Jmf Schaakrubriek. E' ADVERTENTIE N. P. J. LftURMAN, Vraag en aanbod. P j. LAURMAN ÉSÉ Hij* mik Él# gen wel het loopje kennen om te vinden, wat gij voor 7s/5 d.G. snuif moet betalen. En de zegen, rustend op onzen paedagogischen arbeid, zal zijn, dat uw kleine jongen in zijn later leven evenveel belangstelling toont in Teheran en den lijdenden vorm of het. verle den deelwoord als gij zelf. Een hopelooze worsteling is weinig geschikt om strijdlust te wekken en reizen door een streek, die onze belangstelling niet heeft, spoort tot reizen niet aan. Wanneer zal dat nu eens svorden begrepen en gewijzigd. Ja, wanneer? W. W. 2de Prijs No. 242. Motto „PROSPERO". Duitsche Schaakbond 1910. Het was Mei. Lichtgroene berken stonden aan den rand van het bosch, aan den oever van het meer boog het riet zich fluisterend voorover en de hemel daarboven was hél der blauw. Het paleis van den prins lag als het kasteel van Doornroosje aan den rand van het bosch. De muren van het park waren dichtbezet met klim-op, waartus- schen zich ranken van wilde rozen slingerden. Waar de knoppen reeds de eerste lichtroode bloesems lieten zien, was de ingang van het park, en daar bevond zich het schildwachthuisje, waarin de soldaat, die de wacht had, geleund stond. Hij scheen moe te zijn geworden van het staan en het kijken. Ook bracht wellicht de wind al te bonte en schoone droomen want de jonge man staarde peinzend- glimlachend naar de boschwegen, welke zich langs het park slingerden. Feestelijk gekleede menschen liepen daar. Hier hand in hand een meisje met haar jongen, daar een heele familie. Gezang weerklonk, geroep, gelach. de heldere lach van de vrijheid en blijheid. De soldaat op wacht hoorde het niet alleen. Achter de muren van het park, daar waar boven het groote, welverzorgde grasveld de witte vlier bloeide en de gouden regen, stond een lichte: figuur. Jong was ze en slank als een den in het witte omhulsel van kost baren kant. Trotsch en nieuwsgierigheid lagen er in haar oogen. De blik trachtte door het dichte blader- v.erk voor de ijzeren poort te dringen, vond een smal openingetje en zag tenslotte hetzelfde als de soldaat: feestelijk gekleede menschen, die daar buiten beid en blijheid leefden. Mat in 2 zetten. Oplossing van No. 239 (G. DOBBS). 1 T el bl enz. Goede oplossingen ontvingen wij van: P. J. Boom, F. Böttger, O. Bramer, G. van Dort, G. Imhiilsen, C. van Stam en C. Visser, allen) te Alkmaar; Mr. Ch. Enschedé te Haarlem; J. Vijzelaar te 's Gravenhage; P. Bakker, Jos. de Koning en H. Weenink te Amster dam; G. H. B. Hogewind te Utrecht; C. J. Oosterholt te Delft; H. Strick van Linschoten te Rijswijk; J. Deuzeman te Frederiksoord; J. Reeser te Voor burg; A. Tates te Heiloo; „Schaaklust" te Koedijk O. Boomsma te Kampen. Tot ons leedwezen verzuimden wij de vorige maal de goede oplossingen van No. 238 te vermelden, die wij hadden ontvangen van S. te S. en J. Reeser te Voorburg. SCHAAKBRIEFKAARTEN. Op de bekende keurige wijze heeft de firma G. B. van Goor Zonen te Gouda briefkaarten in den handel gebracht, waarvan de voorzijde niet afwijkt van de modern ingerichte. Deze dient dus voor de rechter helft voor het adres, terwijl de linker kan beschreven worden. Op den achterkant vindt men echter een flink diagram, waaronder nog voldoende plaatsruimte is. Deze schaakbriefkaarten voldoen o. i. aan een be paalde behoefte en zijn o. a. onmisbaar voor probleem componisten en voor hen, die correspondentie-partijen