~S T A T> 8 ft I E II W8. BUITENLAND. ZANGERESSEN CONTRA DE GEMEENTE 's-GRAVENHAGE. cretnris raakten in onmin, 't Liep lioog, zoo hoog, dat de secretaris den voorzitter leelijke dingen verweet, die nog onwaar bleken bovendien. Dat liet de wak kere voorzitter zich niet aanleunen. Hij greep naai de pen en schreef den beleediger een brief, die danig op pooten stond, waarin hij zijn heer (hij bedoelde zijn eer, doch de kracht der gewoonte, om een h voor te voegen, speelde hem booze parten) terug verlangde. „Als gij mij mijn heer niet teruggeeft, zal ik mijn recht zoeken", luidde 't dreigend. Hu was de secreta ris toevallig barbier en weeks te voren waren 's voor zitters lokken onder zijn schaar gevallen. De barbier zat in de war. 't Haar van den voorzitter was ner gens te vinden. Ook hij greep naar de pen en schreef, dat hij den voorzitter zijn heer niet terug kon geven, daar 't met 't heer van vele anderen in de sloot was gegooid. Belangstellend vraagt de jeugd nu den voorzitter, of hij zijn heer al terug heeft. De Fransche zangeressen en actrices, die de ge meente 's-Gravenhage tegen a.s. Dinsdag gedagvaard hadden tot schadevergoeding doordat zij door de politie werden verhinderd het gebouw der Deliclub te Scheve- ningen, binnen te gaan en daardoor haar contract niet konden nakomen, hebben die dagvaarding inge trokken, omdat zij sedert die dagvaarding niet meer door de politie gehinderd werden de zaak zal dus niet voorkomfen. NOORDHOLLANDSCHE VOETBALBOND. In de Zaterdagavond te Amsterdam gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van den Noordh. Voet balbond werden de jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en leider der Zaanlandsche competitie goedgekeurd. Het finaneiëele verslag wees een voor- deelig saldo aan van f 80,71. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen: J. H. Bergmeyer,- voorzitter; W. Poei, secretarisA. van Duin, penningm.; J. Bast en W. Rauch, commissarissen. In de Protest-Commissie werden benoemd de heeren N. Versluis, W. A. Ankringa en J. Otte, als Jhaats- very, leder: de heeren M. Passer, G. v. d. Aart en GJ Kamphuijs. De Haarl. V.V., kampioen le kl., kreeg een verg. zilv. medailleHollandia II, kamp, 2e kl. A, een zilveren Purmersteyn, kamp. 2e kl. B, idem; Trio, kampioen le kl. Zaanl. comp, een zilveren en Hercules, kamp. 2e kl. Zaanl. ccmp., een bronzen medaille, terwijl S. D. O. het zilveren wisselkruis verwierf. UIT TEXEL. Tijdens het hevige onweer, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag op Texel woedde, werd hier en daar vee door den bliksem getroffen. Zoo werden te Zevenhuizen nabij Oosterend twee schapen en een lam in de weide doodgeslagen, en nabij de Waal een ram. Naar wij vernemen, heeft een rijke Amerikaan het voornemen opgevat, op Texel een gedenkteeken te stichten ter herinnering aan den bekenden Ame- rikaanschen kaperkapitein Paul Jones. Wordt aan dit plan gevolg gegeven, dan zal het waarschijnlijk op den zoogen. Hoogen Berg, het hoogste punt vrn het eiland, verrijzen. UIT OTERLEEK. In het dorp komt al meer en meer gebrek aan regenwegen. Tot nog toe hebben de onweersbuien zich wel in de onmiddellijke omgeving, maar niet boven de bebouwde kom ontlast. Er wordt in de naaste toekomst in de watergaring voorziende houten tonnen zullen door regenbakken worden vervangen. Dezen zomer zullen 16 nieuwe bakken worden ge maakt van beton. De commissie tot het houden van éen verge lijkend onderzoek van candidaten, dingende naar het getuigschrift van opzichter van den Rijkswaterstaat heeft den heer C. van Veen, thans bouwkundig opzicht