"buitenland: S TA I» S NÏ E Ï1 tot bestuursleden herkozen de heeren Jb. Swaag en K. Slotemaker en P. Blom en gekozen de heer J. de Geus. Besloten werd 10 Juli een harddraverij te houden door paarden, die op de korte baan geen hoogeren prijs dan J 80 wonnen en op Dinsdag ringsteken en sleuteltrek- ken door paren per rijtuig. De rekening- sloot met een batig saldo van ruim 5. Het ledental bleef ongeveer constant. NIEUWLEVEN. STATION NOORDSOHAR- WOUDE. Vrijdag werd alhier de afslagmarkt geopend, en tot groote voldoening der aanvoerders per vaartuig het veilingsgebouw aan het water in gebruik genomen. In den loop der volgende week zal ook de automati sche afslager worden geplaatst. De aanvoer beliep reeds 408 zak aardappelen, die zeer vlug van de hand gingen en waarvan door den heer W. Bakker reeds een waggon werd geladen voor het Buitenland. De prijzen waren als volgt groote muizen 1.90 a 3, drielin gen 1.40 a '2.30, kleinere 0.40 8. 1.05, schotsche muizen 1.90 a 2.70 per 50 K.G., slaboonen 0.40 per 100 stuks. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Een ohmenschelijk feit brengt onze plaats in beroe ring-. Gistermorgen in de vroegte gevoelde het dienst- meisje Grietje de V. zich onwel. Nadat de dokter was ontboden en deze een onder zoek had ingesteld, deed hij slechts één vraag, n. 1. waar het kindje gebleven was. Hevig schreiend ant woordde het meisje: „bij mijn vrijer." De dokter, vermoedende dat haar vrijer, J. J. L. een slagersknecht, zich in zijn woonplaats zou bevin den, spoedde zich daarheen en na L. te hebben onder vraagd, die niets losliet, waarschuwde hij de politie, die een onderzoek naar de verblijfplaats van het kind instelde. Omstreeks 6 uur vond men in het rookhok der slagerij het nog smeulende lijkje. De slagersknecht werd in verzekerde bewaring ge nomen en in den loop van den dag naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht, waar heden de instructie tegen hem reeds werd1 geopend. Het lijkje werd eveneens naar Alkmaar vervoerd om in het stedelijk ziekenhuis te worden onderzocht. Het justitieel onderzoek zal aan het licht moeten brengen in hoeverre de jonge man op eigen initiatief dan wel op raad van een ander persoon, waarover al lerlei geruchten loopen, heeft gehandeld'. Een bekend' industrieel, die Zondag, den druksten dag van de week, de Brusselsche tentoonstelling be zocht., vond tot zijn verwondering de Hollandsche af- deeling gesloten. Het was toen tien uur in den mor gen. Om elf uur kwam hij terug, maar de deuren waren nog niet geopend. Op zijn vraag, wat dit beteekende, kreeg hij ten antwoord, dat de afdeeling om 1 uur werd geopend, omdat het personeel toch naar de kerk moest Te Amsterdam doen zich eenige gevallen van vlektyphus voor. De lijders aan deze gevreesde ziekte zijn naar de barakken der gasthuizen vervoerd. Donderdagnacht is Jacob Buis, oud 18 jaar, vis- schersknecht bij den schipper J. Suip, te Vollendam, vermoedelijk in slaap geraakt, terwijl hij aan het roer stond, en overboord gevallen. Toen de schipper uit de kooi kwam, vond hij het roer onbeheerd. Te Bolsward is het elfjarig meisje F. D., van een trap gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. EEN ONTDEKKING. Door den heer Stienstra, directeur der boterfabriek te Winterswijk, is eene ontdekking gedaan, die voor do zuivelbereiding van groot gewicht is. Hij heeft het middel ontdekt, om zure melk direct van zoete te on derscheiden, zonder daarvoor uit iedere bus een proef je te nemen. Wanneer men een in kokend water warm gemaakt koperen plaatje in zure