Ken gezelschapsreis per komeet van Halley, Gevonden Voorwerpen. STADSNIEUWS Vraag en Aanbod. S^haakrubriek. Ingezonden Stukken. A. DE BRUIJN. C. WESTERA. M. HORN. J. MIJER. F. FREERKS. G. A. VAN DE BERG. maand opnieuw meemaken, hij kan het vroolijk vogel- kiju weer hooren zingen, den zonneschijn zien blinken, de boterbloem zien stralen, hij kan zeggen en zichzelf diets maken, dat het ook voor hem Mei is, stad en straatgewoel ontwijken en toch oj die vraag in zijn binnenste Wat mist gij aan uw wensch? antwoorden: „Veel, o zoo veel; want ik zeg wel, dat ik jong en vrij en gelukkig ben, maar inderdaad ben ik oud, een deerniswaardige slaaf. Ik snak naar vrij heid, naar frischheid en lentegeur en toch!" Hoe dit zit en wat dit is De mensch is van nature geen huichelaar, maar omstandigheden kunnen het hem doen worden; hij wordt door allerlei invloeden ge biologeerd, mensch-afgemaakt. Vondel voelde dit, toen hij zong: Waar groeien eiken t' Amsterdam? O kommerzieke Beurs, Daar nooit genoegen binnenkwam. Wat mist die plaats al gpurs! Iemand van later datum heeft dit ook gevoeld en aan de uitdrukking daarvan hebben wij een beeld te danken, dat waard is, te verrijzen als een onverganke lijk monument in 's menschen geest, het beeld van een paard, dat oud geworden is in de mijnen; jaren lang heeft het in de onderaardsche gangen zijn leven voort gesleept, verstoken van zonlicht, lenteadem, bloemen geur. verseh gras en vrijheid. Het eertijds levende en levendige paard is een mummie geworden of een cari- catuur, zoo ge wilt. Het is een levend geraamte, dat nog eet en zwoegt en zijn plicht vervult. En toch! Als nieuwe mijnpaarden afdalen en tot levenslang worden veroordeeld, dan rammelen zijn oude, dorre beenderen, dan komt er leven en bezieling in zijn karkas, dan strompelt het naar de nieuw aangekome- nen en snuift en snuffelt, dan ruikt het de frissche buitenlucht en leeft op voor een oogenblik. Wat dat mijnpaard niet mag en niet kan dat vermag de mensch. Hij kan opspringen, alle stof van zich schudden, alle boeeicn verbreken, een vogel wor den en vliegen, waarheen hij wil. Kom dan, o menschOnttrek u aan alles wat u ge biologeerd hield, maanden, wellicht jaren lang. Ont vlied uw potgeld, uw stokpaardjes. Ontvlied alle oog'en, die u hebben gemaakt tot een mummie. Volg den drang van uw hart, word vrij en geniet van het leven, nu de Mei er weer is en gij er ook nog zijn. Er hangt verlangen in de lucht er dwarrelt een verdwaalde vlucht van kleuren langs de wegen, er gaan gedempte woorden rond en uit den overvollen grond komt nieuwe geur gestegen. Nog oen enkele herinnering, een aanhaling uit een meesterlijk stukje van Weustenraad en wij gaan naar buiten, den Mei tegemoet en het nieuwe leven in. De winter kijkt nog omme, de lente lacht hem uit, de zonne, hoog geklommen, wekt bloeme, en blad en kruid. W. W. Ho. 235. (Eerste publicatie). H. Weeninlc te Amsterdam. abcdefgh Mat in 2 aetten. Goede oplossingen van probleem 232 Kg2 f2 ont vingen wij van P. J. Boom, F. Oöttger, A. Bramer, G. van Dort, J. J. Hubelmeijer, O. Imhülsen, G. Nobel en O. van Stam, allen te Alkmaar; Enschedé te Haarlem; P. Bakker en H. Weenink te Amsterdam; S. te S.; J. Vijzelaar te Hilversum; „Schaaklust" te Koedijk; J. Reeser te Voorburg; G. Fijth te Bunnik; A. Pater te Heilo. Ook van de problemen 230 en 231 ontvingen wij van den heer Tates goede oplossingen; tot onzen spijt ver meldden we ze echter niet, we herstellen hiermede ons verzuim. VOOR DE DAMES. KIJKJES