stadsnieuws; BUITENLAND. Gemengde Mededeelingen. KONING EDUARD AIS KLEIN KIND. KONING EDUARD ALS TOONAANGEVER IN DE MODE. de Nederlandsche Middernachtszending-vereeniging den 2den Pinksterdag, des middags te half 3 te Oos terend zal worden gehouden, zullen als sprekers optre den de heer W. H. Verhoeff te Utrecht, lid van het Hoofdbestuur, met het onderwerp: „Van liefde en strijd" en de heer J. N. van Munster, van Arnhem, voorzitter van het Hoofdbestuur, met het onderwerp „Uit een duistere wereld." De vergadering wordt geopend door den heer Ds. Van Grasstek te Oosterend, en gesloten door den heer J. H. Staalman, voorzitter der afd. Helder. De Chr. Harmonie-vereeniging „Excelsior" te Oos terend zal zich in de pauze doen hooren. Tot opzichter bij het Waterschap „de 30 Ge- meensch. polders op Texel" is benoemd de heer A. Vis ser te Hontcnisse, op een salaris van 1000. UIT OUDKARSPEL. Bij de gehouden stemming van Kotabelen der Ned. Hervormde kerk zijn tot kerkvoogden benoemd met algemcene stemmen de heeren J. Butter Cz. en K. Kroon Jz. De opbrengst van het gehouden concert ten bate van een tuberculoselijder, die voor een mogelijk herstel in een Sanatorium zal worden opgenomen bedraagt 160. UIT QOST-GRAFTDIJK. Te Oost-Graftdijk heeft zich een geval van typhus voorgedaan. De patiënt was werkzaam in de tuin- buurt van de Beemster. EEN HUISELIJK DRAMA. Onze Rotterdamsche correspondent meldt: In de Schildersteeg 13 woont G. Nieuwendaal, van zijn beroep metselaar, terwijl zijn vrouw N. v. d. Hee- rik aldaar een groentenzaak drijft. Zij waren een 20- tal jaren gehuwd en hadden 8 kinderen, waarvan de oudste zoon 19 jaar, de jongste eenige maanden oud. - Nieuwendaal maakte zich herhaaldelijk schuldig aan misbruik van sterken drank, niettegenstaande hij zon der werk was. Zondagmiddag, omstreeks 2 uur, kwam hij, vergezeld van zijn broer, ook weer dronken thuis ei\ zocht als naar gewoonte ruzie met zijn vrouw. Zijn 16-jarige dochter Jacoba kwam tusschenheiden, waar op de vader zijn dóchter met een mes een ernstige sne de over de hand toebracht. De moeder ontstak hier over zoodanig in drift dat zij de kamer achter den winkel inliep, een broodmes greep en dit haar man onder den linkerschouder in het lichaam stak. De man was in korten tijd een lijk. Het mes had zijn longen doorboord en ook het hart geraakt. Dr. Morel in haast ontboden kon niet anders dan den dood constateeren. De inspecteur van politie C. G. Gulden die dadelijk ter plaatse was stelde een onder zoek in. De vrouw werd medegenomen naar het po litiebureau, doch verkeerde in zoo overspannen toe stand dat zij niet verhoord kon worden. Het lijk is naar de sectiekamer van het ziekenhuis overgebracht. De deelneming met de vrouw en kinderen is zeer groot. HET JULIANADORP. Namens de bewoners van het Julianadorp is aan H. M. de Koningin en aan Z. K. LI. Prins Hendrik, ter gelegenheid van den eersten verjaardag van LI. K. LI. Pri nses Juliana, aangeboden een keurig uitgevoer de kaart van den polder Het Koegras, benevens een plattegrond van het Julianadorp. DE VERLOREN ZOON. Toen Vrijdag iemand uit Wijtgaard met twee zoon tjes van circa 5 a 6 jaar de terugreis met den trein weer zou ondernemen en zich daartoe aan het station te Leeuwarden met zijn kilometerboekje ter afstempe ling voor het loket had begeven, vond hij bij zijn te rugkomst nog slechts één van de beide knaapjes hem in de vestibule wachtende. Nadat de wanhopige vader, bijgestaan door eenige belangstellenden, vruchteloos het geheele station had doorzocht en de trein inmiddels reeds lang vertrokken was, opperde een ladingmeester het denkbeeld, eens per telegraaf aan het station Wirdum te informeeren, waarbij bleek, dat het ventje daar reeds was aange bracht. De vreugde des vaders over den teruggevonden knaap laat zich denken. De 80:jarige S. Gerrits, arbeider bij gebr. Lokin („Wolbosch") te Wilp, werd door een stier aangeval len. waarbij hij twee ribben brak en een ernstige wonde aan het hoofd opliep. Hij is aan de bekomen verwon dingen overleden. GASVERGIFTIGING. Donderdag 31 Maart j.l. deed zich, schrijft de direc teur der gasfabriek te Oud-Beijerland alhier een zeer ernstig geval van gasvergiftiging voor. 