DE BREUK. C.VERHEÜS, Uurwerkmaker, Bouwterrein VERZEKE Algemeene Paarden- en Vee- Verzekering Maatschappij, Openbare Verkoop Banden BIJ 1 T E ifL A N 1). JIM JIMMING. Vraag en Aanbod. ADVERTENTIE N, REPARATIE-INRICHTING. aan den Wester weg, Nassaulaan en gmonderstraat. Agent: de Heer JAN DAM, Be'gerhoutAlkmaar. Hoofdagentde Heer Ji» HELDER, Schermer hom. op VRIJDAG 15 APRIL MO, Gemoogde Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. zijn alieen echt met ölT Handelsmerk. Nierkwalen zijn gevaarlijk .Eene zeer schoone uitvinding en een wel doende arbeid. De Heer A. CLAVERIE de beroemde specialist van Parijs op diens doortocht in Holland AMSTERDAM, Zondag 17 en Maandag 18 April, Hotel Krassapolsby. ALKMAAR, Dinsdag 19 April Hotel Toelast. - ACHTERSTRAAT B 21 - 1st® Huis vanaf d» SCHAPENSTEEG. - - EERSTE KLAS - - Accurate regeling. Degelijke garantie. Te bevragen bij A. G. DEN BOESTERD, Toussaintstr. 9. Uw drachtige merriën en runderen tegen het gev«.r- \\T E H P E N hjke risico van OPGELICHT TE ZWOLLE. Gevestigd te 's-ORAVENHAG?, tegen vaste premiën van f 1,25 per f100. met 80 pCt. schadevergoeding. Nadere inlichtingen verstrekken onze agenten. LINTHOUT, Directeur. te HARGEN (gem. Schoorl), des v.-ormJddsg9 10 uur, vun de volgende strand- vonderijgoëderen 1012 mijnstukken, lang 2 75 M. 120 mijnstukken, zeer lang 800 battings, verschillende afmetingen. 60 platen 140 schroten. 300 korte dennepalen, benevens eenige breels. feu en bedrukt. Daarnaast niet te vergeten de half- gereede japonnen, die men van af het eenvoudigste geborduurde batist tot de prachtigste kant toe kan verkrijgen en die men met weinig moeite zelf kan af maken. Zeer modern zijn de Turksche patronen, waarover men, wanneer ze erg hel zijn, tule of chiffon aan brengt. Bij de tailor-made-eostuums treedt het korte jacqetje en bij de Fransche toiletten de geplisseerde Pierrot-kraag op. Bij de hoeden spelen bloemen als garneering een be langrijke rol. Naast de groote klokhoeden, die even als in vorige seizoens weder geheel naar beneden of op zij opgeslagen gedragen worden, zijn turbanhoeden en toques in de mode. De meest geliefde kleur bij hoeden is blauw, in alle tinten. Tn den eeuwigen kringloop der mode zijn wij weer bij een nouveauté aangekomen, waarover zich reeds onze grootmoeders verheugden, toen zij jong waren. Do toonaangeefsters in de mode zijn er weer toe be sloten, dat de toiletten met uitgesneden halsen ver vaardigd moeten worden. Dadelijk na dit besluit zijn ook de zwart-fluweelen halslintjes weer op den voor grond getreden, die zich er zoo bijzonder toe leenen, de teere kleur van den hals tot haar recht te doen ko men. Wie herinnert zich niet deze linten en de men, die zij droegen. De lange, zwarte einden, die van achteren langs den hals hingen en soms zoo lang waren, dat zij op den rug fladderden, spraken in zulk een duidelijke taal, dat men er natuurlijk verschillende namen voor uit dacht. Suivez-moi! (volg mij) noemde men ze, als men zich deftig wilde uitdrukken. Minder voornaam uitge drukt zeide men „Vrijerslintjes", maar niettegen staande den spot, die deze namen verrieden, werden de lintjes door jonge meisjes van alle kringen gedra gen. Weliswaar was het eene lintje mooier dan het andere. Sommigen bezetten de lintjes met bloemen, met steentjes of paarlen en borduurden ze. En voor al les mochten aan de einden op den rug, de pompoens niet ontbreken. Voorloopig evenwel treedt de mode bescheidener op, de lintjes sluiten alleen maar om den hals en hebben geen fladderende einden. IS DE ROOBE ZEE ROOD? Duizenden reizigers, die de Roode Zee hebben zien, hebben het water daarin nauwkeurig gadegesla gen, zonder te kunnen begrijpen, waarom men spreekt van „Roode" Zee. Het is doodgewoon water. Bij bij zonder stil weer evenwel komen er verschijnselen voor, die den naam volkomen