IN DE MODEWERELD. De mode is dit jaar zoo grillig als zij maar zelden was, zoowel wat de hoeden als wat de costumes be treft. De costumes zijn zoo aansluitend en zoo kort als men ze maar zelden zag. Mooi is de nieuwe mode niet en of de „sterren" van de tooneelwereld te Parijs al trachtten haar te veranderen, het hielp niets, me vrouw Mode blijft op haar stuk staan en is tot geen verandering te bewegen. De groote actrices, die zich geheel volgens de nieuwe mode kleedden, vermochten niet het oog te bekoren. Wat haar kleeding betreft, leden zij échec. Lcelijk staat het bij de nieuwe toilet ten vooral, dat zij ter hoogte van de knie ingehaald zijn, wat den schijn geeft, dat de draagsters in een zak loopen. Vrienden en bewonderaars heeft mevrouw Mode dit seizoen weinig, zij wordt meer uitgelachen en bespot. De hoeden krijgen hiervan niet hun minste deel. De toques, die tot dusver zoo'n aardig' model hadden, dat de meeste dames zeer goed stond, zijn nu zoo wonderlijk in elkaar gedraaid, dat zij wel op stiiker- brooden gelijken. Zet men ze op, dan zakken ze over het voorhoofd heen. De tailleur-costumes zijn evenwel niet achteruitge gaan. Tot nu toe werden zij meestal uit laken, che viot of serge vervaardigd, terwijl men nu veelal zijde kiest. Zeer nieuw zijn costuum-jakjes van atlas of taffet. De geliefkoosde kleur hiervoor is hard-blauw, terwijl ook terra-eotta in verschillende tinten in aan merking komt. Bij de zijden jakjes worden fijne, wit te wollen costuumrokken gedragen, die in de warmere dagen door rijk met borduursel gegarneerde batist rokken zullen worden vervangen. De jakjes maken een eleganten indruk en worden in Parijs reeds veel gedragen, evenals dc lange zijden mantels. Veel opgang maken vooral de lange, witte zijden mantels, die van hoven en om het middel nauw sluiten en van onderen wijder worden. Veel dergelijke man tels worden vervaardigd van souple Oostersche zijde, terwijl een tunica haar oversluierd. Doordat de palmpatronen weer in de mode zijn, wor den er weer gladde blouses met Japansche mouwen zóó gemaakt, dat het schijnt of de geheele blouse uit één stuk bestaat en er geen enkele naad in is. De nieuwste ceintuurs, die bij de blouses gedragen worden, zijn breed en bestaan uit glimmend lakleder, wat uitstekend bij souple zijden stof staat. Bij de zoo genaamde Russische blouses draagt men stofcein- tuurs, vervaardigd van de stof, waaruit de blouse be staat of wel Oostersch geborduurd breed borduursel wordt er voor gebruikt. door MARK TWAIN. Naar het Engelsch door T. E. H. Ik breng hiermee ter kennis van het geëerde pu bliek, dat ik, in vereeniging met den heer Cook, voor de eerstvolgende drie eeuwen de komeet Halley heb afgehuurd. Wij wenschen daarmee een groote reis door het heelal te ondernemen en verzoeken het pu bliek beleefd ons plan moreel en financieel te steunen. Van onzen kant zal niets verzuimd worden, om het den reizigers zoo aangenaam en gemakkelijk mogelijk te maken. Ons voornemen is in de komeet zooveel geriefelijke en zelfs weelderige woningen in te richten als er per sonen en gezinnen zijn, die ons willen vergezellen! Juist met het oog op den eenigszins langen duur van de reis is het van 't grootste belang, dat er aan de in richting niets ontbreekt. In den staart der komeet zijn 1,000,000 prachtig gemeubileerde kamers betim merd, ieder met heet- en koudwatergeleiding, elec- trisch licht, spiegels, valscherm, parapluie, enz. De stookplaats voor de centrale verwarming bevindt zich in de