's Mor geus om 8 uur werd een dame door gas be dwelmd in bed gevonden. Vermoedelijk had zij om streeks half vijf eenige minuten het licht aan gehad en het kraantje van den wandarm, waarop een Sie- mcn's regulateur brander, gesloten en ongemerkt we der geopend, alvorens zich weer te bed te begeven. Een onmiddellijk ontboden geneesheer zond om de zuurstofkoffers van gasfabriek en suikerfabriek, wel ke toestellen weldra te weinig zuurstof bleken te be vatten voor dit geval, waarom op telephonische bestel ling door de Maatschappij Oxygenium te Schiedam twee groote stalen cylinders met zuurstof per auto mobiel werden geleverd. Inmiddels spoedde ik mij per automobiel naar Rot terdam, waar mij op verzoek door de directie der gas fabriek Feijenoord met de meeste welwillendheid ter stond nog twee zuurstoftoestellen werden ten dienste gegeven. Ofschoon s avonds om 7 uur door drie doctoren alle hoop op levensbehoud van de patiënte werd opgegeven, mocht het nog door onafgebroken toediening van zuurstof gelukken de levensgeesten weder op te wek ken. Toen ik Vrijdagmorgen om 5 uur een nieuwen zuurstofcylindcr zou inschakelen en den afsluiter daarvoor een weinig opende om mogelijke stof te ver wijderen, deed dit de patiënte schrikken en was een oogopslag het eerste teeken van terugkeerend bewust zijn. Van dien tijd af was telkens een pogen om de oogen te openen en een schudden met het hoofd waar te nemen, wanneer de patiënte bij den naam werd ge roepen, totdat zij eindelijk ruim 24 uren na ontdek king van het ongeval verschillende familieleden her kende en zacht bij den naam noemde en 's avonds be gon te vragen, wat met haar gebeurd1 was. De tong, die gedurende de behandeling buiten den mond was gehouden, was inmiddels weer losgelaten. Dit lichaamsdeel had nogal geleden en veroorzaakte haar pijn, zoodat voorloopig alleen vloeibaar voedsel werd toegediend, Nu eet de patiënte echter weer ge woon aan tafel mede. Hoewel de dame tot op heden nog niet uitging en nog eenige dagen door doctoren in observatie wordt gehouden, bestaat volgens oordeel van deze laatsten alle kans dat zij geen nadeelige gevolgen van het on geval zal ondervinden. KOMETENVREES. De Russische boeren zijn verbazend bang, dat de komeet van Halley den ondergang van de wereld zal veroorzaken. Bij Pinega in het gouvernement Ar khangelsk leggen de boeren de witte hemden gereed om gerust te kunnen sterven. Anderen hebben het werk maar gestaakt, omdat niemand nut ervan zou hebben, daar geen mensch bij de botsing van de ko meet en de aarde ontkomt. KORTE BERICHTEN. Tot en met Donderdag werd de Bloemententoonstel ling te Haarlem bezocht door 119.627 personen. In de veenderijen te Eeserveen (Dr.) is thans bij het baggeren van turf een fraaie bronzen beitel ge vonden, ter lengte van 15 cM. en aan den scherpen kant over 4 centimeter breedte, die heden naar het Rijksmuseum van oudheden te Leiden is opgezonden. Te Ierseke is tegen 5 personen proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van de Zondagswet door het verrichten van arbeid aan den openbaren weg op Hemelvaartsdag. De rechtbank te Middelburg heeft onlangs eenige personen veroordeeld, die verleden jaar op Hemel vaartsdag hadden gewerkt. Bij het korte doch hevige onweder dat gisternacht boven Hilversum en omstreken woedde, sloeg de blik sem in den toren van de Ned. Herv. kerk te Nieuwe- Loosdrecht, met het gevolg, dat er brand ontstond in de spits. Met groote krachtsinspanning wist men het vuur tot de spits te beperken, die geheel afbrandde. Gistermorgen halfvijf ongeveer was men den brand meester. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur is het 6-jarige zoontje Jacob van den spekslager G. Stuy te Slie- drecht in een gantel (soort van een haventje) geraakt nabij de nieuwe werf van den heer T. Nederhof. Door zijn vader is het knaapje levenloos opgehaald. Een berucht wildstrooper uit Elshout, zekere S., ontmoette gisteravond den jachtopziener de M.wel licht uit een oude veete viel hij de M. aan en bracht hem met een mes acht sneden toe. S. vluehtte daarna naar Duitschland. Een 9-jarig zoontje van zekeren Nicola, te Steen- vvijkerwold, werd, staande bij een telefoonpaal, Zater dagmiddag doodelijk door den bliksem getroffen. Zaterdagnacht is te Velsen afgebrand de berg plaats van bouwmateriaal van den huizeneigenaar M. Een groote partij hout, motorfietsen enz. werd vernie tigd. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. UIT HEILO. De Noordhollandsche propaganda-commissie van de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing- van alco holhoudende dranken is voornemens op den 3 Juli a.s. in de bossehen van jhr. mr. P. van Foreest alhier eene meeting te beleggen. Het plan bestaat om te één uur een optocht te organiseeren aan het stationsplein te Alkmaar, die zich met muziek en ontplooide banieren zal begeven ^naar de meeting om daarna op dezelfde wijze, uiterlijk om 5 uur, te retoumeeren. UIT AKERSLOOT. Gitteren waren drie hesren en twee dames uit Wcrmerveer op het Alkmaarder M»er aan het teilen. Omstreeks half een sloeg ds wind pIotsHirg om en aon rukvlaag deed de boot van de Zaanlandtcbe zeiivereeniging kantelen. Allen geraakten te water. Gelukkig zag schipper Klaas Verduin die achter sgn huil stond, het ongeval. Met een vlet ging hg t» hulp en bracht met sgn toons de opvarenden behouden &*n wal. EERVOL ONTSLAG. Daor den Burgemeester it aan den agent van politie, Dirk Steinmeier. op zijn da&rtce gedaan verzoek, ma1 ingang van 1 Juni als zoodanig een e»rvel ent- slag T«l?e ;d. GE8LAAGD. Dj heer H. d-j Raat alhier, is bg de te Amsterdam gehouden correspoudectie-rxamens vanwege de Vereen, van Leeraren in 'het Boekhouden, geslaagd voor Fran- sche hsndB.'sctrrespondïntie. BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS." In d» week van 2 tot 5 M«i zijn in het bad buit- „Het Witte Kiuis" genomen: 67 kuipbaden, 91 regen- baden le klan ea 153 regenbaden 2e klas, te samen 311 fcsd»D. VOETBAL. De C*d»t ten voetbalclub dis gateren te Leeuwarden tegan „Ffisia" speelde rerleor met 62. Op den tweeden dag d< r «eriewedstrpden te Z^and-.m verloor Holland II tegen Z. F. O, II van Ziandam met 2—1 in de afdteling B, terwij' Z. F. O. I van Zaandam van Holland I won mit 3 2 iu de afdee- llng A. Te Rotterdam werd voor hst kampioensch p West, 2a klasje een wedstrgd gespeeld tusscken V. O. C en Kampong, welke wsdstrgd door V. O. C. mat 6-0 werd gewonnen. BEROEP AANGENOMEN. Naar wij vernemen heeft de heer ds. P. J. Glasz het beroep bij de Doopsgezinde gemeente te Arnhem aan genomen. Den 5den Juni zal hij van zijn gemeente hier ter stede afscheid nemen. AGENDA. MAANDAG Ovrnn Ver. Turnliwu oefen. 7 15. Schaak- en Damclub V. V. V., verg'adering, 8 uur, café Schermerhorn. DINSDAG: Zangv. ..Halleluja," repetitie, 8 uur. nieuwe Doelen. Chr, Zangver. ,.G»»d ia mijn Lied." 8 uur, Chr. Schoei A-h. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorvaart' Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". WOENSDAG. Alkm. Esperantisten-vereeniging, 9 uur, „Zwarte Os." Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Gem. Ko«r, „Zansrlust," 71/, uur. Alkmaarsch Strijk-orkeat (dir. J. H. Oushoorn) repetitie, 8 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeuitigsavond, 8'/, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en vlugheid," jongens, 3de afdseling van Ss/46*/4 uur. Jongens, 2de afd. van 7—8 uur, in het „Gulden Vlies, Koor- straat. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd. 9—10 uur, ad- spir.-afd. 89 uur, „Gulden Vlies." Gymnastiek-vereeniging „Kracht, en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 674—71/,, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/a—81/, uur. Heeren van 8s/48s/4 uur in het „Gulden Vlies, Koor» treat. Kegeiclub „Zou er kans zijn," Diligentia. In Engeland geven de couranten kolonuuen vol bijzonderheden over den overleden koning en zijnen troonopvolger. Zij melden, dat de begrafenis des ko- nings 20 Mei a.s. zal plaats hebben. Het lijk des ko- nings ligt in de troonzaal van het Buckingham-paleis en werd bezichtigd door leden der hofhouding en be gunstigde personen. Daarna zal het lijk openbaar tentoongesteld worden in Westminsterhall, evenals dat van Gladstone. Het uitroepen van koning George als nieuwe vorst in de City van Londen gaat heden gepaard met veel oude ceremoniën. Aan de grens van de City, bij Tem- ple-bar, tegenover de gerechtsgebouwen, werd een tij delijke barrière opgesteld, waarachter de Lord Mayor, de aldermen, de sherifs en andere waardigheidsbekle ders uit de City, met de trompetters zich om negen uur zullen opstellen. Op dat uur nadert van de westzij de de stoet der herauten en eerejonkers, begeleid door de Horse Guards, en vraagt toegang tot de city om den nieuwen koning uit te roepen. Na eenige ouder- wetsche plichtplegingen geeft de Lord Mayor het ge vraagde verlof, de barrière wordt geopend en achter den stoet onmiddellijk weer gesloten. De Lord Mayor en de overige waardigheidsbekleders sluiten zich bij den optocht aan, die dan naar de beurs en naar ande re plaatsen in de city trekt, waar d'e herauten prins George tot koning zullen uitroepen. De geheele plechtigheid beteekent niet anders dan de symbolieke erkenning van de onafhankelijkheid der City tegenover de vorsten in den ouden tijd. Jules Hedeman vertelt in den „Matin" dat de ko ning George zeer eenvoudig is van karakter en ge woonten en geeft als voorbeeld hoe hij als luitenant na een kruistocht op de kust van Portugal bij zijn te rugkomst te Portsmouth eenvoudig aan wal te zijn ge zet, zelf zijn pakje droeg en een pijp rookend naar de waschvrouw ging. Hij deed dit altijd, verzekerde de vrouw. Voorts roemt deze berichtgever zeer de redevoerin gen door den prins gehouden en verzekert, dat deze ze steeds zelf opstelde. De nieuwe koningin is een mooie vrouw, bijzonder intelligent, uitstekend echtgenoote en moeder. Haar invloed is tot nu toe zeer groot geweest en men ver wacht dat dit zoo zal blijven. Men herinnert zich hoe de prinses indertijd de lieveling was van koningin Victoria. In Finland heeft de Landdag met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van de commissie voor de grondwet om de volgende verklaring af te leg gen. Daar het wetsontwerp nopens de het geheele rijk betreffende wetten, de Finsche grondwet sterk wijzigt en de Landdag zijn recht om in zulke kwesties te be slissen niet kan prijsgeven, houdt hij het voor onmo gelijk, ten aanzien van dit wetsontwerp advies uit te brengen. De vergadering van den Landdag begon des och tends te 11 uur en heeft tot des avonds negen uur ge duurd. In Frtnkrjjk zgn de herstemmingen fisteren afgeloopen. Ds statistiek