rechtvaardigen. Vlak aan de kust, vooral in de bochten, is het water van de zee dan met een roodachtig waas bedekt, zoodat men den indruk krijgt of de schepen door bloed varen. Dit zeldzame verschijnsel wordt teweeggebracht door een mikroskopisch klein plantje, dat in kolossale massa's en daarbij dikwijls nog in rottenden toestand in het water voorkomt. Ook aan de Indische kusten heeft men deze kleurverandering van het water waargeno men, eveneens eenige jaren geleden bij Rhode Island in Noord-Amerika. De plantjes waren daar bij zulke massa's aanwezig, dat het water ondoorzichtig werd en het rotten verspreidde zulk een verschrikkelijken reuk, dat de visschen bij duizendtallen stierven, een verschijnsel, dat in de Roode Zee ook dikwijls wordt waargenomen. ONZE ZANGVOGELS. Wanneer einde April of in het begin van de Mei maand onze gevederde zangers weer uit hun Zuidelijk verblijf zijn teruggekeerd, dan bereiken de natuurcon- eerten in veld en bosch weer hun hoogtepunt. Overal op de aarde en in de lucht wordt gejubeld en getire- lierd in allerlei tonen en slechts weinig uren per dag gunnen de onvermoeide zangertjes hun stemmen rust, Wie echter de verschillende concerten op zijn mooist wil hooren, moet heel vroeg opstaan, want vlak na de nachtrust zingen de vogels het allermooist. Het is interessant om te hooren, dat het gezang niet op een bepaald uur of met zonsopgang, maar dat iedere zan ger op een anderen tijd begint en hieraan zoo beslist vasthoudt, dat men er op af kan gaan als op een hor loge. De primadonna ouder de gevleugelde zangers, de nachtegaal, laat alleen in den nacht haar verruk kelijke tonen hooren, zij is solo-zangeres en neemt aan het algemeen concert geen deel. De vogel ,die in den morgen de reveille blaast, is de levendige vink, wiens gezang even voor twee uur begint. Van twee tot half drie laat de grasmusch zijn tonen hooren. Van half drie tot drie uur hoort men overal op het veld de ka rakteristieke slag van den kwartel, wiens pik, pik, pe- rik in verschillende tonen voorkomt. Van drie uur tot half vier begint de rood-buikige grasmusch met zijn melodische trillerstudiën, van half vier tot vier uur weerklinkt het luide fluitgezang van den zwarten merel, die gewoonlijk van de top van een boom of een hooge struik zijn lied de wereld inzendt, maar het menigmaal onderbreekt door schrille waarschuwings kroten, wanneer iets ongewoons, bijv. een sluipende kat, een vos of een jager de opmerkzaamheid van den vogel trekt. De koolmees doet van half vijf tot vijf uur zijn schril geroep hooren en kort daarop, van vijf uur tot half zes begint de onmuzikalische straatjon gen onder de vogels, de grauwe musch, zijn getjilp, waartusschen door hij zoo krijscht, dat het voor een fijngevoelig gehoor niet aan te hooren is. Dan is het concert in vollen gang, ook van de vogels, die niet zoo iast aan een bepaald uur hechten. „Ah." En daar de zwijgende man mijn nieuwsgierigheid niet bevredigen wilde, vroeg ik verder: „In zaken?" „Well, sir, wat anders?" En zijn mond vertrok zich tot een grijnslach, dat wil zeggen: de gedachtenstreep werd naar beide kan ten een eindje langer. Toen ik hem ten slotte uitnoodigde een flescli wijn met mij te drinken, waarbij hij de conditie stelde, dat het een merk zou zijn dat een gentleman uit het vrije Amerika met goed fatsoen zou kunnen drinken, werd hij een weinig mededeelzamer. Bij het wijn drinken liet hij mij met een lachend gezicht een courant zien. Hij wees op een bepaalde plaats en zeide: „Lees u dat eens." Ik las. Het was een van die gewone courantenberichten, dat in een nest bij New-Orleans een oude vrouw woon de, die 110 jaar was en 24 kinderen had, die allen nog in leven waren. Natuurlijk waren al die kinderen al menschen op leeftijd en met kinderen rijk gezegend. En de verdere afstammelingen bereikten het respecta