"STADSNIEUWS. LUCHTVERKEER. Donderdag 11 uur voorstel van den heer Troelstra. van adressants verzoeken over te gaan tot de orde van den dag. PRINS HENDRIK NAAR ENGELAND. Z. 'K. H. de Prins der Nederlanden wordt met zijn gevolg' den 19en Mei in Londen verwacht. Z. K. H. zal waarschijnlijk zijn intrek nemen in 17 Grosvenor Gardens, tegenover het Nederlandsche ge zantschap. Dit is de woning van Lord St. Germans, die zijn huis ter beschikking van de Engelsche regee ring heeft gesteld voor het verblijf van de buitenland- sche gasten, die in Londen verwacht worden. SPOORWEG BATAVIA—BUITENZORG. Het correspondentiebureau te 's-Gravenhage meldt: Uit ingewonnen inlichtingen blijkt dat er geenerlei grond bestaat voor het bericht dat de directie van de Nederl.-Indische Spoorwegmaatschappij voornemens zou zijn een nader voorstel aan het gouvernement te doen betrekkelijk den verkoop van de spoorweglijn Ba- tovia-Buitenzorg. REIS DER EERSTE KAMER-LEDEN. De rondreis van leden der Eerste Kamer in de pro vincie Overijsel zal in het laatst van Juni aanvangen. DREIGBRIEF AAN DEN MINISTER VAN JUSTITIE. Omtrent den dreigbrief aan den minister van Justi tie meldt de Br. Ct. nog het volgende: In dén dreigbrief verklaarde de schrijver, dat hij in behoeftige omstandigheden verkeerde en daarom dui zend gulden verzocht te zenden. Werd aan zijn ver zoek niet voldaan, dan dreigde hij den minister te zullen doodschieten. Onmiddellijk begaf de politie zich naar het aange duide loge mout op den Haagdijk te Breda en trof daar een vreemdeling van omstreeks zestig-jarigen leeftijd aan die al spoedig bekende, dat hij de gezochte was. De man verklaarde F. H. van de Meerendonk te heeten, eandidaat-notaris zonder emplooi te zijn en vroeger eenigen tijd werkzaam te zijn geweest bij de griffie te 's-Hertogenbosch. Hij is geboren te Boxtel, op 29 Maart 1852. Bij fouilleering werden geenerlei wapenen op hem bevonden, maar wel een bevolkingskaart van de Rijks werkinrichting te Veenhuizen, waaruit hij 7 Mei 1.1. bleek ontslagen. Verder een portemonnaie met eenig geld en een gesloten brief, geadresseerd aan den heer burgemeester Van Lanscher. De aangehoudene verklaart niet het voornemen te hebben gehad, den minister van justitie te dooden. Dat had hij „zoo maar" geschreven. Hij werd voorloopig in een der cellen opgesloten, in afwachting van nadere gegevens uit Den Haag ter confrontatie. DE MINISTER VAN JUSTITIE. De benoeming van het lid der Tweede Kamer voor Helmond, mr. Regout, tot minister van justitie, ter vervanging van mr. Nelissen, is, nu hij zich voor dit ambt beschikbaar heeft gesteld, met ingang eerst van 7 Juni a.s. te Verwachten en zulks in verband met de werkzaamheden, die de heer Regout nog als commis saris-generaal ter Brusselsche tentoonstelling heeft te vervullen. Omtrent de loopbaan van den aanstaanden Minister van Justitie, is het volgende bekend: Mr. Edmond Robert Hubert Regout werd geboren te Maastricht den 4cn Juni 1863 en is een broeder van den Minister van Waterstaat. Den 31en Mei 1886 pro moveerde hij tot doctor in de rechtwetenschap op een dissertatie over het faillissement en werd in Juni 1888 benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten te Roermond. In November 1893 werd hij substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, welke betrekking hij vervul de tot December 1903, toen hij benoemd werd tot of ficier van justitie te Roermond. Om zich geheel aan het Kamerlidmaatschap te kun nen wijden, vroeg en verkreeg hij in 1905 eervol ont slag uit zijn betrekking