BUITEL L A N 1). S T A I) S N I E V' S, II1/" O e tn e i> g -i e M e d e d e e li b g e Appingedam, in zijn district, eene voordracht gehou den. De anti-rev. kiesvereen. was uitgenoodigd om een debater te zenden. Het bestuur der kiesvereen. heeft dit verzoek geweigerd in te willigen. Men wenschte van anti-revolutionaire zijde in geen geval met den heer Schaper te debatteeren, zoolang hij de uidruk- kingen: „smerige bende" en „smerige dompers," aan de Rechterzijde toegevoegd, niet heeft teruggenomen en daarvoor verontschuldiging gevraagd heeft. 11 KT ONTSLAG TE KOEDIJK. Het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwij zers schrijft in „de Bode" „Jongsma is geen lid van onze organisatie en daar door zijn we later dan gewoonlijk in deze zaak ge mengd. Toch hebben wij haar van 't begin af met meer dan gewone belangstelling gevolgd en is zij op 't oogenblik bij ons in nader onderzoek." UIT ITRSEM. Door de Protestantsche Kiesvereeniging te Ursem werd in hare vergaderingen tot candidaat voor de Pro vinciale Staten, vacature Kool, gesteld de heer R. Vis ser Lz., te Berkhout, die ook te Avenhorn is gesteld. CURSUS IN MELKONDERZOEK. De cursus in melkonderzoek ter opleiding van con troleurs voor fokvereenigingen en kaasfabrieken, wel ke van October 1909 tot April 1910 vanwege het Zui- velconsulentschap voor de provincie Noord-Holland te Hoorn is gegeven, werd gevolgd door 46 personen. Na afgelegd eindexamen kon aan 38 deelnemers het di ploma van bekwaamheid worden uitgereikt, terwijl 8 moesten worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn: (in alphabetische volgorde): J. Bakker, Egmond aan den Ploef; C. Beek, Pur- mer; J. Best Nz., Berkhout; F. de Beurs Rz., Aarts woud; A. Blokker, Uitgeest; N. Blokker, Uitgeest; C. Groot Mz., Punner; G. M. Groot, Beemster; T. Groot Cz., Berkhout; G. Haan, Warder; K. Haan, Grosthui- zen; D. Haker, HoogkarspelS. Claij Gz., Berkhout; C. Kok, Twisk; D. Komen, Wogmeer; P. Koppes, Ab- bekerk; K. Koster Kz., Berkhout; Jb. Kuijper, Wog- num; Jb. Leegwater, Beemster; P. van Leuzen, Pur- mer; D. Middelbeek, Warder; D. Nes, Hoorn; J. Nes, Twisk; P. Nes, Twisk; A. Plas Lz., Edam; M. Ploe ger, Schagen; S._Plooijer, Wormerveer; D. Schoen maker, Nibbixwoud; A. Schouten Az„ Berkhout; P. Slikker, Hauwert; S. Slot Sz., Westwoud1; D. Som Pz. Hoorn; W. Staal, Spanbroek; J. Sijp Jr., Berkhout; Jb. van Twisk. Purmer; K. van Velzen, Hauwert; T. Verhoef, Sloterdijk; C. Visser Jz., Oudendijk. In verband met dezen cursus wordt medegedeeld, dat op den volgenden, die in October 1910 begint, niet meef dan 24 leerlingen kunnen worden geplaatst. Er zal een toelatings-examen gehouden worden, waarbij op goed' kunnen schrijven in draaglijk Nederlandsch, rekenen met geheele getallen, gewone en tiendeelige breuken, kennis van het metrieke stelsel en eenige vaardigheid in het oplossen van eenvoudige rekenkun dige vraagstukken zal worden gelet. In de vorige ja ren was het aantal aangiften groot-; is dit weer het geval, dan zal er een keuze gedaan moeten worden, waarbij zij, die in het bezit zijn van een einddiploma van een landbouw-wintercursus, onder overigens de zelfde omstandigheden, vóór zullen gaan. Zij, die nog een dergelijken cursus bezoeken, kunnen niet worden toegelaten. KIEVITSEIEREN. In de levende natuur wijst iemand er op, dat kievi ten, zou men haast zeggen, willekeurig in overeenstem ming met de