li IT E N L A N IK STADSNIEUWS. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Schoorl. Eervolle P. Schilder te en P. Bruijn te 2e prijs aan den heer O. Louwe te vermeldingen verkregen de heeren Zijpe, C. Gutker te Warmenliuizen Schoorl. Afdeeling 2-jarige paarden, lo prijs de heer A. J. Peeck, Schoorl. 2e prijs de heer J. van Assum, Schoorl. Eervolle vermeldingen aan de heeren C. Lou we, Schoorl en C. Marees Dz. te Zijpe. Afdeeling éénjarige paarden. Ie prijs de heer J. Dekker Jbz., Koedijk. 2e prijs de heer C. Louwe te Schoorl. Eervolle vermelding de heer J. Kooyman te Schoorl. RUMOERIG VOLKJE. In de buurten Sebastopel en de Krim te Enschede was het Zondagavond erg rumoerig en er ontstond een algemeene vechtpartij, waarbij alle mogelijke pro jeetielen als wapenen werden gebruikt. Eerst een flink aantal agenten, en Tommy de poli tiehond, konden de rust weer doen terugkeeren. 8 per sonen hadden bloedende wonden opgeloopen, waarvan er 8 op het politiebureau werden verbonden. Hier en daar werden in eenige huizen ruiten ingeslagen, 'i «noest de politie ook handelend optreden. ERNSTIG ONGELUK. In de zaur- en waterstoffabriek Electra, Cruquius- weg Amsterdam heeft gisteren in de kamer, waar het waterstofgas gecomprimeerd wordt, een ontploffing plaats gehad. Van alle kanten schoot men, na van de eerste ont- •telteuis bekomen te zijn, te hulp. Tegen de machine lag het verminkte en zieltogende lichaam van den meesterknecht C. van Saagsveld, den eigenlijken lei der van het werk in deze fabriek. Kort nadat men hem naar buiten gedragen had, blies hij den laatsten adem uit. De twee andere mannen, die met Van Saagsveld in de comprimeerkamer hadden gewerkt, lagen gillende van pijn en ontzetting op den grond. Deze waren de werklieden W. van Cord en H. Wilffert. Van Oord had een groote diepe dijwond en een schedelbreuk. Hij verkeerde niet in levensgevaar, maar zal vermoedelijk een operatie moeten ondergaan. De Wilffert had een gecompliceerde beenfractuur, maar verkeerde ook niet, in levensgevaar. Beide getroffenen waren bijna stokdoof van den slag. Van Saagsveld' is 58 jaar, gehuwd, en heeft eenige groote kinderen. Van Oord is 32 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen, terwijl Wilffert een 23-jarige vrijgezel is. De politie stelde nog gisteravond een voorloopig on derzoek in. NIET HEEL SNUGGER! Zaterdagavond is door iemand te Amsterdam kennis gegeven dat hij even te voren zijn rijwiel, om dit te beproeven, op de Spuistraat had ter hand gesteld aan een man, die zeide wielrenner te zijn en die met het rijwiel er van doorging. de bliksem: IN DE KERK. Gisternamiddag is de toren van de groote kerk der Ned. Herv. Gemeente te Assen door den bliksem ge troffen. De Asser Ct. meldt daaromtrent: Eerst dreef een kleine rookpluim van den spits, dan waaide er een enkel rossig vlammetje langs de kroonlijst van den toren, waarop de bliksem met splinters en verbogen lood zijn weg had geteekend. Ten slotte waaide een groote vlammenpluim hoog van den toren. De brand weer rukte uit met standpijpen en brandspuiten, maar door de groote hoogte viel er niet gemakkelijk te blusschen. In de breede goten van het massale kerkge bouw hanteerden helpende geesten de straalpijpen, ijnaar reeds na enkele oogenblikken viel de torenspits met windwijzer naar beneden, om in het dak te blijven steken. Langzaam daalde het vuur langs de hoeken van den toren en hooger werd de vlammengloed. De bovenbouw van den toren, bijna geheel van hout opgetrokken, was spoedig een zekere prooi van ht*t vuur, dat door