en vestigde hij zich metter woon te 's-Gravenhage. Mr. Regout is voorzitter van liet Rijkswouingcolle- ge van art. 35 der Woningwet; lid van het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor 's Rijks tucht- en Opvoedingswezen. Ook was hij lid van de staatscommissie voor bedelarij en landlooperij. Hij is commissaris-generaal voor de Nederlandsche afdeeling op de Brusselsche tentoonstelling in 1910, lid der on langs ingestelde Staatscommissie voorde herziening der strafvordering en heeft voorts zitting in het be stuur van tal van vereenigingen en maatschappijen. G E M E X G D 0 E I W S. MISHANDELING VAN EEN POLITIE-AGENT. Eén der twee agenten, die twee bouwvakarbeiders naar hun woning in het Haarlemmerpoortkwartier brachten, werden door stakers op de De Wittenkade lastig gevallen. De aangevallene trok zijn sabel, maar werd daarop door een aantal volgers overmand, zoodat de mishandelde agent aan een zeer ernstige mishande ling heeft bloot gestaan. Zijn linker jukbeen is ge kneusd, zijn rechtermondhoek uitgescheurd, uit de on derkaak is een tand getrapt en voorts heeft hij als gevolg van het trappen op zijn lichaam veel pijn in de zijde. De helm werd vernield, zijn sabel te water ge worpen. LANDVERHUIZING. De staatscourant geeft verschillende wenken voor landverhuizers. Zoo wordt nog eens uitdrukkelijk ge zegd dat aan een ieder die niet werkelijk landbouwer is en niet over cenige middelen beschikt, ten sterkste moet worden ontraden naar Brazilië te emigreeren, en ook niet naar Canada. DE SCHOONMAAK IN ONS LAND. In de Manchester Guardian van gisteren staat een lang artikel van R. S. over Mevrouw Tromp's bezem, d. w. z. over de groote schoonmaak in ons land. De schrijver of schrijfster is er paf van, zooals er hier wordt geschrobd, geboend, gedweild, geplast, ge spoten, gepoetst, geschuurd, gewreven, geraagd, gebor steld, gewit, geverfd, de huizen, de boerderijen, de stallen, de schuren, van binnen en van buiten, van kelder tot nok, wel twee maanden lang. De bezem is het ware embleem van Nederland, zegt de schrijver; de oude Tromp voerde hem in den mast, en mevrouw van Tromp, de Nederlandsche vrouw, keert er alles mee ondersteboven. En wat den vreemdeling verbaast: die groote schoonmaak brengt de zenuwen van den Hollander niet van streek, de mannen blijven er even leuk bij. Maar hier vergist de schrijver of schrijf ster zich. Gedurende de groote plaag worden er in ons vaderland vele mannelijke vuisten gebald, zij het in den zak, zegt de N. R. Ct. ZUINIGHEID. Lit Rotterdam meldt men aan het N. v. d. D. Eenigen tijd geleden werd een geneesheer voor het k ntongerecht als deskundige gehoord en hem uitbe- t hi voor vacatie 3 en voor afstand (Delfshaven) 7 kilometer, 84 cent. Dit laatste werd door de Algemeene Rekenkamer niet goedgekeurd. Het college heeft de opmerking gemaakt, dat de geneesheer was gedagvaard als getui ge en hem dus als zoodanig 5 cent per kilometer toe komt, dus 'in het geheel 35 cent. Had men hem als deskundige gedagvaard, dan zou de uitgaaf goed ge weest zijn. Thans moet hij 49 cent terugbetalen. UIT URSEM. De vereeniging „Ziekenhulp" heeft hare gewone jaarvergadering gehouden. Uit het verslag, door den secretaris uitgebracht, stippen we aan, dat zij op een groot aantal verplegingsartikelen kan bogen. De pen ningmeester deelde mede, dat de finantiëele toestand der vereeniging gunstig genoemd kan worden. De voorzitter, de heer K. Laan, werd bij acclamatie her benoemd. Met ingang van 16 Mei zal het hulppostkantoor alhier geopend worden, terwijl