STADSNIEUWS. INSTRUCTIE VOOR DEN STADSKLOKKENIST. Ingezonden Mededeellngen. Niets Is lastiger te verdragen dan aambeien. dat Van der Molen Dirkmaat een fooi in z'n handen had gestopt, opdat deze de kool ran beklaagde zou af keuren. Beklaagde brengt in het midden alleen maar gezegd te hebben, dat Dirkmaat geen verstand van kool had. Jacobus Breed, getuige ft décharge, was erbij tegen woordig geweest, toen Van der Molen den 29sten Ja nuari kool kocht van de M. Toen de kool gekeurd moest worden, schoot de keurmeester Dirkmaat er te veel kool uit, waarna er oneenigheid kwam en men wel eens zou zien, wie hot zou winnen. Door den officier, die de beleediging zeer grievend vindt en die geen gevangenisstraf wenscht, daar be klaagde nog een blanco-strafregister heeft, werd 100 boete of 20 dagen hechtenis geëischt. Wordt vervolgd. 6EM FNI1D N1EÜ W S. DIT WIERINOERWAARD. De heer J. E. Schwantje, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd te Sloten (N.H.) Te Haarlem slaagde mej. A. P. Stadt voor het akte-examen L. O. DIT STOMPETOREN. De verpachting van het recht tot het bevisschen van ringslooten en vaarten om en in de Scherineer, voor den tijd van drie jaren, heeft opgebracht 595. In 1907 bedroeg de pachtsom 420. VAN" WIERINGEN. Tot dijkgraaf van den polder „Waard Nieuwland op Wieriugen is benoemd de heer 3L Breebaart Jz., ft- Winkel. DIT EGMOND AAN ZEE. Maandagavond gaf de Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem," dir. do heer de Haan van Alkmaar, voor een vrij goed bezette zaal, eone uitvoering in de concertzaal van den heer J. Halff, ter eere van Prin ses Juliana's verjaardag. Een 15-tal zangnummers werden op voortreffelijke wijze ten g-ehoore gebracht, terwijl voor en na den zang prachtige tableaux wer den vertoond. Na afloop bleven de aanwezigen nog eenigen tijd ge noeglijk bijeen; eenige dames en heeren verhoogden de gezelligheid, door voordrachten en zangnummers ten beste te geven. Nadat ds. Bremer een woord van dank gericht had tot de zangers, het publiek en allen, die hadden mee gewerkt om dezen avond te doen slagen, keerden de aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts. EEN NIEUW BEROEP. Het nieuwste vrouwenberoep te Parijs is. draag ster. Inspannend is het niet, het dragen van enkele milligrammen radium, maar om de kostbare stof over i te brengen naar hospitalen, ziekenhuizen enz., heeft men dames noodig, op wie men kan rekenen, eerlijk en zorgvuldig. Het nieuwe beroep zou 150 francs in de maand geven, maar daarvoor moeten de draagsters ook de operaties bijwonen. UIT EGMOND-BINNEN. Installatie-Burgemeester. Onze nieuwe burgemeester, de heer Mr. M. P. J. v. Sonsbeeck, werd heden geïnstalleerd op plechtige, maar tevens feestelijke wijze. I c 10 uur op het station te Alkmaar aangekomen, werd Z.Ed.Achtbare daar begroet door de beide hee- en wethouders de heeren J. Groot en P. Groen, waar na in een landauer naar de gemeente werd gereden. Aangekomen bij het Tolhek in de Meer, had de be groeting van wege de gemeentenaren plaats. De 3 hoogste klassen schoolkinderen zongen een welkomst lied- De burgemeester zeide na den zang heel vrien delijk dat hij het versje, hetwelk hij van een der meis jes gekregen had, zal bewaren als een herinnering aan dezen dag. De heer Brouwer, hoofd der school te Egmond- Binnen, sprak in zijne hoedanigheid als voorzitter van de feestcommissie het nieuwe hoofd der gemeente al dus toe: slnit mij gaarne aan bij de U