een flinke noordwestenwind opgestookt, zwaar doorbrandde, wat zich eenigen tijd ernstig liet aanzien. De kerkelijke autoriteiten waren reeds dadelijk be dacht op redding van de kostbare stukken. Zoo werd het orgel zoo spoedig mogelijk afgedekt met de zeilen van de Drentsche Stoombootmaatschappij. Aldus bleef het Waarschijnlijk vrij goed gehouden, al heeft het eenige waterschade bekomen. liet avondmaalzilver en de trouwstoel werden nog veiligheid gebracht bij den heer R. Karsten in de Kerkstraat, maar spoedig bleek verdere berg'ing van goederen onnoodig. ^Natuurlijk deed het bericht: de toren van de groote kerk staat in brand, zeer snel de ronde en van alle kanten stroomden de nieuwsgierigen toe, van de da ken, uit do ramen, overal kijkers. De politie hield het volk in een ruimen kring van de Kerk verwijderd. En terecht, want niet-alleen is het hinderlijk voor de brandweermannen, maar aan den voet van de kerk werd het zeer gevaarlijk door de val lende stukken brandend hout. De brandweer had een drietal slangen naar boven geheschen en van uit de breede gootlijst der kerk werd not vuur bekainpt. Men moest zich hoofdzakelijk be palen tot het behoud van kerk en onderbouw van den toren. De bovenbouw was, ondanks de hardnekkige pogingen, nagenoeg niet met water te bereiken. De capaciteit van het brnndweermateriaal leek niet groot voor dezen brand, en als een fellere wind' uit de tegenovergestelde richting had gewaaid en het vuur groot-eren omvang had gekregen, zouden de resulta ten van het spuiten zeker nietig zijn geweest. Hier heeft zich de behoefte getoond aan krachtiger materi aal, een stoomspuit zou hier groote diensten hebben kunnen bewijzen. liet vuur zakte steeds verder naar beneden, er be stond groot gevaar dat de klok zou vallen. Een hoe veelheid verbrande balken steken nu nog als toren spits omhoog, maar de klok is er tussehen blijven han gen. Gelukkig, anders was ze op het orgel terecht gekomen. De kerk is bij verschillende corporaties verzekerd. DE HAAGSCIIE POLITIE. De commissie van advies bij de oplegging' van straf fen aan dienaren van politie heeft in de bekende zaak van den journalist van Raalte contra den inspecteur van politie Van Rossen den hoofdcommissaris geadvi seerd: dat de inspecteur bij de vervulling van zijne taak niet in zijne verplichting is te kort geschoten en hem in overweging gegeven den inspecteur geen straf op te leggen. 1 Augustus; 4. schrijven van KL Wijker Gzn. Sedert vier jaren, zegt hij te. zijn benoemd als tijdelijk opzichter der ge meentewerken. Dien tijd lang heeft hij dus een tijdelijke vergoeding genoten. Derhalve zag hij zich gaarne voor vast aan gesteld met vastgesteld salaris en oordeelt dit be staande bedrag, zijnde pl. m. 180 per jaar niet te hoog reden waarom hij tevens om verhooging ver zoekt. B. en W„ die voor de moeilijkheid staan, dat de be grooting reeds is vastgesteld en zij niet gaarne willen wijzigen in de begrooting voor de nieuwe begrooting wordt opgemaakt, stellen voor de verhooging eventu eel te bepalen in te gaan op 1 Jan. 1911 en als tegen dien tijd de financieele toestand van de gemeente van voldoende draagkracht is, hem een retrospectieve gra tificatie tce te kennen over het afgeloopen jaar, over eenstemmende met de toe te kennen promotie der toe lage. Zonder hoofdelijke stemming werd dit goedgekeurd. 