m- bij het Gouvernement in Ned. Indië, te Batavia, bericht dat hij aan dat evamen heeft voldaan. De heer van Veen, leerling der openb. lagere school alhier, daarna van de Ambachtsschool te Alkmaar, heeft voor een paar jaren diploma behaald voor bouwk. opzichter en zich dezen winter door zelfstudie tot dit bovengenoemde examen bekwaamd. VREEMDE INMENGING. Dezer dagen is melding gemaakt van het feit, dat te Scheveningen alle politieposten, voor speelhuizen geplaatst, zijn ingetrokken. Men kan er thans vrij in gaan en naar hartelust zijn spelletje doen. Van waar die verandering- in de houding onzer politie De „N. G. Ot." verneemt, dat de oorzaak ligt in een van wege de Regeerujg uitgevaardigd bevel, dat een gevolg is van.... vreemde inmenging. Men verzekert, dat de I ransche gezant bij ons Gouvernement krachtig heeft geprotesteerd tegen zekere maatregelen, die genomen waren tot wering van een aantal dames, die, als zan geressen, de vroolijkheid in de Scheveningsche clubs kwamen verhoogen. Men heeft deze „artisten" willen verwijderen, maar de Fransche gezant heeft dit voor komen en onze Regeering meende nu ook geen halve maatregelen te moeten nemen en heeft niet alleen de dames, maar ook de spelers vrij spel gegeven. En avant messieurs et mesdames, faites votre jeu! KORTE BERICHTEN. Den 18en dezer vertrekt de aannemer A. den Ou den uit Haarle •nimmermeer met een zestal timmerlie den naar Amerika, om een opdracht tot het bouwen van boerderijen, volgens Nederlandsche systeem uit te voeren. Tengevolge van een gebrek aan de pomp, had het gezin van een boschwachtel- bij Barneveld, de onvoor zichtigheid ongekookt beekwater te drinken. Spoedig werden allen, n.l. man, vrouw en drie groote kinderen, ernstig ongesteld. De hen behandelende geneesheer vreest voor het behoud van hun leven. De politie te Scheveningen heeft aangehouden een vreemdeling, die in de laatste dagen in den Haag en op de badplaats goede sier maakte, zonder in 't be zit van middelen te zijn. In den Haag had hij verschil lende kamers gehuurd! en hier en daar geld weten los te krijgen. Nabij Delft is een driejarig kind van den water- molenaar van S., aan het LIarnasch, te water geraakt en korten tijd1 daarna door de ouders levenloos opge haald. Te Vlodrop heeft een arbeider uit Roermond, den twintigjarigen arbeider B., uit Nederweert, op het oogenblik dat deze den trein naar Roermond wilde instappen, met een mes twee levensgevaarlijke steken in den rug toegebracht. De toestand' van den getrof fene is ernstig. De dader is voortvluchtig. Te Lochem is Zaterdagavond de vrouw van den slager J. K. bij 't aanmaken der kachel in brand ge raakt. Zwaar gewond is zij in het ziekenhuis opgeno men. Ilaar anderhalf jarig kind kreeg eenige onge vaarlijke brandwonden. Donderdag is te Zwolle een geval van besmette lijke pokken waargenomen bij een 4-jarig zoontje van de familie N., wonende in de Javastraat. Het kind en de ouders zijn in het Sophia-ziekenhuis opgenomen. De woning is Zaterdagmorgen ontsmet. De rechtbank te Amsterdam heeft andermaal de preventieve hechtenis van de dienstbode IJmpkje B. en van den werkman R., haar vrijer, met 30 dagen verlengd. Vermoedelijk zal nog deze maand' tot de verwijzing dezer zaak naar de openbare terechtzitting worden besloten. Vrijdagmiddag tegen 5 uur ontlastte zich een zwaar onweder boven Venlo. In de gloeilampenfa briek „Oonstantia" sloeg de bliksem in, zonder brand te veroorzaken. Twee fabrieksmeisjes werden bewus teloos naar de ouderlijke woning gebracht. Drie meis jes werden licht verwond. Te Vlagtwedde (Gr.) hebben eenige voeylieden een kind van den heer J. Lubberts aldaar zooveel ster ken drank toegediend, dat het kind onder geneeskun dige behandeling moest worden gesteld. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. - Onder Grootegast (Gron.) is Vrijdag het lijk ge vonden van J. TI., die rondzwierf en een spaarbank boekje van waarde bij zich di-oeg. Voor de nagelaten betrekkingen van de slachtof fers van de ramp vaii het stoomschip „Prins Willem II", is thans ingekomen 24.589.31. Ie Harlingen arriveerden Vrijdag twee „dames", die, wijl ze in het wit gekleed waren, nog al de aan dacht trokken. Een harer werd al spoedig door de po litie aangehouden, daar het bleek, dat zij te Amster dam van een heer ruim 1200 gestolen had'. De kersenverpachting van 6 boomgaarden te Vaute, welke gewoonlijk ongeveer 2000 opbracht, heeft thans slechts 200 opgebracht. Men vreest een zeer slecht kersenjaar, daar er bijna geen kers in de boomgaarden hangt. Een dame van ongeveer 60 jaar, die buiten de zeebad-inrichting te Scheveningen was gaan baden, is daar verdronken. Men vermoedt, dat haar een be roerte getroffen heeft. - In de St. Anthonie Breestraat te Amsterdam brandde gisteren een huis af. De oorzaak tot den brand was, dat een rat tegen een lamp sprong, die de vrouw des huizes in de hand hield, waardoor zij deze liet vallen. LIT EGMOND AAN ZEE. Donderdag- en Vrijdag van de vorige week waren de dagen waarop de feestelijke kennismaking van den heer E-ijma met zijne jongste ingezetenen plaats had. Hoe kon dit beter dan met een schoolfeestje? Donderdagmorgen had de ontvangst in de Voorbe reidende school plaats. Mej. Verhoeven had de speel zaal keurig- versierd en de kleinen waren door de moe ders uitgedost. loen de burgemeester en zijn echtgenoote binnen traden stonden de kleinen in een halven cirkel ge schaard en zongen een alleraardigst welkomstliedje. „Vroolijk komen wij aangestapt Op dezen blijden morgen. Lustig in dë hand! geklapt, Traantjes weggeborgen, enz." Was dit liedje g-eheel in den toon en alleraardigst gezongen, nog aardiger was het 'toen een driejarige kleuter heel parmant alléén een liedje voordroeg. De sinaasappelen en koek, door den heer en me vrouw Eijma en mevrouw Boeke uit Alkmaar persoon lijk rondgedeeld, waren bij de kinderen van harte wel kom en verdkvenen in den loop van1 den morgen met gezwindheid. Toen deden de kinderen spelletjes en had mej. Ver hoeven gelegenheid van hare leermiddelen en het on derwijs te doen kennis nemen. De „Groote School" vierde met de „R. K. School" Vrijdag feest. In twee partijen werden de pl. m. 500 kinderen in den morgen en den middag onthaald op koek en si naasappelen en het mooiste van alles, de toeren van de goochelaar Bamberg. Die wist zoozeer de kinderen in te palmen met zijne aardige kunstukjes, dat zij één en al verrukking waren en zelfs de onderwijzers amuseerden zich uitnemend. De zaal van de Vergulde Valk" daverde meermalen van het hartelijk gelach. Door den heer La Roy, hoofd' der openbare school, waren een drietal liederen gedicht en deze werden door de kinderen met veel animo gezongen onder lei ding vfm den heer van Eenennaam. Had de heer W. La Roy met een woord van wel kom en een inleiding den dag geopend, na den wel komstgroet van den gastheer het was de heer Gar- litsen, hoofd der R. K. school, die den dag met een hartelijk woord van dank aan den gullen gastheer „onzen goeden burgervader" besloot. - De „Vereeniging voor Volksvermaken" heeft be sloten niet in te gaan op de aanbieding van de Maat schappij Zeebad om voor 50 der bruto opbrengst een rolsehaatsenbaan