~STA 1* 8 NÏËIfwg; irrïc; a LAjTiJ. Land in gebruik, eigen land! 620 H.A., gepacht land 65.3 H.A., van dit laatste in pacht van ouders 214 H. A., bijgekocht hooigras 6 H.A. Aantal paarden boven 3 jaar 112, beneden 3 jaar 31, totaal 143 paarden. Aantal runderen, springstieren 21, melk- en kalf- koeien 1068, mestkalveren 15, ander mestvee 115, jong vee boven 1 jaar 230, jongvee beneden 1 jaar 223, to taal 1672. Aantal schapen, boven 1 jaar 1180, lammeren 507. Totaal 1687. Bokken en geiten) 84. Varkens, boven 6 weken 194, beneden 6 weken 46, totaal 240. UIT DE EGMONDEN. Men verzoekt ons te melden, dat het concert te Egmond aan Zee, waarvan gisteren in dit blad melding gemaakt werd, nader is vastgesteld op Vrijdagavond, en dus niet op Donderdag zal plaats hebben, gelijk aanvankelijk het plan was. UIT HEILOO. Mej. Winckel en de heer de Blij niet als accompag- nateur de organist J. Snijders uit den Haag, zullen in de Ned. Herv. Kerk alhier Vrijdagmiddag een con cert geven, dat om half drie zal aanvangen. UIT SCHAGEN. In een Zaterdagavond in het hotel „de Koos" alhier gehouden vergadering werd besloten tot het stichten van een afdeeling „Schagen" van de Maatschappij tot bevordering der toonkunst. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Dar- tillact van Tright, voorzitter, J. Merz, vice-voorzitter, S. J. P. Langenegger, penningmeester'en I. Tjalkens, secretaris-bibliothecaris. Aan de Gemengde Zangver- eeniging „Euphonia" alhier zal gevraagd worden zang- vereeniging der toonkunstafdeeling te willen worden. UIT St. PANCRAS. In den nacht van Zondag op Maandag werden bij dvie tuinbouwers te St. Pancras bloemkoolen van de akkers gestolen, naar vermoeden ruim driehonderd stuks,ook door een tuinbouwer te Oudkarspel, werden in dien zelfden nacht bloemkoolen van zijn akker ver mist. - Op de nieuwe groet van Henneman te Huis waard, groot 1000 snees, worden de koolplanten zeer geteisterd door den koperworm. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat dagelijks de zeemeeuwen bij honderdtallen op de groet komen, om op bovenge noemde beestjes te azen, zelfs gebruiken enkelen zoo veel van die lekkernij, dat zij jammergenoeg, het leven er bij inschieten. Die nuttige dieren zijn oorzaak dat de koperworm nagenoeg verdelgd is en er in het ge was der plaatsen verandering ten goede is te bemerken. UIT HOORN. De Parkvereeniging besloot haar dividend 1909/10 te bepalen op 3 0/0. In de staking hij de firma J. Wilson is nog geen verandering gekomen. Het hoofdbestuur van den Siga- renmakersbond heeft nogmaals getracht een onderhoud te verkrijgen met den heer W.. om het tot een goed einde te brengen, maar alles stuitte af op den onwil van den heer W. De bekende Jan Beentjes, die de plaats van de sta kers heeft ingenomen, kwam Zondag verklaren, dat hij, wanneer hij geld kreeg, elders werk zou zoeken, 't Bestuur stemde hiermede in, doch Maandag' is hij toch weer bij den heer W. aan 't werk gegaan. De vorige week vergaderde de V.V.V.V. in café „de Toelast" met de verschillende buurtcommissies voor straatversiering gedurende de a.s. Landbouw- feesten en waar tevens tegenwoordig waren de heeren Dr. Stieler en Aalbers als leden van de commissie voor de oprichting van een Electr. Centrale voor Hoorn en de Streek, alsmede de heer Jessurum, hoofdinge nieur van het Electroteclinisch Bureau Van der Hegge Zijnen uit Utrecht. Het doel van deze bijeenkomst was aan verschil lende Commissies in de gelegenheid te stellen, op te geven, hoever ze met haar werkzaamheden gevorderd waren en tevens te trachten een algeheele electrisehe verlichting te verkrijgen. Tal van straten zullen ge durende de Landbouw-tentoonstelling versierd worden. Het voorstel algeheele electrisehe verlichting der stad vond zeer veel bijval en zal dan ook in ernstige overweging worden