melk steekt, dan zal de melk op dit plaatje terstond' beginnen te schiften en korrelachtige bestanddeelen achterlaten, terwijl zoete melk van het plaatje afvloeit. De heer Stienstra heeft reeds eenige dagen een proef genomen met zijne ontdekking en de resultaten waren bepaald uitmun tend. Voor eene fijne ontrooming der melk en dien tengevolge voor de boterproductie is deze ontdekking van groot belang. KORTE BERICHTEN. Tijdens de afwezigheid der bewoners heeft men zich toegang verschaft tot het perceel aan de Vondel straat te Amsterdam. Kasten, lessenaars en buffetten zijn opengebroken, en de inhoud daarvan werd over den grond verspreid. Een aantal zilveren voorwerpen wordt vermist. De sleepboot Tabé te Rotterdam is gelicht en op het droge gezet. Het lijk van den verdronken machinist P. van Leeuwen is niet in de boot gevonden, zoodat dit in de diepte moet verdwenen zijn. In een café in den Groenendaal te Rotterdam is door kwartjesvinder een Duitscher, E. B., een fabri kant uit Culmbach, 180 Mark afhandig gemaakt. F. P., gewezen Belgisch gendarme, in Ter Neu zen gearresteerd wegens onzedelijke handelingen met jeugdige kinderen, bleek, dat toen de agent hem voor overbreuging naar Middelburg zou halen, ontvlucht doe,:- het uitbreken van planken van den zolder der cel. Ie Amsterdam is ingebroken bij den heer Engers in de Amstelstraat. Er is veel vernield. Getracht werd den bewoner, die sliep, door gas te laten stikken. Dit is mislukt. Door een jongen, die bij een kamerverhuurder in de Warmoesstraat tijdelijk kamers betrokken had, is 160 gestolen. GESLAAGD. Voor het practisch apothekers-examen, le gedeelte, 2e zitting, slaagde gisteren te Utrecht mejuffrouw A. H. Bos, alhier. DE HERTENKAMP. Gisteren is van dit jaar in den Hertenkamp het eer ste jonge hert geboren. De vijf jonge pauwen, welke er onlangs zijn bijgekomen, groeien uitstekend. Een bijzondere uitbreiding- heeft de eenden-familie gekre gen zij is met meer dan vijftig stuks vermeerderd. EEN NIEUWE ZAAK. Naar wij vernemen zal de bekende firma Peereboom en de Wolf, kaashandelaren te Oosthuizen, binnen zoo kort mogelijken tijd hier ter stede gevestigd worden. De ontwerpen van de pakhuizen, die gebouwd zul len worden aan den Schelphoek, zijn reeds bij het Da- gelijkseh Bestuur ter goedkeuring ingediend'. ALKMAAR KRIJGT VOLKSTUINTJES. Naar wij vernemen hebben er zich ongeveer eeu veertigtal personen aangemeld, om in aanmerking te komen voor een volkstuin, zoodat het plan doorgaat. De huur van de tuintjes gaat tegen het voorjaar 1911 in, wanneer de grond gespit aan de huurders wordt geleverd. De huur zal ongeveer 4 a 5 per perceel bedragen. Het met deze tuintjes beoogde doel is, te zorgen, dat menschen, die hierin liefhebberij hebben, voor wei nig geld in hun vrijen tijd een tuintje kunnen bewer ken, waarvan ze zelf de voordeelen plukken en boven dien genoegen smaken. Wie zich nog niet, heeft aan gemeld en alsnog in aanmerking wenscht te komen, kan zich Dinsdagavond om 8 uur aan het Stadhuis op geven en daar tevens alle gewenschte inlichtingen be komen. KERKCONCERT. Mevrouw MarchantRambonnet, altzangeres te Scheveningen, en de heer Louis Robert, organist te Haarlem, die een kunstreis door ons land onderne men, bezochten ook Alkmaar en g-aven een concert in de Groote Kerk, op Vrijdag 17 Juni. De zangeres trad op met liederen van ouden datum Monteverde en Bach uit een veel later tijdvak - Dvorak en Radecke en van den tegenwoordigen tijd Kor Kuiler, de eenige Hollandsche componist wien een plaatsje op het programma whs gegeven. Mevrouw