zooeven door de kinderen toegezongen woorden en geef u daarbij de verzekering dat die woorden niet alleen vertolken de wenschon der kleinen maar der gansche burgerij. V ij begroeten u niet alleen persoonlijk maar ook als de vertegenwoordiger van het gezag. Waar het Hare Majesteit onze Geëerbiedigde Koningin behaag de D als Haren vertegenwoordiger voor de handhaving van dit gezag tot burgemeester dezer gemeente te be noemen, hopen wij voor u en voor ons dat deze keuze Haar nooit zal herouwen. De burgemeester beantwoordde deze toespraak met ongeveer de volgende woorden: Ik zeg u dank voor de mij gebrachte hulde. Jam mer is het dat het weer niet meewerkt, maar ik ben overtuigd dat uwe bedoeling goed) is. Laten wij dezen dag niettegenstaande het slechte weer, in gepaste vreugde doorbrengen, dan zal hij voor ons allen in aangename herinnering bewaard blijven. De muziek van „Lamoraal" vau Egmond bracht m dit alles een gepaste afwisseling. De optocht der ingezetenen in de volgorde van rui ters op versierde paarden, wielrijders op eveneens ver sierde fietsen, de Scherpschutters Vereeniging- met banier, onder commando van den heer Snoek van Eg- mond aan Zee, de burgemeester en ten slotte de feestcommissie zette, zich in beweging en trok daarna over t Woud, Wimmenum, den Hoef, Rinnegom en Egmond-Binnen. Aan den Hoef waar eene zeer groote schare belangstellenden het nieuwe Gemeentehoofd stond °P te wachten, bood de jongejuffrouw Clementi ne Ranzijn hem na aankomst eon bouquet aan, waarna de muziek zich liet hooren en het publiek een enthou siast hiep, hiep, hoera aanhief. In de drie laatstge noemde gehuchten waren fraaie eerepoorten opgericht, terwijl de kinderen van de school te Egmond-Binnen het nieuwe Hoofd' der Gemeente met een lied begroet ten. Alhoewel het zonnetje niet scheen, en de regen nu meer dan minder nederviel, was er een opgewekte geest, waaruit de ingenomenheid der ingezetenen met een eigen burgemeester ten duidelijkste bleek. Van bijna ieder huis wapperde de vlag. Daarna werd naar den Hoef terug gereden, waar om ongeveer 1 uur in een buitengewone plechtige Raadszitting de installatie plaats had. De heer Groot, als waarnemend burgemeester open de de vergadering-. Na opening en lezing van de acte van de benoeming en beëediging, zeide hij: Mijnheer de burgemeester, als oudste wethouder rust op mij de verplichting u als burgemeester te installeeren, welke taak ik hiermede vervul. Moge het u gegeven zijn naar uw beste willen en weten en met in achtneming der strikste onpartijdig heid de belangen der gemeente te behartigen, dan zal <le taak die op uw schouders is gelegd u gemakkelijk vallen. Ik dank u heeren leden van den Raad en breng nog dank aan den heer Jhr. van Doorn voor den mij ver leenden steun, in den tijd, dat ik het burgemeester schap waarnam. Ik dank ook den heer Pranger. Ik dank hem zeer voor de behartiging fier belangen Waar ik nog het eenige Baadslid ben, die bij de in stallatie van den heer Pranger tegenwoordig was, weet ik dat er veel is gebeurd in dat tijdvak en dat er veel is tot stand gekomen, denken wij daarbij alleen maar aan de communicatie, dank zij het werken en het streven van den heer Pranger. Ik hoop dat u, mijnheer de burgemeester, nog lange jaren in het belang dezer gemeente zult werkzaam zijn en dat u in den ouden secretaris een flinken steun zal vinden. Onder het overhandigen van uw waardig- heidsteeken, verklaar ik u hiermede voor geïnstalleerd. De