genomen. Mochten hiervoor echter onoverkomelijke bezwaren bestaan, dan zal de stad toch in iedergéval minstens twee avonden met lam pions k la giorno verlicht worden. VAN TEXEL. Tijdens het hevige onweer, dat gisternacht boven Texel woedde, sloeg de bliksem in het gebouw der R. Kath. bloembollenkweekerij, nabij het dorp Oude- scliild. Verscheidene steenen en stukken kalk sloegen van den gevel, terwijl splinters van het houtwerk aantoonden, dat de bliksem hier en daar had geraakt. Er werd evenwel geen brand veroorzaakt, terwijl de bewoners er met den schrik afkwamen. EEN GOED JAAR. Dat Beverwijk een goed] jaar gemaakt heeft is uit alles te bemerken, zegt de „N. Haarl. Ct.". Er is koopkracht gekomen en de bevolking heeft thans weer middelen om handen om wat zij ten achter geraakte af te betalen. Thans blijkt het ten duidelijkste dik wijls, dat de onmacht grooter was, dan de onwil, als het op betalen aankomt. Wie in bijzonderheden be kend is hoe de tuindersbevolking gedwongen is te le ven en dat 's zomers veelal betaald moet worden de schuld, die in den verloopen winter gemaakt werd, kan niet anders dan met genoegen gadeslaan, dat thans velen zich van hun schuldigen plicht kwijten en stemt het gaarne toe, dat de soliditeit de wereld nog niet uit is en eerlijke menschen, vooral onder de klei ne burgerklasse nog talrijk worden aangetroffen. Voor zakenmenschen is het thans een tijd van vertier en velen zijn er, die thans postjes binnen krijgen, op de betaling waarvan ze reeds lang zaten te wachten. Het blijkt thans dat van de aardbeienoogst alles ko men moet en dat daarbij aller belang betrokken is. ACTIE ALGEMEEN KIESRECHT EN GRONDWETSHERZIENING. De „Midd. Ct." meldt, dat door het hoofdbestuur yan den Vrijzinnig-Democratischen Bond is besloten na overleg en in overeenstemming met het Cen traal Bestuur van het Algemeen Nederlandsch Werk liedenverbond de actie voor grondwetsherziening en algemeen kiesrecht, tot dusver opgedragen aan een uit leden van beide organisaties samengesteld1 propa- ganda-comité, van nu af rechtstreeks te doen uitgaan van de beide Hoofdbesturen, respectievelijk dagelijk- sche besturen, van den Bond en het Verbond in onder linge samenwerking. EEN „STEKER"? Te Amsterdam is Zaterdagavond omstreeks 10 uur in het 1ste Weteringplantsoen de dienstbode van een familie, in de omgeving wonende, door een als werk man gekleed persoon onverhoeds met een scherp voor werp in het linker schouderblad gestoken. In de apo theek van den heer Hempenius, op de Vijzelgracht, werd zij door een geneesheer verbonden. Deze kon gelukkig constateeren, dat de wonde niet gevaarlijk was. De dader is onbekend. De politie zet haar on derzoek met grooteu ijver voort. OPLICHTERIJ. Men meldt uit Breda aan de Tel. Een heer en dame, die sedert geruimen tijd gelo geerd waren in het pension Bakkeren te Ginniken, zijn Vrijdag vertrokken, achterlatende een schuld van circa 780. Dit edel paar hadl bij den rijwielhandelaar Oomes, te Breda, 2 fietsen gekocht, natuurlijk ook zon der betaling. Bij den architect v. d. Pas, te Ginneken, waren zij geweest om bouwgrond te koopen aan den Ulvenhoutschen weg, om eene villa te bouwen, terwijl zij ook niet ongenegen waren een automobiel en meer dergelijke zaken aan te schaffen. De man gaf voor, bij het spoorwegongeluk te Contry tegenwoordig te zijn geweest, waardoor hij zenuwziek zou zijn geworden en tot herstel van gezondheid door de spoorwegdirectie naar Ginneken te zijn gezonden, om door dr. Soer geneeskundige behandeld te worden, wat werkelijk door dr. Soer is gedaan. Hij vertelde, dat hem 200.000 francs schadevergoeding was aange boden, doch dat hij 400.000 francs eischte. Toen de familie B. eindelijk om geld! vroeg, wilde hij met de rijwielen vertrekken, doch dit werd hem belet, waarop hij te voet uitging en bij de