dat te Rustenburg dan zal ophouden te bestaan. UIT AKERSLOOT. De onlangs opgerichte afdeeling van den bond voor Staatspensionneering hield gisteravond haar eerste vergadering in het café van dp wed. W. ten Have, tot het kiezen van een voorloopig bestuur- Tot' voorzitter werd gekozen de heer K- Hendriks, terwijl de heeren J. yan 't Iloff, II. J. Schroder, P. Dil Wz., J. v. d. Schaaf, J. Timmer en J. Boschman Jz. verders het bestuur zullen uitmaken. De afdeeling telt thans 60 leden, waarvan 30 aan wezig waren. UIT KOEDIJK. Bij het gemeentebestuur alhier is ingekomen het volgende besluit van Gedeputeerde Staten: „Ged. St. der provincie Noord-Holland, gezien „een besluit van den Raad der gemeente Koedijk „van 24 Maart j.L, waarbij met behoud van salaris „voor den tijd van zes weken, met. ingang van dien „datum ontslag is verleend aan den onderwijzer „aan de openbare lagere school aldaar, II. Jongsma; „gelezen de door den onderwijzer H. Jongsma en „verschillende ingezetenen der gemeente Koedijk te- „gen genoemd raadsbesluit ingediende bezwaar schriften; „gelet op de uitgebrachte adviezen van het Rijks- .schooltoezicht, die alle strekken om het genomen „besluit goed te keuren; „overwegende, dat uit de feiten in de yerschillen- „de adviezen medegedeeld, blijkt, dat ondanks de „met nadruk tot hem gerichte waarschuwing en ver maning, het optreden van den onderwijzer II. „Jongsma tegenover het hoofd der school waaraan „hij verbonden is, van dien aard is geweest, dat hij „aan die school niet langer gehandhaafd kan blij- „ven „gezien de wet op het lager onderwijs;; „Besluiten „goed te keuren het door den Raad der „gemeente Koedijk verleend ontslag. Afschriften van dit besluit zijn gezonden aan den inspecteur van het lager onderwijs in de 2e inspectie te 's-Gravenhage en aan onderteekenaars van de be zwaarschriften. UIT OUDE-NIEDORP. De afdeeling van den Bond voor Staatspensionnee ring té Oude Niedorp, vergaderde Donderdagavond in In t lokaal van den heer A. Mijts. Tegenwoordig waren slechts 5 leden. Bij de opening der vergadering betreurde de voor zitter de slechte opkomst der leden, waarna de notu len, door den secretaris gelezen, onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde was rekening en verantwoording door den penningmeester, welke rekening na onderzoek werd goedgekeurd met een voordeelig saldo groot 2.86. Ontvangen was 23, uitgegeven 20.14. De pen ningmeester ontving een woord van dank voor zijn goed beheer. Hierna werd besloten om in den a.s. winter, zoo mo gelijk, een propaganda-avond te organiseeren. Daar er niets meer te verhandelen viel en niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering met dankzegging door den voorzitter gesloten. In een hierop gehouden bestuursvergadering werd in de plaats van den heer Kooijman, die volgens roos ter was afgetreden, de heer S. Vis benoemd tot pen ningmeester. In deze week ontstond er een begin van brand, door den schoorsteen in de woning van den heer D. Kaag alhier aan den Langreis. Gelukkig werden de bewoners 's nachts bijtijds wak ker door het knappen van het vuur, zoodat zij met eenige emmers water het vuur nog konden blusschen. De schade wordt door assurantie vergoed. UIT PURMEREND. Door de gemeente-politie werd aangehouden eene vrouw, die bij goud- en zilversmeden onder valsche voorwendsels gouden en zilveren voorwerpen in haar bezit trachtte te krijgen. Ter zake van poging tot oplichting werd proces-verbaal opgemaakt. UIT SCHOORL. Het duo Rotowsky, dat den tweeden Pinksterdag tijdens het