bodemgesteldheid de kleur d'er eieren kunnen wijzigen. In het vroege voorjaar heeft het ei in drassige wei den met groen gras een groene grondkleur, in bouw land een lichter, grijsachtige, in de duinen een geel achtige. KORTE BERICHTEN. Omtrent het geheimzinnige schot te Amsterdam is nog niets bijzonders bekend, men vermoedt, dat het een kwajongensstreek is of dat het niet op de getroffe ne gemunt was. In de gemeenteraad van Papendrecht staakten de stemmen over een verzoek van de verdedigers in de bekende zaak om een bezoek te mogen brengen aan het inwendige van het raadhuis, teneinde zelf met volko men nauwkeurigheid de locale toestanden en de ver houdingen, alsmede de gehoorigheid te kunnen leeren kennen. Eenige arbeiders te Glanerbrug- hebben bij den officier van justitie te Almelo een aanklacht inge diend over het optreden der politie op Woensdagmid dag. Te Lippenhuizen is een 8-jarig ventje te water geraakt en verdronken. Door de duisternis misleid is het oud-school hoofd Jalink te Den Hulst (Ov.) ,een kranige 80-jari ge, in de Dedemsvaart gevallen. Na twee uur dreggen werd zijn lijk gevonden. - Te Gemonde zaten eenige jongelui aan den haard en keken een geweer na, dat plotseling afsprong, zoo dat van een der jongelingen een kuit bijna werd weg geschoten. Een bezoeker van de Volksgaarkeuken te Gronin gen, die zonder betalen wilde weggaan en door den directeur werd aangemaand, bracht dezen met een mes een vrij ernstige wonde aan het gezicht toe. Sinds 31 Maart wordt te Velzen vermist de 60- jarige metselaar K. Llij was bij zijn kinderen woon achtig. Te ITontenisse deed zekere P. v. IT. Donderdag middag aangifte van zijn vierde tweeling. - Een getuige Bakker uit Bergen op Zoom, moe tende getuigen in een zaak van bedriegelijke bank breuk te Amsterdam is, als verdacht van meineed, in hechtenis genomen. Gisternacht is ingebroken in de coöperatieve broodbakkerij „De Vooruitgang" aan de Van Slichten- horststraat te Arnhem. Uit een kast is een geldkistje met 425 ontvreemd. De dader heeft zich toegang verschaft aan de achterzijde van het gebouw, waar een met zeep besmeerde ruit was uitgesneden. De Amsterdamsche Bestuurdersbond telde op 31 December 25 vakvereenigingen met 15.080 leden, op 1 Maart 29 vakvereenigingen met 15.768 leden; een stij ging dus van 4 organisaties en 688 leden. Tusschen Amsterdam en 's-Gravenhage heeft een behendig oplichter-kaartspeler een vijftal reizigers in den trein 200 „afgewonnen." Het individu is een jonge man met lichte fletse oogen, ovaal gezicht blond kneveltje en licht fantasiepak. Een hevige brand heeft gisteravond gewoed in de stoomschoenfabriek van de firma B. de Vries Zoon die zich uitstrekte van de Kuiperstraat tot de Rusten burgerstraat, bij den Amsteldijk te Amsterdam. De 56 aan het werk zijnde mannen en 20 vrouwen verlieten in allerijl de fabriek. Verzekering dekt de schade. De draaibrug' over den nieuwen kanaalarm Ter- neuzen is aangevaren door het Rijnschip „Avontuur." De brug is geheel verbogen. Met een sleepboot werd de brug opengetrokken. De schade beloopt 12.000. De stoomtram HaarlemLeiden is Donderdag middag bij Bennebroek ontspoord. De locomotief kwam halverwege in een sloot langs den weg terecht Een waggon, waarin zich drie dames bevonden, kwam dwars over den weg' te liggen, twee andere waggons ontspoorden. Niemand kreeg letsel. De politie te Haarlem stelt een onderzoek in