bele getal van 1099. Ik gaf den Yankee de courant terug en zeide: „Eigenlijk te veel zegen." „Ja", zeide Jim Jimming, zich achter het oor krab bend, „ik heb ook al gedacht dat het moeilijk zou zijn al die menschen te verzorgen." Ik keek hem verrast aan. „Maar voor u toch niet. „Jawel, sir, jawel." Hij keek mij zoo radeloos aan als moest hij werke lijk die vijf of zes generaties voeden en verzorgen. „Aha, bent u philantroop Een onuitsprekelijk minachtende blik trof mij. Toen schoof hij zijn stoel wat dichter bij en zeide: „Kijk eens, ik ben op weg daar naar toe om die hee- le bende te engageeren. Ik wil ze dan tegen entree tentoonstellen. Maar de verzorging, de verzorging. Die wordt mij te duur. Wanneer ik daar maar raad op wist." Met dergelijke plannen liep Jim Jimming rond toen ik hem leerde kennen en toen ik dat wist, wilde ik z'n geschiedenis wat nader leeren kennen. Jim Jimming was als jongen al een ingenieuze kop. Hij wist uit alles wat te slaan. Hij betreurde het zeer dat zijn grootmoeder in plaats van een niet twee bochels had, opdat hij haar kon tentoonstellen ,en toen zijn eigen broertje mismaakt ter wereld kwam, pro beerde hij zijn vader op het voordeelige van die om standigheid te wijzen. Hij kon hem verkoopen Toen hij acht jaar oud was gebeurde dit: Jim toon de wel vroeg zijn handelsgeest en zijn gevoel. Als twaalfjarige jongen maakte hij gebruik van de gelegenheid een onderwijzer, op wiep hij bijzonder ge teld was, in een eenzamen leegen stal op te sluiten en de deur flink dicht te maken. En toen ging hij op straat staan en schreeuwde: .Heeren en burgers1. Ik kan jelui iets laten zien wat je nog nooit gezien hebt. Een aap die precies op een mensch gelijkt, in vrijheid gedresseerd. Spreekt en danst precies als een mensch. Entrée 10 cents per Een Op een Mississipiboot heb ik hem leeren kennen. Hij trof mij door het eigenaardige van zijn verschij ning en zijn optreden. Een echt, energiek Yankeege zicht, glad geschoren, met trouwe, heldere oogen en een hoog, krachtig voorhoofd. Zijn glanzende cylin der stond gewoonlijk achter op zijn hoofd en nooit zag ik zijn schedel zonder die bedekking, onverschillig of hij op het dek stond, in het eetsalon of in zijn hut was. En wanneer zijn duimen niet in de armsgaten van zijn vest staken, dan waren zij in zijn vestjeszak ken te vinden of anders zeker in zijn broekzakken; er gens anders nooit. Ik geloof dat hij ze er de laatste vijftien jaren maar een keer of drie heeft uitgenomen, namelijk telkens wanneer hij na een verkiezing naar het Witte Huis te Washington ging om naar recht en plicht „zijn" President de hand te .schudden. En bijna angstwek kend zag zijn mond er uit onder zijn sterk gebogen neus. Niets dan een lange gedachtenstreep zonder vorm of kleur. Een goede vriend met wien hij veel praatte noemde hem Jim Jimming en daardoor weet ik hoe hij heet. Hij zelf heeft zich nooit aan mij voorgesteld, ofschoon ik, door belangstelling in dezen niet heel aardigen man gedreven, meermalen een gesprek met hem aan knoopte en hem ook mijn naam genoemd heb. Hij heeft me daarbij aangekeken als een koning en „well sir" gezegd. Maar ik liet me niet afschrikken en kwam ten slotte wat meer van hem te Weten. „Op reis naar St.-Louis?" vroeg ik hem eens, naar het Zuiden wijzend. Hij knikte en zeide niet anders dan: „Verder," „New-Orleans „Daar dichtbij." nooit gezien. Dat is geld waard. Die oude leelijke negervrouw zal mijn geluk uitmaken. En zij kan toch niet eenwig leven. Als ze het maar lang genoeg uit houdt, tot ik er mijn geld mee gemaakt heb." De man van gevoel soebatte den dokter eiken d zijn vrouw te ontslaan. Hij kon bijna niet wachten een begin te maken aan zijn zaken. Eindelijk was hij zoover. En toen begon zijn reis door het land van de sterrenbanen en overal drong het volk om voor 25 cent dit