diner en 's avonds in het Hötel „Trompen berg" te Fgmond aan Zee zal concerteeren, zal zich A middags van dien dag doen hooren in het Café „Duinzicht" van den heer S. Duin. Ongetwijfeld zullen velen eens even gaan luisteren. KORTE BERICHTEN. De kerkeraad der Herv. gemeente te^Wervershoof heeft besloten den Hemelvaartsdag niet meer als Zon dag te vieren. Gisternacht is inbraak gepleegd bij den landbou wer G. te Arnemuiden. De in de woning staande secretaire is opengebroken en daaruit een bedrag van 60 ontvreemd. Eenige gouden en zilveren voorwer pen werden onaangeroerd gelaten. Donderdagavond stortte aan de Rijnhaven te Rotterdam nabij een der Veempakhuizen een losse houten losstelling in. Twee jongens van 10 en 12 jaar die onder de stelling bezig waren olienootjes te zoeken, die bij het overladen gevallen waren, werden door de neervallende planken getroffen en bekwamen beiden oen hersenschudding. De Middelburgsche politie is een onderzoek be gonnen inzake een vermoedelijk door een gemeente ambtenaar ten stadhuize gepleegde fraude in admi nistratie. Ter zake van bedreiging van werkwilligen is te Amsterdam een 23-jarige metselaar aangehouden en naar het bureau geleid. Aan het station te Lievelde bij Groenlo heeft een roodstaartje onder de treeplank van een wagen haar nestje gebouwd. Een jonge man uit Dedemsvaart, die vandaag in het huwelijk zou treden, reed gisteren op zijn rijwiel naar Hoogeveen. Ongeveer een kwartier afstand van de woning zijner verloofde moet hij gevallen zijn en wel in zoo erge mate, dat hij bewusteloos was, waaruit liij nog niet geheel is teruggekeerd. - Gistermorgen was G. P. J. te Rotterdam belast met het vervoeren van bagage van landverhuizers. Aan enkele landverhuizers vroeg' hij een fooitje. Zij dachten hem een kwartje toe en gaven hem tevens ter wisseling twee bankbiljetten van een dollar, en een biljet van 10 kronen. Even later beweerde hij, dit geld niet te hebben ontvangen, waardoor twist ontstond. Bij fouilleering bleek, dat hij het geld in den mond, onder de tong, had verborgen. Er is proces-verbaal te gen hem opgemaakt. Het weekblad De Blauwe Vaan, orgaan van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van Alco holhoudende Dranken, verscheen de vorige Week in een oplaag van 31.000 exemplaren. Een bewijs, hoe de onthoudingsbeweging in ons land groeiende is. Te Rottevalle vertoeft een huisgezin van man, vrouw en vijf kinderen alhier, dat met 12 Mei geen nieuwe woning kon krijgen en uit de oude verwijderd werd, onder den blooten hemel, in den tuin van een buurman. Bij het bijzonder onderwijs schijnt wel groot,ge brek aan leerkrachten te zijn. Dezer dagen, tijdens de examens voor de acte art. 77a, kwam het voor, dat schoolbesturen de geslaagde candidaten aan en van den trein Leeuwarden afwachtten, om hun onmiddel lijk eene benoeming aan te bieden. Alhier werden 2 on derwijzeressen op deze speciale manier benoemd. Een bejaard man te Zevenhuizen, die dezer da gen zijn verhuisbiljet opvroeg, kwam daarbij tot de ontdekking dat hij zijn verjaardag steeds eenige we ken te vroeg had gevierd. Het wil maar niet gelukken in het Wilhelmina- park te Utrecht een ooievaarsnest Itrijgep, dQoydgt ieder voorjaar een weduwnaar op het nest komt, die elk ander paartje weg jaagt. Gisteren kwamen een drietal paartjes op het nest af, maar er beslag op leg gen dat ging niet. Heer ooievaar verdedigde zijn wo ning met waren heldenmoed. Dopderdag werden door een jachtopziener te Aagtekerke enkgle pprsonen betrapt op het rapen yan eieren. Toen de