Marchant bezit een krachtige stem, welke van een groote welluidendheid is, en het echte alttim bre heeft. In haar zang was gevoel en haar voor dracht kenmerkte zich door grooten eenvoud. De liederen van Dvorak waren indrukwekkend, on danks de eigenaardige begeleiding, die, in het eerste, steeds boven de zangpartij ligt. In dit lied' „Höre Gott, mein Flehen" enz. kwam het uit welke mooie, diepe tonen er in die altstem zijn. Veel eenvoudiger waren de daarna voorgedragen stukken van Radecke „Wenn der ITerr cin Kreuze Schickt" en Kuiler's „Os- terlied". Zoetvloeiende, lieve zangen, maar niette min in nauw verbandi met het woord' gecomponeerd. De heer Robert liet zich hier reeds meermalen hoo- ren. Zijn keuze had zich ook bepaald tot werken uit verschillende perioden en van zeer uiteenloopend ka rakter: Bach, Hesse, Dubois, St. Saëns. De prelude van Bach begon majestueus in c kleine terts en eindigde in een stralend c groote terts ac- cpord. Het fugathema werd zoo zacht mogelijk inge zet langzamerhand ontwikkelde het klankvolume van het orgel zich, totdat eindelijk het fortissima het slot voorbereidde en bracht. Mooi opgebouwd, die fuga. Heel ander soort muziek is die van Adolf Hesse. Een niet zeer imponeerende inleiding, gevolgd door een eenvoudig, liefelijk klinkend thema, waarop eenige variaties geschreven zijn, die met zeer veel verschei denheid in de registratie werden voorgedragen. Na de laatste variatie een gedeeltelijke herhaling van het thema, en het slot pianissimo. Dubois' „Pastorale" en de „Marche réligieuse" van Saint Saëns vonden in dezen organist een even zorg vuldig vertolker dan de reeds genoemde orgelwerken; de voorliefde van den heer R. voor moderne Fransche orgelmuziek is trouwens bekend. De begeleiding der liederen door een kunstenaar als R. was volmaakt. Het was waarlijk jammer, dat het publiek niet veel talrijker was. EEN NIEUWE ZAAK. In het huis hoek RidderstraatOudegracht zal de heer W. Buisman, banketbakker en kok hedenavond een nieuwe zaak openen. De bakkerij en keuken mo gen een voorbeeld van zindelijkheid en netheid ge noemd worden, alles is zooveel mogelijk hygiënisch in gericht. In den winkel ziet het er eveneens keurig uit, ter wijl er in taartjes,, gebak, chocolade, suikerwerken en bonbons een groote keuze is de oude sprits is er zoo goed vertegenwoordigd als de nieuwe vanillenoten. Een aardig salonnetje direct achter den winkel biedt eene schoone gelegenheid om rustig een paar taartjes te verorberen. STOOMTRAMWEGMAATSCHAPPIJ EGMONDALKMAARBERGEN. Wij ontvingen het jaarverslag van bovenstaande maatschappij over 1909 en ontleenen daaraan het vol gende Hoewel het aantal reizigers, dat van ons vervoermid del gebruik heeft gemaakt iets lager is dan dat van het vorig jaar - 343876 tegen 344734 in 1908, is do opbrengst hooger. Dit laatste is het gevolg van de wijziging welke in het tarief van het reizigers-vervoer is gebracht, aan welken factor de kleine teruggang in het reizigers-vervoer eveneens is toe te schrijven. De opbrengst van reizigersvervoer bedraagt 52055.06, van goederenvervoer 7676.80, de totale opbrengst (met inbegrip van diversen 61040.13. De opbrengst per dag-kilometer bedroeg 11.38 te gen 10.545 in 1908, 10.21 in 1907, 10.31 in 1906 en 9.78 in 1905. De dienstregeling is ongeveer gelijk gebleven aan die van het vorig jaar. Het totaal aantal afgelegde treinkilometers bedroeg 111.354 tegen 114.536 in 1908. De dienst werd met groote regelmaat uitgeoefend. Weg en materieel verkeerden in uitstekenden staat. oor de wijze waarop de