te exploiteeren. Deze en de ten nisbaan zijn hiermede van de baan. WIJHE OF WIJE? Te Zwolle werd op de vergadering der Vereeniging van Overijsselsch Regt en Geschiedenis door den heer Hoefer over Wijhe gesproken, vroeger ook wel Wije gespeld. Later, na de vergadering, gaf iemand een antwoord op de vraag waarom de h niet gemist kon worden en dat antwoord luidde Omdat het de voorletters van alle leden van ons vorstelijk huis behoort te bevatten Wilhelmina. J uliana. Hendrik. Emma. Toen om ongeveer elf uur de tentoonstelling was geopend, vereenigden zich vele belangstellenden op dit zoo uitermate gunstig gelegen terrein en mochten we meer dan eens vernemen dat de inzendingen hoewel niet groot in aantal van enkele rubrieken uitmuntten door hoedanigheid. Vooral wat koeien en schapen betreft, zagen wij er zeer schoone exemplaren en onder de paarden trok ze ker wel niet het minst de aandacht het dwergpaardje, dat voortaan als een echt reclame-beestje voor dten Alkmaarschen reclamewagen zal loopen, wel niet ver sierd met de kaart waarop staat eervolle vermelding. Onder de afdeeling Pluimvee had een haan van den lieer N. Jol te St. Pancras met vier pooten ook veel bekijks. Ook dit beest, kreeg- voor zijn overtollige luxe een eervolle vermelding. Wat het weer al niet kan meewerken tot het welsla gen van ondernemingen die in de buitenlucht worden gehouden, bleek ook nu weer. Wat was het verleden jaar huiverig en ong-ezellig en nu alles even aardig en opgeruimd! Vroolijk klonk op het terrein dë muziek op het tentoonstellingsterrein; vroolijk dansten Sehoorlsche jongelui op de maat van de fedel en trom den eersten dans; vroolijk kwamen dë „Jan Pleziers" niet hun zingenden en lachenden inhoud uit de om streken, om van Schoorl's natuurschoon te genieten en de kermispret niet links te laten liggen. Kortom, Schoorl was in jubel. Bij zulk weer, bij zulk een blijden geest, zal en moet iedere onderneming slagen en dit deed deze tentoon stelling- dan ook in alle opzichten. De uitslag van het werk der jury is dat de navol gende prijzen werden toegekend Rundvee. Melkkoeien, afgewisseld, na 1 Januari 1910, gekalfd hebbende, uitgemolken: le pr. A. J. Peeck, Schoorl; 2e pr. C. Akkerman, Bergen. Melkvaarzen, geboren in 1908 en na 1 Januari 1910 gekalfd hebbende, uitgemolkenle pr. S. den Das Jz., Schoorl; 2e pr. D. Duin I)z„ Schoorl. Herfstkalvers of dikke Koeien, die voor 31 Dec. 1910 moeten kalvenle pr. D. Duin Dz., Schoorl 2e pr. A. J. Peeck, Schoorl; eerv. verm. Dezelfde. Kalfschotten, geboren in 1908, die voor 31 Dec. 1910 moeten kalven le jn\ G. Polle Jz., Schoo.il2e pr. A. J. Peeck, Schoof-1eerv. verm. Jb. Polle Jz., Schoorl. Kuispinken, geboren in 1909 le pr. J. Bos, Schoorl 2e pr. dezelfde eerv. verm. C. Kager, Schoorl. Stieren, geboren in 1909 le pr. J. Kooijman, Schoorl. W o 1 v e e. Ongeschoren. Vier melkschapen (2 jaar of ouder), le pr. C. Akkerman, Bergen2e pr. A. J. Peeck, Schoerl. Twee Melkschapen (Enterlingen). 2e pr. Wed. W Duin, Schoorl. Zes beste Lammeren, geboren in 1910le pr. C. Akkerman, Bergen2e pr. M. Dalenberg, Warmen- huizen - eerv. verm. A. J. Peeck, Schoorleerv. verm. D. Duin, Schoorl. Pluimveegedierte en K o n ij n e n. Voor de zwaarste normale Kipeieren, 20 stuks, hoogstens 14 dagen oud. le pr. W. Kroon Jz., Schoorl; 2e pr. S Dalenberg Az., Schoorl. Voor het beste toom gekruist ras: N. Jol. St. Pan cras, 2e prijsII. Blok, Schagen, eerv. verm. Voor het beste toom raszuivere kippen, onverschil lig welk ras: N. Jol, St. Pancras, le prijs; C. Akker man, Bergen, 2e prijs. Voor de beste Leghorns, 1 haan en 2 hennen: N. Jol, St. Pancras, le prijs; E. J. Peeck, Schoorl, 2e pr. Voor de beste zwarte Minorca's, 1 haan en 2 hen nen: S. Dalenberg Az„ Schoorl, le prijs; N. Jol, St. Pancras, 2e prijs. 