STADSNIEUW 8. HET KONINKLIJK BEZOEK. Gisteren had na de sportbetooging het waterfeest van „de Hoop" plaats, waarover in „Laatste berichten" in het nummer van gisteren reeds het een en ander is medegedeeld. Eenige nadere bijzonderheden laten we hier volgen: De Amstel tusschen Hooge Sluis en Nieuwer Am- stelbrug, met schepen en scheepjes bevracht bij honder den, en langs alle lijnen gepavoiseerd met de vlaggen, die door elkander kwinkelen als tot een vuurwerk van lelie kleurtjes tegen de grijze lucht, die zoowaar door de bries telkens nog weer hier en daar blauw wordt geveegd. Dan g'utst de zon over dat jubelend feestelijke wa- tertafereel, wat maar niet zoo even met een enkel woord te beschrijven valt. De boorden van de rivier, zwart van de menschen, hoogop langs de stoepen van oud-Nieuwer Amstel's Raadhuis. Daarvóór aan den wal de clubgebouwen van Amstel, Nereus, Willem III, met op balcons en steigers de leden en hunne gasten. Daartegenaan de drijvende tribunes op de zolder schuiten en dan, in een breeden zoom, de hooge stoom- booten met toeschouwers, de motors, de slankgetuigde jachten met de wimpeltjes, wuivend' langs het wand, waar voorbij nu nog- de wherrie's spelevaren, de meeste coquet met levende bloemen getooid, met azalia's, rho dodendron's, pioen, lelie's en teere rozen, uit welke bloeiende weelde de ranke figuurtjes opkomen van de jonge meisjes in haar elegante witte zomertoiletten, die de rappe booten sturen. liet is een zeldzaam kleurig, slanklijnig, druk over het schitterende water weerschijnend en bewegelijk tooneel, in het geschal der muziek, zegt de N. R. Ct. Om half drie arriveerde de Vorstelijke familie in het clubgebouw van „De Hoop." Dan begeeft de Vorstelijke familie zich aan boord van de Havendienst, die als Koninklijk jacht weelde rig is ingericht, om de groote race tegemoet te gaan, tusschen de achten van Nereus en Amstel, over de 3000 meter lange baan, van het Kalfje heel af, in den vrij sterken wind. Daarna begint het défilé van ver sierde vaartuigen, waarvoor een model van „de halve Maen" en van een Spaansehe galjoot reeds zeer de coratief het watertafereel opluisteren. Op het terras van „de Hoop," onder de wapperende vlaggen, is een aanzienlijk gezelschap van genoodig- den saamgekomen, met vele dames in modieuse kos tuums en een aantal officieren in groot tenue, met wuivende pluimen. Op het moment, dat de Koninklijke familie op het drijvende clubgebouw toeschrijdt door de aardige ber ceau van omkranste roeispanen en boogen van sier- groen, wordt de Koninklijke standaard op het clubge bouw geheschen. Meteen davert en schalt uit dui zend^ monden het gejoel over het water heen. De Ko ningin draagt een langen hermelijnen mantel over een nijlgroen zijden kleed, en een klokhoed van dezelfde kleur met een weelde van aigrettes. De Koningin- Moeder is in het paars gekleed met een beverkraag. Z. K. H. Prins Hendrik draagt de admiraalsuniform. Na de begroeting loopt het vorstelijk gezelschap aan stonds door over het terras met de invité's, dat er uit ziet als het promenadedek van een mailstoomer. En nu de hooge gasten aan boord zijn dreunen de salvo's van gejuich voort over den feestelijken Amstel onder het W ilhelmus der orkesten en de saluutschoten der mortieren, terwijl alle vlaggen knallen en knapperen op de hevige windvlagen, die de rivier doen golven en al wat daar op drijft in deinende beweging brengen. Daar zit een prachtig Hollandsche, stoer-waterland- sebe pit in dit feest over den Amstel, al zijn de vlag gen dan ook weinig bevorderlijk voor de race van de achten. 