spelen. De prijs is 0.40 de 25, 0.65 de 50, 1.25 de 100 en 2.50 de 250 stuks, terwijl zij door den boekhandel of tegen inzending van het bedrag bij de uitgevers verkrijgbaar zijn. Wij wenschen den uitgevers, bij wie reeds zoo menig keurig uitgevoerd schaakwerk in het licht verscheen, veel succes met deze uitgave. Ad. No. 239. De Amerikaansche componist, Ds. Gil bert Dobbs, de auteur van dezen 2zet, zal wel voor de meerderheid onzer lezers geen onbekende zijn1. Onder de componisten van het land der onbegrensde moge lijkheden bekleedt hij een voorname plaats, hetgeen o. a. blijkt uit de tallooze bekroningen, die hem ten deel vallen. No. 239 vonden wij een aardig 2zetje, dat zich door een zekere bevalligheid onderscheidde en dat wij daarom gaarne als eerste publicatie opnamen. Een onzer beste oplossers gaf 1 T el dl als sleu- telzet. Hoewel wij vermoedden, dat dit een schrijffout was, konden wij hem toch niet onder de goede oplos sers vermelden. Ad. No. 242. De namen der bekroond© componisten worden op de a.s. vergadering van den Duitschen Schaakbond bekend gemaakt, terwijl er tot 15 Juli e.k. gelegenheid bestaat aanmerkingen te maken op de be- kronings-candidaten, op grond van nevenoplossingen, enz. Na 15 Juli zijn de componisten, wier problemen de vuurproef hebben doorstaan, dus zeker van hunne ouderscheiding. Nu schreef ons een componist, met wien: wij sinds eenige jaren in vriendschappelijke correspondentie staan en die een wereldreputatie geniet, dat hij de au teur van „Prospero" was. Wij kunnen zijn naam niet noemen, zelfs niet als de oplossing verschijnt, doch vermelden het feit hier omdat, wij er, menschelijker gesproken, zeker van zijn, dat de overgroote meerderheid van onze lezers zelden of ooit een 2zet van deze soort van dezen componist gezien heeft. Toch hebben allen menigen "2zet van dezen auteur opgelost en bewonderd. Doch deze zagen er dan geheel anders uit. Wij zullen den naam van den componist te gelege ner tijd vermelden en twijfelen niet ,of velen zullen dezen dan met eenige verbazing lezen. in vrij- Maria Louise had vandaag in het park een stuk courant gevonden. Zij wist niet of een tuinmansjon gen het daar had verloren, dan wel of de wind het er heen gewaaid had. Lang dacht zij hierover trouwens ook niet na, toen ze het opraapte. Zij las en zag plaatjes op dit blad, welke aan de prinses nooit wei den getoond, verhalen over de heerlijke maand Mei, over de wijze, waarop de menschen hun voorjaars-Zon- dagen buiten doorbrengen. De geïllustreerde lectuur boeide haar. Bij den lunch in de ridderzaal, waar het koel en donker was, werd Meiwijn geschonken. Zij moest wel te veel ervan ge dronken hebben, want haar bloed stroomde als vloei baar vuur door de aderen en toen men haar herinnerde aan den afgesproken autotocht met haar ouders broeders zeide zij, dat zij liever met de oude gravin Flox en de tweede hofdame in het park zou willen wandelen. Gelukkig had de gravin hoofdpijn gekregen van den ongewonen Meiwijn. Zij verzocht haar vertrekken te mogen houden, en liet alleen juffrouw van Gelderen met do prinses uitgaan, die steeds zoo angstig en onderdanig was, dat Maria Louise slechts met de oogen behoefde te wenken om alleen te zijn. Alleenterwijl de witte vlier bedwelmend geurde en de menschen aan gene zijde van den muur vreugde in het leven schepten. Eens eenmaal te mogen mee doen, vogelvrij, geen prinses t© zijn en geen hoflucht in te ademen.dat zou