoogste f 0,75 middelste 7ü, laagste f 0.60 per kop. Keren t 3.— a 3,75 per 100 stuks, eenden dito f 3 75. BR. OPLANGEND. 25 Mrt. Blee&ïk. 2e s, f rsesou id f 0.0, reeds f 1.60 a 3.15, gala f 1.— a f 1 85, witte f 0.a 0.uien f 1 25 a 0. NOORDSCHARWOUDE, 25 Mrt. Raottokeel le soort f 7.a 8.2e ssori f 6.a 6.50, kleinere f 1.— a 4.—, gsl® le «eorï f 6.— a 7.— 2e eoert f 4.— a 5.kleinere f 1.— a 3,20, witte le soort f 2 50 a. 3 50, kleinere 1.a 1 90. Uien f 1 30 1.60. HOORN, 26 Mrt. T.rw* f 6.k 9. rorge f 0. 0.gerst f 5.k 6 25, haver f 3 25 k f 4 25 witte erwten f groene d to f 10.— k f 14.—grauws f 16 a22, vs o f 12 a 21.—b uine boonsn f 10,—a 16.—, karweiz&ad f 15.25 a mosterdzaad f 25 50 s paarden f s 131 koei»n f 50 a 230, 328 schapen f 36.— a 16.—, lsmmersn f 0.a 0,—. 127 kalveren f 6.— a 24.0 varkens f 0.a 0. ZvUgm f a 198 biggen f 8.a 13'.0 kippen f 0.a 0.kpaieren f 3.— a 3 25, eend- ia ren f a k p hater 60 a 65 ct. gevestigd te Arnhem, Konir getrast No. 1. Verstrekt Bedrijfskapitalen en Voorschotten van af f 500 tot dc bedrag. V»er inlii h'ingen.wende m*n zich tot den heer C. DOORN Jr., Breedstraat 8, Alkmaar. Heden overleed na een kortstondige ziekte tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, mej. JANNETJE MEURS, in den ouderdom van 57 jaar en 5 maanden. Hare voor de gratificatie van hem ontvangen, in den ouderdom Van 57<jaar en 5 maanden. Hare diepbedroefde Echtgenoot, Kinderen en Behuwdkinderen, Alkmaar, O. Hartog. Alkmaar, J. HARTOG. Alkmaar, C. Hartog Jr. Leiden K. SMIT. Leiden G. SMIT—HARTOG. en kleinkind. Voor de vele treffende bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden zoon, broeder, behuwdbroeder en verloofde PHI LIPPUS WILLEM ANTHONIE, betuigen wij aan allen, doch in het bizonder aan de Zangvereeniging „Excelsior,55 onzen oprechten harte lijke ti dank. Uit aller naam: B. VAN SCHAIK. A. M. J. VAN SCHAIK— HABICH. De ondevgeteekende betuigt met deze zijn oprechte dank aan het Ed. Achtb. Bestuur van de Bërgermeer voor de gratioifatie van hen ontvangen. D. v. d. BERG Cz. De OFFICIER VAN JUSTITIE bij de Arrondisse- m: nts-Rechtbank te ALKMAAR maakt hekend, dat in de na te noemen gedingen tot onteigening van: den EdelAchtbaren Heer GERARD RIPPING, in zijne hoedanigheid van BURGEMEESTER der ge meente ALKMAAR en alszoodanig die gemeente in rechte vertegenwoordigende, wonende te ALKMAAR, e i s e h e r, ingevolge vonnissen van gemelde Rechtbank van 22 Maart 1910, door de daarbij benoemde Rechters-Com- missarissen, bij beschikkingen van den 24 Maart 1910 is bepaald, dat het onderzoek der deskundigen zal plaats hebben 1. in dat tegen JAN PIETER KOOL PIETERS ZOON, koopman wonende te ALKMAAR tot onteige ning van het pakhuis staande en gelegen te ALK MAAR, kadastraal bekend in die gemeente in Sectie A nummer 02, groot acht en zestig centiaren op MAANDAG den VIERDEN APRIL 1900 TIEN, des voormiddags te 10 uur, op het voormelde te onteigenen perceel. 2. in dat tegen WILLEM ZAADNOORDIJK, koop man Wonende te ALKMAAR, tot onteigening van het pakhuis met* het daarbij behoorende erf, bij het Ko ninklijk Besluit, houdende aanwijzing van de te ont eigenen perceelen aangeduid alspakhuis met het daarbij behoorende erf, staande en gelegen in de ge meente ALKMAAR aldaar kadastraal bekend in Sec tie A nummer 2025, groot een are negen en zestig centiaren, thans hij het kadaster dier gemeente be kend als pakhuis en erf Sectie A nummer 2025, groot een are zeven en tachtig centiaren op MAANDAG DEN VIERDEN APRIL 1900 TIEN, des voormid dags te 10V2 uur, op het voormelde te onteigenen per ceel. PARKET ALKMAAR. De Officier van Justitie voornoemd, van SONSBEECK.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2