1 e 3.35 kwam de acht van de Amstel met verschei- don bootlengten voor Nereus over de eindstreep. Er was een geestdriftig gejuich met, een kletterend hand geklap er doorheen voor de overwinnende ploeg. Vijf minuten later kwam het Koninklijk jacht terug op de I Hoop. De Koningin stond op de voorplecht en groette vriendelijk naar de kranige roeiers van de Amstel, die uaar in hun boot bij den aanlegsteiger zaten met oran je-strikken op hun blauwe tricot. De Koninklijke fa milie nam toen plaats in de serre van het Clubgebouw, om oe défilé van versierde vaartuigen te volgen. Het sierlijk bewegen van al deze scheepjes, waarvan vele zoo smaakvol waren opgesmukt, die door twee roeiers werden voortbewogen, en alle twee dames aan boord hadden, werd met belangstelling gevolgd. Nadat H. H. M. M. het bestuur van „De Hoop" dank hadden gezegd voor het genoten schouwspel, werd het clubgebouw verlaten en de terugrit naar het Paleis ondernomen onder de toejuichingen van de me nigte, die ook dezen middag weer in niet te schatten duizendtallen op de been geweest is. Om i uur had het diner ten Ilove plaats. Van de Isleden waren er ongeveer dertig nog kinde ren heeft doen ontbranden. Zij toch zijn de man nen en vrouwen van straks, de toekomst van de natie, op wier hou en trouw de Prinses als zij ouder zal zijn geworden onder alle omstandigheden zal moeten bou wen. En wij, ouderen, kunnen slechts de vurigste wen schen stamelen voor het voorspoedig opgroeien van Uw kind, dat, het zij met allen eerbied gezegd, door het vertrouwen, waarmede Uwe Majesteit het onder de burgerij beeft laten verkeeren, ook eenigermate ons kind geworden is en de bede opzenden dat God aan de Prinses het leven en de gezondheid spare. Haar alles schenke wat Uw ouderhart slechts verlangen kan, Haar in één woord in lengte van jaren krone met de keur Zijner zegeningen." Nadat het diner beëindigd was, onderhielden de Ko ningin en ook de Koningin-Moeder en Prins Hendrik zich met verschillende gasten. Hare Majesteit vond daarbij gelegenheid het bu reau der feestcommissie te complimenteeren voor wat onder zijn leiding Amsterdam tot stand heeft weten te brengen. De tijd drong wat, omdat de Koninklijke familie het avondfeest op den Amstel zou bijwonen. Een krimpende Zuidwester. daar was het kwaad vechten tegen voor de lampions en vetpotjes, die de jachten en schepen wilden illumineeren. Ballon na ballon werd gedoofd of woei uit, lichtje na lichtje ver stierf, aldus het H b 1 d. Toen de duisternis intrad was het zoo mooi langs de oevers de a giorno-verlichting van den walkant, de lichtlijnen van oranjekleurige en roode ballons langs de schepen, de versiering van „De Amstel," de lichtende wherries over het donkere water. Maar toen het half tien werd en de Koningin op het Paviljoen van „De Hoopaankwam, was er van de illuminaties nog hier en daar een verspreid lichtje over. Maar toch bleef er een vroolijk gedoe op het water. De versierde wherries voeren rond, gevolgd door het Amstel-zoeklicht, dat nu eens helder wit, dan weer gekleurde lichtstralen over de mooie vaartuigjes wierp. Het waren er echter slechts weinigen. De vele bootjes, die den boeg hadden willen verlichten, zagen zich al even jammerlijk teleurgesteld als de groote jachi -n langs den kant. Ook met het vuurwerk werkte het weer slecht mee. De Zuidwestenwind joeg de zware waterwolken voor zich uit, zoodat de lichtstukken door dien dichten slui er maar al te dikwijls voor het oog werden verborgen. De opstijgende vuurpijlen, het schitterend diamant- vuur hoog in de lucht, de fluitende telegraaf, het ko meet vuur, de knalslangen, 't teekende alles zoo ver rukkelijk mooi tegen de zwarte lucht, doch het groote slotstuk, de hulde aan het Vorstenhuis, kwam niet door de rookwolken heen. Het had zoo mooi kunnen zijn, bij tegengestelden wind, als het prachtig medail lon van gekleurd licht, met in diamantvuur de bekende initialen, goed zichtbaar was geweest. Nu werden de fonteinen van gekleurd licht, de batterijeu van veel kleurige hchtkogels, met het bonte middenstuk tot een compacte massa van kleurig doorvuurde