vin Havai geeft de volgende winst en verliesrekening i De republikeinen winnen seven setels en verliezen er twee; de radicalen en radito-seeialisten winnen veertien zetels en verliezen er twee de onafhankelijke ioeialitten winnen er een en verlissen er vier de ge unifiesrde socialisten winnen er veertien, waaronder hst nieuwe district Seeaux, en verliezen er zeven; de progressisten winnen er negen en verliezen er vier; de nationalisten winnen er twee en verliezen er drie de conservatief liberalen winnen er twee en verliezen er vgf. Herkezen zgn o.m. Briason, de kamerpresident, Mille- rand, de minister en Jauris, de socialistische afge vaardigde. Uit Belgis wordt gemeld, dat heden in de Berinage en in Henegouwen 2500 mijnwerkers in staking zou den gaan, in verband met loongesehillen. Het gevaar meet bestaan dat deze week nog veel meer mijnwer kers den arbeid neerleggen. In Spanje hadden giateren verkiezingen (Kamer) plaats. Het kwam hier en daar tot ongeregeldheden. Ta Oindadella moesten de troepen de onruststoker* uiteendrijven; te Bilbao belegerden de republikeinen een Baskiaehe elub, wanwaar re vol verschoten werden gelost. In Duitschland beeft de keizer, in overleg met kolonel Roosevelt, wegens den deed van kening Ed ward, hst programma voor de ontvangst van den oud president bekort. De heer Roosevelt sal met sgo familie bg den Amerikaansehen gezant afstappen en dan een uitnoediging ontvangen em met vrouw en kinderen bg den keizer en de keizerin, in ket nieuwe Paleis de luneh te gebruiken. Da Rijkskanselier keeft het voornemen den heer Roosevelt iu kleinen kring, een diner aan te bieden. De voordracht in de Univer- sieteit be»ft overeenkomstig het programma plaats. Hoe de koning er als klein kind uitgezien heeft, leert een brief van koningin Victoria, den 29sten No vember 1841, dus 20 dagen na zijn geboorte, aan Leo pold van België geschreven. „Onze kleine kerel is een mooi, stevig en groot kind, met zeer groote, donker- - blauwe oogen, een mooi gevormden maar iets te groo- ien neus, een aardig, klein mondje. Ik hoop en bid, dat hij zal worden zooals zijn lieve vader." Den 7den December schrijft de moeder andermaal, te hopen, dat de kleine prins op zijn voortreffelijken vader zal gaan lijken. De prins hield veel van het tooneel en het speet hem dat hij niet verder mocht komen dan de coulissen herhaaldelijk heeft hij gezegd, dat hij zoo graag eens zou willen optreden. Eens verscheen hij plotseling als bedelaar voor zijn moeder. De koningin schrok hevig- toen zij daar een vuilen in lompen gehulden man voor zich zag staan, en trok,, hevig bevreesd aan de bel. De prins lachte vroolijk, maar zijn moeder gaf hem te ver staan, dat ze van dergelijke grapjes niet gediend was. KONING EDUARD ALS SPORTSMAN. Koning Eduard is een der beste en hartstochtelijkste sportsmen geweest, die het „moederland van den sport" ooit bezeten heeft. Zijn populariteit is mede hieraan toe te schrijven. Van verschillende takken van sport was hij een ijverig beoefenaar. Het meest echter hield hij van den paardensport. Als prins van Wales bezat hij een eigen renstal en thans was hij eigenaar van vijfentwintig volbloedpaarden, welke op de bekende prachtig aangelegde stoeterij van Sandringham waren gestald. Veel g-eluk had hij in den aanvang niet, maar toen in 1896 Persimmon en vier jaar daarna Diamond Jubilee zegevierend uit den wedstrijd te voorschijn traden was de vreugde groot. Ook in de eerste jaren van zijn koningsschap was het geluk hem op de ren baan niet gunstig, maar verleden jaar won de jockey met de koninklijke kleuren, hoewel het paard ge huurd was door den koning! Bij de groote meetings was Eduard VII, als het maar eenigszins kon, tegen woordig, steieds