5. l)e administratie van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, secr. Leiden, kwam met het volgende verzoek: Er is een koloniehuis gebouwd „Zwartendijk." De grond is gekocht en men wil dit terrein, dat rondom ligt, g-aarne afposten. Den Raad! wordt hiervoor toe stemming gevraagd. In het college van B. en W. waren de meeningen verdeeld. De minderheid meende dat zulk een afper king niet mag worden toegestaan, daar deze in strijd is met de uitbreidingsplannen der gemeente en daar zulks reeds vroeger in de meerderheid1 de opinie was, is de goedkeuring geweigerd. De heeren van 't Genootschap legden zich er niet bij neer, vandaar dit adres, waarbij zij in 't kort be toogen dat van een, nog niet vastgesteld uitbreidings plan niet zulk een kracht uitgaat, dat men rechtens kan weigeren het g*ekochte terrein af te palen. Een der nieuw geprojecteerde straten loopt door het terrein en de heer Conijn is er voor dus het besluit te handhaven. De voorzitter, de heer Eijma en de heer ter Hall stelden voor toe te geven en het besluit in te trekken, daar de heeren het er op gezet hebben hun eisch door te zetten en meenen niet gemachtigd te zijn als boven verklaard. De heer Conijn wensc'hte in deze belangrijke quaes tie door te zetten de woningwet zeide hij, verleent daartoe de macht. Op door den raad geprojecteerde straten, enz. moet niet worden gebouwd. „Er is niet gebouwd, maar sprake van afpalen, mee nen B. en W. (meerderheid). De heer Conijn deelde daarop mee, dat indertijd door het Centraal Genootschap is aangevraagd om te bou wen en af te palen en verzocht „maar toe te stem men in het laatste, dan kwam de rest wel in orde." Hiermede was dus een mondelinge afspraak ge maakt, waarop men zich helaas, niet kon beroepen. „Wij zijn te goedgeloovig geweest," zegt de heer Co nijn. De heeren hebben zich niet aan hun toezegging', in dezen vorm, gehouden, en de raad zit er nu voor. Het gesprek had plaats gehad met de heeren Sprin ger en Leguit. De heer Conijn wilde düs volhouden. Dienaangaande werden nog ampele besprekingen gehouden en ten slot te gestemd. Met 5 tegen 2 stemmen (Conijn en Gul) werd besloten aan het adres van het C. G. toe te ge ven. In de vorige vergadering is gesproken over de schul den der gemeente, die betaald moeten worden. Door eenige, nu voorgestelde wijzigingen in de begrootingen 1909 en 1910 wordt dit mogelijk. Bovendien is een deel van het salaris van den ambtenaar vervallen en is krankzinnige overleden. Do kosten van leggers en plans worden met 90 verhoogd. Door eenige administratieve wijziging' wordt dit mogelijk gemaakt. Aangaande de regeling van den burgerlijken stand word besloten aan te stellen één bezoldigd ambtenaar waartoe de heer Eijma den secretaris voordraagt en deze zijne toelage ad. 100 af te staan, daar hij het werk te doen heeft -en drie onbezoldigde ambtena ren. De heer Eijma en Van Hall staan hun salaris af aun de gemeente de heer v. Pel niet. De uren worden bepaald op v. m. 912. Bij de rondvraag vóór de behandeling reclames [I. O. in comité werd door den heer Gul gevraagd of de hooipeiler, vroeger voor de beide Egmonden aan- kesUdd. thans gehandhaafd blijft, nu die gemeenten definitief gescheiden zijn. Besloten werd den man die- gemeente-ambtenaar is, op den ouden voet (ad. J 10 per jaar) te doen werk zaam blijven. Aangaande bij den brand Gul gevraagd dang aan te schaffen. Besloten werd met deze I er oen waterleiding is. te waar ver hij doodgestoken. De dader trachtte zich eerst drinken, doch vluchtte later in een bosch, door de politie in hechtenis is genomen. Gistermiddag geraakte door het breken van den vaarboom in de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam een schuitenvoerder te water. Twee personen spron gen den drenkeling na