burgemeester, den voorzittershamer aanvaarden de, antwoordde: Mijne heeren. Vóór alles een woord van dank aan H. M. de Koningin voor mijne benoeming en aan Ha hooge staatslieden, die mij ter benoeming hebben voor gedragen. Ik dank u voor de hartelijke ontvangst, die op mij een diepen indruk heeft gemaakt. Ik ben bewust van de zware taak, die ik op mij heb willen nemen, maar hoop die met uwen steun naar be- hooren te vervullen. Ik dank u mijnheer Groot voor de waarneming van het burgemeesterschap. Tot voor korten tijd was Egmond-Binnen vereenigd met eene andere gemeente. Nu is dit niet meer het geval, en hierover kan de gemeente zich verheugen, want er zijn altijd schaduwzijden aan verbonden, die men zou kunnen vergelijken met de liefde tot twee lingzusters, waarvan de een meer geniet dan de ander. Ik ben blij Burgemeester van Egmond-Binnen te zijn geworden en zal trachten een goed1 burgemeester te zijn. Ik hoop echter niet alleen burgemeester te wezen door de vervulling van mijn taak, maar ook door mijne gemeentenaren zoo noodig met raad en daad bij te staan. Egmond-Binnen gaat door zijne ligging tus schen twee aantrekkelijke badplaatsen een goede toe komst tegemoet. Het historisch verleden dat zoo schoon is, zal ik thans laten rusten, maar het oog ge vestigd houden op de toekomst. Twee zaken zijn er voor die toekomst noodig, en wel Cods zegen en onderlinge samenwerking, want dit is de bron van al het goede. Ik hoop op die samenwerking onderling en op de medewerking' van u heeren Wethouders en leden van den Raad. Zal die ons deel zijn, dan is de toekomst goed en draagt deze dag een aangename herinnering. Dat Egmond-Binnen groeie en bloeie en dat geluk en voorspoed haar deel moge zijn is mijn hartewensch op 'dezen dag. (Applaus.) De vergadering werd, daar niemand meer het woord verlangde gesloten. Daarna had er een druk bezochte receptie plaats. A a afloop der installatie bood' de directeur van het fanfare-corps Lamoraal vdn Egmond, de heer Somer den nieuwen burgemeester het beschermheerschap aan hetgeen door dezen gaarne werd aanvaard. De direc teur sprak over deze aanvaarding zijn vreugde uit en weeS er op, dat het fanfarecorps dezen steun op zeer hoogen prijs stelt, daar er in de gemeente meer sym pathie voor het corps kon worden betuigd, dan tot dusverre het geval was. Hij vertrouwde dan ook dat het corps in de toekomst zich in meerdere belangstel ling zal mogen verheugen. Het verdere gedeelte van den dag werd doorge bracht met volksspelen en dansen, terwijl aan het dorp als het weer het althans gedoogt, van avond door ver lichting en versiering' een aardig feestelijk aanzien zal worden gegeven. UIT SCHAGEN. Alhier is bij de evangelisatie beroepen de heer P. de Borst, cand. te Gouda. BRUTALE AANRANDING. Een landbouwer onder de gemeente Wouw (N. B.), die met een rijtuig van de smidse kwam, werd op een eenzame plaats staande gehouden door een hem onbe kend persoon. Deze haalde een revolver te voorschijn en onder bedreiging eischte hij geld. Toen de land bouwer uit zijn rijtuig gestapt was, en den onbekende mededeelde, dat hij geen geld bij zich had, richtte het sujet het wapen op hem, zoodat deze moest toelaten dat zijn zakken doorzocht werden. Wijl toen bleek, dat de man werkelijk geen geld bij zich had; liet de onbekende hem vrij. De aanrander sprong op zijn fiets en vluchtte. Onmiddellijk daarna werd in alle richtin gen gespeurd, doch zonder resultaat. IN- EN