als in een sprookje wezen. Maria Louise zag naar haar kostbaar toilet en de schitterende edelgesteenten, welke zij droeg. Zij maakte rechtsomkeert, wandelde snel naar het slot en was blij, dat zij geen der kameniers tegenkwam, die anders altijd op de gangen liepen. Ze was weldra al leen in haar kleedkamer, zocht en vond' eindelijk wat zo hebben moest. De witte tennisblouse, de blauwe lakensche rok en bruine laarsjes, dan een eenvoudig Engelsch hoedje. ja, zoo wandelen ook wel die an deren aan gindschen kant van de muur. Meisje wezen, geen prinses.... meisje, als duizen den, millioenen anderen Een kwartier daarna liep Maria Louise in den voetvrijen rok door het open parkdeurtje in het bosch. Wat was dat heerlijk! Ilier en daar zaten heele families onder de boomen. Grappig, zij aten uit meegenomen groote zakken eie ren en boterhammen, kleine kinderen liepen op hun mollige naakte beentjes op het mostapijt. Maria Louise had zich wel willen bukken om de kleinen te pakken, hen in de lucht te heffen en hen dan in het gezicht toetejuichen„kijk mij nu eens aan, ik ben even vrij als jullie. Het volgende oogenblik schrok ze. Zij zag midden op den weg een paartje staan, een jongmensch en een meisje, die elkaar in het heldere zonlicht kusten. Het meisje zag er waarlijk bijna precies zoo uit als zij, droeg een zelfde witte blouse en voetvrijen rok. De oogen waren gesloten, alsof het jong-e ding droomde. Maria Louise draaide zich snel om. Zij wandelde den zelfden weg, welken zij gekomen was. Of was het niet dezelfde Zij stond plotseling voor een meer, om zoomd door berken. Booten voeren over het water en aan een daarvan was muziek aan boord.... Maria Louise had, als een kind, de armen wel willen uit strekken naar dat tooneel van ontwakenden levenslust. Neen, neen, zij was geen prinses een meisje was zijeen meisje. Dat lied, wat was het voor een lied, dat over het meer klonk? Zij had het wel eens eerder gehoord. Haar lippen neuriëden het mee en met haar voeten sloeg ze den maat. „Bravo" zeide een stem in haar nabijheid. „Dat is heel goed. Alleen het slot deugde niet. Het had moeten zijn. En iemand achter haar floot het wijsje, floot, zooals zij nog nimmer in haar leven had hooren fluiten. Zij wendde zich om en keek den vreemdeling aan. Hij was jong, rijzig, had een bruin gelaat en een kort geknipt snorretje, droeg een eenvoudig blauw tricot en een witte pet. Loop weg", dacht Maria Louise, toen ze zijn oogen zag. „Zoo mag geen man je aanzien, zoo heeft nog nooit een man je aangezien. „Maar het is slechts een man, geen prins" dacht ze bij zich zelf. En je wou immers meisje wezen. Zij liep niet weg en zei: „Wat fluit U prachtig!" Hij lachte. „Ik ben kunstfluiter in een panopticum geweest!" Panopticum? Wat was: dat? Nooit van gehoord. Hij lachte nog meer toen hij haar aankeek. „Wees maar niet bang, juffrouw, kunstfluiter is lang niet zoo erg als leeuwentemmer of slangen- mensch. Blijft u maar gerust hier. Kijk, daar ginder zijn booten te huur. Zullen we een klein tochtje ma ken? Tenminste als u kunt sturen. Zij stemde knikkend toe. Tijdens het laatste be zoek bij haar oom den hertog had zij vaak aan het roer gezeten, toen zij met de prinsen op het meer roeide. Maar die droegen nog korte broeken en hadden ma- trozenhoeden op en dan was er altijd een vervelende huisonderwijzer of een zeurende hofdame bij geweest. I oen zij bij het water kwamen, wendde hij zich tot haar. „Val niet" zeide