kern. Als wij door 't publiek voldoende gesteund worden, kunnen nog meer vertrekken worden gereed gemaakt en zullen wij nog meer gemakken aanbren gen. Biljart- en speelzalen, concertgebouwen, kegel banen, ruime schouwburgen, openbare leeszalen en bi bliotheken, sportterreinen voor voetbal enz. zullen dan niet ontbreken. Op het dek zal over een lengte van 100,000 K.M. een baan voor automobielen worden ge legd, stofvrij en volgens de nieuwste constructie. Een komeetcourant met morgen- en avondbladen zal dage lijks verschijnen, behalve op zon- en feestdagen. Vertrek van de komeet. De komeet zal den 18en Mei, 's avonds tien uur van de aarde vertrekken. Ofschoon er ruimte in overvloed is en een talrijk personeel aanwezig zal zijn, moet men zich bij het instappen zooveel mogelijk haasten. Gedrang en verwarring moet evenwel voorkomen wor den, daar dit de noodlottigste gevolgen zou kunnen hebben, en wij ons alleen voor de goeederen en het le ven der passagiers aansprakelijk kunnen stellen, wan neer allen behoorlijk zijn ingescheept. Wenschelijk zou het zijn, als de reizigers zich reed's om acht uur gereed hielden. Of er passen noodig zijn, is ons niet bekend, maar voor alle zekerheid raden wij heeren passagiers aan, zich van offioieele papieren te voor zien. Het is niet geoorloofd honden en katten mee aan boord te nemen, in verband met de plechtigheid der nachtelijke stilte. Kanarievogels zullen worden toegelaten. Voor de veiligheid der reizigers wordt voldoende ge zorgd. Om de geheele komeet is een zwaar ijzeren hek aangebracht. Het is ten strengste verboden daar ge durende de vaart op te gaan zitten. De poster ij en zullen volledig worden ingericht. Natuurlijk zal men alleen kunnen gebruik maken van draadlooze telegra phic en telefonie. Reizigers, die 20,000,000 of zelfs 30,000,000 K. M. van elkander verwijderd wonen, zul len alzoo in een dag of elf elkander berichten kunnen doen toekomen. Nachtelijke berichten kosten slechts de helft van den gewonen prijs. Er worden nog solli citanten opgeroepen om aan 't hoofd te staan van de zen reusachtigen postdienst. Behoorlijke maaltijden zijn op ieder uur van den nacht of den dag te bestellen. Vijandelijkheden van den kant der groote planeten worden niet gevreesd. Voor 't geval dat we onvrien delijk zouden worden ontvangen, hebben we ons echter voorzien van 't nieuwste snelvuurgeschut, luchttorpe- do's en enterhaken. De geschiedenis leert, dat de bewoners van afgele gen landen en kleine eilanden meest de vreemdelin gen, die hen komen bezoeken, niet zeer genegen zijn. Dit is dus ook te vreezen van de bewoners der sterren van de tiende of twintigste grootte. Wij zullen echter de bevolking van die kleine werelden nooit moedwil lig beleedigen, en nimmer tegen een asteroïde een houding aannemen, waarvoor we ons tegenover Jupi ter of Saturnus wel zouden wachten. Ik herhaal, dat we niemand zullen aanvallen, maar we zullen ons ook door geen enkel persoon en geen enkele regeering op «elke ster aan 't firmament het wezen moge, laten be leedigen. Ofschoon afkeerig van bloedvergieten, zul len we onze onafhankelijkheid handhaven, zij 't ook na veel strijd, zoowel tegenover enkele sterren als tegen over geheele sterrengroepen. Wij hopen bij alle plane ten, van Venus tot ITranus, een goeden indruk van de Aarde achter ie laten, en, kunnen wij ook geen liefde wekken, wij wenschen toch overal achting voor de aardbewoners in te boezemen. Kosteloos nemen wij mede een leger van onderwijzers om het