UITVAL. - „Draagt u bretels, mijnheer Brond- Gemeente gedurende 06 jaar. Kleermaker geest De Heer B. „Nooit!" EL „Ah, meneer, dat moet u toch wél doen; ze zijn toch zoo uitstekend! Bretels zijn de aëroplaan van de broek(Javabode.) PRINSESSEDAG EN DE SCHOOL. Naar het Vad. verneemt, is Maandag het volgende schrijven aan B. en W. van 's-Gravenhage toegezon den „Geeft met verschuldigde hoogachting te kennen de ondergeteekende, dr. E. U. Ockerse, arts, te Den Haag, dat hij zijn dochter, leerlinge der eerste klasse meis jes II. B. S„ bevolen had de school niet te bezoeken op Zaterdagmorgen 30 April, daar zijn nationaliteitsge voel niet kon dulden, dat de verjaardag van ons Prin sesje niet op dezelfde manier werd gevierd als ge woonte is bij de verjaardagen van de leden van het Oranje-Vorstenhuis ilat heden is gebleken, dat aan alle meisjes, die op dien dag de school niet bezochten, dus ook aan zijn dochter, op bevel van Uw Hoog-Edel-Achtbaar Ooilege een straf is opgelegd, die volgens zijn bescheiden mee- ning niet verdiend is, aangezien zij als minderjarig kind gevolg hoeft gegeven aan het bevel van haar va der; dat hij meent, dat zijn vaderlijk gezag hem bet recht geeit zijn kind tehuis te houden, wanneer hij een nati- onalen feestdag- wenscht te vieren; dat uw HoogEdelAchtbaar College daarom verzoekt haar van die straf te ontslaan, haar op uw bevel door de directrice der meisjes H. B. S. opgelegd." EINANCIEELE ONREGELMATIGHEDEN. Mr. W. v. E„ Gouvernements-ambtenaar in Indië, is in gevankelijken staat op den terug-weg naar Neder land om ter beschikking van de justitie te worden ge steld, verdacht van financieele onregelmatigheden be gaan te hebben als curator in eeir faillissement te Deltt, vóór zijn vertrek naar Indië, welke eerst tijdens zijn ei blijf aldaar aan het licht zouden zijn gekomen. KORTE BERICHTEN. Op Zondag- 23 April 1.1. is door de diaconie der Herv. gemeente te Bcrglijk aan het adres der bankiers firma Ketrich en Voonbergh, te Amsterdam, een brief verzonden, die niet is terecht gekomen. Dit schrijven bevatte geen geldswaarde, doch kon door zijn vorm, in verband met het adres, allicht het vermoeden wekken, dat zulks wèl het geval was. ie Delfstrahuizen (Ir.) zal het klokluiden voor de godsdienstoefeningen en bij begrafenissen voortaan door eene vrouw geschieden. Tot officieele klokluid- ster is benoemd mej.. A. de Boer aldaar. In de lage streken van het Westland zijn tenge volge van het koude, natte weer, eenige koeien in de weide bezweken. Terwijl de familie naar het Juliana-feesi was, is er Zaterdagavond te Doetinchem bij den secretaris dei- feestcommissie, den heerR., ingebroken. De dief of dieven, die door den kelder binnen zijn gekomen, heb ben 50, een gouden horloge, benevens verscheidene andere voorwerpen, die nog niet opgegeven konden worden, medegenomen. Een tweejarig kindje uit de Blindemansteeg te Amsterdam ontsnapte Maandag aan het toezicht der moeder, en liep, terwijl het voor een met planten be laden handkar wilde wijken, juist voor een motorwagen van lijn 4. Het werd op slag gedood. De burgemeester van Zevenaar moest op zeke ren dag de stad uit en gaf daarom op de volgende wij ze kennis aan den eersten wethouder: „Ik ga heden naar de Staten En moet daarom de stad verlaten, Hoü jij nu Zevenaar in de gaten!" Te IJmuidCn is een matroos achterover van den steiger op de steenen glooiing gevallen. Hij werd zonder teekenen van leven opgenomen en was zoodanig aan