STADSNIEUWS. JB U1T E A L A N fl. GEMENGD NIEUW DE WAARDE VAN EEN KOMMA. Nos. 5331 14833 en 20184 elk 1000. Nos. 586 10945 en 13386 elk J 400. Nos. 3713 4168 en 188808 elk 200. Nos. 2229 3957 4290 4860 15095 en 18296 elk 100. G 8 in en g d e Mcdcdeallngsn TE NAUWE BOORDEN. .Tan van de Munt roept in de Leeuw. Ot. als volgt een „adieu aan do rolschaats1 toe. daar hij meent dat haar rijk te Amsterdam geindigd is. „Houd je goed in de ballingschap, die je je weldra zult moeten getroosten. Mogelijk kom je' nog eens te- jecht op den Zeedijk, bij een ondernemend houder van een danshuis, die de „horlepiep" en het „Ohassercroi- ser" niet modern genoeg meer vindt voor zijn établis sement. Tn deze dagen van beproeving wordt je ver geleken met de fiets, die ook in zijn eerste tijden vele vijanden had on "thans de gansche menschheid tot vriend. Het is een heele eer voor je, maar een gerin ge troost. Want aan de voeten van een deftig meneer, die haast heeft, en met jou, als surogaat van Mercu- riusvleugels aan den voet. zijn weg bekort, zien we je nog- niet. Eerlijk gezegd hebben we 't nooit erg op je begrepen gehad. Je waart ons te veel namaak! Na maak van het edele reepje staal, dat den mensch ki lometers leert verslinden, maar alleen als hij zich stelt onder protectoraat van het wintersche buiten, met zijn scherpe prikkelende vrieslucht, zijn verre verschie ten en zijn prachtig besneeuwde velden.... Zoo be schouwd ben je eigenlijk een oplichter, o rolschaats en je verdient- niet beter dan ballingschap. Dat betoog zal er bij onze noordelijke lezers wel in gaan. Maar kom er eens mee aan bij een Amster- damseh dametje? Ze zal je schuintjes aankijken en zeggen, dat ze het erg poëtisch vindt, maar dadelijk daarna een weemoedigen trek op het gelaat krijgen. omdat zij nog altijd niet heeft gedaan, wat elke straat jongen en elk dienstmeisje gedaan heeft: gerol schaatst. Voor nette menschen dreigt de rolschaats voorbij te gaan als de komeet van Halley." DE BOLLEND AG. De bollendag te Haarlem was zeldzaam druk. Trams i sporen waren voortdurend overvol. Het. aantal fiet sers en auto's was ontelbaar. De stalhouders hadden geen rijtuigen genoeg. Op de tentoonstelling waren om halfvier reeds 7000 dagkaarten uitgegeven. Het totaal aantal bezoekers wordt op 12000 geschat. EEN LIEFDESDRAMA. E--n bloedig drama heeft zich Zaterdagavond naai de Tel. meldt laat afgespeeld in een woning nabij de Hoornbrug, onder Rijswijk. Een student aan de Tech nische IToogeschool te Delft, jhr. G. v. S.. zoon eener hooggeachte, aanzienlijke familie te 's-Gravenhage, heeft n.l. een dame, mevrouw W., eclitgenoote van een hekend ingezetene van Delft, in het, pension bij Hoorn brug. waar hij kamers bewoonde, met een paar revol verschoten van het leven beroofd, en daarna het moor dend wapen tegen zichzelf gekeerd, echter niet met doodélijk gevolg. Tusschen den student en mevrouw \V„ wier echtgenoot zich juist op 't oogenblik op de thuisreis uit Amerika bevindt, schijnt, naar thans wordt medegedeeld, reeds geruimen tijd een zekere verhouding te hebben bestaan. Volgens de kamerver- Inuu-ster waren beiden Zaterdagavond omstreeks 8 uur samen thuis gekomen. Even daarna hoorde de pensi onhoudster schoten vallen. De ontboden politie vond mevr. W. in bed liggende, badende in haar bloed. Zij was reeds dood. G. v. S. heeft aan de justitie, die nog in den afgeloopen nacht uit Den Haag naar de 1 laats van het misdrijf ging, bekend, op de dame te hebben geschoten. Hij heeft zichzelf een niet levens gevaarlijke wond in de borst toegebracht. Hij is ver voerd naar een zieken in richting in Den Haag, waar hij onder politiebewaking blijft, tot overbrenging' naar het huis van bewaring