Duivelsbrug quasi flauw viel. Toen moest een rijtuig komen om hem bij eene familie te Breda te brengen, doch daar aange komen, zeide hij deze familie niet bedoeld te hebben; de koetsier moest hem naar de Meerselsche dreef bren gen, hetgeen geschiedde. Vandaar wisten de oplichters met de stoomtram naar België te ontsnappen. ONGELETTERDEN. Van het in 1908 ingelijfde aantal manschappen bij de militie, konden, naar de „Limb. Koer." meldt, in de verschillende provincies lezen noch schrijven Noordbrabant 35 of 1,83 pet. Gelderland 27 of 1,31 pet. Zuid-Holland 51 of 1,21 pet. Noord-Holland 31 of 0-89 pet. Zeeland 10 of 1.23 pet. Utrecht 10 1,13 pet. Friesland 25 of 2,11 pet. Overijsel 22 of 1,75 pet. Groningen 44 of 3,73 pet. Drente 24 of 4,33 pet. Limburg 19 of 1,77 pet. ONWEER. In den vroegen ochtend, tusschen 5 en 7 uur, is bo ven den Haag een zeer hevig onweder losgebroken, vergezeld van zwaren regenval, die in zijn gevolgen voor velen hoogst onaangenaam, voor menigeen scha delijk is geweest. Felle bliksemstralen en krachtige donderslagen wisselden elkander af en tegen zes uur zette een wolkbreuk eenige stadsgedeelten geheel blank. De riolen konden in verschillende straten den regen niet verzwelgen en zoo stond1 weldra het water tot aan de trottoirs, of liep, wat erger was de woningen binnen. Dat geschiedde o. m. in verschil lende straten van het centrum der stad als Achterom, Kofstraat, Poten, Plein en Wasenst.raat, waar later in den morgen de bewoners zelf of door anderen gehol pen, met pompen of emmers bezig waren, het water te verwijderen. De knechts van het departement van Oorlog-, ston den in het keldergat tot aan de knieën in het water; de directie van Hotel Central had de glazenwasscherij te hulp geroepen; irr de drukkerij van de Haagsehe Courant, in de Wagenstraat, waren vele krachten noo- d'ig om de machines, die gedeeltelijk onder water ston den, daarvan te bevrijden; in een schoenwinkel op de Ged. Gracht, dreven de bottines im het water; in het Bezuidenhout-kwartier op den Schenkweg vooral was er voor bakkers en melkboeren, voor brievenbestel lers e. d. geen doorkomen aan. Óp den Schenkweg hield de stoomtram het tegen het natte element met moeite vol. Van den kant van den Rijswijkschen weg, was het voor voertuigen en voetgangers onmogelijk de stad in te komen; onder de viaducten stond alles blank. En zoo was het op menig punt van de oude stad. De bewoners van dë Schoolstraat, van de Spinozastraat,. enz., waren genoodzaakt of in de huizen te blijven of door het water te waden. Vele winkeliers hebben door beschadiging van hun goederen, zeer belangrijke scha de geleden. Van persoonlijke ongelukken is tot dusver niets vernomen. De kolossale hoeveelheid water, welke in dip en kele ochtenduren gisteren te Amsterdam gevallen is, beeft verscheidene straten in verschillende stadsge deelten geheel blank gezet. Het lage gedeelte van den Zeeburgerdijk bij het Viaduct geleek wel een klein meertje. Het water moet er zoo hoog gestaan hebben, dat men er tot aan de knieën doorwaadde. Op wel vijftig plaatsen in de stad1 is tengevolge van dezen enormen neerslag het plaveisel verzet. Zooals verwacht' kon worden, is ook op enkele plaatsen in de stad de- bliksem ingeslagen, gelukkig echter zonder ernstig onheil te veroorzaken. De brandweer heeft niet minder dan 500 aanvragen gehad, om bij watersnood in huis hulp te verleenen, aanvragen, waaraan zij natuurlijk niet heeft kunnen voldoen. De electrisehe klok in het gebouw New-York, Leiclschestraat, is blijven stilstaan op 6 u. 20 m., wel het hevigst van de ergste bui, toen de electrisehe stra len niet van de lucht waren. Een ander natuurkundig probleem. Een heer en da me, opgestaan om het weer, verzekeren 't- herhaaldelijk binnen in de kamer te hebben hooren knetteren, het bekende geluid van een