exploitatie van onzen spoorweg geschiedde, wordt een woord van dank ge bracht aan het Bestuur van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. In het vorig jaarverslag is reeds melding, gemaakt van de machtiging welke aan het bestuur is verleend tot het aangaan van een overeenkomst met de Hol landsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Bouw- exploitatie-maatschappij Bergen aan Zee, betreffende den aanleg en de exploitatie van den spoorweg Bergen Bergen aan Zee, welke overeenkomsten bereids wa ren gesloten en door den Minister waren goedgekeurd. Op den derden September 1909 heeft bij akte verle den voor notaris Oh. Miseroij te Amsterdam, de af stand plaats gehad, door de genoemde bouwexploitatie- maatschappij Bergen aan Zee, aan de maatschappij van eenige perceelen grond te Bergen geheel groot 12 H.A., 74 A., 21 cA. Deze afstand heeft plaats gehad om niet, o.m. onder de voorwaarden, dat de maatschappij de verkregen gronden moet exploiteeren of doen exploiteeren ais trambaan van Bergen naar Bergen aan Zee. Deze trambaan is in den loop van het jaar 1909 voltooid en op 25 Juni 1909 voor het publiek-verkeer opengesteld. De kosten van aanleg van deze trambaan zijn door de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij betaald en zijn, ingevolge artikel 12 van het exploitatiecon tract geboekt, zonder berokening van rente, op het hoofd voorschottenrekening. Op 20 October 1909 is tusschen de maatschappij en de Noorderstoomtramweg-Maatschappij gevestigd te Alkmaar, een overeenkomst gesloten, betreffende het medegebruik van het baanvak Alkmaar—Koedijk, als mede van de gebouwen, werken en inrichtingen van den spoorweg AlkmaarBergen. Deze overeenkomst is aangegaan o.m. onder de voorwaarde dat de Noorderstoomtramwegmaatschappij als verg'oeding voor het aan haar verleende recht van medegebruik aan de maatschappij jaarlijks zal betalen een gedeelte van vier ten honderd van de aanlegkosten van de in medegebruik gegeven baanvakken, berekend op een bedrag_ van honderdduizend gulden, welk ge deelte bepaald zal worden naar verhouding van het aantal as-kilometers der over die baanvakken ten dienste van de spoorwegen van elk der maatschappijen vervoerde locomotieven, rijtuigen en wagens. In het Bestuur der ennootschap kwam geene ver andering. De heer P. W. Schipper is ditmaal aan de beurt van aftreding. De Winst- en Verliesrekening toont een voordeelig saldo van J 9913.685. .Het bestuur stelt den aandeelhouders voor de Ba lans en de Winst- en Verliesrekening goed te keuren, het Bestuur te déchargeeren en het dividend te bepa len op 4 uit te betalen met 400, tegen intrekking van dividend-bewijs No. 7 der aandeelen van 10000, en met 40 tegen intrekking van dividend-bewijs No. 7 der onder-aandeelen van 1000. Gedurende de maand Februari 1910 werden met de stoomtram EgmondAlkmaarBergen 15263 reizi- gersvervoerd en bedroeg de opbrengst van reizigers- en goederenvervoer 2712.255. REKENING BURGERWEESHUIS, DIENST 1909. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: lo. de rekening goed te keuren in ontvang op 11553.39 en in uitgaaf op 10503.755, alzoo met een batig saldo van 1049.635, als eersten post van ontvang te brengen op de begrooting voor 1911. 2o. het bedrag der c. q. verhaalbare verplegings- kosten over het jaar 1909 te bepalen op 155.39 per wees. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 10 Juni tot en met 17 Juni door heeren 614, door dames 24, door onvermogenden 210, totaal 854 baden. Temperatuur hoogst 72 graden. NIEUWE GEWONE AANSLUITING 521. Vermeeren Co., Rijwiel- en onderdeel., Lut- tik Oudorp. NIEUWE HUISHOUDAANSLUITING 1. van Maanen, v. Everdingenstr. WEEKBLADEN. De „Prins" van deze week bevat o. a. een por tret van prof. dr. J. C. Kluyver, hoogleeraar te Lei den de Scheveningsche Wielerbaan een viertal kiek jes van de Nederlandsche kunstweefschool in den Haag; eenige kiekjes uit Drente enkele voerwerpen uit de Stuart-collectie te Amsterdam, enz. De „Revue der Sporten" geeft een aantal duide lijke foto's van de Scheveningeche en Amsterdamsche wielerwedstrijdeneveneens van den derby-dag van Duindigteen 6-tal scherpe kiekjes van de zeil- en roeiwedstrijden op het Brasemermeer, de uitslag van den tweeden foto-wedstrijd van de „Revue" enz. „Pak me mee" heeft op het titelblad een welge slaagd portret van den minister van Justitie, verder o.a. kieken van de Japansch-Britsche tentoonstelling te Londenrolschaatsenrijden te Berlijnde sport- vereeniging „Duinoord" te 's-Gravenhags de nieuwste hoedmodeeen verboden fotografische opname, n.l. van het interieur van de moskee te Sofiastraatmu zikanten te 's-Hage, enz. GESLAAGD. De heer J. Hoek alhier legde aan de Universiteit te Utrecht het theoretisch tandheelkundig examen met goed gevolg af. mam» MUZIEKUIT VOERING door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas op Zondag 19 Juni van 71/2 tot 9V2 uur, in den Stadshout. Programma: 1. The loyal Legion, marsch van Sousa. 2. „Prinz Conti," Ouverture van Lecocq. 3. a. Mückentanz; b. Im Galop durch Feld und Wald van Eilenberg. 4. Traume auf dem Ocean, Walzer van Gungi. Pauze. 5. Ouverture de Concert van Cavinez. 6. Prins Carnaval, marche earactéristique van H. A. Maas. 7. „Musikalische Reise durch Europa," Potpourri van Conradi. 8. Finale. GEVESTIGDE PERSONEN. JA. II. Streefland, leerling-verpleegster, Stads-zie- kenhuis, n. h. D. Assum, handelsreiziger, Gedempte Baansloot 12, geen kerkgenootschap. G. Bos, winkelbe diende, Verdronkenoord 47, n. h. C. Kerkmeer, kan toorbediende, Langestraat 103, n. h. G. Klumpenaar, assistente-huishouding, Nieuwpsloot 28, n. h. M. C. de Koek, assistente-huishouding, Verdronkenoord 105 r. k. H. Kreijger, handelsreiziger, Nieuwlandersingpl 10, n. h. II. J. Langeler, slager, Stationstraat 41, n. h. 8. Meijer, banketbakker, Luttik Oudorp 74, r. k. J. van hl orden, controleur Packet, Nieuwesloot 76, n. h. A. B. G. Aukes, zonder beroep, Oudegracht 176, n. h. M. Dekker, zonder beroep, Achterom 17, n. h. M. C. En gel, dienstbode, Heiligland 3, n. h. J. T, D. Ernst, reiziger, Stationstraat 15, r. k. H. C. Groot, zoqder beroep, Molenbuurt 10, r. k. W. K. F. de Groot, zon der beroep, Wilhelminalaan, e. 1. C. Hartenberg, weg werker H. IJ. S. M., Noorderkade 61, n. h. T. D. de Jong, lithograaf, Kerkstraat 15, n. h. W. H. Koch, loopknecht, Tuinstraat 54, r. k. K, Luijting-, koopman Verdronkenoord 50, n. h. A. C. J. P. Moorman, zonder beroep, Hoogstraat 13a, n. h. P. Nieuwland, werkman, Overdiestraat 2, r. k. A. Pool, bankwerker, Overdie- straat 32, n. h. II. A. Timmer, zonder beroep, Nieuw- poortslaan 132, geen kerkgenootschap. J. F. H. .Vaske, kleermaker, Luttik Oudorp 27, r. k. B. Wezenberg, glazenwasscher, Clarissenbuurt 20, r. k. VERTROKKEN PERSONEN M. JBalder,^ zonder beroep, Achterdam 25, Amster- dam, gerei. J. Teitsma, bediende boekhandel, Station straat 74, Delit, n. h. A. II. J. Henneke, kantoorbe diende, Lindengraeht 33, Amsterdam, r. k. W. H. Brinkhorst, civiel ingenieur, Houttil 18, Callantsoog, n. li. G-. 