mogelijk is. De reden tot het plegen van de daad is nog onbekend. Blijkens de nitnoodiging- tot hijwoning der inaugu- reele rede is Dr. Nierstrasz o.a. benoemd tot „hoog leeraar in de leer der verspreiding der dieren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht"! TREINDIEFSTAL. Tn den nacht van Zaterdag op Zondag, na aankomst van trein 48, uit Rotterdam, bespeurde men in het p.istpakketbureel aan het Centraalstation te Amster dam dat een aantal postpakketzakken welke met de zen trein waren aangevoerd, geschonden waren. Ze bleken n.l. opengesneden en daarna weer dicht ge naaid te zijn. Blijkbaar heeft de dief zich onderweg toegang tot den wagen verschaft, heeft daar de zak ken opengesneden, op zijn gemak een keuze gedaan uit de aanwezige postpakketten, de zakken weer dicht genaaid en zich met zijn buit uit de voeten gemaakt, het geleibiljet, bevattende de opgave der aanwezige pakketten verdonkeremaand te hebben, teneinde bij ontjk kking het onderzoek te vertragen. Dit laatste is hem gelukt,.want er zal heel wat tijd ve.lb'open, alvorens men weet, wat vermist wordt. REISLUSTIGE KNAAP. Tn een logement in den Haag' te Rotterdam is aan gehouden een 14-jarige Duitsche knaap A. F. K. B. genaamd, die de ouderlijke woning te Manheiin ont- loopèn was, medenemende 300 Mark. Van Mannheim was hij naar Genua vertrokken en vandaar naar Rot terdam met het plan zich aldaar te laten aanmonste ren. Doordat zijn geld op was viel hij in handen der politie. Hij is naar zijne ouders te Mannheim overge bracht. GEEN JA PANNEEZEN MAAR CH1NEEZEN. Te Haastrecht werd,, zooals door enkele bladen werd vermeld, een boer minder aangenaam verrast, doordat hij een achttal personen in zijn hooiberg vond die hij voor Japanneezen aanzag. Het bleken echter Chinee- zen te zijn, die weggeloopen waren uit het Zeemans huis te Rotterdam en behoorden tot de afgemonsterde equipage sterk 45 man van het benzine-stoomsehip Caddellic, liggende aan de petroleumetablissementen te Fijenoord. Zij waren Vrijdag ten getale van 11 per sonen weggeloopen. Waar de drie anderen gebleven zijn weet men nog niet. Zij zijn weer naar het Zeemanshuis te Rotterdam te rug gebracht en zullen met de eerste gelegenheid naar hun land worden teruggezonden. EEN REDE VAN Mr. HEEMSKERK. L)e Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bood Vrijdagavond in hotel Eunckler te Haarlem een feestmaaltijd aan de Deputaties der Tuinbouwvereeni- gingen en de leden der Internationale jury, terwijl me de aanzaten de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Th. Heemskerk, de minister van Landbouw, Nij verheid en Handel A. S. Talma, de minister van Wa terstaat Regout en de minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen; in 't ge heel ruim 100 couverts. Mr. Theod. Heemskerk, minister van Binnenland sche Zaken, schetste op geestige wijze, hoe uit Bin nenlandsche Zaken het departement van Waterstaat is voorgekomen en het departement voor Landbouw, Handel en Nijverheid, dat dus om zoo te zeggen zijn kleinzoon is. Deze Minister had feitelijk het woord moeten voeren, maar zwijgt, o zeldzaamheid, omdat zijn grootvader aanwezig is. Nog eerder dan aan spre ker was het toegekomen aan den minister van Buiten landsche Zaken om te antwoorden, maar helaas, hij is diplomaat en moet dus zwijgen. Er aan herinnerende dat Nederland zeer vereerd is met het bezoek van zooveel beroemde vreemdelingen, ;;oide spreker dat ons land eenige weinige specialitei ten heeft, de periodes die haar voordeelen heeft, maat niet zeer gracieus is, de costuums waarnaar wij te veel beoordeeld worden en de bloemen, die wel beval lig zijn en die een gave van God mogen heeten. Zij zijn een bron van welvaart, maar ook een goddelijke vonk, die onze vaderlandsliefde aanvuurt. VAN WIERINGEN. Ds. A. I. Reinders, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Oosterland, heeft voor de toezegging van beroep te Oterdum bedankt. Alhier heeft de aanbesteding plaats gehad van ver schillende werken, voor den aan te leggen tramweg WicringenSchagen. lo. Grondwerken, enz., 10 biljetten ingeleverd: Min ste inschrijvers de lie er en J. H. van Rijn en J. van der Vlugt, te 's-Gravenhage en Breda, voor 198.750. 