het hoofd verwond, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De man was pas drie maanden gehuwd en te Eg mond aan Zee woonachtig. - Een landbouwer uit Westzaan trachtte nog juist voor het binnenkomen der stoomtram van 5.53 naar Haarlem met zijn wagen de remise te Velsen te pas- seeren, waar juist de straatweg open was gebroken. Het paard werd echter schichtig en een botsing on vermijdelijk. De voerman werd vlak voor de locoffio- tiei geworpen, welke echter nog bijtijds tot- staan werd gebracht. De wagen was vernield. Te Aalsmeer is door den Raad met algemeene stemmen besloten tot afschaffing van de kei-mis. In Noordbroek zag men Zondagavond aan den hemel uit een punt vlak in 't Noorden waaiervormig- 9 donkere bundels, de donkerste verticaal gericht, de andere waaiervormig- afdalend tot, den horizon. Wat kan het geweest zijn? - Tijdens het bezoek van Roosevelt op den Juliana- dag te Delft hebben twee jongens gelijktijdig vliegers opgelaten. De een had zijn vlieger vierkleurig: rood, wit en blauw met een oranje staart, en op den vlieger Prinses Juliana; de ander had de Amerikaansehe ylag zoo ongeveer in zijn vlieger nagebootst, STAATSLOTERIJ. Trekking- van Woensdag 4 Mei. 4e Klasse, 3e Lijst. No. 10422 1500. No. 7911 400. No. 19100 100. DE BLINDE SPEELMAN. Burgemvn. hebben Claes Janss. blinde speelman an- geseyt als oock sijn mr. Jacob Crab [stads-organistj dat de stadt niet langer gesint is te continueeren inde betaliuge van 72 guld. siarts die mr. Jacob Crab seuen off acht jaeren achter den anderen van de stadt genoten heeft om hem op de clavesembel te leeren speelen, alsoe Burgemrn. oordelen dat al tgegeuengelt int water geworpen is, eride dat hij sijn leven niet halff tot de perfectie vande conste sal connen comen. Doch hebben Burgemrn. hem Claes Janss. toegeseyt een jaer naer dato deses hem te sullen geuen de som- me van veertich gulden in cas hij met mr. Jacob Crab voor dien prijs can accorderen om noch een jaer van hem geleert te werden. Van deze 40 gl. een ordonn. gepasst. den XlXen de- cemb. 1651. (Uit het „Memoriael Ten dienste van de Burgermm. Aengelegt." 17 Nov. 164817 Januari 1658.) BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 25 tot 30 Mei zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 70 kuipbaden, 75 re- genbaden le lilas, 169 regenbaden 2e klas, te samen 314 baden. KOLVEN. De Ivolfclub „Rechtdoor" alhier hield gisteren haar gewonen jaarlijkschen wedstrijd. De leden waren in 3 klassen verdeeld. Jn de eerste klasse werden de prij- m g-ewonnen door de heeren J. Halff, C. Slegtkamp, Jn. Swaag, respect, met 152, 149 en 145 punten, in de tweede klasse door de heeren Joh. Erank, Jb. Swaag en G. Bos, respect, met 145, 122 en 119 punten en in de derde klasse door de heeren A. Bakker, P. Scher- merhorn en J. Lind, respect, met 128, 47 en 45 punten. Door de 9 prijswinners werd om een eereprijs gekolfd, die door den heer Slegtkamp werd gewonnen. De se- rieprijs werd gewonnen door den heer S. Bregman met 57 punten. EEN NIEUWE ZAAK. De automobielbewaarplaats, de verkoop en verhuur- inrichting- van auto's en fietsen van de firma H. A. Haarsma van Oucoop en J. N. H. de Jong is Zaterdag aan de Nassaulaan geopend. Trekt liet eigenaardige en zeer ruime gebouw, dat onder architectuur van den heer J. G. ten Boesterd ge bouwd is door den heer Oudt bij dag- ieders aandacht, 's avonds, wanneer het helder electrische licht op glad- gepoetste auto's, op nieuwe