electrisehe batterij. Tot driemalen toe sloeg' gistermorgen' de bliksem in bij een boot der Gron. Lemmer Stoomboot Maatschap pij, liggende aan de De Ruyterka.de. De steng werd geheel verbrijzeld en wijd en zijd lagen splinters ver spreid. Bij een hevig onweder sloeg gisteren de bliksem in het^ bosch der buitenplaats „Schoonoord" van den heer Van der Sleesen te Weesp en velde een paar hoo rnen neer en stak den koepel in brand, die geheel ver nield werd. Boven Eindhoven en omgeving woedde een zeer he vig onweder. De bliksem sloeg in het huis van den heer Guldemont te Woensel, waardoor brand ontstond en huis en inboedel een prooi der vlammen werden. Onder dezelfde gemeente werd een boerenbehuizing door het hemellicht in brand gezet. KORTE BERirHTEX. - De heer P. J, A, Kolkman, onderwijzer te Lich tenvoorde,^ ging naar zijn weiland waar hjj 4.e hooigrs hielp hooien. Na een paar uur werkeps zakfe hjj in een, viel bewusteloos op den grond en was eyen latei- gestorven. - Ie Heemstede is een 9-jarig knaapje doof de stoomtram overreden. Het kind is aan de gevolgen overleden. - Nagenoeg alle timmerlieden in de gemeente 01- denzaal staakten hedenmorgen 't werk. Zij eischen een loonsverhooging van 16 op 20 ct. per uur. Bij Hengelo zal een tuindorp verrijzen. De Hen- gelosehe bouwmaatschappij de firma gebr. Stork en Co. - heeft onlangs twee boerderijen aangekocht. Het doel is daarop modelarbeiders- en beambtenwoningen te bouwen. BENOEMD. De Weleerwaarde heer Th Ebbinkhuijzen, deken en pastoor alhier, is door Z. D. II. Mgr. Callier be noemd tot lid van het Bestupr van het Liefdewerk der gesloten Retraiten in het Bisdom jlaarlom. LANDBOÜW-FEESTEN Naar wij hoorden belooft het Festival, dat tergele genheid van jde LandbouW-ten toon stelling' hier ter stede wordt gehouden, schitterend succes. De feest commissie moet ten zeerste tevreden fzijn over de deelneming van de Harmonie- en Fanfare corpsen die Alkmaar op den eersten dag der tentoonstelling zullen bezoeken om er volop muziek te brengen. Dat de feestcommissie de handen vol heeft met de organisatie van dit muziekfeest laat zich denken. Zij is echter zoo gelukkig geweest de medewerking te verkrijgen van een gymnastiek-vereeniging, welke de zorg voor de goede leiding op den dag der uitvoering bereid willig op zich genomen heeft. Zijn wijwel ingelichtdan zal ook het bestuur dezer gemeente zich dien dag niet onbetuigd laten, maar van zijn belangstelling in het festival doen blijken. Terwijl elk der deelnemende corpsen eenige vrije nummers zullen spelenwordt gezamenlijk gegeven de bekende Landbouwmarsch van den heer Maas, die verleden jaar zulk een bijval mocht verwerven toen ze door het Stedelijk Muziekkorps werd uitgevoerd. Het zooveel belovende festival is te beschouwen als een aanvulling van het gewone program, dat voor den tweeden dag wederom een concours hippique met daaraan verbonden ringrijderij en sleuteltrekken bevat, voor welk nummer de vorige maal de aangifte zoo van deelnemers en -sters en de belangstelling van het publiek zoo bijzonder groot was, en natuurlijk ook een vuurwerk. EB WORDT GEGEVEN Heden ontvingen we voor de gezinnen Wettsteijn van N. S. fl,-,.P,f 2,50, N, N, f 5,-, makende met het reeds verantwoorde f 63.95, Heden en morgen zullen we nog gaarne giften ïp ontvangst nemen. SINT MARGRIETE HONDSDAGEN, Vandaag is het Sint Margriet. Het volksgeloof wil dat wanneer het op dezen dag regent, de regen zes weken aanhoudt, Voor hen, die vertrouwen in dit j volksgeloof stellen, is het een lxeele geruststelling, dat het heden, hier althans, niet heeft geregend, Velen menen, dat met St, Margriet Je hondsdagen een aanvang nemen. Juist is dit niet. De hondsdagen vallen in den tijd van 28 Juli tot 23 Augustus, De zon staat dan in het teeken van den leeuw. Zij beginnen met de vroege opkomst van