wolken, waarboven uit de kroon en de zwevende engelen. De nabootsing' van het in 1697 voor den Kloveniers Doelen ter eere van Czaar Peter den Groote vertoond illuminatiestuk, slaagde veel beter, en leverde althans van den Amsteldijk-oever gezien, een schitterenden aanblik. Maar wat een heerlijk schouwspel leverde den zee slag, waarmee het avondfeest werd geopend. De episode uit den slag op dé Zuiderzee, waarbij het Spaansehe admiraalschip aan den grond voer en door de geuzenvletten werd overmeesterd, was voor Volksweerbaarheid" een schitterend succes. Juist toen de Vorstelijke gasten gezeten waren knalden de eerste schoten van het statig galjoot en schoven de overmoedige vaartuigjes van Hoorn en Enkhuizen snel voorwaarts naar den Spanjool. Eerst teekenden de schepen slechts flauwtjes af tegen den donkeren achtergrond, maar als van het admiraalschip het gebulder der vuurmonden losbralt, als de moedige geuzen van uit hun huikjes met de bussen den trot- schen bodem onder vuur nemen en de lichtlijnen en het zwaar geschut het geheel tot een prachtig vuur werk maken, dan genieten de toeschouwers een ont- 1( aanwezig. De burgemeester zat als een der dagelijksche gasten mede HÜ 11. Het diner «erd gegeven in de galerijzaal en de disch oood een schitterenden aanblik door de rijke bloemver- siering, het sèvres-porselein, de gouden tafelstukken en het tafelzilver. Hare Majesteit de Koningin droeg een kleed van witte zijde met bloemen opgewerkt, en was met de dia manten van het nationaal huldeblijk getooid. De stafmuziek van het 7e Regiment Infanterie Voerde tafelmuziek uit. Gedurende het diner werd door Hare Majesteit een toespraak gehouden tot den burgemeester, die deze nr antwoordde. De Koningin zeide zich wel bewust te zijn, dat het moeielijk was weer te geven wat er ter gelegenheid van ons eerste bezoek met ons innig geliefd kind aan cle hoofdstad des rijks in ons omgaat." »WU ziJn diep bewogen, zoowel door de indrukwek- Kende uiting van blijdschap, welke aan de schoone en welgeslaagde feesten ten grondslag ligt, als door de geestdrift, die er de bezieling aan gaf; bovenal stemt het Ons ouderhart tot groote dankbaarheid, getuige te hebben mogen zijn van de liefdé, waarmede Zij, die Hij zoo gaarne Ons „zonneschijntje" noemen, allerwe- ge is ontvangen en begroet. Er' is m deze korte spanne tijds meer clan ééne band voor geheel het leven gevlochten. Wij stellen ons voor, Haar later dikwijls van Haar eerste verblijf alhier te vertellen en Wij koesteren de hoop, dat Zij, ouder geworden zijnde, zal toonen +e besenfen, welk een groote plicht der dankbaarheid op Haar rust. God geve Haar daartoe overvloedige Ge legenheid 1" In zijn antwoord verzekerde de burgemeester dat de getoonde geestdrift „de onbedwingbare uiting was van de aloude, maar toch altijd' jeugdige en frissche ver knochtheid aan Uwe Majesteit en Haar Huis en dat die geestdrift wel haar toppunt moest bereiken nu de nieuwe loot aan den Oranjestam „het Zonneschijntje" is, het zonnetje in het Koninklijk Gezin, maar waar van de stralen in deze dagen zóó talloos velen hebben verwarmd en gekoesterd." Het Koninklijk Bezoek aan de hoofdstad staat dit jaar m het téeken van het Kind en het zal aan Uwe Majesteit niet zijn ontgaan, hoe ditmaal, vooral aan de kinderen, aan de kleinen en misdeelden niet het minst, bij cle feestviering eene plaats is ingeruimd. Als we Majesteit dan later aan cle Prinses zal verhalen van Haar eerste verblijf te Amsterdam en van het ge jubel, dat Hare komst daar teweegbracht, moge het dan vooral ook zijn van de liefde en van do bewonde ring, die hot liefelijke Koningskind in de harten der zachtwekkend lichtstuk, dat door de spannende actie elk vuurwerk overtreft. Tusschen het knetteren der bussen en het donderend knallen der zware Spaansehe stukken, klinkt het ge roffel los en het getoeter der