hij, „daar ligt een anker het zand. En voorzichtig zijn bij het instappen., hoppla Met één sprong stond zij naast hem en vol bewon dering keek hij haar aan. Zij was gaan zitten en wendde het hoofd terzij, zoo dat h.j haar oogen niet kon zien. II ij roeide goed. De boot gleed als het stille water. „Bent U zoo bang- voor me?" vroeg hij na een korte pauze. „Waarom?" „Omdat u voortdurend den anderen kant uitkijkt. Wie er zoo uit ziet als u, behoeft dat niet te doen. Ik ben nooit bang voor menschen," zeide zij. „Al leen voor eenzaamheid en dwang, maar hier is vrii- heid." „Mei is het," zeide hij zachtjes. „Licht in het leven van den dag. Is uw dagelijksch leven moeielijk." Zij knikte. „In een zaak?" Zij knikte weer. Het was immers hetzelfde, wat hij van haar dacht. „Waar hebt u dan zoo uitstekend sturen geleerd? U lijkt wel een ervaren zeerot." Zij schrok niet eens van zijn driest optreden. Het kwam er immers vandaag weinig op aan. O, zoo Zondags met mijn broers, die allen lid zijn van de roeivereeniging. Kijkdaar is reeds de oever." Haar blik dwaalde naar het donkere bosch, waarbo ven torens van witten zandsteen met bronzen koepels uitstaken. „Ja zeide hij onverschillig, dat is een paleis van een prins of zoo iets. Zeg, kleintje, ben jij blij, dat jij geen prinses bent." „Ik weet het niet." „Ik wel een prinses, die ziet er geheel anders uit dan jij. spreekt anders, beweegt zich anders en kijkt niet naar mannen. Ik ben blij, dat jij er geen bent.." Maria Louise stuurde met een snellen ruk de boot naar den walkant. •Jij had die vreemdeling tegen haar gezegd het werd dus tijd, dat er een eind' aan het tochtje kwam. Zij begon te beven, werd angstig was zij niet reeds te ver gegaan met haar vrijheidsgrief Nu," vroeg hij. „Ge hebt er genoeg van? Zijt ge boos op me?" Zij schudde het hoofd. „Dat niet, maar ik moet naar huis. Wat u daar van een prinses heeft gezegd is echter niet waar. Ik ben wel eens aan het hof geweest. Een heldere lach weerklonk. „Op een boerenhof zeker." Zijn spot wond haar op. Zij begon bijna te schrei en. Wat was het toch? Zoo zenuwachtig was zij in haar heele leven nog nooit geweest. „Zooals u wilt. Mijn grootvader was anders tuinman op een kasteel en in de vacant ie heb ik weieens bij hem gelogeerd en toen genoeg prinsen en prinsessen ge zien. Maar dat zijn ook maar menschen van vleesch en bloed." „Natuurlijk" zeide hij ironisch, „van was zeker niet. Anders waren zij immers in een panopticum en niet in een kasteelMaar kom, beschrijf u ze eens. Hoe ziet bijvoorbeeld een prins er wel uit?" Zij keek hem in zijn mooi bruin gelaat, hoorde zijn gulle lach en sloeg de oogen neer voor zijn blik. „Een prins, dat is heel iets anders dan u, spreekt anders, beweegt zich anders, kleedt zich anders en kijkt ons vrouwenheel andersaan," toen stokte zij. De boot, die ze naar den oever had stuurd, was tegen de landingsbrug gestooten. „Halt!' riep hij, toen zij dadelijk opsprong en wilde wegloopen. „Zoo zijn we niet getrouwd. Wacht eerst eens, totdat ik den man betaald heb. Zoo. en nu gaan we samen." Zij schudde angstig het hoofd. „Neen toch." „Ja toch." Hij liep, alsof dit van zelf sprak, naast haar. „Wees toch het verstandige meisje, waarvoor ik je houd. De dag is nog zoo lang en de zon staat nog zoo hoog Nu weende zij werkelijk. „Ik mag niet, ik wil nietmen wacht thuis op mij." Hij luisterde niet naar haar. Aan den eenzamen boschweg, welke naar het paleis leidde, bloeiden blauwe