Sirius, de hondster, en hebben daaraan hun naam te danken. Deze tijd is in Griekenland door groote hitte gekenmerkt en ook in ons land gelden ze voor de heetste dagen. In de middeleeuwen wer den zelfs in dezen tijd de godsdienst-oefeningen ge staakt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Klaas K., Schagen, mishandeling, 14 dagen gevan genisstraf. Gerrit B,, Bakhuizen, vernieling, vrijgesproken. GESLAAGD. De heer H. de Raat alhier is voor de onlangs te Amsterdam gehouden examens, vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden Vereenigingen in Nederland „Mejrcui-ius" geslaagd voor Nederlandsche Handelscorrespondentie en de heeren II. D. Koster Szn. en P. C. Bakker Jr. voor het eyameii Boekhouden. FRANKRIJK. Officieel is kennis gegeven van de troonsbestijging yan koning George. De afgezant zei- de, dat koning George bezield' is met dezelfde gevoe lens van toegenegenheid voor Eranljrijk als wijlen ko ning Eduard. Koning George zal zich'gelukkig- achten als hij de entente cord'iale bestendigt en foenejiyen ziet, President EajJi.èr.es antwoordde, dat El-ankrijk de gevoelens van vriendschap en toegenegenheid, die het ten aanzien van koning Eduard koesterde, zal overdra- g'en op koping George. Frankrijk zal niets yprzpiineii dat kan bijdragen tot de yportdtirende handhaving en versterking yan de pntepte cordiale. DENEMARKEN. Koning Eredpfik heeft Zater dag- bij een offieiëele feestviering te Offense op Eunen een rede gehouden en o.m. gezegd: „Ik zie in de geestdrift yan de burgerij epn bewijs, dat men te Odense en op Eunen niet dc afschaffing- van bet Deensche koningschap wenscht. Allen, die mij kennen, weten, dat geen hart warmer yoor ons ge liefde vaderland, zijn. toekomst pn voor hef Deensche vaderland slaat, dan het mijne. Hpt is nog zoo lang niet geleden, dat het Deensche volk bij dp verkiezing- toonde, dat het zijn wil niet is, dat ons geliefde vader land open ligt. Ik neem aan, dat hier vandaag vple tegengestelde politieke meeningen vertegenwoordigd zijn, maar ik ben overtuigd, dat allen het met mij eens zullen zijn, dat de verkiezing den vasten wil van het Deensche volk tot behoud van rust en vrede tot uiting gebracht heeft. Moge de tijd van de binnenlandsche onlusten en strijd voorbij zijn! Moge het Deensche volk zich nu in vrede, eenheid en kracht om de man nen scharen, die het zelf gekozen heeft en die ik gaar ne tot mijne raadgevers benoemd heb. In de laatste jaren zijn de tijden moeielijk voor mij geweest; zij hebben echter, naar ik geloof, aan den anderen kant het goede gevolg gehad, dat allen, ook de tegenwoordi ge oppositie, gezien hebben, dat Denemarken's koning geen hinderpaal i§ voor gezonde democratische hervor mingen, yan welken kant zij ook komen. fTALIë. Pit Gaserta syorfft gempld, dat pen bepde j rooyers de koninklijke boerderijen te .Carceitello hebben aangevallen. De aanvoerder yan de bende had den voornaamstpn pachter eenige dagen geleden in een brandbrief gelast, 600.000 gulden op een bepaalde plaats neer te leggen. Toen niet aan dit beyel voldaan werd, drongen de roovers dp landerijen binppp pp ver brandden verscheidene boerderijen. Er zijn troepen uitgezonden, om hen na te zetten, RUSLAND. Te St. Petersburg is een brochure ver schenen onder den titel „memoire van den sociaal-re- volutionnair Boris Sawintioff" en waarin wordt aan getoond, dat de beruchte politie-spion Azeff bij den moord op den eens almachtig-en minister Plehwe be trokken was. De schrijver leerde Azeff in Brussel ken nen, hij trok daarna naar St. Petersburg, waar Ook Azeff verscheen onder den naam Valentijn Koesmitsj. Enkele heethoofden wilden spoedig tot den aanslag overgaan, Azeff maande echter tot vooi-zichtigheid doch verklaarde eindelijk „goed, wij willen ons geluk beproeven. De 18de Maart zou de aanslag' geschieden. 