signalen. Eindelijk schalt de hoorn het sein tot den aanval, en van beide zijden gelijk schuiven de kleine vletten op den Spanjaard tee, die in het licht der voortbrallende vuurmonden zich nog eenmaal in al zijn luister en fierheid toont. De geuzen enteren, en terwijl de Spanjolen in hun schitterende 16e-eeuwsche uitrusting hunne lange zwaarden in het licht doen flikkeren, terwijl de een voudige geuzen in hun eenvoudige, maar kleurrijke kleedij, het galjooa beklauteren, ontstaat er door dien rossig belichten vechtenden troep een indrukwekkend schouwspel. Onder het juichen, van heel de menschenmassa langs do oevers en op de schepen klautert Jan Haring snel in den mast van het admiraalschip, en terwijl de krij gers den geszen eiken duim gronds betwisten, glijdt hij snel neer met de Spaansehe vlag. Toen steeg er een gejuich op uit de enthousiaste menigte, waaraan schier geen einde kwam. Op het schip brandt nu het gevecht voort, terwijl van de vletten uit het schip onder vuur wordt gehou den. De fraaiste effecten lichten op, het krijgsrumoer evenaardt liet lawaaiend geschut, daar plots wordt de oranjevaan zichtbaar in de rossige wolken van den kruitdamp. Terwijl het geschut langzaam gaat zwijgen, het krijgsrumoer verstomt, klinkt het victorielied der moe dige geuzen: „Wilhelmus van Nassauwe". En ook dc walkanten en de dicht bezette vaartuigen stemmen met 'die hymne in: Den geuzen is de over winning'. De muziek van het 7de regiment speelde het Wil helmus. waarna de kiel gelegd werd van een nieuw schip dat naar vermoedt wordt Prins Hendrik zal ge noemd worden en bestemd is voor de Maatschappij Ne derland. bij ver- veroor- ARR0NDISSE11ENTS-RE0HTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 31 Mei. WEDERSPANNIGHEID. Pieter S. te Langereis was met Pieter A. stekvonnis van de arrondissementsrechtbank deeld tot een gevangenisstraf van 14 dagen. Beklaag de, die met dit vonnis geen genoegen nam, moest he den opnieuw ^terechtstaan, ter zake dat hij zich in den nacht van 27 op 28 Maart te Rustenburg, gemeente Ursem, aan wederspannigheid had schuldig gemaakt. Opnieuw werd Pieter Saai, gemeente-veldwachter, als getuige gehoord, zoodat de toedracht der zaak we derom aan het licht kwam. Beklaagde beweert heelemaal niet geschreeuwd of ruzie gemaakt te hebben, alleen verzette hij zich tegen den veldwachter. „Dat is juist het eenige feit, waar voor u terecht staat," merkt de president op. De officier van justitie eischt bekrachtiging- het vonnis. rechtelijke beschadiging had gepleegd. Meindert Smit uit Hoorn verklaart een stuk land ondér die gemeente van beklaagde jarenlang in huur te hebben gehad. In 1909 wilde beklaagde het land verkoopen, maar maakte afspraak met getuige, dat de ze, indien de koop niet doorging, moeht blijven huren. De koop ging niet door, en getuige bleef dus huurder. Er was evenwel geen schriftelijk contract. In Febru ari van dit jaar verpachtte beklaagde het land aan de Groot, maar omdat getuige niet wilde, dat deze op het land kwam, liet hij er een hek opzetten, dat met een slot gesloten was en een bordje: „Verboden toegang, art. 461 wetboek van strafrecht" aanbrengen. Op ze keren morgen was het slot verbroken, het bordje weg gehaald en het heele schapenhok afgebroken. Beklaagde verklaart aldus gehandeld te hebben, om dat Smit zijn land wederrechtelijk gesloten had. Smit hatl volgens hem, het land niet meer in huur. Cornelis de Groot te Hoorn deelt mede, het land in Februari 1910 van beklaagde te hebben gehuurd. Door dat het afgesloten was, kon hij er evenwel niet op en in overleg met beklaagde werd het slot verbroken, het hek een eindje op zij gezet en het hok afgebroken. De officier van justitie eischte tegen beklaagde 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING. Jan van Br., goudsmidknecht te Hoorn, had in den nacht van