2o. Bereid eiken wisselhout, 7 biljetten: Minste inschrijfster, de firma van Zwaai en Co., te 's-Herto- genbosch voor 37.74 perMs, DAMMEN EN SCHAKEN. Gisteren is te Hoorn een match begonnen van de Hoornsche dam- en schaakclub, die 4 Zondagen zal duren. Het aantal deelnemers is 18, waarvan 6 in de le en 12 in de 2e klasse. Deelnemers zijn opgekomen uit Enkhuizen, Bobel- dijk, Hoogkarspel, Twisk, Spanbroek, Oosthuizen, Blokdijk, TToer-Hugowaard, Schellinkhout, Hoorn, UIT AKERSLOOT. Op Zondag j.l. werd door eenige jongelui een uit voering gegeven in het lokaal van den heer S. Verduin bestaande in voordrachten en zang. Een en ander werd heel goed gegeven en bracht de lachspieren nog al eens in beweging. De opkomst was niet groot, slechts een vijftig per sonen waren aanwezig. De grimeur, de heerïpenburg van Heemskerk had alle eer van zijn werk. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond had ten huize van den kastelein van der Molen te Rinnegom eene druk bezochte vergade ring plaats van ingezetenen uit deze gemeente, ten einde plannen te beramen voor een feestelijke ont vangst van onzen pasbenoemden burgemeester mr. P. J. M. van Sonsbeek. Onze loco-burgemeester, de heer J. Groot, presideer de de vergadering. Nadat, hij den aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, zette hij het doel dezer bijeenkomst uiteen. Daarna werd den vergaderden de gelegenheid gege ven hunne gedachten te uiten. De heer Brouwer steld voor dat de leden van den Raad de feestcommissie zullen vormen, doch de voor zitter merkte op, dat dit slecht zal gaan, aangezien de Raad bij de installatie geen tijd heeft, zich met de leiding van het feest, te bemoeien. Besloten werd daarom dat de Raadsleden geen zit ting in de commissie zullen nemen. Ondertusschen was de heer van der Arend de zaal binnengetreden en vroeg het woord. Deze spreker merkte op. dat het verkeerd is, nu pas zoo'n tragisch geval in onze gemeente heeft plaats gehad, feest te vieren. De voorzitter vroeg de vergadering, of zij 't met den spreker eens waren, waarop eenstemmig „neen" gen ntwoord werd. De voorzitter stelde daarna voor, dat degenen, die tégen het houden van een feest zijn en hier gemist kunnen worden, de zaal zullen verlaten. Alleen de heer v. d. Arend ging weg. Daarna werd overgegaan tot de benoeming- van een commissie. Voor Egmond Binnen werden gekozen de h< eren Brouwer, de Wit. en Beuker, voor Rinnegom de hceren Lichthart en v. d. Molen, voor Egmond aan den Hoef -de heeren Alleman, Holman en de Vries, voor de Meer de heer Ersem. De leden dezer com missie zullen zich nu verder met de regeling der fes tiviteiten bezig houden. Na den aanwezigen dank gebracht te hebben voor hun getoonde belangstelling, sloot de voorzitter de vergadering. UIT HETLO. De ïfuisvlijttentoonstelling, welke gisteravond werd gi -Toten, heeft zich in een flink bezoek mogen verheu gen; gisteren was het getal bezoekers ruim 700. Het publiek toonde zeer veel belangstelling Ln het' ten toon gestelde, dat óver het algemeen veel bewon dering verwierf. I>e 1000 loten zi.jn allen reeds verkocht. KORTE BERICHTEN. - liet Vredespaleis is voor 21/2 millioen verzekerd hij de Maatschappij vau Brandverzekering te