bloemen. Hij plukte een tuiltje en overhandigde dit Maria Louise. „Wees nu niet dom, meisje", fluisterde hij. Meisje! Zij wist niet wat er gebeurde, begon plotseling hef tig te weenen. Hij liep een paar passen achteruit. „Ik b'b U niets willen doen," zeide hij lachend „en nog nooit een meisje gedwongen, lief voor mij te zijn. Als u wilt gaan, als 't u belieft. de weg is vrij.' Hij boog eventjes en nam "zijn pet af. Maria Louise vond het aangenaam dat hij haar als ec-n dame behandelde. Zij stak hem verlegen de hand toe en zeide: „Vergeet me e^n snel als u mij heeft leeren ken nen. Denk slechts, dat het een stukje Mei-geluk was, wat ik zocht en anders niets. .En anders niet," fluisterde hij haar na. Hij bleef nog even staan, zag hoe ze snel den weg afliep, schudde het hoofd en liep in tegengestelde richting- weg. Maria Louise sliep dien nacht niet. Bij het ontklee- den had de kamenier een paar verwelkte mat-blauwe bloemen van het tapijt opgeraapt, die de prinses had laten vallen. Maria Louise hadl het woest uit haar handen gerukt, op een wijze, welke haar onderge schikten anders niet van haar gewend waren. De kamenier haalde de schouders op toen zij zich verwijderde. Den volgenden dag zou prins Max in het paleis ko- me.% de jonge prins, van wien werd! gefluisterd, dat hij zich een bruid ging zoeken, 's Middags was er re ceptie op het kasteel. Op het kiezel rolden equipages en auto's, de parterre-vertrekken waren in een bloe menzee veranderd. De met goud doorweven sleep ruischte achter haar aan en de moeder, die rechts van haar schreed, streel de met den waaier over het matte jonge gelaat. „Kijk toch niet zoo strak, kind', je weet, prins Max. Ik weet het", zeide Maria Louise gehoorzaam, maar huiverend. Zij had maar één gelaat voor oogen. Gebruind én jong, lachend en vroolijle. En toen begon de ontvangst. Er werd gegroet en ge bogen, voorgesteld en gebabbeld. Op het laatste oogenblik kwam er nog een auto. Men hoorde het getoeter en wist wie er kwam. Ma ria Louise wankelde onwillekeurig. Zij wist ook, wat dat te beteekenen had. Zij had prins Max nooit ge ien. Hij was pas terug van een wereldreis. Maar zijn bezoek was sinds lang aangekondigd en men had over gesproken als over een toekomstig gemaal, had uit open borduursel, dat1 ter hoogte van' het middel is aangebracht, bestaat. Bijzonder vallen dezen zomer ook in den smaak de japonnen van souple linnen, dat men in alle mogelijke kleuren1 kan krijgen. Voor deze japonnen kiest men steeds een eenvoudigen rok, ter wijl men van het lijfje wat meer werk maakt. Een aardige versiering voor een dergelijk lijfje is een mooie pierrot-kraag van dun wit batist, of ttule, dat men eerst laat plisseeren, Bij- de sluiting van den kraag in het midden van voren breng't men een zwart satijnen das aan. Zeer modern zijn ook de japonnetjes van geruit taf- fet, die eveneens een eenvoudig model hebben. De rok van een dergelijk costuumpje is gewoonlijk een plooi rok. Deze is 4 M. wijd, ongevoerd' en bestaat uit rechte banen. De plooien worden naar achteren ge keerd, van voren 30 c.M., van achteren 20 c.M. lang vastgestikt. De onderrand wordt gegarneerd met 3% c.M. breede, schuine biais. De halsuitsnijding van de taille is rond en g'evuld met een pas van) kant stof. De mouwen zijn driekwart lang en hebben een kanten manchet. Zij zijn evenals het lijfje met satij nen knoopen versierd. Ingezonden Mededeelingen. Gevaren van aambeien. Mannen en