natuurwonder te zien. Binnen drie jaren was hij een rijk man. „En is uw vrouw nu dood?" vroeg ik, beproevend een medelijdend gezicht te zetten. „Mijn vrouw? Die leeft daar ergens in Alabama Die vervloekte negerin. Ik heb wat ergernis beleefd met dat wijf, dat wel de grootmoeder van de duivel leek. Denk u eens, sir. Daar komt me die geweten looze vrouw op den inval de witte plekken van haar huid zwart te laten worden. Daar is niets aan te doen, zeide de dokter, dat is een natuurproces. De duivel hale die natuur, die mij mijn heele zaakje bederft. Ik verlangde, dat hij haar weer opnieuw zou operee- ren, opdat ik een nog hoogere entrée zou kunnen vra gen. Maar de ellendeling weigerde dit, evenals an dere doktoren, ofschoon ik ze duizend dollar bood. Die kerels hebben geen verstand van zaken." „En betaalt u haar nu pensioen?" „Waarachtig niet. Waar houdt u mij voor? Van haar af ben ik. Ik verlangde echtscheiding, aange zien mijn vrouw aan de voorwaarden, waaronder het huwelijk gesloten was, niet meer voldeed." „Prachtig." „Jawel, maar geen rechter wilde daarop de echt scheiding uitspreken. En toen maakte ik korte wet ten met haar. Of je onderwerpt je aan een operatie of je stemt toe in een scheiding, als je althans niet wilt, dat ik persoonlijk de operatie doe. En dat heeft indruk op haar gemaakt, want zij gaf er de voorkeur aan te scheiden. Ziehier, mijnheer, zoo heb ik mijn fortuin gemaakt en haar mij van den hals geschoven." Hij keek mij daarbij zoo triumfeerend aan als ver wachtte hij een warm compliment. Zoo leerde ik Jim Jimming kennen. Wie weet wat hij verder nog heeft uitgevoerd. Van één ding ben ik overtuigd: als hij ooit aan de galg moet, zal hij alleen daarin toestemmen onder conditie dat het geëerde pu bliek uitgenoodigd wordt tegen een dollar de persoon persoon. De voorstelling zal dadelijk beginnen, dergelijken aap hebben jullie nog nooit gezien." En er waren werkelijk eenige nieuwsgierigen, die het wonderdier wilden zien en hem tien centen be taalden, waarmee Jim met de looppas verdween. Maar nietteegenstaande zijn handelsaanleg wilde hem toch eigenlijk niets goed gelukken. Hij bleef al tijd een arme slokker. Een maal dacht hij zijn geluk gevonden te hebben. Dat was toen een zeer zeldzame operatie aan zijn sche del moest gebeuren. Men had hem gezegd1, dat hij na korten tijd sterven moest, als de operatie niet werd ge daan, maar ook dat de operatie er op of er onder zou wezen. Lang bedacht hij zich niet. De waarschijnlijk heid van slagen bedroeg twintig procent. Doe ik het niet, redeneerde hij, dan ga ik er zeker mee heen. Vooruit dus. Maar zijn zin om uit alles wat te slaan, verliet hem ook nu niet. Is het een gevaarlijke operatie?" vroeg hij den dokter. „Ja." „Ook een zeldzame?" „Ja." „Dus interessant voor anderen?" „Ongetwijfeld." jüc- oogen begonnen te glinsteren. Ali right. Dan maakt u dag en uur van de opera tit. bekend en noodigt de menschen uit om te komen ijken.... Een dollar de persoon.... De opbrengst deelen we samen." J im was uiterst verontwaardigd dat de onpractische man van de wetenschap op zijn genialen voorslag niet wilde ingaan. Zooals de kennismaking op de Missisipiboot mij leerde, was de operatie gelukt. Maar het verblijf in het ziekenhuis had hem op een idee gebracht, dat hem later dan toch de grondslag van zijn fortuin was ge worden. Hij had ontdekt, dat op die plaats de gelegenheid was, abnormaliteiten te zien en daarop speculeerde zijn menschlievend gemoed. Hij moest absoluut wat hebben wat hij anderen menschen tegen geld kon la ten zien. En Jim had geluk. Op een dag werd een oude, dikke negervrouw binnengebracht, die bij een brand vreeselijke brandwonden had gekregen. Jim vermoedde niet, dat dit zijn geluk zou worden. De dokter verklaarde dat het ongelukkige schepsel zooveel van haar huid, vooral in haar gezicht, had