1 oor de beste Wyandotten, 1 haan en 2 hennen: N. Jol, St. Pancras, le prijs; O. van der Hilst, Alkmaar, 2e prijs. Voor de beste Dominique, 1 haan en 2 hennen: A. J. Peeck, Schoorl, 2e prijs. Voor de beste Orphingtons, 1 haan en 2 hennen: J. Kampen Hz., Warmenhuizen, le prijs; C. van der Hilst, Alkmaar, 2e prijs. Voor de beste Eenden, 12, van zuiver rasJ. C. Peeck, Schoorl, le prijs; C. Akkerman, Bergen, 2e pr. Terwijl al de inzenders ter opluistering eene eervolle vermelding verkregen. De bekroningen der paarden werden zoo laat be kend, dat we ze niet in ons nummer van heden avond kunnen vermelden. GESLAAGD. De heer D. Olie, te Nieuwe Niedorp, oud-leerling der Ambachtsschool alhier, slaagde voor het examen I van opzichter bij 's Rijks Waterstaat. PRIJS BEHAALD. Met de „Jota behaalde de heer Stoel alhier gisteren bij den wedstrijd, welke werd gehouden op het Braa- semenneer en was uitgeschreven door de roei- en zeil- vereeniging „Hollandia" den eersten prijs in de af deeling snelvaren met „kajuitbooten." BENOEMD. De minister van Oorlog heeft, met ingang van 13 Juni a.s. o. a. benoemd tot vaandrig de sergeant-ads- pirant militie-officier V. E. G. Delachaux (grenadiers en jagers). Alkm. Esperantiaten-veresniging, üur, Leeuwrik Breedstraat. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Gem. Koor, „Zangliart," 71/, uur, Alkmaarsch Strijk-orkest (dir. J. H. Oushoorn) repetitie, 8 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-vor. „Tumluat," oefeningsavond, 81/i uur Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5*/40*/4 uur. Jongans, 2de afd. van 78 uur, in het „Gulden Vlies, Koor straat. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd. 9—10 uur, ad- spir.-afd. 89 uur, „Gulden Vlies." Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/i—71/i, in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 7Va—81/, uur. Heeren van 8®/4 9l/4 uur in het „Gulden Vlies, Kooratraat. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. DONDERDAG „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, Unie VRIJDAG. Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lieveudag. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, VerL Landstr. „Orpheus," repetitie, 8 uur, café Central. fj1 Pruise n heeft de alombekende vrijzinnige politicus en dichter Albert Prfiger (onlangs niet on aardig Kultur-Prager genoemd) gisteren zijn tachtigste verjaardag gevierd. De couranten schrijven waar- deerende artikelen over den grijsaard, wien vele blijken van belangstelling werden geschonken het Tyroler dorpje, waar hij jaarlijks zijn vacantie doorbrengt benoemde hem tot eereburger. In sen hoofdartikel in het „Tageblatt", door den heer TrSger zelf geschreven, zegt hij o.a. „Dat de dag voor het algemeen niets beteekent, erken ik gaarne. De knaap, die den 12den Juni 1830 onder bescheiden omstandigheden ter wereld kmam, is geen baanbreker of wegwijzer geworden, heeft zich niet de bijzondere verdiensten in de wereld verworven „Zes en dertig jaar sta in nu in den parlementairen dienst en ben in het gelid een trouw soldaat voor de vrijheid geweest, andere verdiensten ken ik mezelf niet toe. Wat mij zoolang onder het vaandel houdt, is het plaatsbewustzijn en het vaste vertrouwen op de over winning van onze zaak, ofschoon ik de hoop, haar nog te zullen beleven, reeds lang heb laten varen". In Mecklenburg heeft Zaterdag te