Tiel. - Te Zeist brengen particulieren geld hijeen voor «•"tl nieuw postkantoor. - De apothekers te Amersfoort hebben besloten, van 1 Mei af, 's Zondags te sluiten. Een blijft er tel kens open. -- Te Geert ruidenberg heeft een oproeping voor eene onderwijzeres in de nuttige handwerken plaats gehad bij bekkenslag door den gemeente-omroeper. Doordat het tegenwicht der hanglamp naar bene den was gevallen, waardoor de lamp verbrijzeld werd, werd in een woning te Barneveld een kamer in vlam gezet. Een buurmeisje kreeg ernstige1 brandwonden, de drie jonge kinderen, die aan haar zorg waren over gelaten, werden door de toegenselde moeder gered. Tegen een lid van den gemeenteraad van Zeven bergen is een instructie geopend naar aanleiding van een bericht, als zou hij mededeeling hebben gedaan van hetgeen is verhandeld in geheime raadsvergade ringen. Een mijnheer huurde in den Haag een kamer. Enkele uren daarna verscheen er een bediende van een confeotie-magazijn niet een nieuw pak. De heer heeft dit, niet betaalde pak, over zijn kleeren heen aangetrokken en is verdwenen, zonder terug te kee- ren. Te St. Jansteen heeft een tweejarig meisje onge merkt een zoo groote hoeveelheid uit een petroleum- knnnetje gedronken, dat zij aan de gevolgen overleed. Vrijdagavond te kwart over acht, is te Weesp in N. W. richting aan den hemel een vuurgloed waarge nomen, met een kern, van waaruit stralen gingen en vervloeiden. Op dienzelfden tijd werd nabij Weesp een soort van windhoos gevoeld, waarbij een man met moeite staan bleef en een hond bijna in het water wedreven werd. Een nachtwaker te Dinxperlo wilde een fietser, die zonder licht reed, aanhouden. De fietser verdween in de duisternis, achterlatend zijn fiets, welke achter na gestolen bleek. Het heet dat een buitenlandsche maatschappij onderhandelt over den aankoop van 100 TI.A. heide der gemeente Overasselt (N. Br.) om er een vliegter rein voor oefeningstochten en wedstrijden in te rich ten. Een varken van een arbeider te Terband, dat ver kocht en geleverd was aan een slager te Tjalleberd, is 's nachts uit zijn nieuwe hok gebroken en werd ge vonden voor de deur van zijn vroeger hok. De af stand bedroeg ongeveer een uur. - 215 van de 350 wevers bij de firma N. J. Menko te Enschedé hebben hun ontslagname ingediend. De firma heeft de zaak bij de fabrikanten-vereeniging aanhangig gemaakt. Te Harkemë-Qpeinde zou iemand een woning be trekken. De bewoners van dit huisje, G. A. en Klaas- ko v. d. T., hadden evenwel weinig trek dit te verla ten. Toen de toekomstige bewoner Dinsdagmorgen met zijn inboedel herwaarts getogen was, ging het huis in vlammen op. Klaaske Jhad het in brand ge stoken. Tegen een 68-jarige vrouw is door de rechtbank te Winschoten rechtsingang verleend, met bevel tot instructie,, wegens meineed. Ze bleef echter op vrije voeten, omdat geen gevaar voor ontvluchting bestond, zooals de presideift zei, De vorige week geraakte te Zaandam de molen „de Klok" in brand. Men vond een in petroleum ge drenkt stuk touw. Bij de huiszoeking is thans ten huize van iemand te Zaandam een hoeveelheid touw, van dezelfde kwaliteit als voor de brandstichting was gebruikt, gevonden. Tevens kwamen voor den dag een horloge en een lepel, welke herkend werden, als in eigendom te hebben toebehoord aan den heer K. to Zaand&m, bij wien op 30 October 1909 werd ingebro ken. liet onderzoek naar beide zaken inbraak en brandstichting wordt ijverig voortgezet. Te Amsterdam is een 71-jarig mannetje, dat met aanklachten dreigt om er geld uit te slaan, en zelfs valsche aanklachten indient. De officier yan justitie vroeg Zaterdag 45 dagen gevangenisstraf tegen hem, wegens hef doei} yan een aangifte van een strafbaar