naar het nadrukken van kaarten voor den voetbalwed strijd van Zondag a.s. aldaar. In Duitse h land hadden de nieuwe onderhan delingen, die op het initiatief van het ministerie van Binnenlandsche Zaken tusschen de werkgevers en de arbeiders in de bouwbedrijven plaats hadden, geen succes. De werkgevers verklaarden, dat zij door het te voren genomen besluit, reeds gebonden zijn. In T u r k ij e is officieel bekend gemaakt betref fende het bezoek van koning Peter dat de ontmoeting van de vorsten van beide landen veroorlooft te getui gen, dat men van beide kanten bezield is met den ge lijken wensch tot algemeene voorspoedige ontwikke ling van Turkije en Servië, onder dén weldoenden in vloed van een oprechte vredelievende politiek. Weder- keerig koestert men gevoelens van vriendschap. In Rusland begon de Doema in haar avondzit ting de behandeling van de interpellaties van de soci aal-democratische leiders der arbeidersgroep over het eglement van 6 September 1909. Volgens dit is on middellijke bekrachtiging van den Tsaar noodig bij alle kwesties van wetgeving de landsverdediging be treffende. De commissie voor de interpellatie stelde voor deze af te wijzen daar het reglement de beteeke- nis heeft van de allerhoogste oekase. Uit Italië komt het bericht, dat de president van de Fransche republiek dezen zomer koning Victor Emanuel een bezoek zal brengen. BRAND OP ZEE. In het Kanaal is een Engelsche boot met 900 land verhuizers aan boord, in brand geraakt. Een baby werd gedood, verscheiden vrouwen, kinderen en eenige sto kers en machinisten gewond. Er kwamen schepen te hulp, maar -er hadden woeste tooneelen plaats, toen de bemanning overeenkomstig het oude gebruik eerst de vrouwen en kinderen wilde redden. Met groote moeite konden de officieren de radelooze landverhuizers, wier taal zij niet spraken, kalmeeren, terwijl de kapitein tenslotte bevel gaf iedere man, die in een boot sprong voordat de vrouwen en kinderen gered1 waren, te doo- den. Hadden de mannen de meer weerloozen mishan deld, op hun beurt kregen ze nu soms van de matrozen ervan langs. Het vuur werd men spoedig meester. ROLSCHAATSENRIJDEN OP STRAAT. De Berlijnsche politieprefeet v. Jagow, veel be sproken in verband- met zijn gewijzigde houding ten aanzien van vergaderingen in de open lucht hij heeft èn de democraten èn de sociaal-democraten daar toe toestemming verleend heeft een order uitgevaar digd betreffende het rolschaatsenrijden op straat Als de rijders niet rechts blijven houden, zich op voetpa den begeven, drukke verkeerswegen niet mijden, in lange rijen en hard rijden, dan dreigt hij deze sport aan zeer beperkende bepalingen te zullen onderwer pen. DYNAMIET-AANSLAG. Te Lünen in Westfalen is op woonhuizen, behooren- de tot de fabriek, een dynamietaanslag gepleegd. Voor de huizen waren patronen neergelegd met een lontsnoer aan elkaar verbonden. Een patroon ontplofte en veroorzaakte groote verwoestingen aan een huis. Het bleef bij die eene ontploffing. Er zijn geen onge lukken bij gebeurd. Op de fabriek zijn arbeiders uit gesloten, maar men verdenkt ze niet. GROOTE GIFT. Een 33-jarige rentenier te München, die dezer da gen een einde aan zijn leven maakte, nadat vier maan den tevoren zijn vrouw was overleden, heeft aan de „vereeniging tot bescherming van moeders" een mil- lioen mark geschonken. Er is sinds geruimen tijd on- eenigheid tusschen de verschillende