vrouwen, ofschoon dikwijls van nature teergevoelig, veronachtzamen vaak aambeien en laten deze kalm voortwoekeren, totdat de prikkeling en pijn bijna ondragelijk worden en een operatie het eenige redmiddel blijft om fistel en verzwering of verstop ping van het afvoerkanaal der ingewanden te voor komen. Aambeien zijn beslist een ernstige kwaal en veron achtzaming' ervan kan noodlottige gevolgen hebben. Vooral inwendige aambeien zijn een bron van groot gevaar. Al mogen zij in het begin den patient slechts weinig pijn en ongemak veroorzaken, steeds breiden zij zich uit en zullen zij zich vaak tot uitwendige aam beien ontwikkelen, waarvan het pijnlijke karakter maar al te bekend is om eenige beschrijving voor den ongelukkigen lijder te behoeven. Veronachtzaamde gevallen van gewone jeukende aambeien leiden dikwijls tot. bloedende aambeien, en het voortdurend bloedverlies werkt spoedig nadeelig- op het gestel van den patiënt, die kwijnend en zwak wordt en last krijgt van bloedarmoede. I' oster's Zalf geeft spoedige en blijvende baat voor aambeien, eczema en alle jeukende huidaandoeningen. Reeds de eerste aanwending geeft een ongekend ge voel van verlichting aan de aangedane deelen, en één doos Foster's Zalf is gewoonlijk voldoende om een blij vende genezing te bewerkstelligen, doch zelfs in ver gevorderde gevallen kunt gij u blijvend genezen door een geduldige en go.ed-doorgevoerde behandeling' met deze Zalf. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Alkmaar verkrijgbaar bij de he-e- ren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a l.i 5 voor één, of J 10 voor zes doozen. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 67. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. Opruiming van verschillende Meubelen, als KASTEN, TAFELS, STOELEN en SPIEGELS in het meubel magazijn Fnidsen C 59, Alkmaar. TOH. KRILLER, Stompetoren, beveelt zich aan voor alle werken in GEWAPEND en ONGEWAPEND BETON. J]en net Burgermeisje biedt zich aan als HUIS NAAISTER, flink op de hoogte met verstellen, stoppen en het maken van linnengoed. Brieven onder letter U 158, bureau van dit blad. nimmer gevraagd, of zij het ook goed een pijl over haar echter vond. Zij luisterde naar de haastige schreden op het par ket. „Zijne_ Hoogheid, prins Max, Maria Louise", zeide haai' vader. Zij keek op en zou gevallen zijn, als haar vader haar niet had gesteund. De gasten werden zenuwachtig, de moeder schrok, ie hofdames ijlden toe. „Het is niets", zeide Maria Louise hijgend, „de hitte in de zaal, pardon. Vóór haar boog de jonge, slanke prins met het ge bruinde gelaat en de g'oed-zittende uniform diep. „Ben je 't of ben je 't niet" vroegen zijn oogen. „Heb jij gisteren misschien ook voor een kort oogen blikje mensch willen zijn, op dezen heerlijken Mei-dag slechts meisje willen wezen, zooals ik jonge man. Maria Louise lachte. Zij stak hem de hand toe. „Meisje" zeiden zijn oogen, terwijl zijn lippen vol eerbied de hand der prinses kusten. En naast elkaar en voor elkaar bestemd wandelden ze naar de eetzaal. V oor de Da m e s. Niet dikwijls kan van een mode-artikel gezegd wor den, dat het niet in den smaak valt en thans is dit toch inderdaad het geval. De moderne rokken, die van onderen zoo nauw zijn, dat men er met moeite in loopt, worden door de mees te dames in den ban gedaan. Onpractisch zijn zij dan ook in hooge mate. Even boven den enkel zijn deze rokken ingehaald en op die plaats is meestal een mooie geborduurde of gegarneerde band aangebracht. zeer voor Q.EVRAAGD in een gezin v.an twee personen tegen I September IEMAND voor de huishouding, naar verkiezing enkel voor den dag of geheel. Brieven met conditiën fr. onder letter D 159, bureau van dit blad. ipiE KOOP zoo goed als nieuw voor spotprijs een HALTER TURNCOSTUUM. Adres Landstr. 