feit, wetende, dat dit feit niet Is gepleegd, Zaterdagmorgen werd te Ilengeloo (O.) de nach tegaal gehoord. In 1909 berichtte men dat van den 19den, in 1908 van den 18en April. Te Rolde werd een jonge zwarte merelgevangen, 4 u 5 weken oud. Voor den broedtijd was 3 weken noodig, zoodat vader en moeder merel in de koude van midden Februari reeds genesteld hebben. De inbrekers te Zaandam zijn gevat. Een 24-ja- rige kellner en een 19-jarige g-lazenwasscher moeten de inbraak bij mej. lluijgens hebben bedreven, hoewel de eerste ontkende. Zij werden vandaag naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van de justitie ge steld, DE VOORJAARS-'VEEMARKT. Op de markt waren heden aangevoerd 3359 stuks vee tegen 2406 verleden jaar. De handel was goed en de prijzen waren hoog. REDE DOMELA NIEUWENHUIS. Zondagmiddag sprak de heer Domela NipuwenhuL voor de Afd. Alkmaar der Int. Anti-Militaristenyeree niging in de sociotelszaal der Harmonie met het on derwerp „Het Militarisme, een ramp der menschheid," Spreker begon, na opening door den voorzitter, den heer D. A. Klomp, .met er op te wijzen dat de 19de eeuw de vredeseeuw is genoemd, hetgeen gelogenstraft is spreker zou zelfs niet gaarne durven zeggen, dat het werk van den vrede door de 20ste eeuw gedaan zal worden. Herinnerende aan den toestand in de omgeving van het Balkanmeer noemde spreker een oorlog in die stre ken een kwestie van den dag, niemand kan zeggen wat daar, als de oude Keizer van Oostenrijk het hoofd neergelegd zal hebben, gaat gebeuren. Een Oorlog tusschen Duitschland en Frankrijk ligt volgens spreker zoo voor de hand, dat ook dit slechts een kwestie van tijd genoemd kan worden. De tegenwoordige inrichting der maatschappij brengt met zich, dat een hotsing tusschen Engeland en Duitschland niet kan uitblijven. Engeland, dat er al tijd voor gezorgd heeft dat zijn vloot die van twee an dere groote mogendheden kart weerstaan, heeft sinds het jaar 1871 een gevaarlijken concurrent in Duitsch land gekregen. Zeer terecht wordt door den tegenwoordigen Keizer ingezien dat de toekomst van Duitschland op de zee ligt. Duitschland is een gevaarlijke concurrent van En- grland geworden, de tegenstrijdigheid van deze belan gen brengt noodzakelijk een oorlog met zich. De omhelzingen van keizers en koningen kunnen dat niet verhinderen, al die vredelievende verklaringen be- teekeuen niet het minste. De huichelachtige politiek van Engeland heeft zich ook bij de vredesconferentie geopenbaard, waar ze trachtte op te komen tegen de toenemende bewapening en voorstelde het status quo te handhaven, waardoor Engeland haar oppermacht ter zee altijd zou blijven behouden; dat een mogendheid als Duitschland hierop niet inging spreekt vanzelf. De redeneering dat dit alles voor kleine landen als liet onze niets beteekent, is zeer onverstandig, het kan immers niet uitblijven dat wij, omdat wij er zoo tus schen in ligg-en de dupe worden en ook behoort een gecombineerd optreden van Frankrijk en Engeland, tegenover Duitschland ook niet tot d- onmogelijkhe den. Een oorlog tusschen China en Japan, Japan en de Vei-i-enigde Staten is evenmin onmogelijk. Nu is deze belangstelling daarvoor, omdat deze landen zoo ver af liggen, niet zoo groot, men weet echter niet op welke wij/ 1 Europa er bijbetrokken kan worden. De atmos- pliei-r is dus letterlijk opgehoopt met oorlogsstof en van den vrede zal in den eersten tijd niet veel komen. De kaart van Europa, daarvan is spr. overtuigd, zal door velen zeker nog wel anders worden aanschouwd dan zij er tegenwoordig uitziet. Dat alles heeft echter tijd noodig en de 20ste eeuw zal dus zeer zeker ook wel niet den vrede brengen, op verwezenlijking van onze idealen is