bestuursleden, maar nu zal de ruzie wel spoedig bijgelegd worden INSUBORDINATIE OP EEN OORLOGSSCHIP. Reeds eenigen tijd, zoo vertelt een Italiaansch blad, waren de matrozen aan boord van het Italiaansche oorlogsschip Almalfi opgewonden tengevolge van het gedrag van den vice-commandant. Uit wrevel hebben zij verscheiden stukken geschut tot onbruikbaarwor- dens toe beschadigd. Terwijl een officier als vermoede- lijken dader een matroos wilde arresteeren, probeerde een ander een brief in te slikken hetgeen echter bij tijds gemerkt werd. De brief was gericht aan den eommandant en bedreigde met vernieling aan boord, indien de vice-commandant niet op staanden voet overgeplaatst werd. MOORDENARES GEVAT. De negentienjarige moordenares van een scharen slijper in het Spreewoud is te Saarlouis, waar ze zich reeds als kelnerin verhuurd had, aangehouden. Ze ont kende aanvankelijk alles, maar viel spoedig door den mand. Voor haar aanhouding was 600 gulden uitge loofd. ÓP ENLU 011T-S AM ENKOMST VR IJ ZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Omtrent de op 5 Mei (Hemelvaartsdag) te Ileiloo te houden „Openlucht-Samenkomst" van vrijzinnig- godsdienstigen in N. Holland, kan voorloopig worden meegedeeld, dat zullen spreken ds. Reijnders te Amsterdam: Legt godsdienst in der kind'ren hart. Ds. van der Brugh van Westwoud: Wie maakt u wat wijs? Ds. Bakels van Haarlem: Achter de natuur schuilt God. C. Stumpehius (hoofd eener openbare school te Helder) Durft getui gen! Ds. de Jonge van Andijk: Geloof?... als ge maar goed leeft. Ds. Bax van Santpoort: Wat onze provincie bezit en mist. GEHEELONTHOUDING. De Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, afd. Alkmaar, zal Zondag 17 April a.s., haar winter-compagne sluiten, met de opvoering van 't propagandastuk van J. Haarsma Jr., genaamd „Z'n eenige Jongen." Daarna zal worden opgevoerd „Fancy-Fair" (Liefdadigheids-Kermis) en „Wij zijn lieden in nachtgewaad." De entrée is zoo laag mogelijk gesteld, opdat een ieder er gebruik van kan maken. Een bal zal den avond besluiten. DE PIANOLA-PIANO. Aan het verslag (voorkomende in de Alkmaarsche Courant van j.l. Donderdag) over de expositie der Pi anola's en Pianolapiano door de heeren Gebr. Span jaard in de bovenzaal van de „Unie" eenige dagen ge leden gehouden, kunnen we nog het volgende toevoe gen. Door verschillende gepatenteerde verbeteringen i: de Pianola op het hoogste standpunt der speelappara ten gekomen, en is het bij eenige routine mogelijk de moeilijkste ,ingewikkelste muziek op werkelijk musi- kale wijze ten gehoore te brengen. Door de „Themodist" is men in staat elke toon te accentueeren en de inrichting der „Metrostijle" geeft den speler een zeer betrouwbaren leiddraad voor ar tistieke voordracht. Vooral de uitvinding die den speler in staat stelt eene melodie goed te doen uitkomen, ook al is die me lodie omrankt door allerlei begeleidende toonfiguren is een zeer belangrijke vooruitgang op het gebied der Pianola. EEN ROUND-IIAY-OORDEEL. In de te Leeds verschijnende Sports Echo geeft een der leden van de Roundhay A. F. C. een verslag van het Paaschreisje in ons land. Met het begin-kopje „eenige nuttige wenken voor de Hollanders", maakt het staatje aan het einde, lee- rend, dat de Engelschen in de vier ontmoetingen 3 doelpunten, de Hollanders 7 behaalden, een eenigszins vreemd effect, dat onwillekeurig doet glimlachen. In bijzonderheden