1 inkelenberg, dienstbode, Nieuwpoortslaan 97, Broek op Langendijk, geref. P. J. M. Bettonville, pen sionhouder, Spoorstraat 43, Rotterdam, r. k. G. de Groot, dienstbode, Nassaulaan 39, Schoterland, geref. I'. C. Pronk, boekhouder, Kapelsteeg 3, Ned. Indië, n. h. N. Hart, dienstbode, Koningsweg 2, Heiloo, n. h. J. Laan, schoenmaker, Nieuwpoortslaan 42, Heiloo r.k. P. Laan letterzetter, Nieuwpoortslaan 42, Heiloo r. k. Wed. JSmit, zonder beroep, Kennemerstraatweg 107, Watergraafsmeer, n. h. M. A. Erkamp, kappersbe diende, Fnidsen 60, Bergen, r. k. 0. Buis, dienstbode, V oorlam 5, België, r. k. J. A. Raasveldt,'bouwkundige Spoorstraat 6, den Haag, n. h. J. A. A. Gilles, opzich ter Waterstaat, Kerkplein 2, Callantsoog, n. h. M. Slegt, dienstbode, Kennemerstraatweg 107, Amsterdam n. h. H. M. Ranzijn, zonder beroep, Oudegracht 121, Amsterdam, r. k- Verkortingen. Hierachter Laten wij een lijstje vol gen van de verschillende verkortingen, die indenweke- lijkschen staat kunnen voorkomen: N. H. is Neder landsch Heryormd; R, K, is Roomsch Katholiek; D. G. is Doopsgezind,-^ L. d. H- is Leger des Heils; Geref. is Gereformeerd; Rem. is RemopstrantschH. L. is Hersteld Luthersch; E. L. is Evangelisch Luthersch; N. I. is Nederlandsch Israëlitisch; W. II. is Waalsch Hervormd. AGENDA. MAANDAG: Kegelelub „Zou er kans zijn," Diligentia. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juni. Medegedeeld door tiet Koninklijk Nederlandsch Meteorologiscn Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 774.4 te Seydisfjord. De langste stand' van den barometer 760.0* te Hapa- randa. VERWACHTING. (Geldig tot den avond' van 19 Juni). Zwakke tot matige noordoostelijke wind, licht be wolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. De hooge druk beheerscht nog het geheele waarne mingsgebied. De depressie over de Bothnische Golf heeft voor onze streken geen beteekenis. Naar het zui den neemt de luchtdruk geleidelijk af, zoodat meest zwakke winden voorkomen. Voor morgen is de progno se gunstig- en kunnen we voortdfiren van het heldere en droge zomerweer verwachten. De afwijkingen van temperatuur zijn niet groot. M. In Engelan d hebben de voormannen in de po litiek gemeenschappelijk vergaderd. Het waren de heeren Asquith, Balfour, Crewe, Lansdowne, Cawdor, Lloyd George, Birrell en Austen Chamberlain. Het verluidt, dat de beraadslagingen in bet geheel niet door eenige beperking worden belemmerd. Het verhandelde zal nis geheel vertrouwelijk worden be schouwd. In Denemarke n is door het rijksgereehtshof vonnis geveld in het proces, dat volgens besluit van de volksvertegenwoordiging, was ingesteld den oud minister-president Christensen en den voormaligen minister van binnenlandsche zaken Berg, wegens nala tigheid, in hunne ambten begann, door niet op te tre den tegen den oud-minister van justitie Alberti. De heer Christensen is vrijgesproken en Berg veroordeeld tot betaling aan de staatskas van 1000 kronen, subsi diair 60 dagen hechtenis. De staatskas is verwezen tot het dragen van de pro ceskosten, die 10.000 kronen beloopen. Berg betaalt echter een vijfde deel dier som. In de Fransche Koloniën houdt men er een vreemde manier van verkiezen op na. Een verkie zing beteekent daar een ramp, welker schadelijke ge volgen in geen drie jaar tijds in te halen zijn. In Gua deloupe werden de plantages vernield, in Martinique werden revolvers afgeschoten, in Indië werden huizen in brand gestoken. Stembussen en briefjes verdwenen, beambten en candidaten kregen groote ruzie. De ver kiezing van den bekenden neger Legitimus gehee- ten is ongeldig verklaard In Amerika werd Donderdag voor