fietsen op velerlei wijs weerkaatst wordt, moet ieder voorbijganger wel even vol verwondering blijven stilstaan. Het gebouw en het daarin uitgeoefende bedrijf ge tuigen van den ondernemingsgeest en de energie dei- firmanten. In de machinekamer staat een Deutz machine, niet alleen voor de verlichting, maar ook voor het bedrijf; zelfs kunnen indirect door haar de accumulatoren ge vuld en de banden worden opgepompt. Daarnaast is de ruime werkplaats waar alle mogelijke herstellingen aan auto's, motoren en fietsen kunnen worden ver richt daaronder de bandenkelder, waar de banden voor allerlei voertuigen in allerlei maten worden be waard. De uitstalkasten toonen verschillende merken fiet sen, een onderstel van een auto, dat de grootte en zwaarte van het voertuig- doet zien, dat, eenmaal ge reed, zoo sierlijk en elegant is. Voorts zijn alle soor ten onderdeelen er heel aardig tusschen frisch groen tentoongesteld. Daarnaast is de bewaarplaats der auto's, die bovenal zeer doelmatig is ingericht; men rijdt er in en er uit, men draait en zwenkt er, zooals men wil. Deze inrichting is ongetwijfeld de eenige in haar genre in het noorden van Noord-Holland. De heeren Haarsma van Oucoop en de Jong zijn hoofdvertegenwoordigers van de Torpedowagens-fabri- kanten, welke zich o.a. onderscheiden door het zekere en bijzonder snelle remmen. OPENLUCHT-SAMENKOMST VAN VRIJZIN- NIG-GODSDIENSTIGEN. (Ingezonden.) Zaaiers gaan uit om te zaaien, hopend op en ver trouwend in de ontwikkeling van het uitgestrooide zaad. Niets goeds tot harten gebracht gaat verlo ren; dit is der zaaiers geloof. Morgen zal, aanvangende te 1 uur, iu het bosch te Heilo, de eerste „openlucht-samenkomst" van vrijzin- nig-godsdienstigen in N.-Holland, gehouden worden. j Och, dat een vriendelijk lentezonnetje schijnen mo ge! Dan zullen ,saamgestroomd uit allerlei plaatsen de zer provincie,zeer velen opgaan, om die bijeenkomst door niet weinigen genoemd een groot waagstuk, bij te wonen. Een blijde, opgewekte stemming moge heerschen, ge wijd door hoogen ernst. In Gods schoone natuur zal weerklinken menig Hem opgedragen lied, dat vertolkt- de taal der vroomheid. Woorden zullen gesproken worden, die de echo zijn van een heilige overtuiging en deze- zullen den weg- vinden tot menig gemoed. Lectuur zal worden aangeboden, welke spreekt tot s menschen denken en die de ziel wil omhoog voeren. Versterkt mogen worden allen, die daar samenko men, in de verzekerdheid van het recht, de onmisbaar heid en den Zegen der vrijzinnig-Christelijke beginse len, welke immer méér als zout en zuurdeeg zullen werken, mensch en maatschappij herscheppend. r dL' beginselen te hooren g-etuigen, moge allen Zegen wrochten ij moeten huiswaarts keeren met de verklaring 't was ons goed daar tezamen te wezen" en met den wensch „moge telkenjare zulk een bijeenkomst haar vruchten afwerpen." Den schat, welken wij als vrijzinnig-Christelijken in ons om dragen, moeten wij immer méér tot zoo velen mogelijk brengen. Dal is mede der vrijzinnigen roeping. B. en W. stellen den Raad voor een nieuwe instruc tie voor den stadsklokkenist te ontwerpen, en het salaris terug te brengen van 500 op 350, daar de verplichtingen heel wat worden verminderd. WIJZIGING DER VERORDENING OP DE HAN DELSDAGSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor in verband met een schrijven van de commissie van toezicht op de Han delsdag-school, een aantal wijzigingen te brengen in de verordening