voorloopig nog niet veel kans. Er daarom van afzien zou te dwaas zijn om van te praten, steeds moeten wij trachten te midden van het volk de kiem voor een betere toekomst te leggen. Wij zijn overtuigd dat de vrede nooit van bovenaf zal komen. De regeerders maken den oorlog, zij hebben er belang bij, toch hebben zij er de macht niet toe; de bankiers beslissen, zij hebben de vorsten, diplomaten en regeerders in hun hand. Daarom is het dwaas om het denkbeeld te opperen dat groote bankiers, fabrikanten en leveranciers voor den oorlog geen geld en waren moeten produceeren en leveren. Dat lijkt wel aardig op papier, maar hun be lang brengt het tegendeel met zich mee. Niemand ter wereld maakt spr. wijs dat een Carnegie, de president van de ijzer en staaltrust, een vredesvriend is. Zeker hij wil wel 10 millioen voor den vrede geven, mits hij er 100 aan de oorlog kan winnen. Dit zeide spr. geenszins om hem in een verkeerd daglicht te stellen, als mensch kan men vredelievend van aard zijn, maar men kan niet anders dan de rol vervullen die iemand is toebedeeld. De minister van financiën kan als mensch een groot voorstander van geheelonthouding zijn, als minister moet hij blij zijn dat de inkomsten van den drank stijgen, daar liij er als financier voor te zorgen heeft dat de begrooting sluit. De vrede moet van onder af opkomen, daarom die nen de denkbeelden Internationaal verbreid te worden. Als de arbeiders gaan inzien, dat zij het in de "Land hebben, misschien is ev dan kans op beterschap. Als men vraagt of dit door dienstweigeren gedaan moet worden dan antwoordt spreker dat geen propa ganda voor de dienstweigering moet worden gemaakt, omdat men voor een dergelijk beginsel geen propagan da maken kan alleen als het voorkomt uit eigen overtuiging is het dienstweigering. Daarom hebben wij, zeide spr., voor de jonge man nen die op zulk eën jeugdigen leeftijd zooveel voor hun overtuiging kunnen lijden, als zijnde jongens van karakter diep respect, bovendien zijn ook wij van mee ning dat een dergelijk voorbeeld, hoezeer wij weten dat ze niet veelvuldig zullen voorkomen, omdat er nu een maal niet zoo heel veel jongens van karakter worden aangetroffen, meer nut zal geven dan welke openbare vergadering ook. De dienstweigering in alle landen besprekende, bleef spreker bij een geval Dusaboren in Rusland eenigszins uitvoerig stilstaan, wees op het eigenaardige dat ook in Zwitserland, het land waai- het volksleger bestaat, L i. de wensch van de sociaal-democraten, waarmede zij hun anti-militarisme meenen mede goed te praten, dat ook daar gevallen van dienstweigering voorkwa men en bracht in herinnering hoe op het anti-miHta- risten-eongres in 1904 de Zwitsersche dienstweigeraar en advocaat, nog wel soeiaal-dernocraat zijnde, er op wees. dat in Zwitserland het leger voor dezelfde diens ten als in andere landen werd gebruikt. (Wordt vervolgd), GECOMBINEERDE VERGADERING. Men verz&ekt ons het volgende te wil!»» mededeelem Toen de afdsding Aikmsar van de S. D. A. P. he loten hs.d esn openbare vergadering te beleggen naa? '.aoliiding van den open brief van den heer Anker, kwam het de afdeeliug Alkmaar van den Baad var. Nel. Ondarw. gewenssht voor, om in diezelfde verga- derir-g van We sijde een spreker ts doen optredan, tea t inde het door des keer Aukes mede zangevsllen -.tar-dpunt van den Band van Nel Oad. iny.sks dfc neutraliteit van het enderwijs, te verdedigen en ten e Mekten. Vauds-.K- de in de advertentie aangskondigds gseombiBeerde vergsdenrg. BENOEMINGEN, D«?r Burg. en Wetka. s^n benoemd s. tot prssidenf-ferondmeBster, ter vervulling der T*c>ture, ontstaan door het overlijden van den koer G. Bsaiert Rzden keer C. Koster, tkans waarne