de deur van president Tafts werkvertrek in het Witte Huis te Washington een mijnwerker uit Cumberland (Mar.) met name James Striklin gepakt, die een geladen re volver bij zich had en verklaarde, reeds het vorige jaar Taft te hebben aangekondigd', op een dag goed gewa pend voor hem te zullen staan. Hij was tóen in hechte nis genomen en had al dien tijd in een krankzinnigen gesticht gezeten. In Griekenland is de koning teruggekeerd. De Atheensche correspondent van de Times meldt, dat hij op weg naar zijn paleis met geestdrift door het volk werd' toegejuicht, en dat hij op Korfoe, te Patras en in andere steden even hartelijk is begroet. Blijkbaar wilde het volk hem schadeloos stellen voor de teleur stellingen, die hij in den laatsten tijd heeft gehad, en hem dank betuigen voor zijn pleiten voor Griekenlands belang in het buitenland. De correspondent spreekt ook de geruchten tegen, dat er tusschen den Koning en het ministerie geschillen zijn gerezen. In Rusland is in het station Gradislc van den Warschau Weenen Spoorweg een bom geworpen naar den chef der landpolitie en vijf hem vergezellende gendarmes. Een gendarme werd gedood, drie werden zwaar, de chef licht gewond. De dader, die eveneens met zware verwondingen weggedragen werd, is in hechtenis genomeii. Gemengde Mededeellngen, EEN DRAMA IN DE ALPEN. 'Iwee Alpenbeklimmers, een industrieel Allimaud, met zijn vriendin, mevrouw Baronnat vertrokken Zon dag j.l, yan Grenoble yoqj* pene excursie op de Gran de Chartreuse, loen zij eergisteren nog niet teruggekeerd vyaren, trokken Alpenjagers van hpt garnizoen te Grenoble er op uit, om de vermisten te zoeken. Dezen werden gevonden, maar de heer Allimaund was reeds gestor ven. Mevrouw Baronnat vertelde dat haar metgezel Zon dag j.l. bij een val in eene rivier zjjn been gebroken had. Mevrouw Baronnat, hoezeer ook zwaar gekneusd door den val, slaagde er in, haar metgezel naar den oever terug te brengen. Toen konden beiden echter niet verder en drie dagen en nachten bleven beiden daar aan die pielt gebonden, verstijfd van de koude en uitgeput van den honger, telkens voor zooverre hunne krachten het toelieten om hulp schreeuwende. Einde lijk bezweek de heer Allimaund en mevrouw Baronnat had een ganschen nacht bij het lijk van haren metge zel doorgebracht, toen men haar vond, half krankzin nig van de doorgestane ellende. CARMEN SYLVA ONGESTELD. Koningin Elizabeth van Roemenië lijdt, naar de bladen melden, aan een lichte ontsteking van den blin- tden darm. EEN GOEDKOOP MIDDEL. Russische boeren hebben een nieuw middel geyondeii ter bestrijding van de cholera. Bij Cherson zijn de boe ren opgestaan en hebben aan de huizen van priesters en dokters de ruiten ingeworpen oqder den kreet; „Dat is de beste manier om de cholera te verdrjjveu." NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE Naar Neerlandia meldt, poogt de Nederlandsche vereemgmg Eendracht maakt Macht te Nieuw-York, in Amerika jaarlijks een Nederlandschen stamdag te houden van allen die van Nederlandsche afkomst zijn. Reeds is er een voorloopige commissie gevormd onder voorzitterschap van ds. J. A. Mets, van Nieuw-York. In deze commissie hebben afgevaardigden van Neder landsche vereenigingen en Nederlanders van invloed zitting. Den 30en Mei 1910 zou er te Nieuw-York een eerste bijeenkomst van afgevaardigden van vereeni gingen worden gehouden. Laatste Hcriclitcn. EEN AANKLACHT, V LISSINGEX, 18 Juni. Naar de „Volkswil" me dedeelt heeft de heer v. Dalsum, een aanklacht wegens

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2