met het noodlottig gevolg, dat een dezer personen levenloos werd opgehaald. Te V ierden (Overijsel) kreeg" het achtjarig zoon tje van den gemeente-veldwachter Oudelaar, van een paard, dat hij een tik met een stok gaf, onverwachts een trap voor het hoofd. Men vreest voor het leven van het knaapje. Zondagmiddag bezocht iemand het verdachte huis van C. B. te Breda. Tussehen beiden ontstond twist en B. bracht zijn tegenstander drie messteken toe, vluchtte daarop over de daken der nabijgelegen huizen en ontkwam zoo aan de inmiddtels gekomen po litie. De „Koningin Wilhelmina", van IJmuiden naar Amsterdam, werd Zondagavond aangevaren door de „Zaandam I", tengevolge van de mist. Een paniek ontstond onder de passagiers op de volle hoot, die evenwel niet veel schade opgeloopen had. Te Leeuwarden is naar het huis van bewaring overgebracht een bediende bij den arbeid in de bijzon dere strafgevangenis aldaar, die verdacht wordt van fraude in zijn beheer. Juist, toen het gezin van den timmerman Doren bosch te Uithuizinmeden om de tafel zat, sloeg de bliksem in het huis en doodde onmiddellijk den zoon, een jongeman. Te W esterbroek zag iemand de koeien in de weide een dier vervolgen. Denkende dat zij een hondje in sloten, spoedde hij zich er heen en ving een halfwassen vos. Te Leimuiden (Z.-H.) is Zaterdag in het hooi land J. de Vos door een zonnesteek getroffen en ge dood. De man laat een vrouw en 3 kleine kinderen na. De politie te Utrecht heeft gisteren, zoo meldt het U.D., drie paardenkoopers bekeurd wegens op Zondag handelen op den openbaren weg. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili gentia. DONDERDAG „Nieuw Laven," repetitie, 8 uur, Unie. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievenda®. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, VerL Landstr. „Orpheus," repetitie, 8 uur, café Central. Alkm. Tooneel, verg., 81/2 uur, café v. Twisk, Nieu- wesloot. lU'RiiKBliIJKE STAND. GEBOREN 13 Juni. Jacobus, z. v. Jan van Zalinge en Jantj» Dekker. OVERLEDEN 14 Juni. Jacob Cornells Doll, 79 jaar. In Spanje heeft de nuntius den minister-presi dent Canalejas een nota van het Vatikaan ter hand gesteld, waarin protest wordt aangeteekend tegen het besluit, dat aan kerkgebouwen andere dan katholieke kenteekenen aangebracht mogen worden. UIT HEER-HUGOWAARD. Mej. A. Algera, onderwijzeres aan school no. 2, komt als no. 1 voor op de voordracht te Franeker. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Marcelus Hendrikus H., Anna Paulowna, weder spannigheid, J 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Anthonius Matthias II., Alkmaar, overtreding ge meente-verordening, 25 boete subs. 15 dagen hechte nis. Adiianus C., Cornelis C. en Cornelis B., Wester- Blokker, vernieling, ieder 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Hcndrika van E., Helder, eenvoudige beleediging, J 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. Johannes G., Hoorn, mishandeling, 3 dagen gevan genisstraf. Andreas van K„ Enkhuizen, wederspannigheid, weken gevangenisstraf. Peter P., Helder, dronkenschap bij herhaling, 10 dagen hechtenis. BADHUIS VAN HET „WITTE KRUIS." In de week van 6 tot 11 Juni zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen Kuipbaden 101, Regen en Regenbaden 2e klas 255, te baden zamen le klas 131 487 baden. :1e brandweer, opnieuw noodig gebleken in de vorig-e week werd door den heer óf het niet wenschelijk was voldoende EERSTE AANVOER. Hedenmorgen werden de eerste spercieboonen dooi den heer M. Versteeg alhier aangevoerd en aange kocht