1 ij mislukte, doordat de dader aarzelde, toen bij Plehwe's rijtuig zag voorafgegaan door een auto met kleine kinderen. Alle personen, die bij den mislukten aanslag betrokken waren verlieten St. Petersburg, Azeff verdween voor vele weken, zoodat men meende dat hij in hechtenis was genomen. Eenigen trokken naar Kieff om daar den gouverneur-generaal Kleigels te vermoorden. Daar dook ook Azeff weer op. In die dagen had er een ontploffing plaats in het hotel dh Nord, waarbij een revolutionnair bij het laden van een bom om het leven kwam. De bom was voor Plehwe be stemd geweest. Nu gingen allen weer naar St. Peters burg', waar de schrijver der brochure, Sawinkoff voor een. rbk Engelsehman en zijn vriendSasonoff voor zijn bediende doorging. Er werd een dure woning gehuurd, waarin ook Azeff tien dagen vertoefde. Alle bijzonder heden van den aanslag werden besproken en nagegaan. Een ander revolutionnair ging intusschen als venter met bessen nauwkeurig na, wanneer Plehwe uitreed, terwijl twee anderen hem als voerlieden zorgvuldig bewaakten. Het was, zoo staat er in de brochure, midden Juni (15 Juli had de moord plaats) toen Azeff zich kon overtuigen, dat de zaak uitgevoerd! kon worden. .Wij reisden allen naar Moskou, om daar in een park den aanslag- nog eens voor het laatst te bespreken. Er werd afgesproken dat men een bom zou werpen om de paarden van Plehwe's rijtuig tot staan te brengen of te dooden, terwijl een ander onmiddellijk daarop een bom onder het rijtuig zou gooien. Azeff reisde naar Wilna, den 8sten Juli zou Plehwe vallen, zijn moorde naars stonden gereed, maar een klein toeval verhin derde het voornemen. Toen dë minister den volgenden Woensdag naar den Tsaar reed werd hij bij hef Way- schauer station door pen bom getroffen. De regeering heeft in de rijksdoema verzekerd, dat Aseff met de vermoording van Plehwe niets te doen had, maar den dag yan den aanslag in Weenen ver toefde, - Senator Garin heeft daar door MUZIEK. Naar men ons mededeelde is j.l. Maandag op een concert in Den Haag, dat gegeven werd door de Koninklijke militaire kapel der Grenadiers en Jagers, directeur de heer W. A. Bouwman o.a. uitgevoerd de Landbouwfeestmarsch, naar aanleiding onzer Sep- tcmber-landbouwfeesten gecomponeerd door den direc teur van het stcdelykorkest alhier, den heer H. A. Maas, Deze marsch is ook voor piapo geschreven. BADHUI8 „HET WITTE KRUIS", In de week van II tot 16 Juli zijn in het Badhuis van het Witte Kruis genomen: 71 kuipbaden, 108 regenbaden le klas, 190 regenbaden 2e klas, tezamen 369 baden. in Kieff ontdekt, dat ook de hoogere ambtenaren schandelijk werd huisgehouden. Hij noemt generaals, die soldaten gelden gaven, om hen om te koopen, en schildwachten, die hun kolonel omkochten De hooge heeren verlangden ook betaling „in natnra", zoodat de leveranciers steeds met koppelaarsters en meisjeshandelaars betrekkingen moesten onderhonden, Jlet verslag van den onderdoe* kepden senator, dat betrekking heeft op (lit deel van zijn taak, moet er uitzien als een onzedelijken roman, Gemengde Mededeelingeit. EEN GEZONDE FAMILIE. Mevrouw Lucy, de oudste inwoonster van Manches ter, is op den leeftijd van 105 jaar gestorven. Haar moeder was in hetzelfde huis als waarin zij woonde, op juist denzelfden leeftijd gestorven. Haar leven lang- had mevrouw Lucy geen alcohol gedronken. DE KEIZERLIJKE DICHTER. De Duitsche keizer houdt op reis van een grapje. Toen onlangs de „Hohenzollern" het kleine gehuchtje Lof thus passeerde, waar een Berlijnsche vrouwelijke dokter, die een cursus voor lichaamsbehandeling heeft, 's zomers met vele leerlingen vertoeft, vroegen de jon ge dameg den keizer yerlof hem te mogen begroeten. Ópmiddejlijk noodigde dë Iteizpr de dame en de twin tig leerlingen op de tjiee pp toen zij aan booyd! kwamen behandelde hij haar