Schwerin in het bijzijn van den keizer en een groot aantal ande re vorstelijke personen, de doopplechtigheid plaats ge had van den erfgroothertog, die de namen Friedriech, Franz, Micliaël, Wilhelm, Nikolaus, Franz, Joseph, Ernst, August, Hans ontving. Toen de vorstelijke stoet zich kerkwaarts begaf, geleidde de keizer groot hertogin Marie, terwijl Prins Hendrik der Nederlan den en Hertog Eernst August van Brunswijk-Lüne- burg volgden met Prinses Maximiliaan van Baden. In S e r v i e is Zaterdag te Belgrado, ter herden king van den dag, waarop 7 jaar geleden koning Alex ander en koningin Drag-a vermoord werden, in de Marcuskerk een godsdienstoefening gehouden. Op het graf van het vroegere koninklijk echtpaar werden tal rijke kransen gelegd. In Engeland is, in de hoofdstad, een betooging van regeeringswerklieden gehouden tegen het z. g-, n. tijd- en snelheids-systeem, ook wel zweetstelsel ge noemd. De demonstranten waren werklieden van de arsena len teWoolwich, Waltham, Abbey, Enfield en andere regeeringsfabrieken. Vele duizenden mannen waren bijeengekomen aan de Theems-kaai en trokken met twaalf muziekkorpsen en banieren door de straten van het West-end, waar redevoeringen werden gehouden en moties tegen het gehate systeem werden aangeno men. In Egypte is sinds eenigen tijdl veel beroering' over het feit dat een Muzelman wegens moord op een Engelsch beambte ter dood veroordeeld' is. Het Hof van Cassatie heeft echter een nieuwe behandeling ge weigerd en het doodvonnis bevestigd. Gevreesd wordt, dat de terechtstelling tot onlusten aanleiding zal ge- In Marokko is de uit Parijs teruggekeerde Ma- rokkaansche minister van financiën El Mokri op schit terende wijze ontvangen, in het bijzonder door het r i ansche gezantschap, dat hom een groot feest aan bood, ulijkhaar om hem Frankrijks dankbaarheid voor zijn politiek te toonen. Gemengde Mededeel ingen. OPZIENBARENDE ZELFMOORD. Te Nieuw York heeft een Brusselsche bankier, die er met ongeveer een millioen gulden van doorgegaan is, zich doodgeschoten. Het merkwaardige van die verduistering is, dat de man ze klaar wist te spelen, zonder de boeken te vervalschen. 250,000 frncs en 48,000 dollars had hij aan het hotel gedeponeerd, 12,000 dollars droeg hij can geldswaarde bij zich. UIT WIJDENES. ,PS-L. L. Post alhier, heeft het beroep naar Rijswijk aangenomen. OP DE VOORDRACHT. Als No. 1 op de voordracht voor leeraar in de schei kunde aan de Gemeentelijke Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Utrecht is geplaatst Dr. D. M. Kooij, leeraar aan de Cadettenschool alhier. UIT SCHAGERBRUG. De heer G. C. Hulst, Burgemeester der gemeente Zijpe, herdenkt den 7 Augustus a.s. zijn 4ijn 40-jarig jubileum als zoodanig. UIT NOORDSCHARWOUDE. Alhier heeft zich wederom een geval van typhus voorgedaan. AANGEREDEN. Wanneer de winkel van melkproducten der fabriek „Wilhelmina" zijn wagens naast zijn kistjes en mandjes met volle of ledige flesschen in de Boterstraat plaatst dan is de passage daar zeer nauw. Dit ondervond de firma Cloeck hedenmiddag, toen de voerman van een wagen met hooi, de wagens van de „Wilhelmina'' niet in de wielen willende rijden, in botsing kwam met de vensterscherinen van den winkel der genoemde firma, die geheel werden vernield. UIT AKERSLOOT. Toen de visschers van den heer P. Dil Wz. op Zondagmorgen Circa 3 uur zich op de Alkmaarder- meer bevonden, ontdekten zij niet ver van het zooge naamde Groote eiland, een omgeslagen zeiljacht, waar aan zich 4 personen vasthielden. Zij werden vlug door de kloeke mannen gered en aan de wal gebracht en vei der bij