gaat het verslag dan ook niet, het is heel algemeen gehouden en de ontmoetingen zijn niet afzonderlijk behandeld. De schrijver roemt de gastvrijheid, welke den Engelschen in ons land ten deel viel en de vriendelijkheid van de bewoners der be zochte steden. Hij verklaart dat de stijl van het voetballen der Hollanders groote overeenkomst vertoont met die der ,New-Castle United". De Hollanders werken niet veel met hun gewicht en zelden ziet men oneerlijk spel, men krijgt, zegt de schrijver, den indruk dat het voor den Hollander iets verschrikkelijk onaangenaams is, een aanmerking van den scheidsrechter te moeten hooren. De scheidsrechter heeft een gemakkelijke taak, de spelers maken hem opmerkzaam op fouten die hij niet ziet het zou de Engelsche sport ontzet tend veel goed doen als deze methode werd gevolgd maar aan den anderen kant mag men, waar zijn taak zoo gemakkelijk is, meer van hem verwachten dan hij te zien geefthij is lang niet vlug bij zijn beslissingen en laat deze zeer dikwijls afhangen van de grensrech ters. De Hollandsche spelers schieten slechtgeef de Engelsche voorhoede dezelfde posities vóór de goal, met de verdediging in een hopelooze verwarring, en het maken van een goal is voor hen kinderwerk. Maar de Hollanders aarzelen te veel vlak voor de goal, met het gevolg', dat de achterhoede gelegenheid krijgt red dend op te treden. De voorhoede is het beste deel van het elftal, de kee per is ook zeer goed, maar de half-backs hebben veel te leeren. De toeschouwers verdienen, zegt de schrijver, een woord van lof voor hun sportlievendheid. Zij zien na tuurlijk graag dat hun eigen landgenooten winnen, maar zij erkennen en waardeeren ten volle het goed werken van de Engelschen. TEEKENING VAN DE KAASMARKT. In het laatste nummer van de Graphic vinden we een teekening van F. de Haenen van onze kaasmarkt, waarop vooral duidelijk uitkomt, welk een opeenhoo- ping van wagens er Vrijdags aldaar soms plaats heeft. Deze teekening is meer natuurgetrouw dan een twee tal andere van denzelfden teekenaar, waarop hij boe rinnetjes in vol ornaat laat kaasmaken. Evenwel de Engelschen tvorden weer eens herinnerd aan de bezienswaardigheid van Alkmaar, en dat kan nooit kwaad WEEKBLADEN. „Pak me mee" geeft in zijn nieuwste nummer als voorplaat een mooi portret van den minister van Staat mr. Asser, aardige kiekjes, o.a. het permanent bureau der internationale geneeskundige congressen te 's-Ha- ge; de eerste steenlegging van het koloniehuis te Eg- mond aan Zee; het bestuur der vereeniging „Ter wille van het kind;" interessante kiekjes van tatoueeren, verder nieuws op sportgebied, enz. „De Revue der Sporten" heeft op het titelblad ëen foto van de prijsuitdeeling bij den Korfbal, welke Zondag 1.1. te Utrecht plaats vond; D. E. V. van Am- Sterdam de winners in den Korfbalwedstrijd te Utrecht; een reeks kieken over paardensport; over hockey- en korfbal-sport; de wedstrijd KampongR. A. P., een biljart-wedstrijd te Groningen, enz. „De Prins" geeft allereerst het portret van mr. II. A. Lorentz, de explorateur van het Sneeuwgebergte op Z. Nieuw-Guinea, verder een oude stadswijk te Am sterdam, die vermoedelijk verdwijnen zal, tooneeltjes uit Carré; schilderijen van Hendrik Leijs; de ramp te Miilheim, enz. AGENDA. ZATERDAG Gymn.-ver. „De Halter," asp.