licht der beschaving over alle hemellichamen te verspreiden, daar deze, hoewel in physisch opzicht helder stralend, uit een moreel oogpunt beschouwd nog in de diepste duisternis gedompeld zijn. Overal zullen scholen met leerplicht worden opgericht en zul len de noodige boeken worden achtergelaten. De komeet zal eerst bij Mars aanleggen en vervol gens Mereurius, Jupiter, Venus en Saturnus bezoeken. Bij laatstgenoemde planeet mogen automobilisten op eigen verantwoording een tocht over den Ring doen. Overigens zal er aan allen op elke ster tijd gegeven worden voor uitstapjes naar de merkwaardige plaatsen. De poolster is van 't programma geschrapt, om verwarring te voorkomen. Daarentegen zal er bij de Groote Beer en bij andere bekende sterrebeelden geruimen tijd ver toefd worden, evenals op den Melkweg. Uitstappen op de Zon is alleen geoorloofd voor hen, die zich tegen den matigen prijs van 10.000 dollar voorzien van een pak kleeren, dat door ons speciaal voor deze gelegen heid in den handel is gebracht. Ons programma is zoo samengesteld, dat wij slechts zelden een grooter afstandi dan 100.000.000 K.M. zul len afleggen, vóór we weer bij een nieuwe ster stilhou den. Zoo wordt de belangstelling der reizigers voort durend wakker gehouden. Op iedere aanlegplaats kan gelost en geladen worden. Personen, die ter besparing van kosten slechts een deel van de reis wenschen mee te maken, kunnen op iedere ster worden afgezet, om daar de terugreis af te wachten. Het is zeer af te ra den op andere wijze de komeet te verlaten. Reizigers, die zich willen vermaken met een luchtballon of een vliegtuig hebben veel kans, dat de komeet plotseling onder hen doorschiet. Waarschijnlijk zullen ze dan spoedig in de aantrekkingssfeer van een of andere ster komen en daar ten eeuwigen dage om heen blijven zweven. Het laatste gedeelte onzer reis zal wellicht het be langrijkste zijn, omdat we dan een bezoek willen bren gen aan de nevelvlekken en de millioenen sterren, die nu op aarde, zelfs met de groote telescopen en de ge voeligste photografieplaten niet zijn te ontdekken. Op wetenschappelijke gronden staat vast, dat wij ze zullen bereiken. Immers onze komeet wordt op aarde ook slechts een korten tijd' waargenomen en moet dus gedu rende het grootste gedeelte van haar omloop in de on bekende werelden vertoeven. De prijs in de eerste klasse van de aarde tot Uranus met inbegrip van een bezoek aan de Maan, de Zon en alle voornaamste planeten, wordt berekend volgens een tarief van 2 dollar per 50 K.M.- (alles in begrepen). Aan passagiers, die de ge heele reis meemaken, wordt aanzienlijke reductie ver leend. Onze komeet is Fan oude, beproefde constructie en voor deze gelegenheid, nu ze voor 't eerst passagiers meeneemt, geheel gerestaureerd. Zij legde tot nog toe 20.000.000 K.M. af per dag, maar met een geoefende bemanning en bij gunstig weer is haar snelheid ge makkelijk op 40.000.000 K.M. te brengen. Wij zullen de snelheid echter nooit zoo ver drijven, dat er gevaar ontstaat voor andere hemellichamen. Met kracht zul len wij ons ook verzetten tegen de reizigers, die wed strijden met andere kometen verlangen te houden. Weddingschappen, betrekking hebbende op onze vaart en den tijd van aankomst worden niet geduld, evenmin als andere hazardspelen. Wij denken op onzen tocht in de gelegenheid te zijn nog' andere kometen te huren, zoodat zij, die van onzen weg willen afwijken en andere hemelstreken bezoeken, daarop kunnen overstappen. Voor geregelde aanslui