mend-president en tot brandmeester in de vacature, ïüist-sus door net overladen van dan keer P, Messz- lasr, den kstsr 8. Fraijaian, thans onderbrandmeester. b. tot Malknecht aan het Gemeente-slachthuis alkier Jsn de Msjer, thans tijdelijk als zoodanig is functie, CONCERT JULIANADAG. Ter gelegenheid van dan verjaardag van H. K, H. Prinses Juliana, ssl eene muziekuitvoering plrats hebben in den Hout, op den avond vtn 30 April a.s. TIJDELIJKE WAARNEMING. De haer J de Groot, wian met ingang vau 16 April 1.1. een eer vel ontslag is verleend als onder waar aars de 5e Gemeenteschool, zal deze betrekking na gem ld tijdstip tgselgk blijven waarnemen, totd&t in de vacature zsi zijn voorzien. PRIJS GEWONNEN. Hef mannenkoor „Dj Vereenigde Zangen»" onder directie van den bekenden Amsterdamsche koor-diri gent den heer Willem Hespe, dat gisteren iselnsm in de 2 a sfdeeliag mannenkoren saa het door de ver eeniging „Kunst na Arbeid" te Bussum uitgeschreven concsuref, behaalde daar den 2en prijs. Ia den *s avonds daarop govotgden esrewsdatrgd tuaschon den 2sm prijswinnaars v&n de eerste- en da tweede afdesling, werd aan „Da Vereenigde Zangers" met slgemsane stemmen den eote-p ijs toegekend. Bij aankoma' met den laaf Men trein uit Bussum werd s-.au de bekroonde vereeniging een feestelijke ontvangst bereid door den heer Harp, in wiens lokaal de vereeniging hare repetition houdt die de vereeni ging een prachtige lauwerkrans overhandigde. PARADE. Morgen ral ter gelegenheid van den 34sten ver jaardag vaa Z. K, H. den Prins der Nederlanden parade gehouden wasrden op het ashtertetrein der CaietUp school. AGENDA. MAANDAG: Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn, Ver, ïurniust, oefen. 7.15. Gymn.-ver. „De Haloer," ledenafd., 810 uur, 't Gulden Vlies. Arbeiders in Handels-Transportbedrijf, lezing 81/2 uur, Voorwaarts. Slotrepetitie „Nieuw Leven" en Orpheus," 8 uur, Harmonie. OPE N BA RE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG Gecombineerde uitvoering „Nieuw Leven," „Or pheus" en kinderkoor „Zang en Vriendschap," uitslui tend voor kunstlievende leden. SCHEEPSWERF ,,'t HONDSBOSCH." Met goed gevolg is te water geloopen een stalen motorvrachtboot van ruim honderd ton, gebouwd voor rekening der firma F. Winkel en Oomes te Amster dam. Het schip, dat zoowel op snel loopen als op veel la den gebouwd is, zal voorzien worden van een groote „Kromhout" petroleum-motor uit de bekende fabriek van de firma D. Goedkoop Jr. te Amsterdam. Op de ledig gekomene plaats in de fabriek werd ter stond de kiel gelegd van een zelfde type vaartuig, dat weder geheel van staal gebouwd en zoo doelmatig mo gelijk voor de vrachtdienst zal worden ingericht. STAATSLOTERIJ. 3e klasse, le lijst. Trekking van Maandag 18 April. No. 14450 1500. Naar het vakblad Hospital mededeelt, kwam dr. Walter G. Walford, tot de conclusie, dat menige onge steldheid het gevolg is van liet dragen van een te nauwe halsomsluiting-, die de vrije circulatie van het bloed belemmert en op de zenuwen in deze streek een te grooten druk uitoefent. De schrijver heeft zich zelf een weldaad bewezen door zijn boord losser et gaan dragen, want hij schrijft daaraan toe dat hij be vrijd is van hoofdpijn, rheumatiek, congestie en teeke nen van jicht, welke kwalen alle zich vroeger bij hem voordeden. En hij heeft niet alleen bij zichzelf opge merkt, welke goede gevolgen het dragen van een wij dere boord heeft gehad. HET „EEUWIGE" DINER. Twee jaar geleden stierf in Londen zekere heer Bar- nett, die zijn geheele vermogen, dat een millioenbe droeg, vermaakte aan het Londensch schildersgenoot schap ten bate van zijn school. De erflater had aan

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2