op deze inrichting. PREDIKBEURTEN, Morgen Hemelvaartsdag xsl er dientt worden gehoudenin de Groote Kerk, 10 uur, da. Vinke, 0 uur, ds. de Pree, in de Kapelkerk, 10 uur, ds. Ver waal en in de Gereformeerde Kerk, 10 uur, dï. Wesh- ge'aer. AANGEHOUDEN, Deor de politie sjjn een drietal personen aangehou den die nog eenige dagen keektenis moesten onder- gsa.9, waarom sg naar ket Huis t. Bewaring ajjn ever- gebracht. FOTOGRAFIE-TENTOONSTELLING, de gisteravond gehouden vergadering vsn de vereeniging tet bevordering van ket vreemdelingen verkeer „Alcm&ria", waarop wg nader terugkamen, is eesloten Ut ket kouden van een tentoonstelling van fotografies, vervaardigd door smateurs in Noord-Hol- land boven het IJ, vermoedelijk in de maand September. BURGERLIJKE STAND Getrouwd:- 4 Mei. Johannes Keijsper en Jo hanna Elisabeth iransen. Petrus Adrianus Fransen en Maria Christina Jansen. Joannes Groothuizen en Catharina Mors. Pieter Visser en Cathariua Ruiter. Hendrik Ilabiecht en IJda Bakker. Geboren: 2 Mei. Johan, z. v. Jonkheer Johan Pieter Willem van Doorn en Woltera van Rees. 3 Mei. Maria, d. v. Albertus Wijkhuizen en Aafje Ruis. 4 Mei. Grietje Anna, d. v. Meindert Gerardns Veen en Trijntje Kossem Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroor- zaken dan aambeien. De onophoudelijke jeukiug en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeu kende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwikking en verlichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoende om een volkomen en duurzame ge nezing teweeg te brengen. oor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en al- e jeukende huidziekten is loster's Zalf een zeker ge neesmiddel. Zij is wonderlijk verzachtend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid) niet en doet haar niet te spoedig- opdrog-en. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezending- geschiedt franco na ontvangst van postwissel ft 1.75 voor één, of 10 voor zes doozen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen r-aa 4 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandseh Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 775.8 te Horta. De laagste stand van den barometer 746.7 te Dun- rossness. VERWACHTING. (Geldig- tot den avond van 5 Mei.) Meest matige noordwestelijke tot westelijke wind. Zwaarbewolkt. Waarschijnlijk nog- regenbuien. Zach ter. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Het laag dat gisteren in het noordwesten lag, is belangrijk in beteekenis toegenomen en schijnt zich in oostelijke richting voorttebewegen. Ook bij ons daalde onder invloed ervan de barometers, kromp de wind en veroorzaakte over ons land i'egenachtig weer. De ba rometer vertoont neiging- tot rijzen en de wind is we derom ruimende, zoodat geleidelijk eenige verbetering- is te verwachten; voorloopig nog regenachtig, zal latei- de bewolking wellicht afnemen. De temperatuur ligt ook in ons land vrij veel beneden bet gemiddelde voor dezen tijd van het jaar. M. Neerslag 4 Mei 1910 0.5 m.M. MARKTBERICHTEN. BR. OP LANGEND. 2 Mel. Bloemk. 2e s. f reaa®n id. f a 0, reed# f 4.95 a 0.—, gele f 0.— f witte f 1.— a 8,46, uien f 2,15 a 2.30. SCHAGEN4 Mei, Aangevoerd 0 paarden f a —0, 0 «tieren en oscen f —0 a f 0, 10 stieren f 100 a 200, duiven f 0 a 0, 200 gelde- koeien f 120 a 245, 72 vette id. f 160 a 276, 80 kalfkoeien f 160 a 275,—, 70 vaaraen f 60 a f 100

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2