allerminzaamst, traoteei-dp, zijn gasten op chocolade met slagroom, liet- haar het scjpp zien en liet zich met haar kieken. Toen de bakvischjes weer goed en wel op het vaste land waren, zonden ze den keizer een gedicht om haar ;nk te betuigen. Telegrafisch kregen ze het volgende antwoord: Ihr, die Ihr Schokolade trankt, Ihr schonen Madchen, seid bedankt. So süsz sei euer Lebenslauf, Wie dieser Trank mit Saline drauf Wilhelm II und sejpe Fahrt gesellen. ZTGJÉüNEÏtó. Op Belgisch grondgebied, in de gemeente Kessenich, een troep zigeuners gekampeerd. Zondag heersehte in het kamp van het nomadenvolk een groote drukte. De daar passeerend'e trams Mae- seyck—Kesjsenich brachten telkens uit Maeseyck pn omliggende plaatsen een groot aantal belangstejlepdep voor de zigeuners mede. De troep bestaat uit 35 personen, onder wie een vijf tiental kinderen, de rest uit mannen en vrouwen, die in hun bonte kleedij, welke hun in losse stukken om het lijf hangt, zich meestal onledig houden met kaart spelen, rooken en drinken. Ook de vrouwen rooken evepals de mannen uit lange eigenaardig gevormde pijpon haar tabak- Do.pacht wordt, doorgebracht in en onder een drietal wagens. Het kamp betredend, wordt men al aanstonds aan gevallen door een paar donkerbruine knaapjes met prachtig kroeshaar, die den vreemden bezoeker met de handen het stof van dp schoepen vegen en dan niet gevouwen handen in hpn yrepmdsportige taal en 'op zeer eentonige wijze een gebed prevelen,' teneinde dag».-, door het verkrijgen van een aalmoes in den vorm van geld, sigaar of sigaret te bespoedigen. Begaat de be zoeker de onvoorzichtigheid zijn portemonnaie of si garenkoker voor den dag- te halen, dan wordt bij direct bestormd door de ouderen, die ook op allerlei slinksche wijzen ietg trachten machtig te worden- Gedurende drie weken, Jen tijd* dat de zigeuners daar gekampeerd! zijn, worden ze dag en nacht met veel zorg bewaakt. Op Nederlandsch grondgebied zor gen een viertal marechaussee van de brigade Thorn, dat het yolkje niet ons land binnenkomt; ip 4e Pffnijt}* dellijke nabijheid van het kamp hebben drie gendar men en een opperwachtmeester van de brigade Kesse nich post gevat, teneinde het verder doordringen in België te beletten. Door die zorgvuldige bewaking is hun de gelegenheid ontnomen, om hun gewone stroöp- en rooftochten te ondernemen. En aangezien het hun ten strengste verboden is aan de huizen aalmoezen of eten te vragen, wordt hun vanwege de Belgische re geering- op gezette tijden voedsel verstrekt. Dit bestaat in hoofdzaak uit brood en vleesch. Dit laatste wordt niet gebradenhet wordt slechts, boven een houtvuur eenigszins geschroeid en dan met graagte gegeten. Ook kan men de menschen gedurende den dag zich zien vergasten op in water gedrenkte rauwe veldsala- de. Hun vrees voor de politie is alleen dan groot, wan neer deze tekennen geeft, gebruik te zullen maken van hup stok. Een geladen revolver óf elk ander schiet wapen boezemt bun nipt de minste vjiees is. Vandapr dat de wachthoudende Belgische gendarmen o'.m.' oqk gewapend zijn met. ontzagwekkende stokken, welke zij aan een koord in den arm meedragen èn waarmee hef hun zeer gemakkelijk yalt- de bende in bedwang te hou den. F EN BELANGRIJKE VLIEQTOOHff1. Men schrijft ons uit Kopenhagen d-d. 17 Juli: Eindelijk is het wonder geschied. De jongste Deen sche vlieger, Rvendsen genaamd, heeft om het zoo eens uit te drukken, een brug gelegd tusschen Dene marken en Zweden, heeft de eerste tocht per vliegma chine over da Oresund' afgelegd. Reeds gedurende vele weken, stroomden scharen toeschouwers iederen avond (naar x-aming 2 k 3000) naar de velden, waar de vliegmachines worden gepro beerd en opstijgingen plaats vinden. Hoewel er be taling wordt geheven om op de terreinen te worden

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2