Zondag op Maandag, 24 op 25 April, den agent van politie le klasse Van Wely beleedigende woorden toegevoegd. an Wely bevond zich dien avond in de Parkzaal, waar de vereeniging „Excelsior" een operette opvoer de. Getuige hoorde, dat er buiten iemand tegen de deur stond te schoppen en te trappen. Hij begaf zich naar den controleur en hoorde daar, dat er niemand meer mocht worden binnengelaten en Van Br. daarom zoo woedend was. Toen getuige hem aanmaande maar rustig naar huis te gaan, ontstak beklaagde zoo in toorn, dat hij begon te schelden en daarbij getuige be- leedigde. Beklaagde, die beweert zich van het geheele geval zoo goed als niets te herinneren, hoorde 15 boete subs. 15 dagen hechtenis tegen zich eischen. Uiltje S.. huisvrouw van K. te Ilouwert, had den veldwachter Johannes de Koekkoek een glas water over zijn uniform en in het gelaat geworpen. De Koek koek bevond zich ter surveillance mét een collega in den nacht van 22 op 23 April in een verloflokaal te Houwert, waar een groot aantal bruiloftsgasten aan wezig waren, die minachtend over de politie spraken en eindelijk trachtten de veldwachters op de teenen te springen, zoodat deze weldra in een hoek stonden. Plotseling' kwam toen beklaagde met haar hoofd om den hoek van de deur, wierp De Koekkoek met het wa ter en barstte daarna in een hartelijk lachen uit. De eisch tegen beklaagde luidde 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. r* I Lodewijk Petrus J. te Hoorn had zich eveneens aan béleediging schuldig gemaakt. Zijn slachtoffer was de agent van politie Scholtens, wien hij had toege voegd: „Je bent de grootste slampamper, die er be staat." Hi den nacht van 24 op 25 April maande getuige Scholtens beklaagde, die kwaad was, omdat even te voren zijn vriend van Br. was opgebracht, aan naar huis te gaan. Deze wilde daaraan niet voldoen, bleef maar staan mopperen en eindigde met den agent te beleedigen, voor welke onvoorzichtigheid hij thans .1 15 boete subs. 15 dagen hechtenis tegen zich hoorde eischen. Beklaagde merkt op: 't Is ook wat, wat beteekent- slampamper non U De officier, die deze vraag voorzien had, had zich de moeite getroost er even Van Dalen op op te slaan, die zegt: Slampamper is iemand, die brast of tiert. Na deze les kon beklaagde vertrekken. (Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws. UIT DE EGMONDEN. Gisteren werd door een paar ingezetenen in de dui nen een hert gezien. Bij het naderen nam het dier ijlings de vlucht in den richting van Castricum. Hoogst waarschijnlijk is het beest ontvlucht uit een der herten kampen van onze provinciesteden. UIT AKERSLOOT. In een vergadering, belegd door de schoolfeest-com missie der openbare school, is besloten met de kinde ren op 8 Juni a.s. een rijtoer te maken naar Bergen en Egrnond. Terwijl bovendien besloten werd op een later te bepalen dag met de leerlingen der hoogere klassen een bezoek te brengen aan de Artis te Amster dam. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De heer P. O. Duker, sinds ruim 30 jaren notaris alhier, heeft met, 1 Juni ontslag aangevraagd. Ds. E. K. Groeneveld Wz. alhier, heeft het beroep naar Oostvoorne aangenomen. IN BRAND. Maandagmiddag was de rijwielhandelaar Dalfsma, te Zmdwolde, bezig- met benzine te werken. Plotseling' geraakte deze in brand, waardoor spoedig de heele werkplaats in brand stond. Het g'eheele gebouwtje was spoedig een prooi der vlammen. 