jachtopziener epn der daders wilde arresteeren, werd hij zoodanig mishandeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling mpest stellen. Tegen de daders, die hekend ?ijn, is proceg-yerbaul opge maakt. In Engels n d zijn ter eerbiediging van de wen- schen van koningin Alexandra de sluiting der kist, welke gisteravond zou plaats hebben, en de niet-offi- cieele tepronkstelling in de troonzaal, welke morgen zou beginnen, beide uitgesteld. De toebereidselen voor laatstgenoemde plechtigheid zijn echter voltooid, de troonzetel is weggenomen. Op zijn plaats en onder zijn rooden hemel, gedekt dopr de kroon, is een altaar opgericht, overdekt door wit laken met gouden franje en versierd met kroonkandelaars en een overvloed van witte bloemen. Tegenover het altaar staat de katafalk met purper behangen, op de vier hoeken groote kaarsen in reus achtige kroonkandelaars. Bij het einde, het verst vai; het altaar, zijn twee bidstoelen. Als de kist op den katafalk is geplaatst, zal zij ge dekt worden door het lijkkleed, dat ook voor koningin Victoria is gebruikt. Op dat kleed worden dan gelegd kroon, sehepter en de andere teekenen der koninklijke waardigheid, Mannen van de grenadiersgarde zullen de wacht houden rondom den lijkbaar, In Duitschland heeft men het nog steeds druk over het bezoek van Roosevelt, die morgen over Vlis- singen naar Londen vertrekt. Carnegie heeft Roosevelt „den buitengewoonsten mensch der wereld" genoemd. „Roosevelt is een nog jonge man en heeft het Amerikaansche volk achter zich. Als zijn naam in de Vereenigde Staten genoemd wordt, dondert er een applaus. Hij heeft zich als vre- desbemiddelaar onderscheiden, maar wij weten allen dat er nog een stukje van een barbaar in hem zit." Dit laatste werd gezegd in verband met een mogelijk opnieuw optreden van Roosevelt als president, In Egypte is de man, die den eersten minister vermoord had, ter dood veroordeeld. Van den Balkan wordt gemeld dat op ©en pro testvergadering van alle gemeenten in het vilajet Monastir het besluit genomen is dor Kamer en den grootvizier kennis te geven, dat de geheele Albanee- sche bevolking te wapen loopen en naar de Grieksche grens oprukken zal om de rechten van Turkije op Kreta te doen eerbiedigen, als de regeering niet in vier dagen bevredigende verklaringen in zake deKre- tenzer kwestie aflegt. Uit Japan komen verschillende berichten, dat een inlijving van Korea door Japan ophanden is. De tekst van verschillende handelsverdragen van Japan met andere mogendheden, die met 1 Juli afloopen, zal de woorden bevatten: „Japan met inbegrip van de provincie Korea." Gemengde Mededeelingen. ROUW OF MODE? De Zwitsersche zijdefabrikanten kunnen aan be stellingen van zwarte zijde uit Engeland lang niet voldoen en de Engelsche handelshuizen berooven thans Parijs van rouw-goederen. De Londensche hoedenmaaksters zijn druk bezig aan nieuwe hoeden van zwart stroo met kant. HET WEER, Te St. Petersburg is het snikheet, hetgeen het volk aan den invloed van de staartster wijt. In Italië heeft het daarentegen te Belluno, Brescia en Bellinzona gesneeuwd. Dit is daar een zeer onge woon verschijnsel in Mei. Het gemeentebestuur van Keulen heeft met de Zeppelin-Maatschappij een verdrag gesloten, volgens hetwelk er nog dozen zomer met het verkeer met luchtschepen een aanvang zal worden gemaakt. Het verkeer zal gaan van Keulen naar Engeland. VREEMDELINGEN-HAAT. In Oran is een Spaansche kolonist met drie familie leden door inboorlingen vermoord. 