ver loren, dat zij onmogelijk langer zou kunnen leven. Wanneer het lukken zou iemand te vinden die van zijn eigen huid stukken zou willen laten afnemen, die dan op het lichaam van de negerin overgebracht zou den kunnen worden, dan zou zij gered kunnen worden. Maar onder haar familieleden en rasgenooten was er niemand, die haar dien liefdesdienst wilde bewijzen, en dus zou zij ten doode gedoemd zijn geweest, wan neer de dokter niet op een lumineus idee was gekomen. Baat het niet, zoo schaadt het ook niet. Zij zou toch verloren zijn. Hij liet zich een varkentje brengen en van dit dier, dat zich absoluut niet bewust was wel ken liefdesdienst het ging verrichten, nam de dokter zooveel huid als noodig was voor de negerin. Met ademlooze spanning volgde Jim dit interessan te proces, dat prachtig lukte. Den volgenden dag, toen het zeker was, dat de negerin in leven zou blij ven, kreeg hij een schitterend idee. Den derden dag was het heslist. Gekleed met hoogen hoed en rok ing hij naar de zieke toe en vroeg haar in weinig woorden zijn vrouw te willen worden. Het duurde vrij lang voor de oude zwarte dame be greep dat het hem volle ernst was met zijn vraag. En toen begreep zij het nog minder. Maar dat schrikte hem niet af. Hij herhaalde zijn bezoeken en werd in zijn liefdesverklaringen steeds dringender, beloofde haar met de hand op het hart een goed leven, en gou den bergen spiegelde hij haar voor, zoodat de oude, die niets te verliezen had, ten slotte toestemde. Denzelfden dag verscheen de ongeduldige minnaar, vergezeld van een geestelijke en getuigen, en trouwde haar. Geestelijke en getuigen schudden het hoofd. „Laat maar, mijne heeren! Jim Jimming weet wel wat hij doet. Kijk mijn vrouw eens aan. Kijk eens naar haar gezicht. Zwart en wit; een zoo zeldzaam gevlekt exemplaar van het menschdom hebt u nog Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo gevaarlijk, omdat zij zoo dikwijls verwaarloosd worden, totdat de ziekte in een hevigen graad uitbreekt, doordat de zieke zijn maatregelen niet bijtijds nam. Het werk der nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiverheden, die met de urine afge voerd worden. Wanneer deze onzuiverheden in het lichaam achterblijven door een gebrekkige werking der nieren, zullen zij zich ophoopen in die deelen van het lichaam, waar zij zich het gemakkelijkst nestelen kun nen. Zoo zal het urinezuur zich verzamelen in de spieren en weefsels, en krijgt gij last van pijn in de gewrichten en spieren, in de lendenen en zijden, in de Maasstreek enz. De vloeibare onzuiverheden hoopen zich op onder de huid en veroorzaken zwellingen onder de oogen, opgezwollen polsen en handen, dikke voeten en beenen. Neemt Uw maatregelen, zoodra zich de minste ver schijnselen van een nierkwaal voordoen en draagt er zorg voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiverheden geregeld afgevoerd worden. Zon der dat kunt gij niet gezond zijn. Onder de waarschu wende kenteekenen van nierkwalen noemen wijPijn in de lendenen, rheumatische pijnen, bezinksel of gra veel in de urine, pijnlijke urineloozing, pijnlijkheid in den rug bij het ontwaken, slapeloosheid, prikkelbaar heid, waterzuchtige zwellingen, enz. Begint nog heden een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de opgehoopte onzuiverheden berei ken en afvoeren, en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Doordat dit geneesmiddel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zijn wor tels aan en zijn de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam. Let er op, dat ons handelsmerk -de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gij kunt er clan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen, die te Alkmaar ver krijgbaar zijn bij de heeren Nierop Slothouber, Lan- gestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of 10 