8 nieuwe en een in reparatie zijnd rijwiel, benevens een motorfiets, ver brandden. Alles was slechts voor een laag bedrag ver zekerd. HET ONDERZOEK BETREFFENDE G. E. W. Naar aanleiding van de bekende kwestie van de G. E. W. te Amsterdam i's thans een rapport van den di recteur, den heer A. W. Ressing- verschenen. He c'oor dr. De Gelder geïncrimineerde feiten wor den in bedoeld rapport öf geheel weersproken öf tot een minimum gereduceerd. Daarentegen wordt dr Gelder z^lf van zeer ernstige fouten beschuldigd. in privé had voortgezet, doch daarbij den ouden firma naam was blijven voeren. Hij staafde deze bewering- door^ overlegging eener advertentie uit de „Staatscou rant", houdende bericht van ontbinding der bedoelde handelsvennootschap. De rechtbank ontzegde dus do vordering. Daar echter de in het ongelijk gestelde partij, die volgens den algemeenen regel in de proceskosten moest woi-den veroordeeld, niet meer bleek te bestaan op den dag, waarop het proces begon, werd de procureur, die voor de eischende partij de zaak had aangebracht en behandeld, in privé veroordeeld tot betaling dier kosten, ten bedrage van circa f 200. KORTE BERICHTËK Maandagavond bezweek voor liet station Wsesper- poort te Amsterdam een bijwagen van lijn 3 onder den last van feestgangers en zakte door d* vooras, zonder persoonlijke ongelukken t« veroorzaken. Maandag is aangifte gedaan, dat in de drukte op verschillende plaatsen in Amsterdam een paar porte monnaies, horloges en dergelijke zijn ontrold. Gisteravond zijn in d« drukte hier en daar eenige portemonnaies en horloges gestolen. Een zakkenroller, op wiên 2 portemonnaies met geld werden bevonden, is aangehouden. Op den Haarlemmerdijk te Amsterdam kwam Maandagavond een bespannen rijtuig in aanryding met een tramwagen, ten gevolge waarvan een 9-jarige jongen één der wielen van dat rijtuig over den buik kreeg. Het kind is in het Binnengasthuis opgenomen. Gisterenmorgen werd te Sloterdijk door een elec- trische tram het 13-jarig zoontje van den heer Bakker overreden, met het noodlottig gevolg, dat de onge lukkige knaap onmiddellijk een lijk was. Door de metselaars en opperlieden, werkzaam bij den bouw7 van de buizen voor de vereeniging „Volks huisvesting", nabij Klarenbeek bij Arnhem, is gisteren het werk gestaakt. De stakers eischen een uurloon van 25 cent voor de metselaars, van 22 cent voor de opperlieden. Door den slaap bevangen, liep iemand uit Utrecht gisternacht in het water aan de Stadhouders kade te Amsterdam. Op zijn hulpgeroep kwam er spoe dig- redding opdagen, en werd hij na gered te zijn per automobiel naar het Wilh. Gasthuis gebracht en al daar opgenomen. Maandagmiddag werd in den Amstel bij het Clubgebouw De Hoop een bootje, waarin vier personen gezeten waren, door een motorbootje overvaren. De inzittenden geraakten te water, doch werden betrek kelijk spoedig weer op 't droge gebracht door die der omliggende vaartuigen. De dader van den moord te 's-Gravenliage, slager van beroep, had indertijd te Arnhem een loterijonder neming, waarmede hij veel geld verdiende. Later ver- looi' hij zijn fortuin door speculeeren. In April ver huisde hij naar Doesburg en de laatste negen maanden woonde hij te 's-Gravenhage. Dinsdag is op de Oude Kraan te Arnhem een paard, gespannen voor een wagen beladen met ijzeren staven, op hol geslagen. De voerman J. Jansen ge raakte tusschen den wagen en den muur van het pak huis bekneld en werd ernstig aan het onderlijf gewond. De uitslag van een te Lisse gehouden plebisciet is, dat 863 stemmen zijn vóór een Juliana-feest en af schaffing van den kennis-Zondag en 335 stemmen wa ren vóór het behoud. In een fabriek aan de Nassaukade te Rotterdam is door het breken van een lifttouw een lift, die zich bevond ter hoogte van de tweede verdieping, naar be neden gestort. In de lift waren een opzichter en een arbeider. Beiden zijn met ernstige hoofd- en been wonden naar het Ziekenhuis gebracht. t Zaterdag- waren van de nieuwe portretten der ko ninklijke familie reeds 54000 exemplaren verkocht. Y an de prentbriefkaarten, welke Zaterdagmiddag ver schenen, zijn er 300.000 geplaatst. Te Beek kregen vijf kermisgangers ruzie met het gevolg dat een hunner een diepe messteek is toe gebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Eenige