den heer P. Dil van drooge kleeren voorzien. Bedoelde personen bleken te zijn de heeren W. A. J. van Meurs, journalist, woonachtig te Oterleek; J, Geveke, M. Vonk Jr. en Trotsenburg, woonachtig te Alkmaar. Zij deelden mede Zaterdagavond te omstreeks 10 uur onverwachts met huil bootje te zijn omgeslagen, zoodat zij ongeveer 5 uur in het water hebben moeten doorbrengen, UIT SCHOORL. Het was heden morgen aan den voet van het duin, onder de schaduw van de hooge hoornen, op het- land achter het café van den heer Timmerman alhier, een gezellige^ drukte, bij gelegenheid van de landbouwten toonstelling, die jaarlijks ter bevordering van de paar denmarkt wordt gehouden. AGENDA. MAANDAG: Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Algemeene vergadering- der vereeniging ter bevorde ring van Christelijke belangen des avonds 81/2 uur in het gebouw „Waakt en Bidt." DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Chr. School Arh. Dam- en Schaakclub. 8 uur, café „Voorwaarts.' Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, café „Graanhandel," 8 uur. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". WOENSDAG ^Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid.' meisjes, ode afdeeling van 3'/a41/a uur. Meisjes lstt ifd. van 67 uur, in het lulden Mies, Koorstraat Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 774—81/, uur. Heeren van 8"—9" uur in iiet „Gulden Vlies," Koorstr&at. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 7 li uur, Diligentia. Alkm. Strijkorkest, rep. 87a uur. HOFEICHTERSLOT. Over het lot van Hofrichter worden nog steeds verschillende meeningen uitgesproken. Het Neue Wiener Tageblatt, verklaart, dat hij zijn bekentenis heeft herroepen en in verband hiermede tot twintig jaai zware kerkerstraf is veroordeeld. Daarentegen verklaart het in deze zaak steeds goed ingelichte Neue Wiener Journal, dat de bekentenis niet ingetrokken is en Hofrichter ter dood veroordeeld is. EEN MOOIE OPTOCHT. Op initiatief van den president der nijverheids- en handelsvereeniging hebben te Madrid de verschillende kooplieden een prachtigen optocht doen houden. De uit acht praalwagens bestaande stoet was een hulde betuiging- van de hoofdstad aan haar dochters. Daar om trokken alle andere f eestwagens-voorbij de prach- tigste, de „troon der schoonheden." E<?rst kwam een rijtuig, de landbouw en de nijverheid, voorgesteld door de godin Cérès, die bloemslingers droeg. Daar achter, prachtig ingesloten door een dubbele klimop-lijst, het panorama van het groote Madrileensche marktplein, en een afbeelding van het station, met allegorische voorstellingen van de nijverheid, en ten slotte boerin nen en boeren uit de provincies te paard. Dan het rijtuig van letterkunde en welsprekendheid1. Voorop Don Quichote met zijn rossinant, Sancho met zijn ezel, gevolgd door den priester en de edele Oarrasco. Onder een prachtige Rumaansche boog zag men de gevel der academie voor de Spaansche taal en daar voor het standbeeld! van Cervantes en de borstbeelden uer beste Spaansche klassieke schrijvers. Ook was het front van het parlementsgebouw weergegeven. De wagen van het leger was aldus samengesteld: voorop het koninklijk slot, het verblijf van den opperbevelheb ber dus, en daarachter de oude poort van het artille riepark met het monument van den heldhaftigen lui tenant Ruiz. Dan volgden wagens, waarop het stie rengevecht en de veeteelt, de schoonc kunsten en de adel waren voorgesteld en eindelijk de troon dei- schoonheid, waarin de koningin van het feest met

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2