omgeven door talrijke fokkers en ken ners van paarden. Vroeger wedde hij ook veel en het heet, dat hij menigmaal duizenden ponden uit de zak ken der bookmakers klopte. Ook de zeil- en automobielspoa't vonden in hem een geduchten beoefenaar. Verschillende prijzen voor zeil wedstrijden zijn door hem geschonken, terwijl hij met zijn eigen jachten de laatste jaren succes behaalde. Zjin liefde, voor paarden verhinderde hem niet een aantal auto's aan te schaffen. Ook moedigde hij de „nationale" takken van sport aan: voetbal, golf, ten nis en hor-Ijey, al deed hij, met uitzondering- van het golfspel, daaraan zelf niet. Als jager tenslotte stond hij zijn man. KONING EDUARD ALS ZAKENMAN. Koning Eduard was een zakenman. Als prins van Wales en later ook als koning, stak hij dikwijls een groot deel van zijn geld in financieele ondernemingen, hoewel hij daarin nimmer zoo ver ging als de vorige koning van België, Leopold. Maar ook zorgde hij voortdurend zooveel mogelijk op de hoogte te blijven van het geen omging in de hooge financieele wereld. Bekende financiers, o. a. de Rothschilds, behoorden tot zijn beste vrienden en dikwijls werden ze door hem aan tafel genoodigd. In dit verband zij opgemerkt dat koning Eduard, natuurlijk tot de Engelsche staatskerk behoorend, zich zeer verdraagzaam toonde, en bijv. altijd een officiee- len feestdag verzette, als hij op een Joodschen feestdag zou vallen. Sinds jaren was Eduard VTI bijna de alleenheerscher in het rijk de* mode. Zijn kleeding muntte altijd uit door smaak en elegance, en hij wachtte zich er wel voor dwaze dingen op het gebied der mode te doen. Niet altijd wist men, dat een wijziging in de heeren- kleeding door hem was aangegeven, en niet altijd deed hij dit opzettelijk. Men zag alles van hem af, de snit van zijn pakken en jassen, de vorm van zijn hoeden, de kleur van zijn dassen en handschoenen enz. Toen de prins van Wales nog slank was, droegen de heeren nauwsluitende jassen, toen de koning dikker werd, moesten zij ruime jassen dragen. Eens was zijn pan talon tijdens een rijtoer naar de renbaan te Parijs bevlekt, gauw ging hij een modemagazijn binnen, trok een andere pantalon aan en deze kwam daardoor in de mode. Ook de korte zomeroverjasjes ontstonden door een toeval. Verleden jaar verscheen de koning bij de rennen, in een grijze gekleede jas met zijden revers, ovale knoopen en in plaats van den hoogen hoed met een slappen vilthoed met breeden rand.Deze mode werd echter niet gevolgd. Het was voor het eerst van zijn leven, dat er aan den smaak van den koning getwijfeld werd. KONING EDUARD ALS FIJNPROEVER. Koning Eduard stond hekend als een fijnproever. Zijn eetlust was buitengewoon groot. Maar één ding vergalde hem zijn genoegen aan tafel: de vrees van dikker te zullen worden. Overal waar hij langen tijd vertoefde, liet de koning een weegschaal opstellen om zijn gewicht voortdurend te kunnen controleeren. Ook zijn gasten moesten zich geregeld laten wegen en het was hem een groot genoegen als hij zag, dat zij zwaar der waren geworden. Nog grooter genoegen was het echter, als hij mocht constateeren, dat zijn gewicht was afgenomen dit genoegen viel hem echter, naar zijn zin, lang niet vaak genoeg ten deel. KONING EDUARD ALS VRIEND. Koning Eduard lette bij de keuze zijner vrienden op afkomst; waardigheid noch titel. Alleen de per soonlijkheid van den man speelde in zijn oog een rol er. bij voorkeur trad hij in betrekking met zelfge maakte mannen. Hij was echter een groote vijand van praalhanserij en hij kon degenen, die zich hier aan schuldig maakten, soms leelijk op hun plaats zet ten. In een sportclub betoogde eens een rijkgeworden kleermaker met veel air in tegenwoordigheid oran den koning, dat