'T NUT. Gisteravond werd in de groote Harmoniezaal, voor dit seizoen de laatste bijeenkomst met dames-huisge- nooten gehouden van wege het departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter dr. G. K. Nug- teren er op, dat door een samenloop van omstandighe den deze avond eerst half Mei kon plaats hebben. De namen van het echtpaar Ternooy Apèl hadden echter er toe medegewerkt dat de groote zaal beter bezet was dan men met het oog op het tijdstip had mogen verwachten. Het eerst verscheen mevr. Ternooy ApèlHaspels op het aardig aangekleede tooneel, om, naar zij zeide, twee bedrijven van de Vorstenschool voor te lezen, n.l. het vierde en vijfde bedrijf. Wel is waar behooren de gedeelten met de kracht uit hooger kracht gesproten en 't lakeienpak dat Ilesselveld flatteert, omdat het hem past, tot de meest bekende, doch we gelooven, dat het niet overbodig zou zijn geweest, indien mevrouw Ternooy Apèl een kleine inleiding had gegeven. Voor lezen was het eigenlijk niet, wat zij deed, het was nu eens voordragen, dan weer naderde het zeer dicht het tooneelspel. Hoewel meer nuanceering wel mogelijk was geweest, bleek ook nu weer welk een helder, be schaafd geluid deze sympathieke actrice heeft en we hopen dan ook, dat wij tijdens de kermis gelegen heid zullen hebben, haar dikwijls op de planken te zien en te hooren. Een warm applaus viel haar ten deel. De heer Ternooy Apèl gaf eerst een oud voordracht- je over een te langen broek, toen een satyfe van Heij- ermans en eindelijk een oude Joden-mop. Hoe aardig hij de Ns. 1 en 3 ook gaf hem zien beteekent reeds lachen o. i. moest hij dit genre beneden zijn waar digheid achten en overlaten aan mindere goden. En wat „het Puntje" van Ileijermans betreft, men kan dit tendenzstuk kwalijk gelukkig gekozen achten voor een Nutsavond, welke een ander karakter draagt dan een soc.-dem. 1 Mei-viering. De vertolking liet anders weinig te wenschen over en de verschillende personen kwamen uitstekend tot hun recht, zoodat nu eens de lachlust, dan weer medelijden en droefenis werden op gewekt. Tot aan de pauze konden we de voorstelling bijwo- non. Eerlijk gezegd we hadden wat anders ver wacht en speciaal gehoopt, dat het artistieke echtpaar een paar aardige een-aktertjes zou hebben gegeven. BENOEMD, De Staatscourant vermeldt dat tot amanuensis aan de bibliotheek der Technische Iloogeschool te Delft is benoemd de heer J. Eeitsma alhier. „LUILAKKEN", De jeugd is vanmorgen weer druk aan het luilak ken geweest. Jammer- maar, dnt ook dit oude gebruik ontaardt in het bevuilen van deuren etc. In de Land- straat, op den Nieulnndersingel en in de Popelmans- laan moet de jeugd 't bijzonder bont hebben gemaakt, MUZIEKUITVOERING door liet Stedelijk Muziekkorps. Directeur de heer II. A- Maas, op Zondag 15 Mei van SP/g tot 41/s uur, in rtpn Stadshopt, Programma: 1. Semper fidelis marsch van Sousa. 2. Ouverture de 1' Opera „La Bohémienne" van Balfe. 3. a. Grossmntterchen van Langer. b. Ein Tanzchen auf griiner Wiese van Eilenberg. 4. Fantaisie de 1'Operette „La Mascotte" van Au- dran. Pauze. 5. De Cavalerie-Generaal marsch van II. A. Maas. 6. Kind du kannst tanzen 1 Walzer a. d. Operette „Die Geschiedene Frau" van Leo Fall, 7. Potpourri-populaire No. 10 van Renaud, 8. Wie Clochen vou Chicago van Sousa. MAANDAG (2den PINKSTERDAG). Des morgens 8 uur. Programma, 1. Ilochzeitsmarsch, Mendelssohn. 2. Ouverturo, Schubert. 3. La. Serenata (Eng-elenlied), Braga. 4. Fantaisie uit „La Traviata", Verdi. Pauze, 5. Oranje Nassau-Marsch, Jos Kessels. 