ting kan echter nog niet worden ingestaan. De vrachtprijs wordt geïnd, zoodra de aarde verlaten is. Wie zich zonder voldoende contanten aan boord be vindt, wordt op de Maan aan land gezet en niet meer opgenomen, tenzij hij daar een goudmijn ontdekt. Ten slotte wijzen wij het geachte publiek er nog maals op, dat ons voertuig niet behoort tot de oude bouwvallige kometen die in geen 10.000 jaar behoorlijk zijn nagezien en on derzocht en die elk oogenblik gevaar loopen te verval len tot een hoop meteoorsteenen of voorgoed verdwij nen. Met dergelijke wrakken hebben wij niets te ma ken. De exploitatie laten wij gaarne aan kwakzalvers over. Ten slotte nog enkele opmerkingen. Wij wenschen de vaste sterren te laten in den toe stand waarin ze verkeeren. Sterren, die evenwel niet vast genoeg staan, zullen wij nader bevestigen. Moch ten daaruit onaangenaamheden voortkomen dan zal ons dat spijten, maar we zullen volhouden. Reizigers, die den dubbelen prijs betalen, zullen recht hebben op een aandeel in alle sterren, zonnen, manen, kometen, meteoren, donder- en bliksemmaga- zijnen, die we op onzen tocht ontdekken. Heeren adverteerders en vooral uitvinders van uni- verseele geneesmiddelen wordt bekend gemaakt, dat wij groote voorraden verf en kwasten medenemen. De voorwaarden, waarop wij annonces op de hemellicha men aanbrengen, zijn bij mijn compagnon gratis ver krijgbaar. De terugkeer op aarde is bepaald op 1 Augustus 1085. Indien de aarde dan vergaan mocht zijn, worden de reizigers kosteloos naar een andere planeet ver voerd. Mijnheer de Redacteur! Het Bestuur van de afdeeling Alkmaar van den Nederlandschen Sigarenmakersbond verzoekt U aan het Alkmaarsche publiek te willen berichten dat bij het conflict-Wiirdeman geen leden betrokken zijn van bovengenoemden bond. De fabriek Würdeman is al ruim een jaar geboycot door onzen bond, de leden van de federatie van Sigarenmakers hebben zich daar ech ter niet aan gestoord en bleven doorwerken. De me- dedeeling van een minder aangenaam feit in uw blad van Maandag 2 Mei verplicht ons tegenover onze le den bovenstaand verzoek tot u te richten. Namens het Bestuur der afd. Alkmaar van den Ned. Sig. en Tab.-bew. Bond, J. D. DIRKSEN, Voorzitter. P. TROMP, Secretaris. Alkmaar, 3 Mei 1910. Redacteur! Wees zoo goed, het volgende te plaatsen, naar aan leiding van het verslag, voorkomende in het blad van Maandag 2 Mei, onder den titel: „Werkstaking". Dit verslag' is onjuist, maar deze onjuistheid is niet de schuld van uw verslaggever. Ten eerste zijn het geen 8 sigarenmakers, maar 6. Ten tweede is het be drag geen 14 cent, maar het bedraagt meer. Ten der de gaat het niet alleen om de schade, maar om de g'rief, namelijk het wachten op het materiaal, wat in de twee laatste weken weer is voorgevallen en ver schillende personen trof. Het is niet voor het eerst, dat er voor die grief ge staakt is geworden, het is nu in Alkmaar reeds de vierde maal in anderhalf jaar tijd. De lezers van het verslag, voorkomende in het blad van 2 Mei, hebben natuurlijk een verkeerden indruk gekregen van de staking, en daarom het volgende: Het is op die fabriek indertijd reeds herhaaldelijk voorgevallen dat men daar twee uur zat te wachten op materiaal, en met een personeel van 10 man, dus gezamenlijk genomen is dat twintig uur, zoodat het een groote schade bedroeg, omdat er gewerkt wordt op stukloon. Deze grief bestond in den laatsten tijd niet meer door de verschillende stakingen die er gevoerd zijn, maar daar het nu weer