door don Heer W. Scheepmaker, Stationsweg, alhier. GEMEENTE-SLACHTHUIS. In de maand Mei had het volgende aantal slach tingen plaats 50 paarden' 4 ossen, 88 koeien, 6 vaar zen, 5 pinken, 44 vette kalveren, 1 graskalveren, 441 nuchtere kalveren, 121 nuchtere kalveren voor export, 24 schapen, 1 lammeren, 1 geiten, 307 varkens, 3 varkens voor export, totaal 1096 stuks. Hiervan werden uit nood geslacht of waren gestor ven 3 koeien, 9 nuchtere kalveren, 1 schapen, 2 var kens, totaal 15 stuks. Ingevoerd werden: 1 nuchtere kalveren, 1 varkens, 249 K.G. ruiidvleesch, 1161/.) K.G. vetkalfsvleesch, to taal 3651/-, K.G. en 8741', K.G. rundvet en 47 K.G. varkénsvet, totaal '9211/, K.G. Afgekeurd werden 2 koeien, 3 nuchtere kalveren besprekingen te wachten UIT EGMOND AAN ZEE. Gisteravond vergaderde de Raad dezer Gemeen te. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen waren: 1. verslag van de commissie tot schoolverzuim 2. verslag Alkmaarsche Industrie- en Huishoud school 3. een verzoek van den pasbenoemden onderwijzer Kakken om een datum vast te stellen van zijn in diensttreding. De Raad, die met B. en W. van meening is, dat dat zoo spoedig mogelijk gewenscht is, volgens advies van wering van GIT RUSTENBURG. Het zoontje van den winkelier W. alhier waagde rich Maandagnamiddag te dicht bij -de ringsloot van de Keer-Hugowaard, met het ongelukkig gevolg, dat t te water geraakte. Hoewel onmiddellijk hulp op daagde c-n de ookter, de lieer v. d. Kleij alle pogingen aan/wendde om de levensgeesten van het kind weder P te v.ckken, niets baatte. De ontsteltenis van de moeder de vader was we gens zaken afwezig is niet te beschrijven. en 1 varken, totaal 6 stuks. Van paarden 1 kop, 64 longhelften, 3 levers, 1,5 K.G. vleesch. Van koeien 67 milten, 4 magen, BIJGELOOF. in de Meierij, zoo schrijft men Gebeurd te L. het Huisgez. Een meisje is met haar broer en vader op 't veld aan 't werk en steekt bij ongeluk met de riek in haar voet. De riek wordt er uitgetrokken en de broer als de wind met de riek naar huis, waai' hij er een stuk spc k aansteekt. Het meisje op het veld kon voelen, vertelde ze, dat het spek er aangestoken werd, want toen was de pijn verdwenen. De riek moet nu met het sp. k er aan blijven staan, tot de wond geheel genezen is, anders komt de pijn weer terug. Deze geneeswijze wordt toegepast in de Meierij in het jaar 1910 en is ook in andere gevallen, die mij ter oore zijn gekomen, deugdelijk gebleken. het h. d. s. besloot na eenige discussie vast te stellen: KORTE BERICHTEN. Te Kampen is een ongeveer vijftienjarige jongen door het eten van onrijpe bessen zóó hevig' ongesteld geworden, dat eene operatie noodig' was. Hij is in het ziekenhuis aldaar overleden. He justitie heeft in verband met het niet afkon digen van huwelijken door den ambtenaar van den burgerlijken stand te Kerkwijk een onderzoek gelast. Op aanwijzing van de Arnhemsche politie, in welke plaats hij in 1906 een rijwiel had ontvreemd, is te Rotterdam gearresteerd J. v. Wijk, die in Duitsch- land 30 inbraken pleegde, daar ontsnapte en vier jaar onder valschen naam te Rotterdam woonde en vermoe delijk ook daar inbraken pleegde. Hij het afzanden van het zoogenaamd „Klein Duin nabij Katwijk, zijn eenige geraamten van men- schen en enkele oude munten gevonden. Onder de deskundige leiding van het Rijks-museum van Oudheden te Leiden wordt de afgraving voortge zet. Zondagmorgen heeft een landbouwersknecht te de Wijk de dienstbode onder het melken met een mes longhelften, 3 harten, 10 levers, 6 4 stel darmen, 10 nieren, 1 buik speekselklier, 6 partijen ingewanden. 