verdachte personen zijn aangehouden. Hot gisterochtend van Rotterdam naar Algiers vertrokken stoomschip „Rhodesian" raakte op 35 Eng. mijlen van af den Hoek van Holland in brand. Twee stokers overleden, drie werden ernstig gewond. Het schip kwam terug. Ie Oldeboorn trachtten twee spreeuwen door schreeuwen en fladderen een kat van het nest, waarin hun'jongen waren, af te houden. Toen het niet hielp, haalden zij 5 kraaien, en met hen allen ging het op de poes af, die in allerijl verdween. ier varkens te Winschoten brachten een bezoek in een bijenstal. Een hunner wierp drie korven om, waarop de bijen op hen aanvielen. De eigenaar en zijn knecht werden ook gestoken. Men twijfelt er aan, of de varkens zullen blijven leven. Een dame te Midwolde kocht aan de deur een hondje voor 75 ets. Tegen den avond wist het te ont snappen. Den volgenden morgen vond zij het beestje op het erf van een buurvrouw, die de eigenaresse bleek te zijn en van wie de man het gestolen had, De VRIJZ. DEM. BOND. In de j.l Zondag gehouden hoofdbestuursvergade ring zijn benoemd tot voorzitter van het hoofdbestuur cle heer Herman Snijders te Middelburg, tot onder voorzitter prof. dr. D. van Embden te Amsterdam en tot penningmeester mr. J. A. van Gilse, Den Haag. DE PAPENDRECHTSCHE ZAAK. Maandagmiddag brachten de verdedigers in de Pa- pendrechtsche zaak, de heeren mrs. W. Dicke en J. A. van Hamel, een bezoek aan het inwendige van het Raadhuis te Papendrecht, ten einde zelf met volko men nauwkeurigheid de locale toestanden en de ver houdingen, alsmede de gehoorigheid te kunnen leeren kennen. („D. Ct.") van dat VERNIELING. Li ouwe B., veehouder te Andijk was ten laste gelegd. hij den 4en April te Hoorn opzettelijk en weder- OOK PLEIZIERIG. Voor een handelsvennootschap onder firma was bij ue ïechtbank te Amsterdam door een procureur een procedure tegen een daar gevestigd koopman aanhan gig gemaakt, om betaling te verkrijgen van eene ge dane leverantie. De koopman deed voor de rechtbank aanvoeren, dat de eischende handelsvennootschap sinds eenigen tijd met meer bestond en dat een barer ex-leden de zaken GESLAAGD. Voor het examen boekhouden, 23, 24 en 25 Mei te Amsterdam gehouden, vanwege de vereen, v. leeraren iu het boekhouden slaagde de Heer C. Zwakman te Uitgeest onlangs gediplomeerd door de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen. EEN COMPOSITIE. Met de compositie „Morgen", opus 36 van den heer J. Henri Oushooru alhier behaalde het gemengde koor Sempre Crescendo van Gorinchem in den wedstrijd, uitgeschreven door de koninklijke zangvereeniging Nijmeeg's Mannenkoor Zaterdagavond den eersten prijs. EEN PROMOTIE. Heden promoveerde mej. Alida O. Boelmans ter Spill, geboren alhier, te Leiden tot doctor in de rechts wetenschap, na verdediging van „Stellingen." Van de 37 stellingen laten we er eenige volgen: „Bescherming van mannen- en vrouwenarbeiddient op denzelfden voet te worden geregeld; afzonderlijke bescherming van vrouwenarbeid verdient afkeuring." „Werkloozenverzekering zal van rijkswege moeten geschieden, gegrond op de beginselen van het Gent- selie stelsel." „De werkwijze van de Tweede Kamer der Generaal dient veranderd te worden." „He! wetsontwerp in zake de ontslagverleening aan rijks ambtenaressen bij eventueel aan te gaan huwe lijk, verdient met algemeene stemmen verworpen te worden." Staten- VOOR AMATEURS-FOTOGRAFEN. Gelijk men weet zal er bij genoegzame deelneming van 14 tot 21 Augustus hier ter stede een tentoonstel ling van fotografieën gehouden worden, vervaardigd door amateurs, wonende in Noord-Holland, benoorden het Noordzeëkanaal. De secretaris, de heer Van den Berg, die gaarne tot het geven van alle gewenschte inlichtingen bereid is, verzoekt den deelnemers zich aan te melden vóór l' Juli. ti

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2