-sid. 8uur, I*den- Mannenkoor „Excelsior," repetitie, S1/* uur, Dili gentia. Jong Nederland, lezing 8 uur, kleine zaal Harmonie. Toynbee-Vereeniging, Gezellige Bijeenkomst, 8 uur, bovenzaal Unie. Alkm. Tooneelver., 8 uur, bij v. Twisk. Gem. Koor „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, café Central. ZONDAG: Typografenbond, lezing, 101/2 uur, café Central. MAANDAG: Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," extra repeti tic, 73/4 uur, Diligentia. Schaak- en Damclub V. V. V., 7 uur, café Scher merhom. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gyrnn. Ver. Tumluet, oefen. 7.15, Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd., 810 uur, ?t Gulden Vlies. DINSDAG: Zangv, „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Ohr. Zaugver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ofer. Schooi Arb. Datn- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts." Geheel-Önthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. WOENSDAG. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie 73/i uur, Diligentia. Qvmuastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 67-71/*, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/a81/, uur. Heeren van 83/49s/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Kegelelub „Zou er kans zijn," Diligentia. Gem. Koer, „Zanglust," 71/, uur. Gymn.-ver. „De Halter", ledenafd. 89 uur, adspir. afd. 910 uur, 't Gulden Vlieg. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 81/* uur. Qymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 56*/4 uur. Jongens, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straet, Vereenigde Zangers, rep., 8 uur, Diligentia. Alkmaarsch Strijk-orkest (dir. J. H. Oushoorn) repetitie, 8 uur, 't Gulden Vlies. Liefdadigheid naar Vermogen, algem. verg'., 8 uur, Proot. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZONDAG tot en met WOENSDAG: Scheepmaker's Bioscope, 's avonds 8 uur, Diligen tia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 April. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 761.8 te Valentie. De laagste stand van den barometer 741.2 te Hapa- randa. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 10 April). Meest matige noordelijke tot westelijke wind, ver anderlijke bewolking, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. De hooge druk in het westen is nog iets toegenomen met hoogste barometerstand over Ierland. De depres sie, die gisteren in 't noorden lag, is nog veel in be- teekenis toegenomen en heeft haar kern over den Bot- nischen Golf; ook in Schotland daalde daardoor de barometer. Ook in het midden is de luchtdruk afgeno men en is onder invloed van dat laag in Z.-Frankrijk weer veel regen gevallen. Bij toenemende bewolking is de wind bij ons naar West teruggedraaid; de kans op regen is daardoor grooter geworden. M. MARKTBERICHTEN. HOORN, 9 April. T*rwo f 6 60 h 8.50, re#g« f 0.— a 0.—, gerat f 5.— k 6.26, haver f 3.25 k f 4 25 witte erwten f k—groene dite f 10.ii f 14.graawe f 18 a 26, vale f a bruine bojnan f 10,50 a 15.50 karweizaad f 15.— a 15.25, tnoztardzaad f 24.50 a 25.50, paarden f a 261 koeien f 40 a 230, 441 schapen f 18.a 26.—, lammeren f 0.a 0. 117 kalveren f 9.— a 25.—, 0 varkens f 0.a 0. ZiUgsn f a 144 biggen f 7,a 13.0 kippon f 0.— a 0.kipeierea f 3.— a 0.—, eend eieren f a 2400 kop boter 575 625 ct. ALKMAAR, 9 April. Aangevoerd 7 paarden 75 a 300, 31 koeien en ossen f 130 a 265, vette kalveren f a per Kg. a ct., 265 nuchtere id. f 6a a 22, 378 magere schapen f 18 a 33.vette scha pen f a 4 lammeren f 6 a 8, vette varkens a ct. per Kg., 105 magere varkens f 20 a 31, 142 biggen, 10 w., f 11.