7 uierhelfteh, 6 K.G. vleesch an 69 K.G. vet. Van vaarzen2 longhelften en 1 K.G. vet. Van vette kalveren 1 tong en 1 zwezerik. Van nucht. kalveren 1 kop, 1 tong, 4 longhelften, 1 hart, 1 stel darmen, 2 nieren, 3 partijen borst- en buikingewanden en 6 K.G. vleesch. Van schapen 2 longhelften, 1 partij borst- en buik ingewanden en 2 K.G. vleesch. Van varkens: 470 longhelften, 6 harten, 9 levers, 1 milt, 8 stel darmen, 2 nieren, 8 buikspeekselklieren, 1 partij borst- en buikingewanden en 15 K.G. vet. AGENDA. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Do-Jen. Ohr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Ohr. Schooi Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts.' Geheel-Onthouders Zangvexeeniging, repetitie, caft .Graanhandel," 8 uur. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". WOENSDAG, Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid,' meisjes, -3de afdeeling van 31/,l1/, uur. .Meisjes Istt afd. van 6—7 uur, in het „(Lilden Vlies, Koorstraat. Qymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van V/t—81/, uur. Heeren van 85—95 uur in het „Gulden Vlies," Koorstraat. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 7a/i uur, Diligentia. ALkm. Strijkorkest, rep. 81/» uur. Alkm. Esperantisten-vereeniging, 9 uur, Leeuwrik Breedstraat. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Gem. Koer, „Ztojrhset," 71/* uur. Alkmaarsch Strijk-orkest (dir. J. H. Oushoorn) epetitie, 8 uur, 't Gulden Vlies. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond. S1/, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5*/,6*/4 uur. Jongens. 2de afd. van 78 uur, in het „üuldsn Vlies, Koor straat. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd. 910 uur, ad- spir.-afd. 89 uur, „Gulden Vlies." Gymnastiek-vereeniging „Kracht e* Vlugheid," meisjes, 2de afd. 61/i7in het „Gulden Vlies," jongens, 1ste afdeeling van 71/387, uur. Heeren van 8a/iÖ8/4 uur in het „Gulden Vlies, Koorstraat. In S a k s e n heeft de koning zijn voldoening te kennen gegeven over het feit, dat zijne pogingen om den godsdienstvrede in het land te handhaven tot dus verre met goed gc-volg bekroond zijn geworden. Hij betreurt het daarom meer, dat die pogingen thans door do heftige aanvallen op de Evangelisch-Luthersche kerk, die in de nieuwe encycliek voorkomen, worden gedwarsboomd. Hij had daarom het plan opgevat om een eigenhandigen brief aan den Paus te schrijven. In Amerika is een nieuwe partij opgericht, welke nog geen naam heeft, maar waarvan Roosevelt, Garfield (oud-secretaris van binnenlandsche zaken) en Pinchot (een door president Taft ontslagen beambte) leiders zijn. Deze partij wil een compromis tot stand' brengen, en conservatieven en vooruitstrevenden tot leden hebben. Degenen, zoo zeide aan een feestmaal de president der Rooseveltsclub, die de_ rechten van het volk te ach ten en er voor op te komen weten, om daarbij de vor ming van monopolies van natuurlijke hulpbronnen iu het economische leven te bestrijden behooren er bij. liet Congres heeft bij zijn tegenwoordige samenstel ling de rechten verloren, zich volksvertegenwoordiging- te noemen. Het schijnt, dat er een breuk tussehen president Taft en Roosevelt, wien Pinchot te Parijs heeft opge zocht, is ontstaan en dat Roosevelt nu van plan is zelf op te treden. Gemengde niededeelingen. GEEN VERDRAAGZAAMHEID. Uit Praag wordt gemeld, dat in het dorpje Kauno- wo, gelegen op de grens tussehen het Duitsche en Boheemsche taalgebied ter gelegenheid van een schoolfeest