men veel meer personen uit zijn omgeving moest bannen, en zich tot zijn eigen stand moest bepa len. Met een lachje merkte de koning, die had staan luis teren toen op: „Maar beste mijnheer Smith, we kun nen toch allemaal geen kleermakers zijn." DOOR SMART OVERMAND. De italiaansche Kamerafgevaardigde Guido Pom- pili, oud-onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Za ken, en afgevaardigde ter interparlementaire confe rentie in Den Haag heeft Zondagochtend, wegens het overlijden zijner echtgenoote, de dichteres Vittorio Aganoor, die Zaterdagnacht overleden is, door middel van een revolverschot, zelfmoord gepleegd. Het bericht maakte een diepen indruk. PARIJSCIIE HONDENDIEVEN. Parijs is, zooals bekend is, het paradijs der honden. De mooiste, liefste schoothondjes kan men er voor een prikje koopen. Op de boulevards n.l. ziet men tal van kooplieden met verloopen uiterlijk, die kleine hondjes te koop aanbieden voor spotprijzen. Met een enkelen oogopslag bemerkt men evenwel, dat die klei ne goedverzorgde diertjes en hunne verkoopers niet bij elkaar behooren. Meestal zijn zij dan ook kort te vo ren gestolen. De Parijsche politie houdt evenwel den laatsten tijd een zeer nauwkeurig toezicht op deze kooplieden en hunne waar, zoodat Parijs nu inderdaad een werkelijk paradijs voor de honden zal worden. HET HUWELIJK IN DUITSCHLAND. Iu Duitschland neemt het aantal huwelijken, dat gesloten wordt, aanmerkelijk af. Terwijl in de jaren 1861 tot '70 op 1000 inwoners, 8'5 huwelijken werd gesloten werden er in de jaren 18971906 op de 1000 inwoners 8,2 gesloten. En nog steeds neemt het aan tal af. Als oorzaak hiervan geeft men op het duurdere le ven in den laatsten tijd en het feit, dat de vrouwen in menig beroep de mannen verdringen, deze minder kans hebben op een goede betrekking en derhalve niet zoo spoedig tot een huwelijk overgaan. DE AARDBEVING. Men schat het aantal dooden bij de aardbeving Car- tago op duizend. Nog duizend zijn er gewond, de eeni ge huizen welke bleven staan, zijn twee houten gebou wen. FRANSCIIE ARISTOCRATEN VOOR EEN AME- RIKAANSCHE RECHTBANK. De rechtbank in Baltimore houdt zich bezig met een proces, waarvan de beide partijen leden van een Fransche adellijke familie zijn. De secretaris van het Eransehe gezantschap in Peking, vorst van Calais is door zijn vier broeders ei-van beschuldigd de goederen van zijn overleden moeder te hebben verkocht en hun niet hun aandeel te hebben uitbetaald. De thans 36 jaar oude broeder huurde vijf jaar geleden iu Parijs met een Amerikaansche dame, die in 1907 bij de ge boorte van haar tweede kind stierf. De achtergeble ven echtgenoot verlangde toen van zijn schoonvader 800.000, die deze tot bruidschat zijner dochter be stemd had, voor de opvoeding der beide kinderen. Eerst na een langdurig proces werd de som uitbetaald. Het gelukte den vorst evenwel niet de j 300.000 voor eigen gebruik te verkrijgen van de bruidschat zijner vrouw. Dit kapitaal is onder beheer van de rechtbank in Baltimore gebleven en daar de vorst van Calais zelf geen Rotschild is, trachtten zijn broeders een deel van het geld te krijgen voor hetgeen hun broeder hun te kort heeft gedaan. HEIMWEE NAAR DE STRAFGEVANGENIS. Op een avond verscheen de vorige week een lange magere man aan een politiebureau van Montmartre te Parijs en vroeg den commissaris te spreken. Men hield hem voor een bedelaar, doch hij werd bij den commissaris toegelaten. In diens kamer aangekomen, wierp de ongelukkige zich op de knieën en smeekte op hartverscheurende wijze, of hij weer terug mocht naar de strafinrichting, waaruit hij eenige dagen geleden was ontslagen. Men dacht eerst, dat hij krankzinnig

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2