40. IIÖE N DE RIARK „de Kraaikop", Metiusstr. 3, levert BROEDSCIIE KIPPEN en BROEDEIEREN. Ie soort OCHTEND- en AVONDVOER, Versch gemalen beenderen voor kip, hond, kuikens, Asijl voor dieren tijdens afwezigheid. ITE KOOP zes MAHONIE-STOELEN met leer en ronde rug voor f 12.50, een LINNENKAST 7 voet hoog voor f 8.50, een FAUTEUILSTOEL voor f'2.75, tevens Nieuwe Meubelen voor spotprijs. Adres Meubelmagazijn, Kooltuin 5, Alkmaar. OEVRAAGD door een HEER, z. b. b. h. h. een SLAAPGELEGENHEID bij nette menschen. Br. met opgaaf van verlangde vergoeding onder lett, B 159, bureau van dit blad. JJaszuiver BOXERS, 6 weken oud uit Nova's Marie (Champion Man v. Maasoever- Nora v. Kaiser- garten) door Wolan (Flock v. Maasoever Liedy von Meer) worden met uitgebreiden stamboom zeer billijk afgegeven door .TOHS. WIJDEMAN, Magda- lenenstraat 15. i bevragen Houttil 28. [en VOORKAMERTJE. Een oude Juffrouw vraagt een ONGEMEUBILEERD VOORKAMERTJE. Te T<E KOOP een nieuwe DUBBELE POMP met koperen kranen en pompstel bij D. HAASBROEK, Hekelstraat 29, alhier te Schoorldam, zal op Donderdag 7 Ja li s morgens 11 uur, in het koffiehuis van' den P a n c r a s, publiek ver- Dit heeft natuurlijk tengevolge, dat men zich voorzichtig en dientengevolge veel te langzaam den tegenwoordige» tijd moet voortbewegen. De Parisiennes trotseeren evenwel veel ter van de mode en dit bracht er één harer reeds: toe haar vriendinnen een gedrukte kaart te zenden de mededeeling, dat zij den zomee maar de helft haar visites kon maken, daar zij door de nauwe ken genoodzaakt was, veel langzamer dan anders loopen. Ook voor dames, die in rijtuigen visites maken zijn deze rokken lastig, daar men gewoonlijk bij het in stappen een tamelijk grooten stap moet nemen en de nauwe banden boven den enkel dit natuurlijk beletten. Het gevolg van dit alles is, dat deze modie-use rok- huizen, publiek verknepen ken niet veel aftrek vinden en de meeste dames liever Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gein. War- wille aan met van rok te notaris ISIO, heer RUISte Sint koopen 1. Een goed onderhouden WOONHUIS met koolboet en erf te SINT P A N C R AS sectie A, no. 1731, groot 3 A. 30 e. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, aldaar, gem. KOEDIJK, sectie C, no. 209. groot 67 A50 c. Te veilen in 2 gedeelten. Eigendom van JAN KOOIJ Tz., te aanvaarden*: huis en erf bij betaling, bouwland Kersttijd a.s. notaris te Schoorldam, gem. Warmenhuizen, zal op Dinsdag 2ö Juli 191Ö, des avonds fi uur, in het koffiehuis van den heer LINGERAK, te Warmen- een ander model kiezen, waarin zij tenminste gewoon kunnen loopen. Over het algemeen vordert de mode groote sober- beid van de modellen tegenwoordig-, vooral in de I waschbare modellen. In de wit-batisten zomerjapon- nen ziet men er veel aan één stuk, terwijl de ceintuur meifhuizen, sectie D, no. S9, groot 62 A. 20 c. 2. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, aldaar, sectie D, no. 285, groot 26 A. 90 c. Behoorende tot de nalatenschap van den lieer T. TAMIS. Te aanvaarden Kersttijd a.s.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6