voorkwam en de heer Würdeman onwillig' was om de schade te vergoeden (wat hij bij de laatste staking beloofd had), waren wij verplicht het werk er bij neer te leggen, daar wij allen wenschen geregeld en voldoende materiaal. •s De gezellen Würdeman, Ie bevragen aan het Poli tie-bureau van 912 uur. Een zweep, een tafelkleed, een rijwielas, eenig geld, een gewicht, een omslagdoek, eenige sleutels, een ge deelte van een fietsbel, een parapluie, een kleedklop per, een handschoen, een horloge met ketting, een hor logeketting, een mes, een ceintuur, een rozenkrans, een portemonnaie met eenig geld, twee brochen, drie hon den, een armband, een etui waarin vulpen enz. en een fietspomp. Alkmaar, 4 Mei 1910. De Commissaris van Politie W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. PROT. VROUWENVEREENIGING. Men schrijft ons: De algemeene vergadering der Prot. Vrouwenvere niging- werd Dinsdagavond gehouden in het boven zaaltje van café Central. De notulen der vorige vergadering werden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag werd uitgebracht. De penning- meesteresse deed rekening en verantwoording, en dien de de begrooting in voor het volgende jaar. De Staat der bezittingen werd voorgelezen en in orde bevonden, waarna de president de penningmees- teresse dankte voor haar uitstekend beheer. De vereeniging mag zich gelukkig in toenemenden bloei verheugen, daar er veel werkende en contribu- eerende leden zijn toegetreden. 75 gezinnen werden gedurende dezen winter door 49 werkende leden bezochtdie hun met raad en daad bijstonden. Elk der gezinnen kreeg 6 bons voor kruidenierswa ren, met de Kerstuitdeeling één laken en een sloop; en met de voorjaarsuitdeeling 2 sloopen. De vrouwtjes boven 65 jaar, ontvingen ieder 6 bons voor brandstoffen. 16 meisjes bezochten de avondlessen der Huishoud school. 4 meisjes namen deel aan den japoncursus. 18 kinderen bezochten de Bewaarschool, waarvan er enkelen overbleven. 5 jongens volgden de lessen in 't schoenlappen aan de Ambachtschool. De verstelde schoenen werden on der de gezinnen verdeeld en zeer dankbaar aanvaard. 4 meisjes kregen een eerbewijs, omdat zij twee jaar of langer in haren dienst waren geweest. Door bestellingen van verschillende vereenigingen hier ter plaatse, kon er dubbel naaiwerk uitgegeven worden; het vele naailoon kwam de vrouwtjes ten goe de, en het werkloon werd door de meisjes verdiend. Mej. M. C. Oort en mej. M. v. Rhijn waren wederom zocr bereidwillig om de kinderen van 8 tot 11 jaar Sloijdlessen te geven; zij verschaffen hierdoor aan de kleinen genotvolle uren, en hun werk wordt ten zeerste gewaardeerd. De afdeeling van het „Witte Kruis" alhier was weer bereid om 200 badkaarten af te staan. Jammer dat het gebruik dier baden zich slechts bepaalt tot enkele gezinnen, en dat door de ouders niet wordt ingezien, dat het gebruik daarvan de gezondheid hunner kinde ren zeer zou bevorderen. Noodlijdende gezinnen werden door de vereeniging gesteund. Door allerlei omstandigheden zijn er negen werkende leden heengegaan, waaronder er velen zijn, die, gedu rende meer dan 20 jaar, hunne beste krachten hebben gewijd aan hunne gezinnen, en die veel tot den bloei der vereeniging hebben bijgedragen. Het bestuur hoopt dat er velen zich opgewekt mogen gevoelen om als werkend lid' toe te treden, of om de vereeniging geldelijk te steunen. De vergadering droeg dit jaar een vriendelijk karak ter, daar de localiteit geschikter was, en de dames na de vergadering nog een uurtje gezellig bij elkaar ble ven. PREDIKBEURTEN. Groot» Kerk, 10 uur, Ds, de Pree. Avond 6 uur, Dr. Eek'aof, «and. te Diemen. Kapel, 10 uur, Df. Vinke. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Da. Tarneey Apèl. On derwerp Ia gewgde stemming. Deopsges. Kerk, 10 uur, D». Glass. Rem.-Geref. Kerk, 10 uur, Da. de Regt. Gereform. Kerk, Veermidd&g 10 uur en avond 8 uur, Ds. Wecbgetaer, Cat. Zand. 47. Consistorie Geref. Kerk. Oudegr* «kt D 83. Maandag avond 8l/a uur vergadering van tie Jongeling! veree- „Psulua." Okr. Ger. Gem. Gebouw „Rehol*th", Koningsweg, 10 uur, en avond 6 uur, D«. G. J. Hekkert, van Nieu- wendam. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zaterdagavond van 81/g—10 uur, Vergadering van de Christel. Jongelinga- vereeniging „Zacheus", voor jonge]ingan boven 16 jaar. Zondagmiddag 5i/g—7 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „.Tim< theOs", voor knapen 'an 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voor ra. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 3 uur godsdienstoefening. Gsdsdieniteefeaing van de Heiligen der 1 aatsfe dagen kleins saai Harir.snie, 5 uur. KANTONGERECHT TE ALKMAAR^ Zitting 29 April 1910. C. KOferleek, overtreding arbeidswet, 2 maal f 1 hoste of 2 maal 1 dag hs eht J. W. T. en A J. 8., Amsterdam, j achtwetovsrire- ding, de lo f 2 boete of 2 dagsa hechtde 2e f 6 heets ef 2 dagen hacht. J. v. d. P. en E. A. de GEgmond aan Zee, loo pen over verboden graad, ds le f 6 boite of 8 dagen hecht., de 2' f 1 boste ef 1 dag h'-eht. A. B., Akerslorf, J. VEgmond aan Zee, T. V., Hilversum, A. H.( Nieuwe Niederp, en J. K., Alk- naar, overtri ding politieverordening, de le f 2 boete f 1 dag h«ebt., de 2a f 2 ho-te of 2 dagen hechtde 3a f 1 boste of 1 dag hecht., de 4a f 1 boete of 7 'agen 'nchtiehcol, de 5a 2 maal f 2 50 boeten of 2 maai 2 dagen h>>cht. A. K. WiC D. Ms., C. G. E«. en A. D. CzEg mond san Zee stroop erg, de le f 2 60 boete of 2 Hf en hecht, de 2s f boete cf 3 dagen hecht., de 31 f 1 boete of 7 dtgen tuchtschool, de 4e f 2 boete cf 2 d.een hcht. W. Z Ta. en T. Z WzEgmond asn Zie, P. D. Si. en D. D. 8z Schcorl, kengaendeiven, de le en 2) ieder f 6 en f 2 boete of 3 dagen en ldrg hecht., ds 8e en 4e ieder f 2 boete cf 2 dagen hacht. W. G. EzEgmond aan Zee, A. B., Heerkugo- «•tard, D. v. D., Zuidschirwcud», T. D., Alkmaar, J. S en P. V., Ursem, en J. N., Castricum, dronksn- chap, de la 10 dagen hecht., de 2», 3e en 7e ieder f 1 ber-te of 1 dag hecht., de 4e f 7.50 beete cf 3 dagen hecht., de 5e en 61ieder f 2 boete of 1 d»g hecht. P. T. en A. d» D., Bergen, J. T. Z. en G. B., Cas- 'r com, M. B, Zuid'charwoude, A. R., Noerdsehar- woude. G. v. L., de Rgp C. v. d. V. en J. R., Oudorp, J. LSt. Maarten, B. M Egmondkinnen, J. O., St Panera», K 8Dirkskorn C BJ. A. de R., J. K., J. S, P. A. S., N. R., C. D., H. H., P. N. B., P.Z., •I H., W. P. de B., L J. M de W., G. P. en A. de R Alkmaar, overtreding rg ielreglement, de le—12a, lós 19e, 22e, 24e en 28e ieder f 1 boete of 1 dag hvoht., de 13', 23e en 25e ieder f 2 boete of 1 dag fc'skt., de 14e, 20e en 21e ieder f 2 beete ef 2 dagen hecht., de 263 f 3 boete of 14 dagen hicht., de 27e f 2 boete of 1 week tuchtschool. Van 1—5 regels 25 Cents, bg vooruitbetaling. I B. L. S I M O N, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 6?. Grafteekenen, Schoorsteen- mantels ens. 1 h AME8RIJWIEL ad f 20 te koop aangeboden. T* bezichtigen Zaadmarkt 78.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6