voor zes doo- zen. Wij zgn zo» gelukkig onzen legers die aan eene b euk, verzakking of onderbuikskwssl en*., lijden, de t gtmwoordsgheid mede te kunnen deelen v*n dan ■srsemden Franschen spesialiit de keer A. CLAVERIE, wiens arbeid en uitvinding zoo seer gewaardeerd zgn hg de Europeafcke medische wereld en die keden *esshouwd wordt als de meester onzer eeuw in feet behandelen van breuken. Diers lsatita apparaat onlangs uitgevonden; hot resultaat van verbeteringen in 20 jaren schtsreenvol- pens aangebracht asn diens eersten model pneuma- iisoheu breukband zonder veer, vermag bij ieder geval van breuk een kr^chtigen en tocb gemakktlgk t« v»r- drggan druk uit te oefenen waaronder de breuk langzamerhand vermindert en zelfs ver dwijnt zonder spoor achter te laten. Wij kunnen daarom ook onzen lezers tn zij cozer lezeressen die aas gemelde kwaal mochten lijden, r iet genoeg radsn zich de buitengewone tegenwoer- 'ighsid van dezen specialist van den eersten rang ten nutte te maken sn hem te bezoeken met do zekerheid dat zg dank sg hem een onmiddaiigke en afdoende erlichtiag vaer hun kwaal zuilen vinder. De heer A. CLAVERIE sal daartoe te consulteeren zgn van 9—4 ure te: L^eit de „befeandt-lmg der Breuk" een werkje van 150 blz. en 200 afbeeldingen dat de Heer A. CLAVERIE 234 Faubourg Saint Martin, Paris gratis en met alle omzichtigheid asn een ieder op aanvrage toezendt. Van 15 regels 25 Cents, bg vooruitbetaling. J, S I M O N, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen, Sehoorsteen- mantels enz. lApruiming van verschillende M*ub*I«n, als KASTEN, ^TAFELS, STOSLEN en SPIEGELS in het meubel- magasgn Fnida-n C 59, Alkmaar. smakelijker glas Bier dan h t beroemde TRAP PISTENBIER Ook per hfclve fleseh verkrijgbaar hij ,J. H. ALBERS, in dsn B er kei der, Verdrenken oord, ingang K&pelpDin. l?en PAKHUIS TE HUUR in d« St. J*cobatra*t. Te bevrrgen Jb. KISTEMAKER, H*kelstra*t 25. J]r biedt zich aan oen nette BURGERJUFFROUW voor assistente in de huishouding of voor hulp in een pension, oek genegen te koken, liefst te Bergen of Eurmoa- aan Ze. Brieven onder lett. D, aan DE ROQIJ's Boekhandel, Nieuwesloot, Alkmaar. ï>n net JONGMENSCII vraagt een ongemeubileerde ZITKAMER, liefst in het centrum der stad. Brieven met «pgave van prgs, bursau dezsr courant, onder lotte? W 149. TMEDELEZER gavmagd voor het „Nieuws *8n dsO 1U- D.g en Alkmsartche Courant", omtrek Spoor- altraat. A r«sSpoorstraat 2. MANDOLIN. Een GEBRUIKTE MANDOLIN te koop. Te bevrsgen Hskelstra&t 7. jM EDELEZER gevraagd voor het „Nieuws van den 1 Dag" en Alkonarscha Courant". Adres: Stati onsweg E 3. ]VU hst voorjsar b'gint, beveelt ondargeteekenda zich beleefd aan voor het SCHOORSTEEN VEGEN. Voor gauw en net werk sal worden zorg gedragen. J. v. i. SLUIS, Gedempts Baanskot Telaf, 111. Bond schappen worden aangenomen bg Mej. Wed. P. Blaauw, Ritse voort. IFe koop een goed onderhouden HEERENRIJWIEL, AdresMiddenstraat No. 14. TWsiend gevraagd een net DAGMEISJE. Adrsa Stationsweg 15. fJAs koop 4 gebruikte RIJWIELEN van 10 tot 25 gulden, w&arbg een met freewheel en terugtraprem. Lindelaan 68. HP e koop een grocte sterke jonge TREKHOND. Ta bevragen Snaarmanslaan 48. YTIOOL icompleet), te koop voor seer lagen prgs. Te bevragen IDkelstraat 7. fFe koop: Een flink HEERENHUIS m»t TUIN. Te bevrsgen bg den bewoner en eigenaar W. VAN STAM, BBrgorsvezf 2. Ijle koenPui* best gewennen KOEHOOI bij W. Z. TEGEL te Bergen (N -H.) Ook een jong PAARD, bruine Merrie, mak ea prachtig io 't tuig loopersde. 17 n zoo goed als nieuwe BRANDKAST te koop, 70 60 X 33 f 25-- Br, onder letter Z 149, bureau van dit blad. ffte koop een zot» goed als nisuwe VOLIERE en een nieuw FORNUIS. (Prijs Ambachtsschool). Te bevragen Geestersingel 38. BIJ DE De Burgemeester van Schoorl, A. J. PEECK,

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6