— a 17,50, 3 bokken en geiten f 3,— a 8.14 kleine bokjes f 0.50 ft f 0.75. 3687 kop boter, hoogste f 0,70 middelste 65laagste f 0.55 per kop. Eieren f 3.a 3.75 per 100 stuks, eenden dito f 3 50. BR. OP LANGEND. 8 April Blosmk, 2a a. f rsassn id. f 0.— a 0, raad* f 2.00 a 9 00, gele f2. a f 10.29, witte f 1.50 a 3 75, uien f 1 30 a 1 60. NOORDSCHARWOUDE, 8 April. Rsodekoel le «oort f 10.a 11.60, 2e soort f 9.00 a 9.75, kleinere f 2.50 a 6.—, g®le le aoort f 10.— a 12 2e soort f 8. - a 9.—, kleinere f 3 a 6,—, witte le soort f 3.75 a 4 25, kleinere 2.a 2.75, taaie gele kool f 9.— a 12.kleinere f 3.a 6.Uien t 1.75 a 1.86. Afalatrvereeniging BEEMSTER PURMEREND en OMSTREKEN. Op de afslagmarkt werd heden verhandeld 31 mand spinazie 39 k 52 cent per dubb. mand. Sla f 3.00 per 100 krop, Selderie 4l/2 eent per bos. Handel vlug. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam, O 12—13, Alkmaar. Koers van pCt 2i/s 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4l/2 Staats] eeningon NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. J apan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e m. Iwang Dombr. Financ. en Industr. ondernemingen Nationale Hypotheek Bar.k pCt. 4 Noordhollanclsch Gronihrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aa- d. div. Barge en M orman Cultuur Vorsteulanden Winstbew. Westersu ker A'dam Deli A'dam Langkat Idem prei. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon Mij. t. expl. v. Petr leum Moeara Ei im Sumatra l'alembang Perlak Petroleum-Mij Zuid Perlak Redjang cbong Grert Cobar Amalgamated Copper Cy. Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik Stoomv.-Mij. Marine Comm. Preferent Mariuebonds pCt 41/2 Peru Comm. aand. div. Prefereut Spoorwegieeningen. IIoll. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsepoorw Deli spoorweg AMERIKA Atch. Top. Cert. v. Couverr Bd pCt. 4 Denv. en R Gr. Cert. Aand. dir. Erie Comm. Kansas City South. Com. pref. Mis K Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v, Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash Comm Rock I'land Comm. POLEN, Warschau Weenen RUSLAND Wladikawkas 18S5 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred. 3 Antwerpen 1887 21 9 Theiss 4 Staatsleening 1860 5 1864 5 8 Apr. 9 A; r. 751/s 98 103l/4 503/, 95i/8 95i/s 88 98i/2 87% 941/g 101 98i/s 187i/8 133 181 185.— 159 586 223 288 75 9'Vs 599 470 441/s 251 93 343 405 516i/j 2461/2 196 148 182i/3 973 123 76 86 641/4 160 6% 20 66 12 391/2 83 88 216 113V8 1101/s 41 293/4 36 681/4 407/8 45 1031/s 273/4 125 188 217/is 4611/m 1291/s 891/4 BELGIË. HONGARIJE. OOSTENRIJK RUSLAND Koers van het geld. Prolongatie 41/i Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen onver anderd. Tabakken stil. Oliewaarden iets beter. Cultu ren in vaste stemming. Mijnen opgewekt. Amerika opende flauw, het verloop was kalm en het slot prijs houdend. 1081/ie 103 981%, 161 176 4561/8 pOt. 75i/8 5ö3/4 671/2 88 98i/3 877/8 4871/8 130 181 137.50 215 293 74 96 594 470 441/2 2551/s 92i/s 522 248 196 1471/s 1821/2 960 122 74 841/s 631/4 147 6V2 19Vs 66 117/8 807/4 1121/16 Hl1/» 407/8 297/8 357/4 68 397/8 447/s 102 27 1281/4 185,4 21 453/s

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2