6. Ouver ture, Kei er Béla. 7. Dollar-Walzer uit de operette „Die Dollarprinzessin", Leo Fall. 8. Finale, TREKHONDENCONCOURS. Wij ontvingen het programma van het op 29 Mei a. s. te houden trekhondenconcaurs op het Dodenveld. Het bestuur zegt met belangstelling den uitslag der inschrijvingen tegemoet te zien en hoopt vele ingevul de biljetten terug te ontvangen. Het heeft getracht, ten eerste, door verschillende klasse-indeelingen, velen in het bereik te stellen om met een prijs uit den strijd te komen en ten tweede is het door de zoo gewaardeer de vriendelijke gulheid van vele dierenvrienden in staat gesteld om bij den te behalen prijs, bovendien nog met een bijzonderen prijs bekroond te worden. DE FONTEIN IN DEN HOUT. De fontein in den Hout zal in het vervolg ook spuiten uit 12 in een cirkel aangelegde stralen, aan gebracht onder den grooten verticalen straal. Ongetwijfeld is dit eene verfraaiing die vooral in de feestdagen veel bezoekers zal lokken. VERBETERING. De heer van den Bosch sprak in den Raad natuur lijk niet over loodvormsteen, maar over handvorm steen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht ia de* morgen van 14 Mei. Medegedeeld door net Koninklijk Nederlanckch Meteorologi*en Instituut t» De Bilt. OVERZICHT. lu het gebied van d» waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 773.6 te Seydisfjord. De laagste stand van den barometer 755.2 te Co- runa. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 15 Mei.) Zwakke tot matige wind in iets oostelijke richtin gen, veranderlijke bewolking, mogelijk onweersver schijnselen, zélfde temperatuur. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Voor den eersten Pinksterdag is de prognose niet ongunstig. Het hoog, hoewel iets in beteekenis nog afgenomen, ligt in het noorden, terwijl de laagste ba rometerstanden in den Golf van Biscaije gevonden worden. In verband met de geringe luchtdrukverschil- lcn is onder de heerschende luchtdurkverdeeling meest zwakke oostelijke wind te verwachten, waarbij 't war me zomerweer voorloopig zal voortduren; kleine sto ringen maken echter de kans op plaatselijke onweers- buien nog vrij groot. IIEDEN «EEN IIEI R8. HAR KTBEBICHTES. ALKMAAR, 13 Mei. Kaas. Kleine fabriekskaas f 31.kleine boerenkaas f 32.commissie f 32. middelbare f 32. Aangevoerd .270 stapels, wegend» 156.157 K.G. ALKMAAR, 14 Mei. Aangevoerd 14 paarden f 70 a 150, veulens f k94 koeien en ossen f 80 a 280, vette kalveren f' ii 114 nuchtere kal veren f 8 k 24, ezels f a 583 magere scha pen f 20 k 82, vette id. f k 1047 lammeren f 10 k 17, vette varkens, per ned. pond h ct., 92 magere id. f 18 ii 33, 142 biggen f 12 k 17, 26 bokken en geiten f 3 5 12, 22 kleine bokjes 50 f 1.50, boter, per l/9 ned. pond, hoogste prijs f 0.65, middelprijs f 0.60, laagste prijs f 0.55, aangevoerd 8288 kop, kipeieren f 2.80 3.90, eendeneieren f 3.75. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMERENL en OMSTREKEN, 13 Mei. Op de afslagmarkt werd heden verhandeld Spinazie 21 a 31 cent per dubb. mand, sla f 1.90 k 2.90 per 100 krop, rabarber f 6.10 k 7.10, celderie f 4.80 a 6.peterselie f 2.40 a 4.40, raapstelen f 0.60 ii f 1.radijs f 1.50 5 0.allen per 100 bos. Handel matig. HOORN, 14 Mei. Tarwe f 6.50 k f 10.logge f 0.- k 0.—, gerst f 4.25 k f 6.—, haver f 3.50 k f 4.25, witte erwten f f-.— groene dito f 12.— 5 f 18.—, grauwe f 25.— f vale f 12.5 f 23.bruine boonen f 10.h f 18. karweizaed f 14.50 a f 14.75, mosterdzaad f 24.50 k h f 25.paarden f h f 60 koeien f 150 a f 280, 580 schapen f 20.— k 27.—, 130 lammeren

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2