ongeregeldheden zijn voorgenomen. De Ts jee tien wierpen met steenen, stukken hout, bier kruiken etc. naar de Duitschers en schoten zelfs. IN DE TWINTIGSTE EEUW! James Perkins, planter in Louisiana was plotseling uit zijn huis verdwenen. Zijn blanke buren waren hierdoor hang geworden, zochten dé omgeving af en vonden hem tenslotte bewusteloos, met kettingen aan een paal gebonden en met petroleum ingesmeerd. Rondom waren boomstammen en takken opgehoopt, die in lichte laaie stonden. Het vuur werd gebluscht, Perkins werd weer bijgebracht, maar overleed spoedig daarop, zonder de namen van zijn kwelgeesten ge noemd te hebben. ermoedelijk is hij door negers ge lyncht. OVERSTROOMING. Groote overstrooming heerscht in het Ahrdal ten gevolge van wolkbreuk. Het verkeer op de Ahrthal- spoorweg is gestaakt. Tussehen Neuenahr en Rema- gon is het een groot meer. De spoorwegdijk aan den Boven-Ahr is weggespoeld. Telegraaf- en telefoon verbinding zijn gestoord. Aan den oogst is groote schade toegebracht, evenals aan huizen en veestapel. Voor het verleenen van hulp zijn troepen naar de ge- teiterde streek gezonden. HET VERVALSCHTE TESTAMENT. Gelijk men weet is in St. Petersburg kapitein Wone- jaljarski in hechtenis genomen, verdacht van het testa ment van den millioimair prins Oglinski vervalscht te hebben. Thans wordt gemeld, dat de prins niet dood is maar in een krankzinnigen-gesticht wordt op gesloten. Er is geen getuige, die zijn dood kan be vestigen. De laatste maand voor zijn verdwijnen heeft zijn omgeving niemand tot hem toegelaten.' Het ge recht moet van plan zijn, het graf te doen openen, om te zien wat er in de lijkkist zit. WRAAK? De burgermeester van Mohyleff (Rusland), wiens voorganger zich aan oneerlijke handelingen schuldig gemaakt had, werd dezer dagen door diens dochter doodgeschoten. FRANSCH EN DUITSCH. Bij de Zondag in den Elzas gehouden turnfeesten verbood de politie twee Fransche vereenigingen de vlaggen te ontplooien en dreigde twee Fransche lei ders als deelnemers niet afzonderlijk liepen. HET OOR VAN KONING ALFONSO. Hei blijkt dat de oorziekte, waarvoor koning Alfonso Spanje verleden jaar is geopereerd nog niet ge nezen is. Dr. Moure te Bordeaux onderzocht thans of een chirurgisch optreden nog weer noodig is. ERNSTIG ONGELUK BIJ EEN PROCESSIE. In het Portugeesche stadje Clasa stortte tijdens een processie een balkon, waarop 200 personen plaats ge nomen hadden, naar beneden en wel juist op het oogenblik, waarop de stoet voorbij trok. Een groot aantal menschen werd onder het puin begraven. Na lang werken kon men 4 lijken en 32 gewonden ber gen. Veertien personen moesten naar het ziekenhuis gebx-acht worden. van TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Juni. Medegedeeld door at-t Koninklijk Nederlandsch Meteorologiscn Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 770.5 te Coruna. De laagste stand1 van den barometer 755.0 te Nice. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 14 Juni.) Meest matige noordwestelijke wind, afwisselend* bewolking, weinig of geen regen, warmer. Door uitbreiding van het hoog in het westen zijn daar de barometers vrij veel gestegen. Ook wij komen ouder invloed ervan. De laagste standen vindt men in het zuidoostenonder invloed dezer luchtdrukverdee- ling- is N. W. wind' te verwachten met goed' niet te warm zomerweer; de kans op regen is gering. De ver deeling van temperatuur veranderde weinig. Op tele plaatsen viel nog regen; o. a. te Dunrosness 38, te Nice 60 m.M.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2